Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony. - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-07, 22:29   #331
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Teściowa miała w zeszłym roku chyba pomidory black cherry - najsmaczniejsze z koktajlowek,bardzo soczyste.
Chyba tylko malonowe mi bardziej smakują, chociaż to inny zupełnie smak.
I dużo jej tych black urósło.
Mi mój wilec zmarniał bardzo - chyba go przewialo albo nie wiem co :rolleyes . Muszę sobie dokupić jakieś pnącze na kratkę na balkonie.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 08:03   #332
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

pempek- oryginalne te tulipany- i jakie ekonomiczne Skąd Ty je masz?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Rudbekię muszę pikować

A kupię jeszcze nasiona pelargonii i wysieję do doniczek, zobaczę jakie będą na przyszły rok. Bo chyba za późno je wysiałam. Rosną, ale ja bym chciała takie duże jakie już są w sprzedaży
teraz chcesz je posiać? a nie lepiej w styczniu? one chyba i tak będą 'chciały' czy tam musiały zimować...?
w tym roku to wszystko marnie rosło, bo marzec był strasznie ciemny, deszczowy.
posadzilas je już w skrzynkach, czy tam w ogrodku? pokażesz?

powojnik Ci skonał, piszesz... a chciałam własnie jakiś kupić jako pnącze- a tez by stał w miejscu gdzie by deszcz go dosięgał bezpośrednio..

możesz przy okazji pokazaś swoją rudbekie? ona rośnie na zewnątrz od początku?
moja od wystwienia na balkon jakby ruszyła z rośnięciem.

u mnie wczoraj cały dzień było slonecznie i temp 13-17 st.C - w sloncu pewie więcej, chociaz chłodny i mocny wiatr wiał, wystawiłam rano na balkon pomidorki i ... jeden (odmiana Bajaja) zwiądł i usechł niemal całkiem, a innym troche koncówek posuszyło. Nie były pierwszy raz na balkonie, chyba 4 lub 5ty

za to odmiana Maskotka nienaruszona. (takie porównanie tych 2 odmian an YT znalazłam https://www.youtube.com/watch?v=TERQsQ7G-mI

nie umiem w to całe hartowanie albo jednak efekt południowego balkonu jest zbyt mocny
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 14:07   #333
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Zobaczcie jak wyrosły, z jednej łodygi cały bukiet
Jaj, ale cudne! Znasz może ich nazwę?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Z pracy planuję wziąć pomidory Black Cherry. Naczytałam się o tych pomidorach, żeby móc klientom odpowiadać na pytania i całą noc pomidory mi się śniły Masakra. Ale bardzo ciekawa odmiana. Jak ktoś miał to dajcie znać
Tylko brać, będzie Pani zadowolona Jest taki słodko-kwaśny, ma ciekawy kolor i plonuje jak głupi. Dzieci prosto z krzaków jadły

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89572481]wiecie co, taki lekki oftopic - moje dziecko miało wczoraj w szkole "lekcje ogrodnictwa" tzn. dostali sadzoneczki sałaty do posadzenia. I z tego co mi opowiadała to pani kompletnie NIC im nie powiedziała jak to sadzic, jak potem pielęgnować, dzieciaki dostały w pudełku do wyrwania sobie sałatki, kubeczki bez dziurek w dnie i ziemię i 'sadźcie sobie'. Moja to mądrala bo i ogladała jak ja grzebie i babcia w ziemi i sama wcześniej cos tam wsadzała, chociaz i tak za głęboko to wsadziła, ale niektóre inne dzieciaki to i tak czekały aż pani im sama powsadza.[/QUOTE]
Kicha trochę. U córki w przedszkolu mają śliczny ogródek, bardzo dużo kwiatów, wrzosów, większość z tego dzieci sadziły/siały przy asyście pań. No ale nasze panie są wszystkie same ogrodniczkami, to wiedziały co i jak

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89572988]Że najpierw wychodzą te liścienie, potem listki, a korzeń na końcu grubieje czy może odwrotnie? Czy to zgrubienie to tak równocześnie raczej?[/QUOTE]
Tak, najpierw liście, potem łodyżka grubieje (w sumie liście też wtedy jeszcze rosną trochę.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Chyba, że w foliaku (szklarni), wtedy można. No i się dowiedziałem ostatnio, że pomidory sadzi się bardzo głęboko, tj. łodyga w ziemi pod pierwsze liście prawie, dla mnie nowość (bo o obrywaniu "bocznych" liści to chyba wszyscy już słyszeli)
Bo z tej łodygi one wypuszczają jeszcze dużo korzeni, a dużo korzeni to dobrze odżywione pomidory

