Łączenie kwasów i podobnych produktów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-03, 17:18   #1
Kamil322322322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5

Łączenie kwasów i podobnych produktów


A więc od początku, jestem chłopakiem juz 21 lat i borykam się z trądzikiem hormonalnym(chcę usunąć przebarwienia, mam też stany zapalne), dermatolodzy twierdzą i jest to kwetia czasu gdyż późno rozpoczął się u mnie okres dojrzewania. Mam cerę mieszaną/tłustą, moja pielęgnacja zaczyna się od tego, iż myje twarz żelem effaclar, następnie wacikiem przemywam twarz płynem micelarnym z garniera(różowym, ale chyba zmienie nie widać efektów, lepszy był z białego jelenia) lub tonikiem z biodermy hydrabio lotion. Potem jak wychodzę na zewnątrz to użyma effaclar duo spf 30, a jak mam czas zwykłego effaclara, a potem po 30 minutach balsamu z la roche z filtrem 3o spf, potem wiadomo nakładam dodatkowe filtry z bioderma lub avene jak musze. Na wieczór zmywam twarz micelarem i tym samy żelem, a potem żel aloesowy i z holika i effaclar duo, czasami jak mam większe problemy użymam koncentrat dwu-fazowy lierac sebologie. I teraz meritum czuję, że effaclar duo u mnie się sprawdza i nie chcę z niego zrezygnować, ale chcę połączyć z bioderma sebium serum (15% glikol) gdyż w tamtym roku ten produkt był u mnie wyśmienity i przyszła pora jesienna-więc ideał, ale nie chcę odejść od effeclara duo. MAcie jakiś plan pieliegnacji dla mnie ?Dodam, że jeszcze mam w zanadrzuLierac, Prescription, Gel Concentre Matifiant Anti - Imperfections (Skoncetrowany żel matujący przeciwko niedoskonałościom do cery tłustej) i pewnie chciałbym też z niego kiedyś skorzystać, ale pewnie juz potem. Do peelingu używam czarnego mydła, a maseczki z loreala wszystkie trzy z glinką.Wiem jestem strasznym chomikem i jeszcze kupiłem nie wiem po co serum nawilżające z hydrabio leger , stwierdziłem, że nie mogłem ominąć takiej promocji. Jak to wszystko połączyć, nie mówię tu o planie codziennym ,ale np: 3 miesięcznym. Szczególnie mi zalęży na połączeniu effeclara z innym kwasem, czy może np: używać tego effeclara z spf 30( ale zostało m troszke effeclar duo, więc chciałbym też jego zzużyć).Licze na wasze pomysły i jak wspominał jeste chomikiem więc polecajcie też inne produkty bo co chwilę szukam czegoś na przebarwienia, byłem u kilku dermatologów i narazie kaazali czekąc z bardziej inwazyjnym zabiegami (izotek itd.) i używać produktów bez recepty.
Kamil322322322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 10:27   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Łączenie kwasów i podobnych produktów

Cytat:
Napisane przez Kamil322322322 Pokaż wiadomość
A więc od początku, jestem chłopakiem juz 21 lat i borykam się z trądzikiem hormonalnym(chcę usunąć przebarwienia, mam też stany zapalne), dermatolodzy twierdzą i jest to kwetia czasu gdyż późno rozpoczął się u mnie okres dojrzewania. Mam cerę mieszaną/tłustą, moja pielęgnacja zaczyna się od tego, iż myje twarz żelem effaclar, następnie wacikiem przemywam twarz płynem micelarnym z garniera(różowym, ale chyba zmienie nie widać efektów, lepszy był z białego jelenia) lub tonikiem z biodermy hydrabio lotion.

Lepsza bylaby odwrotna kolejnosc produktow czyszczacych tzn najpierw micel, a potem zel. Ogolnie jak po micelu nic juz wiecej myjacego nie uzywasz, to lepiej go splukac, zeby surfaktanty (czyli skrotowo mowiac piana) nie zostawala jednak na skorze.


Cytat:
Napisane przez Kamil322322322 Pokaż wiadomość
Potem jak wychodzę na zewnątrz to użyma effaclar duo spf 30, a jak mam czas zwykłego effaclara, a potem po 30 minutach balsamu z la roche z filtrem 3o spf, potem wiadomo nakładam dodatkowe filtry z bioderma lub avene jak musze.
Ja bym nie mieszala filtrow, zwlaszcza roznych firm. Tzn albo ten Effaclar z SPF30 jako jedyny filtr albo inny produkt ochronny.

