Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5 - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-12, 15:10   #3331
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Powodzenia!!Będę trzymać kciuki za sprawną akcję!! Trzeba mieć zaufanie do lekarza a jak będzie ta indukcja wyglądać?
Dzięki Jutro mają mi wprowadzić cewnik w celu przyspieszenia rozwarcia szyjki macicy, a potem oxy.
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 15:20   #3332
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Dzięki Jutro mają mi wprowadzić cewnik w celu przyspieszenia rozwarcia szyjki macicy, a potem oxy.
To samo co u mnie. Indukcja nie jest straszna, trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 15:24   #3333
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
To samo co u mnie. Indukcja nie jest straszna, trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam taką nadzieję Przypomnij mi, ile u Ciebie wszystko trwało? Od założenia tego cewnika? Miałaś chyba jedno oxy podane, dobrze pamietam?
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 15:35   #3334
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Mam taką nadzieję Przypomnij mi, ile u Ciebie wszystko trwało? Od założenia tego cewnika? Miałaś chyba jedno oxy podane, dobrze pamietam?
Cewnik w środę od 12 do czwartku 9 rano. Niecałe 24 godziny i zrobiło się rozwarcie 3 cm ale wciąż nie zgładzona szyjka. Od 10 w czwartek oxy i tak naprawdę dopiero pod koniec kroplówki i po grzebaniu w szyjce o godz 15 ruszył poród. W między czasie podali mi 8 czopków (scopolan?) na zgładzenie szyjki.

Ok 17 kiedy skurcze były już w miarę silne i regularne podlaczyli mi drugą oxy. Ale ja już byłam po odejściu zielonych wód i wiedziałam, że jeśli samo nie ruszy zrobią cięcie. Druga oxy była bardzo bolesna i ja po kilku minutach zażądałam odłączenia. Chciałam spokojnie czekać na cc. Ale kiedy ok 19 się okazało, że mam pełne rozwarcie to na sam koniec zgodziłam się znowu ją na chwilę podłączyć. Jak już urodziłam to ona zeszła do końca bo ponoć później działa dobrze na obkurczanie macicy. Ale wtedy już jej nie czułam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 15:38   #3335
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Miałam takie łóżko na pilota na oddziale noworodkowym i było MEGA dla człowieka po operacji.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
Marzę o czymś takim już teraz

Alicja, powodzenia!

Ubrałam choinkę, odkurzyłam, zmyłam podłogi, zrobiłam obiad, leżę w wannie i jestem GOTOWA.

Obudziłam się dzisiaj o 2 z bólem głowy i głodna. Nie spałam do 5. Jadłam kotleta i czytałam Internety. Widziałam też że pół naszego wątku nie spało xD

HomeAlone.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 15:43   #3336
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Cewnik w środę od 12 do czwartku 9 rano. Niecałe 24 godziny i zrobiło się rozwarcie 3 cm ale wciąż nie zgładzona szyjka. Od 10 w czwartek oxy i tak naprawdę dopiero pod koniec kroplówki i po grzebaniu w szyjce o godz 15 ruszył poród. W między czasie podali mi 8 czopków (scopolan?) na zgładzenie szyjki.

Ok 17 kiedy skurcze były już w miarę silne i regularne podlaczyli mi drugą oxy. Ale ja już byłam po odejściu zielonych wód i wiedziałam, że jeśli samo nie ruszy zrobią cięcie. Druga oxy była bardzo bolesna i ja po kilku minutach zażądałam odłączenia. Chciałam spokojnie czekać na cc. Ale kiedy ok 19 się okazało, że mam pełne rozwarcie to na sam koniec zgodziłam się znowu ją na chwilę podłączyć. Jak już urodziłam to ona zeszła do końca bo ponoć później działa dobrze na obkurczanie macicy. Ale wtedy już jej nie czułam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam nadzieję, że u mnie pójdzie równie sprawnie, a nie będzie się ciągnęło przez tydzień...

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Marzę o czymś takim już teraz

Alicja, powodzenia!

Ubrałam choinkę, odkurzyłam, zmyłam podłogi, zrobiłam obiad, leżę w wannie i jestem GOTOWA.

