Usuwanie blizn - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-02, 17:53   #541
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

o rany niezłe masz to cięcie rzeczywiście ... z tego co mi wiadomo takie kombinowanie maść plus plaster wcale większych efektów nie daje :/ lepiej skupić się na jednej metodzie i tu plastry są dużo bardziej skuteczne. z doświadczenia własnego mogę polecić plastry Sutricon ja je stosowałam na świeżą bliznę i myślę, że dzięki temu uniknęłam bliznowca którego dorobiłam się wcześniej poza tym rany na prawdę ładniej się goją z takimi plastrami a i na tzw. stare blizny też pomaga http://www.sutricon.pl/
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 07:07   #542
gawisz
Raczkowanie
 
Avatar gawisz
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 318
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

Mi lekarz zalecił plastry, ale takie, które zmienia sie co ok 3 miesiące. Zamówiłam przez internet SILON SES - są grubsze niż Sutricon. Sciągam je przed kąpielą, myję delikatnym mydłem i kiedy wyschną przyklejam na bliznę. Też można je przycinać. Jeden plaster wystarcza na okres 1-3 miesięcy (zalezy w jakim miejscu mamy bliznę). Plaster o wielkości 4 x 13 cm kosztuje 140 zł.
gawisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 12:36   #543
MegaHipster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 15
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

Doskonale sa plastry silikonowe Newgel, ktore od niedawna mozna nabyc w Polsce. Jedno opakowanie starcza na cala terapie i blizny naprawde znikaja.
MegaHipster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 10:10   #544
wojtek069
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

siemanko wam wszystkim. Jesli chcecie poszukać jakieś kliniki to polecam http://www.estheticon.pl/chirurdzy/dermabrazja
wojtek069 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 17:01   #545
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

Ja uważam ze Sutricon jest extra. Wystarczy regularnie przyklejać, a blizny na prawdę jaśnieją. Staja się gładsze i bardziej elastyczne. Dla mnie to ze są cienkie to zaleta. W ogóle ich nie czuć. A jednocześnie bardzo dobrze odizolowują ranę. Przyklejone na twarzy tez nie rzucają się w oczy.
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 17:27   #546
ewka m
Przyczajenie
 
Avatar ewka m
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 19
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

Cytat:
Napisane przez MegaHipster Pokaż wiadomość
Doskonale sa plastry silikonowe Newgel, ktore od niedawna mozna nabyc w Polsce. Jedno opakowanie starcza na cala terapie i blizny naprawde znikaja.
Pewnie drogie te plastry...
__________________
Wedding photographer London - zdjęcia ślubne w Londynie
ewka m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 22:12   #547
Konwalijka123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Stolyca
Wiadomości: 55
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

Cytat:
Napisane przez ewka m Pokaż wiadomość
Pewnie drogie te plastry...
Zależy jak na to patrzeć. Plastry starczają na dużą ilość wymian, chociaż to kwestia indywidualna wielkości znamienia. Cenowo wychodzi około stówki.
Konwalijka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 21:55   #548
hostess
Raczkowanie
 
Avatar hostess
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 459
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

ja też mogę polecić plastry sutricon i ostatecznie wcale nie wychodzi drogo opakowanie ok 100zł na średnią ranę np po cc starcza opakowanie jak ktoś ma mniejszą bliznę to już na pewno Jeszcze ważne jest to co ile dni wymieniasz plasterek
__________________
http://fainarete.blogspot.com/ zapraszam na BLOGA
hostess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 09:30   #549
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

Potwierdzam. Ja byłam w szoku ze są tak wydajne. I szczerze powiedziawszy nie żałowałam sobie. Wymieniałam nawet kiedy plasterek jeszcze dobrze się trzymał. Nie wiem jak te inne plastry, ale jeżeli ktoś się zastanawia to Sutricon szczerze polecam.
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 13:53   #550
naturellka
Przyczajenie
 
