Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5 - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-16, 08:48   #3751
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Alicja gratulacje! Możesz podejść na IP tam Ci zdejmą. Dziwne, że nikt Ci nie mówił kiedy się pojawić na zdjęcie?

Co do kupy położna mówi, że może być każdego koloru bo te jelita się jeszcze oczyszczają. U nas ostatnio jedna dziennie i zastanawiam się czy to ok.

Pampki mam te happy dużą paczkę bo są mniejsze od 1 pampersa i niestety chyba nie zużyjemy całej bo widze, że na nóżkach są odbite ślady czyli zaczynają ściskać. Jeszcze zakładam ale zostało mi pół opakowania i raczej nie zużyjemy. Mam też watpliwosci, że uda mi się zużyć 80 szt 1 pampersa zanim będą potrzebne 2. No nic najwyżej komuś oddam.

Ja dziś mam ochotę się zastrzelić po nocy. Od 1 agentka jadła przez 1,5 h, następnie strzeliła kupę.. I kiedy myślałam, że to mój największy problem to przy zmianie pampersa zasikała wszystko i siebie. A na koniec czkawka, która zupełnie pozbawiła nas spania. Oczywiście oczy jak 5 zł. Do 5 nam się zeszło bo naszła pora kolejnego karmienia i nie było rady. Aż w końcu biały szum z YT ją uśpił

Za to tż śpi już 3 noc pod rząd bo ja już ogarniam wstawanie tyle, że słyszy pewnie jak mała kwęczy albo płacze. I dziś w nocy do mnie z wyrzutami, żebym ją zabrała do drugiego pokoju karmić.. A następnie sam się zabrał i poszedł spać do salonu. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że musiałam się wyładować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehh, co to jest 80 sztuk pampersów u nas idzie około 10 dziennie o TŻ właśnie dziś jedzie dokupić bo wg moich obliczeń to na święta byśmy zostali bez zapasów. My już wskoczyliśmy na 1 ze względu na chłonność, ale jeszcze są trochę przydużawe. Do dwójek to jeszcze nam brakuje że hoho.

Ola, korzystaj póki możesz. Moje libido w połogu nadrabia chyba za całą ciążę, kiedy mogłam, a nie miałam ochoty. Teraz nie mogę i chyba zwariuję tak mnie ciągnie do TŻ

Mój TŻ w nocy się nawet nie budzi jak mały kwili 🤦 nie mam mu tego za złe bo kilka razy wstawał i pytał czy ma mi pomóc, ale w czym? Bo przecież go nie nakarmi, a po co mamy w dwójkę siedzieć. Niech chociaż jedno z nas będzie wyspane. Ale za taki tekst to chyba bym zabiła. Nam każdy mówił, że mamy się cieszyć póki mały jest w brzuchu i jestem inkubatorem bo później "to się zacznie i będziecie mieć przerąbane". My się cieszymy jak mały jest koło nas, a nie w brzuszku i wcale się nic nie zaczęło tylko tych kopniaczków mi brakuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez gosiulam185
Czas edycji: 2019-12-16 o 08:52
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 08:52   #3752
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Ehh, co to jest 80 sztuk pampersów u nas idzie około 10 dziennie o TŻ właśnie dziś jedzie dokupić bo wg moich obliczeń to na święta byśmy zostali bez zapasów. My już wskoczyliśmy na 1 ze względu na chłonność, ale jeszcze są trochę przydużawe. Do dwójek to jeszcze nam brakuje że hoho.

Ola, korzystaj póki możesz. Moje libido w połogu nadrabia chyba za całą ciążę, kiedy mogłam, a nie miałam ochoty. Teraz nie mogę i chyba zwariuję tak mnie ciągnie do TŻ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze żeby ochota była jakoś ostatnio jej brak już sie czuje jak taki słoń więc słabo a i znaleźć wygodna pozycję to już graniczy z cudem. No ale coś tam spróbujemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 08:59   #3753
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
No powiem Ci, że miałaś piękny poród prysznic coś w ogóle pomógł? Czyli miałaś parcie spontaniczne? położna Cię nie instruowała kiedy przeć itd?

