Storczyk (orchidea) cz. V - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-27, 11:26   #271
hellkamilson
Raczkowanie
 
Avatar hellkamilson
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 458
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Zraszać podłoże, czy cały kwiat?

PannoB,
też obstawiam bulwę. Na korzeń za duże (oncidium ma malutkie korzenie), a na gałązkę raczej nie ten kształt.
__________________

Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny
***** **** - pis.wtf - Memy o naszym (nie)rządzie
Sprawdź, czy śledzili Cię Pegasusem
hellkamilson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 13:44   #272
PannaB
Raczkowanie
 
Avatar PannaB
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 402
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Ja bym zraszała całą roślinę, tylko taką delikatną mgiełką.

A w oncidium pęd nie wyrasta wyżej, z bulwy?
PannaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 16:07   #273
hellkamilson
Raczkowanie
 
Avatar hellkamilson
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 458
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Wyrasta z bulwy, wstawiam zdjęcie starej gałązki.
Z drugiej strony bulwy też coś się tam dzieje, zobaczymy, co to.
PannoB,
ja wróciłam na fiołkowy wątek, to znowu Ciebie brakuje.


1. zdjęcie ze starą gałązką
2. nowy wyrostek
3. coś nowego, ale jeszcze się nie pokazało co.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00042.jpg (64,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00043.jpg (38,7 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00044.jpg (37,1 KB, 11 załadowań)
__________________

Ja i Ty, nasze myśli jak i czarne sny
***** **** - pis.wtf - Memy o naszym (nie)rządzie
Sprawdź, czy śledzili Cię Pegasusem
hellkamilson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 18:21   #274
PannaB
Raczkowanie
 
Avatar PannaB
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 402
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Patrząc na to, to dalej obstawiam bulwę, bo to jest dość grube. Daj znać za jakiś czas co z tego wyrosło.




Na fiołkowy wpadnę, znajdę chwilę, żeby przejrzeć zdjęcia wasze i zrobić swoje.
PannaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 20:37   #275
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Niedawno rozkwitł mój falek, ale ma pomarszczone i "wsyśnięte" do środka płatki, co mu jest? :/
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:31   #276
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez hellkamilson Pokaż wiadomość
Wyrasta z bulwy, wstawiam zdjęcie starej gałązki.
Z drugiej strony bulwy też coś się tam dzieje, zobaczymy, co to.
PannoB,
ja wróciłam na fiołkowy wątek, to znowu Ciebie brakuje.


1. zdjęcie ze starą gałązką
2. nowy wyrostek
3. coś nowego, ale jeszcze się nie pokazało co.
nowa bulwa- pęd wyrasta spomiędzy liścia a nie u dołu bulwy





Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Niedawno rozkwitł mój falek, ale ma pomarszczone i "wsyśnięte" do środka płatki, co mu jest? :/
bez zdjęcia nikt na to pytanie nie będzie mógł odpowiedzieć.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 20:33   #277
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Racja, jutro cyknę fotkę. Podejrzewam że zbyt dużo słońca, bo z kolejnym zaczęło się dziać to samo. Po przesunięciu w bardziej zacienione miejsce ten drugi już kwitnie normalnie
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 15:56   #278
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Fotka mojego biedaczka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00540.jpg (84,3 KB, 57 załadowań)
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 05:26   #279
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

A w jakim stanie są jego liście? korzenie?

Z tego zdjęcia mogę jedynie wnioskować, że zaczyna przekwitać a powodów tego może być mnóstwo. Jeśli ma słaby system korzeniowy może zacząć szybciej przekwitać, jeśli zaatakowały go jakieś robaczki również może zacząć przekwitać, oczywiście ostre słońce tez się do tego przyczynia, że storczyk przekwita szybciej niż powinien, czasem nawet jakiś owad może zapylić kwiatek a wtedy momentalnie płatki robią się zwiotczałe.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 15:39   #280
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Płatki od początku wyglądały jakby przekwitał. Korzenie ok, ale trzy "stare" liście jednocześnie zżółkły i odpadły. Daję fotkę liści (korzenie wychodzą niewyraźne w moim aparacie)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00542.jpg (154,8 KB, 41 załadowań)
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 17:50   #281
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Płatki od początku wyglądały jakby przekwitał. Korzenie ok, ale trzy "stare" liście jednocześnie zżółkły i odpadły. Daję fotkę liści (korzenie wychodzą niewyraźne w moim aparacie)
Fotka doniczki 'od frontu' by sie przydała.
Po starszych liściach widać, że system korzeniowy coś nawalał.
Teraz pewnie korzenie odrosły, bo nowsze liście są jędrne.

