Usuwanie blizn - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-22, 20:02   #601
kasienkaslup
Raczkowanie
 
Avatar kasienkaslup
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 126
Dot.: Jak pozbyć sie blizn na twarzy????

Cytat:
Napisane przez celestyna01 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam bliznę - na twarzy - po wypadku. Stosowałam już i Contratubex i Cepan, żele silikonowe tez nie dawały oczekiwanego rezultatu. Lekarz zapisał CYBELE SCAGEL na blizny, czy ktoś o tym żelu słyszał, czy ktoś go stosował?
Te dwa pierwsze walą strasznie cebulą, mnie od ich zapachu mdliło więc nie wyobrażam sobie ich smarować , zwłaszcza na twarzy.

A co do Scagelu - kolezanka używala na blizny po tradziku i pomógł jej.

A jesli Ci lekarz polecił to na pewno działa.
kasienkaslup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 08:34   #602
enedue222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 10
Dot.: Jak pozbyć sie blizn na twarzy????

Mi pomaga Scagel na blizny.
enedue222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 10:48   #603
pachang
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Jak pozbyć sie blizn na twarzy????

a to chyba zależy też jak głębokie są blizny. Na pewno stosowanie maści i leków nie zaszkodzi, ale czasem nie jest w stanie pomóc. Może warto byłoby się wybrać (jeśli są dość głębokie) do jakiegoś lekarza i dopytać o odpowiedni zabieg.
pachang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 10:12   #604
pavlo84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 153
GG do pavlo84
Dot.: Usuwanie blizn

duze znaczenie ma glebokosc blizny i czy sie goila przez ziarnine , niewiem jak bliny po tradziku sie goja ale sa to delikatne zmiany i nemozna ich stosunkowo nazwac bliznami , blizne to ja mam na twarzy i jest gleboka to jest owszem blizna zadne kremy masci lasery zele silikonowe niepomogaja i niepomoga na dzis niema metod ktore mogly by zniwelowac i choc w polowie zredukowac jej wyglad .osoby kotre maja blizny po tradziku sa szczesliwcami ich blizny sa zanikowe w wiekszych przypadkach i to sa zmiany punkowe latwe stosunkowo do usuniecia. co do glebszych blizn na twarzy niema zadnych skutecznych metod a jelsi ktos z was jakas zna prosze niech napisze o tej metodzie pozdrawiam
pavlo84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 06:53   #605
AnuleczkaS
Raczkowanie
 
Avatar AnuleczkaS
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 38
Dot.: Jak pozbyć sie blizn na twarzy????

Cytat:
Napisane przez enedue222 Pokaż wiadomość
Mi pomaga Scagel na blizny.
I ja się pod tym podpisuję!
AnuleczkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 10:39   #606
wompat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

Jestem po operacji klatki piersiowej. Mam bliznę na środku klatki piersiowej na mostku oraz po bokach. Pytałem już tu na forum o sposoby doradziliście mi plastry sutricon które sporo pomogły zwłaszcza na boczne blizny. Wcześniej stosowałem dermatix który nic nie zmienił. Jednak plastry przestały działać na bliznę na mostku która dalej jest dosyć wypukła. Zna ktoś jakieś konkretne skuteczne sposoby oprócz laserów i zabiegów chirurgicznych na które sądzę, że mnie nie stać. Słyszałem o peelingu. Ma ktoś doświadczenie z walką z blizną na mostku?
wompat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 07:21   #607
Drjeanice1712
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 6
Dot.: Usuwanie blizn

Ja mam bliznę, ale taką po trądziku na policzku.
Co polecacie?
Drjeanice1712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-10, 21:18   #608
koszalekopalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 31
Dot.: Usuwanie blizn