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------





Ojj chyba bym mu coś zrobiła !!! Najlepiej bo my mamy tylko 1 pokój to ciekawe gdzie mój wyjdzie, chyba na balkon
Czy piękny to nie wiem, ale jestem pod wrażeniem, że byłam mimo wszytko opanowana i nie denerwowalam się na Tz. Biedny był smutny, bo nie wiedział jak mi pomóc.. Ale jestem z niego dumna, bo miał wyjść na sam koniec, a został i nawet przecial pepowine O dziwo jak już ją urodziłam to się nie popłakałam, za to to Tz tak, to było takie urocze Za to jak już mi dali córeczke po tych 2 h, to się całkiem rozkleilam i tak szłam z nią do sali i płakałam, ze szczęścia rzecz jasna Trafiłam na super położna, ona mi mówiła kiedy przec, a kiedy mam oddychać. Oddychala razem ze mną To było mega pomocne! Bardzo mnie wspierała, dopingowala.. Pewnie miała motywację, do 19 pracowała, a ja urodziłam o 19:05

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:04   #3754
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Chyba będę rodzić, tylko jeszcze nie wiem kiedy Zalał mnie w nocy śluz z krwią. Żadnych skurczy. Brzuch boli na okres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dajesz!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:07   #3755
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

U mnie mąż tez przesypia noce, nie przeszkadza mu płacz jak Jasiek ma dłuższą przerwę w spaniu i daje czadu to mąż wstaje i pomaga, przewinie go i potuli. Czasem jestem podświadomie zła, że on się wysypia chociaż to bez sensu bo za to w dzień więcej robi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:10   #3756
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
U mnie mąż tez przesypia noce, nie przeszkadza mu płacz jak Jasiek ma dłuższą przerwę w spaniu i daje czadu to mąż wstaje i pomaga, przewinie go i potuli. Czasem jestem podświadomie zła, że on się wysypia chociaż to bez sensu bo za to w dzień więcej robi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas TŻ też w dzień więcej robi. Przebiera, tuli, a ja mogę sobie odpocząć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:18   #3757
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Co do porodow, to juz z Tzt mówiliśmy, ze fabryka zamknięta u nas. Na najblize 10 lat ;D chyba , ze cos mi sie odklei po latach wiec nie mówię "kategorycznego Nie" ale raczej sie nie zanosi.
Jakze sie ciesze , ze juz 2 na świecie i ze sa zdrowi i tacy piękni ..


Zostalam z chorym L. I T. sama. Maz pojechał do pracy. Prosze o kciuki zebym dala rade

Co ja mialam za sen....urodzilam T. i Bylam w 30tc ,nie czulam ruchow pojechaliśmy na ip. A tam koleżanka z pracy sie tuli do meza mojego
Hormony mi sie rozjezdzaja. Po porodzie z L. śniło mi sie co pare dni, ze mnie zdradza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-16, 09:22   #3758
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Była i też nic nie mówiła o zdejmowaniu. Zapytam przy kolejnej wizycie.




Czyli zostaje cierpliwie czekać. Ta położna co przychodzi z przychodni nie budzi mojego zaufania na tyle by jej dawać się dotknąć i to przyciąć




Gratki! I powodzenia u mnie jak wody odeszły to skurczy nie było a jak dojechaliśmy do szpitala to już miałam regularne co 3 minuty. Jak gbs ujemny to można jechać później jeśli nie ma skurczy.




Serio? Mi położna powiedziała, że kupa musi być żółta a jak będzie zielona tzn. że zjadłam coś co dziecku nie służy




Ja krwawię raz mało a raz właśnie więcej. Natomiast od wczoraj bardzo zaczelo mnie boleć podbrzusze normalnie aż mnie zgina, najgorzej przy karmieniu. Jak czytałam to może być podobno obkurczająca się macica...


