Usuwanie blizn - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-19, 00:51   #571
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Hej kto usuwał blizny w trójmieście?

Mam pełno pojedynczych blizn które bardziej lub mniej przeszkadzają. Głupich. Ostatnich nabawiłam się jak wybuchł mi w rękach szampan (pękła butelka) i porozcinała mi ręce. Przeciętna blizna np wygląda tak
http://www.ekopharm.pl/files/badania...e03_before.jpg

mam sporo takich. Zastanawiam się nad najskuteczniejszym usunięciem, myślałam o laserze. Czy ktoś z trójmiasta mógłby tu lub na PW coś polecić?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 10:22   #572
Sylwia KN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Usunęłam bliznę pół roku temu w renomowanej klinice warszawskiej a po zabiegu powstała nowa blizna
- miała być prawie niewidoczna .

"Prawie" okazało się jeszcze większą blizną - mam tendencję do powstawania bliznowców. Też o tym nie wiedziałam.

Trafiłam na sensownego chirurga który uczciwie przyznał, że każda interwencja chirurgiczna pozostawi nową bliznę, nie ma sensu usuwać blizny aby powstała nowa. Najlepszym wyjściem jest zamaskować istniejącą bliznę a nie robić nową.

Lekarz polecił mi Kelo-cote - żel silikonowy do leczenia blizn - wygodny plaster silikonowy w postaci żelu.
Po miesiącu stosowania jestem bardzo zadowolona z rezultatów leczenia, choć widoczny efekt obiecano mi po trzech miesiącach.

Oryginalny produkt sprowadziłam ze stanów ale potem okazało się że jest dostępny w Polsce.
Apteka internetowa cefarm24.pl - bardzo trudno jest kupić ten produkt.

Nie ma sensu usuwać blizny inwazyjnymi metodami, nie nabierzcie się na to
Sylwia KN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 14:09   #573
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Sylwia a jaka metoda mialas usuwana? wycieta i zszyta na nowo?

ja uwazam ze kazdy przypadek w korygowaniu blizny jest indywidualny- sama widzisz ty mialas tendencje do bliznowca, ktos inny moze miec super gojace sie rany u niego moze byc efekt super- a jak sie do tego dolozy wlasnie rozne nowe srodki wspomagajace regeneracje jak silikownowe plastry to juz wogole swietnie
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 15:22   #574
Radoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: Laserowe usuwanie blizn!!! Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez Diakini Pokaż wiadomość
polecam NZOZ specjalizujący się między innymi w leczeniu blizn www.medycyna.urody.pl
http://www.medycynaurody.pl/ - bez kropki pomiędzy "medycyna" a "urody".
Radoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 13:55   #575
polirax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

A czy istnieje sposób na bardzo stare blizny? 20 lat temu, będąc dziewczynką dotkliwie się poparzyłam, prawą rękę oraz prawą strone brzucha mam w wypukłych bliznach, nigdy mi to nie przeszkadzało, jednak od jakiegoś czasu nie czuje się komfortowo na plaży, basenie etc...
polirax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 19:53   #576
adytkao
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

A co polecacie na bliznę na warzy konkretnie na czole. Niedawno miałam mały wypadek i mam niefajne zgubienie na środku czoła. Zastanawiałam się nad plastrami tylko jak je nosić jak robię makijaż.
adytkao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 15:07   #577
MegaHipster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 15
Dot.: Plastry silikonowe, żele i maści na blizny

Plastra Newgel mozesz nakleic na noc, gdy spisz blizna bedzie znikac. Na dzien zel cienko posmarowany na twarz. Na newgel mozna spokojnie nakladac makijaz. Robilam tak na blizny na policzku pod lewym okiem i po ok 2 miesiacach blizna prawie calkowicie zniknela.
MegaHipster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 02:45   #578
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

witam ., nieczytam wczensiejszych postów bo juz dlugo siedze w temacie blizn i powiem wam tylko ze Polska i dr szczyt i cala cholostra to sa słąbeusze jesli chodzi o plastyke blizn . jesli chodiz o redukcjei blizn niepolecam lasra frkacyjengo co 2 porażka i strata nerwów czasu i pieniedzy i do tego pigment skóry zanika wokół. polcam dermaroller lub jescze lepszy derma pen do tego duza ilosc preparatów na bazie bogatopłytkowym oraz wit a,e ,c cala gama mozecie poczytac aha i preparat na bazie krzemkowym .rewelka ale nie dla kazego ja mam spore blizny i niewszytsko da sie usunac tym co napisalem a nawet z korygowac ale chialem was usiwadomic ze da sie i mozna poczytajcie i dowiedzcie sie jak najwiecej o
scar revision zobaczcie efekty innych lekarzy w USA tylko nispadnijcie z krzeseł jak zoabc zycie co oni potrafia zorbic za cuda z bliznami . a dr szczyt i cala ekipa moze im tylki podcierać takich mamay specjalistów hahahaha żałosne///