Można w tym wątku dowiedzieć się na temat róznych blizn i preparatów. Mi pomaga Scagel.
koszalekopalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 16:14   #609
Eyeris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

witam...coreczka byla poparzona i stosowala na blizny plastry silikonowe cica care i ubranko uciskowe.zostaly mi plastry jeszcze w opakowaniach.obecnie mam na sprzedanie tanio 2 plastry silikonowe cica care o wymiarach 12cmx15cm. sa to plastry na wszelkiego rodzaju blizny-wyrownuja one koloryt, splaszcaja i zmiekczaja blizny, redukuja uczucie swedzenia i bolu. data waznosci do czerwca 2018. zainteresowanych prosze o kontakt na adres eyeris30@gazeta.pl
Eyeris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 20:14   #610
__dsskadssadfaAA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 343
Usuwanie blizn Lublin

Gdzie najlepiej pozbyc sie w Lublinie blizn ?
__dsskadssadfaAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 23:36   #611
201606201122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 972
Dot.: Usuwanie blizn Lublin

Witam czy ktoś może wie ile orientacyjnie kosztuje usunięcie blizny po piercingu u chirurga plastyka?
201606201122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-07, 15:02   #612
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Usuwanie blizn

Witam ponownie w tym wątku.

Mam nadzieję, że nikt się nie wystraszy poniższych zdjęć moich blizn

Krótka historia ich powstania (nie wiem, czy już pisałam, czy nie). Rok temu miałam wypadek komunikacyjny, znalazłam się pod samochodem, gdzie dotknęłam rozgrzanych części silnika (lub czegoś w tym stylu). Rany miały wielkość nawet 10x12 cm (oparzenia termiczne kontaktowe). Byłam w centrum leczenia oparzeń, gdzie udało się zaszyć rany bez konieczności robienia przeszczepu skóry. Teraz blizny jakie są, to każdy widzi na zdjęciach :/ Na co dzień noszę rękawek uciskowy, smaruję scair repair, na noc plastry silikonowe, ale mimo upływu ponad 10 misięcy od wypadku, a 9 od operacji, to dalej są takie bordowe. Wstydzę się ich, jak kupowałam sukienkę na wyjazd integracyjny i spojrzałam na siebie w lustro to się popłakałam.
Ta "górna" blizna (z tymi zakosami) jest już po korekcji, bo była mocno przerośnięta, szersza i powodowała przykurcz. Pytanie: czy da się jeszcze coś z nią zrobić? A jak z pozostałymi. Niby wiem, że mają zblednąć kiedyś tam, ale jakoś nie zauważam, żeby plastry i kremy jakoś szczególnie mi służyły.

Pytanie kieruję do być może obecnego tu gdzieś lekarza o specjalizacji w dziedzinie chirurgii plastycznej. Mam zaledwie 24 lata, a kiedy nie mam rękawka na ręku to ukrywam rękę, chowam za plecami, albo zakładam specjalnie bluzki z długim rękawem. Chciałabym maksymalnie zminimalizować ich widoczność.

Jaki byłby koszt operacji? Gdzie mogę się z tym udać (w grę wchodzi Lublin, gdzie mieszkam, okolice, ewentualnie Warszawa).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20140406_004.jpg (50,7 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140406_002.jpg (47,9 KB, 76 załadowań)
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 15:38   #613
Eyeris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

Witam...nie jestem jakis specjalnie doswiadczona w tej dziedzinie, bo jedyne moje doswiadczenie wiaze sie z oparzeniem corki, przerostami itd...ale moze warto porozmawiac z lekarzem o pilingach, naswietlaniach itd? Nie wiem czy dobrze widze, ale niektore moejsca chyba tez troche wystaja?moja corka na przerosty ma co miesiac ostrzykiwanie steroidami. Narazie miala raz i efekt swietny, choc jeszcze nie zeszly takie fioletowe smugi spod skory. A co do tego, ze czerwone sa blizny, to nam powiedziano, ze moga dojrzewac nawet do 2 lat. Jak juz dojrzeja to zbledna. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci, bo sama po sobie wiem jak psychicznie ciezko potrafi byc...
Eyeris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 19:36   #614
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Usuwanie blizn

Tak, one są ciut przerośnięte.
Miałam raz rehabilitację (laser + pole magnetyczne + ultradźwięki). 2 tygodnie. Pewnie to za krótko, żeby był efekt, ale więcej skierowań nie dostałam.