U nas kupy idą non stop przy jedzeniu. Właśnie się zesrał, a smród w trakcie konkret też mam rozkminę czy możnaby go tak odłożyć i nie rozbudzać przewijaniem

Ile u was idzie dziennie pampków? Jak rozpoznać, że czas na większy rozmiar ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Arya macica obkurcza się pierwsze 2-3 dni najczęściej.
A ty poznałaś ta swoją położna wcześniej? Teraz kurde to już po ptokach, ale szkoda ze nie wybrałaś jednak kogoś godnego zaufania. Taka dobra położna po porodzie to skarb. A ta twoja to pitoli z tymi zielonymi kupami

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
U nas aż tak tragicznie to nie jest nasze nocne sesje trwają około godziny. Jak się obudził o 2:50 tak teraz już śpi. Ale książę z pełną pieluchą nie zaśnie, a ostatnio sobie upodobał, że po butli jeszcze musi być pierś. Czasem nawet nie ssie tylko trzyma w buzi, albo ma sutek przytknięty do nosa i zasypia. Widocznie potrzebuje bliskości

U nas też są teksty, że niepotrzebnie uczę przytulania i zasypiania na sobie bo on jest taki grzeczny, że mogłabym go odłożyć do łóżeczka i w końcu by sam zasnął. Ja wiem, że tak by było bo on nie marudzi tylko ma otwarte oczyska i się kręci i przeciąga. Ale jak mogę synusiowi odmówić tulenia i bliskości skoro on tego potrzebuje? Przecież tyle czasu był w bezpiecznym brzuszku, a teraz to ja jestem jego azylem to jak mogę zostawić go samego sobie? Będę go tulić chociażbym miała później na to narzekać. ️ Z resztą ja też muszę się nim nacieszyć, najchętniej to bym go w ogóle nie odkładała tylko tuliła i tuliła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cudnie to piszesz
Nie będziesz później narzekać. Później to Maks nie będzie miał za dużo czadu na tulenie, bo będzie musiał natychmiast biec się bawić
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:23   #3759
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Dziewczyny moze orientujecie sie w szczepieniach? Jak szczepicie? Wiem ze sa rozne rodzaje tych szczepionek, nie ogarniam tematu. Mamy w karcie szczepien wzw B, DTP i HIb. 2 miesisc zycia
Kiedy sie wybieracie? Szczepicie na cos jescze wtedy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:24   #3760
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Tak jak pisałam wczoraj, mała jest już z nami Waży 3090g i mierzy 54cm. Wszystko z nią na szczęście w porządku, ale przyznam się, że strachu się najadlam.. Dostałam ją dopiero po 2 h, przez ten czas była badana i ogrzewana. Na noc była na oddziale noworodków ze względu na moją cukrzycę, musieli sprawdzić, czy u niej cukry są ok i na szczęście są
W skrócie o porodzie. W niedzielę na obchodzie stwierdzono, że trzeba będzie chyba założyć cewnik, ale to się okaże po badaniu. Okazało się, że szyjki już nie ma i rozwarcie jest na 3 palce więc podłącza oxy. Miałam je podłączone o 12, ok 16:00 odeszły mi wody, a o 19:05 pojawiła się moja córcia Było ciężko, nawet bardzo. Momentami myślałam, że już nie dam rady, ale sie udało Miałam szczęście, bo nie było potrzeby nacinania krocza, ani nie peklam, więc liczę, że szybko dojdę do siebie. Minus jest taki, że z tego wysiłku popekaly mi naczynka na twarzy i wyglądam jakby mnie coś poparzylo, ale tym się nie przejmuje, zejdzie Jestem zmęczona, obolala, ale taaaaka szczęśliwa, że mam ją obok siebie i że to już za mną Kciuki za sprawną akcje

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Pięknie!
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:25   #3761
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Tez uwazam jak Gosiulam , dzieci male sa raz... ja duzo tule L. do dzis ale on nie chce, nie ma czasu. Albo woli tatę (najwiekszy minus koncowki ciazy i czasu po porodzie) - ale co sie dziwic, skoro Tzt z nim sie tak bawi jak ja nie umiem , nie mogę, nie mam czasu
Dzieci tak szybko rosną, ze to jest masakra ....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-16, 09:26   #3762
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Chyba będę rodzić, tylko jeszcze nie wiem kiedy Zalał mnie w nocy śluz z krwią. Żadnych skurczy. Brzuch boli na okres.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


jeszcze dziś się zacznie jedziesz z koksem voice
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:29   #3763
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dziewczyny moze orientujecie sie w szczepieniach? Jak szczepicie? Wiem ze sa rozne rodzaje tych szczepionek, nie ogarniam tematu. Mamy w karcie szczepien wzw B, DTP i HIb. 2 miesisc zycia
Kiedy sie wybieracie? Szczepicie na cos jescze wtedy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas pierwsze szczepienie jakos na 3-4 miesiace. Nie mamy ani gruźlicy ani wzwB . I to bedzie 6w1 z rota. Osobno zrobię pneumo po miesiącu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Była i też nic nie mówiła o zdejmowaniu. Zapytam przy kolejnej wizycie.




