Podziękowania dla rodziców kiedy brak jednego a drugie jest niedojrzałe emocjonalnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-13, 19:20   #1
Paulinazielona91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1

Podziękowania dla rodziców kiedy brak jednego a drugie jest niedojrzałe emocjonalnie


Cześć dziewczyny! Mam spory problem... Zastanawiamy się z narzeczonym jak rozwiązać sprawę podziękowania dla rodziców. Chodzi o to, że moi rodzice rozstali się, kiedy ja miałam zaledwie roczek. Mój ojciec wyjechał za granicę i nigdy go nie poznałam, więc tutaj nawet nie mam za co i komu dziękować. Problem natomiast jest z moją mamą, z którą niestety nigdy nie miałam dobrego kontaktu (i nie mam do dziś) i która niestety bardzo mnie w dzieciństwie skrzywdziła...
Natomiast rodzice mojego narzeczonego to cudowni, wspaniali, bardzo ciepli i opiekuńczy ludzie, w przeciwieństwie do mojej matki... Bardzo chcielibyśmy im podziękować w trakcie wesela za wszystko co dla nas robią, ale mamy problem z moją rodzicielką, która niestety, z przykrością muszę to powiedzieć, na takie podziękowanie sobie swoim zachowaniem nie zasłużyła.
Wszyscy w mojej rodzinie znają sytuację i wiedzą jaka jest moja matka i jak mnie traktowała przez całe życie... Nie chcę teraz tutaj przytaczać przykrych wydarzeń i bolesnych wspomnień, ale fakt że chodziłam przez bardzo długi czas na terapię z powodu wielu zaburzeń psychicznych, powinien mówić sam za siebie. Matka nie jest ani osobą stabilną i dojrzałą emocjonalnie, ani godną zaufania, ani nigdy nie potrafiła sobie na nowo ułożyć życia mimo prawie 50 lat.
Jestem w wielkiej kropce, ponieważ chcemy docenić w jakiś sposób zaangażowanie rodziców narzeczonego, którzy są dla nas ogromnym wsparciem, natomiast mamy problem z moją matką, która w żaden sposób nie pomaga w przygotowaniach ani się nie interesuje niczym związanym ze ślubem, czy w ogóle naszym życiem :conf used:

Wybaczcie mi chaotyczność wypowiedzi, ale ciężko mi to było ubrać w słowa...
Proszę Was Kochane o pomoc i wszelkie pomysły!
Pozdrawiam!
Paulinazielona91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-16, 23:12   #2
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Podziękowania dla rodziców kiedy brak jednego a drugie jest niedojrzałe emocjon

Cytat:
Napisane przez Paulinazielona91 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Mam spory problem... Zastanawiamy się z narzeczonym jak rozwiązać sprawę podziękowania dla rodziców. Chodzi o to, że moi rodzice rozstali się, kiedy ja miałam zaledwie roczek. Mój ojciec wyjechał za granicę i nigdy go nie poznałam, więc tutaj nawet nie mam za co i komu dziękować. Problem natomiast jest z moją mamą, z którą niestety nigdy nie miałam dobrego kontaktu (i nie mam do dziś) i która niestety bardzo mnie w dzieciństwie skrzywdziła...

Natomiast rodzice mojego narzeczonego to cudowni, wspaniali, bardzo ciepli i opiekuńczy ludzie, w przeciwieństwie do mojej matki... Bardzo chcielibyśmy im podziękować w trakcie wesela za wszystko co dla nas robią, ale mamy problem z moją rodzicielką, która niestety, z przykrością muszę to powiedzieć, na takie podziękowanie sobie swoim zachowaniem nie zasłużyła.

Wszyscy w mojej rodzinie znają sytuację i wiedzą jaka jest moja matka i jak mnie traktowała przez całe życie... Nie chcę teraz tutaj przytaczać przykrych wydarzeń i bolesnych wspomnień, ale fakt że chodziłam przez bardzo długi czas na terapię z powodu wielu zaburzeń psychicznych, powinien mówić sam za siebie. Matka nie jest ani osobą stabilną i dojrzałą emocjonalnie, ani godną zaufania, ani nigdy nie potrafiła sobie na nowo ułożyć życia mimo prawie 50 lat.

Jestem w wielkiej kropce, ponieważ chcemy docenić w jakiś sposób zaangażowanie rodziców narzeczonego, którzy są dla nas ogromnym wsparciem, natomiast mamy problem z moją matką, która w żaden sposób nie pomaga w przygotowaniach ani się nie interesuje niczym związanym ze ślubem, czy w ogóle naszym życiem :conf used:



Wybaczcie mi chaotyczność wypowiedzi, ale ciężko mi to było ubrać w słowa...

Proszę Was Kochane o pomoc i wszelkie pomysły!

Pozdrawiam!

