Storczyk (orchidea) cz. V - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-23, 22:50   #421
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź . Jutro poinstruuję właścicielkę delikwenta

Życzę powodzenia
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 21:23   #422
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Storczyk jest przelany. Górny keiki natychmiast w nowe podłoże, dolny chyba też się nadaje do przesadzenia. Roślina mateczna - obciąć wszystko co zgniłe i spróbować na nowo ukorzenić. W czym? Może być gruba, przewiewna kora, może być keramzyt. Ważne, aby nie było sucho przy samej roślinie ale żeby nie było wiecznie mokro.

Powodzenia. Przy odrobinie szczęścia i cierpliwości powinno się udać uratować wszystkie trzy rośliny.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 09:56   #423
julk44
Raczkowanie
 
Avatar julk44
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 493
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Hej dziewczyny, podpowiedzcie co mam zrobić z moim delikwentem Otóż wypuścił liść sercowy w formie trąbki, tzn od miejsca skąd wyrósł tak na 5 cm do góry jest zrośnięty, dalej rośnie już normalnie. Przeciąć tego liścia? Zostawić tak jak jest? Proszę o rady Jeśli nie wiecie o co mi chodzi załączę zdjęcia
julk44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 18:21   #424
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Możesz liścia przeciąć ale sterylnym narzędziem, żeby nie wniknęły w tkanki żadne wirusy a możesz też takiego liścia zostawić w spokoju niech tak rośnie.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 08:51   #425
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

A ja ostatnio pomyślałam co bym mogła zrobić z nawozem z Biopona, bo kilka stron temu Diana33 napisała, że ten nawóz pobudza liście i korzenie, ale nie kwitnienie, no i nie chcę go używać, bo zależy mi na kwitnieniu. Wiecie może czy taki nawóz mogę używać do roślin zielonych? Nie zrobiłabym im krzywdy?
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 16:18   #426
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Spokojnie możesz tego nawozu używać do roślin zielonych.
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 18:01   #427
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Ok, dzięki ^^
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-12, 21:58   #428
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Witam drogie miłośniczki storczyków.
Ja jestem bardzo początkującą hodowczynią.
Ponieważ mam wspaniałą zdolność do zabijania kwiatów domowych, nigdy nie planowałam zakupu storczyka. Ale pewnego dnia w sklepie były bardzo tanie miniaturki. Pomyślałam że kupię i sprawdzę jak długo przeżyje. Po około 2 dniach zaczęły odpadać kwiaty, potem pąki, łodyga uschła i myślałam ze będzie kaput. Liście miały się całkiem nieźle. Po około roku doczekałam się nowej łodyżki z pąkami .
Stwierdziłam że nie jest ze mną aż tak beznadziejnie i śmiało mogę rozszerzać hodowlę Moim marzeniem jest czarny storczyk. Widziałam kiedyś w Lidlu. I głupia nie wzięłam, bo pomyślałam że w Lidlu to i tak niedługo znów będą. Nigdy więcej się nie pojawiły.
Ale na ebay znalazłam sprzedawce storczykowego, który ma czarne . Niestety dość drogie i daleko - w Malezji. Na próbę zamówiłam najtańszą sadzonkę. Dotarła z uschniętymi korzeniami. Sprzedawca wysłał drugą, ale zasugerował żebym tą zdechłą sadzonkę przywiązała do drewna, podlewała codziennie i będzie żyła. Niestety dziś, po ok 2 tygodniach, odpadł ostatni liść. Ale również dziś dotarła nowa sadzonka, dużo większa, w dużo lepszym stanie. Jest dla niej nadzieja. Taka jest moja storczykowa historia

