Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 09:32   #31
agutka93
Rozeznanie
 
Avatar agutka93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 676
GG do agutka93
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Hej dziewczyny!
Żyje tutaj ktoś?
Zastanawiałyście się może nad programem au pair? To przecież też jest super opcja wyjazdu!
Co do studiów to ja najpierw chcę własnie pojechać jako operka (au pair) a potem zdam tam ten SAT no i pójdę na studia, nawet znalazłam super stronkę, gdzie opisują wszystko jak być na Studiach w USA za darmo, więc jest to możliwe!
Całusy!
__________________
27.06-12.09.2013 w Hurghadzie, Egipt - animatorka w hotelu
od 23 września 2013 studentka w San Francisco, USA

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 20:12   #32
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez agutka93 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Żyje tutaj ktoś?
Zastanawiałyście się może nad programem au pair? To przecież też jest super opcja wyjazdu!
Co do studiów to ja najpierw chcę własnie pojechać jako operka (au pair) a potem zdam tam ten SAT no i pójdę na studia, nawet znalazłam super stronkę, gdzie opisują wszystko jak być na Studiach w USA za darmo, więc jest to możliwe!
Całusy!
mam identyczny plan
agutka jakie chcesz przedmioty zdawac na SAT II? ja na bank matematyke. nie umiem sie zdecydowac na drugi - Historia USA czy Historia swiata?
i jak z Twoim angielskim?

Edytowane przez Dusiia
Czas edycji: 2012-02-09 o 20:13
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 23:21   #33
agutka93
Rozeznanie
 
Avatar agutka93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 676
GG do agutka93
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Tzn. że też chcesz zostać au pair ?
Wiesz co, jeszcze nie wiem - ogólnie to trzeba dwa przedmioty dodatkowe, ale nie wiem które są obowiązkowymi i tak się nie zagłębiałam jakie tematy są, ale myślę o geografi i WOSie a jak nie to chemia może
Mój angielski? Daję rade! Właśnie najpierw chce być au pair, zeby poznać jeszcze bardziej to wszystko potem napisać SAT i studia, ale zobaczymy jak pójdzie!
__________________
27.06-12.09.2013 w Hurghadzie, Egipt - animatorka w hotelu
od 23 września 2013 studentka w San Francisco, USA

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 23:31   #34
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez agutka93 Pokaż wiadomość
Tzn. że też chcesz zostać au pair ?
Wiesz co, jeszcze nie wiem - ogólnie to trzeba dwa przedmioty dodatkowe, ale nie wiem które są obowiązkowymi i tak się nie zagłębiałam jakie tematy są, ale myślę o geografi i WOSie a jak nie to chemia może
Mój angielski? Daję rade! Właśnie najpierw chce być au pair, zeby poznać jeszcze bardziej to wszystko potem napisać SAT i studia, ale zobaczymy jak pójdzie!
Są: Matma, historia USA, historia swiata, chemia, fizyka, biologia, literatura, oraz jezyki. niemiecki, wloski, francuski, hiszpanski, chinski i jeszcze pare jakichś jezykow.

wlasnie zamierzam wyjechac jako aupair na 2 lata bo jeszcze trzeba ten nieszczesny TOEFL zdac. + SAT I i SAT II wiec duuuuuuzo nauki przedemna, ale naszczescie mam jeszcze 4 lata I jesli chcesz faktycznie tam studiowac (za darmo) to radze sie juz zaglebic w temat bo pozniej bedzie za pozno trzeba miec na koncie pelno jakich wolontariatow i roznych rzeczy tego typu. i to trzeba miec paroletnie "staże"
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 23:38   #35
agutka93
Rozeznanie
 
Avatar agutka93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 676
GG do agutka93
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
Są: Matma, historia USA, historia swiata, chemia, fizyka, biologia, literatura, oraz jezyki. niemiecki, wloski, francuski, hiszpanski, chinski i jeszcze pare jakichś jezykow.

wlasnie zamierzam wyjechac jako aupair na 2 lata bo jeszcze trzeba ten nieszczesny TOEFL zdac. + SAT I i SAT II wiec duuuuuuzo nauki przedemna, ale naszczescie mam jeszcze 4 lata I jesli chcesz faktycznie tam studiowac (za darmo) to radze sie juz zaglebic w temat bo pozniej bedzie za pozno trzeba miec na koncie pelno jakich wolontariatow i roznych rzeczy tego typu. i to trzeba miec paroletnie "staże"
Kurde aa geografia gdzie?!
o to tak jak ja - na 2 lata!
TOEFL też trzeba zdawać? Jaki SAT I i II? pierwsze słyszę! no tak samo o wolontariatach - czytałam trochę i nic nie było na ten temat ;x skąd masz te informacje - możesz rozwinąć temat?
__________________
27.06-12.09.2013 w Hurghadzie, Egipt - animatorka w hotelu
od 23 września 2013 studentka w San Francisco, USA

