Stypendium socjalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-16, 16:43   #1
Inferiusa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Question

Stypendium socjalne


​Hej dziewczyny! Jestem tutaj nowa i mam ogromie ważne pytanie. W przyszłym roku wybieram się na studia niestacjonarne (płatne, wieczorowe) na UW w Warszawie. Chodzi o to czy przysługuje mi jakaś pomoc finansowa ze strony uczelni jeśli mój miesięczny dochód jest dochodem alimentacyjnym zasądzonym przez sąd (od jednego rodzica) w wysokości 1150 zł na miesiąc. Siostra, która studiuje i nie pracuje (na SIUMie otrzymywała stypendium socjalne w wysokości jakoś 600 zł) również otrzymuje co miesiąc alimenty w wysokości 1200 zł od tego samego rodzica. Sytuacja rodzinna wygląda tak, że rodzic który nie płaci alimentów, miesięcznie dostaje 1400 zł jako zapłata za opiekę nad osobą niepełnosprawną (ta osoba jest z rodziny). Czy jeśli pomoc socjalna mi przysługuje to w jakiej kwocie mogłoby to być oraz czy mogliby mi to odebrać jeśli znalazłabym sobie dodatkową prace w niepełnym wymiarze godzin? Bardzo proszę o odpowiedź
Inferiusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 12:36   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Stypendium socjalne

Przyszły student powinien już samodzielnie wyszukiwać informacje w internecie i czytać je ze zrozumieniem. Tu są zasady obliczania dochodu:
https://www.uw.edu.pl/wp-content/upl...ialnej-pdf.pdf
Tak, alimenty liczą się do dochodu, podobnie jak Twoja ewentualna praca dorywcza.
O wysokości stypendium decyduje co roku uchwała rektora, ostatnio było tyle:
http://www.monitor.uw.edu.pl/Lists/U...72.Post.13.pdf
Dochód uprawniający do stypendium też jest co roku ogłaszany, ostatnio to było około 900 zł na osobę w rodzinie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-22 13:36:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.