Brak perspektyw na wspólne życie - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-26, 06:08   #151
Jogurtowe_love
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 294
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Ej ale tak serio. Na co Wam idą te pieniądze? Może przez jakiś czas zbierajcie rachunki i podliczcie ile wydajecie miesięcznie i ile odkładacie. Bo to jest strasznie dziwne. Przy takich zarobkach powinniście odkładać kasę w całkiem niezłym tempie. Te kwoty które napisałaś to brutto czy netto? Może działalność Twojego faceta pochłania więcej pieniędzy niż myślisz.
Jogurtowe_love jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 06:17   #152
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez SuoSu Pokaż wiadomość
Zarabiam 3tys i nie uważam, że to super pensja, ale myślę, że nie jest źle, zwłaszcza, że niedawno skończyłam studia. Mój chłopak ma 8 tys na czysto i to są dobre zarobki, ale mimo wszystko wydaje mi się, że to nie są na tyle dobre zarobki, aby wziąć kredyt. Nie jeździmy na zagraniczne wakacje, nie jadamy w restauracjach, nie wydajemy pieniędzy na żadne rozrywki czy głupoty, a jednak ciężko jest odłożyć dużą kwotę pieniędzy - owszem, jest to do zrobienia, ale wymaga sporo czasu. Na początku gdy zaczęłam mieszkać z chłopakiem to myślałam, że jak będę zarabiać nawet niecałe 3tys, a on chociażby 6tys to będzie nam się dobrze żyło. Tymczasem ja zarabiam 3tys,on 8tys i nie jest kolorowo.
No to cos tu sie ewidentnie nie zgadza. Macie 11 tys, nie wydajecie pieniedzy praktycznie na nic i ciezko wam odkladac?
Wiesz, ze na dzialalnosci gospodarczej kwota netto to jest kwota "bez vat" czyli od tej kwoty trzeba jeszcze odjac ok 1300zl zusu, koszty prowadzenia firmy oraz podatek dochodowy 18 lub 19%?
To jest inne "netto" niz na etacie, gdzie ta kwota jest juz cala dla ciebie. Cos mi sie wydaje ze tu jest pies pogrzebany.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 07:12   #153
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez SuoSu Pokaż wiadomość
Zarabiam 3tys i nie uważam, że to super pensja, ale myślę, że nie jest źle, zwłaszcza, że niedawno skończyłam studia. Mój chłopak ma 8 tys na czysto i to są dobre zarobki, ale mimo wszystko wydaje mi się, że to nie są na tyle dobre zarobki, aby wziąć kredyt. Nie jeździmy na zagraniczne wakacje, nie jadamy w restauracjach, nie wydajemy pieniędzy na żadne rozrywki czy głupoty, a jednak ciężko jest odłożyć dużą kwotę pieniędzy - owszem, jest to do zrobienia, ale wymaga sporo czasu. Na początku gdy zaczęłam mieszkać z chłopakiem to myślałam, że jak będę zarabiać nawet niecałe 3tys, a on chociażby 6tys to będzie nam się dobrze żyło. Tymczasem ja zarabiam 3tys,on 8tys i nie jest kolorowo.
Co to znaczy 8 tys na czysto? Na tyle wystawia fakturę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 07:22   #154
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Autorka: 1. czegoś nie wie 2. coś ukrywa 3. ściemnia.

Mam kredyt, czynsz mieszkaniowy równy racie kredytu, jeżdżę na zagraniczne wakacje i odkładam 30 procent naszych dochodów. Bez szału, ale na pewno nie można narzekać. A nie jestem typem dusigrosza. Kwot rzędu 11 tys. miesięcznie nigdy na oczy nie widziałam.