Mam jedno pytanie do doświadczonych. Ile czasu zajmuje storczykowi zakwitnięcie? Bo mój wypuścił łodygę już ok. 3 miesiące temu, a pąki nadal są zamknięte i nie maja zamiaru się otworzyć w najbliższym czasie.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 18:01   #429
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Witam drogie miłośniczki storczyków.
Ja jestem bardzo początkującą hodowczynią.
Ponieważ mam wspaniałą zdolność do zabijania kwiatów domowych, nigdy nie planowałam zakupu storczyka. Ale pewnego dnia w sklepie były bardzo tanie miniaturki. Pomyślałam że kupię i sprawdzę jak długo przeżyje. Po około 2 dniach zaczęły odpadać kwiaty, potem pąki, łodyga uschła i myślałam ze będzie kaput. Liście miały się całkiem nieźle. Po około roku doczekałam się nowej łodyżki z pąkami .
Stwierdziłam że nie jest ze mną aż tak beznadziejnie i śmiało mogę rozszerzać hodowlę Moim marzeniem jest czarny storczyk. Widziałam kiedyś w Lidlu. I głupia nie wzięłam, bo pomyślałam że w Lidlu to i tak niedługo znów będą. Nigdy więcej się nie pojawiły.
Ale na ebay znalazłam sprzedawce storczykowego, który ma czarne . Niestety dość drogie i daleko - w Malezji. Na próbę zamówiłam najtańszą sadzonkę. Dotarła z uschniętymi korzeniami. Sprzedawca wysłał drugą, ale zasugerował żebym tą zdechłą sadzonkę przywiązała do drewna, podlewała codziennie i będzie żyła. Niestety dziś, po ok 2 tygodniach, odpadł ostatni liść. Ale również dziś dotarła nowa sadzonka, dużo większa, w dużo lepszym stanie. Jest dla niej nadzieja. Taka jest moja storczykowa historia

