Związek Polka-cygan co o tym myślicie?!!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-26, 08:37   #31
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

to przykre że duzo osób - nie znając danego społeczeństwa weypowiada sie w ten sposób. ale wiadomo, każdy ma własne zdanie.

stereotypy, były, są i będą. ale to jest podobna sytuacja jeśli chodzi o nację polską za granicą, czy wspominaną juz na wątkach wiee razy wiązanie się z mężczyznami pochodzenia arabskiego.

jesli sie nie pozna dokładnie kultury danego człowieka, jego zwykłych zachowań, nie pożyje się w jego "świecie" nie mozna mówić że się tę osobę poznałó.
wiadomo, że plotka, plotce nie równa.. nieraz naprawdę fantastycznego cxzłowieka może zdyskredytować... bo ktoś tam coś o nacji usłyszał... to jest niezbyt miłe.
Romowie, to naród taki jak inni. mający swoją wspaniałą kulturę, piekne stroje, tańce... czsasami nie rozumiemy ich wyborów. pamietam jak będą c w ostatniej klasie podstawówki, nagle jedna z dziewczynek romskich przestała chodzić do szkoły. okazało sie że była ona w ciąży. w prawie karnym jest to zbrodnia, natomiast w prawie romskim ona juz była mężatką, według tradycji została ona "porwana" przez swojego narzeczonego. dla nas niewyobrażalne, żeby dziecko miało dziecko. a jednak to jest ich tradycja, ich kultura.

pamietam jak jeszcz ebędąc w podstawówce, ojciec mojej koleżanki- romki miał zakład elektryczny. nikt mu nie ufał. nie chciał jego zatrudniać; choć z racji swojego pochodzenia i tych stereotypów- bardziej uczciwszy niż niejeden polak. na szczęście takie rozumowanie się zmienia.
a przykładem tego niech będą wszelakie festiwale romskie ukazywane w całej polsce, gdzie brać romska świetnie bawi sie z Polakami. i nikt nie łapie się za kieszeń, nie boi sie drugiego człowieka,.
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 11:36   #32
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

zaczne moze od tego, ze absolutnie nie jestem rasistka. znam chlopaka, ktorego ojciec jest (chyba) Nigeryjczykiem - w kazdym razie pochodzi z tamtych terenow, moja ciotka wyszla za maz za Hiszpana, a kuzynka rowniez jest z rodowitym Afrykanczykiem. wszyscy oni sa przemili i w porzadku.
wiec mam nadzieje, ze szanowna spajdermenka zaraz tu na mnie nie naskoczy ze swoja kultura osobista.
ale jesli chodzi o Cyganow... podam moze kilka sytuacji, ktorych bylam swiadkiem.
1. szlam sobie z kolezanka a nagle jeden facet (Rom) podszedl i chcial zlapac mnie za cycka. dostal po lapach i jeszcze ze zdziwieniem powiedzial "rany, jaka niedostepna" a swojej minie i szoku, w jakim bylam nie musze chyba mowic
2. na dlugosci chodnika ok. 50m stalo trzech mlodych (ok 15lat) Cyganow i wszyscy stali oparci o lasce i "dygotali sie" jacy to sa chorzy. jak za jakies 15 minut wracalam ta sama droga, siedzieli sobie na lawce, machali laskami i sie smiali.
3. stalam z kolezanka przy przejsciu dla pieszych. podeszla grupka Cyganow (wszyscy z wielkimi zlotymi lancuchami na szyjach) i zaczeli cos tam do nas gadac. nie chcialysmy wdawac sie z nimi z zadne pogawedki wiec nic sie nie odzywalysmy. zostalysmy zwyzywane i zwyklinane.
4. czesto mijajac grupki Cyganow slysze cos w stylu "ooooo jaka szakira" czy "poszedlby z taka sie zabawic"...
5. o Cygankach nie znajacych slowa "nie" gdy chca mi po raz 50 powrozyc nie bede sie rozpisywac.