Moje pytanie bardziej dotyczyło chirurgicznej korekcji. niestety, w związku z dużymi ubytkami tkanek, ta blizna najbliżej nadgarstka powoduje, że ręka jest zniekształcona i chudsza w tym miejscu, niż prawa ręka. Niby miało to wrócić do kształtu, ale przez te kilka miesięcy różnicy nei zauważyłam.

Dzisiaj chciałam pójść do pracy w krótkim rękawku, bo taka ładna pogoda. Niestety, nie mogłam znaleźć swojego rękawka uciskowego i założyłam ostatecznie koszulę z długim rękawem, bo nie chciałam, żeby ktoś to widział. W weekend byłam na wyjeździe na Roztoczu i było kilka osób, które były świadkami tego wypadku i potem wyciągało mnie spod samochodu. Ponieważ wychodziłam spod prysznica w krótkim rękawku, z odkrytymi bliznami, żeby je posmarować i nie blokować dłużej kolejki, to zauważyli i wystarczyło mi ich pełne współczucia spojrzenie
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 09:28   #615
Eyeris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

no to rzeczywiscie lepiej rozmawiac z lekarzem. rzecz jednak w tym, ze nawet jesli usuna chirurgicznie, to nie ma gwarancji, ze nie zaczna przerastac. co najwyzej mozna estetyczny wyglad poprawic. cos kiedys tez czytalam o ekspanderach tkankowych..sa to jakies rozciagacze czy cos..rozciagaja zdrowa skore i po usunieciu blizny zszywaja. moja corka ma przerosty na dekoldzie po nieprzyjetym przeszczepie. poczatkowo chcieli raz jeszcze przeszczep robic, ale stwierdzili, ze male prawdopodobienstwo, by blizny zostaly po tym nieprzyjetym..teraz wiec meczy sie dziecko pod narkoza majac sterydy. a co do ludzi, to wiem, ze latwo sie mowi, ale lepiej sie nie przejmowac. blizny sa czescia Ciebie, maja swoja historie i najlepszym sposobem na nie jest akceptacja. a estetyke jakos idzie poprawic.na kolor to tez z tego co mi wiadomo, to jedynie lasery, na wyrownanie peelingi, debmabrazje, jonoferazy itd
Eyeris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 20:22   #616
Eyeris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

aaa...zapomnialam dodac...widzialam kilku specjalistow, ale oglaszali sie oni glownie na forach dzieciecych..musialabys zadzwonic i zapytac, czy doroslych tez przyjmuja, albo wyslac maila. jeden z nich to Dariusz Wyrzykowski- przyjmuje w Gdansku, podobno bardzo rzeczowy, domaga sie zdjec blizn itd nawet przed umowiona wizyta, sam oddzwania do pacjentow i swietnie wykonuje swoja robote. nie drogo bierze za wizyte bo 100 czy 150zl. drugi specjalista, a raczej specjalistka, to Halina Hofman i ona przyjmuje w Warszawie. tez ma bardzo dobre recenzje, ale szczegolow nie znam, bo osobiscie nie mialam doczynienia. mam nadzieje, ze choc troche pomoglam...i daj znac, jesli cos uda Ci sie wskorac czy chocby ustalic. trzymam kciuki, bo naprawde wiem jak Ci ciezko..ja tez nie moge patrzec na to jak to teraz u corci wyglada..a boje sie pomyslec, co bedzie w nastoletnim wieku i czy nie bedzie mnie obwiniac za to, co sie stalo.buziaki
Eyeris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-12, 19:37   #617
MegaHipster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 15
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez Eyeris Pokaż wiadomość
a co do ludzi, to wiem, ze latwo sie mowi, ale lepiej sie nie przejmowac. blizny sa czescia Ciebie, maja swoja historie i najlepszym sposobem na nie jest akceptacja. a estetyke jakos idzie poprawic.na kolor to tez z tego co mi wiadomo, to jedynie lasery, na wyrownanie peelingi, debmabrazje, jonoferazy itd
alez wcale nie trzeba blizn akceptowac ani sie z nimim meczyc, ani szukac drogich i inwazyjnych laserow. Po laserach mam wprawdzie mniejsze blizny, ale sa one brazowe i to juz ponad 8 miesiecy, wiec znow czas na plastry sinikonowe newgel. Dzialaja super i naprawde eliminuja blizny. Tanio, w domu i pod moja kontrola.

