Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-23, 14:22   #61
alaba71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 236
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Tymczasem dyskryminacja pojawia się już nawet w polityce.Kiedy ktoś twierdzi, ze powinnam siedzieć w domu bo jestem kobietą albo , że kobiety i niepełnosprawni nie powinni mieć prawa głosu zastanawiam się czy te poglądy są prawdziwe czy to jakieś reality show gdzie etyka nie ma znaczenia. Politycy przeważnie mówią to co inni chcą usłyszeć bo sukces nie zalerzy od tego czy robisz dobrze ale jak podlizujesz się swojemu elektoratowi. Jednak jak określić kobietę , która sama chce być pozbawiona prawa głosu?
alaba71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 16:56   #62
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez alaba71 Pokaż wiadomość
Tymczasem dyskryminacja pojawia się już nawet w polityce.Kiedy ktoś twierdzi, ze powinnam siedzieć w domu bo jestem kobietą albo , że kobiety i niepełnosprawni nie powinni mieć prawa głosu zastanawiam się czy te poglądy są prawdziwe czy to jakieś reality show gdzie etyka nie ma znaczenia. Politycy przeważnie mówią to co inni chcą usłyszeć bo sukces nie zalerzy od tego czy robisz dobrze ale jak podlizujesz się swojemu elektoratowi. Jednak jak określić kobietę , która sama chce być pozbawiona prawa głosu?
Też się nad tym zastanawiam
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 17:45   #63
alaba71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 236
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Według mnie to dobrze , że w Sejmie zasiada Polak z czarnym kolorem skóry, a jesteśmy pierwszym krajem gdzie w sejmie zasiada osoba transseksualna.Mnie to nie przeszkadza. Olisadebe strzelał nam bramki a wcześniej mieliśmy murzyna w AK walczył w powstaniu .Nie rozumiem jak można oceniać ludzi tylko po tym ,że są czarni
alaba71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 18:56   #64
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez alaba71 Pokaż wiadomość
Tymczasem dyskryminacja pojawia się już nawet w polityce.
Nie 'nawet', a 'głównie'. Cały marketing polityczny, świat polityki, świat inwektyw politycznych - są silnie związane z postawą dyskryminacji, z uprzedzeniami i procesem stereotypizacji.
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 20:43   #65
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez alaba71 Pokaż wiadomość
Według mnie to dobrze , że w Sejmie zasiada Polak z czarnym kolorem skóry, a jesteśmy pierwszym krajem gdzie w sejmie zasiada osoba transseksualna.Mnie to nie przeszkadza. Olisadebe strzelał nam bramki a wcześniej mieliśmy murzyna w AK walczył w powstaniu .Nie rozumiem jak można oceniać ludzi tylko po tym ,że są czarni
Ci, co tak oceniają, chcą poczuć się lepsi, chociaż przez moment.

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
Nie 'nawet', a 'głównie'. Cały marketing polityczny, świat polityki, świat inwektyw politycznych - są silnie związane z postawą dyskryminacji, z uprzedzeniami i procesem stereotypizacji.
Niestety, i to ta sfera jest najbardziej niebezpieczna.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 14:09   #66
alaba71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 236
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Najlepiej nastroje szowinistyczne widać podczas każdego konfliktu.One są w każdym człowieku tylko ewoluują.W tej chwili Putinowi udało się rozpętać te nastroje nie tylko w Rosji lecz na całym świecie.Zapomniane grzechy Ukraińców pojawiły się na nowo. Krańcowe nie zawsze słuszne porównania i opinie można usłyszeć coraz częściej. Jedni pomstują na Ukraińców inni na Rosjan.Nasila się fala rasizmu .Obejmuję ona coraz nowe społeczeństwa.

KU PAMIĘCI

Wczoraj była rocznica zabójstwa 3-miesięcznej Nadii Pacyny przez ojca, któremu przeszkadzało, że dziecko płacze. Matka miała pretensję, że nie może wyjść z domu cała sprawa jest opisana

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/w...t,t,id,tm.html
alaba71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 22:08   #67
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Jakkolwiek to zabrzmi, Polacy na ich miejscu pewnie zrobiliby to samo. Te mechanizmy są uniwersalne. Niezależne od rasy, narodowości itd. Wszyscy są zdolni do zbrodni, więc trzeba robić wiele, aby nie rozbudzać takich żądzy w ludziach...
Nie obrażaj mnie jako Polaka i całego narodu. Byliśmy pod zaborami i nie słyszałem, żeby w czasie powstania wielkopolskiego czy powstań śląskiego masowo mordowano niemieckich cywilów. Ukraińcy byli i są narodem bez elit, typową chłopską masą która za podszeptem OUN-UPA była zdolna mordować polskich sąsiadów dla ograbienia ich domów.