Polecam spisywanie wydatków w excelu albo zmianę kolejności wydawania pieniędzy. Najpierw zobowiązania, potem oszczędności, życie i dopiero później wydawanie na pierdoły. Wątek "Złe zarządzanie pieniędzmi" to kopalnia wiedzy na ten temat.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 07:39   #155
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Może zrobimy wam zrzute na pomagam.pl, skoro klepiecie biedę przy 11 tysiącach, wszystkie inne rozwiązania nie przechodzą, a oszczędzać nie macie z czego
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 07:41   #156
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Może zrobimy wam zrzute na pomagam.pl, skoro klepiecie biedę przy 11 tysiącach, wszystkie inne rozwiązania nie przechodzą, a oszczędzać nie macie z czego
Na domek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 07:54   #157
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez SuoSu Pokaż wiadomość
Nie jeździmy na zagraniczne wakacje, nie jadamy w restauracjach, nie wydajemy pieniędzy na żadne rozrywki czy głupoty, a jednak ciężko jest odłożyć dużą kwotę pieniędzy (...) Tymczasem ja zarabiam 3tys,on 8tys i nie jest kolorowo.
Sorry, ale mam znacznie mniejszy budżet i bez problemu odkładamy, coś robicie bardzo źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-26, 08:01   #158
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Albo szlachecką paczkę:

"Para, mimo że pracuje, ledwie wiąże koniec z koncem. Pan X zarabia co prawda 8k miesięcznie, ale bardzo dużo z tego pochłania prowadzenie wlasnej dzialanosci, pani S zarabia zaledwie 3k co ledwie starcza na pokrycie podstawowych potrzeb. Para mieszka w obskurnym, wynajetym mieszkaniu, żyje skromnie. Marzą o własnym mieszkaniu, jednak nie są w stanie odłożyć jakichkolwiek sensownych pieniedzy na wkład własny.
Pan X marzy o wycieczce zagranicznej a Pani S o obiedzie w drogiej restauracji."


Ten wątek to dla mnie taki mindfuck ze masakra. Jako dumna i blada posiadaczka kredytu hipotecznego od 7 lat - jak braliśmy kredyt to ja byłam akurat bezrobotna a eks zarabiał jakies 4k. Kredyt poręczyli moi rodzice. Kupilismy niewielkie mieszkanie do częściowego remontu (cała lazienka wraz z instalacjami). Wyremontowalismy. Zamieszkalismy. Ja znalazlam prace, najpierw marnie platna, potem lepiej, poza kredytem udalo sie odlozyc 25k na nowszy samochod, jakies wyjazdy, elektronike, obiady w restauracjach

Takze ja chyba w jakiejs alternatywnej rzeczywistoci zyje jak czytam jak autorka pisze ze sie nie da, bo jakbym miala taka kase jak oni to zylabym zdecydowanie na bogato.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 08:08   #159
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Albo szlachecką paczkę:

"Para, mimo że pracuje, ledwie wiąże koniec z koncem. Pan X zarabia co prawda 8k miesięcznie, ale bardzo dużo z tego pochłania prowadzenie wlasnej dzialanosci, pani S zarabia zaledwie 3k co ledwie starcza na pokrycie podstawowych potrzeb. Para mieszka w obskurnym, wynajetym mieszkaniu, żyje skromnie. Marzą o własnym mieszkaniu, jednak nie są w stanie odłożyć jakichkolwiek sensownych pieniedzy na wkład własny.
Pan X marzy o wycieczce zagranicznej a Pani S o obiedzie w drogiej restauracji."


zapomniałaś o przyszłych bąbelkach, na które nie ma warunków!
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 08:37   #160
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez SuoSu Pokaż wiadomość
Zarabiam 3tys i nie uważam, że to super pensja, ale myślę, że nie jest źle, zwłaszcza, że niedawno skończyłam studia. Mój chłopak ma 8 tys na czysto i to są dobre zarobki, ale mimo wszystko wydaje mi się, że to nie są na tyle dobre zarobki, aby wziąć kredyt. Nie jeździmy na zagraniczne wakacje, nie jadamy w restauracjach, nie wydajemy pieniędzy na żadne rozrywki czy głupoty, a jednak ciężko jest odłożyć dużą kwotę pieniędzy - owszem, jest to do zrobienia, ale wymaga sporo czasu. Na początku gdy zaczęłam mieszkać z chłopakiem to myślałam, że jak będę zarabiać nawet niecałe 3tys, a on chociażby 6tys to będzie nam się dobrze żyło. Tymczasem ja zarabiam 3tys,on 8tys i nie jest kolorowo.
Nie wiem w takim razie jakie macie wydatki, ale my z partnerem mając trochę więcej nie obawiamy się kredytu mieszkaniowego, jeździmy na zagraniczne wakacje i do tego fajnie sobie żyjemy.