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
U mnie już prawie cały tunel zasadzony, zostało pół rzadka, zwykły malinowy tam chyba trafi i załatwione. To plus zacznę wiązać dziś. Z tym że u mnie to skala polprofesjonalna🤣
W noce koło zera włączam piecyk gazowy na butlę i rozpalam wkłady do zniczy. Generalnie najmniej w dużym tunelu mi spada w nocy do koło 7 z tymi zabiegami.
Ale mega widzę jaka jest różnica zależnie od miejsca postawienia. Mam mały tunel koło domu na sadzonki i jest zawsze ze dwa stopnie zimniejszy nocami niż ten duży na drugim końcu działki, technologia budowy ta sama
Mam podgląd na temperature, czujniki temp z Ali za dwie dychy plus stary telefon jako hotspot🤣
Nie no, teraz to wszystkich pobiłaś, my to amatorzy przy Tobie 🤣
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 14:18   #334
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

To są zwykłe tulipany, tzn kupione gdzieś w dino czy obi, tylko jakoś zmutowały, nie wiem o co kaman w sumie ale piękne, trzeba im przyznać
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 14:45   #335
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Powiedzmy że to w temacie balkonowym.
Sadził ktoś tutaj kaladium? Jestem zielona w temacie bulw i hodowania roślin od zera. Zasadziłam bulwy z miesiąc temu w doniczkach, trzymałam wilgotną glebę, ale nic nie wyszło, jak siedziały tak siedzą. Jest szansa że coś z tego będzie czy już za późno?
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 14:57   #336
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Powiedzmy że to w temacie balkonowym.

Sadził ktoś tutaj kaladium? Jestem zielona w temacie bulw i hodowania roślin od zera. Zasadziłam bulwy z miesiąc temu w doniczkach, trzymałam wilgotną glebę, ale nic nie wyszło, jak siedziały tak siedzą. Jest szansa że coś z tego będzie czy już za późno?
Ja mam trzy lata kaladium i co roku wyrasta dość ładnie. Spokojnie, daj mu czas
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-08, 21:11   #337
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Nie no, teraz to wszystkich pobiłaś, my to amatorzy przy Tobie 🤣
Hahaha, ale w tym roku to przesadziłam ostrooo że skalą
Mały sneak peak, chwastki już rosną a ledwo zaczęłam wiązanie
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-10, 08:06   #338
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

WOW! syyyyyylwia
i to wszystko takie już duże urosło Ci od nasionka? w szklarni te sadzonki czy na parapetach?
to Ty te pomidorki bedziesz miała pewnie już w lipcu, co?

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

u mnie od 2 dni tak mocno wieje, że wszystkie roślinki na balkonie się poprzechylały, pokładły, a te mniejsze sadzonki pelargonie to mam wrażenie, że aż ziemi chce wyrwać
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 09:24   #339
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Mały sneak peak, chwastki już rosną a ledwo zaczęłam wiązanie
Cooooo? Takie duże?

Edit: Tak patrzę drugi raz i widzę, że fajny namiot masz. To samoróba?

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89576872][/COLOR]u mnie od 2 dni tak mocno wieje, że wszystkie roślinki na balkonie się poprzechylały, pokładły, a te mniejsze sadzonki pelargonie to mam wrażenie, że aż ziemi chce wyrwać [/QUOTE]
Mi się chyba róża złamała Podwiązałam ją, ale nie wiem, czy tylko tak lekko się pochyliła, czy całkiem złamana gałązka.
Super truskawki kwitną i pierwsze ziemniaki wychodzą (zagapiłam się i sadziłam późno). Szparagi mają się super, szkoda, że trzeba je przez pierwsze trzy lata zostawić w spokoju, żeby się rozrosły. Nie mogę odżałować moich poprzednich, takie były dorodne, takie plony dawały, miałam szparagową wiosnę i lato przez kilka sezonów. Ale przyszła mysza i też jej smakowały, nie zostawiła nic Teraz jest specjalna grządka z zabezpieczeniem od spodu