Cytat:
Takie myślenie jest okrutne, a takie działania prowadzą do radykalizacji nastrojów. I niewpuszczanie jakiejś narodowości do restauracji jest obrzydliwym działaniem...
Powinna wystarczyć tabliczka "Cyganie są niemile widziani", aczkolwiek oni chyba nie potrafią czytać i pisać, bo u Cyganów rodzice znajdują dla dzieci ciekawsze zajęcia - żebranie i drobne kradzieże.

Cytat:
Napisane przez alaba71 Pokaż wiadomość
Myślisz ,że wszyscy muzułmanie są źli? Wiesz co oznacza słowo dżihad ?Doskonalenie się .Świętą wojnę wymyślili chrześcijanie -rozpoczynając krucjaty (...) Nie możemy zapominać, że kultura europejska ma dużo do zawdzięczenia kulturze arabskiej.''
Nie znasz historii krucjat to się nie wypowiadaj. Trochę Ci pomogę. Otóż było sobie Cesarstwo Rzymskie, które podzieliło się na część zachodnią i wschodnią. Obie części przyjęły chrześcijaństwo. U schyłku starożytności było 5 patriachatów (5 takich stolic chrześcijaństwa) - Rzym, Konstantynopol, Aleksandria, Antiochia i Jerozolima. Dzisiaj ostał się tylko Rzym. Cesarstwo Zachodnie upadło, Cesarstwo Wschodnie wciąż istniało. Pewnego razu wybuchła wielka wojna bizantyjsko-perska na wskutek której oba państwa tak się wykrwawiły, że Arabowie zajęli ponad połowę Cesarstwa (Antiochia, Aleksandria, Kartagina) i podbili Persję.

Cesarstwo Wschodnie się ostało i muzułmanie nie zdobyli Konstantynopola, ale to państwo ciągle słabło i w pewnym momencie wezwało na pomoc papieża, który wezwał europejskich władców do krucjaty. Tak więc nie zwalaj wszystkiego na złych chrześcijan, którzy najechali biednych Arabów. Wówczas na Bliskim Wschodzie żyło wielu chrześcijan, którzy poparli Krzyżowców i zawierali unie z Kościołem Rzymskokatolickim (na przykład Ormianie czy Libańczycy), które trwają do dzisiaj. Szkoda, że Krzyżowcy bardziej się nie sprężyli, bo może przeprowadziliby udaną Rekonkwistę jak Hiszpanie.

A jeśli chodzi o osiągnięcia Arabów to w zasadzie podbijając Egipt, Syrię i Persję to trochę się cywilizowali, przejmując kulturę narodów od nich bardziej rozwiniętych. Jednak Bizantyjczykom (Grekom) do pięt nie dorastali, jeśli chodzi o kulturę.

Cytat:
Napisane przez alaba71 Pokaż wiadomość
Najlepiej nastroje szowinistyczne widać podczas każdego konfliktu.One są w każdym człowieku tylko ewoluują.W tej chwili Putinowi udało się rozpętać te nastroje nie tylko w Rosji lecz na całym świecie.Zapomniane grzechy Ukraińców pojawiły się na nowo. Krańcowe nie zawsze słuszne porównania i opinie można usłyszeć coraz częściej. Jedni pomstują na Ukraińców inni na Rosjan.Nasila się fala rasizmu .Obejmuję ona coraz nowe społeczeństwa.
Wreszcie grzechy Ukraińców się one pojawiają, bo przez 45 lat "przyjaźń z ZSRR" ograniczała nam możliwość mówienia o nich, a potem "przyjaźń z Ukrainą" ograniczała nam mówienie prawdy o wyczynach Ukraińców pod Lwowem i na Wołyniu. O stosunku Ukraińców do nas mówi jeden fakt - ilu zostało Polaków pod Wilnem i Grodnem (stanowią tam liczące się mniejszości) a ilu pod Lwowem (zostali tam "Ostatni Mohikanie").