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2019-06-26 o 08:38
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 08:47   #161
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
No to cos tu sie ewidentnie nie zgadza. Macie 11 tys, nie wydajecie pieniedzy praktycznie na nic i ciezko wam odkladac?
Ale autorka napisała, że odkładają, ale to trwa.

No bo trwa.

Odkładając 50tys rocznie, żeby uzbierać 300tys. zł to trzeba prawie 6lat, a przecież obecnie 300tys nie wystarczy na dom/mieszkanie z wykończeniem.

Wg mnie główny problem to olbrzymia obawa przed kredytem hipotecznym.

I da się odłożyć i kupić mieszkanie za gotówkę bez żadnego kredytu i pomocy rodziców. ale to zajmie minimum kilka lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-26, 10:18   #162
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Gumoleon. To był wątek.
Chcę link!
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 10:34   #163
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Ale autorka napisała, że odkładają, ale to trwa.

No bo trwa.

Odkładając 50tys rocznie, żeby uzbierać 300tys. zł to trzeba prawie 6lat, a przecież obecnie 300tys nie wystarczy na dom/mieszkanie z wykończeniem.

Wg mnie główny problem to olbrzymia obawa przed kredytem hipotecznym.

I da się odłożyć i kupić mieszkanie za gotówkę bez żadnego kredytu i pomocy rodziców. ale to zajmie minimum kilka lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja to rozumiem, ale odmawiając sobie podróży, wyjść, przyjemności, ogólnie żyjąc w ten sposób jaki opisywała autorka i zarabiając 11 tys z perspektywami na więcej, bo ona dopiero zaczyna na rynku pracy powinno się bez problemu odłożyć trochę więcej, niż 50 tys rocznie w skali kilku lat. A jej wpis, że nie udaje im się odłożyć większych kwot zrozumiałam, że odkładają na tyle mało, że nie widzi szansy na odłożenie na to mieszkanie/dom w perspektywie kilku lat, co nie oszukujmy się, jest bardzo mało jak na wszelakie standardy, nie tylko w naszym kraju.

No i że przy takich zarobkach nie stać ich na kredyt hipoteczny. A przecież dokładnie tyle samo albo podobną kwotę i tak płacą za wynajem i z tych pieniędzy nic nie mają (nie jestem przeciwniczką wynajmu, ale autorka z tego co pisze - jest, więc to bez sensu z jej perspektywy). Więc coraz bardziej śmierdzi mi tu jakąś ściemą albo nieogarnięciem.

A sporo osób nie rozumie co to jest netto na fakturze w rozumieniu prowadzenia firmy.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 10:47   #164
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Na domek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co jest zlego w domku? Zbudowac domek to nie, ale kupic mieszkanie od dewelopera to git? Takie podejscie jest na wizazu. Mam domek 100m2 w duzym miescie, wydalam mniej niz wydalabym na nowe mieszkanie w bloku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 10:48   #165
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A co jest zlego w domku? Zbudowac domek to nie, ale kupic mieszkanie od dewelopera to git? Takie podejscie jest na wizazu. Mam domek 100m2 w duzym miescie, wydalam mniej niz wydalabym na nowe mieszkanie w bloku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba zupełnie nie o to chodziło
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 10:49   #166
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A co jest zlego w domku? Zbudowac domek to nie, ale kupic mieszkanie od dewelopera to git? Takie podejscie jest na wizazu. Mam domek 100m2 w duzym miescie, wydalam mniej niz wydalabym na nowe mieszkanie w bloku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aha no i? możesz wrócić do tematu, bo już od pierwszego pytania odpłynęłaś
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 10:49   #167
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A co jest zlego w domku? Zbudowac domek to nie, ale kupic mieszkanie od dewelopera to git? Takie podejscie jest na wizazu. Mam domek 100m2 w duzym miescie, wydalam mniej niz wydalabym na nowe mieszkanie w bloku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zrozumiałaś. Nawiązuję do zrzutek internetowych na czyjś dom, bo ktoś ma takie marzenie, a go nie stać.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2019-06-26 o 10:50
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 10:53   #168
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
A co jest zlego w domku? Zbudowac domek to nie, ale kupic mieszkanie od dewelopera to git? Takie podejscie jest na wizazu. Mam domek 100m2 w duzym miescie, wydalam mniej niz wydalabym na nowe mieszkanie w bloku.
Już pomijając fakt, że dziewczyny żartowały z absurdalnych zbiórek...

