jak przestać skupiać się na facecie, a zacząć na sobie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-31, 21:35   #1
maslomaslaneeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 65

jak przestać skupiać się na facecie, a zacząć na sobie?


Jak się przestawić i przestać przywiązywać dużą wagę do facetów, a zacząć postrzegać ich jako dodatek do życia? Jak się przestawić żeby być szczęśliwą samą ze sobą, a nie uzależniać swojego szczęścia od faceta? Potraficie tak? jeśli tak to jak?
maslomaslaneeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 17:37   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: jak przestać skupiać się na facecie, a zacząć na sobie?

Tak, potrafię, ale to jest dla mnie naturalny stan umysłu, więc nie odpowiem na pytanie JAK.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 17:52   #3
kateee94
Raczkowanie
 
Avatar kateee94
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 57
Dot.: jak przestać skupiać się na facecie, a zacząć na sobie?

mam nadzieję,że uzyskasz jakieś odpwiedzi. sama z nich chętnie skorzystam
kateee94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 17:57   #4
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: jak przestać skupiać się na facecie, a zacząć na sobie?

Sprawić, żeby własne życie było bardziej fascynujące/ciekawsze/spokojniejsze/atrakcyjniejsze/ każdemu wedle potrzeb od faceta. I w pojedynkę każdy da sobie radę i ew. rozstanie nie będzie końcem życia itp.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 18:07   #5
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: jak przestać skupiać się na facecie, a zacząć na sobie?

Tak na serio to nie wiem o co dokładnie pytasz

Czy jak nie skakać wokół faceta i stawiać bardziej na siebie w związku czy o to jak sprawić, żeby być osobą, na której szczęście nie wpływa fakt posiadania faceta lub nie?


Ja np. jestem typem osoby, która zawsze przedkładała cudze szczęście ponad swoje i dodatkowo jestem straszną empatką. Emocje innych osób mają wpływ na moje samopoczucie i naturalnie je wyczuwam.
Generalnie staram się w sobie wypracować zdrowy egoizm. Raczej z mniejszymi sukcesami niż z większymi, ale i tak cieszą mnie one niezmiernie. Dużą rolę odgrywa w moich sukcesach mój TŻ, który czasami wręcz mnie prowokował, żebym się przeciwstawiła i trochę zbuntowała dodatkowo często sobie powtarzam, że moje uczucia są ważne i mam się prawo o coś gniewać lub na coś nie zgadzać - wiem jak śmiesznie to zabrzmi, ale przez wiele lat odstawiałam swoje emocje na bok, przepraszałam za nie swoje błędy, itp., więc teraz jest to dla mnie wręcz jak mantra.

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2018-04-01 o 18:08
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 18:15   #6
MeganEagle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 438
Dot.: jak przestać skupiać się na facecie, a zacząć na sobie?

Miłośc potrafi zdrowo napędzić...
to tylko taka gadka o tej ożywczej niezalezności

Ja np będąc w udanym związku mam zwiększoną motywację do wszystkiego.
Ale jeśli ktoś się całkiem uwiesza na facecie - to też nie jest dobre.
Jak zawsze złoty środek.
MeganEagle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 01:33   #7
Mia Donna
Raczkowanie
 
Avatar Mia Donna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 393
Dot.: jak przestać skupiać się na facecie, a zacząć na sobie?

To dłuuugi proces. Przede wszystkim warto robić sobie wyzwania pt. Czy poradzę sobie w takiej sytuacji SAMA? I np. lecisz sama w podróż i radzisz sobie. Uczysz się przebywać sama ze sobą. Rozpieszczasz się czasem, np. dobrą czekoladą czy ciekawą książką. Potem zrób porządek wokół siebie. Wyrzuć z życia ludzi, którzy nic Ci nie dają, wszelkich "niemających czasu", niezdecydowanych, wampirów... Nawet jeśli zostaniesz nagle sama - spokojnie, znajdzie się miejsce dla nowych, bardziej wartościowych.
Znajdź pasję/pasje, załóż sobie, że np. w pół roku/rok opanujesz coś na dobrym poziomie (np.grę na instrumencie). To są najlepsze sposoby:podnoszenie własnej wartości przez samodoskonalenie się, a nie poprzez "posiadanie" faceta. Kiedy udowodnisz samej sobie, że zrobiłaś coś super, że poradziłaś sobie z czymś sama, że osiągnęłaś sukces- zaczniesz być radosna i przyciągać właściwych facetów. I taki facet będzie tylko dodatkiem, a nie sensem życia.
Mia Donna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-02, 07:26   #8
Khaki68
Raczkowanie
 
Avatar Khaki68
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 282
Dot.: jak przestać skupiać się na facecie, a zacząć na sobie?

Miałam podobny problem, teraz jest chyba lepiej.
Trzeba nauczyć się przebywać sama ze sobą. Złapać kontakt ze sobą, wiedzieć co nas drażni, denerwuje i dlaczego, a co cieszy i dlaczego. Rozmawiać ze sobą. Być dla siebie przyjaciółką a nie wrogiem.
Tego nie da sie wypracować w kilka dni, ale raczej w rok lub więcej.

Tak jak ktoś wyżej napisał- robienie czegoś SAMEJ. Np. podróże, czy chociaż by głupie wyjście na zakupy ciuchowe bez drugiej osoby. W miarę możliwości zamieszkanie samej. Wtedy zobaczysz, że jesteś samowystarczalna i nie potrzebujesz do tego faceta.
Zacznij o siebie dbać- jakiś ruch i dieta, ale nie po to żeby schudnąć, tylko dlatego że siebie lubisz i szanujesz.
Wprowadzaj zmiany w życiu powoli, nie wszystko na raz.
Khaki68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-02, 07:46   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jak przestać skupiać się na facecie, a zacząć na sobie?

Wydaje mi sie, ze popadasz w dnie skrajnosci - albo totalna niewola albo przedmiotowe traktowanie misia.

Poza tym duzo zalezy od otoczenia, od modelu wyniesionego z domu rodzicow, jaki masz charakter.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-02 08:46:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.