Kiedy zmieniałaś podłoże?
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 19:09   #282
NiczymFeniks
Zadomowienie
 
Avatar NiczymFeniks
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 1 021
GG do NiczymFeniks
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Witam, chciałabym was sie poradzi odnośnie storczyka. troche go olałam brzydko mówiąc ale chyba na dobre wyszło. teraz mam takiego troche dzikusa jak widac na fotkach, dzieki temu ze zapomniałam o jego istnieniu puścił pare nowych dzieciaczków nigdy sie z tym nie spotkałam wiec nie bardzo wiem jak sie za niego zabrac a ewidentnie musiałabym go przesadzic. czy mogłybyscie mi powiedzie jak je oddzielic od "mamy" i na ile części tego mojego gagatka pociachac? czy móglby mi ktos to na fotce namalowa gdzie go uciac? co to za czarne plamki na tym jednym maleństwu? co przy przesadzaniu zrobic z latajacymi korzeniami słyszłam ze trzeba je takie zostawic czy to prawda?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00117.jpg (151,5 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00118.jpg (156,1 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00119.jpg (143,2 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00120.jpg (115,9 KB, 49 załadowań)
__________________
82-81-80-79- 78- 77- 76- 75- 74-73-72-71-70-69 -68- 67-66- 65-64- 63-62-61-60 a może i mniej


13.09.2014
NiczymFeniks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 20:01   #283
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez NiczymFeniks Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym was sie poradzi odnośnie storczyka. troche go olałam brzydko mówiąc ale chyba na dobre wyszło. teraz mam takiego troche dzikusa jak widac na fotkach, dzieki temu ze zapomniałam o jego istnieniu puścił pare nowych dzieciaczków nigdy sie z tym nie spotkałam wiec nie bardzo wiem jak sie za niego zabrac a ewidentnie musiałabym go przesadzic. czy mogłybyscie mi powiedzie jak je oddzielic od "mamy" i na ile części tego mojego gagatka pociachac? czy móglby mi ktos to na fotce namalowa gdzie go uciac? co to za czarne plamki na tym jednym maleństwu? co przy przesadzaniu zrobic z latajacymi korzeniami słyszłam ze trzeba je takie zostawic czy to prawda?
Ho, ho ale okaz
Po pierwsze poobcinaj pędy.
Potem rozdziel storczyki tak, aby każdy z nich miał korzenie, co najmniej po trzy.
Te korzenie, które są przegniłe/wyschnięte obetnij.
Z korzeni to co zostało, i te, które się da to najlepiej wsadzić do doniczki w storczykowe podłoże.
I czekaj na dalszy rozwój sytuacji.
To są porady ogólne
Musiałabym go obejrzeć w realu aby dokładnie napisać, więc na razie tylko tyle moge pomóc.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl

Edytowane przez marcelkowa
Czas edycji: 2014-08-09 o 20:02
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 15:59   #284
emi8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 44
GG do emi8686
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

witam
dziewczyny, czy któraś z Was możne mi powiedzieć co znajduje się na łodydze tego storczyka? Czy są to może keiki? Już raz miałam ale nie pamiętam jak wyglądały zanim wypuściły korzenie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1260320 modified.jpg (34,5 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1260321 modified.jpg (31,8 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1260322 modified.jpg (33,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1260323 modified.jpg (47,8 KB, 21 załadowań)
emi8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 09:18   #285
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez emi8686 Pokaż wiadomość
witam
dziewczyny, czy któraś z Was możne mi powiedzieć co znajduje się na łodydze tego storczyka? Czy są to może keiki? Już raz miałam ale nie pamiętam jak wyglądały zanim wypuściły korzenie
to nie są keiki, są to przerośnięte łuski na łodyżce kwiatowej- czasem takie mutacje się zdarzają, zwykle jest to spowodowane używaniem niewłaściwego nawozu, bądź używanie go w zbyt dużej dawce, a czasem jest to po prostu błąd w genach storczyka, który wywołuje takie mutacje na łodydze
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 07:26   #286
emi8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 44
GG do emi8686
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
to nie są keiki, są to przerośnięte łuski na łodyżce kwiatowej- czasem takie mutacje się zdarzają, zwykle jest to spowodowane używaniem niewłaściwego nawozu, bądź używanie go w zbyt dużej dawce, a czasem jest to po prostu błąd w genach storczyka, który wywołuje takie mutacje na łodydze

