przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-18, 12:04   #1
Axl_Rose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 15

przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne


Witam
Zastanawia mnie to czy jest to normalne że przedłużył mi się okres. Biorę pierwszy raz w życiu tabletki antykoncepcyjne i są to tabletki VIXPO, zaczęłam je brać od pierwszego dnia miesiączki którą dostałam 9 maja. Na ulotce jest napisane że mogą występować krwawienia miedzy miesiączką przez kilka miesięcy. Ale czy to normalnie ze okres się przedłuża ? bo powinien skonczyc mi się ok. 15 maja a juz jest 18 i nadal trwa jakby był to nadal poczatek okresu.

Edytowane przez Axl_Rose
Czas edycji: 2014-05-18 o 12:42
Axl_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 14:56   #2
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Jestem w identycznej sytuacji, wzielam jednak tylko 2 tabletki, ale musialam przerwac bo mialam niewyobrazalne efekty uboczne. 2 dni brania tabletek, a okres przedluza mi sie juz o 4 dzien, nigdy w zyciu tak nie mialam Nie wiem czy to normalne, mam nadzieje, ze ktos bedzie wiedzial.
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 15:08   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Dziewczyny to jest niestety jak najbardziej normalne. Takie plamienia mogą utrzymywać się nawet do 3 opakowania tabletek. Organizm musi przyzwyczaić się do tabletek.

meowww- jakie miałaś skutki uboczne, że odstawiłaś tabletki po 2 sztukach? Tak, jest to normalne, bo tabletki to nie cukierki i trochę sobie namieszałaś w organizmie takim braniem.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 15:16   #4
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Dziewczyny to jest niestety jak najbardziej normalne. Takie plamienia mogą utrzymywać się nawet do 3 opakowania tabletek. Organizm musi przyzwyczaić się do tabletek.

meowww- jakie miałaś skutki uboczne, że odstawiłaś tabletki po 2 sztukach? Tak, jest to normalne, bo tabletki to nie cukierki i trochę sobie namieszałaś w organizmie takim braniem.
Okropne palpitacje serca, dusznosci, bol glowy i wieleokrotne wymioty. Dlatego musialam z nich zrezygnowac bo i tak mam juz problemy z sercem i te efekty uboczne tylko to pogarszaly. Zapisano mi diane 35 na problemy z cera.
Tak, masz racje, pewnie niezle to namieszalo, ale mialam w planach brac przez conajmniej 3 miesiace, nie wiedzialam ze moj organizm tak zareaguje. Wiesz ile mniej wiecej moze sie to utrzymywac? Mam okres juz 11 dzien. Wygladalo to tak, jakby juz sie konczyl, a od 2 dni jak gdyby znow sie zaczal, tzn. stal sie obfity jak na poczatku. Troche panikuje bo mam juz anemie i mam nadzieje ze za kilka dni sie to skonczy a nie bedzie trwalo np kolejne 11 dni.
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 17:13   #5
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez meowww Pokaż wiadomość
Okropne palpitacje serca, dusznosci, bol glowy i wieleokrotne wymioty. Dlatego musialam z nich zrezygnowac bo i tak mam juz problemy z sercem i te efekty uboczne tylko to pogarszaly. Zapisano mi diane 35 na problemy z cera.
Tak, masz racje, pewnie niezle to namieszalo, ale mialam w planach brac przez conajmniej 3 miesiace, nie wiedzialam ze moj organizm tak zareaguje. Wiesz ile mniej wiecej moze sie to utrzymywac? Mam okres juz 11 dzien. Wygladalo to tak, jakby juz sie konczyl, a od 2 dni jak gdyby znow sie zaczal, tzn. stal sie obfity jak na poczatku. Troche panikuje bo mam juz anemie i mam nadzieje ze za kilka dni sie to skonczy a nie bedzie trwalo np kolejne 11 dni.
Diane35? :O Masakra, wcale się nie dziwię, że miałaś takie skutki uboczne! Dobrze, że je odstawiłaś... Jak można na problemy z sercem tak mocne hormony zapisać?
Powiem Ci, że przez cały ten cykl możesz mieć takie plamienia, niestety. Jeżeli krwawienie będzie silne, będziesz zaniepokojona czy przedłuży się o kolejny cykl, to wtedy wybierz się do ginekologa na wizytę.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 17:57   #6
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Diane35? :O Masakra, wcale się nie dziwię, że miałaś takie skutki uboczne! Dobrze, że je odstawiłaś... Jak można na problemy z sercem tak mocne hormony zapisać?
Powiem Ci, że przez cały ten cykl możesz mieć takie plamienia, niestety. Jeżeli krwawienie będzie silne, będziesz zaniepokojona czy przedłuży się o kolejny cykl, to wtedy wybierz się do ginekologa na wizytę.
Niestety, widac byl to duzy blad, a wielka szkoda bo pokladalam w tym leku spore nadzieje. No ale coz, raczej nie warto sie wykanczac dla pozbycia sie kilku pryszczy.. Dziekuje za odpowiedz, tak zrobie.
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 18:34   #7
Axl_Rose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 15
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Czyli nie mam sie co martwić i czekać aż minie ?
dobra to Dzięki , skoro to normalne to okej
Pierwsze tabletki i troche się zastanawiam nad wszystkim

