Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5 - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-09, 17:17   #2971
izzy_91
Raczkowanie
 
Avatar izzy_91
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 218
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Dziewczyny jakie aspirator do nosa macie? Nie wiem czy kupić ten do rozciągania ustami czy do odkurzacza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izzy_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 17:26   #2972
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez izzy_91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie aspirator do nosa macie? Nie wiem czy kupić ten do rozciągania ustami czy do odkurzacza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam na bateriereceived_2399749990248711.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 17:28   #2973
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Arya a wez wypróbuj jak zaczyna plakac otlic buzke z dwoch stron pieluszka i delikatnie glaskac policzki, mowic uspokajac, albo wziac na chwilke na ręce pokolysac ,przytulić do polika. Z czasem zalapie ze pielucha i pielegnacja to nic strasznego raczej wszystkie dzieci na początku płaczą przy czymkolwiek sie robi , pielucha kąpiel itd. Bo nie wiedzą co sie dzieje.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Nilka no jasne, rozumiem!
Juz sie nie moge doczekac az wszystkie bedziecie rozpakowane. I zacznie sie kupki, karmienie, kupki, karmienie haha.

Ciekawe jak rzeczozn? Wiecie cos? Daj znac jak córcia jak czytasz!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Z pieluszką nie testowałam musze spróbować! Inne rzeczy robiłam, ale nie działają. Mnie ta cała pielęgnacja stresuje i jego płacz plus zmęczenie i czasem jest ciężko. Ale pierwsza kąpiel za nami i mu się podobało przy wycieraniu zrobił kupę w ręcznik


Cytat:
Napisane przez izzy_91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie aspirator do nosa macie? Nie wiem czy kupić ten do rozciągania ustami czy do odkurzacza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Mam do odkurzacza i już nawet użyłam mały się nie boi ale jest to uciążliwe bo ciagle trzeba wyciągać odkurzacz, na pewno będzie dobre przy dużym katarze a na codzień musze kupić taki do ust.


Dziewczyny jak podajecie wit. D? Mam z pompką, ale jakoś ciężko mi ją aplikować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 17:57   #2974
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez izzy_91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie aspirator do nosa macie? Nie wiem czy kupić ten do rozciągania ustami czy do odkurzacza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Katarek do odkurzacza i elektryczny. Narazie nie było potrzeby używać
Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Z pieluszką nie testowałam musze spróbować! Inne rzeczy robiłam, ale nie działają. Mnie ta cała pielęgnacja stresuje i jego płacz plus zmęczenie i czasem jest ciężko. Ale pierwsza kąpiel za nami i mu się podobało przy wycieraniu zrobił kupę w ręcznik






Mam do odkurzacza i już nawet użyłam mały się nie boi ale jest to uciążliwe bo ciagle trzeba wyciągać odkurzacz, na pewno będzie dobre przy dużym katarze a na codzień musze kupić taki do ust.


Dziewczyny jak podajecie wit. D? Mam z pompką, ale jakoś ciężko mi ją aplikować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie za pielęgnację bierze się głównie mąż, sam się do tego pcha więc mu nie bronie. Do przewijania też jest pierwszy. Ja też się stresowałam jak mi płakał przy tych wszystkich zabiegach.
My mamy w D-vitum w kapsułkach twist-off, też się trochę ciężko je otwiera i podaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 18:05   #2975
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Ja po usg, maly 3300 waży, wszystko ok, lekarz powiedział, ze mu dobrze w brzuszku ja tak nieśmiało pytam ale wyjsc już może? A on tak ale pytanie czy chce mój lekarz jest bardzo wylajtowany i jest zdania, ze nie ma co przyspieszać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, że wizyta udana

Mnie cały dzień boli jak na okres, już nawet wyżej niż tylko podbrzusze. Poskaczę zaraz trochę na piłce, wezmę prysznic i proszę niech się rozkręci

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Co do pielęgnacji noska... Czy tą solą fizjologiczną trzeba codziennie zakraplac nosek? I wtedy jest konieczne odciągnięcie tego wszystkiego aspiratorem, czy to samo wypływa?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Ivi, jak sytuacja u Ciebie?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 18:12   #2976
Ivi56
Rozeznanie
 