Sylwia KN co do kelo cote nieche ciebie zasmucac ale niepomagaja na bliznowce chyba mam podbny porblem co twój z bliznami niegoja sie za fajnie ale jeszcze wtedy niemialem takiej weidzy co teraz wogole nigdy nieuzywalem po zabiegu plastów sutricon ani zandych innych takich plastrów, pozatym niedbalem o siebie palenie papiersów marihuany a marihuana hamuje czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego w tedy o to niezadbalem do tego zero alkoholu i napojow ktore wysyszaja skóre np.herbata .do tego pic duzo soków ale tych prawdziwych najlepiej samemu sobie zrobic w soko wirówce z marchwi i innych skladników zeby bylo duzo wit.a,e i C . teraz jak bede na zabieg szedl do tego derma rollerem dookola lecisz sobie okolice blizny i zdrowej skóry lub roll citem i preparaty wzmaniajace ten zabieg aby wzmocnic w skórze kolagen grupy 1,2,3,4,,fibrloplasty,cyt oplasty najwanijsze u nas elastyne bez ktorej blizna sie zapada tworzac blzinowiec lub tzw. scar box !

jest ktos byl zainteresowany konwersacja na temat blizn zapraszam na priva .pozdro

Edytowane przez pavlo84
Czas edycji: 2013-09-26 o 03:33
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 04:43   #579
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

co sie nieda! wiedzialem ze sa dobre metody leczenia blizn i poprawy ich estetyki ale efekty same mowia za siebie. niestety nie w tym kraju...

http://www010.upp.so-net.ne.jp/r-ogawa/en/

pozdo!!!
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 09:52   #580
MegaHipster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 15
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez pavlo84 Pokaż wiadomość
co sie nieda! wiedzialem ze sa dobre metody leczenia blizn i poprawy ich estetyki ale efekty same mowia za siebie. niestety nie w tym kraju...
Jak to nie w tym kraju?
Jak najbardziej w tym kraju. Ten chirurg pisze sam, ze operuje, ale potem stosuje plastry silikonowe. Dokladnie to samo robia w Polsce. Przeszczepy skory poprawiane palstrami Newgel tez sa w Polsce robione, wiec nie widze tu nic nadzwyczajnego. "Tissue engineering" tez jest w PL ladnie rozwiniete.
PO prostu trzeba znalezc dobrego lekarza.
MegaHipster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 15:26   #581
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

bylem u dr .sirka i niedosc ze powiedzial ze nieda sie mi pomuc zbliznami to nawet nic niewpomnial o plastrach i jakiej kolwiek innej pomocy. tak mnie wkurzyl swoji podjesciem ze niepolecam nikomu tego lekarza ,mam blizny ktore da sie z korygowac a on wmawial ze nic z tym sie nieda zrobic .dlatego podziekowalem mu jescze do tego 100 zloty mu zostawilem
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-02, 18:31   #582
mokki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Subcision

Czy ktoś zna polską nazwę dla tej procedury usuwania blizn potrądzikowych?

Znacie może gabinety wykonujące ten zabieg w Polsce (najlepiej okolice Warszawy)?
mokki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 13:18   #583
elinea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Usuwanie blizn

a co polecanie 9 letniej mojej córce, ma 4 cm wielką podłużną bliznę na nodze na piszczelu, miała upadek z poślizgiem na wystającym jakimś metalu z asfaltu jak grała w piłkę i w ogóle rana się bardzo długo goiła, bo była głęboka, ropiała, a jak się wygoiła, to została brzydka, widoczna blizna. jakieś 2 miesiące temu się wygoiła.
Czym można smarować, o laserze nie ma mowy, córka nie pójdzie, za duży stres i strach, tylko kremy lub plastry. Polecie mi coś, będę wdzięczna.
elinea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 15:10   #584
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Usuwanie blizn