Domek jednorodzinny czy bliźniak/szeregowiec? Budowany na własną rękę? Ile zajmuje ci dojazd od centrum?

Ja bym nie wartościowała co lepsze, bo wolny wybór, ale jeżeli komuś zależy na czasie i pieniądzach to w większości przypadków szybciej spełni te warunki mieszkanie. Statystycznie to tańsza i bezpieczniejsza inwestycja.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 17:30   #169
3la
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 160
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez SuoSu Pokaż wiadomość
Zarabiam 3tys i nie uważam, że to super pensja, ale myślę, że nie jest źle, zwłaszcza, że niedawno skończyłam studia. Mój chłopak ma 8 tys na czysto i to są dobre zarobki, ale mimo wszystko wydaje mi się, że to nie są na tyle dobre zarobki, aby wziąć kredyt. Nie jeździmy na zagraniczne wakacje, nie jadamy w restauracjach, nie wydajemy pieniędzy na żadne rozrywki czy głupoty, a jednak ciężko jest odłożyć dużą kwotę pieniędzy - owszem, jest to do zrobienia, ale wymaga sporo czasu. Na początku gdy zaczęłam mieszkać z chłopakiem to myślałam, że jak będę zarabiać nawet niecałe 3tys, a on chociażby 6tys to będzie nam się dobrze żyło. Tymczasem ja zarabiam 3tys,on 8tys i nie jest kolorowo.
Nie zgodzę się, że odkładanie w waszym przypadku jest ciężkie. Jest za to zdecydowanie czasochłonne

Jak chcesz odkładać sensowne pieniądze to nie masz kolorowo.. i mieć nie będziesz przez najbliższe lata, jest różnica pomiędzy posiadaniem majątku a dorabianiem się go od zera. Wy się dopiero dorabiacie. Zakładając, że odkładacie na wynajmie 6k miesięcznie, to 500k na przyzwoite mieszkanie w dużym mieście zbierać będziecie niecałe 7lat. Możesz zacząć prowadzić budżet i jeszcze bardziej oszczędzać jeśli chcesz. Nie ma drogi na skróty oprócz wygrania na loterii lub dostania hajsu od kogoś.

Kalkulator nie kłamie. Im szybciej się z tym pogodzicie tym lepiej dla was. Weź pod uwagę, że hipotekę można nadpłacać. Nawet jak weźmiecie kredyt na 25lat (żeby mieć niską ratę), to przecież możecie go spłacić w 5-10 w zależności w jakiej sytuacji będziecie.