Obudziłam się dzisiaj o 2 z bólem głowy i głodna. Nie spałam do 5. Jadłam kotleta i czytałam Internety. Widziałam też że pół naszego wątku nie spało xD

Załącznik 7700587

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Dzięki
Jak widzę sporo nas dopadł ból głowy, może to przez pełnię?
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 15:51   #3337
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Marzę o czymś takim już teraz

Ubrałam choinkę, odkurzyłam, zmyłam podłogi, zrobiłam obiad, leżę w wannie i jestem GOTOWA.

Obudziłam się dzisiaj o 2 z bólem głowy i głodna. Nie spałam do 5. Jadłam kotleta i czytałam Internety. Widziałam też że pół naszego wątku nie spało xD

Załącznik 7700587
Takie łózko też bym chętnie przygarneła teraz do domu, na moim to masakra

Ja oglądałam filmiki z porodów domowych w nocy

Voice to tylko rodzić teraz może odrazu do tej wanny
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 15:54   #3338
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Takie łózko też bym chętnie przygarneła teraz do domu, na moim to masakra

Ja oglądałam filmiki z porodów domowych w nocy

Voice to tylko rodzić teraz może odrazu do tej wanny
Chętnie. Chociaż syn mógłby doznać szoku widząc swoją matkę po raz pierwszy w życiu i od razu z maseczką węglową na twarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 16:11   #3339
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Marzę o czymś takim już teraz

Alicja, powodzenia!

Ubrałam choinkę, odkurzyłam, zmyłam podłogi, zrobiłam obiad, leżę w wannie i jestem GOTOWA.

Obudziłam się dzisiaj o 2 z bólem głowy i głodna. Nie spałam do 5. Jadłam kotleta i czytałam Internety. Widziałam też że pół naszego wątku nie spało xD

Załącznik 7700587

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
No ja właśnie przez kiepska noc mam jakiś zjazd energetyczny. Wróciłam z badań to spałam do 10 z przerwami i niedawno też drzemkę godzinna miałam. Syn dziś jakoś mało aktywny. Może zbiera siły żeby się urodzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 16:14   #3340
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Skończyłam sprzątanie na dziś... wysprzątana cała łazienkę i zrobiłam sobie małe spa na twarz i włosy

Jak po dzisiejszym maratonie nie zdecyduje się wyjść to ja nie wiem po kim to takie uparte


Jeszcze na koniec zrobiła mi się opryszczka na ustach. Przed ciąża miałam wiele razy, w ciąży był spokój, ale chyba już wychodzi ze mnie stres skoro teraz się pojawiła. Czytałam ze to częste ze rodzicom na skutek stresu okołoporodowego wychodzi opryszczka. Czym ja leczycie? Mam na myśli jakieś tabletki (nigdy nie używałam, zawsze tylko maść lub domowe sposoby)?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 16:18   #3341
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Smarfetka Pokaż wiadomość
Skończyłam sprzątanie na dziś... wysprzątana cała łazienkę i zrobiłam sobie małe spa na twarz i włosy

Jak po dzisiejszym maratonie nie zdecyduje się wyjść to ja nie wiem po kim to takie uparte


Jeszcze na koniec zrobiła mi się opryszczka na ustach. Przed ciąża miałam wiele razy, w ciąży był spokój, ale chyba już wychodzi ze mnie stres skoro teraz się pojawiła. Czytałam ze to częste ze rodzicom na skutek stresu okołoporodowego wychodzi opryszczka. Czym ja leczycie? Mam na myśli jakieś tabletki (nigdy nie używałam, zawsze tylko maść lub domowe sposoby)?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja brałam Heviran.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 16:29   #3342
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Marzę o czymś takim już teraz

Alicja, powodzenia!

Ubrałam choinkę, odkurzyłam, zmyłam podłogi, zrobiłam obiad, leżę w wannie i jestem GOTOWA.