Udało mi się oddać trochę sadzonek pomidorów i papryki koleżance z pracy

I się pochwalę, że jem już mój szpinak i rzodkiewki. Zrobiłam też pierwszy raz pesto z czosnku niedźwiedziego (mam go już kilka lt, ale jakoś nie miałam śmiałości) i było bardzo smaczne No ale tylko raz się udało, bo teraz już kwitnie i usycha.
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2023-05-10 o 09:26
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 12:21   #340
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

To ja szpinak i sałatę będę dopiero wyśpiewać, a na rzodkiew to jeszcze czekam .
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 12:34   #341
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
To ja szpinak i sałatę będę dopiero wyśpiewać, a na rzodkiew to jeszcze czekam .
Ja lubię ze szpinakiem uprzedzić mszyce Jak na razie 1:0 dla mnie.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-10, 18:19   #342
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89576872]WOW! syyyyyylwia
i to wszystko takie już duże urosło Ci od nasionka? w szklarni te sadzonki czy na parapetach?
to Ty te pomidorki bedziesz miała pewnie już w lipcu, co?[/QUOTE]
Myślę że w czerwcu się zaczną
To na foto to akurat kupione, pierwsza próba uzyskania tak wczesnych pomidorów i większość sadzonek zabilam pierwszej nocy w tuneliku
Ale te, które przezyly są podobne rozmiarem, zaczęłam bardzo wcześnie

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Cooooo? Takie duże?

Edit: Tak patrzę drugi raz i widzę, że fajny namiot masz. To samoróba?
Tak, okrutnie mi połamał śnieg tej zimy sosnowy młody lasek, weszłam tam to aż się płakać chciało, dwa wielkie place nic nie zostało
Bo to cóż, sprzątnęłam te nieszczęsne drzewa i miałam dużo drewna, więc powstał wiosną tunel. Nówka nieśmigana, zobaczymy jak się sprawdzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 20:10   #343
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Zobaczcie jak wyrosły, z jednej łodygi cały bukiet Załącznik 7789307Załącznik 7789308Załącznik 7789309


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niesamowite są

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Cooooo? Takie duże?

Edit: Tak patrzę drugi raz i widzę, że fajny namiot masz. To samoróba?


Mi się chyba róża złamała Podwiązałam ją, ale nie wiem, czy tylko tak lekko się pochyliła, czy całkiem złamana gałązka.
Super truskawki kwitną i pierwsze ziemniaki wychodzą (zagapiłam się i sadziłam późno). Szparagi mają się super, szkoda, że trzeba je przez pierwsze trzy lata zostawić w spokoju, żeby się rozrosły. Nie mogę odżałować moich poprzednich, takie były dorodne, takie plony dawały, miałam szparagową wiosnę i lato przez kilka sezonów. Ale przyszła mysza i też jej smakowały, nie zostawiła nic Teraz jest specjalna grządka z zabezpieczeniem od spodu

Udało mi się oddać trochę sadzonek pomidorów i papryki koleżance z pracy

I się pochwalę, że jem już mój szpinak i rzodkiewki. Zrobiłam też pierwszy raz pesto z czosnku niedźwiedziego (mam go już kilka lt, ale jakoś nie miałam śmiałości) i było bardzo smaczne No ale tylko raz się udało, bo teraz już kwitnie i usycha.
Proszę przepis na to pesto Też mam ten czosnek, pierwszy raz w tym roku.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89576872]u mnie od 2 dni tak mocno wieje, że wszystkie roślinki na balkonie się poprzechylały, pokładły, a te mniejsze sadzonki pelargonie to mam wrażenie, że aż ziemi chce wyrwać [/QUOTE]

U nas tak samo dzisiaj, wszystko się wywracało

Za to teraz jak wiatr ucichł to bardzo ciepło jest .