Avatar naturellka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 17
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Mnie też właśnie przed laserowym usunięciem blizny hamuje fakt, iż nie można się później opalać. Będąc na wizycie konsultacyjnej Pani powiedziała mi, że co najmniej miesiąc powinien minąć od ostatniej kąpieli słonecznej. Zatem chyba na razie sobie odpuszczam, aż do po wakacji, zostawię to na październik, a póki co próbuję się zorientować jaki laser będzie najbardziej skuteczny na moją bliznę, którą mam na łydce już grubo od 3 lat - łudziłam się, że sama zniknie, wyblaknie, ale gdzie tam, dalej ślad jest i jest i bardzo mnie denerwuje bo mam go centralnie na przodzie i ubierając spódnice czy krótkie spodenki to niezbyt komfortowo się czuję ;/
naturellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 09:16   #551
aqaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 7
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

ja mam zamiar kupić tyle, że na starą bliznę taką 10 miesięczną myślicie, że jest sens?? Szarpa jaki rodzaj blizny miałaś??
aqaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 07:28   #552
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

Ja mam porównanie jak działa na blizny na dość płytkie rany po usunięciu znamion i głęboki po operacji. Wiadomo, że na duże potrzeba więcej czasu, ale jeżeli chodzi o nawilżenie to działają bardzo szybko. A skuteczność ma na bliznach powstałych nawet do 10 lat. Przynajmniej tak czytałam.
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 10:53   #553
Ines789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez naturellka Pokaż wiadomość
Mnie też właśnie przed laserowym usunięciem blizny hamuje fakt, iż nie można się później opalać. Będąc na wizycie konsultacyjnej Pani powiedziała mi, że co najmniej miesiąc powinien minąć od ostatniej kąpieli słonecznej. Zatem chyba na razie sobie odpuszczam, aż do po wakacji, zostawię to na październik, a póki co próbuję się zorientować jaki laser będzie najbardziej skuteczny na moją bliznę, którą mam na łydce już grubo od 3 lat - łudziłam się, że sama zniknie, wyblaknie, ale gdzie tam, dalej ślad jest i jest i bardzo mnie denerwuje bo mam go centralnie na przodzie i ubierając spódnice czy krótkie spodenki to niezbyt komfortowo się czuję ;/
A może laser nie będzie potrzebny? Nie wiem czy się orientowałaś w innych metodach, ale faktycznie jedną z bardziej popularnych jest teraz roll-cit, czyli mówiąc kolokwialnie, taki wałeczek z niewielkimi igiełkami na powierzchni. Mojemu koledze po otwartym złamaniu ręki została brzydka blizna i zdecydował się na serię takich zabiegów w Centrum Medycznym Krajmed w Warszawie. Akurat widuję się z nim rzadko, ale takiej redukcji blizny nie da się nie zauważyć! Jest już praktycznie niewidoczna, a on sam jest zadowolony z metody leczenia, chociaż trochę musiało poboleć. Bez znieczulenia się nie obyło, ale wreszcie nie musi już wstydzić się pokazywać ręki ;p
Ines789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 22:42   #554
xMarRreKx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Mam pytanie... Czy ktoś z was używał lasera SCITON? jeśli tak to czy efekty są zadowalające ?
xMarRreKx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 08:18   #555
naturellka
Przyczajenie
 
Avatar naturellka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 17
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

O roll-cit nic nie słyszałam, ale chętnie poczytam. Na razie wszystkie zabiegi odkładam na jesień. W przyszłym tyg. będę na wizycie w gabinecie este we Wrocku w spr. blizn potrądzikowych na twarzy, to przy okazji podpytam się o moją bliznę na łydce.
naturellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 11:58   #556
ana_mari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Też muszę się czegoś więcej dowiedzieć o roll-cit. Moja siostra na swoją bliznę próbowała już chyba wszystkiego
ana_mari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 22:15   #557
Konwalijka123
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Stolyca
Wiadomości: 55
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

Cytat:
Napisane przez aqaba Pokaż wiadomość
ja mam zamiar kupić tyle, że na starą bliznę taką 10 miesięczną myślicie, że jest sens?? Szarpa jaki rodzaj blizny miałaś??
Skoro Ty się zastanawiasz to może ja oszalałam ? Moja blizna ma ponad dwa lata i powzięłam decyzję o zmniejszeniu jej widoczności właśnie przez stosowanie plastrów. We will see..
Konwalijka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 12:33   #558
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

czy roll city to jest to samo co derma roller bo z budowy wygladaja tak samo to skad 2 rozne nazwy produktu. pozatym roll city jest w niesłej cenia a derma rollera mozna kupic polowe taniej ,jak sadzicie jaka jest róznica miedyz tym 1szym a 2gim. pozatym ta metoda spawrdza sie fajnie na malych bliznach ,zanikowych niesadze zeby mogl mi pomuc przy wiekszych bliznach po operacji. mial ktos z was robiona metoda roll city wieksze blizny ??
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 19:37   #559
MegaHipster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 15
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