Cieszę się, że Putin zabrał Ukraińcom Krym i szykuje się do zabrania Donbasu. Po prostu stara się zjednoczyć z Rosją obszary, gdzie Rosjanie stanowią większość. A pamiętając o zachowaniu rezunów w czasie II wojny światowej wcale mu się nie dziwię, że robi to siłą.

Zresztą co jest złego w mówieniu o tym, że Ukraińcy masowo mordowali Polaków i bojkotowanie "przyjaźni polsko-ukraińskiej"? Mi w zupełności wystarczyłaby neutralność, wcale nie jestem szowinistą.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 22:54   #68
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Nie obrażaj mnie jako Polaka i całego narodu.
A podobno nie przepadasz za poprawnością polityczną.
Nie obrażaj innych narodowości, skoro oczekujesz od innych szacunku dla swojej.

Cytat:
Powinna wystarczyć tabliczka "Cyganie są niemile widziani", aczkolwiek oni chyba nie potrafią czytać i pisać, bo u Cyganów rodzice znajdują dla dzieci ciekawsze zajęcia - żebranie i drobne kradzieże.
Jesteś człowiekiem totalnie zamkniętym w stereotypie, ignorantem. Taki historyk z Ciebie, a jak widać wyżej - pojęcia o historii nie masz. Widzisz tylko to, co chcesz widzieć, łykasz siekę ze stronniczych mediów i wygłaszasz teorie, udowadniające, że tak naprawdę brak Ci poglądów. Do tych, które jawią się w Twoich wypowiedziach, podchodzisz zupełnie bezrefleksyjnie.
Dodatkowo - wyczuwam młodego kuca, także jest nadzieja, że Ci minie.



Sent from my GT-I9000 using Wizaz Forum mobile app
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 06:53   #69
alaba71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 236
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Nie obrażaj mnie jako Polaka i całego narodu. Byliśmy pod zaborami i nie słyszałem, żeby w czasie powstania wielkopolskiego czy powstań śląskiego masowo mordowano niemieckich cywilów. Ukraińcy byli i są narodem bez elit, typową chłopską masą która za podszeptem OUN-UPA była zdolna mordować polskich sąsiadów dla ograbienia ich domów.



Narodowi lub społeczeństwu, które nie rozumie samo siebie, które nie wie skąd pochodzi, i nie umie ocenić własnych walorów oraz słabości, grozi upadek-cytat Andrzej Albert Najnowsza Historia Polski

Po wpisach tej osoby widać, że nie tylko jej nie zna, ale co mnie dziwi nie chce poznać.
Podawane jej były podręczniki, książki, portale gdzie mógłby poprawić swą słabą wiedzę na temat Historii. Nawet ich nie odwiedził.Podawałem strony do stron internetowych atlasów historycznych aby uświadomić np. że Lwów nie jest historycznie polskim miastem.

Tu następuje pytanie. Skąd taka mentalność się wzięła?
Rozumiem pewne osoby chcą zaistnieć w internecie bo w normalnej rzeczowej rozmowie zostałyby wyśmiane lub raczej wzbudziły politowanie.To jest ogromny problem.




Nie znasz historii krucjat to się nie wypowiadaj.

Jestem po Historii .Studiowałam na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Trochę Ci pomogę. Otóż było sobie Cesarstwo Rzymskie, które podzieliło się na część zachodnią i wschodnią. Obie części przyjęły chrześcijaństwo. U schyłku starożytności było 5 patriachatów (5 takich stolic chrześcijaństwa) - Rzym, Konstantynopol, Aleksandria, Antiochia i Jerozolima. Dzisiaj ostał się tylko Rzym. Cesarstwo Zachodnie upadło, Cesarstwo Wschodnie wciąż istniało. Pewnego razu wybuchła wielka wojna bizantyjsko-perska na wskutek której oba państwa tak się wykrwawiły, że Arabowie zajęli ponad połowę Cesarstwa (Antiochia, Aleksandria, Kartagina) i podbili Persję.

Cesarstwo Wschodnie się ostało i muzułmanie nie zdobyli Konstantynopola, ale to państwo ciągle słabło i w pewnym momencie wezwało na pomoc papieża, który wezwał europejskich władców do krucjaty. Tak więc nie zwalaj wszystkiego na złych chrześcijan, którzy najechali biednych Arabów. Wówczas na Bliskim Wschodzie żyło wielu chrześcijan, którzy poparli Krzyżowców i zawierali unie z Kościołem Rzymskokatolickim (na przykład Ormianie czy Libańczycy), które trwają do dzisiaj. Szkoda, że Krzyżowcy bardziej się nie sprężyli, bo może przeprowadziliby udaną Rekonkwistę jak Hiszpanie.