Mam jedno pytanie do doświadczonych. Ile czasu zajmuje storczykowi zakwitnięcie? Bo mój wypuścił łodygę już ok. 3 miesiące temu, a pąki nadal są zamknięte i nie maja zamiaru się otworzyć w najbliższym czasie.
Z tego co piszesz kwiatek nie jest jeszcze w pełni sił i uśpił pęd. Storczyki są kapryśne i to one decydują czy zakwitnąć czy nie.
Może tam gdzie stoi jest za chłodno/ciepło
Przestaw go na inne okno i zostaw w spokoju. Jak będzie chciał to zakwitnie.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-13, 19:04   #430
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
Z tego co piszesz kwiatek nie jest jeszcze w pełni sił i uśpił pęd. Storczyki są kapryśne i to one decydują czy zakwitnąć czy nie.
Może tam gdzie stoi jest za chłodno/ciepło
Przestaw go na inne okno i zostaw w spokoju. Jak będzie chciał to zakwitnie.
Dzięki. No właśnie przestawiłam go kilka dni temu do innego pokoju. Wcześniej stał na oknie które z nadejściem zimy stało się zimne. Teraz jest w cieplutkim pokoju. Może ruszy.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:11   #431
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Nowe miejsce storczykowi się podoba. Zaczął mu się rozwijać pączek
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 18:15   #432
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Takie oto cudo upolowalam dzis w Castoramie. Pielegnacja cymbidium czy jak mu tam, rozni sie od falkow?
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:13   #433
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Takie oto cudo upolowalam dzis w Castoramie. Pielegnacja cymbidium czy jak mu tam, rozni sie od falkow?]
zdecydowanie tak
Tu masz więcej na temat ich uprawy http://www.orchidarium.pl/rodzaje/html/Cymbidium.html
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 09:23   #434
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Witam,
dostalam od TZ kilka tygodni temu storczyka Paphiopedilum ChiChi. Moj facet uwielbia kupowac mi nietypowe storki, tzn. inne rodziny niz phalenopsis. Dostalam juz od niego raz dendrobium i cambrie, niestety padly nie umialam sie z nimi obchodzic. O ile pielegnacja phalenopsisow nie sprawia mi klopotu, to inne odmiany jakos mnie przerastaja teraz bardzo nie chcialabym aby i temu cos sie stalo. Kwitl ladnie, teraz oba kwiaty juz zrzucil, podlewam go tak jak falki, namaczanie raz w tygodniu lub co 10 dni. Jakies wskazowki na temat opieki?
Mam tez innego storka ktory sie trzyma zadziwiajaco swietnie juz rok, jaka to odmiana nie mam pojecia....sprzedawczyni okreslila to jako " orchidea gwiazdzista" przypomina mi nieco begonie i rosnie w niestorczykowym podlozu, miala drobniutkie bialusie kwiatuszki postaram sie wrzucic zdjecie.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 18:20   #435
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Gdzie kupiliscie chichi? Jest przepiekny. Z tego co czytalam, to nie lubi stac w wodzie, trzeba nawozic raz na 2 tyg, lubi stanowisko jasne ale nie na bezposrednim sloncu.
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 19:21   #436
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Jakiś czas temu pisałam o wełnowcach na moich storkach. Nie mogłam dostać żadnego chemicznego płynu owadobójczego na te paskudztwo w pobliskich sklepach, więc po prostu zbierałam osobniki patyczkami do uszu i przemywałam liście wodą z szarym mydłem. Zadziwiająco łatwo się ich pozbyłam...chyba. Od kilku tygodni nie widziałam żadnej białej kulki na roślinach, normalnie obyło się bez chemii
Teraz muszę zacząć je dobrze nawozić, bo trochę zmarniały
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 00:34   #437
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Witam
Czy można dołączyć do grupy Swoją przygodę ze storczykami zaczęłam kilka lat temu,lecz dopiero teraz się za to porządnie zabrałam. Mam 6 sztuk z tego dwa basal keiki dopiero co oddzielone od mamy. Uczę sie dopiero jak się zajmować falkami i dopiero teraz widzę swoje błędy ,a raczej błędne słuchanie niemądrych rad. Z tego też względu mam dwa storczyki w reanimacji... Obydwa świeżo przesadzone, poobcinane zgnite korzenie zasypane cynamonem ,przesuszone dwa dni i dziś przelane wodą, choć właśnie przeczytałam,że za wcześnie jednak bałam się,że uschną bo przez te zgnite korzenie nie pobierały wody i mają teraz pomarszczone liście. Co o tym sądzicie? będzie coś z nich? jutro postaram się wstawić zdjęcia
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 07:40   #438
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Gdzie kupiliscie chichi? Jest przepiekny. Z tego co czytalam, to nie lubi stac w wodzie, trzeba nawozic raz na 2 tyg, lubi stanowisko jasne ale nie na bezposrednim sloncu.
Zdaje sie ze TZ wylowil go w ktorejs z kwiaciarni w Lyngby, bo stamtad go przywiozl. Mieszkamy w okolicach Kopenhagi.
Chichi stoi na polce nieco dalej od okna, ma nie za duzo swiatla. Na razie wyglada na zadowolonego z zycia bede nawozic przy nastepnym podlewaniu. Dziekuje za rade.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 10:51   #439
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Innocence_89 Pokaż wiadomość
Witam
Czy można dołączyć do grupy Swoją przygodę ze storczykami zaczęłam kilka lat temu,lecz dopiero teraz się za to porządnie zabrałam. Mam 6 sztuk z tego dwa basal keiki dopiero co oddzielone od mamy. Uczę sie dopiero jak się zajmować falkami i dopiero teraz widzę swoje błędy ,a raczej błędne słuchanie niemądrych rad. Z tego też względu mam dwa storczyki w reanimacji... Obydwa świeżo przesadzone, poobcinane zgnite korzenie zasypane cynamonem ,przesuszone dwa dni i dziś przelane wodą, choć właśnie przeczytałam,że za wcześnie jednak bałam się,że uschną bo przez te zgnite korzenie nie pobierały wody i mają teraz pomarszczone liście. Co o tym sądzicie? będzie coś z nich? jutro postaram się wstawić zdjęcia
Witaj
Te pomarszczone liście raczej nie wrócą do dawnego wyglądu, ale następne, które wyrosną powinny być już ok.
Po takim odświeżeniu kwiatka( wymiana podłoża, poobcinanie korzeni) lepiej nie podlewać przez co najmniej 7 dni. Rany na korzeniach mają czas zaschnąć.
Zamiast cynamonu lepiej używać węgiel(ten zwykły z apteki) Cynamon hamuje wzrost korzeni.
Powodzenia!
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-19, 18:40   #440
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
Witaj
Te pomarszczone liście raczej nie wrócą do dawnego wyglądu, ale następne, które wyrosną powinny być już ok.
Po takim odświeżeniu kwiatka( wymiana podłoża, poobcinanie korzeni) lepiej nie podlewać przez co najmniej 7 dni. Rany na korzeniach mają czas zaschnąć.
Zamiast cynamonu lepiej używać węgiel(ten zwykły z apteki) Cynamon hamuje wzrost korzeni.
Powodzenia!
Dziękuję za odpowiedź jutro wkleję zdjęcia tych liści u jednego są pomarszczone ale u dwóch tylko lekko zwiędnięte czy one też nie mają szans na powrót do formy? Wczorajsze podlewanie jednak było dobrym pomysłem, bo dziś liście są już jędrniejsze Położyłam też w podstwkach kermazyt i zalałam wodą Jestem dobrej myśli Widziałam, że pisałyście o limonkowych stroczykach . Ja od niedawna jestem posiadaczką pięknego limonkowego falka dwupedowego z kilkunastoma duużymi kwiatami

