Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-22, 13:49   #1
miranda1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 62
Unhappy

Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment


Witam,
Forum poświęcone jest Kropelkowemu zanikowi barwnika w skórze.
Chodzi o brak pigmentu w skórze, co uwidacznia się białymi małymi kropkami szczególnie na nogach i rękach.
Mam tego sporo na nogach. Pojawiło się niecały rok temu a teraz rozwija się z zawrotną szybkością. Po 2 wizytach u dermatolog dowiedziałam się ze nie ma na to lekarstwa. Ogólnie to należny schować sie przed sloncem na 2-3 lata i moze wtedy znikną.. tak powiedziały...
Można oczywiscie pic dziurawca, zazywac beta karotem ale to i tak nic nie daje.
Krem Vitix na depigmentację jest drogi a podobno tez guzik pomaga.
Może ktoś zna jakies domowe sposoby lub wasz dermatolog powiedzial cos bardziej optymistycznego.
Piszcie!
Ponadto zastanawia mnie łączenie tej choroby z tabletkami antykoncepcyjnymi... - czy aby nie gorzej wplynie na skórę?
Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi!!!!!
miranda1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 20:47   #2
kiniak88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Hej,
tabletki, które zażywasz raczej nie mają nic wspólnego.
Sama też mam plamkę, zanik barwnika - ale nie rozwija się dalej i powiem szczerze, że faktycznie nie wystawianie jej na słońce pomogło. Kiedyś była bardzo widoczna, dość mocno odznaczała się od karnacji, ale teraz jest lepiej.
Smarowanie jej różnymi preparatami, jeszcze bardziej ją wybielało, dopiero pozostawiona sama sobie zaczęła zanikać. Bardzo mi przeszkadzała (znajduje się trochę za nadgarstkiem), więc usilnie ją chowałam.
I profilaktycznie zażywam beta karoten z witaminą e.
Pozdrawiam
kiniak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 10:21   #3
miranda1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 62
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

kiniak88!
Dziękuję za odpowiedź. Wydaje mi się jednak ze mamy ciut inny problem..... ponieważ ja mam b.dużo białych kropek na nogach . To jak dużo piegów tylko koloru białego. Problem jest dosyć spory i nie chciałabym pogłębić problemu gdyby tabletki antykoncepcyjne miałby pogorszyć sprawę... Zaznaczę ze tabletki biorę czysto leczniczo... Jak będę u lekarza to zapytam... ale to dopiero za 2 miesiące... W tym czasie nie zamierzam eksponować nóg na słonku...
Buziaki
Czekam na Wasze odpowiedzi dot. Kropelkowatego zaniku barwnika, braku pigmentu w skórze, bielactwa punktowego lub jak inaczej by to cholerstwo nazwać
Pozdrawiam
miranda1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 20:16   #4
kiniak88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 24
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Myślałam, że te tabletki bierzesz w innych celach niż leczniczych To mogą mieć faktycznie wpływ na te plamki, tak jak źle dobierane dla antykoncepcji wywołują np. złe samopoczucie.
Jeśli chodzi np. o bielactwo to plamy charakteryzują się bardzo równym brzegiem, a nie takimi ostrymi.
kiniak88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 13:42   #5
Ladysss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Witam,ja też mam takie plamki,tylko nie cały czas.Nasilają się na słonku i robią się czerwone.Jak jest zimno to sa białe.Zrobiło mi sie to w lecie tamtego roku ,to jest okropne!!!a chodziłas w zimie na solarium????Mi powiedziano ze to jest skutkiem laczenia słonka z solarium.Albo to moga byc jeszcze odmrozone nogi((((nie mam pojecia jak to sie leczyyyyy
tez czekam na wasze porady
Ladysss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 17:26   #6
miranda1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 62
Cool Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Cytat:
Napisane przez Ladysss Pokaż wiadomość
Witam,ja też mam takie plamki,tylko nie cały czas.Nasilają się na słonku i robią się czerwone.Jak jest zimno to sa białe.Zrobiło mi sie to w lecie tamtego roku ,to jest okropne!!!a chodziłas w zimie na solarium????Mi powiedziano ze to jest skutkiem laczenia słonka z solarium.Albo to moga byc jeszcze odmrozone nogi((((nie mam pojecia jak to sie leczyyyyy
tez czekam na wasze porady




