Terminacja ciąży cz. 4 - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-21, 21:17   #3931
BosaStopka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 23
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Ja łyżeczkowanie miałam 08.01. Plamiłam coś około 7 dni. Później przerwa i dzisiaj dosyć mocno krwawiłam przez chwilę a później spokój. Gdzieś czytałam że plamienie może być do 6tygodno - jak połog
BosaStopka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-21, 21:50   #3932
patzi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 311
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Mi w szpitalu powiedzieli że jak tylko zacznie mnie boleć to mam sie zgłosić do polożnej po środki przeciwbólowe, dostalam ketonal i pyralgine która miałam zażyc po 2 godzinach od wziecia ketonalu, ostatecznie po ketonalu minelo 10 minut i zaczęłam rodzić. Ale spokojnie ketonal można wziac, personel mówił tez ze nie ma gwarancji że pomoże na ból bo na pewnym etapie może nie skutkować.
Trzymaj sie dzielnie, trzymam kciuki żebyś trafiła na życzliwy personel i oby poszlo szybko i przy jak najmniejszym bolu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patzi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 11:32   #3933
Adda90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 14
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziękuję Wam za wszytskie info! Jestem już na oddziale, dostałam czopki, które mam sobie aplikować co 4 godziny (z jednej strony chyba mogliby to zrobić : lekarz, położna, a z drugiej przynajmniej nikt mi nie powie, że teraz nie dostanę, bo akurat trafi się ktos z klauzalą sumienia &#128533. Personel raczej neutralny, na razie nie było nikogo nie życzliwego choć to dopiero początek i wszytsko przedemną pewnie. W drugą stronę też nie przeginają, że tak powiem, raczej suche informacje co i jak, lakonicznie, ale dzięki temu forum w sumie większość rzeczy chyba wiem. Plusem jest sala dwuosobowa, na razie jestem sama i łazienka w pokoju, wszytsko po remoncie.
Adda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 12:57   #3934
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Adda a ile tych czopkow dostalas?
Mi tylko pierwsza tabletke lekarz założył pozniej dostalam do reki i sama sobie aplikowalam i tak nawet wolalam.
U mnie zaczelo sie dziac po 2 dawce
Trzymaj sie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 18:40   #3935
BosaStopka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 23
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Adda90 to dobrze, że już zaczęli podawać Ci leki.



Coś dzisiaj czytałam, że przymierzają się do publikacji wyroku
BosaStopka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 19:24   #3936
Adda90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 14
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dostałam od razu 4 dawki do zaaplikowania, po 3 czopki co 4 h, przed momentem zaaplikowałam sobie 3 dawkę. Boli brzuch, jest twardy, ale ani kropli krwi jak na razie, miałam już dreszcze, wymiotowałam, teraz się trochę wszytsko uspokoiło i dostałam paracetamol w kroplówce. Jestem w 17 tc, lekarka mówiła, że to może potrwać u mnie ze 3 dni nawet, ale w sumie nie wiem na jakiej podstawie, robiła tylko usg. Myślę, że każdy organizm inaczej reaguje. Mam nadzieję, że ten koszmar się szybko w miarę skończy, bo jak to faktycznie potrwa 3 - 4 dni to oszaleje. To moja pierwsza ciąża 😕.

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:20 ----------

A z tym wyrokiem to jakaś farsa. Dajcie spokój, jakby taka sytuacja przydarzyła się jakiemukolwiek politykowi (żona, córka, siostra) to pierwsi by byli w szpitalu załatwiać terminacje, albo od razu za granicę by jechali. Hipokryzja i rozgrywki polityczne chorych psychicznie ludzi. Wstyd mi, że mieszkam w takim kraju, na prawdę 😕.
Adda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 20:50   #3937
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Nie martw sie oni zawsze tak mowia. Mi tez mowili ze 2-3 dni to minimum a w szpitalu bylam rowno dobę. Jak boli brzuch to bedzie to szlo, ja krwawienia nie mialam na poczatku, tylko bol ktory rosl z godizny na godzine, pozniej odeszły wody, a krew to gdzies na koncu sie pojawila