Widzisz o tym cynamonie nie wiedziałam...cóż może nie będzie tak źle, mam nadzieję ,że wszystko się tam zdążyło zagoić
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25

Edytowane przez Innocence_89
Czas edycji: 2014-12-19 o 18:41
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 14:45   #441
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Zdjęcia moich podopiecznych:
1 i 2.Storczyk biały ,który miał dużo zgnitych korzeni i2 basal keiki, które oddzieliłam.
3. Jedno z dzieci Co myślicie o liściach?
4 . Mój nowy nabytek
5. Storczyk pomarańczowy. Liście są grube i sztywne myślicie,że potrzebują więcej wilgoci?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg s2.jpg (88,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s4.jpg (103,3 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s3.jpg (93,0 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg st1.jpg (107,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s6.jpg (114,8 KB, 20 załadowań)
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 15:18   #442
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Innocence_89 Pokaż wiadomość
Zdjęcia moich podopiecznych:
1 i 2.Storczyk biały ,który miał dużo zgnitych korzeni i2 basal keiki, które oddzieliłam.
3. Jedno z dzieci Co myślicie o liściach?
4 . Mój nowy nabytek
5. Storczyk pomarańczowy. Liście są grube i sztywne myślicie,że potrzebują więcej wilgoci?
Roslinki wygladaja bardzo ladnie.
Znacznie lepiej niz moje biedaki przezyly juz kilka przeprowadzek i stycznosc z trzema kotami, no i troche je tez sama zaniedbalam. Kilka mialo polamane liscie, no ale juz sie za nie zabieram. Musza odzyc.
Na razie nie kupuje sobie nowych, bo w kwietniu czeka mnie kolejna przeprowadzka tym razem musze naprawde je porzadnie zabezpieczyc do transportu.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 16:19   #443
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Innocence_89 Pokaż wiadomość
Zdjęcia moich podopiecznych:
1 i 2.Storczyk biały ,który miał dużo zgnitych korzeni i2 basal keiki, które oddzieliłam.
3. Jedno z dzieci Co myślicie o liściach?
4 . Mój nowy nabytek
5. Storczyk pomarańczowy. Liście są grube i sztywne myślicie,że potrzebują więcej wilgoci?
Z tego co widać po liściach to storczyki są w dobrym stanie.
Z podlewaniem nie przesadzaj bo możesz przedobrzyć
Jeśli korzenie są srebrne to wtedy można podlać.
I lepiej żeby nie stały nad gorącym grzejnikiem, lub bezpośrednio przy otwartym oknie.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 00:21   #444
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Roslinki wygladaja bardzo ladnie.
Znacznie lepiej niz moje biedaki przezyly juz kilka przeprowadzek i stycznosc z trzema kotami, no i troche je tez sama zaniedbalam. Kilka mialo polamane liscie, no ale juz sie za nie zabieram. Musza odzyc.
Na razie nie kupuje sobie nowych, bo w kwietniu czeka mnie kolejna przeprowadzka tym razem musze naprawde je porzadnie zabezpieczyc do transportu.
Dziękuje Trzymam kciuki,żeby Twoje też odżyły
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 00:26   #445
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
Z tego co widać po liściach to storczyki są w dobrym stanie.
Z podlewaniem nie przesadzaj bo możesz przedobrzyć
Jeśli korzenie są srebrne to wtedy można podlać.
I lepiej żeby nie stały nad gorącym grzejnikiem, lub bezpośrednio przy otwartym oknie.
Dziękuje za odp. Właśnie teraz z podlewaniem bardzo uważam. Storczyki stoją niestety nad grzejnikami no ale niestety nie mam parapetu, pod którym nie byłoby grzejnika, ale nasypałam do podstawek keramzytu, doniczki na podwyższenie i zalałam keramzyt wodą, żeby miały większą wilgotność.