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 23:52   #36
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez agutka93 Pokaż wiadomość
Kurde aa geografia gdzie?!
o to tak jak ja - na 2 lata!
TOEFL też trzeba zdawać? Jaki SAT I i II? pierwsze słyszę! no tak samo o wolontariatach - czytałam trochę i nic nie było na ten temat ;x skąd masz te informacje - możesz rozwinąć temat?
Hmm no ja sie juz tym powaznie interesuje od paru miesiecy, "przetrzepałam" prawie caly internet w poszukiwaniu informacji
Trzeba zdac:
  • TOEFL (musi go zdawac KAZDA osoba, ktorej ojczystym jezykiem nie jest angielski)
  • SAT I - matematyka(dość prosta-poziom polskiego gimnazjum). , czytanie, pisanie(esej, na który mamy tylko 25 min.). za kazdy dzial mozna zdobyc po 800pkt
  • SAT II - tu musisz sobie wybrac 2 przedmioty z tych ktore wymienilam rowniez mozna zdobyc po 800 pkt.

Jesli chcesz studiowac za darmo to jest to mozliwe tylko na tych lepszych uniwersytetach czyli:
  • Massachusetts Institute of Technology (MIT)
  • Harvard University in Massachusetts
  • Princeton University in New Jersey
  • Yale University in Connecticut
  • Williams College in Massachusetts
  • Middlebury College in Vermont
  • Dartmouth College in New Hampshire
  • Amherst College in Massachusetts
Oni przyjmując, przegladajac aplikacje itp, nie wybieraja wedlug tego czy stac Cie na te studia. jesli jestes odpowiednim kandydatem - finansuja Ci studia. Ale jak na najlepsze uniwersytety przystalo - nie przyjmuja byle kogo. wkoncu konkurencja jest z calego swiata. Ale wbrew pozorom nie chca prymusow ktorzy maja wszystkie SATy zdane na 100% itp Szukają osób ciekawych, mających dużo zainteresowan, udzielających się w szkole oraz poza szkołą, w wolontariatach, Innymi słowy - takich którzy mają pomysł na siebie i swoje życie. Takich którzy sie czyms wyrozniaja. Cytat ze strony wprost.pl :


Cytat:
Ale w USA oprócz pozytywnego wyniku egzaminu SAT (odpowiednik matury) należy jeszcze skompletować całą aplikację: dłuższe i krótsze wypracowania o sobie, swoich celach i zainteresowaniach, formularze, które opisują, co kandydat robi w życiu, listy polecające. Najlepsze amerykańskie uczelnie, w tym Harvard, interesuje bowiem nie tylko wiedza kandydata, ale również to kim jest, jaką ma motywację, co osiągnął i co osiągnąć zamierza. A taki życiorys buduje się kilka lat, a nie po ostatnich licealnych wakacjach.
Idealnym kandydatem na najlepsze uczelnie byłby więc nastolatek, który miał dobre wyniki w szkole, dobrze zdał SAT, był kapitanem szkolnego zespołu sportowego, a w czasie wolnym gotował obiady dla bezdomnych i uczył się grać na egzotycznym instrumencie. Najlepszym amerykańskim uczelniom nie chodzi bowiem o studentów najlepszych według kryteriów akademickich. Harvard mógłby skompletować cały rocznik tylko z prymusów, a jednak nad rekrutacją pracuje tam wiele osób przez kilka miesięcy w roku. Bo równie ważna jak oceny jest pasja odkrywania świata i nadzieja, że absolwent swoimi działaniami będzie świadczył jak najlepiej o uczelni, którą ukończył.
JAk masz jeszcze jakies pytania to smialo, pytaj Moze bede mogla pomoc

Edytowane przez Dusiia
Czas edycji: 2012-02-09 o 23:53
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 00:03   #37
agutka93
Rozeznanie
 
Avatar agutka93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 676
GG do agutka93
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
Hmm no ja sie juz tym powaznie interesuje od paru miesiecy, "przetrzepałam" prawie caly internet w poszukiwaniu informacji
Trzeba zdac:
  • TOEFL (musi go zdawac KAZDA osoba, ktorej ojczystym jezykiem nie jest angielski)
  • SAT I - matematyka(dość prosta-poziom polskiego gimnazjum). , czytanie, pisanie(esej, na który mamy tylko 25 min.). za kazdy dzial mozna zdobyc po 800pkt
  • SAT II - tu musisz sobie wybrac 2 przedmioty z tych ktore wymienilam rowniez mozna zdobyc po 800 pkt.