A jeśli chodzi o osiągnięcia Arabów to w zasadzie podbijając Egipt, Syrię i Persję to trochę się cywilizowali, przejmując kulturę narodów od nich bardziej rozwiniętych. Jednak Bizantyjczykom (Grekom) do pięt nie dorastali, jeśli chodzi o kulturę.



Wreszcie grzechy Ukraińców się one pojawiają, bo przez 45 lat "przyjaźń z ZSRR" ograniczała nam możliwość mówienia o nich, a potem "przyjaźń z Ukrainą" ograniczała nam mówienie prawdy o wyczynach Ukraińców pod Lwowem i na Wołyniu. O stosunku Ukraińców do nas mówi jeden fakt - ilu zostało Polaków pod Wilnem i Grodnem (stanowią tam liczące się mniejszości) a ilu pod Lwowem (zostali tam "Ostatni Mohikanie").

Cieszę się, że Putin zabrał Ukraińcom Krym i szykuje się do zabrania Donbasu. Po prostu stara się zjednoczyć z Rosją obszary, gdzie Rosjanie stanowią większość. A pamiętając o zachowaniu rezunów w czasie II wojny światowej wcale mu się nie dziwię, że robi to siłą.

Zresztą co jest złego w mówieniu o tym, że Ukraińcy masowo mordowali Polaków i bojkotowanie "przyjaźni polsko-ukraińskiej"? Mi w zupełności wystarczyłaby neutralność, wcale nie jestem szowinistą.

Tak jak opisałem wcześniej historię dziewczynki, która ukończyła szkołę, a chyba nie przeczytała ani jednej lektury.Nauczyciele powinni starać się aby uczniowie potrafili czytać tekst ze zrozumieniem
alaba71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 07:45   #70
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
A podobno nie przepadasz za poprawnością polityczną.
Nie obrażaj innych narodowości, skoro oczekujesz od innych szacunku dla swojej.
Stwierdziłem fakt o Ukraińcach. Jedyne co mogę skorygować to jacy to byli Ukraińcy. Moje słowa dotyczą tych z Wołynia i Galicji (Ukraińcy Zachodni). Ukraińcy z Kijowa czy Charkowa brzydzą się wyczynów swoich rodaków z Zachodu.

Cytat:
Jesteś człowiekiem totalnie zamkniętym w stereotypie, ignorantem. Taki historyk z Ciebie, a jak widać wyżej - pojęcia o historii nie masz. Widzisz tylko to, co chcesz widzieć, łykasz siekę ze stronniczych mediów i wygłaszasz teorie, udowadniające, że tak naprawdę brak Ci poglądów. Do tych, które jawią się w Twoich wypowiedziach, podchodzisz zupełnie bezrefleksyjnie.
Historię znam świetnie i chyba ładnie opisałem, że wyprawy krzyżowe były odpowiedzią na ekspansję muzułmańską. Muzułmanie z "pierwszej fali" (druga fala to Turcy) skończyli ekspansję w Europie jak dostali pod Poitres z rąk Franków i pod Konstantynopolem z rąk Bizantyjczyków. I rzeź wołyńska była faktem, a nie sieką ze stronniczych mediów.

Cytat:
Dodatkowo - wyczuwam młodego kuca, także jest nadzieja, że Ci minie.
Taki młody już nie jestem, etap kuca mam za sobą.

Cytat:
Napisane przez alaba71 Pokaż wiadomość
Narodowi lub społeczeństwu, które nie rozumie samo siebie, które nie wie skąd pochodzi, i nie umie ocenić własnych walorów oraz słabości, grozi upadek-cytat Andrzej Albert Najnowsza Historia Polski
To akurat świetnie wiem, dlatego dla mnie historia jest chyba najważniejszą z nauk humanistycznych.

