Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5 - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-17, 15:27   #3931
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Zobaczymy jutro ile przybrał u nas takie zalecenie było przez żółtaczkę, ale na moje oko wyglada już ok.
Dziewczyny jaki może być powód, że mały nagle nie chce ssać lewego cycka? Mleka jest dużo bo aż cieknie bokiem, a on przyssa się na parę sekund i wypluwa i tak od wczoraj





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas wczoraj Maks w końcu załapał prawą pierś. Najpierw wyciągnęłam laktatorem brodawkę i spuściłam trochę mleka żeby nie był taki napompowany i żeby mu się łatwiej łapało. Może też tak spróbuj?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 15:29   #3932
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Araya też bym tak zrobiła. U mnie młoda też nie może złapać jak jest pierś nabrzmiała i onerwuje się zanim złapie. A potem leci jak głupie i się krztusi. Ale narazie nie ściągam. Jak się robią twarde to akurat wypada pora karmienia na ten cyc. A pozwalam jej unormować samej skoro do tej pory nam idzie ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 15:46   #3933
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Właśnie cycek nie jest twardy ale mleko mocno płynie, spróbuje odciągnąć, tylko nie wiem jak bo wisi cały dzień na rękach. Mąż pojechał do pracy na Wigilie więc nie ma kto go przejąć.
Mam wrażenie, że od wczoraj gorzej mi je
Czy takie czerwone krostki na pupie to jest odparzenie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

A jak w 5 minut ściągnęłam 60 ml to możliwe, że on po prostu się szybko najada bo mu tyle leci i dlatego tak krótko jest przy piersi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 16:20   #3934
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Właśnie cycek nie jest twardy ale mleko mocno płynie, spróbuje odciągnąć, tylko nie wiem jak bo wisi cały dzień na rękach. Mąż pojechał do pracy na Wigilie więc nie ma kto go przejąć.
Mam wrażenie, że od wczoraj gorzej mi je
Czy takie czerwone krostki na pupie to jest odparzenie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

A jak w 5 minut ściągnęłam 60 ml to możliwe, że on po prostu się szybko najada bo mu tyle leci i dlatego tak krótko jest przy piersi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak. U nas jest to samo. Jak powiedziałam położnej, że mam w 6 minut 100-120 ml, to powiedziała, że Maks w 15 minut (w tym może mieć nawet 5 minut przerwy, ale on cały czas ssie aktywnie) z piersi może zjeść nawet 90 ml i że wcale dziecko nie musi nie wiadomo ile wisieć przy piersi

U nas odparzenie to nie zrobiły się krostki tylko takie zaczerwienione place, aż krwiste. Przez problemy z brzuszkiem od tego prężenia jeszcze mu popękała skóra przy samym odbycie i aż mi się płakać chce jak na to patrzę położna kazała co któreś przewijanie smarować clotrimazolem bo w tej wilgoci prawdopodobnie rozwinęły się jakieś bakterie (drożdżaki chyba?) I że to mu pomoże. Na razie widzę, że w miarę się goi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez gosiulam185
Czas edycji: 2019-12-17 o 16:23
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 17:07   #3935
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Tak. U nas jest to samo. Jak powiedziałam położnej, że mam w 6 minut 100-120 ml, to powiedziała, że Maks w 15 minut (w tym może mieć nawet 5 minut przerwy, ale on cały czas ssie aktywnie) z piersi może zjeść nawet 90 ml i że wcale dziecko nie musi nie wiadomo ile wisieć przy piersi

U nas odparzenie to nie zrobiły się krostki tylko takie zaczerwienione place, aż krwiste. Przez problemy z brzuszkiem od tego prężenia jeszcze mu popękała skóra przy samym odbycie i aż mi się płakać chce jak na to patrzę położna kazała co któreś przewijanie smarować clotrimazolem bo w tej wilgoci prawdopodobnie rozwinęły się jakieś bakterie (drożdżaki chyba?) I że to mu pomoże. Na razie widzę, że w miarę się goi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


O kurcze biedactwo. Dobrze, że pomaga ta maść.
U nas jutro rano ma przyjść położna to obejrzy tą pupę bo ja nie umiem nawet rozpoznać czy jest ok czy nie . Chociaż ostatnio mówiła, żeby zrezygnować z Pampersów i kupić Dadę bo pupa była trochę czerwona. Będziemy już chyba przechodzić na 2 bo wg mnie już ciasno ta pieluszka przylega i zastanawiam się czy nie spróbować biedronkowych.