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
T

Moje pytanie bardziej dotyczyło chirurgicznej korekcji. niestety, w związku z dużymi ubytkami tkanek, ta blizna najbliżej nadgarstka powoduje, że ręka jest zniekształcona i chudsza w tym miejscu, niż prawa ręka. Niby miało to wrócić do kształtu, ale przez te kilka miesięcy różnicy nei zauważyłam.
Mieszkasz w Lublinie? To masz pod reka jednego z najlepszych chirurgow plastycznych w Europie, Dr. Maciej Kuczynski w Osrodku na ul. Jaczewskiego. On naprawde robi cuda rekonstrukcyjne.
MegaHipster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-13, 09:50   #618
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Usuwanie blizn

Ok,to wobec tego mam jeszcze takie pytanie.
Blizny są po wypadku, więc będę występować o zwrot kosztów leczenia od ubezpieczyciela z OC sprawcy. A korekcja blizn jest przecież bardzo kosztowna. Na infolinii ubezpieczyciela powiedziano mi, że w przypadku leczenia w prywatnych przychodniach muszę otrzymać jakieś zaświadczenie, że albo dany typ zabiegu nie jest refundowany przez NFZ, albo czas oczekiwania na jego wykonanie jest na tyle długi, że grozi to mojemu życiu / zdrowiu. Skąd można wziąć takie zaświadczenie? Dodam, że po wypadku miałam również złamany obojczyk i dwa razy byłam prywatnie u ortopedy, pomimo przedstawienia faktur od ortopedy, pieniądze nie zostały mi zwrócone właśnie z tego powodu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 09:45   #619
Eyeris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 11
Dot.: Usuwanie blizn

no ja nie uwazam, zeby same plastry silikonowe pomagaly, najczesciej sa one stosowane w leczeniu skojarzonym-ubranko uciskowe itd. a co do akceptacji blizn, to one nie znikna..mozna co najwyzej wymienic je na ladniejsze, mniej widoczne, ale tak jak pisalam...nikt nie zagwarantuje, ze po chirurgicznym usunieciu nie przerosna znow. kazdy przeszczep skory obarczony jest 70% ryzykiem przerostu. fakt, dzieci sa bardziej narazone no i zalezy to tez od predyspozycji
Eyeris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-14, 10:42   #620
kasienkaslup
Raczkowanie
 
Avatar kasienkaslup
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 126
Dot.: Jak pozbyć sie blizn na twarzy????

Cytat:
Napisane przez AnuleczkaS Pokaż wiadomość
I ja się pod tym podpisuję!
Zgadza się, Scagel jest świetny, miła konsystencja, bardzo wydajny i fajnie pomaga pozbyć się blizn i zadrapań.

Ostatnio pani w aptece poleciła mi dla dzieci Scagel Kids bo córcia się przewróciła na rowerze i miała mocne zadrapania.
Bardzo pomógł pozbyć się zadrapań
kasienkaslup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 09:37   #621
kucyk87
Przyczajenie
 
Avatar kucyk87
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Usuwanie blizn

Witam. Na czole mam kilkucentymetrową i szeroką na jakieś 2 mm bliznę po uderzeniu (2006/2007 rok), miałam ubytek skóry a blizna jest gładka ale widoczna, szczególnie latem. Chciałbym ją usunąć raz na zawsze, polecacie jakąś dobrą metodę/ chirurga plastycznego najlepiej gdzieś w centralnej Polsce?
kucyk87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 10:32   #622
Julka_Jul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 31
Dot.: Usuwanie blizn

Agata,

jak już tak reklamujesz, to może chociaż napisz w jaki sposób usuwasz ? Zastrzykami ze steroidami, laserem, kwasami ?
Julka_Jul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 11:57   #623
MagdalenaSzs
Rozeznanie
 
Avatar MagdalenaSzs
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z Internetów.
Wiadomości: 666
Dot.: Usuwanie blizn