dziękuje za odpowiedz nawozu nie używam w ogóle, także pewnie błąd w genach
emi8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:42   #287
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cześć Dziewczyny! Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda
Czy ktoś mógłby ocenić stan moich kwiatów? Ponad miesiąc temu kupiłam w markecie moje pierwsze 2 (przekwitnięte) storczyki po 5 zeta Pomyślałam, że za takie śmieszne pieniądze mogę zrobić eksperyment i spróbować doprowadzić je do stanu używalności. Chciałabym, żeby zakwitły. Były przekwitnięte, miały sam badylek. Są to Phalenopsisy.
Oto ich historia:
Storczyki stoją na oknie północno-wschodnim.Po jakichś dwóch tygodniach zobaczyłam, że coś dzieje się z ich pędami, w jednym storczyku zaczął chyba rosnąć, ale teraz tak jakby stanął w miejscu. Natomiast z drugim było tak, że myślałam, że to już nowe pączki, ale coś mizernie to wygląda, też badylek stoi w miejscu i ten niby "pączek" jest jakiś taki suchy.
Za to u obu rozwija się nowy liść. Podlewam je co 1,5 - 2 tyg. przegotowaną odstawioną wodą z nawozem.
Zamieszczę zdjęcia-najpierw będą zdjęcia kwiatka z zielonym pędem, który miał rosnąć, ale stanął w miejscu. Korzenie są zielone, bo były dzisiaj nawodnione
Wstawiam najpierw zdjęcie badylka z obu stron, potem nowy liść, zdjęcie całego storczyka i na koniec korzenie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kwiat 2.jpg (35,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2392.jpg (106,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2394.jpg (123,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2395.jpg (94,3 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez Efkakam
Czas edycji: 2014-09-10 o 21:45
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 21:44   #288
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Ok, a teraz zdjęcia drugiego, tego z niby rozwijającym się pączkiem, który zrobił się jakiś suchy.

Jak je oceniacie? Ile mogę czekać na zakwitnięcie? Czy jest szansa na odratowanie?

Bardzo proszę o porady <3
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kwiat 1.jpg (49,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kwiat 1b.jpg (72,3 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2385.jpg (113,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2388.jpg (92,4 KB, 21 załadowań)
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 22:47   #289
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Witam się
Przychodzę z problemem oczywiście.
Kupiłam kilka dni temu ślicznego storczyka, a dzisiaj zauważyłam, że zaczynają więdnąć płatki, tak jakby zaczynał już przekwitać..Jednego już nie udało mi się uratować, więc tym razem wolę podpytać od razu. Nie wiem, czy powinnam go z tej kupnej ziemi przesadzić? Od razu czy za jakiś czas? Do tej pory zrobiłam tylko tyle, że podlałam go umieszczając na godzinę doniczkę w wodzie, nic poza tym, a on zaczyna więdnąć Stoi sobie w pomieszczeniu nasłonecznionym, ale nie bezpośrednio na słońcu tyko w głębi pomieszczenia. Co powinnam teraz zrobić?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-12, 14:51   #290
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda
Czy ktoś mógłby ocenić stan moich kwiatów? Ponad miesiąc temu kupiłam w markecie moje pierwsze 2 (przekwitnięte) storczyki po 5 zeta Pomyślałam, że za takie śmieszne pieniądze mogę zrobić eksperyment i spróbować doprowadzić je do stanu używalności. Chciałabym, żeby zakwitły. Były przekwitnięte, miały sam badylek. Są to Phalenopsisy.
Oto ich historia:
Storczyki stoją na oknie północno-wschodnim.Po jakichś dwóch tygodniach zobaczyłam, że coś dzieje się z ich pędami, w jednym storczyku zaczął chyba rosnąć, ale teraz tak jakby stanął w miejscu. Natomiast z drugim było tak, że myślałam, że to już nowe pączki, ale coś mizernie to wygląda, też badylek stoi w miejscu i ten niby "pączek" jest jakiś taki suchy.
Za to u obu rozwija się nowy liść. Podlewam je co 1,5 - 2 tyg. przegotowaną odstawioną wodą z nawozem.
Zamieszczę zdjęcia-najpierw będą zdjęcia kwiatka z zielonym pędem, który miał rosnąć, ale stanął w miejscu. Korzenie są zielone, bo były dzisiaj nawodnione
Wstawiam najpierw zdjęcie badylka z obu stron, potem nowy liść, zdjęcie całego storczyka i na koniec korzenie.
Ten pędzik nie rośnie i może być tak że już się nie przedłuży- wszystko zależy od storczyka.
Storczyki u producentów są strasznie "pędzone" nawozami i po przekwitnięciu potrzebują dłuższego czasu na zebranie sił i kolejne zakwitnięcie tak więc cierpliwości. Jedne zakwitają bardzo szybko , inne potrzebują na to 1-3 lat.