Tak - chodziłam zimą na solarium bo akurat wtedy taka miałam pracę. Byłam 1 raz w tygodniu się opalać. Jednak skóra skórze nie równa - miałam poparzenie słoneczne parę lat temu więc myślę że wszystko naraz dało i te "piękne" kropeczki na nogach. Mam ich dużo na i są małe.
miranda1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 19:50   #7
haniap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

niestety posiadam identyczny problem co autorka wątku. Mam nogi jakbym opalala się przez sitko. Moj dermatolog nazwał to bielactwem rzekomym., oczywiście to od solarum. Muszę cię zmartwić bo ja nie wystawiaąlm ciala ok 2 lat i niestety plamki jak były tak są, a nawt jest ich więcej. Rece opadają....
haniap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-04, 10:29   #8
anesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 16
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

witam mysle ze mamy ten sam problem,moje odbarwienia pojawily sie juz jakies 4 lata moze nawet 5 lat temu,poczatkowo byly tylko na nogach teraz juz sa na rekach i dostrzegam je juz na innych partiach ciala.Bylam z nimi u dermatologa probowalam roznych kremow min.vitix ale nic nie pomoglo.Jestem pewna ze to od opalania w solarium no i pewnie na sloncu.Mam 24 lata juz nie opalam sie tak czesto jak kiedys nawet mialam dlugo przerwe przez okres zimowy,jednak zadnej poprawy nie bylo jest ich coraz wiecej i obawiam sie ze raczej juz tak zostanie a pewnie bedzie ich przybywac.Chciala bym sie jak kiedys ladnie opalac i nie miec tego swinsta na skorze,moze nie rzuca sie to az tak w oczy bo trzeba sie dobrze temu przyjzec ale swiadomosc tego ze to jest i jest tego coraz wiecej nie daje mi spokoju.Jesli znajdziecie jakis sposob dajcie znac pozdrawiam
anesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 21:50   #9
haniap
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

oswoilam się z ta świadomością, że to mam, a mam to od jakiś 7 lat i niestety to nie zniaka i nigdy nie zniknie. Nauczyłam się z tym żyć, ludzie mają gorsze problemy niż częściowy zanik barwnika skóry
haniap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 14:15   #10
Pusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 39
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Witam
Czy któraś z Pań poradziła sobie już z tymi okropnymi kropeczkami. Ja mam je na całych nogach i rękach a teraz pojawiły się na stopach. Jest ich mnóstwo. Nie opalam sie juz drugie lato a one nie znikaja. Zaczeło się od paru kropeczek na łydkach a po wyjeździe do egiptu mam ich już na całym ciele. Zażywałam w tym czasie tabeletki antykoncepcyjne. Byłam z tym u dermatologa nazwała to fotozniszczeniem skóry. Zażywałam przez pół roku witamne E 800mg, koenzym Q10 oraz Vitamine A. Żadnych rezultatów. Mam też problemy z krążeniem. Więcej osób zmagających sie z tym problemem odsyłam do wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=36350