Mam jeszcze jedno pytanie nasypałam na dno doniczek warstwę keramzytu i nie wiem czy dobrze zrobiłam, czy aby nie będzie w doniczce za duża wilgoć, od której będą gniły korzenie?
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 09:23   #446
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Innocence_89 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odp. Właśnie teraz z podlewaniem bardzo uważam. Storczyki stoją niestety nad grzejnikami no ale niestety nie mam parapetu, pod którym nie byłoby grzejnika, ale nasypałam do podstawek keramzytu, doniczki na podwyższenie i zalałam keramzyt wodą, żeby miały większą wilgotność.

Mam jeszcze jedno pytanie nasypałam na dno doniczek warstwę keramzytu i nie wiem czy dobrze zrobiłam, czy aby nie będzie w doniczce za duża wilgoć, od której będą gniły korzenie?
Nie, nie powinno się nic dziać. Pod warunkiem, że podlewać będziesz kiedy korzenie będą srebrne.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 13:26   #447
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Widzę,że wątek powoli umiera...taka szkoda...
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 13:54   #448
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Innocence_89 Pokaż wiadomość
Widzę,że wątek powoli umiera...taka szkoda...
Dlaczego tak sądzisz?

To nie jest wątek do plotkowania, tylko aby uzyskać info na temat pielęgnacji storczyków, więc raczej wrzeć tutaj nie będzie
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 14:18   #449
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Innocence_89 Pokaż wiadomość
Widzę,że wątek powoli umiera...taka szkoda...
Nie umrze, nie boj sie. Widzisz sama ze to juz piata czesc.
A ja sie ciesze, bo moja cambria chyba wypuscila nowa pseudobulwe, a jeden z mlodych falkow bedzie lada chwila kwitl. Wrzuce zdjecia. Sama jestem ciekawa koloru, bo ten maluszek jest przygarniety i jeszcze mi nie kwitl.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 00:46   #450
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
Dlaczego tak sądzisz?

To nie jest wątek do plotkowania, tylko aby uzyskać info na temat pielęgnacji storczyków, więc raczej wrzeć tutaj nie będzie
Kończę właśnie czytać 4 część i tam wrzało Ja bym chętnie poplotkowała o storczykach ,ostatnio to mój główny temat do rozmów Poprostu wydawało mi się ,że w tamtej części udzielało się wiecej osób i częściej ale skoro się myle to się cieszę

---------- Dopisano o 01:46 ---------- Poprzedni post napisano o 01:44 ----------

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Nie umrze, nie boj sie. Widzisz sama ze to juz piata czesc.
A ja sie ciesze, bo moja cambria chyba wypuscila nowa pseudobulwe, a jeden z mlodych falkow bedzie lada chwila kwitl. Wrzuce zdjecia. Sama jestem ciekawa koloru, bo ten maluszek jest przygarniety i jeszcze mi nie kwitl.
Gratulację koniecznie wrzuć zdjęcia Mam nadzieje ,że będzie jeszcze 6 i 7 i wiele więcej
Ja właśnie zamówiłam nawozy dla moich skarbów uwierzycie ,ze nigdy ich nie nawoziłam Pomarańczowy w żyłki ma już 3 kwiaty Jutro wstwię fotki
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25

Edytowane przez Innocence_89
Czas edycji: 2014-12-29 o 00:54
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 16:13:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.