Powiedz mi proszę jak je podlewasz?

To co pierwsze rzuca się w oczy to ogromne zasolenie podłoża i rdzawe plamy na korzeniach co jest wynikiem używania nieprawidłowej wody.
Korzonki są ok, listki ładne.


Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Ok, a teraz zdjęcia drugiego, tego z niby rozwijającym się pączkiem, który zrobił się jakiś suchy.

Jak je oceniacie? Ile mogę czekać na zakwitnięcie? Czy jest szansa na odratowanie?

Bardzo proszę o porady <3
A o jakim ratunku tu piszesz?
Storczyki są w super stanie więc tu nie ma co ratować
Teraz tylko właściwa pielęgnacja, dobrze by było je przesadzić bo podłoże w jednym jak i w drugim w stanie średnim. Jednak podłoże musisz kupić naprawdę dobrej jakości, polecam to w przezroczystym opakowaniu z LM.





Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Witam się
Przychodzę z problemem oczywiście.
Kupiłam kilka dni temu ślicznego storczyka, a dzisiaj zauważyłam, że zaczynają więdnąć płatki, tak jakby zaczynał już przekwitać..Jednego już nie udało mi się uratować, więc tym razem wolę podpytać od razu. Nie wiem, czy powinnam go z tej kupnej ziemi przesadzić? Od razu czy za jakiś czas? Do tej pory zrobiłam tylko tyle, że podlałam go umieszczając na godzinę doniczkę w wodzie, nic poza tym, a on zaczyna więdnąć Stoi sobie w pomieszczeniu nasłonecznionym, ale nie bezpośrednio na słońcu tyko w głębi pomieszczenia. Co powinnam teraz zrobić?
Bez zdjęć się nie obejdzie.
Proszę o zdjęcia liści, korzeni w doniczce, podłoża i korzeni z góry doniczki i zdjęcie kwiatów.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 21:35   #291
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Diana33, podlewam przegotowaną wodą z kranu, ale odkąd je mam to podlałam jakieś 3-4 razy dopiero. Ostatnie 2 podlewania były z nawozem, tylko dałam takie proporcje jakie były podane na butelce, a niedawno przeczytałam, że warto dać tego nawozu trochę mniej Podlewam kiedy widzę, że ze ścianek doniczki znikła para i korzenie robią się srebrne.
Tak się właśnie zastanawiałam nad przesadzeniem, bo to podłoże trochę mi się nie podoba. Jest w nim kora, ale zauważyłam też, że włożone są tam jakieś pocięte gąbeczki
W temacie storczyków jestem zielona, więc nie miałam pojęcia czy są jakieś chore, czy normalne

Edytowane przez Efkakam
Czas edycji: 2014-09-12 o 21:42
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 22:40   #292
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
(...)


Bez zdjęć się nie obejdzie.
Proszę o zdjęcia liści, korzeni w doniczce, podłoża i korzeni z góry doniczki i zdjęcie kwiatów.
Postaram się zrobić przy dobrym świetle i wrzucić Kwiatek dopiero co kupiony, liście jędrne i ładne, korzenie zielone, tylko te kwiaty więdną..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg st.jpg (83,2 KB, 41 załadowań)

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-09-13 o 21:18
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 18:40   #293
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Diana33, podlewam przegotowaną wodą z kranu, ale odkąd je mam to podlałam jakieś 3-4 razy dopiero. Ostatnie 2 podlewania były z nawozem, tylko dałam takie proporcje jakie były podane na butelce, a niedawno przeczytałam, że warto dać tego nawozu trochę mniej Podlewam kiedy widzę, że ze ścianek doniczki znikła para i korzenie robią się srebrne.
Tak się właśnie zastanawiałam nad przesadzeniem, bo to podłoże trochę mi się nie podoba. Jest w nim kora, ale zauważyłam też, że włożone są tam jakieś pocięte gąbeczki
W temacie storczyków jestem zielona, więc nie miałam pojęcia czy są jakieś chore, czy normalne
Ale podlewasz je z góry wodą czy wstawiasz doniczkę ze storczykiem do wody?
Bo moim zdaniem te korzonki z góry doniczki są delikatnie odwodnione.

