Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-27, 13:40   #1
Niewiecoto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3

Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia


Cześć dziewczyny.
Mam problem, pewnie dla niektórych może on się wydać błahy jednak dla mnie jest naprawdę dużym kompleksem. Niestety jak to bywa w bardzo młodych latach zauważyłam u siebie dość długie włoski na brzuchu tak od pępka w dół. Nie zastanawiając się po prostu zgoliłam je maszynką, dopiero z wiekiem widzę jaka to było głupota. No, ale niestety czasu nie cofnę. Często je golę maszynką, czasem depilatorem, ale wrastają się, kiedyś używałam też depilacja woskowej jednak musi się czekać, aż włosy odrosną i przestałam z tego korzystać. Jeśli golę maszynką to muszę to robić co dzień lub 2, bo już na drugi dzień czuć takie małe włoski. Czy mam jeszcze szanse jakoś osłabić te włoski, żeby nie rosły takie czarne i mocne? Nie rośnie ich jakiś las, ale jednak są widoczne jeśli nie zgolę ich i strasznie mi to przeszkadza.
3 dni temu postanowiłam znów zrobić depilację woskiem i włosy totalnie nie chciały się wyrwać, a były raczej odpowiedniej długości (ok. 5 mm). Próbowałam kilka razy, bez skutku, więc użyłam depilatora i w miarę się ich pozbyłam. Jednak pojawił się problem. Od kilkakrotnego wyrywania strasznie podrażniłam naskórek, chyba go zerwałam po prostu. Zawsze zrobię jakąś głupotę. Moje pytanie brzmi co robić, żeby to złagodzić i co najważniejsze ile będzie trwało gojenie się tego czy powstanie strup oraz czy zostanie jakaś blizna na stałe lub odbarwienie? Bardzo się o to martwię, proszę o pomoc. W załączeniu dodaje zdjęcie na którym aktualnie podrażnienie posmarowane jest maścią Tribiotic.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160727_142618-1.jpg (98,8 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160727_141155-1-1.jpg (87,1 KB, 62 załadowań)

Edytowane przez Niewiecoto
Czas edycji: 2016-07-27 o 13:43
Niewiecoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 13:51   #2
MalyRycerzyk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 190
Dot.: Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia

Zostanie przebarwienie, które po kilku tygodniach czy miesiącach zniknie.
MalyRycerzyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 14:02   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia

Zrezygnuj z golenia CALKOWICIE. Uzywaj tylko depilatora lub dalej probuj z woskami.

Blizna nie zostanie. Nie zrywaj strupa. Smaruj jakims zwyklym kremem i bedzie ok.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

A na wrastajace wloski peeling.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 14:03   #4
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia

Nie martw się, nic Ci nie będzie
Możesz to smarować jakąs maścią, osobiście polecam Linomag - jakies 6 zł w aptece, powinno pomóc
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 14:05   #5
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia

