Toksyczne lakiery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-16, 18:37   #1
ZofiaFilo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3

Toksyczne lakiery


Witam, to mój pierwszy wpis na tym forum, więc jeśli już taki wątek istniał, bądź napisałam w złym miejscu to przepraszam . Mam parę pytań odnośnie lakierów do paznokci. Ostatnio zaczęłam się interesować ich składami i już wiem, że chyba nie da się kupić zupełnie bezpiecznego lakieru do paznokci, bo praktycznie każdy zawiera choćby ethyl acetate czy nitrocelulozę. Pomyślałam więc "może znajdę jakiś dobry base coat, który ograniczy przenikanie tych substancji do organizmu?", Jednak szybko się zorientowałam, że przecież każdy lakier typu base coat to nadal lakier i również zawiera te składniki :-( Teraz już nie wiem... Uwielbiam malować paznokcie, mam mnóstwo lakierów (głównie golden rose, Bell i miss sporty) i często maluję paznokcie (zwykle mam max tydzień w miesiącu niepomalowane...). Zastanawia mnie to czy: 1) rzeczywiście wszystkie te szkodliwe składniki lakierów są w takiej ilości, że po jakimś czasie mogę zacząć odczuwać ich skutki?,
2) są dostępne normalnie w sklepach jakieś lakiery typu base coat, które rzeczywiście chroniły by przed wnikaniem złych składników do skóry i same w sobie miały niezły skład?,
3) i jeszcze takie ekstra pytanie: czy ktoś słyszał, bądź próbował robić półhybrydy? Czy jest to bezpieczne i rzeczywiście działa? (czyli base coat + zwykły lakier + hybrydowy top coat + lampa LED)
Bardzo dziękuję za wszelkie porady, na prawdę mam teraz mętlik w głowie z tymi lakierami
ZofiaFilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-16 19:37:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.