Cytat:
Napisane przez Kamil322322322 Pokaż wiadomość
Na wieczór zmywam twarz micelarem i tym samy żelem, a potem żel aloesowy i z holika i effaclar duo, czasami jak mam większe problemy użymam koncentrat dwu-fazowy lierac sebologie. I teraz meritum czuję, że effaclar duo u mnie się sprawdza i nie chcę z niego zrezygnować, ale chcę połączyć z bioderma sebium serum (15% glikol) gdyż w tamtym roku ten produkt był u mnie wyśmienity i przyszła pora jesienna-więc ideał, ale nie chcę odejść od effeclara duo. MAcie jakiś plan pieliegnacji dla mnie ?Dodam, że jeszcze mam w zanadrzuLierac, Prescription, Gel Concentre Matifiant Anti - Imperfections (Skoncetrowany żel matujący przeciwko niedoskonałościom do cery tłustej) i pewnie chciałbym też z niego kiedyś skorzystać, ale pewnie juz potem. Do peelingu używam czarnego mydła, a maseczki z loreala wszystkie trzy z glinką.Wiem jestem strasznym chomikem i jeszcze kupiłem nie wiem po co serum nawilżające z hydrabio leger , stwierdziłem, że nie mogłem ominąć takiej promocji. Jak to wszystko połączyć, nie mówię tu o planie codziennym ,ale np: 3 miesięcznym. Szczególnie mi zalęży na połączeniu effeclara z innym kwasem, czy może np: używać tego effeclara z spf 30( ale zostało m troszke effeclar duo, więc chciałbym też jego zzużyć).Licze na wasze pomysły i jak wspominał jeste chomikiem więc polecajcie też inne produkty bo co chwilę szukam czegoś na przebarwienia, byłem u kilku dermatologów i narazie kaazali czekąc z bardziej inwazyjnym zabiegami (izotek itd.) i używać produktów bez recepty.
Jak wyzej: Effaclar z SPF30 traktuj przede wszystkim jako filtr. I sprobuj znalezc odpowiednia czestotliwosc dla uzywania Efffaclar duo i Biodermy z kwasem glikolowym. Jak czesto to trudno powiedziec, zwlaszcza ze masz juz doswiadczenie z obydwoma kremami, wiec sam ocenisz najlepiej, jak je ze soba przeplatac.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 12:47   #3
Kamil322322322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: Łączenie kwasów i podobnych produktów

Czyli tak dla ostateczności mogę swobodnie łączyć powyższe kremy(znaczy effacalr duo i bioderma sebiun serum), bałem się po prostu, że kwasy w obu kremach mogą ze sobą źle oddziaływać.Micela po żelu zazwyczaj używałem w formie tonik, ale dzięki za info dotyczącej pozostającej piany, nawet dziś rano tak zrobiłem i nie pomyślałem, ale już nie będę.Co to filtrów innych, to effaclar duo z 30 spf też zawiera kwasy i zastosowałem go jako poranny filter gdy słońce było niewielkie, ten krem też ma kwas, to myślisz że mogę się nim tak swobodnie smarować jak wychodzę na zewnątrz?Czy wtedy nie będzie za ddużo kwasów, zazwyczaj inne filtry stosowalem wychodząc na zewnątrz, a po powrocie do domu od razu zmywalem. A co jakbym przykładowo dzisiaj używał cały dzień jednego filtra, a drugiego cały dzień inny filtr itd?.I ostatnie pytanie czy używać toniku do cery trądzikowej?

Edytowane przez Kamil322322322
Czas edycji: 2017-11-04 o 12:57
Kamil322322322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 14:00   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Łączenie kwasów i podobnych produktów

Cytat:
Napisane przez Kamil322322322 Pokaż wiadomość
Czyli tak dla ostateczności mogę swobodnie łączyć powyższe kremy(znaczy effacalr duo i bioderma sebiun serum), bałem się po prostu, że kwasy w obu kremach mogą ze sobą źle oddziaływać.Micela po żelu zazwyczaj używałem w formie tonik, ale dzięki za info dotyczącej pozostającej piany, nawet dziś rano tak zrobiłem i nie pomyślałem, ale już nie będę.Co to filtrów innych, to effaclar duo z 30 spf też zawiera kwasy i zastosowałem go jako poranny filter gdy słońce było niewielkie, ten krem też ma kwas, to myślisz że mogę się nim tak swobodnie smarować jak wychodzę na zewnątrz?Czy wtedy nie będzie za ddużo kwasów, zazwyczaj inne filtry stosowalem wychodząc na zewnątrz, a po powrocie do domu od razu zmywalem. A co jakbym przykładowo dzisiaj używał cały dzień jednego filtra, a drugiego cały dzień inny filtr itd?.I ostatnie pytanie czy używać toniku do cery trądzikowej?
Dopoki jeden produkt z kwasem nie jest na tyle mocny, ze powoduje luszczenie, podraznienie itp, to mozna rownolegle z nim stosowac inny.