Na jutro prawdopodobnie przyjedzie do nas CDL to może w końcu się uspokoję i doedukuję z karmienia piersią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 17:11   #3936
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5

Ja po wizycie, wszystko pozamykane także nie rodzę mój doktorek na nfz na koniec mojej ciąży dostał sprzęt do usg do gabinetu także zrobił mi i wyszło, że mały waży 3750 gdzie tydzien temu było 3300 ale mówi, ze teraz ma dokładniejszy pomiar, l4 dał mi do 10 stycznia i jak nie urodze do 6 to mam się zgłosić 7 stycznia do szpitala, ja się smiałam, że w takim razie musze wyciagnac arsenał naturalnych przyspieszaczy to sie smiał, ze z tego co wymieniłam to jedynie sex i to chodzenie po schodach moze zadziałać
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 17:13   #3937
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Dziewczyny pytanie mam.. Karmie co 2-3h, między karmieniem mała śpi. Gdyby była głodna to chyba by dała znać co? Tak się zastanawiam, czy tego pokarmu ma na tyle, żeby zaspokoić głód..

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Jak będzie głodna wcześniej, to się z pewnością zgłosi
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-17, 17:14   #3938
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
O kurcze biedactwo. Dobrze, że pomaga ta maść.
U nas jutro rano ma przyjść położna to obejrzy tą pupę bo ja nie umiem nawet rozpoznać czy jest ok czy nie . Chociaż ostatnio mówiła, żeby zrezygnować z Pampersów i kupić Dadę bo pupa była trochę czerwona. Będziemy już chyba przechodzić na 2 bo wg mnie już ciasno ta pieluszka przylega i zastanawiam się czy nie spróbować biedronkowych.


Na jutro prawdopodobnie przyjedzie do nas CDL to może w końcu się uspokoję i doedukuję z karmienia piersią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja się wypowiem za kilka dni dokładniej ale wydaje mi się, że nas pampersy odparzały. Teraz używamy tych happy i one są takie "suche" i pupa jest ładna nawet jak długo ma mokro. Zużywam szybko bo zaczynają być za małe a mam jeszcze prawie pół dużej paczki. Następne mam pampers 1 80 szt i tu myślę też nie uda mi się wszystkich zużyć choć są większe niż te happy 1. A wy mówicie, że dady są jeszcze spoko?

A czym przemywasz pupę? Chusteczkami czy wodą?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 17:22   #3939
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Pati, Misiaq gratuluje pieknychvprzyrostow
Pepuch tez wolałabym, żeby u nas już odpadł, ale mieliśmy bardzo gruba pępowinę, wiec to trochę potrwa :/
Ja nie wybudzam na karmienia. Raz zgłasza się na nie co pol godziny, raz co 5h. Dla mnie jak dziecko zdrowo wyglada, regularnie sika, kupka i nie ma innych problemów to bez sensu traktować naturę stoperem. Położnaa to samo zdanie a po raz pierwszy zważymy się dopiero gdzieś, jak Jaśko będzie miał 3 tygodnie.