Czyli zostaje cierpliwie czekać. Ta położna co przychodzi z przychodni nie budzi mojego zaufania na tyle by jej dawać się dotknąć i to przyciąć




Gratki! I powodzenia u mnie jak wody odeszły to skurczy nie było a jak dojechaliśmy do szpitala to już miałam regularne co 3 minuty. Jak gbs ujemny to można jechać później jeśli nie ma skurczy.




Serio? Mi położna powiedziała, że kupa musi być żółta a jak będzie zielona tzn. że zjadłam coś co dziecku nie służy




Ja krwawię raz mało a raz właśnie więcej. Natomiast od wczoraj bardzo zaczelo mnie boleć podbrzusze normalnie aż mnie zgina, najgorzej przy karmieniu. Jak czytałam to może być podobno obkurczająca się macica...


U nas kupy idą non stop przy jedzeniu. Właśnie się zesrał, a smród w trakcie konkret też mam rozkminę czy możnaby go tak odłożyć i nie rozbudzać przewijaniem

Ile u was idzie dziennie pampków? Jak rozpoznać, że czas na większy rozmiar ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nic sie nie przejmuj, zielona kupa sie zdarza. Jak bedziesz widziala, ze Jas sie meczy przy niej, idą śmierdzące gazy, twardy brzuszek to może Cos byc nie halo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:33   #3764
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Po części wzięłam sprawy w swoje ręce
Na początku byłam podpięta pod ktg i oxy i tylko leżałam. Później, jak już mi wody odeszły o 16,to przenieśli sobie siedziałam na piłce. Musiałam być cały czas podpięta pod ktg wiec niestety nie mogłam na niej poskakac, ani pochodzić. Tuż przed partymi miałam "przerwę" 30 min na prysznic.. Po tym jeszcze się trochę pomeczylam ze skurczami, aż w końcu nadszedł moment kulminacyjny i zaczęły się parte.. Organizm sam wiedział, kiedy trzeba przec, to mnie zaskoczyło

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


I to jest właśnie ten cudowny moment, kiedy zaufasz swojemu ciału i widzisz, jak sama pięknie potrafisz rodzić
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:38   #3765
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

ALICJA, MAGDALENA, KULECZKA, jeszcze chyba Wam nie gratulowałam
super, że Wasze maluszki są już z Wami na świecie

hej Wszystkim
dziewczyny, staram się Was na bieżąco podczytywać, ale nie zawsze mam jak napisać niestety Niby siedze w domu z dzieckiem, ale ciągle coś !! To spacerek, to przewijanie, to karmienie, to odciąganie mleka, to wizyta koleżanki/ znajomych/ rodziny, niby jestem na urlopie macierzyńskim , ale nie czuję się, żebym urlopowała

ARYA, gdzieś mi wpadło w oczy, jak pytałaś, czy się pocimy po porodzie ja tak!! I to strasznie, właśnie w nocy...:/ Przez pierwsze 2 tygodnie zdarzało mi się zmieniać koszulkę nocną/piżamę nawet dwa razy w nocy....Już teraz jest tego znacznie mniej, ale pościel w tym tygodniu zmienię (juz drugi raz po porodzie), bo to jest straszne Aż mąż się dziwi co ja taka mokra jestem W dzień na szczęście jest ok Ciekawe, kiedy te nocne pocenie całkiem minie.

A wczoraj wreszcie odpadł kikut u Lenki PATI, tak jak u Ciebie, był aż okrzyk radości hehehe
Ale został mały strupek, dziewczyny u których też dzieciaczkom odpadły już kikuty - czy u Was to odpadło całkiem, czy zostały jakieś pozostałości? CZy trzeba to jeszcze przemywać? Na logikę chyba tak??

