Na studiach czuję się jak gówno - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-25, 19:21   #1
kateee94
Raczkowanie
 
Avatar kateee94
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 57

Na studiach czuję się jak gówno


Jak wyżej. Jestem osobą o dość niskiej samoocenie, ale na uczelni to zjawisko osiąga apogeum. W myślach mówię do siebie "jestem beznadziejna, nie nadaję się, bez sensu, że tu jestem".

Jutro miałam mieć egzamin. Od ponad tygodnia mam gorączkę, katar, kaszel itp., a codzienne chodzenie do pracy nie pomagało w wyleczeniu.

Nie nauczyłam się - tak wiem, miałam całe wakacje na to, ale wiedziałam, że w tydzień się wyrobię... nie wiedziałam, że się rozchoruję i tyle.

Postanowiłam, że zamiast robić z siebie błazna jutro wezmę powtaarzanie przedmiotu, z tym, że... czuję się przez to jak otatnia najgorsza idiotka. Zazdroszczę ludziom, którzy potrafią machnąć na to ręką i tyle... a mi jest głupio przed samą sobą, już nie mówiąc jak się czuję przed innymi...

siedze i ryczę. z gorączki, bólu i z tego jak czuję się psychicznie

Jestem w pewnych rzeczach dobra itp., prymuską nigdy nie byłam i nie będę... ale w takich sytuacjach myślę o sobie tragicznie...

Musiałam to z siebie wyrzucić....
kateee94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 23:20   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Na studiach czuję się jak gówno

Idź na ten egzamin. Nic nie tracisz. Może akurat się uda? Nie jeden student był pewien, że nie zda, a jednak okazywało się inaczej. A może jak prowadzący zobaczy w jakim jesteś stanie, to pozwoli Ci przyjść na egzamin w innym terminie? Nie wiesz co się stanie, dowiesz się jak pójdziesz.

A jeśli odpuścisz... To od razu będziesz na straconej pozycji. Kto nie gra ten nie wygra.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 00:30   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Na studiach czuję się jak gówno

Powtarzanie przedmiotu to nie koniec świata. Nikt nie jest alfą i omegą,ale na drugi raz ucz się wcześniej.Poza tym może ze zwolnieniem od lekarza możesz mieć jeszcze szansę zdawać później w innym terminie? Np. wnioskując o przywrócenie terminu i np. egzamin ustny? Próbuj. I przestań tak rozpaczać. Każdy ma jakieś problemy. Ludzi idealnych nie ma. Przestań idealizować innych to będzie Ci łatwiej.
To, że ktoś bryluje na studiach nie oznacza,że ten człowiek nie ma żadnych problemów i jest ideałem pod każdym względem.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-26, 06:33   #4
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: Na studiach czuję się jak gówno

Idź do lekarza po zwolnienie lekarskie.
Następnie je skseruj i wyślij podanie do dziekana o wyznaczenie nowego terminu zdawania egzaminu.


Powtarzanie przedmiotu to nie tragedia porównujesz się pewnie na swoim kierunku do lepszych... u mnie na kierunku są wyuczone dziewczyny, które chyba nic nie robią tylko się uczą definicji na pamięć... cytują jak z encyklopedii! Wiesz jaki jest problem? Nie potrafią tego zastosować w praktyce! Ja w zeszłym roku byłam załamana, bo wiedziałam o co chodzi, a nie wiedziałam jaki to artykuł. W tym semestrze ja rozwiązuje kazusy z prędkością światła... ale nie potrafię podać podstawy prawnej :P :P a moje koleżanki... umieją konstytucję na pamięć :P wykładowca się śmiał na ćwiczeniach, że ja będę musiała mieć pomagiera w postaci "wyszukaj", ale przynajmniej będę wiedzieć w czym tego szukać.
__________________
"Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia"

Dwukierunkowa studentka po przejściach
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-01, 11:27   #5
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Na studiach czuję się jak gówno

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Idź do lekarza po zwolnienie lekarskie.
Następnie je skseruj i wyślij podanie do dziekana o wyznaczenie nowego terminu zdawania egzaminu.
Wyznaczanie terminu indywidualnego to raczej w bardziej wyjątkowych sytuacjach, a nie bo przeziębienie zwłaszcza, że były całe wakacje. Takie coś nie przejdzie.
Jak już się bawić w zwolnienia, to z pewnością nie dlatego, że grypa/przeziębienie. To jednak nie jest liceum, chyba że uczelnia prywatna, super pro studencka
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 13:03   #6
littlewonders
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 31
Dot.: Na studiach czuję się jak gówno

Cytat:
Napisane przez poshh Pokaż wiadomość
Wyznaczanie terminu indywidualnego to raczej w bardziej wyjątkowych sytuacjach, a nie bo przeziębienie zwłaszcza, że były całe wakacje. Takie coś nie przejdzie.
Jak już się bawić w zwolnienia, to z pewnością nie dlatego, że grypa/przeziębienie. To jednak nie jest liceum, chyba że uczelnia prywatna, super pro studencka

YY u mnie na studiach (UJ, więc chyba nie aż taka pro studencka :P), jest 7 dni na doniesienie do sekretariatu zwolnienia lekarskiego jeśli się nie było na egzaminie (wraz z podaniem o zachowanie terminu egzaminu). Nieważne czy czerwiec czy wrzesień. Niby jest tak, że to podanie musi zostać rozpatrzone bla bla, ale w praktyce jak ktoś przyniósł zwolnienie to zawsze ma dodatkowy termin który już sobie ustala z wykładowcą
littlewonders jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-05, 16:33   #7
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Na studiach czuję się jak gówno

Powtórzę po głosach powyżej - weź zwolnienie i załatw dodatkowy termin. Fakt, część osób jest podejrzliwa w takich sytuacjach. U nas (AGH) chodziła nawet opowieść o lekarce, która zamiast "dzień dobry" pyta "od kiedy zwolnienie". Ale faktem jest, że jak jesteś chora to możesz zdawać w innym terminie i nie ma znaczenia, który to jest termin egzaminu.

Dodatkowo - da się żyć z warunkiem z przedmiotu. Jasne, że czasami patrzysz na siebie gorzej, bo nie jesteś taka jak inni. Ale to już nie jest liceum - na studiach każdy kiedyś coś zawali. A jak nie wtedy, to później - najlepszy na roku kolega po doktoracie zrezygnował i zmienił branżę. I jak się ma czuć osoba, która po np. 10 latach stwierdziła, że to nie dla niej? Tak więc jedno drobne potknięcie to jest norma i nie masz się co obwiniać.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-05 17:33:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:00.