Cytat:
Podawane jej były podręczniki, książki, portale gdzie mógłby poprawić swą słabą wiedzę na temat Historii. Nawet ich nie odwiedził.Podawałem strony do stron internetowych atlasów historycznych aby uświadomić np. że Lwów nie jest historycznie polskim miastem.
Boże widzisz i nie grzmisz! Jak Lwów nie był historycznie polskim miastem, skoro przed wojną większość jego mieszkańców było Polakami i mniej więcej przez 600 lat było uważane za polskie miasto. Równie dobrze można stwierdzić, że Paryż i Londyn to nie są historycznie francuskie i angielskie miasta, bo zostały założone przez Rzymian. Lwów i Wilno to takie same polskie miasta jak Warszawa, Kraków czy Poznań.

Cytat:
Tu następuje pytanie. Skąd taka mentalność się wzięła?
Rozumiem pewne osoby chcą zaistnieć w internecie bo w normalnej rzeczowej rozmowie zostałyby wyśmiane lub raczej wzbudziły politowanie.To jest ogromny problem.
Taka mentalność wzięła się z poznawania historii.

Cytat:
Jestem po Historii .Studiowałam na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Boję się pomyśleć co robicie na historii.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 08:09   #71
alaba71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 236
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Boże widzisz i nie grzmisz! Jak Lwów nie był historycznie polskim miastem, skoro przed wojną większość jego mieszkańców było Polakami i mniej więcej przez 600 lat było uważane za polskie miasto. Równie dobrze można stwierdzić, że Paryż i Londyn to nie są historycznie francuskie i angielskie miasta, bo zostały założone przez Rzymian. Lwów i Wilno to takie same polskie miasta jak Warszawa, Kraków czy Poznań.



Pochodzenie historyczne - czyli w tym momencie mamy na myśli kto od początku najwcześniej patrząc się z punktu historycznego do kogo należały tereny gdzie teraz znajduje się miasto Lwów
Tereny gdzie teraz leży miasto Lwów -od momentu powstania Rusi Kijowskiej należały do niej .Czyli historycznie nie należą do Polski .
Już wcześniej ci mówiłem abyś zajr5zał obojętnie do jakiego atlasu historycznego.Pewnie nie masz w domu więc podawałem nawet strony internetowe.
Lwów można porównać do Wrocławia lub Szczecina to historycznie Polskie miasta najpierw należały do Polski niż do Niemiec
Do reszty twych wypowiedzi się nie odnoszę brak słów
alaba71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 09:06   #72
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Stwierdziłem fakt o Ukraińcach. Jedyne co mogę skorygować to jacy to byli Ukraińcy. Moje słowa dotyczą tych z Wołynia i Galicji (Ukraińcy Zachodni). Ukraińcy z Kijowa czy Charkowa brzydzą się wyczynów swoich rodaków z Zachodu.



Historię znam świetnie i chyba ładnie opisałem, że wyprawy krzyżowe były odpowiedzią na ekspansję muzułmańską. Muzułmanie z "pierwszej fali" (druga fala to Turcy) skończyli ekspansję w Europie jak dostali pod Poitres z rąk Franków i pod Konstantynopolem z rąk Bizantyjczyków. I rzeź wołyńska była faktem, a nie sieką ze stronniczych mediów.
Nie wiem, po co mnie cytujesz, skoro W OGÓLE nie odnosisz się do moich wypowiedzi.



Sent from my GT-I9000 using Wizaz Forum mobile app
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 09:15   #73
alaba71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 236
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
Nie wiem, po co mnie cytujesz, skoro W OGÓLE nie odnosisz się do moich wypowiedzi.



Sent from my GT-I9000 using Wizaz Forum mobile app
Brak umiejętności rozumienia przeczytanego tekstu to zatrważające i przykre. Ja to zauważyłem np .na forum dotyczącym Ukrainy gdzie wypowiedzi niektórych osób pokazują , że mają z tym problem.To jest to co ja pisałem.Jak można pozwolić osobie skończyć szkołę podstawową bez umiejętności rozumienia tekstu.To podstawowa sprawa w życiu.
alaba71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 10:18   #74
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez alaba71 Pokaż wiadomość
Pochodzenie historyczne - czyli w tym momencie mamy na myśli kto od początku najwcześniej patrząc się z punktu historycznego do kogo należały tereny gdzie teraz znajduje się miasto Lwów
A nie słyszałaś o Grodach Czerwieńskich? Ruska "Powieść minionych lat" wspomina o tym obszarze zamieszkanym przez lechickie (polskie) plemię Lędzian. Najpierw Włodzimierz Wielki dokonał podboju, a potem Jarosław Mądry deportował to plemię do innych prowincji ruskich, bo ciągle dążyło w kierunku Piastów.