zależy jak wygląda ta blizna... jest wypukła? czy zwykla kreska czerwona?
bo w zależnosci od tego jak wyglada dopiero mozna cos polecic
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 15:27   #585
elinea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
zależy jak wygląda ta blizna... jest wypukła? czy zwykla kreska czerwona?
bo w zależnosci od tego jak wyglada dopiero mozna cos polecic
Blizna jest lekko wklęsła, ma szerokość ok 0,5 cm, czerwono-sina, brzydko to wygląda
elinea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 15:50   #586
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Usuwanie blizn

Najbardziej polecam maść Contratubex- wmasowywac najlepiej 3 razy dziennie przez okres 2 miesiące, 3 i 4 miesiąc wystarczy 2 razy wmasowywać.Skóra sie dłuższy czas regeneruje stąd trzeba ja pobudzac do regeneracji poprzez wmasowywanie maści

jesli byłaby alergia na Contratubex sa tez żele podobne np Dermatix czy inne na bazie silikonu, jednak Contratubex ma cene przystepniejsza znacznie, a jest skuteczny.
Powodzenia
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 15:54   #587
elinea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 19
Dot.: Usuwanie blizn

Brook dzięki, jutro zakupię contratubex, a wiesz ile mniej więcej kosztuje? albo sprawdzę w necie
elinea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 17:02   #588
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Usuwanie blizn

tylko wmasowywac trzeba naprawde regularnie- nie za mocno, ale dlugo na tyle zeby calkowicie żel sie wchlonal- cena okolo 22 zl chyba
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-05, 18:50   #589
Studenciak89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6
Dot.: Usuwanie blizn

Może mi ktoś poleci. Mam przez caly mostek (po operacji) bliznę. Jest mocno wypukła lekarz stwierdził że koloidalna czy jakoś tak dokladnie nie pamiętam. Od operacji minęło 5 miesięcy. W tym czasie stosowałem Dermatix jednak jakoś szczególnie mi nie pomógł może z początku ale jednak sobie nie poradził. Może zna ktoś jakiś dobry środek(maść, żel nakładki) na taki wypukły rodzaj blizny? Póki co nie myśle o laserze czy czyms takim raczej maści/ żele. Doradzi ktoś coś?
Studenciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-06, 12:29   #590
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

elinea mozesz poprubować z plastrami silikonowymi newgel ,sutricone do tego roll cit z polozeniem koktajlu z witamin i inych preparatow sporo tego jest. ostatecznie mozesz zaciaganc rady od chirurga plastycznego czy plastyka Z albo W mozna zastosowac w tym przypadku .

Studenciak89 w przypadku takich blizn to dermatrix i inne zele niepomoga wcale co najbardziej z silikonu to plastry sie sparwdzaja gdyz sa ciagle przyklejone do ciala , zaraz po zdjeciu szwów powinienes uzywac tych plastrów w tedy raczje niepowinny sie pojawic keloidy dziwne ze lekarz ci tego niepowiedzial, mozesz je nadal stosowac ale teraz bys musial je ostrzykiwac sterydami zeby sie splaszczyly do poziomu zdrowej skóry.

https://www.youtube.com/watch?v=FGGIxWWT9BM lub isc na skróty jeśli sie da

Edytowane przez pavlo84
Czas edycji: 2013-10-06 o 13:04
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 21:35   #591
Studenciak89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6
Dot.: Usuwanie blizn

Czyli plastry teraz nie pomogą? Nie ma dla mnie ratunku? Co polecasz na moim miejscu oprócz ingerencji chirurga?
Studenciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 17:21   #592
Tysiaczek83
Zakorzenienie
 
Avatar Tysiaczek83
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5 945
Dot.: Subcision

Cytat:
Napisane przez mokki Pokaż wiadomość
Czy ktoś zna polską nazwę dla tej procedury usuwania blizn potrądzikowych?