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-23, 09:49   #3938
Adda90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 14
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Wzielam już 5 dawek, przed momentem odeszło mi trochę wód, ale nadal brak krwawienia. Skurczy za bardzo nie mam póki co, trochę mnie tylko brzuch pobolewa, ale wreszcie coś się ruszyło, bo o ile wczoraj czułam się okropnie (dreszcze, wymioty, osłabienie), tak dzisiaj jak się obudziłam to wszytsko jak ręką odjął. Ale tak chyba też może być, mam nadzieję, że już jakoś pójdzie, że się to może dziś skończy 😕
Adda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 17:56   #3939
Adda90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 14
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Już po wszystkim, urodziłam moją kruszynkę do pochwy, później lekarz wyciągał ją i robił łyżeczkowanie w znieczuleniu ogólnym, nic nie czułam. Teraz wiadomo ulga, że już po wszytskim, spokój i żal, że mnie to spotkało 😕 ale wiem, że trzeba żyć dalej, wrócić do domu i wierzyć, że będzie dobrze. Ogólnie ból do zniesienia, mocne skurcze trwały może jakieś pół godziny, aż całkiem odeszły wody. Dostałam jeszcze czopki do zaaplikowania, ale jak próbowałam to zrobić, to pociekło sporo krwi i poczułam palcem, że w szyjce jest już dzieciątko i tak się wszytsko zaczęło i skończyło. Lekarze bardzo empatyczni, pielęgniarki również, złego słowa nie mogę powiedzieć. Miałam t. W Rydygierze w Krakowie.
Adda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 17:59   #3940
BosaStopka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 23
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Adda to teraz odpoczywaj.
BosaStopka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 19:11   #3941
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Adda90 spokoju i odpoczynku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-25, 15:31   #3942
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Patzi88 znalazłaś ten wątek? Jak coś to mogę przesłać Ci na priv linka. Odnosnie kwasu foliowego to ja dostałam od lekarza zalecenie dawki 800 mg (standardowa to 400). Polskie towarzystwo ginekologiczne też taką dawkę rekomenduje przy wadach w poprzedniej ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 17:18   #3943
patzi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 311
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
Patzi88 znalazłaś ten wątek? Jak coś to mogę przesłać Ci na priv linka. Odnosnie kwasu foliowego to ja dostałam od lekarza zalecenie dawki 800 mg (standardowa to 400). Polskie towarzystwo ginekologiczne też taką dawkę rekomenduje przy wadach w poprzedniej ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak znalazłam, podczytuje na razie, jutro może pojade zbadac poziom witamin, kwasu foliowego i chce tez cytomegalie zbadac dla swojego spokoju. 02.03 mamy z mężem wizyte u genetyka żeby móc zbadać kariotypy. Odpoczywam, myśle pozytywnie, mam nadzieje ze za jakis czas bede sie udzielać na wątku o ponownych staraniach.
Czytałam własnie o tej dawce kwasu foliowego, ale to oprocz jakiegos suplementu dla kobiet w ciazy/planujacych ciaze, bierzesz dodatkowo 1 tabletke kwasu foliowego juz w wersji bez tych witamin ciazowych?
05.02 mam kontrole u ginekologa to tez podpytam o to.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patzi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 20:44   #3944
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Patzi do genetyka idziecie na NFZ czy prywatnie, ewentuaknie kto wystawia skierowanie- ginekolog czy rodzinny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 22:08   #3945
patzi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 311
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ritka18 Pokaż wiadomość
Patzi do genetyka idziecie na NFZ czy prywatnie, ewentuaknie kto wystawia skierowanie- ginekolog czy rodzinny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Idziemy na nfz, bo jestem po 2 poronieniach, dzwonilam pytac w miejscu gdzie przyjmuje genetyk, skierowanie moje moglo byc od rodzinnego lub ginekologa, w przypadku meza od rodzinnego oczywiscie. Ja zadzwonilam do rodzinnego i dostalam e-skierowanie. Termin dopiero na 2 marca bo pani w rejestracji powiedziala ze musi minac 6 tyg od poronienia, żeby mogly sie odbudowac limfocyty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patzi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 06:06   #3946
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Patzi88 ja też robiłam kariotypy na NFZ, pomimo tego że to była moja pierwsza ciąża. Zarówno ja jak też mąż dostaliśmy skierowania od rodzinnego a na termin na NFZ czekaliśmy 2 tygodnie. Później niestety zamiast standardowych 6 tygodni to wynik przybył po 8. Może dlatego, że był to okres urlopowy, ale oczywiscie najadłam się stresu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 16:00   #3947
Kaaach
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 712
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny dziś ponoć publikują wyrok TK

