Storczyk (orchidea) cz. V - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-31, 12:19   #391
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Jeśli chodzi o Phalaenopsisy różnica temperatur nie ma dla nich kompletnie żadnego znaczenia!!!!!!
To nie są Cattleye, Coelogyne, Cycnoches... itd. żeby były im potrzebne różnice temperatur. Postawcie swoje Phalaenopsisy w pomieszczeniu gdzie różnica temperatur w ciągu dnia i nocy będzie się wahać w granicach 18-20 stopni a zobaczycie że wypuszczą one pędy w tym samym czasie co Phalaenopsisy będące w pomieszczeniu z ogromną amplitudą dobową.
Nie ma to dla nich ŻADNEGO znaczenia!!!!
Dlaczego Phalaenopsisy najczęściej zakwitają nam w miesiącach jesiennych? Dlatego, że w naturze kwitną właśnie w tychże miesiącach.
Dlaczego niektóre Falki nie kwitną u nas nawet po 2-3 lata? Dlatego, że albo były pędzone nawozami przez producenta albo nalezy się zastanowić co robimy z nimi nie tak.

Jeśli faktycznie Phalaenopsisy potrzebowałyby różnicy temperatur to niestety ale samo uchylanie okien nic by nie dało! Prosty przykład- Cattleye, spróbujcie kupić Cattleyę (raczej taką z botanicznych, bo marketowe być może zakwitną bez amplitud dobowych) i otwierajcie jej okno- nie zakwitnie i to Wam gwarantuję, bo to jest własnie storczyk, który bez różnicy temperatur się buntuje.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 21:54   #392
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

A ja zauważyłam taką właśnie zależność - wiosna i jesień, kiedy różnica temperatur dzień/noc jest znacząca (w dzien przy oknie jst około 30-35 stopni a w nocy około 18). Po kilku takich nocach pędy gwarantowane (nie u każdego egzemplarza, ale znacząca większość kwitnie.
Zimą jest przestój, bo to czas ogrzewania, mrozów...


Pozwolę też nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że storczyk MUSI stać w miejscu nasłonecznionym. Zgodzę się, że powinno być raczej jasno. U mnie najbardziej obfite kwitnienia mają storczyki stojące na oknie północnym.


A ekstremalne warunki też działają cuda Gdy zaczęło się lato, takie beznadziejne, wyrzuciłam na balkon kilka zdechlaków. Trochę się martwiłam, bo temperatura w nocy zaczęła spadać do 10-13 stopni, za to poranne słońce (takie od 6 do 9) ładnie poparzyło liście. Po tygodniu takich warunków wzięłam te biedne roślinki do domu, bo wykazywały silną wolę życia. Zaczęly wypuszczać korzenie Kwitnienia nie oczekuję, niech naprawią system korzeniowy.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-31, 22:02   #393
Gosiaczek2507
Zadomowienie
 
Avatar Gosiaczek2507
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Tarnowskie Góry ( Śląskie)
Wiadomości: 1 919
GG do Gosiaczek2507
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Witam otóż 3 dni temu TŻ zakupił mi w castoramie storczyka za 5 zł do reanimacji z tym że jest to odmiana Cymbidium. Moje pytanie brzmi tak czy mam go odrazu przesadzić albo zostawić tak jak jest czy może zastosować nawóz czy co bo chciałabym żeby zakwitnął liście ma od dołu suche i brązowe co widać na zdjęciach i opadają same na chwilę obecną zostały mu 3 listki które z pewnością też odpadną jest dla niego jakaś szansa czy spisać go na straty?? Na razie ustawiłam go w innym miejscu bo nie chciałabym aby ewentualnie coś się przeniosło na inne storki
Wybaczcie proszę bałagan pod szybką na stoliku bo kwiatek tam nie stoi tylko tam mam najlepsze światło
Z góry dziękuję za pomoc
Dołączam zdjęcia jeżeli będą potrzebne inne to rano wstawie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN3549.jpg (80,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3550.jpg (159,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3551.jpg (112,5 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN3552.jpg (134,7 KB, 29 załadowań)
__________________
moja stronka

blog

http://tworczoscgosiaczka.blogspot.com/
Gosiaczek2507 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 08:03   #394
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek2507 Pokaż wiadomość
Witam otóż 3 dni temu TŻ zakupił mi w castoramie storczyka za 5 zł do reanimacji z tym że jest to odmiana Cymbidium. Moje pytanie brzmi tak czy mam go odrazu przesadzić albo zostawić tak jak jest czy może zastosować nawóz czy co bo chciałabym żeby zakwitnął liście ma od dołu suche i brązowe co widać na zdjęciach i opadają same na chwilę obecną zostały mu 3 listki które z pewnością też odpadną jest dla niego jakaś szansa czy spisać go na straty?? Na razie ustawiłam go w innym miejscu bo nie chciałabym aby ewentualnie coś się przeniosło na inne storki
Wybaczcie proszę bałagan pod szybką na stoliku bo kwiatek tam nie stoi tylko tam mam najlepsze światło
Z góry dziękuję za pomoc
Dołączam zdjęcia jeżeli będą potrzebne inne to rano wstawie

czy bulwy tego Cymbidium nie są czasem miękkie?
Bo po liściach widać że jest na nich zgnilizna niestety.
Prawdopodobieństwo że przezyje jest bardzo małe.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 08:14   #395
Sumigra
Rozeznanie
 