No przyszedł do mnie wreszcie laktator. Pewnie jutro przetestuje

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Gosia na odparzenia wietrzenie działa cuda, ale z tego co pamiętam ty już to stosujesz :/
Dobrym domowym sposobem jest mąka ziemniaczana a z aptecznych cudownie goi Tormentalum za jakieś 6 zeta (tylko nie mylić z Tormentiol).
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 17:26   #3940
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Dzięki dziewczyny, trochę mnie to uspokoiło. Jeszcze mam problem z prawa piersią, mała ciągle ja wypluwa a babeczka ze szpitala co prawda pokazała mi jak to robić ale ona i tak po chwili wypluwa.. Kazała próbować z lewej idzie jej świetnie, od razu łapie i ssie.. Ale jak będzie tylko na lewej, to mi ten sutek w końcu odpadnie

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 17:48   #3941
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
O kurcze biedactwo. Dobrze, że pomaga ta maść.
U nas jutro rano ma przyjść położna to obejrzy tą pupę bo ja nie umiem nawet rozpoznać czy jest ok czy nie . Chociaż ostatnio mówiła, żeby zrezygnować z Pampersów i kupić Dadę bo pupa była trochę czerwona. Będziemy już chyba przechodzić na 2 bo wg mnie już ciasno ta pieluszka przylega i zastanawiam się czy nie spróbować biedronkowych.


Na jutro prawdopodobnie przyjedzie do nas CDL to może w końcu się uspokoję i doedukuję z karmienia piersią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My też kupiliśmy na spróbowanie Dada z biedronki i będziemy testować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-17, 17:49   #3942
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Ja się wypowiem za kilka dni dokładniej ale wydaje mi się, że nas pampersy odparzały. Teraz używamy tych happy i one są takie "suche" i pupa jest ładna nawet jak długo ma mokro. Zużywam szybko bo zaczynają być za małe a mam jeszcze prawie pół dużej paczki. Następne mam pampers 1 80 szt i tu myślę też nie uda mi się wszystkich zużyć choć są większe niż te happy 1. A wy mówicie, że dady są jeszcze spoko?

A czym przemywasz pupę? Chusteczkami czy wodą?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi położna polecała Dady. Ale różne oponie o nich słyszałam. Pewnie jak wszystko trzeba samemu przetestować.

Ja staram się przegotowaną wodą, a mąż bierze chusteczki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 17:56   #3943
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Pati, Misiaq gratuluje pieknychvprzyrostow
Pepuch tez wolałabym, żeby u nas już odpadł, ale mieliśmy bardzo gruba pępowinę, wiec to trochę potrwa :/
Ja nie wybudzam na karmienia. Raz zgłasza się na nie co pol godziny, raz co 5h. Dla mnie jak dziecko zdrowo wyglada, regularnie sika, kupka i nie ma innych problemów to bez sensu traktować naturę stoperem. Położnaa to samo zdanie a po raz pierwszy zważymy się dopiero gdzieś, jak Jaśko będzie miał 3 tygodnie.

No przyszedł do mnie wreszcie laktator. Pewnie jutro przetestuje

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Gosia na odparzenia wietrzenie działa cuda, ale z tego co pamiętam ty już to stosujesz :/
Dobrym domowym sposobem jest mąka ziemniaczana a z aptecznych cudownie goi Tormentalum za jakieś 6 zeta (tylko nie mylić z Tormentiol).
Tak, dupkę wietrzymy codziennie wieczorem. Stosujemy linomag i teraz ten clotrimazol. Myślę, że u nas to może być kwestia tych pampersów, ale zobaczymy bo na razie już jest lepiej. To był taki jeden epizod kiedy pampers mu się przykleił do dupki (nie wiem dlaczego) i narobił szkody i długo się goi bo się zalęgły te bakterie. Oprócz tego jednego miejsca wielkości 1groszowki to dupka jest piękna i na pośladkach nie ma żadnych śladów odparzeń. U nas pampersy jedynki nadal przyduże, ale lepiej chłoną niż zerówki, dlatego już przeszliśmy na większe.