MOj doktor to Dr. Janusz Sirek w Bielsku Bialej. Polecil plastry grubsze wlasnie, te Newgel, bo one nie tylko maja izolowac, ale i uciskac na blizne. Dlatego sa lepsze i praktycznie calkowice usuwaja blizny, nawet stare.

Ale kazdy ma prawo wyboru
MegaHipster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-01, 23:31   #560
aagaa83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

Kurcze nie wiedziałam, że istnieją takie plastry. A ja się tu męczę z okrutnym zapachem cebuli
aagaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 02:28   #561
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

powiem wam ze w polsce jednak umia czynić cuda z bliznami !! popatrzcie na to http://afterparty.pl/newsy_artykul,11565.html
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-05, 15:01   #562
MrHilary
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

w jakich cenach są takie zabiegi ? Również mam brzydkie blizny i nie wiem co z tym zrobic. Stosuje maści ale nie pomagają.
MrHilary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-06, 18:47   #563
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Pavlo to zdjecie
http://s.afterparty.pl/i/anna-koryto...MAIN-53056.jpg
jest Ani przed powstaniem blizny
teraz ma blizne zszyta na nowo w formie zygzaka
Koszt takiego zabiegu 5 lat temu( jak bylam u tego lekarza samego na konsultacji byl 200 zl) blizna polowe krotsza od Ani i tez na policzku
nie wiem skad opinia teraz Ani w necie i ogolem ze to drogi zabieg i kolo 2 czy 3 tys nie sadze by tak w ciagu 5 lat cena wzrosla
osobiscie nie zdecydowalam sie na zabieg, wybralam lasery i efekt jestjestem zadowolona
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 12:28   #564
elizabettta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 9
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

polecam pomocny portal https://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/jforum/dermatolog
elizabettta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 07:52   #565
naturellka
Przyczajenie
 
Avatar naturellka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 17
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

No właśnie ile taki roll-city kosztuje? Ja gdzieś wyczytałam, że można takie zabieg wykonać zarówno w gabinecie, jak i w domu. Czy ktoś wiec coś więcej na temat? Chętnie dowiem się, bo intryguje mnie ta metoda ;-).
naturellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 15:09   #566
Justynka 11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Blizny po ospie - jak usunąć?

Mógłby mi ktoś pomóc? Mam 14 lat, właśnie przeszłam ospę wietrzną, zostało mi bardzo dużo blizn... Używam kremu CEPAN, lecz nie pomaga. Wiem, że jest wiele innych sposobów chirurgicznych, ale moja mama nawet o tym nie chce słyszeć... Co zrobić? Proszę o szybką odpowieź. :-(
Justynka 11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 21:43   #567
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Blizny po ospie - jak usunąć?

Dzień dobry,

Proszę kontynuować stosowanie maści do 3 miesięcy po zagojeniu się zmian po ospie. Wiem, że nie jest to łatwe, ale z ew. zabiegiem korygującym blizny będzie trzeba poczekać. Optymalnie do ukończenia 18 roku życia. Będzie to tez okres po trądziku (najprawdopodobniej). Jeżeli będą wskazania to będzie można wykonać dermabrazję (nie mikrodermabrazję) mechaniczną, laserową lub chemiczną.