Zamiast narzekać na wizazu, to włącz excela i się ogarnij. Nikt ci tutaj nie wyciągnie 300k z pupy, ani ich za ciebie nie zarobi.
3la jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-26, 18:52   #170
nightingale__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 256
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez SuoSu Pokaż wiadomość
Zarabiam 3tys i nie uważam, że to super pensja, ale myślę, że nie jest źle, zwłaszcza, że niedawno skończyłam studia. Mój chłopak ma 8 tys na czysto i to są dobre zarobki, ale mimo wszystko wydaje mi się, że to nie są na tyle dobre zarobki, aby wziąć kredyt. Nie jeździmy na zagraniczne wakacje, nie jadamy w restauracjach, nie wydajemy pieniędzy na żadne rozrywki czy głupoty, a jednak ciężko jest odłożyć dużą kwotę pieniędzy - owszem, jest to do zrobienia, ale wymaga sporo czasu. Na początku gdy zaczęłam mieszkać z chłopakiem to myślałam, że jak będę zarabiać nawet niecałe 3tys, a on chociażby 6tys to będzie nam się dobrze żyło. Tymczasem ja zarabiam 3tys,on 8tys i nie jest kolorowo.
Serio? 11tys. na dwie osoby i nie jest kolorowo? Piszesz, jakbyście klepali biedę.
To co Ty byś poczęła bez swojego chłopaka? Skoro 11tys to nie jest kolorowo, wtedy Twoje 3tys to byłoby ubóstwo. Lub poznała faceta z niższymi zarobkami?
Twój problem jest absurdalny. Dziewczyny mogą się produkować, tłumaczyć, ale do Ciebie nic nie dociera i piszesz cały czas to samo. Ludzie biorą kredyty, jeśli mogą sobie na to pozwolić, właśnie po to, żeby nie odkładać 20 lat na mieszkanie/dom odmawiając sobie wszystkiego, tak jak Wy to robicie, tylko normalnie żyć. Wy wybieracie drugi sposób, a właściwie Twój chłopak, bo prawie 3/4 budżetu to jego pieniądze, więc nie dziw się, że po roku odkładania nie uzbieraliście jeszcze na dom.
Może zamiast wymyślać problemy tam, gdzie ich nie ma, zastanów się, jak mogłabyś podwyższyć swoje zarobki, tak byście mogli odkładać więcej. Może jakieś studia podyplomowe, kursy, nauka języka?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nightingale__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 19:39   #171
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Kurczę 11 tys na miesiąc (jeśli to prawda) marzenie, a Ty narzekasz myślę, że większość ludzi by się z tobą zamieniła. Jakim cudem nie potraficie zaoszczędzić przy takich dochodach? Bo chyba trzeba się bardzo o to postarać, skoro mówisz, że żyjecie bardzo przeciętnie, gdzieś musi być haczyk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Zrobiłam taka kalkulacje: macie miesięcznie 11 tys,2 idą na wynajem, tysiąc niech pójdzie na opłaty i życie, jakieś dodatkowe wydatki (już policze ten tysiąc), czyli zostaje wam 7 tysięcy na miesiąc do odliczenia. 7 tysięcy x 12 miesięcy to już jest 84 tysiące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 20:08   #172
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Kurczę 11 tys na miesiąc (jeśli to prawda) marzenie, a Ty narzekasz myślę, że większość ludzi by się z tobą zamieniła. Jakim cudem nie potraficie zaoszczędzić przy takich dochodach? Bo chyba trzeba się bardzo o to postarać, skoro mówisz, że żyjecie bardzo przeciętnie, gdzieś musi być haczyk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:39 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Zrobiłam taka kalkulacje: macie miesięcznie 11 tys,2 idą na wynajem, tysiąc niech pójdzie na opłaty i życie, jakieś dodatkowe wydatki (już policze ten tysiąc), czyli zostaje wam 7 tysięcy na miesiąc do odliczenia. 7 tysięcy x 12 miesięcy to już jest 84 tysiące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tyle raczej nie oszczędzą, trzeba cos jesc, ubrac sie, np. utrzymac samochod a to wiecej niz 2 tysiace miesiecznie. Ale wciaz nie rozumiem jakim cudem prawie na nic nie wydaja ponad powiedzmy "zwyklą egzystencje" i nadal nie widzą perspektyw, nadal "klepią biede". Moze troll.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 20:10   #173
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Zrobiłam taka kalkulacje: macie miesięcznie 11 tys,2 idą na wynajem, tysiąc niech pójdzie na opłaty i życie, jakieś dodatkowe wydatki (już policze ten tysiąc), czyli zostaje wam 7 tysięcy na miesiąc do odliczenia. 7 tysięcy x 12 miesięcy to już jest 84 tysiące

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W końcu odżywiają się energia słoneczną jak Jacek Stachursky. Już może nie przesadzajmy w drugą stronę że 11 tysięcy to jest lista Forbesa, bo to tak samo śmieszne jak autorki "nie jest kolorowo"

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2019-06-26 o 20:12
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 20:13   #174
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Tyle raczej nie oszczędzą, trzeba cos jesc, ubrac sie, np. utrzymac samochod a to wiecej niz 2 tysiace miesiecznie. Ale wciaz nie rozumiem jakim cudem prawie na nic nie wydaja ponad powiedzmy "zwyklą egzystencje" i nadal nie widzą perspektyw, nadal "klepią biede". Moze troll.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm zależy też od tego gdzie mieszkają, ale też nie przesadzajmy, że wydadzą miliony na jedzenie czy opłaty i jakieś nieprzewidziane wydatki. Nawet te 6-5 tys to jest ogromna kwota dla mnie na jeden miesiąc żeby zaoszczędzić. No chyba, że żyja ponad stan i wszystko idzie na bieżąco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
W końcu odżywiają się energia słoneczną jak Jacek Stachursky
No ale kurde ile na to jedzenie wydadzą? jedzą w jakiś ekskluzywnych restauracjach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Ja nie wiem jak ludzie mają 3-4 tys na miesiąc, w tym dzieci i nie głodują, a samego chleba z masłem nie jedzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 20:14   #175
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Hmm