My zrezygnowaliśmy z chusteczek i przemywamy dupkę wacikami i wodą przegotowaną. I dużo lepiej zbierają niż chusteczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, trochę mnie to uspokoiło. Jeszcze mam problem z prawa piersią, mała ciągle ja wypluwa a babeczka ze szpitala co prawda pokazała mi jak to robić ale ona i tak po chwili wypluwa.. Kazała próbować z lewej idzie jej świetnie, od razu łapie i ssie.. Ale jak będzie tylko na lewej, to mi ten sutek w końcu odpadnie

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Hehe nie odpadnie, dwa tygodnie już karmię tylko lewą i daje radę przeraża mnie tylko obiecana przez położną dysproporcja piersi chociaż może jak z prawej odciągam to nie będzie tak źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 18:12   #3944
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Pati, Misiaq gratuluje pieknychvprzyrostow
Pepuch tez wolałabym, żeby u nas już odpadł, ale mieliśmy bardzo gruba pępowinę, wiec to trochę potrwa :/
Ja nie wybudzam na karmienia. Raz zgłasza się na nie co pol godziny, raz co 5h. Dla mnie jak dziecko zdrowo wyglada, regularnie sika, kupka i nie ma innych problemów to bez sensu traktować naturę stoperem. Położnaa to samo zdanie a po raz pierwszy zważymy się dopiero gdzieś, jak Jaśko będzie miał 3 tygodnie.

No przyszedł do mnie wreszcie laktator. Pewnie jutro przetestuje

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Gosia na odparzenia wietrzenie działa cuda, ale z tego co pamiętam ty już to stosujesz :/
Dobrym domowym sposobem jest mąka ziemniaczana a z aptecznych cudownie goi Tormentalum za jakieś 6 zeta (tylko nie mylić z Tormentiol).


A tą mąkę to po prostu posypać, czy jakiś inny sposób aplikacji?

Ja staram się wietrzyć tylko wtedy Jasiek obsikuje przewijak i mnie przy okazji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 18:18   #3945
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Jakie macie smoki ? Ja mam jakiś Lovi i Jasiek nim pluje. Te skoczki Bibs faktycznie są takie spoko ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My używamy smoczek MAM, mamy też avent, lovi i nuk ale położna jak obejrzała to stwierdziła, że ten ma najlepszy kształt.
Jesteśmy już po wizycie u konsultantki laktacyjnej. Niestety Leon za mało przybiera na wadze. Poprawiła sposób przystawiania. Mamy też przy każdym karmieniu jeść z obu piersi, a nie tylko z jednej. Pokazała kiedy mały aktywnie ssie, a kiedy tylko się bawi. Mamy wtedy nie wisieć na cycku tylko spróbować za jakiś czas nakarmić. I jak najwięcej mamy kłaść małego na brzuszku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 18:37   #3946
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Jakie macie witaminy d? Chyba odkryłam przyczynę bólu brzuszka. Kupiłam humana benelife i ona jest bardzo oleista. W nocy tak mi przyszło na myśl, że kuzynka mówiła, że oni po witaminie d mieli takie rewolucje. Rano małemu nie podałam i było wszystko w porządku, dostał po południu i znowu się zaczęło pręży się i meczy. Czy to może być od tego? W szpitalu dostawał juvit, jutro chyba wyśle TŻ do apteki i zmienimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 18:42   #3947
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
O kurcze biedactwo. Dobrze, że pomaga ta maść.
U nas jutro rano ma przyjść położna to obejrzy tą pupę bo ja nie umiem nawet rozpoznać czy jest ok czy nie . Chociaż ostatnio mówiła, żeby zrezygnować z Pampersów i kupić Dadę bo pupa była trochę czerwona. Będziemy już chyba przechodzić na 2 bo wg mnie już ciasno ta pieluszka przylega i zastanawiam się czy nie spróbować biedronkowych.