i jak mam miec o nich dobre zdanie? nie mam, przykro mi. wg mnie sa glosni i bezczelni. pewnie nie wszyscy, ale u mnie w miescie niestety tak.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 13:30   #33
spajdermenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 22
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Ok rozumien i nie mam zamiaru juz na nikogo naskakiwac....ale piszecie tylko o cyganach z polski....oni maja inna kulture cyganska niz slovacy,francuzi ....u nas do tej pory w cyganskich rodzinach nie mozna sie wiazac z bialymi a moja kolezanka z londynu polka zwiazala sie z cyganem ze slovacji....bylam widzialam ...tam nie bylo problemu,ze ona jest biala a on cygan ,on wychodzil z kolegami ona rowniez z kolezankami bardzo udany zwiazek sa juz prrawie 7 lat razem.Obydwie rodziny sa ze soba w jakims stopniu zrzyte...
Dlatego sie pytala bo u nas cyganie dalej zyjaw taborach a u nich naprzyklad kobieyty nie chodza w dlugich sukniach , z chustami ze swiecidelkami....dziwne wychodzi na to , ze z kazdego kraju cyganie maja inne zwyczaje,kultury........
__________________
spajdermenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:08   #34
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez spajdermenka Pokaż wiadomość
Ok rozumien i nie mam zamiaru juz na nikogo naskakiwac....ale piszecie tylko o cyganach z polski....oni maja inna kulture cyganska niz slovacy,francuzi ....u nas do tej pory w cyganskich rodzinach nie mozna sie wiazac z bialymi a moja kolezanka z londynu polka zwiazala sie z cyganem ze slovacji....bylam widzialam ...tam nie bylo problemu,ze ona jest biala a on cygan ,on wychodzil z kolegami ona rowniez z kolezankami bardzo udany zwiazek sa juz prrawie 7 lat razem.Obydwie rodziny sa ze soba w jakims stopniu zrzyte...
Dlatego sie pytala bo u nas cyganie dalej zyjaw taborach a u nich naprzyklad kobieyty nie chodza w dlugich sukniach , z chustami ze swiecidelkami....dziwne wychodzi na to , ze z kazdego kraju cyganie maja inne zwyczaje,kultury........
rany, a o jakich Cyganach mamy pisac? mieszkam w Polsce, opisuje sytuacje zwiazane z Cyganami z Polski, to chyba logiczne.
ja nie twierdze, ze wszyscy Romowie sa zli. po prostu ja "normalnych" nie spotkalam.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2009-11-26 o 14:12
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 14:56   #35
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez spajdermenka Pokaż wiadomość
Ok rozumien i nie mam zamiaru juz na nikogo naskakiwac....ale piszecie tylko o cyganach z polski....oni maja inna kulture cyganska niz slovacy,francuzi ....u nas do tej pory w cyganskich rodzinach nie mozna sie wiazac z bialymi a moja kolezanka z londynu polka zwiazala sie z cyganem ze slovacji....bylam widzialam ...tam nie bylo problemu,ze ona jest biala a on cygan ,on wychodzil z kolegami ona rowniez z kolezankami bardzo udany zwiazek sa juz prrawie 7 lat razem.Obydwie rodziny sa ze soba w jakims stopniu zrzyte...
Dlatego sie pytala bo u nas cyganie dalej zyjaw taborach a u nich naprzyklad kobieyty nie chodza w dlugich sukniach , z chustami ze swiecidelkami....dziwne wychodzi na to , ze z kazdego kraju cyganie maja inne zwyczaje,kultury........
nie zgodzę sie że u nas romowie mieszkają w taborach,,... fakt.. wiekszosć z romów w okresie wakacji wyjeżdża na tę swoja przejażdżkę gdzieś w okolicę Tarnowa i tam żyją pod chmurką.. ale tylko przez jakiś krótki czas. no i oczywiście nie wszyscy. To są zwykli ludzie, mający swoje domy, swoje życie.
i prowadzą te domy podobnie jak my!
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 16:24   #36
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

