Bruksizm - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-21, 16:36   #31
Bezimienna_07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bruksizm

Witajcie Zielone

No niestety 39 stopni gorączki niczym nie mogę zbić bo to od tego bólu mam, to chyba jest dość przykra dolegliwość nie wiem na ile jest zaawansowana. Echh przecież ja już ponad pół roku leczę sie u Profesorów i nosze szynę na dolna szczękę wiec już chyba więcej nic nie mogę zrobić. Uważam, iż za dużo stresów w ostatnim czasie miałam i naprawdę pół roku z życiorysu mam wycięte. Tak jest to choroba mało znana dentystą niech wezmą się za naukę bo cienko to widzę.

Pozdrawiam Was Serdecznie
Bezimienna_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 18:50   #32
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez Bezimienna_07 Pokaż wiadomość
Witajcie Zielone

No niestety 39 stopni gorączki niczym nie mogę zbić bo to od tego bólu mam, to chyba jest dość przykra dolegliwość nie wiem na ile jest zaawansowana. Echh przecież ja już ponad pół roku leczę sie u Profesorów i nosze szynę na dolna szczękę wiec już chyba więcej nic nie mogę zrobić. Uważam, iż za dużo stresów w ostatnim czasie miałam i naprawdę pół roku z życiorysu mam wycięte. Tak jest to choroba mało znana dentystą niech wezmą się za naukę bo cienko to widzę.

Pozdrawiam Was Serdecznie
masz racje, jest to choroba o której wie niewielu dentystów a jak juz wiedzą to większość z nich ją bagatelizuje, ja leczyłam się u wielu niby znanych i cenionych stomatologów i żaden z nich się nie zorientował, tak samo było z ortodontami tylko jeden z nich powiedział że widzi u mnie podejrzenie tej choroby i wysłał mnie na dodatkowe badania jak powiedziałam o tym drugiemu ortodoncie to powiedział że tamten chce wyciagnąć odemnie kase bo to jest znana i droga klinika. Zdecydowałam się na tę klinikę i dzięki temu dowiedziałam sie o bruksizmie oraz rozpoczeliśmy leczenie,teraz jest juz lepiej niz było a lecze sie dopiero od 6 miesiecy.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 19:46   #33
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Bruksizm

Czarna kicia, musisz przelamac strach do dentystow. Ja też sie balam panicznie za mlodu,a potem jak poszlam do fajnego dobrego dentysty, to wcale a wcale sie nie boję.
Musisz ,bo inaczej zęby popsute i problemow coraz wiecej.
Bezimienna, wspolczuję Tobie bardzo.Tez mam ciagle stan gorączkowy, przewaznie 38 stopni. Nikt nie wie od czego to jest, moja rejonowa lekarka stwierdzila ze byc moze od zebow.

Paskudna choroba.
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 20:47   #34
Bezimienna_07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bruksizm

Szkoda tylko, że leczenie jest tak kosztowne. Taaa, żeby zmienić i rozpocząć od nowa leczenie mnie nie stać. Dlugie i kosztowne mam nadzieje ze calkiem wyleczalne.

Buziaki
Bezimienna_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 00:29   #35
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Dot.: Bruksizm

Hehe klub Bruklselek ,super;D
Tak więc ,byłam dziś u internistyi zapytałam ,czy to ze świszczy mi u uchu to wynika z zaawansowanego bruksizmu?
Po pierwsze moja internistka ,doskonale wiedziała co to jest ten bruksism( w kontekscie ,dentystów o których wcześniej pisałyście ;-) )
Po drugie powiedział ,że jest to związane z trąbką Eustachiusza ,i to jest wyrównywanie ciśnienia ,co nie zmienia faktu ,że i tak mam ten głupi szczękościsk...
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 13:33   #36
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

staram się przełamać lęk przed dentystami ale ciężko mi to idzie

Tak w ogóle ukruszył mi się ząbek (na dole szóstka po lewej) i teraz mam podrażniony język już któryś dzień. Takie drażniące bolesne uczucie Chyba muszę go spiłować?
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-26, 07:20   #37
a g a
Przyczajenie
 
Avatar a g a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Bruksizm

hey... wlasnie trafilam na to forum i widze ze niejestem sama
za dwa tygodnie jest umowiona do specjalisty,mam mi zalozyc szyne.

