Depresja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-04, 12:33   #1
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138

Depresja


Witajcie drogie wizażanki.
Czy sądzicie, że po zrobieniu internetowego testu na depresję mogę ufać jego słuszności?
Ostatnio, przez kilka miesięcy dzieje się ze mną coś dziwnego i nie umiem sobie poradzić z tym, że mało rzeczy mnie cieszy, a zdecydowanie więcej martwi, niż dawniej. Postanowiłam więc dziś zrobić taki test i oto odpowiedź, jaką otrzymałam:

UWAGA! Wynik to : 28 punktów.
Jesteś w depresji. Twój stan wymaga spotkania się z psychiatrą. Konieczne jest rozpoczęcie farmakoterapii. Twój stan jest dla Ciebie istotnym zagrożeniem.
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 12:39   #2
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Depresja

a wierzysz w testy ' kiedy przypadnie Twój dzień śmierci?

tak czy siak , powinnaś iść do psychologa i porozmawiać a nie siedzieć i robić testy bo to w problemie Ci nie pomoże.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 12:42   #3
Alessandra666
Raczkowanie
 
Avatar Alessandra666
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 105
Dot.: Depresja

Skoro napisali Ci , ze powinnaś iść do psychitary to na pewno jest to jakaś lipa, od derpesji jest psycholog, nie dawaj wiary takim testom w internecie.
Alessandra666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 12:48   #4
nobi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 27
Dot.: Depresja

ja też niedawno robiłam taki test i wyszło mi coś podobnego, tez mam ostatnio kiepskie dni ale psychiatra to chyba przesada
nobi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 12:53   #5
besio
Wtajemniczenie
 
Avatar besio
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sztokholm
Wiadomości: 2 393
Dot.: Depresja

Test internetowy na pewno nie jest obiektywny, ale skoro sama piszesz że mniej rzeczy Cię cieszy, wizyta u psychologa nie zaszkodzi, a może pomóc, przynajmniej nie będziesz się zadręczać tym czy masz depresję czy nie.
__________________
Piękny? Nie wiem. Ma około 1.80 wzrostu, włosy mniej więcej takie krótkie jak ty i niebieskie oczy: po prostu cudowne. Ale... nie. Nie jest chyba piękny w obiegowym sensie tego słowa. Jednak na pewno jest mężczyzną z którym - jeśli go gdzieś zobaczysz - od razu chciałabyś spędzić resztę życia...
besio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 12:54   #6
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Depresja

Jeśli czujemy, ze cos nie tak... to warto iść do lekarza. Psychiatra - lekarz jak każdy inny, tak jak i depresja, jak kazda choroba - straszna i dramatyczna.

Warto isć zawczasu, aby potem nie bylo za późno!
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 13:03   #7
lilijkowa
Rozeznanie
 
Avatar lilijkowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 880
Dot.: Depresja

Uważam, że pójście (najpierw) do psychologa nie zaszkodzi. I wcale nie dlatego, że w teście wyszło tak, a nie inaczej, tylko dlatego, że jak sama napisałaś, od kilku miesięcy coś jest nie tak...
Psycholog będzie dobry na początek. Jeśli on stwierdzi po rozmowie z Tobą, że potrzebna Ci pomoc "kogoś bardziej w temacie", to na pewno skieruje Cię do psychiatry.
__________________
Zły postępek czasem okazuje się jedynym słusznym.

Edytowane przez lilijkowa
Czas edycji: 2009-08-04 o 13:05 Powód: błąd
lilijkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 13:34   #8
Paulima
Wtajemniczenie
 
Avatar Paulima
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 138
Dot.: Depresja

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi.
Paulima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 13:57   #9
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Depresja

Cytat:
Napisane przez Alessandra666 Pokaż wiadomość
Skoro napisali Ci , ze powinnaś iść do psychitary to na pewno jest to jakaś lipa, od derpesji jest psycholog, nie dawaj wiary takim testom w internecie.
Psychiatra także zajmuje się leczeniem depresji... ba, tej prawdziwej depresji wymagającej użycia dość mocnych środków farmakologicznych, nawet częściej niż psycholog.

A test jak test. Opiera się na analizie odpowiedzi na pytania o nasz stan... emocjonalny, zdrowotny, psychiczny, pewnie wszystkiego po trochu. Szokujące dla mnie jest to, że odpowiedź jest w tak jednoznacznej formie, test internetowy nie może zastąpić diagnozy lekarskiej. Ale - skoro sama uważasz, że ostatnio "dziwnie" się czujesz, skoro sama szukasz odpowiedzi w necie, to najlepiej będzie jeśli udasz się do lekarza. Na początek odwiedź swojego lekarza rodzinnego, może to przemęczenie? Jeśli on uzna, że potrzeba konsultacji, na pewno pokieruje cię dalej - do psychologa lub psychiatry.
Trzymaj się Paulimo, uszy do góry i nie wstydź się lekarza. Psychika choruje tak samo jak gardło, nerki czy inne narządy - i też można ją skutecznie leczyć.
Będzie dobrze!
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 14:03   #10
tygrysek007
Raczkowanie
 