Hej, mam blizne na nodze po poparzeniu wrzątkiem, zastanawiam sie czy mozna ja jakos usunac? Co prawda zdjecie nie oddaje za bardzo tego jak ona wyglada, w rzeczywistosci jest bardziej widoczna, a w lato po opalaniu robi sie czerwona, wiec jeszcze bardziej odbiega od koloru skóry. Moze ktoras z Was miala taka i poradzila sobie z nia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blizna.jpg (65,8 KB, 44 załadowań)
__________________
Żyję w zawieszeniu.
Lepiej być samemu i mieć poczucie zwycięstwa, niż być z kimś, z kim się nie uda. - Meredith Grey
MagdalenaSzs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 16:41   #624
Madziula6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Usuwanie blizn

Staska_stasia
może warto by spytać psychologa czy będzie w stanie wystawić zaświadczenie, że potrzebujesz zabiegu korekcyjnego, ponieważ jesteś przez to obciążona psychicznie. Jest taka psycholog Aleksandra Sarna można z nią porozmawiać przez telefon bądź skype i może uzyskasz takie zaświadczenie, które będzie wystarczajace dla ubezpieczyciela.
Madziula6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 10:46   #625
lagunabox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 55
Blizna po usunięciu znamienia

Dwa tygodnie temu miałam zabieg chirurgiczny, po którym została blizna. Było 5 szwów, 3 zostały zdjęte 6 dnia, 2 kolejne 7 dnia po zabiegu. W czasie gojenia nie stosowałam makijażu. Dostałam zalecenia, aby po zdjęciu szwów smarować maścią z witaminą A i tak też uczyniłam. Na chwilę obecną blizna jest czerwona i jest lekkie wgłębienie, pozostał również 1 ślad po szwie. Czy blizna się trochę nie rozeszła?
Jak dbać teraz o bliznę? Słyszałam, że za wczesne smarowanie maściami może tylko zaszkodzić. Dostałam od lekarza plastry silikonowe i je naklejam, gdy jestem w domu (nie mogę ich nosić cały czas, gdyż blizna znajduje się na twarzy).
Czy moja blizna"goi" się prawidłowo? Czy jej wygląd jest prawidłowy? Jak długo może utrzymywać się zaczerwienienie? Czy ktoś może dodać zdjęcia swoich blizn po podobnych zabiegach?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blizna1.jpg (10,9 KB, 39 załadowań)
lagunabox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 12:45   #626
capricho
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 56
Dot.: Blizna po usunięciu znamienia

Całkowite wygojenie może trwać nawet 2-3 miesiące, więc po 2 tygodniach nie przejmowałabym się.
capricho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 18:55   #627
lagunabox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 55
Dot.: Blizna po usunięciu znamienia

Czy dalsze stosowanie stripów do zamykania ran ma jeszcze jakiś sens? Stripy nosiłam przez kilka dni po zdjęciu szwów, jednak jak widać, nie powstrzymały rozejścia się brzegów ran . Pani doktor mówi, że dopiero po ok. 30 dniach rozpoczyna się właściwy proces tworzenia blizny. Chciałabym, aby ślad pozostał jak najmniejszy, bo znajduje się w dość widocznym miejscu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia??
lagunabox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 10:13   #628
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez capricho Pokaż wiadomość
Całkowite wygojenie może trwać nawet 2-3 miesiące, więc po 2 tygodniach nie przejmowałabym się.
W zależności od głębokości blizny leczenie może trwać nawet 2 lata U mnie mija już ponad rok od wypadku i od pierwszego zabiegu, od zbaiegu korekcji jednej z blizn ponad pół roku, od korekcji drugiej blizny - 4 miesiące. Blizny dalej są bordowo-czerwone, puchną po wysiłku fizycznym i na skutek temperatury (za zimno lub bardzo ciepło)- robią się niemal czarne
Najgorsze jest to, że jak byłam ostatnio w Warszawie zamawiać rękawek uciskowy, to pani, która dokonywała pomiarów, powiedziała, że zaczerwienie długo się utrzymuje.