Ale juz malutko Was zostało w dwupaku Dziewczyny, wiem że się pewnie już niecierpliwicie i już ta końcówka ciaży jest męcząca, ale dacie radę Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki

Milego dnia wszystkim!! Idziemy na spacerek właśnie, bo dziś piękne słonko u nas
maddd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:41   #3766
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Mój TŻ wczoraj chyba się wystraszył i stwierdził, że łatwiej się mną "opiekować" niż dzieckiem bo mówi mi, że przyzwyczaił się do tego, ze jestem w ciąży i że mogłabym już tak na zawsze zostać w ciąży i on by sobie do brzucha gadał mój wzrok był bezcenny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha dobry jest

Ja po wizycie u gin. Na ktg trochę bardziej niespokojnie niż w sobotę, ale cudów się nie spodziewam. Jutro rano będę dzwonić do szpitala w sprawie wywołania.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:43   #3767
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
U nas pierwsze szczepienie jakos na 3-4 miesiace. Nie mamy ani gruźlicy ani wzwB . I to bedzie 6w1 z rota. Osobno zrobię pneumo po miesiącu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Nic sie nie przejmuj, zielona kupa sie zdarza. Jak bedziesz widziala, ze Jas sie meczy przy niej, idą śmierdzące gazy, twardy brzuszek to może Cos byc nie halo.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas narazie cały czas jest żółta i konsystencja jak serek wiejski

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Arya macica obkurcza się pierwsze 2-3 dni najczęściej.
A ty poznałaś ta swoją położna wcześniej? Teraz kurde to już po ptokach, ale szkoda ze nie wybrałaś jednak kogoś godnego zaufania. Taka dobra położna po porodzie to skarb. A ta twoja to pitoli z tymi zielonymi kupami

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------





Cudnie to piszesz
Nie będziesz później narzekać. Później to Maks nie będzie miał za dużo czadu na tulenie, bo będzie musiał natychmiast biec się bawić


Właśnie w tej przychodni to same takie, a nie poszukałem nigdzie indziej bo nie ogarniam w sumie tej służby zdrowia myślałam że nie będzie mi aż tak potrzebna, jak widać mocno się pomyliłam.
Z zieloną kupą mówiła, że jak za dużo nabiału zjem to może być

Kurde czyli to nie jest normalne, że teraz mnie mocno boli podbrzusze ?

Dziewczyny jak to jest z tym kikutem? Napiszecie co krok po kroku robicie ?
To normalne, że na ubranku zostaje czasem jakaś plamka od kikuta jakby po mazi czy coś? Na patyczki czasem też nam zostaje przy czyszczeniu nie wiem nawet jak rozpoznać czy odpadniecie się zbliża... położna mi kazała gazikami ze spirytusem to przecierać, ale tego nie robię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez arya09
Czas edycji: 2019-12-16 o 09:45
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 09:57   #3768
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
ALICJA, MAGDALENA, KULECZKA, jeszcze chyba Wam nie gratulowałam
super, że Wasze maluszki są już z Wami na świecie

hej Wszystkim
dziewczyny, staram się Was na bieżąco podczytywać, ale nie zawsze mam jak napisać niestety Niby siedze w domu z dzieckiem, ale ciągle coś !! To spacerek, to przewijanie, to karmienie, to odciąganie mleka, to wizyta koleżanki/ znajomych/ rodziny, niby jestem na urlopie macierzyńskim , ale nie czuję się, żebym urlopowała

ARYA, gdzieś mi wpadło w oczy, jak pytałaś, czy się pocimy po porodzie ja tak!! I to strasznie, właśnie w nocy...:/ Przez pierwsze 2 tygodnie zdarzało mi się zmieniać koszulkę nocną/piżamę nawet dwa razy w nocy....Już teraz jest tego znacznie mniej, ale pościel w tym tygodniu zmienię (juz drugi raz po porodzie), bo to jest straszne Aż mąż się dziwi co ja taka mokra jestem W dzień na szczęście jest ok Ciekawe, kiedy te nocne pocenie całkiem minie.