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez meowww Pokaż wiadomość
Okropne palpitacje serca, dusznosci, bol glowy i wieleokrotne wymioty. Dlatego musialam z nich zrezygnowac bo i tak mam juz problemy z sercem i te efekty uboczne tylko to pogarszaly. Zapisano mi diane 35 na problemy z cera.
Tak, masz racje, pewnie niezle to namieszalo, ale mialam w planach brac przez conajmniej 3 miesiace, nie wiedzialam ze moj organizm tak zareaguje. Wiesz ile mniej wiecej moze sie to utrzymywac? Mam okres juz 11 dzien. Wygladalo to tak, jakby juz sie konczyl, a od 2 dni jak gdyby znow sie zaczal, tzn. stal sie obfity jak na poczatku. Troche panikuje bo mam juz anemie i mam nadzieje ze za kilka dni sie to skonczy a nie bedzie trwalo np kolejne 11 dni.
Ojej to strasznie .. ;/ Dobrze że je odstawiłaś..
Ja też mam problemy z sercem , ale żadne skutki uboczne u mnie nie występują na szczęście i mam nadzieję że nie będą. No u mnie okres trwał zawsze 7 dni dlatego mnie to zastanawia bo to już 10 dzien i jest tak obfity prawie jak na samym początku i tylko mnie to zastanawia czy to normalne .Ale wychodzi na to ze tak to nie mam sie narazie co martwić

Edytowane przez Axl_Rose
Czas edycji: 2014-05-18 o 18:35
Axl_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 18:56   #8
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Axl_Rose Pokaż wiadomość
Czyli nie mam sie co martwić i czekać aż minie ?
dobra to Dzięki , skoro to normalne to okej
Pierwsze tabletki i troche się zastanawiam nad wszystkim

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------



Ojej to strasznie .. ;/ Dobrze że je odstawiłaś..
Ja też mam problemy z sercem , ale żadne skutki uboczne u mnie nie występują na szczęście i mam nadzieję że nie będą. No u mnie okres trwał zawsze 7 dni dlatego mnie to zastanawia bo to już 10 dzien i jest tak obfity prawie jak na samym początku i tylko mnie to zastanawia czy to normalne .Ale wychodzi na to ze tak to nie mam sie narazie co martwić
Skoro bierzesz je od 9 maja powinno byc ok, ja mialam skutki uboczne od razu. No i te, ktore ja bralam byly bardzo silne. Trzymam kciuki, zeby wreszcie nam sie skonczyl ten okres
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 19:11   #9
NiespokojnaP
Raczkowanie
 