CZarna_kicia masz racje piszac ze lekarze niewiedza wogole o co chodzi.Moja dentystka tez patrzala na mnie jak na wariatke.Przyszla i mowi ze ma uraz stawu skroniowo zuchwowego Dala mi skierowanie na rtg pant i zrobila wielkie oczy.I pyta mi sie dlaczego nikt wczesniej tego niezauwazyl ?? + a leczylam sie od dwuch lat u roznych lekarz bo niewiedzialam co mi jest.wszystkie wyniki wychodzily swietnie(ja dalej mialam okropne zawroty i bole glowy,buzi i szyji....) trafilam na ten temat przypadkiem,gdy szukalam dentysty do odbudowania zeba ...
Szukalam(+szukam) ostatnio informacji na ten temat i znalazlam forum na temat bruksizmu
http://www.bruksizm.fora.pl/
wracajac do wizyty u specjalisty i szyny relaksacyjnej mam do was pytanie.... jak dlugo sie czeka na jej zrobienie i po ilu mozna odczuc jaks poprawe ???po zdr
a g a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-26, 09:41   #38
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

hej a g a
Niestety Ci nie odpowiem jak gdługo się czeka na taką szynę i kiedy zauważa się poprawę, bo nie wiem Co do odbudowania zęba to też mam taki jeden, który trzebaby uratować jakoś. Oczywiście szóstka. Rano mnie tochę bolała szczęka.. Teraz "ćmi" mnie trochę głowa. Jestem już tak przyzywczajona do tego "ćmienia" że już nawet czasem tego nie zauważam.
Muszę też o taką szynę się postarać.. Ale wcześniej chyba muszę wyleczyć sobie wszystkie zęby? (2)
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-27, 16:26   #39
Bezimienna_07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez a g a Pokaż wiadomość
hey... wlasnie trafilam na to forum i widze ze niejestem sama
za dwa tygodnie jest umowiona do specjalisty,mam mi zalozyc szyne.

CZarna_kicia masz racje piszac ze lekarze niewiedza wogole o co chodzi.Moja dentystka tez patrzala na mnie jak na wariatke.Przyszla i mowi ze ma uraz stawu skroniowo zuchwowego Dala mi skierowanie na rtg pant i zrobila wielkie oczy.I pyta mi sie dlaczego nikt wczesniej tego niezauwazyl ?? + a leczylam sie od dwuch lat u roznych lekarz bo niewiedzialam co mi jest.wszystkie wyniki wychodzily swietnie(ja dalej mialam okropne zawroty i bole glowy,buzi i szyji....) trafilam na ten temat przypadkiem,gdy szukalam dentysty do odbudowania zeba ...
Szukalam(+szukam) ostatnio informacji na ten temat i znalazlam forum na temat bruksizmu
http://www.bruksizm.fora.pl/
wracajac do wizyty u specjalisty i szyny relaksacyjnej mam do was pytanie.... jak dlugo sie czeka na jej zrobienie i po ilu mozna odczuc jaks poprawe ???po zdr


Agusia ja początkowo miałam szynę tymczasową odrazu ją dostałam na 1 wizycie, a na stałą czekałam tydzień. Poprawę u siebie zauważyłam po 4 miesiącach ale chodziłam w szynie dzień i noc i ściągałam tylko żeby spożyć posiłek bo wiadomo w tym nie można jeść. W sumie do tej pory dolegliwości zostały tylko, że o mniejszym nasileniu. Wytrwałości i cierpliwości życzę
Bezimienna_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 11:56   #40
a g a
Przyczajenie
 
Avatar a g a
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2
Dot.: Bruksizm

Czarna_Kicia ja tez okropnie boje sie dentysty,sila mnie tam niemozna zaciagnac [chyba ze ide na narkoze ;] ale teraz bol jest niedowytrzymania i te zawroty, wiec ..... dasz rade .