tabory sa juz do wielu lat zabronione przez polskie prawo. To o czym pisze Mustique to cos w rodzaju rozrywki jak wielu polakow robi. my tez jezdzimy pod namioty i to wlasnie cos w tym rodzaju, ale normalnego zycia przez caly rok w taborze juz prowadzic nie moga. To sie skonczylo za komuny.
W Pl tez cyganie wiaza sie z polakami/polkami, ale to zalezy od ich rodzin W jednej bedzie to ok w innym ojciec sie wscieknie i nie pozwoli. A ze w PL porywa sie mlode dziewczyny i wychodza za maz i dziewczynmi sa w taki wieku ze powinno byc to karalne. No coz normalnie za maz to one nie wychodza, slubuja tak jak to ma miejsce w ich tradycji, ale nie ida do urzedu stanu cywilnego, wiec jaki to slub jest? wedlug prawa polskiego bezprawny. Moze jak maja juz okreslony wiek to moze legalizuja go jak nalezy ,nie wiem. Wiem jedno. Polska zawsze sie bala cyganow . Oni robili co chcieli, policja nic nie robila , bo sie Romowie zebrali i byla jeszcze wieksza rozruba, dlatego w wielu miastach zachowywali sie lub nadal sie zachowuja jak sie zachowuja.
W kraju w ktorym mieszkam nie ma czegos takiego. Tutaj musza sie dostosowac, wiec nie ma ze grubka cyganow kogos obrabuje, zrobia rozrube i policaj nic nie zrobi( jak to byl w czasach mojego dziecinstwa w moim miescie w PL). Tutaj zachowuja sie jak inni, chodza ubrani roznie. Widywalam juz cyganki ubrane jak w Pl, ale i widywalam ubrane jak my. Tutaj nie zebrza, nie stoja i nie czaja sie ze chca wrozyc i nikt sie nie obawia ze nagle zginelo mu 100zl.
Co kraj to obyczaj.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 04:52   #37
NaTaLaLa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: NJ, USA
Wiadomości: 591
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
ze względu na wiele innych sytuacji mam takie zdanie.

---------- Dopisano o 00:11 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

dodam że ani razu nie słyszałam o normalnych romach i nie widziałam takowych- czyt. pracujących, nie okradających, nie żebrzących i nie traktujących kobiety jak szmaty, nigdy nie zachowywali się kulturalnie w żadnym miejscu w jakim ich widziałam, itd.
to wystarczy żeby mieć o nich zdanie.


Zgadzam sie w 100%...i dodam jeszcze raz NIGDY W ZYCIU (moze ktos jeszcze raz zacytuje;P )
NaTaLaLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-27, 08:47   #38
spajdermenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 22
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

ok dzieki bardzo za odpowiedzi ogolnie spadam z tad nieuprzejme dziewczynki tylko na tym portalu sa
__________________
spajdermenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 19:10   #39
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez spajdermenka Pokaż wiadomość
ok dzieki bardzo za odpowiedzi ogolnie spadam z tad nieuprzejme dziewczynki tylko na tym portalu sa
bye bye
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 12:04   #40
spajdermenka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 22
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
bye bye

Wzajemnie
__________________
spajdermenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 17:50   #41
eternitymoment
Zadomowienie
 
Avatar eternitymoment
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: olimp
Wiadomości: 1 626
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Oj nie wiem... chyba jestem przeciw.... Chociaż kolega mojego taty ma żonę rodowitą Cygankę wyciągnięta wprost z ich tradycyjnych grup wędrujących
Mają prześliczne dzieci Zreszta ta kobieta też jest bardzo piekna. inny fakt, że się od nich kompletnie odcieła, nie utrzymuje z rodziną żadnych kontaktów (może sama chciała, a może ją odrzucili). Żyją tak samo jak każdy.
Mieszkałam w mieście gdzie żyła spora grupa Cyganów... to JEST PRAWDA, że w normalnej pracy ich nie zobaczysz. Cyganki napadające mnie z małymi dziećmi w krakowskich tramwajach też nie są miłe. I to nie rasizm, a niestety prawda ;/
to prawda ze zaczepiaja,a jak niedasz im grosza to wyzywaja
eternitymoment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-06, 12:31   #42
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez eternitymoment Pokaż wiadomość
to prawda ze zaczepiaja,a jak niedasz im grosza to wyzywaja
U mnie w mieście non stop jeżdżą autobusami, grają na tym akordeonie pod uchem że aż mam ochotę , dzieciaki ręce wyciągają,że szok. Normalnie Cię tycają, ciągają żebyś coś dała, dla mnie to nie jest normalne.
Kilka lat temu potrafili chodzić pod blokami i grać,śpiewać,krzyczeć żeby im z okna kasę rzucać. Teraz to się jakoś uspokoiło. Ja nie wiem,czy większość tych ludzi nie potrafi normalnie pracować,żyć tylko pasożytować i wyciągać rękę po cudze
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 10:08   #43
xxxangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

A więc... Moge ci powiedziec że dlamnie związki polsko cygańskie to nic nowego xD
sama jestem z Romem i jestem wtym zwiazku bardzo szcześliwa..
fakt ze na poczatku mielismy problemy ponieważ cyganie maja taka tradycje ze z polkami niezabardzo moga sie spotykac no ale juz jest super..
znam wiele polek i polakow ktorzy sa w związku z Romami i nienarzekają..
Przecież to tacy sami ludzie jak my tylko maja troche inna kulturę i inny kolor skóry oraz język..
Niemylmy prawdziwych romów z cyganami ktorzy stoja pod sklepami i żebrzą bo akurat pomiedzy nimi jest wielka różnica...