Avatar tygrysek007
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 137
Dot.: Depresja

czy do psychologa potrzebne jest skierowanie?
czy to kosztuje, czy wizyta jest oplacona z ubezpieczenia?
czy dlugo sie czeka na wizyte?
jak zaczac rozmowe?
__________________
nałogowa leniuchowiczka
tygrysek007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 14:14   #11
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Depresja

Z tym skierowaniem to ciężka sprawa; psycholog to poradnia specjalistyczna, a do takich poradni w większości idzie się ze skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu. Z tego co wiem to z przychodni specjalistycznych bez skierowania przyjmuje ginekolog, onkolog, stomatolog... i nie wiem, czy ktoś jeszcze
Najlepiej zadzwoń do przychodni, w której przyjmuje psycholog, do którego chcesz iść i się wypytaj.
Jeśli wybierzesz taki gabinet, który ma umowę z NFZ, to wizyta jest bezpłatna - znajdziesz je w państwowych przychodniach, szpitalach.
Prywatnie wizyta u psychologa to duża rozpiętość kosztów w zależności od wielkości miasta, liczby gabinetów, doświadczenia i pozycji zawodowej lekarza itp. Od 50 do 150 zł za pierwszą wizytę (tak mniej więcej).
Na wizytę raczej nie czeka się długo, wszystko znów zależy od warunków zewnętrznych - ilu pacjentów w kolejce itp. Oczywiście u prywatnego lekarza nie czeka się prawie wcale.
Rozmowę zaczynasz tak samo jak u każdego innego lekarza - od tego co ci dolega, co cię martwi lub niepokoi.
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-04, 14:21   #12
pineapple
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 210
Dot.: Depresja

Jeśli tym testem była skala depresji Becka to powiedziałabym, że wynik jest niepokojący. Co prawda jakieś internetowe wersje nie mogą potwierdzać choroby, ale taki wynik kwalifikuje do specjalisty. Jak zauważyła selfish nie musisz iść od razu do psychiatry chyba, że chcesz.
pineapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 14:44   #13
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Depresja

Cytat:
Napisane przez Alessandra666 Pokaż wiadomość
Skoro napisali Ci , ze powinnaś iść do psychitary to na pewno jest to jakaś lipa, od derpesji jest psycholog, nie dawaj wiary takim testom w internecie.
Co Ty piszesz, oczywiście że psychiatra się zajmuje leczeniem depresji.

Internetowy test nie ma na pewno pełnej wiarygodności, ale skoro sama widzisz, że coś jest nie tak, skoro w teście wyszło jakieś tam potwierdzenie, to najlepiej tego nie lekceważ, tylko idź do psychologa - tam dostaniesz do zrobienia profesjonalne testy, również profesjonalista oceni ich wyniki.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 15:18   #14
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: Depresja

Tak, psychiatra zajmuje sie leczeniem depresji ja nie miałamżadnego skierowania do psychologa czy psychiatry.... nie wyobrażam sobie iśc do lekrza rodzinnego zebymi je dal. Poprostu poszłam prosto do przychodni zdrowia psychicznego i już i na dzień dzisiejszy nie mam juz depresji. To sie da wyleczyc, choc droga jest cięzka i jest mnóstwo przeszkód.
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 16:25   #15
natusia167
Rozeznanie
 
Avatar natusia167
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Żory :)
Wiadomości: 993
GG do natusia167
Dot.: Depresja

Wydaje mis ie ze takie testy nie sa wiarygodne, powinnas pojsc do psychologa i wtedy on sam powie co dalej robic czy dzialac gdzies dalej czy po prostu taki okres w zyciu przypadl ze chandra dopada
__________________
Chuudne
97--->90---> 85--->79--->75--->69-->67-->65-->63!!!

Dbam o wlosy:

Nie prostuje 15.07.2011
Olej kokosowy 25.07.2011
natusia167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 19:44   #16
KoalaFromCambodia
Raczkowanie
 
Avatar KoalaFromCambodia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: Depresja

Nie wierz w wynik jakiegokolwiek psychotestu NIE przeprowadzonego u psychologa/psychiatry. Czasami sobie coś wmawiamy, wpisujemy się w pewne schematy odpowiedzi, boimy się wyniku i odpowiadamy tak, żeby go w końcu osiągnąć, 'nagle' dostrzegamy w sobie objawy.

Jeżeli sądzisz, że depresja może Cię dotyczyć, to udaj się do lekarza w poradni psychologicznej. Pozdrawiam
KoalaFromCambodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 20:59   #17
Morfina
Rozeznanie
 
Avatar Morfina
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szafa pełna wspomnień...
Wiadomości: 626
Dot.: Depresja

Paulina trzymam za Ciebie kciuki!
__________________
„Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” ( Iz.43,4)

Aparat stały góra i dół 25.11.09r.


59.58.57.56.55.54.53.52.5 1.50kg
Włosy [08.2010] ->63cm ...[?]... ->100cm
paznokcie; włosy; skóra
cellulit; tłuszcz; rozstępy
Morfina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.