Obudziłam się dzisiaj o 2 z bólem głowy i głodna. Nie spałam do 5. Jadłam kotleta i czytałam Internety. Widziałam też że pół naszego wątku nie spało xD

Załącznik 7700587

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
O tej godzinie to my się karmiliśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 16:40   #3343
izzy_91
Raczkowanie
 
Avatar izzy_91
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 218
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ja dziś ubralam choinkę i ogarnęłam porządnie łazienkę. Brzuch troszkę napięty ale czuje ze ta pełnia chyba nic nie pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izzy_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 16:42   #3344
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Dzięki Jutro mają mi wprowadzić cewnik w celu przyspieszenia rozwarcia szyjki macicy, a potem oxy.
Powodzenia oby szybko i sprawnie poszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 17:03   #3345
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Voice, bo kiedyś w środku nocy była zgaga (HA TFU TEJ SZMACIURZE, NIGDY WIĘCEJ), a teraz wszystkie rozpakowane wycierają kaki demona w pieluchy

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 17:18   #3346
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Wiem, że u mnie w pewnym momencie położna kazała słuchać dokładnie jej i absolutnie nie zmieniać pozycji bo mała jest już bardzo nisko i mogę zrobić krzywdę główce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, tak. Położnej nie można ot tak ignorować i upierać się przy swoim. Jednak ona wie więcej i jest po to aby pomóc.

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
To samo co u mnie. Indukcja nie jest straszna, trzymam kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to dajesz nadzieję, bo ja już się zaczynam obawiać indukcji u mnie.

Jestem po ktg u gin. Moje skurcze to jakiś cyrk. Rozwarcie dalej na palec, szyjka tylko trochę miękka, ale nadal jakoś tam niekorzystnie wygięta.
W sobotę mam iść na szpitala na ktg i omówić z nimi ewentualne wywoływanie. Moja gin oddaje pacjentki 10 dni po terminie pod opiekę szpitala i wtedy oni już najczęściej zatrzymują i zaczynają indukcję.
No ale na razie się nie poddaję. Połowę drogi do domu szłam piechotą. 50 min marszu zaliczone. Może to coś lekko pomoże.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Ponoć dzisiaj jeszcze można odczuć oddziaływanie pełni. Dziewczyny, 13.12 musi być nasz!

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 17:21   #3347
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Żadna nie zaczęła w nocy rodzić ? Ja cała noc latałam do toalety sikać. Mały bił mnie albo w pęcherz, albo w szyjkę... Mam już dosyć jestem już zmęczona i boję się, że bedzie chciał się urodzic w święta :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też mam podobne przeczucia Zwłaszcza, że jak ostatnio jęczałam lekarzowi, że będę chodzić z brzuchem do wiosny to powiedział, że najdalej 25. kończymy tę przygodę, bo on ma wtedy dyżur
Cytat:
Napisane przez kule_czka Pokaż wiadomość
O to to! To bardzo ważne, żeby uzupełniać magnez, nie tam przez jakieś tabsy! 🤩
Dziewczyny mam niemoc, tak bardzo chcę żeby się młodzież wykluła w najbliższym tygodniu... byłam na ktg i wizycie, wszystko pozamykane, ani milimetr rozwarcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie na KTG absolutna cisza. Szyjka skrócona, rozwarcie minimalne i co? I nico
Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zastanawiałyście się w jakiej pozycji będziecie chciały przeć przy porodzie?

Rozpakowane mamy : w jakich pozycjach rodziłyście?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja się nie nastawiam, liczę, że jakoś samo wyjdzie tak, żeby było OK. Wiem, że u nas raczej kładą na łóżko już na ostatni moment, ale opowiadała nam położna z sali porodowej, że zdarzają się porody na stojąco, w kucki lub jeszcze inaczej.
Cytat:
Napisane przez Smarfetka Pokaż wiadomość
Skończyłam sprzątanie na dziś... wysprzątana cała łazienkę i zrobiłam sobie małe spa na twarz i włosy

Jak po dzisiejszym maratonie nie zdecyduje się wyjść to ja nie wiem po kim to takie uparte