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89574716]

teraz chcesz je posiać? a nie lepiej w styczniu? one chyba i tak będą 'chciały' czy tam musiały zimować...?
w tym roku to wszystko marnie rosło, bo marzec był strasznie ciemny, deszczowy.
posadzilas je już w skrzynkach, czy tam w ogrodku? pokażesz?

powojnik Ci skonał, piszesz... a chciałam własnie jakiś kupić jako pnącze- a tez by stał w miejscu gdzie by deszcz go dosięgał bezpośrednio..

możesz przy okazji pokazaś swoją rudbekie? ona rośnie na zewnątrz od początku?
moja od wystwienia na balkon jakby ruszyła z rośnięciem.

u mnie wczoraj cały dzień było slonecznie i temp 13-17 st.C - w sloncu pewie więcej, chociaz chłodny i mocny wiatr wiał, wystawiłam rano na balkon pomidorki i ... jeden (odmiana Bajaja) zwiądł i usechł niemal całkiem, a innym troche koncówek posuszyło. Nie były pierwszy raz na balkonie, chyba 4 lub 5ty

za to odmiana Maskotka nienaruszona. (takie porównanie tych 2 odmian an YT znalazłam https://www.youtube.com/watch?v=TERQsQ7G-mI

nie umiem w to całe hartowanie albo jednak efekt południowego balkonu jest zbyt mocny [/QUOTE]

Teraz bym posiała, ciekawa jestem jak wzejdą i jakie będą np. na jesieni.

Wszystko takie liche, rododendrony w Książu i u mnie o tej porze kwitły, a tu ani jednego kwiata. Bzy powinny już cieszyć oczy, a tu jeszcze pąki...

Moja donica nie miała otworów, stała bez zadaszenia i po prostu cały zgnił.

Jutro zrobię zdjęcie. Nie, moja od nasion jeszcze czeka w pojemnikach, ale już za ciasno jej Ale chyba od razu wysadzę na miejsce stałe, nie ma sensu już się bawić w rozdzielanie

O, mamy w sprzedaży 'Maskotki'. My pomidory podlewamy do tacek, pobierają wodę od korzeni. I nie mogą za dużo. Chronimy przed wiatrem. Może się wysuszył za bardzo, słońce + wiatr to chwila i sucho jak pieprz. Dzisiaj ze 3 razy podlewałyśmy


Kupiłam rododendron w Dino biały z 40 zł na 30 przeceniony. Mam już 4, ale tego wysadzę za śliwką, jak teren tam ogarnę.
I kupiłam azalię różową, no piękna jest Tylko ziemię muszę kwaśną dokupić.

I kupuję aksamitki, dzisiaj dostawa była w 3 kolorach: żółtym, pomarańczowym i czerwonym

Tylko nie mam kiedy tego posadzić Bo do 17 pracujemy.
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-11, 09:12   #344
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Proszę przepis na to pesto Też mam ten czosnek, pierwszy raz w tym roku.
Przepis improwizowany na podstawie tego, co w necie, nie miałam wszystkich składników Generalnie liście czosnku, jakiś orzech (nerkowiec, włoski, słonecznik, pestki dyni), oliwa, sól, parmezan (albo inny twardy, nie miałam, dałam żółty i było też pycha). Można na pewno dać oliwki czy kapary i zmiksować wszystko. Ja jadłam z makaronem, mąż na chlebie.
Czytałam, że jak liście są młode to są ostrzejsze w smaku, a jak zakwitnie to już słaby aromat.

Mam jakieś tajemnicze drzewo w ogrodzie, może ktoś też ma coś podobnego, bo w necie szukanie mi nie poszło. Liście są zielono-bordowawe, nieduże, błyszczące, kwiaty ma ciemnoróżowe, pokroju kwiatów jabłoni. Nie pamiętam, żeby miało owoce jadalne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1683792517425.jpg (340,7 KB, 42 załadowań)
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-11, 12:33   #345
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Przepis improwizowany na podstawie tego, co w necie, nie miałam wszystkich składników Generalnie liście czosnku, jakiś orzech (nerkowiec, włoski, słonecznik, pestki dyni), oliwa, sól, parmezan (albo inny twardy, nie miałam, dałam żółty i było też pycha). Można na pewno dać oliwki czy kapary i zmiksować wszystko. Ja jadłam z makaronem, mąż na chlebie.
Czytałam, że jak liście są młode to są ostrzejsze w smaku, a jak zakwitnie to już słaby aromat.