Avatar Ivi56
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 636
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Leżę i skurcze teraz co 5-6 minut. Terno małego skacze 110-190 ale mówią ze to Ok.
Dalej czekamy aż się rozkręci bardziej, mam nadzieje, ze do rana się zacznie na poważnie żeby nie chcieli sztucznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ivi56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 18:13   #2977
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez izzy_91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakie aspirator do nosa macie? Nie wiem czy kupić ten do rozciągania ustami czy do odkurzacza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja mam NoseFrida doustną. Nie potrafię odrzucić od siebie przekonania, ze po użyciu odkurzaczowego musiałabym szukać mózgu dziecka w worku odkurzacza

Po wizycie u gina: przepływy i poziom wód w normie, łożysko z pierwszymi oznakami odwapnienia, brak cech odklejenia, szacunkowa waga prawie 4kg, ale ja obstawiam, ze przeszacował. Szyjka zgładzona, rozwarcie na 4cm.
Niech was to jednak nie zmyli - nie, jak WCIĄŻ nie rodzę
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-09, 18:13   #2978
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

A jak wygląda pepuszek? Kurde u nas odpadl ale nie jest to miejsce takie zupełnie suche.... polozna kazala psikac octaniseptem. Ale mnie to stresuje wszystko. Ile śpia Wasze? Moj roznie ale np tej doby 12 godzin czy to nie za malo na noworodka? Ostatniej doby spal 16.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 18:14   #2979
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Leżę i skurcze teraz co 5-6 minut. Terno małego skacze 110-190 ale mówią ze to Ok.
Dalej czekamy aż się rozkręci bardziej, mam nadzieje, ze do rana się zacznie na poważnie żeby nie chcieli sztucznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ivi ja niezmiennie trzymam za ciebie kciukasy!!! Jetes na porodówce czy na pato?
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 18:18   #2980
Ivi56
Rozeznanie
 
Avatar Ivi56
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 636
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ivi ja niezmiennie trzymam za ciebie kciukasy!!! Jetes na porodówce czy na pato?


Dziękuje i trzymaj mocno, niech dzidzia wyskakuje
Jestem na porodówce, ale na sali z dziewczynami po cc. Tutaj tez odbywało się kangurowate maluszków, ja płakałam razem z nimi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ivi56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 18:19   #2981
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Leżę i skurcze teraz co 5-6 minut. Terno małego skacze 110-190 ale mówią ze to Ok.
Dalej czekamy aż się rozkręci bardziej, mam nadzieje, ze do rana się zacznie na poważnie żeby nie chcieli sztucznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A jak rozwarcie?

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja mam NoseFrida doustną. Nie potrafię odrzucić od siebie przekonania, ze po użyciu odkurzaczowego musiałabym szukać mózgu dziecka w worku odkurzacza

Po wizycie u gina: przepływy i poziom wód w normie, łożysko z pierwszymi oznakami odwapnienia, brak cech odklejenia, szacunkowa waga prawie 4kg, ale ja obstawiam, ze przeszacował. Szyjka zgładzona, rozwarcie na 4cm.
Niech was to jednak nie zmyli - nie, jak WCIĄŻ nie rodzę
Ale przynajmniej już będziesz startować z tych 4 cm

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-09, 18:19   #2982
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

A po co psikac ? To się musi samo zasuszyc. Im więcej się grzebie tym dłużej się goi. U L. Kikut odpadl w 5dobie u T. w 6tej. I u jednego i u drugiego wycieralam tylko patyczkiem wokol.



Midusia ja az nie wierzę, ze Ty nadal nie rodzisz 4cm i nic? ;O

Ivi kciukasy , pewnie rano bedziesz tulic maluszka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 18:21   #2983
Ivi56
Rozeznanie
 
Avatar Ivi56
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 636
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Rozwarcia jeszcze nie badali od tamtej pory, dopiero po obchodzie pewnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ivi56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 18:21   #2984
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Leżę i skurcze teraz co 5-6 minut. Terno małego skacze 110-190 ale mówią ze to Ok.
Dalej czekamy aż się rozkręci bardziej, mam nadzieje, ze do rana się zacznie na poważnie żeby nie chcieli sztucznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A rozwarcie jakieś już jest? Trzymiemy kciuki!!!