A wczoraj wreszcie odpadł kikut u Lenki PATI, tak jak u Ciebie, był aż okrzyk radości hehehe
Ale został mały strupek, dziewczyny u których też dzieciaczkom odpadły już kikuty - czy u Was to odpadło całkiem, czy zostały jakieś pozostałości? CZy trzeba to jeszcze przemywać? Na logikę chyba tak??

Ale juz malutko Was zostało w dwupaku Dziewczyny, wiem że się pewnie już niecierpliwicie i już ta końcówka ciaży jest męcząca, ale dacie radę Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki

Milego dnia wszystkim!! Idziemy na spacerek właśnie, bo dziś piękne słonko u nas
U nas jak odpadł kikut to jeszcze się paprał pępuszek ponad tydzień. Cały czas octaniseptem przemywamy patyczkiem. Pediatra mówiła, że to normalne, a czasami to nawet octanisept jest za słaby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 10:11   #3769
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
I to jest właśnie ten cudowny moment, kiedy zaufasz swojemu ciału i widzisz, jak sama pięknie potrafisz rodzić
To prawda Po porodzie jak odpoczywalam, to mówiłam Tz, że było strasznie ale chyba nie na tyle, żeby zrezygnować z rodzeństwa dla córci


Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
ALICJA, MAGDALENA, KULECZKA, jeszcze chyba Wam nie gratulowałam
super, że Wasze maluszki są już z Wami na świecie

hej Wszystkim
dziewczyny, staram się Was na bieżąco podczytywać, ale nie zawsze mam jak napisać niestety Niby siedze w domu z dzieckiem, ale ciągle coś !! To spacerek, to przewijanie, to karmienie, to odciąganie mleka, to wizyta koleżanki/ znajomych/ rodziny, niby jestem na urlopie macierzyńskim , ale nie czuję się, żebym urlopowała

ARYA, gdzieś mi wpadło w oczy, jak pytałaś, czy się pocimy po porodzie ja tak!! I to strasznie, właśnie w nocy...:/ Przez pierwsze 2 tygodnie zdarzało mi się zmieniać koszulkę nocną/piżamę nawet dwa razy w nocy....Już teraz jest tego znacznie mniej, ale pościel w tym tygodniu zmienię (juz drugi raz po porodzie), bo to jest straszne Aż mąż się dziwi co ja taka mokra jestem W dzień na szczęście jest ok Ciekawe, kiedy te nocne pocenie całkiem minie.

A wczoraj wreszcie odpadł kikut u Lenki PATI, tak jak u Ciebie, był aż okrzyk radości hehehe
Ale został mały strupek, dziewczyny u których też dzieciaczkom odpadły już kikuty - czy u Was to odpadło całkiem, czy zostały jakieś pozostałości? CZy trzeba to jeszcze przemywać? Na logikę chyba tak??

Ale juz malutko Was zostało w dwupaku Dziewczyny, wiem że się pewnie już niecierpliwicie i już ta końcówka ciaży jest męcząca, ale dacie radę Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki

Milego dnia wszystkim!! Idziemy na spacerek właśnie, bo dziś piękne słonko u nas
Dzięki za wszystkie gratulacje
My już po pierwszej kupie, jakoś ogarnęłam

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-16, 10:12   #3770
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
To prawda Po porodzie jak odpoczywalam, to mówiłam Tz, że było strasznie ale chyba nie na tyle, żeby zrezygnować z rodzeństwa dla córci
I to jest budujące
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 10:16   #3771
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

My z kolei jednogłośnie postanowiliśmy, że zamykamy fabrykę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 10:31   #3772
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
My z kolei jednogłośnie postanowiliśmy, że zamykamy fabrykę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
a wcześniej myśleliście o rodzeństwie?
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 10:37   #3773
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
U nas narazie cały czas jest żółta i konsystencja jak serek wiejski





Właśnie w tej przychodni to same takie, a nie poszukałem nigdzie indziej bo nie ogarniam w sumie tej służby zdrowia myślałam że nie będzie mi aż tak potrzebna, jak widać mocno się pomyliłam.
Z zieloną kupą mówiła, że jak za dużo nabiału zjem to może być

Kurde czyli to nie jest normalne, że teraz mnie mocno boli podbrzusze ?