Jeszcze na koniec zrobiła mi się opryszczka na ustach. Przed ciąża miałam wiele razy, w ciąży był spokój, ale chyba już wychodzi ze mnie stres skoro teraz się pojawiła. Czytałam ze to częste ze rodzicom na skutek stresu okołoporodowego wychodzi opryszczka. Czym ja leczycie? Mam na myśli jakieś tabletki (nigdy nie używałam, zawsze tylko maść lub domowe sposoby)?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie nie pomógł maraton sprzątania, więc już nie praktykuję, tylko ogarniam jako tako po wierzchu na bieżąco
Nie wiem czy można, ale dobrze działa Heviran. Ja doraźnie ratowałam się sudocremem i też szybko obsychało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 17:38   #3348
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Też mam podobne przeczucia Zwłaszcza, że jak ostatnio jęczałam lekarzowi, że będę chodzić z brzuchem do wiosny to powiedział, że najdalej 25. kończymy tę przygodę, bo on ma wtedy dyżur U mnie na KTG absolutna cisza. Szyjka skrócona, rozwarcie minimalne i co? I nico Ja się nie nastawiam, liczę, że jakoś samo wyjdzie tak, żeby było OK. Wiem, że u nas raczej kładą na łóżko już na ostatni moment, ale opowiadała nam położna z sali porodowej, że zdarzają się porody na stojąco, w kucki lub jeszcze inaczej. U mnie nie pomógł maraton sprzątania, więc już nie praktykuję, tylko ogarniam jako tako po wierzchu na bieżąco
Nie wiem czy można, ale dobrze działa Heviran. Ja doraźnie ratowałam się sudocremem i też szybko obsychało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Heviran można ja brałam

Idę jutro na pazury ostatni raz w tym roku i już moze się Mały rodzić szkoda tylko że mu się nie spieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 17:54   #3349
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ja dzisiaj miałam dzień na wysokich obrotach. Zastanawiam sie teraz czy jeszcze umyc podłoge czy odpuścić... Pochwale się że właśnie piekę mój pierwszy w życiu pasztet , ciekawe czy bedzie zjadliwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-12, 18:07   #3350
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Boziu wyszłam z domu na godzinę, żeby zdjąć szwy. Zostawiłam dziecię z ojcem w dodatku ukochanym i ta moja bida z tej tęsknoty tak się zasrała, że plecami wyleciało Ale ja jestem już typowa maDka polka wyszłam na 60 minut z czego 59 przeżywałam czy się nie dusi, krztusi, śpi czy co

Swoją drogą bez szwów życie jakieś takie łatwiejsze Mam jeszcze kilka dni pooszczędzać się z siedzeniem ale czuję, że wracam do formy. A oszczędzać się zamierzam bo gdyby mi się coś tam rozeszło to bym się zastrzeliła..

No i umówiłam dzidziusia do pediatry. Pomału odchaczam kolejne punkty. Wieczorem siadam do kluczowego 500 plus..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 18:22   #3351
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Mylukier Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj miałam dzień na wysokich obrotach. Zastanawiam sie teraz czy jeszcze umyc podłoge czy odpuścić... Pochwale się że właśnie piekę mój pierwszy w życiu pasztet , ciekawe czy bedzie zjadliwy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać jak wyszedł. Mięsny czy wege?
Mi coś ostatnio w ogóle nie idzie gotowanie... Chociaż pierniczki wyszły, mimo że kilka się zjarało, ale to ten durny piekarnik, nie ja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 18:49   #3352
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zastanawiałyście się w jakiej pozycji będziecie chciały przeć przy porodzie?

Rozpakowane mamy : w jakich pozycjach rodziłyście?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


Ja w kilku: w kucki, na kolanach i na boku z nogą podniesioną i dociśniętą do boku. Najwygodniej mi było w kucki, ale nie mogłam tak dokończyć bo położna powiedziała, że mnie rozerwie i ostatni skurcz i parte było na plecach i wtedy wyszedł Jasio


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 19:11   #3353
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Boziu wyszłam z domu na godzinę, żeby zdjąć szwy. Zostawiłam dziecię z ojcem w dodatku ukochanym i ta moja bida z tej tęsknoty tak się zasrała, że plecami wyleciało Ale ja jestem już typowa maDka polka wyszłam na 60 minut z czego 59 przeżywałam czy się nie dusi, krztusi, śpi czy co

Swoją drogą bez szwów życie jakieś takie łatwiejsze Mam jeszcze kilka dni pooszczędzać się z siedzeniem ale czuję, że wracam do formy. A oszczędzać się zamierzam bo gdyby mi się coś tam rozeszło to bym się zastrzeliła..