Pozdrawiam
xxxangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 23:26   #44
eternitymoment
Zadomowienie
 
Avatar eternitymoment
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: olimp
Wiadomości: 1 626
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez xxxangel Pokaż wiadomość
A więc... Moge ci powiedziec że dlamnie związki polsko cygańskie to nic nowego xD
sama jestem z Romem i jestem wtym zwiazku bardzo szcześliwa..
fakt ze na poczatku mielismy problemy ponieważ cyganie maja taka tradycje ze z polkami niezabardzo moga sie spotykac no ale juz jest super..
znam wiele polek i polakow ktorzy sa w związku z Romami i nienarzekają..
Przecież to tacy sami ludzie jak my tylko maja troche inna kulturę i inny kolor skóry oraz język..
Niemylmy prawdziwych romów z cyganami ktorzy stoja pod sklepami i żebrzą bo akurat pomiedzy nimi jest wielka różnica...


Pozdrawiam
najlepszego zatem oby Wam sie szczescilo
eternitymoment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-17, 06:59   #45
Mustique
Lena
 
Avatar Mustique
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12 229
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez xxxangel Pokaż wiadomość
A więc... Moge ci powiedziec że dlamnie związki polsko cygańskie to nic nowego xD
sama jestem z Romem i jestem wtym zwiazku bardzo szcześliwa..
fakt ze na poczatku mielismy problemy ponieważ cyganie maja taka tradycje ze z polkami niezabardzo moga sie spotykac no ale juz jest super..
znam wiele polek i polakow ktorzy sa w związku z Romami i nienarzekają..
Przecież to tacy sami ludzie jak my tylko maja troche inna kulturę i inny kolor skóry oraz język..
Niemylmy prawdziwych romów z cyganami ktorzy stoja pod sklepami i żebrzą bo akurat pomiedzy nimi jest wielka różnica...


Pozdrawiam
no to trzymam kciuki za wasze szczescie...
__________________
Mała, Wredna, Bezczelna..
ale jakże zadowolona z siebie!
Mustique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 20:04   #46
dorus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Od 5 lat jestem z cyganem,zauroczyl mnie powaga,meskoscia,duma,byl czuly,opiekunczy i troskliwy,
z roku na rok zmienial sie w zaborczego tyrana,bezdusznego egoiste,obecnie jestem w psychicznym dolku i mimo jego prob ubezwlasnowolnienia mnie psychicznie ja jeszcze jestem w stanie podniesc sie i zarzadalam jego wyprowadzki,mieszka u mnie i od poczatku za nic nie placil ,pomagal w remoncie i w umeblowaniu ale ja za wszystko placilam,pieniadze to nie wszystko,jestem niezalezna finansowo,ja moge zyc bez milosci ale jezeli jest szacunek ale bez szacunku a niby z slepa miloscia czlowiek tylko cierpi.
Duzo by opisywac moje zycie z nim,ale nie chce nikogo zanudzac,szkoda mi tych 5 lat to byla strata czasu
dorus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 18:51   #47
Elaine Blath
Raczkowanie
 