Dziewczyny jak to jest z tym kikutem? Napiszecie co krok po kroku robicie ?
To normalne, że na ubranku zostaje czasem jakaś plamka od kikuta jakby po mazi czy coś? Na patyczki czasem też nam zostaje przy czyszczeniu nie wiem nawet jak rozpoznać czy odpadniecie się zbliża... położna mi kazała gazikami ze spirytusem to przecierać, ale tego nie robię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas taka sama
Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
To prawda Po porodzie jak odpoczywalam, to mówiłam Tz, że było strasznie ale chyba nie na tyle, żeby zrezygnować z rodzeństwa dla córci




Dzięki za wszystkie gratulacje
My już po pierwszej kupie, jakoś ogarnęłam

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
U nas temat rodzeństwa wciąż na topie. Rozmawiałam z położną i lekarzem, że u nas chyba nie ma żadnych szans na córkę. Na 99% od strony TŻ mają uszkodzony jakiś gen odpowiadający żeńskim plemnikom, dlatego teściowa straciła tyle dziewczynek, w rodzinie też nie ma żadnej dziewczynki i dlatego my mieliśmy problem z zajściem w ciążę mimo, że wszystko w badaniach było ok. Nie zamierzamy robić żadnych badań w stronę tej genetyki chociaż lekarz proponował. Jak patrzę na synusia to mogłabym mieć samych chłopaków tak jestem nim zauroczona


Ciąża, poród i rodzicielstwo nas nie przeraziło mimo straszenia przez wszystkich dookoła i jednogłośnie stwierdziliśmy, że takich słodziaków chcemy trójkę i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to we wrześniu zaczniemy starania o rodzeństwo dla Maksa

Była położna, Maksymilian waży 3006 g. Przebił wagę urodzeniową, ładnie przybiera- w 5 dni 136 g przybrał, więc wszystko w porządku no i mówi, że to nasze karmienie po 15 minut w zupełności wystarcza bo przy takiej ilości pokarmu to on w tym czasie może nawet z 90 ml wypijać. Trochę mnie uspokoiła. W tym tygodniu czeka nas jeszcze wizyta rodzinnego i w piątek przyjdzie jeszcze raz położna na ważenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez gosiulam185
Czas edycji: 2019-12-16 o 10:38
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 10:37   #3774
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
U nas narazie cały czas jest żółta i konsystencja jak serek wiejski





Właśnie w tej przychodni to same takie, a nie poszukałem nigdzie indziej bo nie ogarniam w sumie tej służby zdrowia myślałam że nie będzie mi aż tak potrzebna, jak widać mocno się pomyliłam.
Z zieloną kupą mówiła, że jak za dużo nabiału zjem to może być

Kurde czyli to nie jest normalne, że teraz mnie mocno boli podbrzusze ?

Dziewczyny jak to jest z tym kikutem? Napiszecie co krok po kroku robicie ?
To normalne, że na ubranku zostaje czasem jakaś plamka od kikuta jakby po mazi czy coś? Na patyczki czasem też nam zostaje przy czyszczeniu nie wiem nawet jak rozpoznać czy odpadniecie się zbliża... położna mi kazała gazikami ze spirytusem to przecierać, ale tego nie robię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mnie też boli. I ma prawo boleć jeszcze kilka tyg. Już nie potrzebuję przeciwbólowych ale np na plecach jak poleżę to jeszcze drętwieję.

Dziewczyny no właśnie kikut... 11 doba a u nas wydzielina z krwią. Przemywam 2 razy dziennie ale dziś zużyłam z 10 patyczków i tak wszystkiego nie zebrałam. Czy to normalne na tym etapie? Przemywam octaniseptem. Ten pępek mnie tak stresuje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 10:42   #3775
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
a wcześniej myśleliście o rodzeństwie?


Nie, ale teraz się tylko w tym upewniłam chyba że mi coś padnie na głowę, ale już stara jestem to trzeba by już myśleć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Mnie też boli. I ma prawo boleć jeszcze kilka tyg. Już nie potrzebuję przeciwbólowych ale np na plecach jak poleżę to jeszcze drętwieję.