Avatar NiespokojnaP
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 197
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Axl_Rose Pokaż wiadomość
Czyli nie mam sie co martwić i czekać aż minie ?
dobra to Dzięki , skoro to normalne to okej
Pierwsze tabletki i troche się zastanawiam nad wszystkim

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------



Ojej to strasznie .. ;/ Dobrze że je odstawiłaś..
Ja też mam problemy z sercem , ale żadne skutki uboczne u mnie nie występują na szczęście i mam nadzieję że nie będą. No u mnie okres trwał zawsze 7 dni dlatego mnie to zastanawia bo to już 10 dzien i jest tak obfity prawie jak na samym początku i tylko mnie to zastanawia czy to normalne .Ale wychodzi na to ze tak to nie mam sie narazie co martwić
Mówiłaś lekarzowi o problemach z sercem? Bo to dość poważna sprawa przy tabsach...

Wysłane z mojego ST25i przy użyciu Tapatalka
NiespokojnaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 19:45   #10
Axl_Rose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 15
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez meowww Pokaż wiadomość
Skoro bierzesz je od 9 maja powinno byc ok, ja mialam skutki uboczne od razu. No i te, ktore ja bralam byly bardzo silne. Trzymam kciuki, zeby wreszcie nam sie skonczyl ten okres
Ja również

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez NiespokojnaP Pokaż wiadomość
Mówiłaś lekarzowi o problemach z sercem? Bo to dość poważna sprawa przy tabsach...

Wysłane z mojego ST25i przy użyciu Tapatalka
Nie zapytała się mnie o to a ja ze stresu zapomniałam całkowicie o tym. I teraz miałam iść znowu na wizyte własnie i przy okazji miałam to powiedzieć , ale czekam aż mi się ten okres skończy ..
A teraz jeszcze musze się dowiedzieć dokładniej co i jak mam z tą wadą serca , bo badania miałam robione i wszystko inne jak byłam mała i później tylko sprawdzanie czy coś się nie odnawia. A wszystko było w porządku i juz badan nie musiałam robić i tak zostało do teraz bo nie było potrzeby . I teraz bym musiała to wszystko powtórzyć żeby wiedzieć czy bez problemu moge brać tabletki Więc spokojnie , mam wielką nadzieję że wszystko bedzie z tym dobrze
Axl_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 19:50   #11
NiespokojnaP
Raczkowanie
 
Avatar NiespokojnaP
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 197
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Choroba serca jest dość poważnym wykluczeniem, więc według mnie tabletek brać nie powinnas, możesz sobie zaszkodzić...
Oby było dobrze.

Wysłane z mojego ST25i przy użyciu Tapatalka
NiespokojnaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 10:39   #12
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Axl_Rose- nie masz czym się martwić do 3 miesięcy brania tabletek. Potem jeżeli nadal będą plamienia lekarz zmieni tabletki na inne.
O problemach z sercach oczywiście powiedz lekarzowi na następnej wizycie.

meowww- nie ma za co masz duży trądzik czy dosłownie "kilka pryszczy"?
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 12:33   #13
Axl_Rose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 15
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Jeannee- Wiem wiem powiem na pewno i dzięki
Axl_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 12:46   #14
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Axl_Rose- nie masz czym się martwić do 3 miesięcy brania tabletek. Potem jeżeli nadal będą plamienia lekarz zmieni tabletki na inne.
O problemach z sercach oczywiście powiedz lekarzowi na następnej wizycie.