Cytat:
Napisane przez Madziula6 Pokaż wiadomość
Staska_stasia
może warto by spytać psychologa czy będzie w stanie wystawić zaświadczenie, że potrzebujesz zabiegu korekcyjnego, ponieważ jesteś przez to obciążona psychicznie. Jest taka psycholog Aleksandra Sarna można z nią porozmawiać przez telefon bądź skype i może uzyskasz takie zaświadczenie, które będzie wystarczajace dla ubezpieczyciela.
Po wypadku chodzę do psychologa (boję się jeździć samochodem, jazda na rowerze przyprawia mnie często o wymioty, biegunki, każdorazowa podróż oznacza dla mnie parę nocy bez snu), rozmawiam również o bliznach, zapytam czy ona by mi wystawiła zaświadczenie.

Czy ktoś coś słyszał o klinicie esteticmed w Bydgoszczy? Polecono mi ją przy okazji pomiarów rękawka uciskowego, ponoć mają specjalny program na blizny.
Kolejna rzecZ: na 21 lipca mam zamówioną wizytę u dermatologa, będę rozmawiała najpierw z dermatologiem na temat niechcianych pamiątek.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 14:29   #629
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Usuwanie blizn

ja radze rozmawiac na tematy blizn tylko ze spacjalista czyli chirurgiem plastykiem,zaden dermatolog.Wysylam Ci linka na pw forum o chirurgii plastycznej mozesz tam zalozyc temat albo poczytac juz tematy istniejace o usuwaniu blizn, dziewczyny poleca chirurgow. Duzo ich jest w Pl, Skupin, Szczyt w Warszawie, dr.Sankowski, w Poznaniu tez pare specjalistow.


co do psychologa dobry pomysl , wszystkie objawy ktore wyspisalas, sa zwiazane z nberwami, trauma jakas, ktora warto pokonac mysle. Wkoncu jazda rowerem i autem tez jest przyjemna i moze sie stac ponownie- chybwa warto by wrocilo wszystko do rownowagi?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 17:26   #630
AsiA_555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 201
Dot.: Usuwanie blizn

Cytat:
Napisane przez Eyeris Pokaż wiadomość
aaa...zapomnialam dodac...widzialam kilku specjalistow, ale oglaszali sie oni glownie na forach dzieciecych..musialabys zadzwonic i zapytac, czy doroslych tez przyjmuja, albo wyslac maila. jeden z nich to Dariusz Wyrzykowski- przyjmuje w Gdansku, podobno bardzo rzeczowy, domaga sie zdjec blizn itd nawet przed umowiona wizyta, sam oddzwania do pacjentow i swietnie wykonuje swoja robote. nie drogo bierze za wizyte bo 100 czy 150zl. drugi specjalista, a raczej specjalistka, to Halina Hofman i ona przyjmuje w Warszawie. tez ma bardzo dobre recenzje, ale szczegolow nie znam, bo osobiscie nie mialam doczynienia. mam nadzieje, ze choc troche pomoglam...i daj znac, jesli cos uda Ci sie wskorac czy chocby ustalic. trzymam kciuki, bo naprawde wiem jak Ci ciezko..ja tez nie moge patrzec na to jak to teraz u corci wyglada..a boje sie pomyslec, co bedzie w nastoletnim wieku i czy nie bedzie mnie obwiniac za to, co sie stalo.buziaki
Pamiętasz może gdzie dokładnie widziałaś ogłoszenia specjalistów do usuwania blizn u dzieci ? Moja 1,5 roczna córeczka ma na samym środku czoła bliznę po szyciu głowy, miała 7 szwów. Niby nie dużo, ale wygląda to okropnie. Rozciętą głowę miała 2 miesiące temu, byłam u chirurga plastyka w klinice w Katowicach, którą prowadzi dr Wilgus, ale niestety lekarz, który nas przyjmował rozczarował mnie. Kazał smarować kremem z filtrem obojętnie jakim i masować kilka razy dziennie przez 3-4 minuty. Blizna nic nie blednie, nie maleje, mam wrażenie, że się powiększa. Chcę ją zminimalizować, szukam kogoś, kto jest godny polecenia i nam pomoże.
AsiA_555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-23 14:26:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.