Na jutro prawdopodobnie przyjedzie do nas CDL to może w końcu się uspokoję i doedukuję z karmienia piersią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas jak dalam Dade to zrobiły sie odparzenia, wróciłam do pampers premiun care i skora sie zagoila... u nas tez sprawdza się bepanthen, mialam linomag zielony i nie do końca sie sprawdził

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 19:19   #3948
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez ja_kasi Pokaż wiadomość
My używamy smoczek MAM, mamy też avent, lovi i nuk ale położna jak obejrzała to stwierdziła, że ten ma najlepszy kształt.
Jesteśmy już po wizycie u konsultantki laktacyjnej. Niestety Leon za mało przybiera na wadze. Poprawiła sposób przystawiania. Mamy też przy każdym karmieniu jeść z obu piersi, a nie tylko z jednej. Pokazała kiedy mały aktywnie ssie, a kiedy tylko się bawi. Mamy wtedy nie wisieć na cycku tylko spróbować za jakiś czas nakarmić. I jak najwięcej mamy kłaść małego na brzuszku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co poprawila? Gdzie byl blad? Mogłabyś napisac? Tutaj kazda uwaga na miare zlota

Kurde kupilam dla Tymka w jednym sklepie dwa reczniki,i jeden wali same smażone frytki. Jak to mozliwe? Myślicie ,ze ktoś mogl miec go w domu oddac do Sklepu i stąd ten smród ? Pralam juz 3 razy i dalej ma taki zapach. Taki jest ładny a tak śmierdzi.
Gatunkowo super , ladnie chłonie ale co dalej :/ żal mi go wyrzucić bo byl drogi i jest piękny. Macie jakis pomysl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 19:27   #3949
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Jakie macie witaminy d? Chyba odkryłam przyczynę bólu brzuszka. Kupiłam humana benelife i ona jest bardzo oleista. W nocy tak mi przyszło na myśl, że kuzynka mówiła, że oni po witaminie d mieli takie rewolucje. Rano małemu nie podałam i było wszystko w porządku, dostał po południu i znowu się zaczęło pręży się i meczy. Czy to może być od tego? W szpitalu dostawał juvit, jutro chyba wyśle TŻ do apteki i zmienimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy Devikap, pediatra przepisał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-17, 19:30   #3950
misiaq002
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 466
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ja smaruje dupke alantanem i jest ok.
Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Jakie macie witaminy d? Chyba odkryłam przyczynę bólu brzuszka. Kupiłam humana benelife i ona jest bardzo oleista. W nocy tak mi przyszło na myśl, że kuzynka mówiła, że oni po witaminie d mieli takie rewolucje. Rano małemu nie podałam i było wszystko w porządku, dostał po południu i znowu się zaczęło pręży się i meczy. Czy to może być od tego? W szpitalu dostawał juvit, jutro chyba wyśle TŻ do apteki i zmienimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Narazie daje d-vitum bo dostałam próbkę 6 szt kapsułek. Ale ja daje dopiero od 5 dni, nie od samego początku.

Wczoraj kupiłam w aptece juvit tą co Pati ale dziś dostałam receptę na Devikap - to jest lek na receptę a nie suplement diety. I chyba nie będę nawet zaczynać tego juvit żeby już nie mieszać tylko jutro kupię Devikap. Bo na jutro jeszcze mam ostatnią kapsułkę.

Ten devikap polecała położna na SR ale w szpitalu nie chcieli dać recepty ani nawet wskazać jaką kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
misiaq002 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 19:37   #3951
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
A co poprawila? Gdzie byl blad? Mogłabyś napisac? Tutaj kazda uwaga na miare zlota

