Ściąganie Tipsów ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-08, 11:25   #1
talia1111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 98
Question

Ściąganie Tipsów !


Hej wizażanki
Mam pytanie na które sama sobie nie odpowiem......
Mam pierwszy raz french no i nie wiem czy jak. będę go ściągać to będzie mnie bolało ?
talia1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 11:45   #2
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Ściąganie Tipsów !

jezeli zrobisz to sama to napewno bedzie nawet bardzo bolalo, zniszczysz sobie tylko paznokcie. i minie kilka tygodni zanim znow stana sie mocne
jesli poddasz sie stylistce zrobi to bezbolesnie, sprawnie a twoje paznokcie beda w stanie nie naruszonym.
wiec mysle warto poswiecic te pare groszy i nie kwekac potem ze paznokcie mam jak papier, okropnie bola ze nawet nie mozna nic dotknac.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 11:48   #3
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Ściąganie Tipsów !

jeśli zerwiesz tego frencza to na pewno, a jeśli będzie to zrobione profesjonalnie to nie boli. Wykorzystaj wyszukiwarkę sporo znajdziesz na temat żeli i akryli bo nie piszesz jaką metodą jest zrobiony ten french
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 18:11   #4
monis.pl
Przyczajenie
 
Avatar monis.pl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mikoszewo
Wiadomości: 14
GG do monis.pl
Arrow Dot.: Ściąganie Tipsów !

A jeżeli szkoda Ci pieniędzy na profesionalne ściąganie frenczu albo po prostu nie masz
gdzie tego zrobić to możesz je po prostu sama w domu spiłować.
ALE UWAGA NA NATURALNEJ PłYTCE BARDZO ALE TO BARDZO DELIKATNIE BO JE PRZEPIłUJESZ NA AMEN!
Ale jeśli się na to zdecydujesz to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność,ja jednak poszłabym do specjalistki....

Buziaczki.
monis.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 18:54   #5
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Ech...ja radzę iść do stylistki na ściągniecie pazurków...Koszty niewielkie a przynajmniej profesjonlanie będzie to zrobione.
Poprawne ściągnięcie tipsów nie boli!
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 20:02   #6
monis.pl
Przyczajenie
 
Avatar monis.pl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mikoszewo
Wiadomości: 14
GG do monis.pl
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Zgadzam się w 100000% ale jak ktoś się uprze to co zrobić?
Mi właśnie kolezanka napisała że ZERWAŁA tipsy bo jej sie znudziły i chce nowe...
monis.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 20:02   #7
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Ech...ja radzę iść do stylistki na ściągniecie pazurków...Koszty niewielkie a przynajmniej profesjonlanie będzie to zrobione.
Poprawne ściągnięcie tipsów nie boli!
też nie ryzykowałabym sama
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 20:11   #8
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez monis.pl Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100000% ale jak ktoś się uprze to co zrobić?
Mi właśnie kolezanka napisała że ZERWAŁA tipsy bo jej sie znudziły i chce nowe...
Jej to normalnie profanacja
Ludziom naprawdę żal wydać tych np 30zł na prawidłowe ściągniecie....nawet sobie nie chcę wyobrażać jak paznokcie Twojej koleżanki wygladały po "zerwaniu"
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 20:14   #9
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez monis.pl Pokaż wiadomość
Mi właśnie kolezanka napisała że ZERWAŁA tipsy bo jej sie znudziły i chce nowe...
Ciekawa jestem bardzo jak wyglądają paznokcie tej koleżanki po zerwaniu tipsów?
I ciekawe czy, są jeszcze w na tyle dobrym stanie, że można bez problemu założyć drugie tipsy?
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 20:35   #10
monis.pl
Przyczajenie
 
Avatar monis.pl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mikoszewo
Wiadomości: 14
GG do monis.pl
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Jej to normalnie profanacja
Ludziom naprawdę żal wydać tych np 30zł na prawidłowe ściągniecie....nawet sobie nie chcę wyobrażać jak paznokcie Twojej koleżanki wygladały po "zerwaniu"

Jestem przerażona tym co zrobiła i tym jak te biedne paznokcie wyglądają....
Współczuje tym paznokciom. ehhh
monis.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 23:36   #11
Izabelka2808
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 78
Dot.: Ściąganie Tipsów !