Avatar Elaine Blath
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Wiele zlego mozna powiedziec o Romach na podstawie obserwacji poczynionych na polskich ulicach.. Mnie rowniez nie raz nagabywaly cyganki i za wszelka cene chcialy "wrozyc" Mieszkajac w Anglii, poznalam kilku Romow, pracowalam dlugi czas z przemila, przesympatyczna Romka, tak ze nie mozna uogolniac. Oni(Romowie) maja zupelnie inna kulture niz nasza, goraca krew, temperament, uwielbiaja muzyke i taniec, ale sa jednoczesnie bardzo hermetyczna grupa spoleczna. Co mi sie w nich podoba - sa bardzo rodzinni, pomagaja sobie nawzajem bezinteresownie.
Nie rozumiem tych teorii na temat roli cyganek i ich traktowania przez mezczyzn.. Z tego, co mi wiadomo, wsrod Romow narodziny dziewczynki to wielka radosc, dziewczynki traktowane sa jak najwiekszy skarb.
__________________
I solemnly swear that I'm up to no good
Elaine Blath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 13:41   #48
dorus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 6
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez Elaine Blath Pokaż wiadomość
Wiele zlego mozna powiedziec o Romach na podstawie obserwacji poczynionych na polskich ulicach.. Mnie rowniez nie raz nagabywaly cyganki i za wszelka cene chcialy "wrozyc" Mieszkajac w Anglii, poznalam kilku Romow, pracowalam dlugi czas z przemila, przesympatyczna Romka, tak ze nie mozna uogolniac. Oni(Romowie) maja zupelnie inna kulture niz nasza, goraca krew, temperament, uwielbiaja muzyke i taniec, ale sa jednoczesnie bardzo hermetyczna grupa spoleczna. Co mi sie w nich podoba - sa bardzo rodzinni, pomagaja sobie nawzajem bezinteresownie.
Nie rozumiem tych teorii na temat roli cyganek i ich traktowania przez mezczyzn.. Z tego, co mi wiadomo, wsrod Romow narodziny dziewczynki to wielka radosc, dziewczynki traktowane sa jak najwiekszy skarb.
oczywiscie z e sie ciesza z narodzin corki,bo to kolejna osoba do pomocy,dziewczynki wykonuja wszystkie prace domowe lacznie z placeniem swiadczen,ale pewnie zdazaja sie wyjatki ze mezczyzna poczuwa sie do oplat
dorus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 16:53   #49
PaulGhost
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
GG do PaulGhost Wyślij wiadomość przez MSN do PaulGhost Send a message via Skype™ to PaulGhost
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
zaczne moze od tego, ze absolutnie nie jestem rasistka. znam chlopaka, ktorego ojciec jest (chyba) Nigeryjczykiem - w kazdym razie pochodzi z tamtych terenow, moja ciotka wyszla za maz za Hiszpana, a kuzynka rowniez jest z rodowitym Afrykanczykiem. wszyscy oni sa przemili i w porzadku.
wiec mam nadzieje, ze szanowna spajdermenka zaraz tu na mnie nie naskoczy ze swoja kultura osobista.
ale jesli chodzi o Cyganow... podam moze kilka sytuacji, ktorych bylam swiadkiem.
1. szlam sobie z kolezanka a nagle jeden facet (Rom) podszedl i chcial zlapac mnie za cycka. dostal po lapach i jeszcze ze zdziwieniem powiedzial "rany, jaka niedostepna" a swojej minie i szoku, w jakim bylam nie musze chyba mowic
2. na dlugosci chodnika ok. 50m stalo trzech mlodych (ok 15lat) Cyganow i wszyscy stali oparci o lasce i "dygotali sie" jacy to sa chorzy. jak za jakies 15 minut wracalam ta sama droga, siedzieli sobie na lawce, machali laskami i sie smiali.
3. stalam z kolezanka przy przejsciu dla pieszych. podeszla grupka Cyganow (wszyscy z wielkimi zlotymi lancuchami na szyjach) i zaczeli cos tam do nas gadac. nie chcialysmy wdawac sie z nimi z zadne pogawedki wiec nic sie nie odzywalysmy. zostalysmy zwyzywane i zwyklinane.
4. czesto mijajac grupki Cyganow slysze cos w stylu "ooooo jaka szakira" czy "poszedlby z taka sie zabawic"...
5. o Cygankach nie znajacych slowa "nie" gdy chca mi po raz 50 powrozyc nie bede sie rozpisywac.

i jak mam miec o nich dobre zdanie? nie mam, przykro mi. wg mnie sa glosni i bezczelni. pewnie nie wszyscy, ale u mnie w miescie niestety tak.

Ahahah, Ty też będziesz kontynuowała tą jakże wspaniałą tradycję- jak najwięcej stosunków seksualnych z przedstawicielami innych nacji, które odróżniają się kolorem skóry?

Sorry, ale Twój post brzmi niewiarygodnie.

Wszystkie Polki z Twojej rodziny są z arabami, romami, afrykanami..