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kaaach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 16:02   #3948
iskierka95
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 672
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Kaaach właśnie się wsłuchiwałam w wiadomości i złapałam się za głowę, ale właśnie to zrozumiałam. Brak mi słów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iskierka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 16:05   #3949
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Jestem załamana, ile ser kobiecych w tym momencie pęka współczuję bardzo każdej kobiecie która jest w trakcie diagnozy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-27, 16:05   #3950
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

To prawda. Kto był umówiony do szpitala w najbliższym czasie ten już nie skorzysta prawdopodobnie
Poziom kurestwa tego rządu osiągnął zenit.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 16:15   #3951
Beznadziejny_przypadek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 233
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

A jednak... Właśnie usłyszałam w radiu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beznadziejny_przypadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 16:29   #3952
patzi88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 311
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Nie wiem jak mozna zmuszac kobiety do takiego cierpiena publikujac ten wyrok. Normalnie lzy mi leca same jak slysze o tym, to wszystko u mnie takie swieze, okrutne to jest mam nadzieje ze to sie zmieni, ze patrzac na zdrowie kobiet (skoro jest to jedna z przeslanek) dalej bedzie mozna przerwac ciaze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patzi88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 17:18   #3953
Adda90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 14
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Właśnie o tym usłyszałam, jestem świeżo po t., miałam w sobotę, jeszcze nie doszłam do siebie fizycznie, a co dopiero psychicznie 😕. Nie wyobrażam sobie jaki strach i bezsilność czują teraz kobiety, które mają umówione terminy zabiegów, albo czekają na ostateczne wyniki. To jest s☠☠☠☠ysy*****. Nigdy nikomu jie życzyłam źle, ale wszytskim, którzy to popiraja, szczerze z całego serca życzę, aby ich to spotkało, ich, ich żony, siostry, córki. Żadna kobieta, nikt na to nie zasługuje, ale na tych ☠☠☠anych fanatyków nic innego nie działa widocznie. Nienawidzę swojego kraju.
Adda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 17:57   #3954
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Serce mi pękło na milion kawałków....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 18:46   #3955
zwyklylogin
Rozeznanie
 
Avatar zwyklylogin
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 557
Angry Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

..brak slow ...
zwyklylogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 19:30   #3956
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Do mnie teraz wszystkie emocje z października wróciły i też jestem na etapie, że nienawidzę tego kraju. Straszne to jest... Serio czekam na wybory, mam nadzieję, że ludzie już przejrzeli na oczy i zostanie cofnięty ten pseudo wyrok pseudo trybunału. I to jeszcze kobieta stoi na jego czele... Nie zrozumiem tego nigdy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 19:57   #3957
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Adda90 Pokaż wiadomość
To jest s☠☠☠☠ysy*****. Nigdy nikomu jie życzyłam źle, ale wszytskim, którzy to popiraja, szczerze z całego serca życzę, aby ich to spotkało, ich, ich żony, siostry, córki. Żadna kobieta, nikt na to nie zasługuje, ale na tych ☠☠☠anych fanatyków nic innego nie działa widocznie. Nienawidzę swojego kraju.
Amen.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 21:26   #3958
Cassiop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 34
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Straciłam resztki wiary, że będzie dobrze. Ten rząd to farsa. Nasi rodacy to , niestety, zapatrzeni w siebie debile i nie wierzę juz, że wybory coś zmienią. Jakoś brak empatii naszym rodakom, a problem terminacji dotyka jednak niewielkiego odsetka społeczeństwa. Dopoki nie poczują na własnej skórze nie zrozumieją, a i wtedy nie zawsze.

Ja za to nie wiem czy będę chciała być jeszcze w ciąży, chyba że na koncie będzie zabezpieczona suma na ewentualną wycieczkę do Holandii
Cassiop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 22:24   #3959
Meegajra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 6
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Dziewczyny, zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw
Meegajra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-28, 06:53   #3960
BosaStopka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 23
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Strach mnie obleciał. Ja miałam T. Na początku roku z powodu ZD - a takie ciąże 'Oni' chcieli najbardziej utrzymać.

A przecież ciężkich wad genetycznych i ciężkich wad rozwojowych jest całe mnóstwo i te dzieciaki będą cierpiały po porodzie, tak jak cierpieć będzie Matka i rodzina. A Państwo będzie miało w dupie takie rodziny. Już pokazali ile dla 'Nich' znaczą rodziny z dziećmi niepelnosprawnymi
BosaStopka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-02 14:14:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.