A ja mam tipsy z akrylu (ale na plastikach) i już kilka "odpadły" mi same wręcz sie oderwały! Trochę bolało i musiałam je "dokleić", ale nic na to nie poradzę i w każdej chwili sama mogę je zdjąć
Izabelka2808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-09, 09:43   #12
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Tipsów nie wolno podklejać ani Ty ani stylistka nie powinnyście tego robić, jeśli coś się "odklei", to trzeba masę wypilować i nałożyć ponownie Mogłaś zakleić tam trochę powietrza, bakterii, być moze wyhodujesz jakiegoś grzybka. Jeśli akryl Ci się odklejał, czy odrywał, to powinnaś pójść z reklamacją (chyba, że sama mu w tym pomagałaś).
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 11:29   #13
awa2001
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 157
GG do awa2001
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez Izabelka2808 Pokaż wiadomość
A ja mam tipsy z akrylu (ale na plastikach) i już kilka "odpadły" mi same wręcz sie oderwały! Trochę bolało i musiałam je "dokleić", ale nic na to nie poradzę i w każdej chwili sama mogę je zdjąć
I w każdej chwili możesz sobie uszkodzić płytkę paznokcia.
awa2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 13:12   #14
madziareczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziareczka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 799
GG do madziareczka
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Ech...ja radzę iść do stylistki na ściągniecie pazurków...Koszty niewielkie a przynajmniej profesjonlanie będzie to zrobione.
Poprawne ściągnięcie tipsów nie boli!
dokladnie tak !
madziareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 13:17   #15
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Naprawde powinnas sie z tym zglosic do profesjonalistki...
Bron boze zebys nie wyrywala sobie tych tipsow! mozesz przez to sobie bardzo zniszczyc plytke paznokcia.
Jesli na upartego chcesz sobie sama z tym problemem poradzic to wez pilniczek i zacznij pilowac, tylko uwazaj aby nie przepilowac paznokcia,bo to byloby bolesne..
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 21:34   #16
Izabelka2808
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 78
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Dzięki dziewczyny za dobre rady Powiem szczerze że troche jestem załamana z powodu jakości tych tipsów i może dlatego sama na siłę chcę sobie z nimi poradzić. A swoje paznokcie i tak mam juz strasznie zniszczone. I nie wiem dlaczego mi sie odklejają a innym nie (z tych osób co robiły u tej samej osoby co ja )
Izabelka2808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 07:58   #17
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez Izabelka2808 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za dobre rady Powiem szczerze że troche jestem załamana z powodu jakości tych tipsów i może dlatego sama na siłę chcę sobie z nimi poradzić. A swoje paznokcie i tak mam juz strasznie zniszczone. I nie wiem dlaczego mi sie odklejają a innym nie (z tych osób co robiły u tej samej osoby co ja )

Może właśnie dlatego, że masz zniszczone paznokcie masa się nie trzyma. Radzę zdejmij paznokcie u profesjonalistki ona będzie wiedziała co zrobić. Może wzmocni Ci paznokcie żelem i dzięki temu jakoś wytrzymasz aż odrosną i powie Ci jak o nie dbać, a jeśli z tej stylistki nie jesteś zadowolona to idź do innej.
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 13:16   #18
monis.pl
Przyczajenie
 
Avatar monis.pl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Mikoszewo
Wiadomości: 14
GG do monis.pl
Talking Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez Izabelka2808 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za dobre rady Powiem szczerze że troche jestem załamana z powodu jakości tych tipsów i może dlatego sama na siłę chcę sobie z nimi poradzić. A swoje paznokcie i tak mam juz strasznie zniszczone. I nie wiem dlaczego mi sie odklejają a innym nie (z tych osób co robiły u tej samej osoby co ja )


Możliwe że paznokcie się nie trzymają przez zniszczoną płytkę, ale bardziej prawdopodobne moim zdaniem jest to że na Twoich płytkach akryl będzie się odklejał itp,spróbuj żelu albo jedwabiu.
Nie wszystkim paznokciom pasuje akryl.
Znam przypadki gdzie dziewczyna zawsze robiła sobie akryle i jej odpadały,winiła za to stylistkę (nawet z 15 letnim stażem),pewnego dnia któraś z kolei stylistka zaproponowała jej żele o ku jej zdziwieniu trzymają się wspaniale.
Ja zachęcam do wypróbowania innej metody.