No i umówiłam dzidziusia do pediatry. Pomału odchaczam kolejne punkty. Wieczorem siadam do kluczowego 500 plus..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My dzisiaj dostaliśmy już decyzję o przyznaniu TŻ we wtorek załatwiał wszystkie formalności w gopsie

Ja wyszłam dzisiaj na całe 20 minut na spacer z psami. Jeju jak też mi dobrze przewietrzyłam głowę, zobaczyłam co tam się dzieje w świecie i wróciłam. Psy szczęśliwe, ja szczęśliwa, dziecku na szczęście się nic nie stało przez ten jakże długi czas bez mamy

Wiecie, ja po porodzie jestem pełna podziwu dla tych położnych jaką one robotę odwalają. Lekarz przychodzi tylko podpisać dokumenty, a wszystko przy porodzie robią położne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 19:46   #3354
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Daj znać jak wyszedł. Mięsny czy wege?
Mi coś ostatnio w ogóle nie idzie gotowanie... Chociaż pierniczki wyszły, mimo że kilka się zjarało, ale to ten durny piekarnik, nie ja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mięsny, ale nie wyszedł taki jaki chciałam... Jestem zawiedziona. Kiedyś robiłam dla psów nagródki to lepiej smakowały niż ten mój nieszczęsny pasztet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 19:53   #3355
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Marzę o czymś takim już teraz

Alicja, powodzenia!

Ubrałam choinkę, odkurzyłam, zmyłam podłogi, zrobiłam obiad, leżę w wannie i jestem GOTOWA.

Obudziłam się dzisiaj o 2 z bólem głowy i głodna. Nie spałam do 5. Jadłam kotleta i czytałam Internety. Widziałam też że pół naszego wątku nie spało xD

Załącznik 7700587

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Nierozpakowane czekały na rozpakowanie
Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Tak, tak. Położnej nie można ot tak ignorować i upierać się przy swoim. Jednak ona wie więcej i jest po to aby pomóc.



O to dajesz nadzieję, bo ja już się zaczynam obawiać indukcji u mnie.

Jestem po ktg u gin. Moje skurcze to jakiś cyrk. Rozwarcie dalej na palec, szyjka tylko trochę miękka, ale nadal jakoś tam niekorzystnie wygięta.
W sobotę mam iść na szpitala na ktg i omówić z nimi ewentualne wywoływanie. Moja gin oddaje pacjentki 10 dni po terminie pod opiekę szpitala i wtedy oni już najczęściej zatrzymują i zaczynają indukcję.
No ale na razie się nie poddaję. Połowę drogi do domu szłam piechotą. 50 min marszu zaliczone. Może to coś lekko pomoże.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 18:18 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Ponoć dzisiaj jeszcze można odczuć oddziaływanie pełni. Dziewczyny, 13.12 musi być nasz!

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja mogę, chce rodzić każdego dnia tylko nie jutro 13

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 19:56   #3356
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez MagaLena84 Pokaż wiadomość
Nierozpakowane czekały na rozpakowanie Ja mogę, chce rodzić każdego dnia tylko nie jutro 13

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już biorę każdy dzień.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 20:16   #3357
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Ja już biorę każdy dzień.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja też! Nie będę marudzić, tylko niech już wyłazi...
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 20:28   #3358
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
No ja właśnie przez kiepska noc mam jakiś zjazd energetyczny. Wróciłam z badań to spałam do 10 z przerwami i niedawno też drzemkę godzinna miałam. Syn dziś jakoś mało aktywny. Może zbiera siły żeby się urodzić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No oby!
Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
O tej godzinie to my się karmiliśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja właśnie też się karmiłam
Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Voice, bo kiedyś w środku nocy była zgaga (HA TFU TEJ SZMACIURZE, NIGDY WIĘCEJ), a teraz wszystkie rozpakowane wycierają kaki demona w pieluchy

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
Tak właśnie myślałam
Cytat:
Napisane przez MagaLena84 Pokaż wiadomość
Nierozpakowane czekały na rozpakowanie Ja mogę, chce rodzić każdego dnia tylko nie jutro 13

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 21:03   #3359
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

A ja dzisiaj dostałam prezencik od dumnego tatusia I nie mogę się napatrzeć jak TŻ zajmuje się synusiem, rozczula mnie ten widok, szkoda że dni tak szybko uciekają i zaraz nasz maluszek już nie będzie taką kruszynką.