A świstak siedzi i zawija w sreberka.
PaulGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 23:25   #50
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

jak komus nie przeszkadza to ze facet moze miec na boku i 10 zon i parenascie dzieci to prosze bardzo

mam znajoma w rodzinie dalszej co wyszla za cygana , rzucil ja i w tym momencie ma pare dzieci na swiecie z roznymi osobami - na dzieci rzecz jasna nie daje kasy jej...
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-20, 23:30   #51
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez PaulGhost Pokaż wiadomość
Ahahah, Ty też będziesz kontynuowała tą jakże wspaniałą tradycję- jak najwięcej stosunków seksualnych z przedstawicielami innych nacji, które odróżniają się kolorem skóry?

Sorry, ale Twój post brzmi niewiarygodnie.

Wszystkie Polki z Twojej rodziny są z arabami, romami, afrykanami..

A świstak siedzi i zawija w sreberka.
A czy ja to robię? Bo nie zauważyłam.....?:confused :

Dlaczego niewiarygodnie?

Nie wszystkie, napisałam jedna kuzynka jest z czarnym facetem, a jedna ciotka z Hiszpanem.
Kuzynek mam ze dwadzieścia, ciotek z piętnaście.

Nie mam pojęcia o co Ci chodzi.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 15:15   #52
PaulGhost
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
GG do PaulGhost Wyślij wiadomość przez MSN do PaulGhost Send a message via Skype™ to PaulGhost
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A czy ja to robię? Bo nie zauważyłam.....?:confused :

Dlaczego niewiarygodnie?

Nie wszystkie, napisałam jedna kuzynka jest z czarnym facetem, a jedna ciotka z Hiszpanem.
Kuzynek mam ze dwadzieścia, ciotek z piętnaście.

Nie mam pojęcia o co Ci chodzi.


O kurcze, dosłownie hodowla psów


Edit:

To smutne, że takie tematy zalewają internet, tematy o związkach polki z... murzynem, arabem, niemcem, rosjaninem, włochem, hiszpanem itd..

Dlaczego nie ma tematów o związkach polaków płci męskiej z arabkami, murzynkami, niemkami?

Ja osobiście bardzo chciałbym mieć za żonę arabkę i kto wie, może tak się stanie, ale smuci mnie to że nikt nie wpadł na pomysł by taki temat założyć, bo czyż tylko polki szukają szczęścia u facetów zza granicy? Ktoś, kto nie jest obeznany i przeczyta kilka takich tematów to będzie sądził, że tak. Nawet ja kiedyś wyrobiłem sobie taką opinię o polkach.

Edytowane przez PaulGhost
Czas edycji: 2010-09-10 o 15:38
PaulGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 21:37   #53
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez PaulGhost Pokaż wiadomość
O kurcze, dosłownie hodowla psów
? Nie, duża rodzina.
Cytat:
To smutne, że takie tematy zalewają internet, tematy o związkach polki z... murzynem, arabem, niemcem, rosjaninem, włochem, hiszpanem itd..
A co w tym smutnego?
Cytat:
Dlaczego nie ma tematów o związkach polaków płci męskiej z arabkami, murzynkami, niemkami?
Ja osobiście bardzo chciałbym mieć za żonę arabkę i kto wie, może tak się stanie, ale smuci mnie to że nikt nie wpadł na pomysł by taki temat założyć, bo czyż tylko polki szukają szczęścia u facetów zza granicy?
Załóż taki temat, kto Ci broni?
Cytat:
Nawet ja kiedyś wyrobiłem sobie taką opinię o polkach.
Jaką?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 01:07   #54
PaulGhost
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
GG do PaulGhost Wyślij wiadomość przez MSN do PaulGhost Send a message via Skype™ to PaulGhost
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Taką, że tylko polki szukają swoich bratnich dusz wśród cudzoziemców.

A potem płaczą, że ją jakiś cygan przeleciał i kopną w tyłek.
PaulGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 13:22   #55
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez PaulGhost Pokaż wiadomość
Taką, że tylko polki szukają swoich bratnich dusz wśród cudzoziemców.
A kto powiedział, że tylko Polki? Niemki, Francuzki, Angielki pewnie też.
Cytat:
A potem płaczą, że ją jakiś cygan przeleciał i kopną w tyłek.
Rozumiem, że Polacy nigdy nie przelatują i nie kopią Polek w tyłek?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 23:00   #56
PaulGhost
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
GG do PaulGhost Wyślij wiadomość przez MSN do PaulGhost Send a message via Skype™ to PaulGhost
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Hahahah, angielki są pierwsze w kolejce do puszczania się.