Mam jakieś tajemnicze drzewo w ogrodzie, może ktoś też ma coś podobnego, bo w necie szukanie mi nie poszło. Liście są zielono-bordowawe, nieduże, błyszczące, kwiaty ma ciemnoróżowe, pokroju kwiatów jabłoni. Nie pamiętam, żeby miało owoce jadalne.
A to nie rajskie jabłuszko?
Jak jeszcze mieszkałam w bloku mieliśmy takie na podwórku, małe bordowe owoce, których używaliśmy jako kredy do malowania na asfalcie
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-12, 13:00   #346
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A to nie rajskie jabłuszko?
Jak jeszcze mieszkałam w bloku mieliśmy takie na podwórku, małe bordowe owoce, których używaliśmy jako kredy do malowania na asfalcie
Dzięki Rzeczywiście, wygląda jak to, poczekam czy będą owocki to się wyjaśni To jest w tej części ogrodu, która do niedawna nie należała do mnie, porobiliśmy tam porządki i się rozglądam. Są tam m.in. antyczne wręcz borówki amerykańskie (są wielkie i wiem, że owocują), był gąszcz czarnych malin (już z grubsza ogarnięte), jakaś grusza którą objadały osy, bo nie było do niej dojścia i jeszcze kilka rzeczy do zidentyfikowania.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-13, 15:35   #347
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

A u mnie znów jakiś wicher- szarpie tymi roślinami że hej!
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-13, 18:38   #348
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Pół pomidorów w grunt już dziś poszło. Ostatnia noc zimna w teorii dziś, mam nadzieję że nie zejdzie poniżej prognozowanej temp🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-14, 17:49   #349
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

U mnie tez już pomidorki posadzone
Wrzucam pare fotek z mojego majowego ogrodu
Na pierwszej miskanty, które za 3 tygodnie będą miały 2 mIMG_1684082900.815270.jpg
IMG_1684082913.762670.jpg
IMG_1684082923.755989.jpg
IMG_1684082933.529236.jpg
IMG_1684082942.271246.jpg
IMG_1684082955.010916.jpg
IMG_1684082995.568701.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-16, 17:50   #350
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Przepis improwizowany na podstawie tego, co w necie, nie miałam wszystkich składników Generalnie liście czosnku, jakiś orzech (nerkowiec, włoski, słonecznik, pestki dyni), oliwa, sól, parmezan (albo inny twardy, nie miałam, dałam żółty i było też pycha). Można na pewno dać oliwki czy kapary i zmiksować wszystko. Ja jadłam z makaronem, mąż na chlebie.
Czytałam, że jak liście są młode to są ostrzejsze w smaku, a jak zakwitnie to już słaby aromat.

Mam jakieś tajemnicze drzewo w ogrodzie, może ktoś też ma coś podobnego, bo w necie szukanie mi nie poszło. Liście są zielono-bordowawe, nieduże, błyszczące, kwiaty ma ciemnoróżowe, pokroju kwiatów jabłoni. Nie pamiętam, żeby miało owoce jadalne.
Dzięki, zrobię w wolnej chwili

Ja też mam tajemnicze drzewa i czekam co z nich będzie

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
U mnie tez już pomidorki posadzone
Wrzucam pare fotek z mojego majowego ogrodu
Na pierwszej miskanty, które za 3 tygodnie będą miały 2 mZałącznik 7789544
Załącznik 7789545
Załącznik 7789546
Załącznik 7789547
Załącznik 7789548
Załącznik 7789549
Załącznik 7789550

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na 5 zdjęciu to świerk conica czy jakoś tak?
Super, tak kolorowo już

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

To moje rozsady. Pelargonie będę przesadzała jak wrócę z chłopakiem i przywieziemy doniczki

Jak się wyrobię we czwartek to już wszystko (oprócz trawy) wysadzę. Druga opcja to niedziela

1. Pelargonie
2. Astry i lawenda (ta gęsta)
3. Budleja Davida (mam trochę tych sadzonek)
4. Rudbekia
5. Trawa pampasowa
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-16, 17:54   #351
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Nie załączyłam zdjęć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pelargonie.jpg (94,7 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg astry i lawenda.jpg (80,2 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg budleja2.jpg (54,9 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rudbekia.jpg (125,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg trawa pampasowa.jpg (114,9 KB, 26 załadowań)
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-16, 17:58   #352
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

A to kupione:

