Zdrada - wątek zbiorczy. - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś w stanie wybaczyć zdradę?
TAK 216 19,22%
NIE 603 53,65%
NIE WIEM 305 27,14%
Głosujący: 1124. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-07, 14:41   #1681
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Zdradzone łączmy się !

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Ale jakie wam, towarzyszu? Nie mamy wspólnego mózgu ani wspólnie założonej partii. Napisałam dlaczego moim zdaniem zaczęła się gorętsza dyskusja - od konkretnej sytuacji użytkowniczki i jej personalnej zawiści która dobrnęła do założenia wątku mającego podtrzymać tą zawiść. I co dalej, pomysły do wykorzystania jak kogoś zniszczyć na wszystkich polach w granicach prawa bo bycie lafiryndą to jak zbrodnia przeciwko ludzkości? No nie, to ona musi sobie poradzić z emocjami zamiast trzymać dowód zranienia jak najbliżej siebie i przez to dalej codziennie szukać zemsty i samosądu.

Druga rzecz to idiotyczne spojrzenie na kochanki jako na ogół lafirynd co wprost czekają na kryzysy w otoczeniu i ciąże żeby świadomie zaatakować udany związek i podbijają tylko do zajętych ignorując fakt powszechności odmiennych historii i że to, że jednak w tej kulturze to facet wychodzi z inicjatywą, to on pisze "klasyczne" teksty o złej żonie czyhającej na majątek i martwym związku oraz niesamowitej kochance gdzie przeznaczenie postawiło ich przed sobą (a nie że to on celowo przychodził i zagadywał, zapraszał, często ujawniając fakt żony gdy naiwnej już w mózgu endorfiny od dawna szaleją).
No więc ty. Ty nie masz argumentów, bo znowu o czym innym. Powiedz mi zatem jak krowie na rowie, dlaczego twym zdaniem nie powinno się oceniać kochanek pod kątem moralnym.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 15:31   #1682
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Zdradzone łączmy się !

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
No więc ty. Ty nie masz argumentów, bo znowu o czym innym. Powiedz mi zatem jak krowie na rowie, dlaczego twym zdaniem nie powinno się oceniać kochanek pod kątem moralnym.
A ty mi powiedz, pani prokurator, gdzie napisałam takie stwierdzenie bo np. o ile kojarzę Limonkę czy Lisbeth które wprost tak pisały więc jaki sens bym pisała argumenty na ich tezy? Ocenianie pod kontem moralnym to co innego niż: 1. ocenianie wymysłów o czekaniu na kryzysy i ciąże w okolicy by aktywnie z własnej inicjatywy uderzyć z romansem na osłabionego typa dla sportu lub 2. ocenianie podsycania w sobie chęci zemsty i samosądu (nielegalnego nawet jak społeczeństwo oceniło kogoś moralnie negatywnie) bo samemu wybrało trzymanie w życiu i łóżku kanalię więc zamiast mu wybaczyć lub się rozstać to pozorne wybaczanie winnemu by wszystkie złe emocje przelać na tzw. współwinną. I takiej lepiej przypisać same złe pobudki i rys jak z kreskówek bo jeszcze się niedajboże okaże że też jest człowiekiem
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 15:46   #1683
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Zdradzone łączmy się !

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
A ty mi powiedz, pani prokurator, gdzie napisałam takie stwierdzenie bo np. o ile kojarzę Limonkę czy Lisbeth które wprost tak pisały więc jaki sens bym pisała argumenty na ich tezy? Ocenianie pod kontem moralnym to co innego niż: 1. ocenianie wymysłów o czekaniu na kryzysy i ciąże w okolicy by aktywnie z własnej inicjatywy uderzyć z romansem na osłabionego typa dla sportu lub 2. ocenianie podsycania w sobie chęci zemsty i samosądu (nielegalnego nawet jak społeczeństwo oceniło kogoś moralnie negatywnie) bo samemu wybrało trzymanie w życiu i łóżku kanalię więc zamiast mu wybaczyć lub się rozstać to pozorne wybaczanie winnemu by wszystkie złe emocje przelać na tzw. współwinną. I takiej lepiej przypisać same złe pobudki i rys jak z kreskówek bo jeszcze się niedajboże okaże że też jest człowiekiem
Tbh nie mam pojęcia, po co to wszystko piszesz do mnie w takim razie, bo do tematu ani w .... ani w oko
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 16:30   #1684
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Zdradzone łączmy się !

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Tbh nie mam pojęcia, po co to wszystko piszesz do mnie w takim razie, bo do tematu ani w .... ani w oko
To daj do ignorów jak ci przeszkadza, nie wiem liczyłaś na ostrą walkę czy co? Temat nie został zatytułowany "jak powinno się oceniać moralnie kochanki - wymień w podpunktach swoje argumenty i nie komentuj wypowiedzi innych, no chyba że mają odmienne zdanie to wtedy śmiało obrażaj"
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 23:46   #1685
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Zdradzone łączmy się !

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
A ty mi powiedz, pani prokurator, gdzie napisałam takie stwierdzenie bo np. o ile kojarzę Limonkę czy Lisbeth które wprost tak pisały więc jaki sens bym pisała argumenty na ich tezy?
Nie wiem jak Lisbeth, ale to nie jest moja teza.

Nie jestem w stanie nikomu zabronić oceniania kogokwiek węgla swojej moralności, jak głupia/dziwena/szkodliwa/dobra/szlachetna by nie była.

Każdy ocenia według swojej moralności i niewiele może z tym zrobić.