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość

Po wizycie u gina: przepływy i poziom wód w normie, łożysko z pierwszymi oznakami odwapnienia, brak cech odklejenia, szacunkowa waga prawie 4kg, ale ja obstawiam, ze przeszacował. Szyjka zgładzona, rozwarcie na 4cm.
Niech was to jednak nie zmyli - nie, jak WCIĄŻ nie rodzę
To kiedy będziesz rodzić?! ty juz wczesniej mialas rozwarcie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 18:33   #2985
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

dziewczyny bierzecie dalej jakies witaminy po porodzie?
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 18:36   #2986
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
dziewczyny bierzecie dalej jakies witaminy po porodzie?


W szpitalu na wypisie mam zalecenie brać dalej DHA, ja jeszcze łykam te witaminy co miałam w ciąży i dalej też jakieś kupię.
Ale już muszę poszukać bez żelaza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 19:16   #2987
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja mam NoseFrida doustną. Nie potrafię odrzucić od siebie przekonania, ze po użyciu odkurzaczowego musiałabym szukać mózgu dziecka w worku odkurzacza

Po wizycie u gina: przepływy i poziom wód w normie, łożysko z pierwszymi oznakami odwapnienia, brak cech odklejenia, szacunkowa waga prawie 4kg, ale ja obstawiam, ze przeszacował. Szyjka zgładzona, rozwarcie na 4cm.
Niech was to jednak nie zmyli - nie, jak WCIĄŻ nie rodzę
To nie sprawiedliwe ty masz ułatwiony start porodu
Cytat:
Napisane przez Ivi56 Pokaż wiadomość
Leżę i skurcze teraz co 5-6 minut. Terno małego skacze 110-190 ale mówią ze to Ok.
Dalej czekamy aż się rozkręci bardziej, mam nadzieje, ze do rana się zacznie na poważnie żeby nie chcieli sztucznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No wywoływania też właśnie się boje. Oby się rozkręciło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 19:37   #2988
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ja realne rozwarcie to mam już od jakichś 3tyg, jak mi pessar spadł
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 19:52   #2989
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Ja realne rozwarcie to mam już od jakichś 3tyg, jak mi pessar spadł
Kinder niespodziance się nie spieszy ale coś czuję, że Twój poród będzie jakiś magiczny
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-09, 19:55   #2990
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Skąd Wy wiecie, że to JUŻ? Od paru dni mnie boli podbrzusze, a od czasu do czasu łapie taki skurcz od kręgosłupa lędźwiowego, że zdechnąć można, ale żeby to była jakakolwiek regularna akcja to nie powiedziałabym. Po prysznicu spokój na godzinę, potem znowu to samo. Jutro po 7 mam wizytę. Ciekawe czy dotrzymam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 19:59   #2991
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
A po co psikac ? To się musi samo zasuszyc. Im więcej się grzebie tym dłużej się goi. U L. Kikut odpadl w 5dobie u T. w 6tej. I u jednego i u drugiego wycieralam tylko patyczkiem wokol.



Midusia ja az nie wierzę, ze Ty nadal nie rodzisz 4cm i nic? ;O

Ivi kciukasy , pewnie rano bedziesz tulic maluszka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas odpadl dopiero po 2 tyg i pozostałość nie jest całkiem sucha, polozna kazala psikac i mowila ze za kilka dni powinien byc suchy...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 20:04   #2992
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Skąd Wy wiecie, że to JUŻ? Od paru dni mnie boli podbrzusze, a od czasu do czasu łapie taki skurcz od kręgosłupa lędźwiowego, że zdechnąć można, ale żeby to była jakakolwiek regularna akcja to nie powiedziałabym. Po prysznicu spokój na godzinę, potem znowu to samo. Jutro po 7 mam wizytę. Ciekawe czy dotrzymam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba kluczem jest tu częstotliwość i nasilenie skurczu. Jednak powinny się te skurcze pojawiać co kilka minut a nie od czasu do czasu.