Cytat:
Napisane przez Niewiecoto Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Mam problem, pewnie dla niektórych może on się wydać błahy jednak dla mnie jest naprawdę dużym kompleksem. Niestety jak to bywa w bardzo młodych latach zauważyłam u siebie dość długie włoski na brzuchu tak od pępka w dół. Nie zastanawiając się po prostu zgoliłam je maszynką, dopiero z wiekiem widzę jaka to było głupota. No, ale niestety czasu nie cofnę. Często je golę maszynką, czasem depilatorem, ale wrastają się, kiedyś używałam też depilacja woskowej jednak musi się czekać, aż włosy odrosną i przestałam z tego korzystać. Jeśli golę maszynką to muszę to robić co dzień lub 2, bo już na drugi dzień czuć takie małe włoski. Czy mam jeszcze szanse jakoś osłabić te włoski, żeby nie rosły takie czarne i mocne? Nie rośnie ich jakiś las, ale jednak są widoczne jeśli nie zgolę ich i strasznie mi to przeszkadza.
3 dni temu postanowiłam znów zrobić depilację woskiem i włosy totalnie nie chciały się wyrwać, a były raczej odpowiedniej długości (ok. 5 mm). Próbowałam kilka razy, bez skutku, więc użyłam depilatora i w miarę się ich pozbyłam. Jednak pojawił się problem. Od kilkakrotnego wyrywania strasznie podrażniłam naskórek, chyba go zerwałam po prostu. Zawsze zrobię jakąś głupotę. Moje pytanie brzmi co robić, żeby to złagodzić i co najważniejsze ile będzie trwało gojenie się tego czy powstanie strup oraz czy zostanie jakaś blizna na stałe lub odbarwienie? Bardzo się o to martwię, proszę o pomoc. W załączeniu dodaje zdjęcie na którym aktualnie podrażnienie posmarowane jest maścią Tribiotic.
zniknie spokojnie, nie bedzie sladu. Czesto mam takie podraznienia a po kilku dniach sladu nie ma. Polecam na te wlosy epilacje laserowa.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 14:23   #6
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia

Kosmetyczka poleciła mi na podrażnienia po depilacji/woskowaniu Alantan. U mnie się bardzo sprawdza i rzeczywiście szybciej mi schodzą zaczerwienienia i podrażnienia.
A po tym wszystkim nie powinno zostać śladu, wiec nie masz się co martwić.
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 14:27   #7
Niewiecoto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 3
Dot.: Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia

Dzięki za odpowiedzi, postaram się zrezygnować z tego golenia lub pomyślę o epilacji laserowej Zapomniałam dodać, że pierwszy dzień skóra w tym miejscu mnie piekła pod ciepłą wodą, teraz już nie, ale to oczywiście normalne. Mija 3 dzień i jest ona w tym miejscu tak jakby sucha, marszczy się. Czy musi się zrobić ten strup czy mogę jakoś temu zapobiec? Ciągle staram się natłuszczać to miejsce właśnie linomagiem lub maścią z witaminą A. Ile dni/tygodni tak na oko może to wszystko trwać? Okres letni, plaża, słońce chcę pozbyć się możliwie jak najszybciej
Niewiecoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-27, 14:33   #8
Pauline_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia

Dokładnie laser będzie chyba najlepszą opcją A oprócz w/w maści alantan może pomóc też bepanthen
Pauline_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 15:12   #9
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia

Cytat:
Napisane przez Niewiecoto Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi, postaram się zrezygnować z tego golenia lub pomyślę o epilacji laserowej Zapomniałam dodać, że pierwszy dzień skóra w tym miejscu mnie piekła pod ciepłą wodą, teraz już nie, ale to oczywiście normalne. Mija 3 dzień i jest ona w tym miejscu tak jakby sucha, marszczy się. Czy musi się zrobić ten strup czy mogę jakoś temu zapobiec? Ciągle staram się natłuszczać to miejsce właśnie linomagiem lub maścią z witaminą A. Ile dni/tygodni tak na oko może to wszystko trwać? Okres letni, plaża, słońce chcę pozbyć się możliwie jak najszybciej
albo maść chłodząco-łagodząca. Zejdzie za kilka dni.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 19:30   #10
xrychu
Raczkowanie
 
Avatar xrychu
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 394
Dot.: Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia

Ja kiedyś chciałam sobie zrobić wąsik plastrami i zrobił mi się strup niestety. Najważniejsze, że smarujesz. Jeśli włoski nie są mega gęste to może pęseta? Albo krem do depilacji
xrychu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 10:53   #11
caeruleus
Raczkowanie
 
Avatar caeruleus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 305
Dot.: Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia

Chyba najlepsza penseta. Regularnie
caeruleus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-03, 07:35   #12
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Bardzo wstydliwy problem i kompleks-zdjęcia

a krem do depilacji?
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-03 08:35:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.