Ja tutaj tylko dyskutuję dlaczego uważam xyz i jakie mam logiczne argumenty na poparcie tej tezy (czyli brak wystarczających argumentów, żeby moralnie kogoś potępić u mnie skutkuje tym, że tej osoby moralnie nie potępiam). A co sobie ktoś inny uważa - w sumie jego sprawa.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 11:23   #1686
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Zdradzone łączmy się !

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Twoje uczucia z doopy - twój problem.





Nie wiem, czy dziwna, bo ciężko to ocenić. Ale na pewno nielogiczna.





To wszystko bardzo zależy. Ale zasadniczo tutaj bolałoby, że to przyjaciółka, bo wobec niej już mam pewne oczekiwania, a wobec obcych ludzi nie.

---------- Dopisano o 00:49 ---------- Poprzedni post napisano o 00:47 ----------




No zasadniczo tak, w tym układzie stoję obok i facet podejmuje decyzję.

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:49 ----------




Lol.


Mylisz pojęcia - tak, byłoby dobrze, gdyby nie podżegali faceta do hazardu.


Ale nie, nie mają moralnego obowiązku być jego nianią.


I tak samo jest z byciem kochanką żonatego:


Czy bycie kochanką żonatego faceta jest moralnie nieakceptowalne? Nie.


Czy moralnie lepiej by było, gdyby taka kobieta jednak nie wchodziła w ten związek? Tak.



Ale wciąż wina za zdradę nie jest jej winą i należy do faceta w 100%.


Tak jak bycie wegetarianinem jest lepsze od jedzenia mięsa moralnie. Ale osoby, które mięso jedzą nie zasługują na moralne potępienie ani nawet wyrzuty.
Limonka no jednak postawiłaś tezy
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 14:27   #1687
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Zdradzone łączmy się !

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Limonka no jednak postawiłaś tezy

Nie.


Napisałaś, że postawiłam tezę, że nie mamy prawa jej moralnie oceniać.


A ona tak zupełnie nie brzmiała.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-08, 15:02   #1688
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Zdradzone łączmy się !

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie.


Napisałaś, że postawiłam tezę, że nie mamy prawa jej moralnie oceniać.


A ona tak zupełnie nie brzmiała.
Nie ja ale użytkowniczka co próbowała wywołać mnie do tablicy xd już się robi kołowrotek niemniej postawiona teza że bycie kochanką nie jest nieakceptowalne moralnie się pojawiła jako niemal prawda objawiona - a przecież mamy czarno na białym w wątku że jednak wypowiadające się nie akceptują moralnie zachowania kochanek
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 15:41   #1689
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Zdradzone łączmy się !

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Nie ja ale użytkowniczka co próbowała wywołać mnie do tablicy xd już się robi kołowrotek niemniej postawiona teza że bycie kochanką nie jest nieakceptowalne moralnie się pojawiła jako niemal prawda objawiona - a przecież mamy czarno na białym w wątku że jednak wypowiadające się nie akceptują moralnie zachowania kochanek
No robi się, bo się wstrzeliłaś w środek rozmowy o czymś, zaczęłaś pisać o czymś innym, a na moje 'wywołanie' żeby się trzymać toku dyskusji strzeliłaś focha i kazałaś mi zakładać własny
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 16:52   #1690
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Zdradzone łączmy się !

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
No robi się, bo się wstrzeliłaś w środek rozmowy o czymś, zaczęłaś pisać o czymś innym, a na moje 'wywołanie' żeby się trzymać toku dyskusji strzeliłaś focha i kazałaś mi zakładać własny
Oj czyli sama źle oceniłaś moje wypowiedzi i sama zrobiłaś zamieszanie wywołując konkretnie mnie a nie Limonkę, ale rączki umywasz i samozwańczo stwierdzasz że rozmowa jest nie na temat bo nie poszła w kierunku jaki sobie założyłaś w głowie
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 17:37   #1691
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Zdradzone łączmy się !

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Oj czyli sama źle oceniłaś moje wypowiedzi i sama zrobiłaś zamieszanie wywołując konkretnie mnie a nie Limonkę, ale rączki umywasz i samozwańczo stwierdzasz że rozmowa jest nie na temat bo nie poszła w kierunku jaki sobie założyłaś w głowie
rany gorzkie, co?
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-10, 19:15   #1692
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Zdrada - wątek zbiorczy.

Gdyby facet mnie zdradził to pretensje miałaby przede wszystkim do niego. Nie o sam fakt stosunku płciowego z inną osobą, ale że nie dotrzymał umowy, że zrobił coś za moimi plecami czy okłamywał mnie. Jeśli zdradziłby mnie z bliską dla mnie osobą, na przykład moją siostrą czy przyjaciółką, to do niej trochę też, bo jednak od takich osób oczekiwałabym lojalności i troski o moje samopoczucie. Jeśli zdradziłby mnie z obcą dla mnie kobietą to nie miałabym do niej pretensji. Mnie ona nic nie była winna. Chociaż raczej byśmy się nie zaprzyjaźniły po czymś takim, bo pewnie by mi się negatywnie kojarzyła.

Uważam też, że raczej nie powinno się informować osób zdradzanych, że ich partner/partnerka miewa skoki w bok. Nie widzę powodu, żeby ingerować w życie innych. Poza tym takie osoby często mniej lub bardziej są świadome sytuacji, więc wyskakiwanie z 'słyszałam, że twój Mirek grzmoci Aldonę, współczuję, powinnaś go pogonić' stawia je w niezręcznej sytuacji, wywiera presję ustosunkowania się do sytuacji itd.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-10 20:15:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:46.