W tym Effaclarze z SPF30 raczej nie ma wiele tego kwasu salicylowego, skoro producent dal do niego filtry i to chyba az 4 na samym poczatku - kosmetyki z filtrem sa przeznaczone na dzien, nakladanie takiego kremu przed pojsciem do lozka zwyczajnie nie ma sensu.

Mozesz stosowac dowolne filtry roznych firm, ale nie jeden na drugi.

Co do tonikow to zdania sa podzielone, bo z jednej strony tonik przywraca skorze prawidlowe pH, ktore mycie zawsze jakos tam narusza, ale z drugiej zdecydowana wiekszosc tonikow na rynku zawiera surfaktanty i spokojnie moglaby robic za plyny micelarne (jak potrzasniesz pierwszym lepszym tonikiem, to przewaznie w butelce robi sie piana, tak samo w plynie micelarnym, czasem pienia sie tez na waciku). Wiec to kwestia osobnicza, czy sie toniki chce stosowac czy nie.
Wazne jest tez pH kosmetyku myjacego (niestety producenci rzadko podaja) - im wyzsze, tym lepiej jednak po myciu uzyc toniku, ale jesli jest neutralne w kierunku niskiego, to mozna zrezygnowac.
Ja np zrezygnowalam z tonikow, bo ciezko mi bylo znalezc niepieniacy sie i bez gliceryny, ktora na tlustych skorach czasem zostawia lepka warstwe.
Jakas tam alternatywa dla tonikow sa tez hydrolaty roslinne (dla cer tlustych i tradzikowych zwlaszcza oczarowy, z czystka, z rumianku, lawendowy, mietowy) albo wody termalne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 16:07   #5
Kamil322322322
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 5
Dot.: Łączenie kwasów i podobnych produktów

Czyli byś spróbowała na moim miejscu używania effeclara spf 30 jalo filtr?Ten krem spisuje mi się dobrze w porównaniu z innymi filtrami, ale nie pomyslalbym, żeby używać go kilkukrotnie dziennie, chociaż tak naprawdę i tak kremu z filtrem używam max 2 razy, głównie jak wychodzę na zewnątrz, a tak siedzę w zaciemnionych pomieszczeniach
Kamil322322322 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-04, 16:41   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Łączenie kwasów i podobnych produktów

Cytat:
Napisane przez Kamil322322322 Pokaż wiadomość
Czyli byś spróbowała na moim miejscu używania effeclara spf 30 jalo filtr?Ten krem spisuje mi się dobrze w porównaniu z innymi filtrami, ale nie pomyslalbym, żeby używać go kilkukrotnie dziennie, chociaż tak naprawdę i tak kremu z filtrem używam max 2 razy, głównie jak wychodzę na zewnątrz, a tak siedzę w zaciemnionych pomieszczeniach
Zalecenie producenta "Effaclar Duo (+) spf 30 to produkt do codziennej pielęgnacji. Podczas intensywnej lub długotrwałej ekspozycji na słońce stosuj dodatkową ochronę przeciwsłoneczną."
Zastosowane w nim filtry to homosalate, octocrylene, ethylxexyl salicylate oraz parsol 1789, czyli ochrona przed UVB i UVA, chociaz nie ta najlepszego rodzaju, najstabilniejsza, ktora LRP stosuje w Antheliosach.
Czy chcesz uzywac lepszych filtrow, to musisz sam zdecydowac, ale jesli bys chcial mocniejsza, stabilniejsza ochrone, to ja bym sobie wtedy ten produkt darowala, bo dokladanie pod inny filtr tego Effaclara nie wzmocni ochrony (faktory roznych produktow sie nie sumuja), zas trudno go traktowac jako produkt pielegnujacy. To jest takie cos posrednie dla osob raczej nie uzywajacych typowych filtrow. Ale to moje zdanie, moze ktos Ci doradzi inaczej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-04 17:41:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:26.