1. Aksamitki
2. Azalia - mam jeszcze fioletową
3. Rododendron
4. Smagliczka- cudnie pachnie
5. Kompozycja donicowa: aksamitki + goździki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aksamitki.jpg (67,4 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg azalia.jpg (64,7 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg rododendron.jpg (55,3 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg smagliczka.jpg (91,6 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg donica.jpg (125,2 KB, 32 załadowań)
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-17, 15:22   #353
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Ale ładnie Nimfa, zieloniutko
Czerwonych aksamitek to nie widziałam jeszcze.
Pelargonie to w tych doniczkach z wysiania? Gęstwina ci wyszła że hohooo. Moje id 2 tygodni już na balkonie ( ciepło było) tylko wiatr je w pewnym momencie poszarpał i słońce niektóre liście przebarwilo- pewnie za młode gówniary jeszcze. Wstawię zdjęcie przed oberwaniem brzydkich liści. Obok stokrotek te dojrzalsze z OBi.
Misz masz kolorystyczny mi wyszedł ale te czerwone były zaskoczeniem, bo nierozwiniete paczki kupilam.

Mam pytanko- sałata mi rośnie w takich małych doniczkach ( fota) - powinnam ja przesadzić do skrzynek czy nie ma sensu? Trochę miejsca mi brak
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-18, 11:52   #354
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

U nas ogród prawie skończony Jeszcze dziś kupuję zioła do warzywnika i pelargonie do skrzynek. Trawa posiana, czekamy aż urośnie. Posadziłam piwonie, zrobiliśmy rabaty, wysypałam laurowiśnie kamykami, mamy 4 drzewa owocowe-śliwkę, czereśnię, jabłoń i gruszkę. Dorobiliśmy się płyt kamiennych i wytoczyłam ścieżkę z tarasu do domku. Także jak urośnie trawa to będzie już pięknie
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-18, 12:31   #355
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Nie załączyłam zdjęć
Nimfa- a Ty będziesz np. rudbekie zasadzac tak siewka po siewce gdzieś w ogródku teraz w maju? w odstępach czy takimi kępkami?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-18, 15:51   #356
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89583784]Ale ładnie Nimfa, zieloniutko

Czerwonych aksamitek to nie widziałam jeszcze.

Pelargonie to w tych doniczkach z wysiania? Gęstwina ci wyszła że hohooo. Moje id 2 tygodni już na balkonie ( ciepło było) tylko wiatr je w pewnym momencie poszarpał i słońce niektóre liście przebarwilo- pewnie za młode gówniary jeszcze. Wstawię zdjęcie przed oberwaniem brzydkich liści. Obok stokrotek te dojrzalsze z OBi.

Misz masz kolorystyczny mi wyszedł ale te czerwone były zaskoczeniem, bo nierozwiniete paczki kupilam.



Mam pytanko- sałata mi rośnie w takich małych doniczkach ( fota) - powinnam ja przesadzić do skrzynek czy nie ma sensu? Trochę miejsca mi brak [/QUOTE]

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale jak patrzę na te Twoje doniczki to mam ochotę na sałatę Nigdy nie siałam i odpuściłam w tym roku ale kusi, oj kusi. Czy sałatę można cały rok wysiewać? Czy raczej już przespałam? Może sypnę jeszcze do skrzynki i zobaczę czy i co mi z tego wyjdzie...

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 17:16   #357
fehn
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Sałatę wysiewamy na wiosnę i można jął juz sie chłodniej będzie robić. Ona jak rzodkiewka jak będzie ciepło to idzie w kwiat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fehn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 17:50   #358
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 422
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale jak patrzę na te Twoje doniczki to mam ochotę na sałatę Nigdy nie siałam i odpuściłam w tym roku ale kusi, oj kusi. Czy sałatę można cały rok wysiewać? Czy raczej już przespałam? Może sypnę jeszcze do skrzynki i zobaczę czy i co mi z tego wyjdzie...

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Możesz sobie też kupić gotowe rozsady sałaty. Ja kupiłam ogórki, cukinię i paprykę, mnie się w wysiewanie nie bardzo chciało bawić.
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-19, 22:03   #359
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

U mnie pojawiły się w końcu kwiatki.

Edytowane przez KokinoNero
Czas edycji: 2023-11-19 o 10:34
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-20, 08:34   #360
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ogrodnicy i działkowcy + off top. Nasze ogródki, działki, tarasy i balkony.

Ładniutkie kwiatki a te wykałaczki to co za wynalazek?
Ja zasiałam gozdziki 1.5 miesiąca temu i to rośnie baaardzo wolno, wczoraj przesadziłam z kibeczkow dowiekszych- może ruszy i może na przyszłą wiosnę urosną...
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-21 18:55:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.