4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-20, 20:36   #1
kateee94
Raczkowanie
 
Avatar kateee94
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 57
Unhappy

4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ


Oboje mamy po 23 lata, studiujemy i pracujemy. Byliśmy dla siebie pierwszymi poważnymi partnerami. Rozstaliśmy się jakieś dwa i pół miesiąca temu. Dlaczego? Bo przestaliśmy dbać o romantyzm, okazywanie uczuć, dbanie o siebie. Więc nie stało się coś nagłego i mocnego w stylu kłamstwo, zdrada itp. Więcej winy leżało po jego stronie, ale nie chcę się teraz licytować, bo nie ma to sensu.

Problem był jak najbardziej do rozwiązania, teraz to widzę, ale ja się poddałam, potem on, no i się rozstaliśmy. Nie płakałam. Rzuciłam się w wir imprez z koleżankami, rozwijanie pasji, studia, pracę i tak dalej. A wczoraj uświadomiłam sobie, że to jest facet, którego ja po prostu kocham i tyle. Widzę jego wady, widzę swoje, ale wiem, że jesteśmy w stanie to pokonać. Wtedy mądrą decyzją wydawało mi się słuchanie rad, że lepiej być samemu niż nieszczęśliwą z kimś innym... Więc nie walczyłam, on trochę próbował, ale...ostatecznie skończyło się.

Jutro mamy się spotkać, żeby oddać sobie jakieś rzeczy. Napisałam mu, kiedy się umawialiśmy, że chciałabym z nim jeszcze chwilę porozmawiać jeśli to nie problem, że chcę mu coś wyjaśnić. Jednak on niestety napisał wprost, że wyjaśnialiśmy sobie już wiele rzeczy, że to niczego nie zmieni. On raczej nie spodziewa się, że chciałabym zacząć budować nasz związek na nowo.

Planował mi się oświadczyć, chciał ze mną zamieszkać, kochał mnie, opiekował się mną, ja odwdzięczałam się takim samym zaangażowaniem i uczuciem. Nie kłóciliśmy się. To był zgodny związek.

Nie wiem jak jutro się zachować. Czy olać temat, czy jednak spróbować z nim porozmawiać? Rozsądek mówi, żeby odpuścić, a emocje ciągną w drugą stronę.
kateee94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 21:52   #2
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Jeśli czujesz ,że chce znowu z nim być to nie olewaj tematu tylko porozmawiaj. On może już nie chcieć ale tego się nie dowiesz dopóki nie spróbujesz.
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 22:01   #3
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Zagadaj nic nie stracisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-20, 22:41   #4
kateee94
Raczkowanie
 
Avatar kateee94
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 57
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Boję się odrzucenia. Boję się, że się po prostu załamię... teraz jako tako daję sobie radę, ale wieczorami jest cięzko.
kateee94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 04:53   #5
Krystaliczne szczescie
Zadomowienie
 
Avatar Krystaliczne szczescie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 051
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Zagadaj, bo później będziesz zalowala, że nic nie zrobiłaś, a tak to będziesz miała jasną sytuację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Napisane przez Narrhien
"Jeśli to jest prawdziwa przyjaciółka to nie masz o co się bać, choćby facet na głowie stawał to ona będzie wierna tobie."
na wizażu od 2009r...
Krystaliczne szczescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 05:15   #6
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Odpuść. Jak po 4 latach wam się skończył romantyzm i ochota na bycie razem to za chwilę znowu będziecie w takim samym miejscu.


wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 05:17   #7
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Zagadaj co Ci szkodzi, aczkolwiek widzę, że Ty walczysz o niego,a on nie bardzo i nie wiem czy nawet jeśli będziecie razem cokolwiek się zmieni. Piszę to z własnego doświadczenia, ponieważ raz weszłam 2 razy do tej samej rzeki. Na początku była sielanka, faktycznie poprawa,a potem nastało to samo. Ja jestem sceptycznie nastawiona i raczej bym odpuściła.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2017-07-21 o 05:19
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-21, 13:20   #8
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

autorko, walcz! spróbuj z nim porozmawiać.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

nie masz przecież nic do stracenia.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 13:49   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Odpuść. Jak po 4 latach wam się skończył romantyzm i ochota na bycie razem to za chwilę znowu będziecie w takim samym miejscu.
Również tak uważam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 16:36   #10
green way
Zadomowienie
 