Avatar Sumigra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 713
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek2507 Pokaż wiadomość
Witam otóż 3 dni temu TŻ zakupił mi w castoramie storczyka za 5 zł do reanimacji z tym że jest to odmiana Cymbidium. Moje pytanie brzmi tak czy mam go odrazu przesadzić albo zostawić tak jak jest czy może zastosować nawóz czy co bo chciałabym żeby zakwitnął liście ma od dołu suche i brązowe co widać na zdjęciach i opadają same na chwilę obecną zostały mu 3 listki które z pewnością też odpadną jest dla niego jakaś szansa czy spisać go na straty?? Na razie ustawiłam go w innym miejscu bo nie chciałabym aby ewentualnie coś się przeniosło na inne storki
Wybaczcie proszę bałagan pod szybką na stoliku bo kwiatek tam nie stoi tylko tam mam najlepsze światło
Z góry dziękuję za pomoc
Dołączam zdjęcia jeżeli będą potrzebne inne to rano wstawie
Tu chyba nie ma juz co ratowac, choc....ten zielony lisc na 3 zdjeciu po prawej oznacza ze jeszcze jest nadzieja ostroznie poodrywaj te przegnite liscie dookola bulw i zobacz co jest w srodku, przesadz go tez do nowego podloza i poodcinaj przegnite korzenie. cymbidium jest latwe w uprawie, nie robi w ogole problemow wiec moze da sie go jeszcze odratowac
__________________
trolololo
Sumigra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 18:37   #396
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Dziewczyny, czy kupię w Castoramie dużą butelkę Bioseptu 100ml?
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 15:29   #397
andziunia06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Hej, mam taki problem mój jeden storczyk na nowo zaczyna kwitnac, niestety zauważyłam że nowe paki kwiatowe robią się różowe i wiendna, opadają z łodygi jeszcze nie rozwinięte macie może jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje? Może mu za ciepło?
andziunia06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-08, 10:43   #398
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez andziunia06 Pokaż wiadomość
Hej, mam taki problem mój jeden storczyk na nowo zaczyna kwitnac, niestety zauważyłam że nowe paki kwiatowe robią się różowe i wiendna, opadają z łodygi jeszcze nie rozwinięte macie może jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje? Może mu za ciepło?
Powodów może być wiele.
Może go przewiało chłodne powietrze z okna, albo grzejniki za bardzo masz odkręcone, no i trzeba sprawdzić korzenie.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 11:13   #399
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Mam pytanie, bo nie wiem co teraz zrobić. To jest mój pierwszy storczyk, dostał nawet imię i chciałabym aby długo sobie ze mną pożył
Kupiłam go w kwietniu, po miesiącu zauważyłam szare plamki na kwiatkach (wyczytałam, że to szara pleść). Do końca sierpnia storczyk kwitł, chore kwiatki odpadały, pojawiały się nowe, ale nigdy nie było tak, aby storczyk był 'goły'. Aż do teraz. Przeczytałam, że trzeba podciąć pędy o 3 oczka co zrobiłam. I teraz nie wiem co dalej. Storczyk nie kwitnie od dwóch miesięcy, z pędami się nic nie dzieje, nie pojawiają się nowe liście. Nie wiem czy kupić mu jakiś wspomagacz czy zostawić tak jak jest i czekać.
Doradźcie mi
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 13:34   #400
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Mam pytanie, bo nie wiem co teraz zrobić. To jest mój pierwszy storczyk, dostał nawet imię i chciałabym aby długo sobie ze mną pożył
Kupiłam go w kwietniu, po miesiącu zauważyłam szare plamki na kwiatkach (wyczytałam, że to szara pleść). Do końca sierpnia storczyk kwitł, chore kwiatki odpadały, pojawiały się nowe, ale nigdy nie było tak, aby storczyk był 'goły'. Aż do teraz. Przeczytałam, że trzeba podciąć pędy o 3 oczka co zrobiłam. I teraz nie wiem co dalej. Storczyk nie kwitnie od dwóch miesięcy, z pędami się nic nie dzieje, nie pojawiają się nowe liście. Nie wiem czy kupić mu jakiś wspomagacz czy zostawić tak jak jest i czekać.
Doradźcie mi
Może po prostu odpoczywa
Pokaż zdjęcia podłoża/korzeni/liści bo tak na czuja to nie za bardzo umiem powiedzieć.
Pewnie trzeba będzie go przesadzić do nowego podłoża.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 15:17   #401
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
Może po prostu odpoczywa
Pokaż zdjęcia podłoża/korzeni/liści bo tak na czuja to nie za bardzo umiem powiedzieć.
Pewnie trzeba będzie go przesadzić do nowego podłoża.
Zdjęcia dodam jutro