Bezimienna_07 _ dziekujemoze dostane taka szyne na pierwszej wizycie [czy ona jest uniwersalna,mozna ja kupic u dentysty???] ja mam miec zakladany staly aparacik na gore[wizyte mam dopiero 15.10] .
Zastanawiam sie jak bardzo mam to zaawansowane,chodze z tym dwa lat a objawy sie nasilaja.
Czy oprocz rtg robi sie jeszcze inne badania ???
Jestem z wami papaaaa
a g a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 12:30   #41
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

o, ja też jestem ciekawa czy taką szynę relaksacyjną można kupić odrazu u dentysty? czy jest uniwersalna? może chciaż taką sobie narazie sprawię bez żadnego zbędnego grzebania w zębach póki co W ogóle wiecie co...? Tylko się nie śmiejcie Kupiłam sobie Pierścień Atlantów i on ma na mnie jakieś uspakajające działanie Hm Może mnie wyleczy z zaciskania szczęki
Co do aparatu ortodontycznego to też nad nim myślę, bo mam lekko krzywiutkie jedyneczki Tak leciutko jedna nachodzi na drugą Niby to słodkie jest.. (tak mówią ) ale chciałabym proste.. Tyle że trzeba by wyrwać zdrowe zęby u góry z tyłu aby móc założyć taki aparat bo zęby muszą mieć miejsce żeby się rozejść tochę
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-28, 15:16   #42
mon23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez Bezimienna_07 Pokaż wiadomość
Witajcie Zielone

No niestety 39 stopni gorączki niczym nie mogę zbić bo to od tego bólu mam, to chyba jest dość przykra dolegliwość nie wiem na ile jest zaawansowana. Echh przecież ja już ponad pół roku leczę sie u Profesorów i nosze szynę na dolna szczękę wiec już chyba więcej nic nie mogę zrobić. Uważam, iż za dużo stresów w ostatnim czasie miałam i naprawdę pół roku z życiorysu mam wycięte. Tak jest to choroba mało znana dentystą niech wezmą się za naukę bo cienko to widzę.

Pozdrawiam Was Serdecznie
witaj! bardzo Ci wspolczuje.ja tez niedawno sie dowiedzialam ze jestem chora na bruksizm.lecze sie w poznaniu w klinice stomatologicznej. opieka profesjonalna jestem zadowolona.
mon23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 23:16   #43
Bezimienna_07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bruksizm

Witajcie kochani

Jak Wasze samopoczucie ? Wszystkiego dobrego dla Was, dużo cierpliwości
i wytrwałości.
Ściskam całe grono Brukselek.
Trzymajcie się.
Bezimienna_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-18, 11:09   #44
Olcia81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Dot.: Bruksizm

Witam,

Ja też zaciskam ząbki w czasie snu i do tego nimi zgrzytam. Mam do Was trapiące mnie od dłuższego czasu pytanie, mianowicie czasem rano po przebudzeniu czuje że mam wyraźnie szersza twarz, nie jest to typowe zapuchnięcie, dotykowo czuję że bardziej wystaje mi żuchwa i czasem kości policzkowe, proszę poradźcie coś
Olcia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 14:21   #45
Bezimienna_07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bruksizm

Hej kochana

Ja myślę, że powinnaś te objawy skonsultować ze specjalistą. Takie dziwne, niewinne początkowo niespodzianki przynoszą fatalne skutki, poczytaj forum wyżej więc na nic nie czekaj tylko zmykaj gdzie trzeba.