Wzięłam prysznic, a ból jak na okres nie przeszedł. Chyba wezmę dziś TZta w obroty i zobaczymy, czy noc coś przyniesie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 20:17   #2993
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Chyba kluczem jest tu częstotliwość i nasilenie skurczu. Jednak powinny się te skurcze pojawiać co kilka minut a nie od czasu do czasu.

Wzięłam prysznic, a ból jak na okres nie przeszedł. Chyba wezmę dziś TZta w obroty i zobaczymy, czy noc coś przyniesie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
No właśnie. Teoretycznie powinny. A moja mama np. nie w każdej ciąży miała regularne skurcze ani odejścia wód, a akcja się zaczynała 🤷 Ciekawe co mi jutro doktor powie ciekawego...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 20:20   #2994
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Nie dam rady zacytować z apki ale odnoszę się do kilku postów

U nas wietrzenie wygląda tak, że włożyłam pieluchę tetrową między girki, owinęłam ciepłym recznikiem-kocykiem i się tulilismy na łóżku w trójkę.

Na przewijaku też jest ryk. Pomaga wyciszenie go w taki sposób że daje mu swoje palce w rączki, on zaciska i ja go smyram po policzkach i do niego mówię. Od razu się uspokaja.

Pępka nie psikam niczym (chyba że osika lub kupka mu wyjdzie górą i zabrudzi nawet pępek)z czyszczę patyczkiem dookoła i tyle. Kikut już jest gotowy do odpadnięcia, myślę, że jeszcze z dwa dni i będzie po wszystkim.

Pampersa zmieniam wtedy kiedy jest potrzeba. U nas wygląda to tak: pierś-kupa i przebieranie- dalej pierś- druga kupa- pierś i spanko. Więc wychodzi zmiana pampersa co każde karmienie.

Mamy umówiona pierwsza wizytę szczepienna na 29.01 i w przyszłym tygodniu idziemy na patronaz do pediatry.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 20:23   #2995
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
No i dobrze, ma racje. Wiadomo ,ze my mamy dosc zawsze na końcówce plus emocje, mysli jak będzie, kiedy , czy długo potrwa porod , strach a jednocześnie podekscytowanie ... no czacha dymi....

Ja nie wiem jakbym miala urodzic w terminie większego bobasa.? Watpie zebym dala rade... wazylby pewnie conajmniej 4,5kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja wbrew wszystkiemu co piszecie nie uważam, że indukcja jest zła. Nie wiem jak by się u mnie skończyło gdyby nie wywołanie.

Druga sprawa o szyjce też wcześniej pisałyście, że boicie się masażu itd. Chyba mi skasowało odpowiedź zanim się dodała. Mi przy 4 cm rozwarcia powiedzieli, że mam 2 cm niezgładzoną szyjkę i wygiętą do tyłu. Po czym położna "wyciągnęła" mi ją. Nie wiem jak to wytłumaczyć bo tak to nazwała. Po tym ruszyły skurcze. Ale na ten moment to mnie najmniej obchodzi.
Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Skąd Wy wiecie, że to JUŻ? Od paru dni mnie boli podbrzusze, a od czasu do czasu łapie taki skurcz od kręgosłupa lędźwiowego, że zdechnąć można, ale żeby to była jakakolwiek regularna akcja to nie powiedziałabym. Po prysznicu spokój na godzinę, potem znowu to samo. Jutro po 7 mam wizytę. Ciekawe czy dotrzymam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdawałam to pytanie na wątku pewnie milion razy. A teraz Ci napiszę, że prawdziwych skurczów nie przegapisz Odejścia wód też nie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 20:30   #2996
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
A ja wbrew wszystkiemu co piszecie nie uważam, że indukcja jest zła. Nie wiem jak by się u mnie skończyło gdyby nie wywołanie.