Dodaję zdjęcia storczyka. Mam nadzieję, że mi doradzicie co teraz robić
Zauważyłam dzisiaj, że będzie nowy liść (zdjęcie 2), więc chyba nie jest z nim bardzo źle.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0175.jpg (80,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0177.jpg (80,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0178.jpg (82,2 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0179.jpg (74,0 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0176.jpg (68,3 KB, 29 załadowań)
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself


Edytowane przez daydreaming_
Czas edycji: 2014-11-09 o 11:27
daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-09, 15:47   #402
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Zdjęcia dodam jutro

Dodaję zdjęcia storczyka. Mam nadzieję, że mi doradzicie co teraz robić
Zauważyłam dzisiaj, że będzie nowy liść (zdjęcie 2), więc chyba nie jest z nim bardzo źle.

1. Storczyk odpoczywa- może być tak że nie zakwitnie nawet przez rok a bywają takie co potrzebują jeszcze dłuższego spoczynku.

2. Przez doniczkę widać że kilka korzeni jest pognitych.

3. Storczyk podlewany jest twardą wodą co widać po korzeniach na wierzchu.

4. Podłoże jest już dość mocno rozłożone i zasolone, pasowałoby sprawić mu nowe
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 16:15   #403
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Diana33 Pokaż wiadomość
1. Storczyk odpoczywa- może być tak że nie zakwitnie nawet przez rok a bywają takie co potrzebują jeszcze dłuższego spoczynku.

2. Przez doniczkę widać że kilka korzeni jest pognitych.

3. Storczyk podlewany jest twardą wodą co widać po korzeniach na wierzchu.

4. Podłoże jest już dość mocno rozłożone i zasolone, pasowałoby sprawić mu nowe
Czyli rozumiem, że mam go przesadzić i czekać?
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 21:45   #404
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, że mam go przesadzić i czekać?
Tak

Pamiętaj aby usunąć te przegniłe korzenie.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 13:17   #405
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Dziewczyny, a u mnie znowu problem. Na storczykach pojawiły się jakieś okropne robale. Nie wiem co to jest, ani jak to zwalczyć. Mogłybyście mi coś poradzić? Na fotce jest ten robal.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2572.jpg (45,7 KB, 50 załadowań)
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 13:21   #406
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a u mnie znowu problem. Na storczykach pojawiły się jakieś okropne robale. Nie wiem co to jest, ani jak to zwalczyć. Mogłybyście mi coś poradzić? Na fotce jest ten robal.
Niestety to wełnowce
Poczytaj w necie co to za dziadostwo.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 13:47   #407
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Poczytałam... przemywanie, przecieranie i dodam do tego jeszcze chemię. Ech :/
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 18:12   #408
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

witam się i ja ... nieudany hodowca storczyków
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 18:54   #409
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Poczytałam... przemywanie, przecieranie i dodam do tego jeszcze chemię. Ech :/
Firanki, koce, narzuty.. wszystko do prania. Okna do szorowania. Nie wiem w jakim stopniu wełnowce opanowały Twoje parapety, ale w pierwszej kolejności zacznij się pozbywać dziadostwa mechanicznie, chemia w ostateczności. Zdrowe sztuki odizoluj od chorych.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 19:23   #410
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

W sumie nie mam co izolować, bo wszystkie mają to paskudztwo...
No nie, jutro zabiorę się do szorowania Przy storczykach stoi łóżko, je też trzeba czymś wyczyścić?
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 20:31   #411
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
W sumie nie mam co izolować, bo wszystkie mają to paskudztwo...
No nie, jutro zabiorę się do szorowania Przy storczykach stoi łóżko, je też trzeba czymś wyczyścić?