Kurde kupilam dla Tymka w jednym sklepie dwa reczniki,i jeden wali same smażone frytki. Jak to mozliwe? Myślicie ,ze ktoś mogl miec go w domu oddac do Sklepu i stąd ten smród ? Pralam juz 3 razy i dalej ma taki zapach. Taki jest ładny a tak śmierdzi.
Gatunkowo super , ladnie chłonie ale co dalej :/ żal mi go wyrzucić bo byl drogi i jest piękny. Macie jakis pomysl?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karmić na poduszce, żeby nie był spięty. Nasadzać go na brodawkę w momencie jak mocno otworzy buzie i nie dawać spłycać uchwytu (z tym mamy najwiekszy problem i z aktywnym ssaniem). Jak zacznie być niespokojny to zmienić pozycję. Karmić zawsze z dwóch piersi. Powinno być co najmniej 10 min aktywnego ssania z jednej. Jak nie ssie aktywnie to nie trzymać przy piersi, żeby nie robił sobie z niej smoczka. Połknięcia powinny być co 1-3 ruchy ssące. W dzień karmić max co 2h, w nocy 3h. Po karmieniu co któreś jedzenie próbować odciagnać chociaż trochę pokarmu i przy następnym karmieniu podać strzykawką w kącik ust jak będzie przy piersi. Dwa razy dziennie pić femaltiker.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 19:39   #3952
Ivi56
Rozeznanie
 
Avatar Ivi56
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 636
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ivi kurcze to zdrowka dla Ciebie wiadomo skąd taka gorączka?

Ja wzielam dzieci na ogród, Leon juz nie gorączkuje a i Tymek sie przewietrzy.

Dzis mamy gosci, przyjezdza moja przyjaciółka z mezem odwiedzic nas i poznac Tymka. W końcu dziczeje w tym domu. Strasznie sie cieszę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jak 2 dnia po cc wzięłam prysznic i zostałam przeniesiona do pokoju pod okno mega nieszczelne to w nocy już gorączkowałam. Podali mi jeden antybiotyk i dopiero w poniedziałek badania zlecili i crp za wysokie.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Jakie macie smoki ? Ja mam jakiś Lovi i Jasiek nim pluje. Te skoczki Bibs faktycznie są takie spoko ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ja mam lovi i go wypluwa a poza tym przez ten Smoczek mam tak zmasakrowane brodawki bo zaczął je cmokac zamiast porządnie ssać, a wcześniej było ładnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ivi56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 19:46   #3953
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez ja_kasi Pokaż wiadomość
Karmić na poduszce, żeby nie był spięty. Nasadzać go na brodawkę w momencie jak mocno otworzy buzie i nie dawać spłycać uchwytu (z tym mamy najwiekszy problem i z aktywnym ssaniem). Jak zacznie być niespokojny to zmienić pozycję. Karmić zawsze z dwóch piersi. Powinno być co najmniej 10 min aktywnego ssania z jednej. Jak nie ssie aktywnie to nie trzymać przy piersi, żeby nie robił sobie z niej smoczka. Połknięcia powinny być co 1-3 ruchy ssące. W dzień karmić max co 2h, w nocy 3h. Po karmieniu co któreś jedzenie próbować odciagnać chociaż trochę pokarmu i przy następnym karmieniu podać strzykawką w kącik ust jak będzie przy piersi. Dwa razy dziennie pić femaltiker.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem a jaki macie przyrost, ze az co 2h? Właśnie to wiszenie na piersi jest najgorsze ale wiem, ze to dla niego potrzeba bliskosci...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 19:48   #3954
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Skończyłam 2 z 3 listków Tardyferonu. Suplementacja żelaza to najgorsze skaranie. Nie dość, że człowiek jest cały poszyty i zblokowany, to jeszcze dostaje w gratisie zaparcia i czarne zabarwienie... Ekhm, kozich bobków. Teraz mam dylemat, zejść do 1 tabletki dziennie i męczyć się mniej, ale dłużej, czy dalej brać dwie i mieć to z głowy szybciej .

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 19:57   #3955
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Skończyłam 2 z 3 listków Tardyferonu. Suplementacja żelaza to najgorsze skaranie. Nie dość, że człowiek jest cały poszyty i zblokowany, to jeszcze dostaje w gratisie zaparcia i czarne zabarwienie... Ekhm, kozich bobków. Teraz mam dylemat, zejść do 1 tabletki dziennie i męczyć się mniej, ale dłużej, czy dalej brać dwie i mieć to z głowy szybciej .