Roku 6539 [1031]. Jarosław i Mścisław zebrali wojów mnogich, poszli na Lachów i zajęli Grody Czerwieńskie znowu, i spustoszyli ziemię lacką, i mnóstwo Lachów przywiedli, i rozdzielili ich. Jarosław osadził swoich nad Rosią, i są do dziś.

Cytat:
Tereny gdzie teraz leży miasto Lwów -od momentu powstania Rusi Kijowskiej należały do niej .Czyli historycznie nie należą do Polski.
Tere fere, za czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego był to obszar plemienia Lędzian i od nich mamy nazwę "Lachów" dawniej na Rusi, a obecnie jej formy są oficjalnymi nazwami Polaków w Turcji, na Litwie czy na Węgrzech. Faktem jest, że Lwów zostało założone przez książąt ruskich, ale sam obszar nie ma takich bezspornie ruskich korzeni. Poza tym raz jeszcze powtarzam - w 1945 roku po wymordowaniu Żydów Polacy stanowili ponad 70% mieszkańców miasta. A zacięta obrona Lwowa przed Ukraińcami 90 lat temu, kiedy polska młodzież pogoniła ich z miasta, jak i późniejsza obrona przed bolszewikami mówi, jakie było serce tego miasta.
https://www.youtube.com/watch?v=mBdnaM8XDtI

Cytat:
Lwów można porównać do Wrocławia lub Szczecina to historycznie Polskie miasta najpierw należały do Polski niż do Niemiec
Do reszty twych wypowiedzi się nie odnoszę brak słów
Zgodnie z twoim tokiem rozumowania Wrocław to miasto historycznie czeskie, bo zostało założone i nazwane na cześć czeskiego księcia Wratysława I.

Jak byłaś w samym Lwowie to jeśli chodzi o typowy wygląd, jest miastem łacińskim. Zupełnie różni się od Kijowa i bliżej mu do Krakowa, jeśli mowa o podobieństwie. Większość cerkwi grekokatolickich w tym mieście to przerobione kościoły katolickie

Edytowane przez Imperialista
Czas edycji: 2014-09-25 o 10:21
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 12:38   #75
alaba71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 236
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Tere fere, za czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego był to obszar plemienia Lędzian i od nich mamy nazwę "Lachów" dawniej na Rusi, a obecnie jej formy są oficjalnymi nazwami Polaków w Turcji, na Litwie czy na Węgrzech. Faktem jest, że Lwów zostało założone przez książąt ruskich, ale sam obszar nie ma takich bezspornie ruskich korzeni. Poza tym raz jeszcze powtarzam - w 1945 roku po wymordowaniu Żydów Polacy stanowili ponad 70% mieszkańców miasta. A zacięta obrona Lwowa przed Ukraińcami 90 lat temu, kiedy polska młodzież pogoniła ich z miasta, jak i późniejsza obrona przed bolszewikami mówi, jakie było serce tego miasta.
https://www.youtube.com/watch?v=mBdnaM8XDtI



Podałem ci już kiedyś strony atlasów historycznych na YOUTABE
Grody Czerwieńskie nie obejmowały terenów Lwowa

To jest twój problem wg siebie jesteś najmądrzejszy nie sprawdzisz linków bo musiałbyś się przyznać do błędów a ty tego nie potrafisz