Pozdrawiam.
monis.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 17:03   #19
Sandrulek91
Raczkowanie
 
Avatar Sandrulek91
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: w Jego ramionach...
Wiadomości: 143
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Ja robiłam pazurki akrylowe na formie u amatorki. 2 dni po tym zaczęły mi się robić zapowietrzenia i wyglądało to okropnie! ponad 2 tygodnie po stylizacji oderwał się jeden paznokieć Dwa inne były także w fatalnym stanie, a inne mogłam swobodnie podwadzić z boku. Odpryskiwały mi też przy skórce. To była tragedia po prostu Oderwałam je mocząc przedtem w zmywaczu. Nic mnie nie bolało, tylko odrośnięte paznokcie się złamały od razu i były cienkie jak papier. Nie miałam możliwości iść na poprawienie. Moje paznokcie powracają powoli do formy przy pomocy odżywki "Herba Studio"
__________________
KC Skarbie
Sandrulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-10, 20:49   #20
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: Ściąganie Tipsów !

no powiem tak...moja mama zamowila sobie akryl z allegro no i oczywiscie sie do niego dorwalam...zalozylam sobie jednego zeby zobaczyc jak to sie robi i jak to wyglada u mnie...nie moge zalozyc wiecej bo mojemu chlopakowi sie one nie podobaja(uwaza ze moje sa ladniejsze i co prawda ma racje) no i zrobilam to na Tipsie...po godzinie go zdjelam...od razu mowie NIE POLECAM!!!!Boli jak cholera...malo tego oderwal sie kawalek paznokcia...dobrze ze nie robilam na wszystkich...takze dziewczyny..jesli stac was na zalozenie 40-70 zl to stac was na zdjecie...a to kosztuje troche mniej...
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-11, 06:32   #21
aga007
Raczkowanie
 
Avatar aga007
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 256
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez chilligirl Pokaż wiadomość
no powiem tak...moja mama zamowila sobie akryl z allegro no i oczywiscie sie do niego dorwalam...zalozylam sobie jednego zeby zobaczyc jak to sie robi i jak to wyglada u mnie...nie moge zalozyc wiecej bo mojemu chlopakowi sie one nie podobaja(uwaza ze moje sa ladniejsze i co prawda ma racje) no i zrobilam to na Tipsie...po godzinie go zdjelam...od razu mowie NIE POLECAM!!!!Boli jak cholera...malo tego oderwal sie kawalek paznokcia...dobrze ze nie robilam na wszystkich...takze dziewczyny..jesli stac was na zalozenie 40-70 zl to stac was na zdjecie...a to kosztuje troche mniej...
Boli ponieważ zrobiłaś to źle. Poprawne zdejmowanie paznokci obojętnie jaką metodą nie BOLI
aga007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 11:35   #22
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Auć! Samodzielne zrwyanie boli. Boli i to na maxa. A paznokcie sa po tym w opłakanym stanie....
Dlatego najlepiej udac sie do profesjonalistki, która zrobi to BEZBOLESNIE i nie uszkadzając naturalnego paznokcia.
No, ale co kto woli....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 00:28   #23
Izabelka2808
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 78
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez Sandrulek91 Pokaż wiadomość
Ja robiłam pazurki akrylowe na formie u amatorki. 2 dni po tym zaczęły mi się robić zapowietrzenia i wyglądało to okropnie! ponad 2 tygodnie po stylizacji oderwał się jeden paznokieć Dwa inne były także w fatalnym stanie, a inne mogłam swobodnie podwadzić z boku. Odpryskiwały mi też przy skórce. To była tragedia po prostu Oderwałam je mocząc przedtem w zmywaczu. Nic mnie nie bolało, tylko odrośnięte paznokcie się złamały od razu i były cienkie jak papier. Nie miałam możliwości iść na poprawienie. Moje paznokcie powracają powoli do formy przy pomocy odżywki "Herba Studio"
U mnie robiło się to samo z tymi paznokciami i też w tak krótkim czasie Narazie jeszcze je mam ale już niedługo same mi poodpadaja. Maluję je takim żelem akrylowym i jestem w miarę zadowolona, bo nadaję on połysk i trochę zakrywa te "defekty" i utwardza. Chyba po zdjeciu tipów będę musiała malować tym swoje paznokcie, zżeby były trochę twardsze.
Izabelka2808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 00:26   #24
Izabelka2808
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 78
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Dzisiaj w ramach reklamacji otrzymałam nowe pazurki Są super! Zobaczymy ile będą się trzymały. Mam nadzieję, że długo
Izabelka2808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 19:59   #25
cherry74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 16
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez Izabelka2808 Pokaż wiadomość
U mnie robiło się to samo z tymi paznokciami i też w tak krótkim czasie Narazie jeszcze je mam ale już niedługo same mi poodpadaja. Maluję je takim żelem akrylowym i jestem w miarę zadowolona, bo nadaję on połysk i trochę zakrywa te "defekty" i utwardza. Chyba po zdjeciu tipów będę musiała malować tym swoje paznokcie, zżeby były trochę twardsze.
a co to za żel?
cherry74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 20:27   #26
jolax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 95
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Cytat:
Napisane przez aga007 Pokaż wiadomość
Boli ponieważ zrobiłaś to źle. Poprawne zdejmowanie paznokci obojętnie jaką metodą nie BOLI
To jakie są te metody ściągania tipsów? Ja kupiłam sobie płyn do usuwania tipsów, ale nie wiem jak go użyć???
jolax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 20:32   #27
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Ściąganie Tipsów !