Znacie może gabinety wykonujące ten zabieg w Polsce (najlepiej okolice Warszawy)?
Zabieg eksfoliacji kwasami,dermabrazja mechaniczna lub laserowa...nie wiem o co konkretnie Ci chodzi
__________________
SĄ!!! Allergan 475cc dr.S.Ł.W-wa/25.06.2013r.
* 29.10.2013r...brwi / grudzień 2014 poprawka
**24.10.2014r...Usta 4-ty ml
Tysiaczek83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 08:41   #593
MegaHipster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 15
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez Studenciak89 Pokaż wiadomość
Czyli plastry teraz nie pomogą? Nie ma dla mnie ratunku? Co polecasz na moim miejscu oprócz ingerencji chirurga?
Spoko, plastry pomoga. Jesli blizna koloidalna to oprocz chirurgicznego wyciecia nic jej nie zlikwiduje, ale plastry newgel moga ja zmniejszyc , splaszczyc i zmiekczyc. Masz mloda blizne nadchodzi zima, wiec latwo bedzie ci nosic plaster naklejony na klacie.
Jesli po 3-4 miesiacach uzywania plastrow nie bedziesz zadowolony z winyku, to zawsze mozesz zglosic sie do chirurga o usuniecie pozostalowsci.
Wyglada, ze masz tendencje do blizn koloidowych, wiec po kazdym zabiegu powinienes od razu uzywac plastrow aby koloidy sie nie zrobily.
powodzenia.

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez elinea Pokaż wiadomość
a co polecanie 9 letniej mojej córce, ma 4 cm wielką podłużną bliznę na nodze na piszczelu, miała upadek z poślizgiem na wystającym jakimś metalu z asfaltu jak grała w piłkę i w ogóle rana się bardzo długo goiła, bo była głęboka, ropiała, a jak się wygoiła, to została brzydka, widoczna blizna. jakieś 2 miesiące temu się wygoiła.
Czym można smarować, o laserze nie ma mowy, córka nie pójdzie, za duży stres i strach, tylko kremy lub plastry. Polecie mi coś, będę wdzięczna.
Polecam tylko plastry bo corka mloda jest
Nie beda widoczne pod spodniami teraz jesienia. Masc nie izoluje blizny, wiec dziala slabo.
MegaHipster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 20:15   #594
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

dokladnie jak megahipster mówi odrazu po sciagnieciu szwów powinienes stosowac plastry ,niepozwalaja keloidowi piąć sie w góre ponad stan skóry redukuja produkcje kolagenu i hamuja wzrost nowej tkanki . jak juz masz keloid plastry mozna stosowac tak samo tylke ze bedzie mniejszy effekt no i mozna zawsze ostrzykiwac sterydami ponoć teraz jakis nowy lek wynalezli sterdowy. jaki masz kolor karnacji ciemny??
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 22:12   #595
MAGDA1704
Zakorzenienie
 
Avatar MAGDA1704
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: irgendwo in Polen
Wiadomości: 3 111
GG do MAGDA1704
Dot.: Usuwanie blizn

co można zrobić z blizna pooperacyjna lekko wklęsła, o szerokości około 5mm na twarzy, lekko czerwona, blizna jest stara, nie można jej ponownie operować, ponieważ jest zbyt blisko nerwu wzrokowego. Czy jakieś maści plastry maga ja jakoś rozjasnic, wygladzic, albo jakies zabiegi?
MAGDA1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 20:59   #596
vendea
Przyczajenie
 
Avatar vendea
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez pavlo84 Pokaż wiadomość
dokladnie jak megahipster mówi odrazu po sciagnieciu szwów powinienes stosowac plastry ,niepozwalaja keloidowi piąć sie w góre ponad stan skóry redukuja produkcje kolagenu i hamuja wzrost nowej tkanki . jak juz masz keloid plastry mozna stosowac tak samo tylke ze bedzie mniejszy effekt no i mozna zawsze ostrzykiwac sterydami ponoć teraz jakis nowy lek wynalezli sterdowy. jaki masz kolor karnacji ciemny??
ja miałam fragment blizny po cesarce brzydko przerośnięty - wypukły, nabrzmiały, czerwony. i to dwa lata po operacji. chirurg zdecydował się na dwukrotne ostrzyknięcie sterydami i efekt mnie absolutnie zaskoczył - już po pierwszym zabiegu blizna zaczęła się nagle sama zmieniać - bardzo się spłaszczyłą, zwęziła i uelastyczniła. teraz jest już idealnie równa ze skórą i bardzo przyjemna w dotyku, kolor ma tylko różowy, ale mój lekarz przekonuje, że za paręnaście tygodni zblaknie i będzie OK.
vendea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 20:52   #597
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

do MAGDA1704 mozesz zastosowac przeszczep tluszczu wlasnego w ta okolice ,sam jestem ciekaw effetu ponoc lekarze sami niewiedza jak dziala tluszcza nasz na nasze cialo ale ponoc effekty sa dobre.