https://www.youtube.com/watch?v=Iuxn1Gamazk

https://www.youtube.com/watch?v=JhwGW8JzH8g

wystarczy wpisać na you tabe Atlas Historyczny Polski lub od Mieszka do współczesności wystarczy poczytać np Histmag.org tam sie wypowiadają profesorowie osoby znające się na historii
jest mi przykro , że nie mam ,,tego czegoś'' co mogłoby zmusić cię do odwiedzenia tych stron przeczytania książek itd.Twoje nieuctwo i zadufanie jest mnie przeraża. Wiedza się przydaje serio może ci to się wyda dziwne, ale nawet jeśli potem nie przyznasz się do tego warto wejść na Histmag.org poczytać o Rusi Kijowskiej lub poczytać Brucknera czy Starowolskiego bo wtedy sam to zrozumiesz i nigdy już nie zbłaźnisz się brakiem wiedzy. Będziesz miał swoje poglądy lecz każdy je może mieć.Ważne aby nie robić z siebie nieuka
alaba71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 14:28   #76
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez alaba71 Pokaż wiadomość
jest mi przykro , że nie mam ,,tego czegoś'' co mogłoby zmusić cię do odwiedzenia tych stron przeczytania książek itd.Twoje nieuctwo i zadufanie jest mnie przeraża. Wiedza się przydaje serio może ci to się wyda dziwne, ale nawet jeśli potem nie przyznasz się do tego warto wejść na Histmag.org poczytać o Rusi Kijowskiej lub poczytać Brucknera czy Starowolskiego bo wtedy sam to zrozumiesz i nigdy już nie zbłaźnisz się brakiem wiedzy. Będziesz miał swoje poglądy lecz każdy je może mieć.Ważne aby nie robić z siebie nieuka
Sam jesteś niedouczony, bo niektóre dokumenty stwierdzają, że plemię Lędzian na wschodzie sięgało po rzekę Stryj ("Ztir"). Co byłoby logiczne, że granicą ich terenów były dwie rzeki - Stryj i Bug. Jak wiesz, źródło Bugu i ujście Stryju do Dniestru są kawałek na wschód od Lwowa.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 17:55   #77
alaba71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 236
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Sam jesteś niedouczony, bo niektóre dokumenty stwierdzają, że plemię Lędzian na wschodzie sięgało po rzekę Stryj ("Ztir"). Co byłoby logiczne, że granicą ich terenów były dwie rzeki - Stryj i Bug. Jak wiesz, źródło Bugu i ujście Stryju do Dniestru są kawałek na wschód od Lwowa.

To jest to co opisywałem jesteś najmądrzejszy.Nie powinieneś czasem wykładać Historii na Uniwersytecie miałeś już propozycje ?Spróbuj to splendor i pieniądze. Może spróbuj napisać do jakiejś gazety lub na portal Histmag.org lub Ciekawostki Historyczne .Wychodzi na to ,że wiesz więcej niż wszyscy profesorzy historii czyli jesteś takim ,,superprofesorem''

Zamiast tu pisać napisz do jakiejś gazety Historycznej.Po pierwsze dostaniesz pieniądze a po drugie jak wydrukują twe nowinki to wtedy powiem miał Pan rację. Studiowałem Historię na Uniwersytecie a powinnam się uczyć u Pana
alaba71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 19:28   #78
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez alaba71 Pokaż wiadomość
Studiowałem Historię na Uniwersytecie a powinnam się uczyć u Pana
Jesteś nią czy nim, bo używasz dwóch rodzajników. Nie wiem co studiujesz, ale jeśli to historia to współczuje ...
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 10:19   #79
alaba71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 236
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Jesteś nią czy nim, bo używasz dwóch rodzajników. Nie wiem co studiujesz, ale jeśli to historia to współczuje ...
Gdybyś czytał uważnie to wiedziałbyś , iż nie studiuje lecz skończyłam studia na wydziale Historii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uwierz mi , że wiedza w każdej sytuacji pomaga człowiekowi. Tu cię nie widać. Lecz pomyśl jak takie wiadomości będziesz powtarzał w realu. Określenie niedouczony będzie już skierowane do konkretnej osoby. Ludzie nie będą się śmiać z Imperialisty tylko z Adama,Piotrka czy Bolka nie wiem jak masz na imię.
alaba71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 17:10   #80
jerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez alaba71 Pokaż wiadomość
.Jak temu przeciwdziałać .
Nie przekonywać agresją słowną i fizyczną do swojej racji.
Nie udawać , że pewnych rzeczy nie ma np.kradzieży przez cyganów tylko dlatego , żeby nie zostać posądzonym o rasizm.Bo potem rosną takie kwiatki jak w Uk czy Francji , gdzie już chyba mniejszość rządzi większością.
jerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-05, 10:36   #81
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji


Ile już razy spotkałam się z taką postawą :/.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 22:35   #82
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość

Ile już razy spotkałam się z taką postawą :/.
Ile już razy spotkałam się z taką ignorancją :/.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 11:40   #83
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
Ile już razy spotkałam się z taką ignorancją :/.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Co jest ignoracją w tym przypadku? Jeśli chodzi o przestępczość u Murzynów na tle społeczeństwa USA czy różnice między krajami północnej a czarnej Afryki statystyki nie kłamią.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 17:51   #84
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Co jest ignoracją w tym przypadku? Jeśli chodzi o przestępczość u Murzynów na tle społeczeństwa USA czy różnice między krajami północnej a czarnej Afryki statystyki nie kłamią.
Nie wiem jakie są statystyki, przestępczość wynika z różnych przyczyn ale trzeba też pamiętać o czasach niewolnictwa w USA i że to biali wyrządzali horror czarnym.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 19:29   #85
jerr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 574
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Ale teraz niewolnictwa nie ma i to nie jest uzasadnienie przestepstwa.Polak był pod zaborami Rosji i Niemiec i jak popełni tam przestępstwo to podczas procesu ten argument by ich w ogóle nie interesował.Zabiłeś , okradłeś idziesz siedzieć i nikoko nie interesuje , że twoich pradziadów mój lud gnębił.A w większości tym mniejszościom to się po prostu nie chce pracować , wolą zasiłki i narzekać.
Nikt nie zabrania murzynowi wyjechania do Afryki , a Arabowi do Syrii.
jerr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 19:56   #86
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Ale ja nie mówię, że to cokolwiek usprawiedliwia jedynie stwierdzam fakt, że moralność, etyczność na przestrzeni dziejów nie zależy od rasy. Przeczytałam większość biografii seryjnych morderców i znacząca większość to biali, mężczyźni i mieszkańcy USA. Można oczywiście z tego wyciągnąć jakieś wnioski, które będą prawdziwe typu: mężczyźni mają większość skłonność do agresji - szczególnie tej seksualnej a przyczyną wysokiego odsetka zabójców w USA jest fakt, że do Ameryki uciekało kiedyś wielu przestępców chcąc uniknąć kary, mimo to nie popadałabym też w fanatyzm. Czarni często byli też w USA karani za przewinienia białych.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 20:50   #87
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Nie wiem jakie są statystyki, przestępczość wynika z różnych przyczyn ale trzeba też pamiętać o czasach niewolnictwa w USA i że to biali wyrządzali horror czarnym.
Horror to dopiero mieli kiedy Lincoln zlikwidował niewolnictwo i musieli opuścić południowe plantacje dla północnych miast.

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Ale ja nie mówię, że to cokolwiek usprawiedliwia jedynie stwierdzam fakt, że moralność, etyczność na przestrzeni dziejów nie zależy od rasy.
Oczywiście, że nie. Tylko w dzisiejszych czasach symbolem zła jest biały mężczyzna. Bo kobietom, Murzynom i gejom należą się parytety, przywileje i z reguły nie można mówić źle o mniejszościach.

Cytat:
przyczyną wysokiego odsetka zabójców w USA jest fakt, że do Ameryki uciekało kiedyś wielu przestępców chcąc uniknąć kary, mimo to nie popadałabym też w fanatyzm.
Moim marzeniem jest zamieszkać w dawnej kolonii stworzonej dla kryminalistów - Australii.

Cytat:
Czarni często byli też w USA karani za przewinienia białych.
Za to sądy odpowiadają, że uniwersytety stanowe mają prawo mieć parytety dla Murzynów, bo to wynagradzanie ich krzywdy i "zwiększa różnorodność".
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 09:01   #88
alaba71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 236
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

[QUOTE=Imperialista;484378 35].



Moim marzeniem jest zamieszkać w dawnej kolonii stworzonej dla kryminalistów - Australii.


Stosunki z Australijczykami układały się bardzo poprawnie, że tylko wspomnę o dobrej współpracy podczas oblężenia Tobruku.Wielu Polaków mieszka w Australii. Doceniają tam Lecha Wałęsę ma tam swój plac .Czy Leszka Balcerowicza doktorat Uniwersytetu Nowej Południowej Walii w Sydney.
alaba71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 12:59   #89
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Stop Przemocy i Szowinizmowi czyli skąd u osób bierze się postawa dyskryminacji

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Oczywiście, że nie. Tylko w dzisiejszych czasach symbolem zła jest biały mężczyzna. Bo kobietom, Murzynom i gejom należą się parytety, przywileje i z reguły nie można mówić źle o mniejszościach.
Niestety ludzie nie potrafią zachować równowagi i popadają ze skrajności w skrajność.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-08 13:59:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.