jolax, ale ściągać tipsy powinna Ci chyba stylistka... bo możesz sobie zaszkodzić.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 21:30   #28
Sandrulek91
Raczkowanie
 
Avatar Sandrulek91
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: w Jego ramionach...
Wiadomości: 143
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Znów mam tipsy, jednak chcę je zdjąć, bo nie spełniają moich oczekiwań. Zresztą nie mam czasu latać po stylistkach przez szkołę Tym razem ich nie będę podwadzać przy pomocy zmywacza, bo nie chcę znów po zdjęciu mieć takich słabych. Paznokcie rosną mi dosyć szybko, więc tipsy będę przypiłowywać aż do całkowitego ich 'wyrośnięcia' Wiem, że niezbyt estetycznie to będzie wyglądać, ale cóż Za swoją głupotę się płaci...
__________________
KC Skarbie
Sandrulek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 23:14   #29
shineeee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 177
Dot.: Ściąganie Tipsów !

postaraj sie delikatnie spilowac masę z pazurka,rób to tak by nie przepiłować sobie płytki,jak bedziesz juz blisko naturalnego pazurka to resztki akrylu/żelu wypiłuj bloczkiem polerskim.
shineeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 08:25   #30
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Ściąganie Tipsów !

Sandrulek, takie czekanie az żel/akryl zrośnie tez wcale nie jest takie dobre- co prawda masz chcę go podpiłowywac, ale czy umiesz podpiłowac mase nie przepiłowując naturalnego paznokcia? To po pierwsze, ale nawet załóżmy, że sobie z Ty, poradzisz (choc z tego co widze jak część moich klientek, same sobie podpiłowują to mało kto sobe z tym radzi...), to i tak za jakiś czas będziesz miec na końcu naturalnego paznokcia mase akrylową, czy żelowa, a na reszcie swój naturalny paznokcieć- wystarczy mały uraz i masa pociągnie Twój paznokcieć za soba, a wtedy AUC! albo zerwiesz sobie część paznokcia albo złamiesz (nawet do krwi).

Niestety, podejmując decyjże o noszeniu przedłuzonych paznokci musimy byc przygotowane także zaróno finansowo, jak i czasowo na ich pielęgnacje, bądź profesjonalne usunięcie, bo inaczej jest tylko płacz i zgrzytanie zebów i kolejne posty "Tipsy zniszczyły mi paznokcie!!!"
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.