Pozdrawiam,

Piotr Skupin
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:19   #568
martynka1417
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Blizna

Witam, mam problem z blizną na piersi. W lutym 2012 miałam zabieg usunięcia torbieli w piersi, z początku blizna ładnie się goiła była dosyć mała, jednak przez to że przed miesiączką tydzień lub nawet dwa moje piersi się powiększają i są obolałe przez to blizna się powiększyła jest lekko odstająca i taka gruba, jest bardzo widoczna ponieważ jest taka hmm różowa a ja mam śniadą karnację wiec sie bardzo odznacza.. na długość ma ok 1.5 cm a na szerokość ok 1 cm.. nie było by problemu gdyby była schowana pod stanikiem, jednak lekki dekolt i już ją widać... przez to nie mogę ubrać nawet bluzki z dekoltem bo brzydko to wygląda i częste pytania co to jest stają się uciążliwe. Mam 23 lata rozmiar D i nie chce ciągle bluzek pod szyje.. Chciałabym się dowiedzieć jakie są koszty usunięcia takiej blizny lub czy są jakieś inne sposoby aby się tego pozbyć albo chociaż zmniejszyć.
martynka1417 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 16:17   #569
rudytofik2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 60
Dot.: Blizna

Ja też mam problem z blizną, konsultowałam się w tej sprawie z bardzo dobrym chirurgiem plastycznym, i są dwa wyjścia po pierwsze taką bliznę można wyciąć z tym że po tym zabiegu wycięcia też zostanie ci blizna ale mniejsza i następnie można próbować użyć laserów aby znacznie ograniczyć jej widoczność, wyjście drugie mniej inwazyjne z którego skorzystałam za poradą chirurga to usuwanie laserowe, za jeden zabieg zapłaciłam 150 zł, cena zależy od wielkości blizny, byłam już na 4 takich zabiegach, co prawda jest bardzo duża poprawa i skóra wygląda w tym miejscu zdecydowanie lepiej ale dowiedziałam się że ta blizna nigdy nie zniknie całkowicie, mam na myśli że skóra nigdy nie będzie w tym miejscu wyglądać idealnie, można tylko stopniowo ograniczać widoczność, w takim wypadku nie wiem czy powinnam kontynuować te zabiegi, zostaje tylko pogodzić się z losem.

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

dodam jeszcze że jest ona jeszcze trochę mniejsza od twojej
rudytofik2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 20:23   #570
Merida Waleczna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Blizna

Przez lata starałam się za wszelką cenę ukryć bliznę na czole, która została mi wypadku z dzieciństwa. Akurat przypadło ono w czasach, gdy w kinach puścili "Króla Lwa" i w klasie zaraz przezwali mnie Skaza co mnie bardzo denerwowało. Zawsze chodziłam w grzywce, a nie było mi w niej ładnie, albo zawiązywałam chusty tak, by zasłaniały czoło. Blizna w zasadzie nie była duża i z latami stała się prawie niewidoczna, teraz przypomina zmarszczkę mimiczną od zbyt częstego podnoszenia brwi do góry, ale to był u mnie taki kompleks, że nie mogłam normalnie wyjść na ulicę. Najgorzej było z facetami. Do żadnego nie zagadałam, co co by się stało, jakby doszło do czegoś więcej i zobaczyłby bliznę. Wydawało mi się, że każdy to widzi. Akurat! Mało kto tak uważnie przygląda się obcym ludziom, a przyjaciele, jeśli są prawdziwi, nie przejmują się takimi głupotami. Latami odkładałam na operację plastyczną i wydawało mi się, że to będzie wyzwolenie. Poddałam się korekcie laserowej, która bardzo pomogła, ale mnie to nie wystarczyło. Wciąż wydawało mi się, że blizna jest widoczna i wciąż powodowała u mnie strach przed odrzuceniem i drwinami ze strony otoczenia, aż kiedyś, przypadkowo trafiłam na porady on-line w Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej. Napisałam e-mail, i po krótkiej wymianie wiadomości umówiłam się na konsultację u psychologa. Pomyślałam, że nie mam nic do stracenia i nie żałuję tej decyzji. Już pierwsze rozmowy pokazały, że problemem wcale nie była sama blizna, ale mój strach przed odrzuceniem przez grupę, który zaczął się jeszcze w szkole. Dlatego, mimo laserowej korekty blizny wciąż czułam się brzydka i gorsza. Terapia pomogła szybciej niż myślałam, a mogłam zaoszczędzić kilka tysięcy i uniknąć operacji, która zawsze niesie z sobą pewne ryzyko. Piszę o tym, ponieważ warto, przed udaniem się do chirurga plastyka sprawdzić, czy to rzeczywiście fizyczny defekt jest problemem, czy też problem tkwi w nas i w naszej psychice.
Merida Waleczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-23 14:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.