Dziewczyny no właśnie kikut... 11 doba a u nas wydzielina z krwią. Przemywam 2 razy dziennie ale dziś zużyłam z 10 patyczków i tak wszystkiego nie zebrałam. Czy to normalne na tym etapie? Przemywam octaniseptem. Ten pępek mnie tak stresuje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Mnie też, bo u nas żółte jest na patyczku jak przecieram i ubranko też czasem brudzi, ale bardzo ciężko się tam dostać do tego żeby poczucie przylega strasznie i niby z zewnątrz jest zasuszone, ale nie wiem czy to to.
Ja nie psiukam octaniseptem i nie wiem czy zacząć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 10:42   #3776
oglam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 107
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
U nas narazie cały czas jest żółta i konsystencja jak serek wiejski





Właśnie w tej przychodni to same takie, a nie poszukałem nigdzie indziej bo nie ogarniam w sumie tej służby zdrowia myślałam że nie będzie mi aż tak potrzebna, jak widać mocno się pomyliłam.
Z zieloną kupą mówiła, że jak za dużo nabiału zjem to może być

Kurde czyli to nie jest normalne, że teraz mnie mocno boli podbrzusze ?

Dziewczyny jak to jest z tym kikutem? Napiszecie co krok po kroku robicie ?
To normalne, że na ubranku zostaje czasem jakaś plamka od kikuta jakby po mazi czy coś? Na patyczki czasem też nam zostaje przy czyszczeniu nie wiem nawet jak rozpoznać czy odpadniecie się zbliża... położna mi kazała gazikami ze spirytusem to przecierać, ale tego nie robię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Arya a z której przychodni korzystasz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oglam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 10:43   #3777
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez oglam Pokaż wiadomość
Arya a z której przychodni korzystasz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Coopera.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 10:48   #3778
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Mnie też boli. I ma prawo boleć jeszcze kilka tyg. Już nie potrzebuję przeciwbólowych ale np na plecach jak poleżę to jeszcze drętwieję.

Dziewczyny no właśnie kikut... 11 doba a u nas wydzielina z krwią. Przemywam 2 razy dziennie ale dziś zużyłam z 10 patyczków i tak wszystkiego nie zebrałam. Czy to normalne na tym etapie? Przemywam octaniseptem. Ten pępek mnie tak stresuje..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, u nas też była taka ropka z krwią. Wybierać patyczkiem i psikac octaniseptem. Nam się później zrobiła taka ciągnąca skóra jakby nie zaschnięta pępowina i powoli się rolowała i zasychała, a teraz pępuszek się już wciąga. Dwa dni jeszcze mamy psikac i koniec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 11:00   #3779
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
U nas taka sama U nas temat rodzeństwa wciąż na topie. Rozmawiałam z położną i lekarzem, że u nas chyba nie ma żadnych szans na córkę. Na 99% od strony TŻ mają uszkodzony jakiś gen odpowiadający żeńskim plemnikom, dlatego teściowa straciła tyle dziewczynek, w rodzinie też nie ma żadnej dziewczynki i dlatego my mieliśmy problem z zajściem w ciążę mimo, że wszystko w badaniach było ok. Nie zamierzamy robić żadnych badań w stronę tej genetyki chociaż lekarz proponował. Jak patrzę na synusia to mogłabym mieć samych chłopaków tak jestem nim zauroczona


Ciąża, poród i rodzicielstwo nas nie przeraziło mimo straszenia przez wszystkich dookoła i jednogłośnie stwierdziliśmy, że takich słodziaków chcemy trójkę i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to we wrześniu zaczniemy starania o rodzeństwo dla Maksa

Była położna, Maksymilian waży 3006 g. Przebił wagę urodzeniową, ładnie przybiera- w 5 dni 136 g przybrał, więc wszystko w porządku no i mówi, że to nasze karmienie po 15 minut w zupełności wystarcza bo przy takiej ilości pokarmu to on w tym czasie może nawet z 90 ml wypijać. Trochę mnie uspokoiła. W tym tygodniu czeka nas jeszcze wizyta rodzinnego i w piątek przyjdzie jeszcze raz położna na ważenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale pięknie go utyczyłas , zazdroszczę naprawde!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Nam też podkrawil troszkę ale polozna wczoraj mowila ,ze to normalne i kazala tylko osuszac niczym nie psikac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-16, 11:17   #3780
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ale dziwne uczucie nic nie czuć w brzuchu

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 18:22:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.