Avatar green way
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łóżeczko - moje ulbione miejsce
Wiadomości: 1 003
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

A ja uważam, że przeżywasz normalny stan wyparcia, kiedy chłowiek zapomina jak było źle i widzi wszystko w pięknych kolorach. A przecież zdajesz sobie sprawę, że to co teraz czujesz jest wynikiem waszego rozstania, a nie obopólnej chęcią powrotu. Skończyło się dla ciebie coś co już znałaś i do czego byłaś przyzwyczajona. Więc twoja podświadomość walczy o powrót tego co znane, bo przed nią stoi jedna, wielka niewiadoma. A tego podświadomość nie lubi. Twój wewnętrzny strach robi ci wodę z mózgu, a ty interpretujesz to jako wieeelkie uczucie. Ale prawda jest taka, że gdyby to była wielka miłość, to nie rozminęlibyście się w trakcie trwania związku i nie byłoby mowy o rozstaniu. Oczywiście, że zawsze możesz spróbować odgrzewać kotleta, ale bądź przygotowana na to, że nie będzie już smakował jak dawniej. Poza tym jest jedna podstawowa zasada w miłości: im dłużej i lepiej kogoś poznajesz, tym bardziej go kochasz i potrzebujesz. Jeżeli jest inaczej to po prostu nie było prawdziwe uczucie, tylko zwykła fascynacja, bądź zauroczenie. Nawet gdybyście wrócili do siebie, to fascynacja może się znowu pojawić, ale to nie wystarczy, bo głębsze uczucie to coś więcej niż tylko mizianie i chodzenie ze sobą. A tak w ogóle, jeżeli twój facet chciałby ci się oświadczyć, to już by to zrobił, a nie beznamiętnie przystałby na rozstanie. Musisz wiedzieć, że pomiędzy mówieniem o czymś, a zrobieniem tego może być przepaść nie do pokonania.
green way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 16:44   #11
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Próbuj jeśli tego potrzebujesz, w przypadku odrzucenia będziesz przynajmniej wiedziała, że zrobiłaś co się dało. A jeśli się uda...no to fajnie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-21, 17:55   #12
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

To się może udać, a może nie udać. Nie dowiesz się, jeśli nie spróbujesz. Co ewentualnie tracisz? Ewentualnie usłyszysz "nie", czyli nic innego niż masz w tym momencie.
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 17:57   #13
Mmi2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Zgadzam sie, spróbuj jeśli się uda będziesz szczęśliwa a jeśli nie to przynajmniej nie będziesz żałowała że nie spróbowałas. Ja byłam w podobnej sytuacji i nie sprobowalam teraz żałuję. On chcial ze mna sie spotkac i porozmawiac o nas ale ja nie chcialam wtedy. z perspektywy widze że był człowiekiem z którym chciałam spędzić życie, teraz on już ma żonę i dziecko, a ja jestem w zwiazku bez przyszlosci. Powodzenia
Mmi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 19:05   #14
kateee94
Raczkowanie
 
Avatar kateee94
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 57
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Dziękuję wam dziewczyny. Rozmawialiśmy. Na do widzenia dowiedziałam się tylko, że ja cały związek się nie starałam i w ogóle, że byłam najgorsza Więc fajnie, spróbowałam, przekonałam się, że on faktycznie nic nie rozumie... Nie chciałabym być z kimś takim. A no i kogoś ma. I miał dosłownie kilka chwil po naszym rozstaniu. Jak szmatą w twarz. Wakacje, a ja sama. Trudny to będzie czas, ale pewnie jakoś przetrwam.
kateee94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 19:09   #15
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Cytat:
Napisane przez kateee94 Pokaż wiadomość
Dziękuję wam dziewczyny. Rozmawialiśmy. Na do widzenia dowiedziałam się tylko, że ja cały związek się nie starałam i w ogóle, że byłam najgorsza Więc fajnie, spróbowałam, przekonałam się, że on faktycznie nic nie rozumie... Nie chciałabym być z kimś takim. A no i kogoś ma. I miał dosłownie kilka chwil po naszym rozstaniu. Jak szmatą w twarz. Wakacje, a ja sama. Trudny to będzie czas, ale pewnie jakoś przetrwam.


Cytat:
Napisane przez kateee94 Pokaż wiadomość
Boję się odrzucenia. Boję się, że się po prostu załamię... teraz jako tako daję sobie radę, ale wieczorami jest cięzko.