Pozdrawiam
ps. Musimy się wspierac może razem osiągniemy sukces.
Pusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 19:35   #11
Anneaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Wizazanki jak sobie poradzić z tym brakiem pigmentu!?? Pomocy!!! Od ponad pół roku mam problem z białymi plamkami na nogach w większości od kolana w dół. Dosyć często korzystałam z solarium to fakt ale od 2 lat mniej zdecydowanie i pojawiły sie białe plamki. Kaszka
Proszę jeśli wiecie gdzie z tym iść jak wyleczyć, piszcie.
Za niedługo wakacje same rozumiecie...
Anneaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 19:33   #12
maggieC
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Witam Ponawiam pytanie. Widzę, że jest nas trochę z tymi plamkami. Ja również chodziłam na solarium a do tego brałam tabletki antykoncepcyjne. Lekarz dermatolog stwierdził, że własnie to może być przyczyną mojego problemu. Z tego co się dowiedziałam problem dotyczy zaburzeń hormonalnych związanych z melanocytami. W związku z tym wydaje mi się, że można to jakoś "uregulować" aby chociaż zatrzymać kolejne plamki? Oczywiście najlepszym sposobem jest nie-opalanie się. Wtedy po prostu plamek nie widać. Ale jak tu sie oprzeć wystawieniu nóg do słonka bedąc na przykład na plaży? Dziewczyny, jak macie podobny problem, dzielcie sie wszelkimi metodami !!
maggieC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 13:35   #13
miranda1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 62
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Witam po kilku latach
Założyłam ten wątek tak dawno .. heh
No cóż problem dalej widać na moim ciele i przez te kilka lat znaczenie się powiększył.
Byłam ostatnio u dermatolog bo miałam nadzieje że medycyna może znalazła jakiś sposób na to . Usłyszałam to co zwykle - nie ma na to sposobu. Dziwi mnie to że w 21 wieku kiedy znamy już rozwiązanie na wiele chorób znacznie gorszych na problem zaniku barwnika w skórze medycyna nie zna sposobu. Nie wiem co oni robią ci lekarze?? Kazdy moze zostać dermatologiem w takim przypadku : nie da się umie powiedzieć każdy !!!!! Przepraszam ale się wkurzyłam.
Wracając do kropek mam ich już bardzo dużo na nogach a teraz zaczynam miec na rekach. Nie wiem jak to zamaskować może znacie jakies sposoby ? Kremy? Odrazu mowie że samoopalające nie działają.
miranda1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 17:37   #14
ASIAasiaasi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

witajcie. chyba dolaczam do tego forum. od kilku dni codziennie pojawiaja sie malutkie biale plamki .wedrujac po forach interenetowych trafilam tu i cos czuje ze niestety dolaczam do osob ktore beda zmagaly sie z tym swintwem. od wielu lat opalam sie na solarium i sloncu jestem uzalezniona od opalenisny moze nie az tak ciemnej ale nie nawidze byc biala...dolaczam zdjecie i prosze o wasze spostrzezenia. plamki pojawaiaja sie na nogach te ze zdjecia sa na kosci piszczelowej i sa najwieksze ale kazdego dnia zauwazam nowe....jetem zalamana ....ech