Pozdrawiam
Bezimienna_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 17:13   #46
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Bruksizm

cześć powinnas udać sie do dentysty protetyka zajmujacego sie schorzeniami stawów skroniowo-zuchwowych bo podejrzewam ze na to własnie cierpisz.lekarz na pewno zaproponuje ci szyne relaksujaca na noc ktora odciazy twoje stawy.troche mniej stresow nio ale przede wszyskim radze udac sie do tego lekarza powodzenia pzdr
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 19:45   #47
cZaRnA_KiCiA
Zadomowienie
 
Avatar cZaRnA_KiCiA
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Starogard Gdański
Wiadomości: 1 047
Dot.: Bruksizm

hej rybki.

byłam niedawo z ząbkiem u dentystki.. Jedną noc prawie wcale nie przespałam z bólu wiec się zmobilizowałam i po tej nocy pojechałam. Siódemka mi dokuczyła cholernie. Obecnie mam ją zatrutą - lecze kanałowo.. Przez pół godziny dyskutowałam z dentystką (Ciocia mojego TŻ) i próbowała zniwelować lęk przed otwarciem paszczki jak zwykle Bolało ale nie aż tak jak myślałam!! poza tym miałam zrobione rtg szczęki i dentystki zdaniem na zdjęciu moja szczęka wyglądała na pękniętą! Ale podobno to nie możliwe - poprostu głupie zdjęcie bo nie miałam żadengo urazu. Spytałam czy może od bruksizmu to moze być.. Uznała że nie; że od bruksizmu ścierają się zęby.. ale że szczęka boli to fakt. Eh z tymi zebamiiiii głupio wymyślone

buziaki
__________________
..it's gonna be a fine night to night.. it's gonna be a fine day tomorrow..
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cZaRnA_KiCiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 08:46   #48
ruda7816
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: MONKownia
Wiadomości: 7 197
Dot.: Bruksizm

Czarna kiciu, ale wiesz co... moja szczęka ,gdy nią ruszam w obydwie strony, to chrupie....
Nie robilam przeswietlenia szczęki ,ale mam wrażenie ze coś jest tam nie tak.
I myslę sobie ,że to od bruksizmu.
Czasem boje sie ,że wypadnie mi z zawiasów.
__________________
.
ruda7816 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-08, 16:43   #49
neli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 184
Dot.: Bruksizm

Aha zapomnialam cos napisac ,niestety oznaka bruksizmu jest tez taka jakby prega w buzi
i poszerzenie twarzy od wyrobienia sie miesni w oklocach rzuchwy ja to niestety mam .. ks jeszcze?
__________________
Pozdrawiam

NELI
neli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-13, 21:48   #50
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Bruksizm

szyne robi technik na podstawie wycisku, który musi zrobić dentysta lub jego pomoc szyna kosztuje ok 100zl w zalezności od lekarza. ja mam dwie - tż jest technikiem a jego mama dentystka:P
prawda jest taka ze zgrzytania sie nie da zlikwidowac bo nie mozna nigdy ustalic przyczyny. najczesciej to po prostu taki temperament:P troche nerwowy... mozna sie relaksowac przed snem, pic meliske, ale bez przesady. to ma byc wspomagajace a nie jakas terapia... czesto polecane sa tez wizyty u psychologa... bez komentarza
fakt, ze moze powodowac powazne zmiany w stawach. łącznie z wyskoczeniem szczęki z zawiasów do tego kwadratowa buzia, mocne mięśnie szczękowe itd.
ja np mam przesunieta szczeke bardzo mozliwe ze przez zgrzytanie wlasnie i przy aparacie ortodentycznym bede musiala miec robione mikroimplanty. to takie cos a wlasciwie drut wszczepiany w dziaslo.
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 01:59   #51
karo***
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Bruksizm

Witajcie,
Też zgrzytam (na tle nerwowym) i niestety już dość mocno starłam sobie zęby.
Od jakiegoś czasu używam szyny NTI i widzę dużą poprawę.Dopiero z szyną normalnie się wysypiam, a po obudzeniu nie boli mnie głowa. Wcześniej miałam zwykłą szynę (taką o której piszą dziewczyny), ale niestety ją "zgryzłam". Szyna NTI jest droższa niż taka zwykła, ale bardzo,bardzo skuteczna.