Jesli chcesz studiowac za darmo to jest to mozliwe tylko na tych lepszych uniwersytetach czyli:
  • Massachusetts Institute of Technology (MIT)
  • Harvard University in Massachusetts
  • Princeton University in New Jersey
  • Yale University in Connecticut
  • Williams College in Massachusetts
  • Middlebury College in Vermont
  • Dartmouth College in New Hampshire
  • Amherst College in Massachusetts
Oni przyjmując, przegladajac aplikacje itp, nie wybieraja wedlug tego czy stac Cie na te studia. jesli jestes odpowiednim kandydatem - finansuja Ci studia. Ale jak na najlepsze uniwersytety przystalo - nie przyjmuja byle kogo. wkoncu konkurencja jest z calego swiata. Ale wbrew pozorom nie chca prymusow ktorzy maja wszystkie SATy zdane na 100% itp Szukają osób ciekawych, mających dużo zainteresowan, udzielających się w szkole oraz poza szkołą, w wolontariatach, Innymi słowy - takich którzy mają pomysł na siebie i swoje życie. Takich którzy sie czyms wyrozniaja. Cytat ze strony wprost.pl :


JAk masz jeszcze jakies pytania to smialo, pytaj Moze bede mogla pomoc
a to o tych egzaminach wiedzialam w sumie no to dla mnie to nie problem - mieć cele w życiu itd, ale gorzej z wynikami tych egzaminow ;x
W sumie co z wiekiem - wiesz coś na ten temat? bo nie jestem pewna czy chcę studiować od razu po au pair - chcę jeszcze zobaczyć trochę świata
Jakby co to wbijaj na mojego bloga [ poniżej ] no i zapraszam do czytania jak już będę w USA, może sie spotkamy kiedyś
W któej klasie teraz jesteś?;>
__________________
27.06-12.09.2013 w Hurghadzie, Egipt - animatorka w hotelu
od 23 września 2013 studentka w San Francisco, USA

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-10, 14:54   #38
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

naopewno bede czytac! uwielbiam takie blogi o aupairka w USA
ja jestem w 1 klasie LO, ale mam 18 lat. (raz nie zdałam)

co do wieku - mysle ze to nie istotne. mozesz isc na studia nawet jak bedziesz miec 25 lat :P wkoncu jest cos takiego jak 'gap year' wiec....
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 23:34   #39
agutka93
Rozeznanie
 
Avatar agutka93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 676
GG do agutka93
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

oooo moja koleżanka też raz nie zdała i jej rodzice posłali ją do szkoły o rok za późno no i w pierwszej klasie siedzi, straszna szkoda, bo Twój rozwój jest nieco inny niż tamtych ludzi no i wiadomo to 2 lata w plecy w sumie, ale widocznie tak miało być i na coś czekasz Jeju to ja bym się nie mogła już doczekać wyjazdu! Na szczęście ja jeszcze w tym roku wybywam stąd Kto wie, może się tak stanie, że się zobaczymy
No niby tak, ale jak się jest za starym to też już są inne studia, musiałabym to ogarnąć, ale dzięki za wszystkie informacje!
__________________
27.06-12.09.2013 w Hurghadzie, Egipt - animatorka w hotelu
od 23 września 2013 studentka w San Francisco, USA

blog o moich podróżach i życiu w Egipcie i USA soczyscie.blogspot.com
agutka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 16:52   #40
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

ja nie zdalam raz i jestem rocznik 94. wiec tylko rok w plecy jednak troche zaluje bo jesli sie uda to skoncze studia dopiero w 2020 r jak sie nie myle
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 21:17   #41
jojojojo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Oferuję pomoc w procesie nostryfikacji dyplomów ukończenia Liceum (tzw. High School Diploma )w Stanach Zjednoczonych, oraz egzaminów GED. Ze mną dostaniesz się na wymarzone studia w Polsce.

http://warszawa.gumtree.pl/c-Firmy-U...AdIdZ433900288
jojojojo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-06, 17:45   #42
nati1420
Raczkowanie
 
Avatar nati1420
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 36
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
ja nie zdalam raz i jestem rocznik 94. wiec tylko rok w plecy jednak troche zaluje bo jesli sie uda to skoncze studia dopiero w 2020 r jak sie nie myle
I jak twoje życie się potoczyło? 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nati1420 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-13, 16:08   #43
Kasia6656
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 1
Dot.: Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Hej, wiem że pytanie nie na temat, jestem nowa na forum i nigdzie nie mogłam znaleźć wątku. Kończę 3 klasę technikum i razem z rodziną jedziemy na stały pobyt i chciałabym się dowiedzieć czy w usa uznają te 3 lata które mam skończone czy jednak będę musiała zaczynać od początku
Kasia6656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-27, 22:04   #44
a25e0178733f2643f647c6500343848096356c72_64bc5f724037f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1
Liceum - wyjazd do Stanów Zjednoczonych

Cytat:
Napisane przez Kasia6656 Pokaż wiadomość
Hej, wiem że pytanie nie na temat, jestem nowa na forum i nigdzie nie mogłam znaleźć wątku. Kończę 3 klasę technikum i razem z rodziną jedziemy na stały pobyt i chciałabym się dowiedzieć czy w usa uznają te 3 lata które mam skończone czy jednak będę musiała zaczynać od początku

Najprawdopodobniej zależy od szkoły. Moga uznać przynajmniej część, a resztę mogłabyś sobie uzupełnić w ostatniej klasie.
a25e0178733f2643f647c6500343848096356c72_64bc5f724037f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 23:04:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.