http://www.fotosik.pl/zdjecie/411361ca0755bd55
ASIAasiaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 21:10   #15
ASIAasiaasi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 5
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Witam ponownie. Jestem po kolejnej wizycie u dermatologa. odazu potwierdzil moje przypuszczenia. to zanik pigmentu przez nadmierne opalanie skóry podobno tak skora broni sie kiedy ma juz dosc opalania a prawda jest taka ze opalalam sie na solarium regularnie przez okolo 10 lat 2-3 razy tygodniowo a latem dodatkowo na sloncu,rzadko stosowalam kremy z filtrem bardziej przyspieszacze opalania i wyszlo mi teraz wlasnie...efekt w wieku 33 lat mam problem skóry ktory dopada tylko straszych ludzi...hmm lekarz nie odebral mi jednak nadzieji . dostalam lek miejcowo zorac i tabletki do lykania z ogorecznika lekarskiego. do tego duze dawki wit c i zelatyne , ma to pomoc odbudowac i dac szanse skórze by mogla sie zregenerowac.Opalac sie moge tylko nie na solarium i niezbyt czesto z filtrem 10 ktora w 94% cgroni skore przed szkodliwym promieniowaniem. co teraz ? balsamy brazujace , oszczedzanie skory witaminy i nadzieja ze to niedlugo zniknie bo poki co od srody codziennie pojawiaja sie wciaz to nowe plamki...poki co na nogach i rekach reszta ciala jest narazie bez plam...a znalazlam fajny sposob na ukrycie tych plamek kryola dermacolor body camouflage tylko musze dobrac odpowiedni odcien a to wcale nie jest takie proste.... MARTWI MNIE TYLKO TO ZE TAK MALO INFORMACJI jest na ten temat na forach i w interencie . tak malo osob cierpi na ten problem??
ASIAasiaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 20:53   #16
Moskalove14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Hej kochana, minął rok od Twojego postu, pomogło coś? Mnie też dopadło to świństwo i szukam czegoś skutecznego ,
Moskalove14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 12:53   #17
merry1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 1
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Witam chciałbym zapytać czy udało się pani pozbyć tych białych kropek po opalaniu, mam ten sam problem i mam przez to depresje może ma pani jakąś poradę
merry1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 11:15   #18
Sylwcia1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Witam obserwuje wątek od kilku lat bo też mam ten problem ale w ttm roku to już przesada, wiadc to tak mocno że wstydzę się moich nóg ,na początku były tylko pod kolanami na piszczeli a teraz nad kolanami jest tego pełno do samej góry. Na rękach za bardzo nie mam tych kropek wyśle wam foto , może ktoś będzie miał jakiś sposób na to , pomocy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1561544087330466307330812990447.jpg (120,5 KB, 27 załadowań)
Sylwcia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-26, 11:19   #19
Sylwcia1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

A i jeszcze podejrzewam że przyczyna może mieć z wiązek z niedoczynnośćą tarczycy lub lekami które biorę na nią. Kiedyś też często opalałam się na solarium ale tylko w zimie i nie częściej niż raz w tyg a najczęściej co 2 tygodnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15615443278223647369727986697365.jpg (110,0 KB, 26 załadowań)
Sylwcia1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-26, 11:56   #20
feelin_soo_me
Zadomowienie
 
Avatar feelin_soo_me
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 987
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

To i ja przylacze sie do watku, mam ten sam problem, tylko "jeszcze" nie w tak nasilonym stadium.

Jakis czas temu robilam reaserch czy da sie na to cos poradzic i niestety nic nie udalo mi sie znalezc. Mam wrazenie,ze jedynie rozsadne/delikatne opalanie lub najlepiej w ogole moze w tej sytuacji pomoc, czy tez nie doprowadzic do nasilenia.

Ja mam 30 lat, na solarium ostatni raz bylam ok. 10 lat temu, po czesci podejrzewam jednak, ze to wina antykoncepcji. Aha mam ponadto duze problemy z krazeniem, nawet przy ponad 30st mam zimne stopy, wiec moze to tez ma jakis wplyw...

Czekam na wiesci od was.

Edytowane przez feelin_soo_me
Czas edycji: 2019-06-26 o 11:59
feelin_soo_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 20:02   #21
miranda1000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 62
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Witam wszystkie dziewczyny
Problem dobrze obrazuje zdjęcie załączone przez Sylwcia1985
Dokładnie takie same jak u mnie
Niestety nic nowego w temacie rozwiązań , problem zdecydowanie bardziej widoczny przy opaleniźnie
Glowa do góry
Pozdrawiam !
miranda1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-28, 02:39   #22
anesia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 16
Dot.: Kropelkowaty Zanik Barwnika - pigment

Witam

Już parę dobrych lat tu nie zaglądałam.Jestem oczywiście posiadaczką tych plamek,od ok 15 lat.Niestety muszę was dziewczyny zmartwić ,bo tylko ich przybywa na ciele ,a mianowicie już nie są tylko na nogach A coraz więcej na rękach i innych partiach ciała.Nauczylsm się z tym żyć jakoś przestałam zwracać na nie uwagę, taka moja uroda .Myślę że ma to związek z układem hormonalnym jak również immunologicznym zaznaczam że nie brałam nigdy tabletek antykoncepcyjnych.Pozdraw iam
anesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-28 03:39:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.