[/COLOR]No ale kurde ile na to jedzenie wydadzą? jedzą w jakiś ekskluzywnych restauracjach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Ja nie wiem jak ludzie mają 3-4 tys na miesiąc, w tym dzieci i nie głodują, a samego chleba z masłem nie jedzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama sobie odpowiedz jak żyją tacy ludzie, skoro w 2 tysiacach zmiescilas wszystkie opłaty, wyżywienie, chemię i samochód dwójki ludzi plus w tym dodatkowo wszystkie niespodziewane i nieregularne wydatki

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2019-06-26 o 20:17
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 20:15   #176
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Sama sobie odpowiedz jak żyją tacy ludzie, skoro w 1 tysiacu zmiescilas opłaty, wyżywienie i chemię dwójki ludzki
No może przesadziłam, to niech będzie te 2-2,5

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 20:26   #177
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
No może przesadziłam, to niech będzie te 2-2,5

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sorry, ale widać, że jeszcze się sama nie utrzymujesz i nie prowadzisz samodzielnego gospodarstwa domowego.
2 tysiące na wszystko oprócz wynajmu, to również nie jest eldorado.
A ten tysiąc to już w ogóle przegielas. Przy dzisiejszych cenach, to wiele ludzi wydaje tyle na na samo jedzenie.
Tak, ludzie żyją za minimalną z dziećmi, ale klepią wtedy biede i muszą myśleć, czy naprawić sobie ząb, czy też kupić dzieciom. kurtkę na zimę. Cudów nie ma.

Z drugiej strony autorka przegina w druga stronę. Spokojnie parę tysięcy mogli by oszczędzić. A że to wszystko trwa, no to faktycznie, nowość.
Rzadko fortuna spada z nieba.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2019-06-26 o 20:28
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 20:28   #178
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Akurat to, ze ludzie biedni lub niezamozni maja problem zeby zakupic zdrowa i zroznicowana zywnosc bo jest zwyczajnie droga, to nie jest powod, zeby podawac to jako przyklad jak oszczedzac.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 20:29   #179
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;86940135]Sorry, ale widać, że jeszcze się sama nie utrzymujesz i nie prowadzisz samodzielnego gospodarstwa domowego.
2 tysiące na wszystko oprócz wynajmu, to również nie jest eldorado.
A ten tysiąc to już w ogóle przegielas. Przy dzisiejszych cenach, to wiele ludzi wydaje tyle na na samo jedzenie.
Tak, ludzie żyją za minimalną z dziećmi, ale klepią wtedy bieda i muszą myśleć, czy naprawić sobie ząb, czy też kupić dzieciom. kurtkę na zimę. Cudów nie ma.

Z drugiej strony autorka przegina w druga stronę. Spokojnie parę tysięcy mogli by oszczędzić. A że to wszystko trwa, no to faktycznie, nowość.
Rzadko fortuna spada z nieba.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]No to nie wiem, mnóstwo ludzi tak żyje i nie ma więcej niż te 3-4 tys żeby się utrzymać i jakoś biedy nie klepią...i to nie jest nic wymyślonego przeze mnie, znam takich ludzi. Autorka ma dużo więcej, a mimo to nie potrafi odłożyć choćby małej kwoty...coś tu jest nie tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-26, 20:29   #180
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Brak perspektyw na wspólne życie

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Hmm zależy też od tego gdzie mieszkają, ale też nie przesadzajmy, że wydadzą miliony na jedzenie czy opłaty i jakieś nieprzewidziane wydatki. Nawet te 6-5 tys to jest ogromna kwota dla mnie na jeden miesiąc żeby zaoszczędzić. No chyba, że żyja ponad stan i wszystko idzie na bieżąco

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

No ale kurde ile na to jedzenie wydadzą? jedzą w jakiś ekskluzywnych restauracjach?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Ja nie wiem jak ludzie mają 3-4 tys na miesiąc, w tym dzieci i nie głodują, a samego chleba z masłem nie jedzą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak byłam studentka, to dla mnie tysiąc miesięcznie to była fortuna. także tego.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 18:36:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.