Co do drugiej odpowiedzi, to temat jest o cyganach i polakach oraz ewentualnie innych obcokrajowcach, więc co mi tu chrzanisz o polce i polaku?

Albo piszesz o dupie albo o zupie.

Edytowane przez PaulGhost
Czas edycji: 2010-09-11 o 23:01
PaulGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 10:04   #57
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Cytat:
Napisane przez PaulGhost Pokaż wiadomość
Hahahah, angielki są pierwsze w kolejce do puszczania się.

Co do drugiej odpowiedzi, to temat jest o cyganach i polakach oraz ewentualnie innych obcokrajowcach, więc co mi tu chrzanisz o polce i polaku?
No i co Ty się martwisz o te, co zostały "przeleciane i kopnięte w dupę"? Napisałaś/eś
Cytat:
A potem płaczą, że ją jakiś cygan przeleciał i kopną w tyłek.
więc ja Ci mówię, że nie tylko Cyganie mogą to zrobić.
Ja nie zdecydowałabym się na związek z Romem, ale nie dlatego, że może mnie puknąć i rzucić (bo Polak też może), tylko dlatego, że nie podoba mi się ich podejście do kobiet i do życia.
Cytat:
Albo piszesz o dupie albo o zupie.
Hamuj się.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 17:00   #58
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Przeczytaj tytuł wątku,to się dowiesz,dlaczego w co drugiej odpowiedzi padają słowa : "Cygan", "Polak/Polka".
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-19, 20:38   #59
Alushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 151
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

Ze wszystkich takich wątków w Internecie wylewają się wielkie słowa "tolerancja", "miłość pokona wszystko"...

Jeśli chcesz być w związku z facetem o bardzo odmiennej kulturze, najpierw powinnaś zadać sobie pytanie na ile jesteś dojrzała emocjonalnie i jakim typem kobiety jesteś. Jeśli jesteś kobietą, która w przypadku zmiany faceta w tyrana albo pojawieniu się barier które sprawią że nie będziesz szczęśliwa, potrafi zostawić związek i nie oglądać sie za siebie, kobietą która ma poczucie własnej wartości i dba o swoje JA, jak najbardziej. Taka kobieta zawsze może próbować. Jeśli jesteś krucha, albo masz skłonności do bycia emocjonalną Matką Teresą, nawet nie patrz w stronę takich facetów bo możesz sobie zniszczyć życie - nigdy nie potrafiąc odejść.

Najważniejsze jest poznanie siebie i tego, co możemy udźwignąć.

I nie, miłość nie pokonuje wszystkiego Chociaż bardzo chciałybyśmy w to wierzyć.
Alushi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 15:42   #60
beasz26
Raczkowanie
 
Avatar beasz26
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 253
Dot.: Zwiazek Polka-cygan co o tym myslicie?!!!

W moim malym rodzinnym miasteczku jest mala spolecznosc romska vel cyganska nie wiem jaka jest roznica?moja ciotka miala piekne, duze mieszkanie komunalne w jednej kamienicy reszta sasiadow to byli cyganie i tak jej skutecznie uprzykrzali zycie, ze mieszkanie zmienila
Jesli chodzi o to co w temacie mam kolezanke(znajoma wlasciwie)jest w zwiazku z cyganem tzn slubu chyba nie maja. Dziewczyna byla na prawde piekna wszyscy moi koledzy sie w niej kochali a ona poszla z nim. Zupelnie tego nie moglam zrozumiec dziewczyna z normalnego domu, rodzice grosza nie zalowali itd. Teraz jak ja widze zaniedbana nosi te dlugie kiecki nie zadbana zbrzydla, jest mloda a juz jej pyknal trojke dzieci. Nie pracuja oboje wiec nie wiem z czego zyja?Mysle, ze nie jest szczesliwa, ale tkwi w tym. Jak ja widze to ciagle sama z tymi dziecmi a on jak idzie to kilka metrow za nimi. Wiem, ze na poczatku sporo wycierpiala ze te stare cyganichy pluly na nia i chcialy ja ze schodow zrzucic. Ale to ze slyszenia wiem ja jednak osobiscie nie weszlabym a taki zwiazek. Choc zdarzaja sie cyganie (1 rodzina w moim miescie)uczciwie pracujacy i sa szanowani to jednak nie
beasz26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-12 07:03:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:47.