do vendea ciesze sie ze jestes zadowolona z effektu zeby tak kazdy byl jak ty zadowolony z effektow .
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 22:40   #598
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Usuwanie blizn

Drogie panie!
Wiem, że o takie rzeczy nie powinnam pytać w necie, tylko lekarza, ale jakoś mi tak z głowy wypadło, a w poniedziałek idę do szpitala i chcę się mentalnie przygotować.

Otóż- w maju uległam poparzeniu (wypadek komunikacyjny). Rany oparzeniowe na ręce (III st.) miałam zszywane (obyło się bez przeszczepu). Teraz mam skierowanie na korekcję jednej blizny, gdyż przebiega ona po wierzchu ręki na łokciu i może powodować przykurcz, a ponadto jest przerośnięta. Wytną i zszyją raz jeszcze.
Pytanie: ile dni po czymś takim spędzę w szpitalu? Wiem, że ponoć minimum 3 dni, żeby nfz za mnie zapłacił.
I oczywiście zdaję sobie sprawę, że zawsze coś może pójść nie tak, że np. zacznę gorączkować i mi przedłużą pobyt, ale przy najlepszym scenariuszu to ile czasu może to zająć?
Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-21, 10:42   #599
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

staska_stasia powiem ci ze powinnas tego samego dnia wyjsc co masz zabieg robiony chyba ze blizna pokrywa cala reke i jest to zwiazene z silnymi lekami ale z tego co napisalas jrest to zabieg ambulatoryjny w znieczuleniu miejscowym?? to tego samego dnia po zabiegu idziesz do domu. 2ga sprawa odradzam korekte blizn oprzez nfz!! polecam dr.sankowskiego z wawy lub klinika dr.szczyta oraz dr .jerzy checiński wawa .to sa ludzi co pomoga ci ale wiadomo trzeba odpowiednio zaplacic.tu sa efekty jak pozbywa sie blizn lub wpisz w google revision scar tylko niespadnij z krzesła podczas ogladania
https://www.google.pl/search?q=scar+...h=629#imgdii=_
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 09:59   #600
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Usuwanie blizn

Dzięki wielkie za odpowiedź.
Miałam być przyjęta w poniedziałek 9 grudnia, ale nie było miejsc na oddziale, więc przepisano skierowanie na dzisiaj (tak, na niedzielę), po południu mają mnie przyjąć, zrobić badania, rano jutro zabieg, a w wigilię wypis (no i omija mnie ubieranie choinki... )
Tym razem jest to na nfz, gdyż jedna z blizn (tak, która ma być korygowana) znajduje się na zgięciu ręki, jest przerośnięta i powoduje przykurcz. Więc tym razem przemawiają za tym nie względy estetyczne, a zdrowotne. Poza tym jest to kontynuacja leczenia w Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń, gdzie trafiłam po wypadku. Co do następnych- będę szukać pewnie czegoś prywatnie, ale na razie wszystko jest zbyt świeże (7 miesięcy), czerwone i się goi.

Jeśli mogę jeszcze o to zapytać, to odpowiedzcie mi proszę na taką jedną rzecz. Oparzeń doznałam w wyniku wypadku komunikacyjnego, więc koszty leczenia będę ściągać od ubezpieczyciela (z OC sprawcy). W MTU (bo akurat to towarzystwo ubezpieczało sprawcę) powiedzieli mi, że w przypadku korzystania z przychodni prywatnych i leczenia prywatnego (odpłatnego) muszę najpierw przedstawić zaświadczenie, że dana usługa nie jest dostępna w ramach NFZ lub zbyt długi czas oczekiwania zagraża mojemu zdrowiu. Skąd mogę wziąć takie zaświadczenie w kwestii korekcji blizn? Koszty są niemałe, bo jak widziałam cenniki, to od 1000 zł za małą bliznę w górę. A ja mam dosyć spore te blizny, bo łącznie miałam założone 27 szwów :/ Jak zatem widać- jest o co walczyć jeśli chodzi o finanse.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-23 14:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.