Rozpakowane mamusie, brakuje wam dzieciaczków w brzuszku? Fajnie mieć bąbla obok siebie i go tulic, ale brakuje mi tych kopniaczków i tego wypinania dupki IMG_20191212_182751_105.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-12, 22:18   #3360
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Mam problem z rozpoznaniem tego, czy już ta jedna pierś jest oprozniona. Sugerowałam się tym, ze wydaje się lzejsza i ze maly zaczyna mniej polykac ciumka albo trzyma ale intensywność polykania zmalala. Naczytalam się ze między 15 a 25 min na jednej piersi potem dac drugą. Na pewno jak go przedstawiam np z prawej piersi na lewą i spróbuje sama ręcznie odciągnąć z tej prawej to jeszcze pokarm wypływa.
Na szkole rodzenia mowili, zeby karmienie nie trwalo dłużej jak.40 min u nas nie raz trwa dłużej, co prawda intensywność polykania maleje i wowczas nje wiem czy Antoś juz nie chce cyz nie ma sily ciągnąć czy tez mu nie wypływa stąd takie ciumkanie bez polykania


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Karmienie powinno trwać tak długo, jk dziecko tego potrzebuje a nie ile mówią na SR - to moja opinia.

Po drugie: niech cię nie zwodzi to uczucie, że pierś nie jest już twarda i znaczy to, ze musisz podać druga. Mleko w piersi jest produkowane na bieżąco, kiedy dziecko ssie. Najpierw opróżnia to, co jest w niej zmagazynowane i potem właśnie możesz zaobserwować taki moment, w którym jest lekko niespokojne, bo zaczyna się „trudniejszy” etap jedzenia, bo trzeba trochę bardziej zacząć pracować, żeby to mleko napływało. Ale wtedy właśnie pojawia się ta najwartościowsza kalorycznie jego czesc.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Czyli może ja go odstawiałam wtedy gdy miał to bardzo wartościowe tłuste mleko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

A skad bede wiedziała ze oproznil pierś ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ja coś właśnie tak bym podejrzewała

Jak przeczytasz mój poprzedni komentarz do dojdziesz do wniosku, ze piersi w zasadzie nie da się nigdy do końca opróżnić. I to będzie właściwy wniosek

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zastanawiałyście się w jakiej pozycji będziecie chciały przeć przy porodzie?

Rozpakowane mamy : w jakich pozycjach rodziłyście?

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Parłam w klęku z przodu opierając się o kolana TZ. Nie była to jakaś świadoma decyzja - ciało samo podpowiedziało.

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Chciałabym w każdej innej niż na leżąco i tak się zastanawiam, czy trafię na położną, która nie będzie mi jej na siłę wciskać, jeśli nie będzie ku temu poważnych wskazań.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka


A orientowała się, jakie są praktyki w twoim szpitalu? Mnie w poprzednim porodzie na łóżko położyła lekarka. Położna wcześniej do niczego nie zmuszała. No ale w moim szpitalu rządzili lekarze

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
O to samo pytałam w swoim szpitalu. Położna mi nie potrafiła odpowiedzieć, bo ona nie odpowiada za inne położne i ich wizje porodu. Ale mamy fotele do rodzenia więc nastawiam się na rdzenie na fotelu w pozycji maksymalnie pionowej z tego względu, że nawet jeśli mi coś tam w głowie przemyka że chciałabym rodzić na stojąco, to bóle które od czasu do czasu miewam (te promieniujące na uda) są na tyle paraliżujące że obawiam się że mogą to znacznie utrudniać. Będę negocjować w zależności od sytuacji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Voice „przeszkol” sobie TZ żeby za ciebie negocjował a ty mu tylko daj wtedy wytyczne.
Ze swojego doświadczenia wiem ze rodząc największe pyskary zmieniają się w uległe pipki...

---------- Dopisano o 23:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Gosia piękna będziesz mieć pamiątkę
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 18:22:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:12.