Podziękowania dla rodziców nie muszą się odbywać w trakcie wesela. Zorganizujcie spotkanie z rodzicami narzeczonego przed ślubem lub po ślubie. Podziękujcie im i wyjaśnijcie, dlaczego robicie to w ten sposób, a nie tradycyjnie na weselu przy wszystkich gościach. Powinni zrozumieć.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 12:58   #3
kicimordka
Raczkowanie
 
Avatar kicimordka
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 417
Dot.: Podziękowania dla rodziców kiedy brak jednego a drugie jest niedojrzałe emocjon

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Podziękowania dla rodziców nie muszą się odbywać w trakcie wesela. Zorganizujcie spotkanie z rodzicami narzeczonego przed ślubem lub po ślubie. Podziękujcie im i wyjaśnijcie, dlaczego robicie to w ten sposób, a nie tradycyjnie na weselu przy wszystkich gościach. Powinni zrozumieć.
Dokładnie. Też mieliśmy podobny dylemat i doszliśmy do wniosku, że po prostu podziękujemy moim rodzicom po weselu, co oni całkowicie zrozumieli. Koniec końców narzeczony zdecydował, że swoim rodzicom też chce podziękować, więc jednak zrobimy to na weselu, ale sytuacja była trochę mniej drastyczna niż u Was, a decyzja o tym zależy od niego.
kicimordka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 14:21   #4
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Podziękowania dla rodziców kiedy brak jednego a drugie jest niedojrzałe emocjon

Cytat:
Napisane przez Nancy_M Pokaż wiadomość
Podziękowania dla rodziców nie muszą się odbywać w trakcie wesela. Zorganizujcie spotkanie z rodzicami narzeczonego przed ślubem lub po ślubie. Podziękujcie im i wyjaśnijcie, dlaczego robicie to w ten sposób, a nie tradycyjnie na weselu przy wszystkich gościach. Powinni zrozumieć.
dokładnie tak.
na weselu te podziękowania wyglądają na takie sztuczne i na pokaz. moim zdaniem dużo lepszym pomysłem jest zaproszenie rodziców np na kolację przed weselem i podziękowanie tam. bedzie to na pewno bardziej osobiste i personalne. ja na swoim ślubie na pewno tak zrobię, mimo że z rodzicami i teściami mamy dobry kontakt.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 20:47   #5
olalaczynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 221
Dot.: Podziękowania dla rodziców kiedy brak jednego a drugie jest niedojrzałe emocjon

Cytat:
Napisane przez Paulinazielona91 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Mam spory problem... Zastanawiamy się z narzeczonym jak rozwiązać sprawę podziękowania dla rodziców. Chodzi o to, że moi rodzice rozstali się, kiedy ja miałam zaledwie roczek. Mój ojciec wyjechał za granicę i nigdy go nie poznałam, więc tutaj nawet nie mam za co i komu dziękować. Problem natomiast jest z moją mamą, z którą niestety nigdy nie miałam dobrego kontaktu (i nie mam do dziś) i która niestety bardzo mnie w dzieciństwie skrzywdziła...
Natomiast rodzice mojego narzeczonego to cudowni, wspaniali, bardzo ciepli i opiekuńczy ludzie, w przeciwieństwie do mojej matki... Bardzo chcielibyśmy im podziękować w trakcie wesela za wszystko co dla nas robią, ale mamy problem z moją rodzicielką, która niestety, z przykrością muszę to powiedzieć, na takie podziękowanie sobie swoim zachowaniem nie zasłużyła.
Wszyscy w mojej rodzinie znają sytuację i wiedzą jaka jest moja matka i jak mnie traktowała przez całe życie... Nie chcę teraz tutaj przytaczać przykrych wydarzeń i bolesnych wspomnień, ale fakt że chodziłam przez bardzo długi czas na terapię z powodu wielu zaburzeń psychicznych, powinien mówić sam za siebie. Matka nie jest ani osobą stabilną i dojrzałą emocjonalnie, ani godną zaufania, ani nigdy nie potrafiła sobie na nowo ułożyć życia mimo prawie 50 lat.
Jestem w wielkiej kropce, ponieważ chcemy docenić w jakiś sposób zaangażowanie rodziców narzeczonego, którzy są dla nas ogromnym wsparciem, natomiast mamy problem z moją matką, która w żaden sposób nie pomaga w przygotowaniach ani się nie interesuje niczym związanym ze ślubem, czy w ogóle naszym życiem :conf used:

Wybaczcie mi chaotyczność wypowiedzi, ale ciężko mi to było ubrać w słowa...
Proszę Was Kochane o pomoc i wszelkie pomysły!
Pozdrawiam!
Też uważam , że powinniście podziękować im poza weselem jeżeli Twoja mama będzie. Sytuacja niestety mogła by wyjść dziwna lub mogło by się to skończyć jedną wielką damą (mam nadzieję że się nie obrazisz za to stwierdzenie)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olalaczynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-19 21:47:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.