Jak to, ze wakacje i smutne wieczory były głównymi powodami, ze chciałaś powrotów, to dobrze się stało, ze on kogoś ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię.
Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach

Mała Mi


"Dobrze jest umieć odróżniać życie od procesu powolnego umierania."
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 19:11   #16
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Cytat:
Napisane przez kateee94 Pokaż wiadomość
Dziękuję wam dziewczyny. Rozmawialiśmy. Na do widzenia dowiedziałam się tylko, że ja cały związek się nie starałam i w ogóle, że byłam najgorsza Więc fajnie, spróbowałam, przekonałam się, że on faktycznie nic nie rozumie... Nie chciałabym być z kimś takim. A no i kogoś ma. I miał dosłownie kilka chwil po naszym rozstaniu. Jak szmatą w twarz. Wakacje, a ja sama. Trudny to będzie czas, ale pewnie jakoś przetrwam.
A to juz wakacje samemu nie mozna dobrze spedzic?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 06:10   #17
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Autorko, przykro mi...ale wiesz na czym stoisz, możesz teraz naprawdę zacząć żyć bez niego. Co, jak widać po tej rozmowie, z dużym prawdopodobieństwem będzie lepsze niż życie z nim

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Buzzerka Pokaż wiadomość
Jak to, ze wakacje i smutne wieczory były głównymi powodami, ze chciałaś powrotów, to dobrze się stało, ze on kogoś ma.
Tego przecież nie napisała
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 07:36   #18
Buzzerka
Zakorzenienie
 
Avatar Buzzerka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 970
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Autorko, przykro mi...ale wiesz na czym stoisz, możesz teraz naprawdę zacząć żyć bez niego. Co, jak widać po tej rozmowie, z dużym prawdopodobieństwem będzie lepsze niż życie z nim

---------- Dopisano o 07:10 ---------- Poprzedni post napisano o 07:06 ----------

Tego przecież nie napisała


Czytam między wierszami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię.
Mogę, na przykład, wyobrażać sobie, że stoisz w płomieniach

Mała Mi


"Dobrze jest umieć odróżniać życie od procesu powolnego umierania."
Buzzerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 12:11   #19
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

I dobrze, teraz masz pewność, że nie masz czego żałować, a i wakacje można spędzić samemu i świetnie się bawić
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-22, 16:37   #20
QueenOfHearts
Rozeznanie
 
Avatar QueenOfHearts
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 864
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

autorko,
próbowałaś, zawalczyłaś. Teraz możesz ruszyć do przodu bez zbędnych złudzeń i sentymentów.
__________________
"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA." T.Pratchett
QueenOfHearts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 18:26   #21
Mmi2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 4
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Przykre ale przynajmniej się przekonałas i nie będziesz żałowała. Nie przejmuj się jego słowami że się nie staralas to nowy początek dla ciebie i co z tego że wakacje a ty sama, chodź na basen siłownię spaceruj i odpocznij od tych emocji jeśli jesteś z Krakowa to możemy iść razem na rolki
Mmi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 18:44   #22
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Powiem tak. Mnie się udało. 3 lata, rozstanie I wróciliśmy do siebie. Ale przegadaliśmy to, naprawiliśny to, co było źle I działa.

Tak samo z siebie, bez żadnych zmian jakoś tego nie widzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Doczytałam. No I z głowy, ale fajnie że próbowałaś, wiesz, na czym stoisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-22, 19:15   #23
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: 4 letni związek, koniec, chęć odzyskania TŻ

Cytat:
Napisane przez kateee94 Pokaż wiadomość
Dziękuję wam dziewczyny. Rozmawialiśmy. Na do widzenia dowiedziałam się tylko, że ja cały związek się nie starałam i w ogóle, że byłam najgorsza Więc fajnie, spróbowałam, przekonałam się, że on faktycznie nic nie rozumie... Nie chciałabym być z kimś takim. A no i kogoś ma. I miał dosłownie kilka chwil po naszym rozstaniu. Jak szmatą w twarz. Wakacje, a ja sama. Trudny to będzie czas, ale pewnie jakoś przetrwam.
znaczy w trakcie związku nie mógł powiedzieć że mu coś nie pasuje? Zebyś mogła to skorygować? Klasę faceta poznaje sie po tym jak kończy. A on skończył kiepskawo.
Jeszcze będzie dobrze.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-22 20:15:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.