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
Ja miałam ten sam problem po tardyferonie i poprosiłam o płynne żelazo i o dziwo wszystko jest spoko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 19:58   #3956
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Rozumiem a jaki macie przyrost, ze az co 2h? Właśnie to wiszenie na piersi jest najgorsze ale wiem, ze to dla niego potrzeba bliskosci...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Waga urodzeniowa 3340, po 2 dobach jak wychodziliśmy ze szpitala było 3250. W poprzedni poniedziałek było 3520, a dzisiaj 3610. Od dwóch dni też zaczęło się ulewanie prawie po każdym karmieniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 20:20   #3957
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Tak, dupkę wietrzymy codziennie wieczorem. Stosujemy linomag i teraz ten clotrimazol. Myślę, że u nas to może być kwestia tych pampersów, ale zobaczymy bo na razie już jest lepiej. To był taki jeden epizod kiedy pampers mu się przykleił do dupki (nie wiem dlaczego) i narobił szkody i długo się goi bo się zalęgły te bakterie. Oprócz tego jednego miejsca wielkości 1groszowki to dupka jest piękna i na pośladkach nie ma żadnych śladów odparzeń. U nas pampersy jedynki nadal przyduże, ale lepiej chłoną niż zerówki, dlatego już przeszliśmy na większe.

My zrezygnowaliśmy z chusteczek i przemywamy dupkę wacikami i wodą przegotowaną. I dużo lepiej zbierają niż chusteczki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Hehe nie odpadnie, dwa tygodnie już karmię tylko lewą i daje radę przeraża mnie tylko obiecana przez położną dysproporcja piersi chociaż może jak z prawej odciągam to nie będzie tak źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Mój kumpela 2 lata karmiła tylko lewa piersią. Ma rozmiar w porywach A i zero śladów dysproporcji wiec myśle, ze niekoniecznie musisz ja mieć i to pewnie również infywidualna sprawa

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
A tą mąkę to po prostu posypać, czy jakiś inny sposób aplikacji?

Ja staram się wietrzyć tylko wtedy Jasiek obsikuje przewijak i mnie przy okazji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tak, taka jakby delikatniutka warstewkę zaklep na pupie. Coś podobnie jak kiedyś używało się talku, który btw jest bee

A na wietrzenie polecam zarzucić na górę zwykła pieluszkę tetrowa - zatrzyma fontannę
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 20:28   #3958
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Chwale się! Udało mi się nakarmić mała z prawej piersi dzięki kapturkowi! Jadła ponad 20min, a po tym zrobiła wielką kupę przyszła do mnie super dziewczyna z oddziału noworodkowego i mi pokazała co i jak... Mam nadzieję, ze teraz będzie z górki i dzięki temu wyjdziemy jutro do domu. Dzisiaj mam karmić co 2 h, żeby poziom bilirubiny był w normie. Jak będzie, to wychodzimy

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 20:40   #3959
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Chwale się! Udało mi się nakarmić mała z prawej piersi dzięki kapturkowi! Jadła ponad 20min, a po tym zrobiła wielką kupę przyszła do mnie super dziewczyna z oddziału noworodkowego i mi pokazała co i jak... Mam nadzieję, ze teraz będzie z górki i dzięki temu wyjdziemy jutro do domu. Dzisiaj mam karmić co 2 h, żeby poziom bilirubiny był w normie. Jak będzie, to wychodzimy

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Super, że udało się z karmieniem trzymam kciuki żeby Was wypuścili do domu jak najszybciej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-17, 20:51   #3960
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Skończyłam 2 z 3 listków Tardyferonu. Suplementacja żelaza to najgorsze skaranie. Nie dość, że człowiek jest cały poszyty i zblokowany, to jeszcze dostaje w gratisie zaparcia i czarne zabarwienie... Ekhm, kozich bobków. Teraz mam dylemat, zejść do 1 tabletki dziennie i męczyć się mniej, ale dłużej, czy dalej brać dwie i mieć to z głowy szybciej .

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Ja biorę po jednej, bo inaczej jest... źle
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 18:22:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.