Oj, skoro wszystkie są już "zainfekowane" to będzie ciężko Ci się tego pozbyć.
Z łózka to pościele bym wyprała.
Niestety trzeba będzie prać wszystko dosyć często, z tego względu, że z tego co opowiadasz wełnowców jest sporo.
Trzeba codziennie doglądać storczyki i sciagać wacikiem ( z dodatkiem małej ilosci spritu + wody ) jaja i same insekty. Jeden wacik na jeden liść.
Zerknij tutaj na listę środków, które mogą Ci pomóc zwalczyć insekty: http://www.storczyki.org.pl/uprawa/p...szkodniki.html
Zaznaczam, że to może odbić się na kondycji storczyków.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 21:35   #412
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
W sumie nie mam co izolować, bo wszystkie mają to paskudztwo...
No nie, jutro zabiorę się do szorowania Przy storczykach stoi łóżko, je też trzeba czymś wyczyścić?
Ja swoje płukałam nawet w wodzie z płynem do naczyń, jednak nic to nie dało.
Zbierałam pojedyncze sztuki, a one i tak chowały się w najmniejszych zakamarkach na pędach, liściach i w podłożu.
Poobcinaj pędy mimo, że pięknie kwitną. Zminimalizujesz chowanie się tego ustrojstwa między płatkami. Pędy i tak szybko padną, a przynajmniej storczyki skupią się na korzeniach, bo te na pewno będą osłabione przez szkodniki.
Powodzenia bo walka będzie ciężka
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 18:00   #413
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
Ja swoje płukałam nawet w wodzie z płynem do naczyń, jednak nic to nie dało.
Zbierałam pojedyncze sztuki, a one i tak chowały się w najmniejszych zakamarkach na pędach, liściach i w podłożu.
Poobcinaj pędy mimo, że pięknie kwitną. Zminimalizujesz chowanie się tego ustrojstwa między płatkami. Pędy i tak szybko padną, a przynajmniej storczyki skupią się na korzeniach, bo te na pewno będą osłabione przez szkodniki.
Powodzenia bo walka będzie ciężka
Podpisuję się pod tym!

I ja bym od razu stosowała chemię, wełnowce to mocne osobniki- one mają w nosie płyn do mycia naczyń i spirytus- przy takich środkach zwalczania i tak po niedługim czasie powracają. No chyba że mamy do czynienia z pojedynczymy sztukami.
Ja bym zastosowała Kohinor.
I nie świrujmy już z tym praniem pościeli- przecież wełnowce w pościeli nie mają pożywienia więc się tam nie schowają. One żywią się sokami roślinnymi.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 20:49   #414
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Co do obcinania pędów to "na szczęście" żaden storczyk mi nie kwitnie, nie ma nawet pąków Miałam jednego rozwiniętego kwiatka i faktycznie na nim było najwięcej szkodników, kwiat był oblepiony szkodnikami.
Spisałam sobie listę środków do zwalczania tego paskudztwa i pojechałam do LM. Patrzę, pytam ekspedientki i nic z tych środków nie znalazłam Muszę poszukać w jakimś prawdziwym ogrodniczym.
Dzięki za porady. Będę walczyć.
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 05:39   #415
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Co do obcinania pędów to "na szczęście" żaden storczyk mi nie kwitnie, nie ma nawet pąków Miałam jednego rozwiniętego kwiatka i faktycznie na nim było najwięcej szkodników, kwiat był oblepiony szkodnikami.
Spisałam sobie listę środków do zwalczania tego paskudztwa i pojechałam do LM. Patrzę, pytam ekspedientki i nic z tych środków nie znalazłam Muszę poszukać w jakimś prawdziwym ogrodniczym.
Dzięki za porady. Będę walczyć.
Jakbyś nic nie znalazła w ogrodniczych to szukaj na allegro
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 19:59   #416
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Dziewczyny może pomożecie bo ja nie mam rady. Zdjęcie storczyka koleżanki. Myślicie, że da się go uratować? Ja nie mam żadnego pomysłu co z takim delikwentem zrobić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1050188.jpg (96,9 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050189.jpg (108,3 KB, 32 załadowań)
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 21:39   #417
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny może pomożecie bo ja nie mam rady. Zdjęcie storczyka koleżanki. Myślicie, że da się go uratować? Ja nie mam żadnego pomysłu co z takim delikwentem zrobić

Z rośliny macierzystej wątpię by dało się coś uratować, keiki wg mnie dobrze rokuje. Nie wiem w jakim stanie jest roślina macierzysta, ale patrząc na to, że pęd już obumiera to lada moment będzie trzeba oddzielić keiki.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 22:21   #418
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Najlepiej będzie je przesadzić od razu czy odczekać jeszcze?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 22:37   #419
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Do górnego keiki nie wiem czy dochodzą jakieś wartości odżywcze ( nie wiem w jakim stanie jest pęd. Jeżeli do tego miejsca pęd jest już suchy to zaryzykowałabym i spokojnie oddzieliłabym.
Natomiast do dolnego keika widzę, że jeszcze pęd jest zielony.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 22:48   #420
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź . Jutro poinstruuję właścicielkę delikwenta
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 16:13:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.