Tu więcej o szynie(+jak wygląda):
http://www.fmdental.pl/pacjent/?page=glowa
karo*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 22:27   #52
Bezimienna_07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: Bruksizm

Witam Was Brukselki

Życzę Wam Wesołych Świąt, wszystkiego co najlepsze przede wszystkim mniej zgrzytania ząbkami Zdrówka, zdrówka, zdrówka. Przyszły rok będzie lepszy niż poprzedni zdecydowanie.
Witam nowe osóbki na forum-myślę, że znajdziecie tutaj odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Nie jesteście sami kochani jest już nas spora grupa

Pozdrawiam Was Serdecznie i do następnego Roku
Bezimienna_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 11:11   #53
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
Dot.: Bruksizm

hej dziewczyny ja chyba nie mam ten dolegliwości co autorka wątku,ale mam problem z uszami może szczęką sama nie wiem,dopada mnie to co kilka tygodni i jak cś jem badz poruszam szczęką słysze w uszach taki jakby strzelanie,jak by mi takam woda gazowana strzelała,gdy nie ruszam szczęką jest wszystko ok,ale gdy ruszam problem się pojawia,nie wiem co robić do lekarza moge wybrać się dopiero w kwietniu ... nie mam pojęcia czym to może być spowodowane,te problemy zaczęły się latem ubiegłego roku,i strasznie utrudniają mi życie
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 11:24   #54
rudo-zielona
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 155
Dot.: Bruksizm

Mi na moje zgrzytanie dentysta zaproponował wkładki relaksacyjne, ale najpierw mam spróbować leczenia ortodontycznego.. Jest spora szansa, że po wyprostowaniu zębów (choć nie są tragiczne) przestanę zgrzytać.. A zgrzytam od wczesnego dzieciństwa, więc mam wieloletnie doświadczenie
rudo-zielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 19:07   #55
luizita2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 38
Dot.: Bruksizm

hej..ja mam ta dolegliwosc pewnie od dziecka a dowiedzialam sie niedawno ale dopiero teraz pojde do dentysty i zapytam o szyne...najwyzszy czas cos z tym zrobic...jednak martwi mnie cos jeszcze ..wiadomo po tylu latach troche mam starte zeby zwlaszcza jedynki gorne czym sie martwie...jenda troche krotsza ale minimalnie jednak mi to przeszkadza...jak muyslicie sa jakies metody dosztukowan lub wypelnien..odpada pilowanie bo nie mam duzych zebow wtedy by sie skrocily...nie widze sensu zakladania licowek...tego tak bardzo nie widzac ale mi to przeszkadza..sami wiecie jak to jest czuc sie dobrze z czyms....wiec moze znacie jakies przypadkie gdzie mozna uzupelnic te jedynki..nie wiem
luizita2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 21:26   #56
Bezimienna_07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Smile Dot.: Bruksizm

Witam Brukselki

Pisałam pierwszego posta juz nie pamietam kiedy ale musze Wam powiedziec, ze od dawna już nie choruje poprostu mi przeszlo, a przezywalam koszmary wierzcie mi... Ale cierpliwosc sie oplaca. Naprawde wyeliminujcie wszelaki stres. Teraz mam szyne na stale na noc, wyciagam ja w dzien ale szczerze nie nosze jej bo jest mi poprostu nie potrzebna. Bol odczuwam wtedy kiedy naprawde bardzo silnie emocjonalnie odczuwam jakas sytuacje (rzadko)Moim zdaniem wszystko jest w naszych glowach i jak powiedzial mi kiedys znakomity profesor zreszta u niego sie leczę, ze da sie to opanowac poprostu da sie nauczyc i nie zaciskac zebow. Teraz mam nieco inny problem i tez ostro walcze z nim calkiem z innej beczki i nie wiem jak sie wyleczyc z zapalenia pecherza heh tak mnie łapnelo ze nie wiem co gorsze czy Bruksizm czy uklad moczowy... takze dziewczyny nie jest zle glowy do gory Dacie rade jestem dowodem ze sie da
Bezimienna_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 16:28   #57
poprostupaula
Przyczajenie
 