Druga sprawa o szyjce też wcześniej pisałyście, że boicie się masażu itd. Chyba mi skasowało odpowiedź zanim się dodała. Mi przy 4 cm rozwarcia powiedzieli, że mam 2 cm niezgładzoną szyjkę i wygiętą do tyłu. Po czym położna "wyciągnęła" mi ją. Nie wiem jak to wytłumaczyć bo tak to nazwała. Po tym ruszyły skurcze. Ale na ten moment to mnie najmniej obchodzi. Zdawałam to pytanie na wątku pewnie milion razy. A teraz Ci napiszę, że prawdziwych skurczów nie przegapisz Odejścia wód też nie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba, że akurat wody nie odejdą Jeśli te skurcze, które mnie męczą to te nieprawdziwe to ja nie chcę prawdziwych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 20:31   #2997
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Misiaq ale zobacz, Ty mialas "przeboje" z tętnem jednak więc wiadomo bylo wskazanie. Ale tak ogólnie no to to nie jest dla nikogo ani komfortowe ani potrzebne przed ptp . Mam na myśli mamę i dziecko. Choc zwwsze lepsza indukcja niz Cc..

Ja mogę powiedzieć ,że doszłam do siebie juz całkowicie po porodzie. W środku nic nie boli, macalam sobie tam i zagladalam i jest normalnie myslalam ze bedzie gorzej po wadze Tymka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 21:16   #2998
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ja mam jakis kryzys. Znajomy mowi ze z noworodkiem to bajka bo one tylko jedza i śpią. No u nas to tak nie wygląda... mały ma czasem takie akcje, ze kompletnie nke wiem o co chodzi... najedzony, pieluszka świeża. 40 minut je zaśnie mi na poduszce do karmienia a przy każdej próbie przełożenia do rozka, czy lozeczka się budzi.
Czasem myślę, ze się nie najada.
Ale poje z 2 piersiz zasypia zadowolony a potem się przebudza i zly, płacze i wklada raczki do buzi.
Wczoraj w nocy od g. 24 karmilam dwa razy i zasnal porządnie dopiero 4.30... moze cos poradzicie... czy to normalne w ogole? Powinien tylko jesc i spac ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 21:23   #2999
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Ja mam jakis kryzys. Znajomy mowi ze z noworodkiem to bajka bo one tylko jedza i śpią. No u nas to tak nie wygląda... mały ma czasem takie akcje, ze kompletnie nke wiem o co chodzi... najedzony, pieluszka świeża. 40 minut je zaśnie mi na poduszce do karmienia a przy każdej próbie przełożenia do rozka, czy lozeczka się budzi.
Czasem myślę, ze się nie najada.
Ale poje z 2 piersiz zasypia zadowolony a potem się przebudza i zly, płacze i wklada raczki do buzi.
Wczoraj w nocy od g. 24 karmilam dwa razy i zasnal porządnie dopiero 4.30... moze cos poradzicie... czy to normalne w ogole? Powinien tylko jesc i spac ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A ten znajomy to na pewno ma dzieci?
Słyszałam o takich, ale osobiście nie znam.

Misiaq według mnie tak, jak Pati pisze. Co innego, jak masz realne wskazania co indukcji (u ciebie jednak kilkakrotnie były jakieś zastrzeżenia co do ruchów dziecka i KTG i finalnie okazało się, ze jest coś na rzeczy, bo wody odeszły zielone) a co innego wywoływać na sile, choć organizm niegotowy, bo ciąża przekroczyła magiczne dla wielu 40+0. Bilans potencjalnych zysków i strat wygląda trochę inaczej.
Ja dzisiaj jestem 40+3 i mi mój go na tej wizycie mówi, ze on by pewnie sugerował już robić test OCT a zdanie później, że w zasadzie poród w terminie to +/-3tyg od ptp. Dobrze, ze zaznaczył, ze on na porodówce przestał praktykować 15lat temu
__________________
You are so much stronger than you think

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2019-12-09 o 21:24
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 21:27   #3000
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Mój mąż jest cudowny!! Wczoraj średnio nam wyszła kąpiel. I ja w ogóle miałam jakieś zwątpienie. A on dziś wziął małą wykąpał, wypielęgnował i to wszystko na takim wyciszeniu jej. A teraz próbuje ją przyzwyczaić do łóżeczka ️ Nie dała bym rady bez niego..

No ale nie jesteśmy super starzy bo wybawieniem naszych nieporadności okazał się smoczek.. Trudno.. Nie wszyscy są idealni Przynajmniej od 4 dób kiedy mała jest na świecie była tylko raz dokarmiona mm i narazie dajemy radę cycem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 18:22:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.