Storczyki są bardzo wrażliwe na zasolenie i powiem Ci , że nawet dwa podlewania potrafią doprowadzić do rdzawych plam na korzeniach niestety.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 20:58   #294
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Hmm, zawsze na filmikach pokazane było, żeby podlewać wstawiając doniczkę do misy i tak właśnie robiłam. A powinnam czasami podlać od góry, czy może zostawić na dłużej w wodzie? Bo trzymam je tak 15 min, może za krótko?

Mam jeszcze pytanie, jaką wodą podlewasz swoje storczyki?

Edytowane przez Efkakam
Czas edycji: 2014-09-13 o 21:01
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-13, 23:24   #295
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Dodałam do poprzedniego wpisu fotki storczyka, mam nadzieję, że coś tam widać
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 08:35   #296
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Hmm, zawsze na filmikach pokazane było, żeby podlewać wstawiając doniczkę do misy i tak właśnie robiłam. A powinnam czasami podlać od góry, czy może zostawić na dłużej w wodzie? Bo trzymam je tak 15 min, może za krótko?

Mam jeszcze pytanie, jaką wodą podlewasz swoje storczyki?
Bardzo dobrze robisz że wstawiasz storczyki do miski.
A czy doniczka ze storczykiem zalana jest do samej góry wodą?
Może po prostu za mało wody jest w tej misce i korzonki z góry nie mogą jej dostatecznie dużo pociągnąć.
15 minut to wystarczająco długo.

Ja podlewam tylko i wyłącznie deszczówką, raz na jakiś czas mieszam deszczówkę z wodą niegazowaną z Biedronki (w takich 5 litrowych butlach).

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:31 ----------

laisla- korzonki w świetnym stanie, listki jędrne- storczyk po prostu przekwita, powodów tego może być wiele-
1. zmiana miejsca- został przyniesiony do domu z marketu/kwiaciarni gdzie było całkiem inne oświetlenie, wilgotność, temperatura,
2. mógł zostać zapylony przez jakąś ćmę- to też się niestety zdarza
3. przekwita po prostu po długim kwitnieniu
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 14:15   #297
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Może faktycznie za mało wody, bo mam taką glinianą doniczkę, która jest nieco większa od mojej doniczki ze storczykiem i wtedy wlewam do donicy trochę wody, która sięga tak mniej więcej do połowy - 3/4 plastikowej doniczki .
Ok, to mój plan jest taki:
- zmienić podłożę
- nalewać więcej wody do naczynia
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 14:19   #298
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość

[/COLOR]laisla- korzonki w świetnym stanie, listki jędrne- storczyk po prostu przekwita, powodów tego może być wiele-
1. zmiana miejsca- został przyniesiony do domu z marketu/kwiaciarni gdzie było całkiem inne oświetlenie, wilgotność, temperatura,
2. mógł zostać zapylony przez jakąś ćmę- to też się niestety zdarza
3. przekwita po prostu po długim kwitnieniu
Dziękuję Czyli po prostu czekać aż przekwitnie i kwiatki opadną, a wtedy obciąć nad trzecim oczkiem? Czy w ogóle nie obcinać?
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 09:57   #299
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Może faktycznie za mało wody, bo mam taką glinianą doniczkę, która jest nieco większa od mojej doniczki ze storczykiem i wtedy wlewam do donicy trochę wody, która sięga tak mniej więcej do połowy - 3/4 plastikowej doniczki .
Ok, to mój plan jest taki:
- zmienić podłożę
- nalewać więcej wody do naczynia

świetny plan



Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Dziękuję Czyli po prostu czekać aż przekwitnie i kwiatki opadną, a wtedy obciąć nad trzecim oczkiem? Czy w ogóle nie obcinać?
Ja bym nie obcinała- chyba że pęd zacznie żółknąć to wtedy go przytnij nad trzecim oczkiem, ale jeśli będzie cały czas zielony to nie obcinaj
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 12:48   #300
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość

Ja bym nie obcinała- chyba że pęd zacznie żółknąć to wtedy go przytnij nad trzecim oczkiem, ale jeśli będzie cały czas zielony to nie obcinaj
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 16:13:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.