Avatar poprostupaula
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 3
GG do poprostupaula
Dot.: Bruksizm

hej dziewcyzny powiększam grono brukselek

od jakiegos czaus zgrzytam zebami do tego stopnia ze chlopak budzi mnei w nocy kilkakrotnie..ostatnio się nasiliło. Pęka mi szlkiwo i ukruszyły sie 2 zęby. Mam w planach pójście do dentsty po taką szynę, ale mam jedno pytanie czy jest tu ktoś kto po noszeniu szyny przestał zgrzytac?
poprostupaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 17:54   #58
WiernaRzeka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Bruksizm

Ja nawet nie wiedziałam ,że zgrzytam zębami. Dowiedziałam się ,gdy poszłam do dentysty a on zobaczył moje przednie zęby i powiedział ,że wyglądają nie zbyt dobrze. Fakt jedynkę mam ukruszoną i w ogóle są z jednej strony jakby bardziej starte. No i teraz muszę ratować zęby i szukam dobrego specjalisty z Warszawy. Poratujcie!
WiernaRzeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 07:59   #59
Foka29
Zadomowienie
 
Avatar Foka29
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Bruksizm

Cytat:
Napisane przez cZaRnA_KiCiA Pokaż wiadomość
jesli chodzi o mój zgryz to jest on prawidłowy. Poprostu dokucza mi to zaciskanie szczęki nocą
Miałaś robione badanie Gerbera?
Bo ja byłam przekonana, że mam dobry zgyz - po szczegółowym badaniu okazało się to nieprawdą.
Metod leczenia bruksizmu jest kilka:
- szyna relaksacyjna na noc ( rozwiązanie tymczasowe)
- rozluźnianie mięśni żwaczy botoksem ( również tymczasowo)
- terapia manualna (j.w.)
- leczenie farmakologiczne - gdy bruksizm jest wynikiem np. nerwic
- dorowadzenie zgryzu do porządku, żeby wyeliminowac przyczynę, a nie tylko objawy ( w moim przypadku to będzie korekta kształtu trzonowców). Mam nadzieję, że mi pomoże


Cytat:
Napisane przez WiernaRzeka Pokaż wiadomość
Ja nawet nie wiedziałam ,że zgrzytam zębami. Dowiedziałam się ,gdy poszłam do dentysty a on zobaczył moje przednie zęby i powiedział ,że wyglądają nie zbyt dobrze. Fakt jedynkę mam ukruszoną i w ogóle są z jednej strony jakby bardziej starte. No i teraz muszę ratować zęby i szukam dobrego specjalisty z Warszawy. Poratujcie!
A Twój dentysta co na to? Nie zlecił Ci żadnych badań??? Nie zaproponował żadnego leczenia?

Edytowane przez Foka29
Czas edycji: 2013-01-16 o 08:02
Foka29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 19:04   #60
WiernaRzeka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Bruksizm

Mój dentysta to taki zwykły i niezbyt dobry fachowiec. Bo jaki dobry fachowiec wysyła mnie do innego dentysty. Powiedział ,że mam problem i czekają mnie szyny jeśli nie przestanę zgrzytać, a ja sie go pytam a jak mam samaoistnie przestać zgrzytać jak ja nawet nie wiedziałam ,że zgrzytam.
Dlatego szukam dobrego dentystę z warszawy.
WiernaRzeka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-17 12:21:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.