meowww- nie ma za co masz duży trądzik czy dosłownie "kilka pryszczy"?
Kilka, ktore wciaz znikaja i odnawiaja sie, sa podskorne i tylko i wylacznie na policzkach, nie na calych, tylko jakby kieruje sie linia od ucha do strony ust. Nie mam pojecia juz co z tym zrobic, probowalam antybiotyki, duac zel, zel isotrex i nic. Teraz mialo byc diane 35, ale skonczylo sie tak jak sie skonczylo, zalamalo mnie to. Dziewczyny w moim wieku w wiekszosci juz majaidealne cery, a ja mam 'to', przyszlo w wieku mniej wiecej 17-18 lat, i zostalo do teraz (21)
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 15:42   #15
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez meowww Pokaż wiadomość
Kilka, ktore wciaz znikaja i odnawiaja sie, sa podskorne i tylko i wylacznie na policzkach, nie na calych, tylko jakby kieruje sie linia od ucha do strony ust. Nie mam pojecia juz co z tym zrobic, probowalam antybiotyki, duac zel, zel isotrex i nic. Teraz mialo byc diane 35, ale skonczylo sie tak jak sie skonczylo, zalamalo mnie to. Dziewczyny w moim wieku w wiekszosci juz majaidealne cery, a ja mam 'to', przyszlo w wieku mniej wiecej 17-18 lat, i zostalo do teraz (21)
Wiem o co Ci chodzi. Ja nigdy problemem z trądzikiem nie miałam, właśnie zaczęło się to po odstawieniu tabletek anty.... :/
Ja to mam też od ucha do ust, tak jakby na tej kości policzkowej. Widać Ci to bardzo? Bo u mnie jak podkładem zakryję to jest ok. Ale czuję te pryszcze dotykając, też są podskórne, ale raczej małe. Także a z tymi tabletkami anty na pryszcze to ja bym uważała
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 18:41   #16
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Wiem o co Ci chodzi. Ja nigdy problemem z trądzikiem nie miałam, właśnie zaczęło się to po odstawieniu tabletek anty.... :/
Ja to mam też od ucha do ust, tak jakby na tej kości policzkowej. Widać Ci to bardzo? Bo u mnie jak podkładem zakryję to jest ok. Ale czuję te pryszcze dotykając, też są podskórne, ale raczej małe. Także a z tymi tabletkami anty na pryszcze to ja bym uważała
Ja uzywam korektora i kremu BB Missha (koreanski), bardzo dobrze kryja i pryszcze sa wtedy prawie niewidoczne, chyba, ze z baaardzo bliska, ale i tak mnie to drazni, chcialabym uzywac tylko jakiegos lekkiego podkladu, zwlaszcza latem. Probowalas je jakos zwalczac?
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 14:49   #17
jasmin000
Przyczajenie
 
Avatar jasmin000
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 17
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Mam pytanie, czy przy braniu silvie 20 miałyście problem z przedłużającym się okresem? Brałam kiedyś te tabletki ale nic takiego mi się nie przydarzyło. Parę razy miałam plamienia ale mało i krótko. Irytuje mnie już ten 'okres' bo już powinien się skończyć a on dalej jest i nawet go sporo - wolałabym mieć już te plamienia
jasmin000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 15:01   #18
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

To, że tabletki ci slużyły kiedyś nie oznacza, ze po powrocie do nich dalej tak będzie. Rozumiem, ze to twoje pierwsze opakowanie?
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 16:00   #19
jasmin000
Przyczajenie
 
Avatar jasmin000
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 17
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Tak pierwsze. Po prostu jakoś sobie nie wyobrażam ze miałabym mieć okres jeszcze przez około 20 dni do zaczęcia brania nowego opakowania Dodam ze boli mnie brzuch, a na drugi dzień od zaczęcia brania tabletek miałam skurcze.

Edytowane przez jasmin000
Czas edycji: 2014-10-02 o 16:24
jasmin000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-02, 17:36   #20
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

Generalnie organizm ma trzy miesiące na oswojenie się z hormonami, ale jeśli krwawienie nie bedzie ustępować, to zgłoś się do gina.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 09:33   #21
jasmin000
Przyczajenie
 
Avatar jasmin000
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 17
Dot.: przedłużający się okres a tabletki antykoncepcyjne

ajj, jakoś perspektywa 3 miesięcy z okresem mnie nie pociesza w szczególności ze miałam brać tabletki tylko przez 2. Pozostaje mi czekać
jasmin000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-04 10:33:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.