Jak znaleźć pracę w wieku 19 lat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-27, 19:14   #1
sanah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 244

Jak znaleźć pracę w wieku 19 lat


Mam 19 lat, uczę się jeszcze w technikum i prosiłabym o jakieś porady jak znaleźć pierwszą prace bez doświadczenia. Czy wysyłać cv przez strony internetowe czy lepiej podejść do miejsca pracy i dać cv ewentualnie zadzwonić.

Ostatnio zbudowali u mnie macdonalda pod blokiem i dwóch moich znajomych tam pracuję i patrzę na olx piszą, że peły etap a mi zależy na niepełnych etapach. Na pracy wieczorami czy weekendami tylko nie ma takiej ofery w sensie jest ale tylko pełny etap i pomyślałam czy by nie zadzwonić i się nie zapytać, bo praca centralnie pod nosem, mam 5 min i już jestem. Na dodatek chyba mało osób chce pracować wieczorami/nocą bądz weekendami w sensie same chyba młode osoby i też biorę pod uwagę, że jest dużo już młodych osób więc szukają kogoś na stałe w tych godzinach porannych.

Jakieś dobre rady, chce bardzo znaleźć pracę, jakąkolwiek nawet sprzątanie kiblów czy komuś w domu. Jakakolwiek pierwsza praca ale aby by była przez jakiś okres aby sobie troszkę dorobić potem oczywiście bym zmieniła na coś lepszego...

ps. mam pewne obawy, bo szukałam pracy rok temu ( był koronawirus i ciężkie czasy) wysyłałam cv na olx co prawda może nie jakoś dużo bo 7 a wtedy z pracą było kiepsko i nikt się nie odezwał i się boję, że sytuacja się powótrzy i myśle czy by nie zmienić taktykę i dzwonić czy chodzić z cv..
sanah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 06:05   #2
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Jak znaleźć pracę w wieku 19 lat

Wydrukuj CV, pójdź do tego McDonald's i powiedz, że chcesz porozmawiać z osobą decyzyjną w sprawie pracy w tym miejscu. I powiedz o swoich możliwościach czasowych i tym, że BARDZO BARDZO Ci zależy na pracy i mimo braku doświadczenia będziesz starać się być jak najlepszym pracownikiem.
W jakieś inne miejsca (do sklepów) też możesz podejść i pozostawiać CV. Tylko takie, które pracują w takich godzinach, że mogłabyś tam stawić się na te 4 godziny przed zamknięciem, a nie że możesz pracować od 16, a oni zamykają o 18. To raczej mało komu się będzie opłacać i lepiej wziąć bardziej dostępnego pracownika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 07:00   #3
sanah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 244
Dot.: Jak znaleźć pracę w wieku 19 lat

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Wydrukuj CV, pójdź do tego McDonald's i powiedz, że chcesz porozmawiać z osobą decyzyjną w sprawie pracy w tym miejscu. I powiedz o swoich możliwościach czasowych i tym, że BARDZO BARDZO Ci zależy na pracy i mimo braku doświadczenia będziesz starać się być jak najlepszym pracownikiem.
W jakieś inne miejsca (do sklepów) też możesz podejść i pozostawiać CV. Tylko takie, które pracują w takich godzinach, że mogłabyś tam stawić się na te 4 godziny przed zamknięciem, a nie że możesz pracować od 16, a oni zamykają o 18. To raczej mało komu się będzie opłacać i lepiej wziąć bardziej dostępnego pracownika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mogę pracować nawet o 12:30 czy 13 bo kończę szkołę o 12:05. Też mam zdalne i te lekcje trwają po 30 min więc kończę nawet 11:45 jakoś tak.
Czyli twoim zdaniem lepiej podejść niż zadzwonić czy wysłać cv przez neta?
sanah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 07:32   #4
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Jak znaleźć pracę w wieku 19 lat

Cytat:
Napisane przez sanah Pokaż wiadomość
Mogę pracować nawet o 12:30 czy 13 bo kończę szkołę o 12:05. Też mam zdalne i te lekcje trwają po 30 min więc kończę nawet 11:45 jakoś tak.
Czyli twoim zdaniem lepiej podejść niż zadzwonić czy wysłać cv przez neta?
Skoro tak bardzo zależy Ci na pracy, to rób i to, i to Wysyłaj CV na ogłoszenia (to co napisałaś na końcu o wysłaniu 7 sztuk i zero odzewu to całkowicie normalne, to baaaaardzo mała próbka) i pochódź w miejsca, gdzie chciałabyś pracować i zostaw CV.
Uważasz, że CV jest dobrze zrobione? Konsultowalaś z kimś? Wiem, że nie masz tam raczej doświadczenia, ale zawsze można je jakoś podrasować choćby ciekawym i motywującym intro o Tobie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 09:29   #5
sanah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 244
Dot.: Jak znaleźć pracę w wieku 19 lat

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Skoro tak bardzo zależy Ci na pracy, to rób i to, i to Wysyłaj CV na ogłoszenia (to co napisałaś na końcu o wysłaniu 7 sztuk i zero odzewu to całkowicie normalne, to baaaaardzo mała próbka) i pochódź w miejsca, gdzie chciałabyś pracować i zostaw CV.
Uważasz, że CV jest dobrze zrobione? Konsultowalaś z kimś? Wiem, że nie masz tam raczej doświadczenia, ale zawsze można je jakoś podrasować choćby ciekawym i motywującym intro o Tobie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sprawdzała mi je jedynie mama i nie wiem czy ona się aż tak na tym zna. Mimo, że dużo cv w swoim życiu wysyłała. Jakbyś miała chęci i czas i się na tym znasz to mogłabym tobie wysłać CV (oczywiście nazwisko, miejsce zamieszkania bym zamazała ale mogłabyś zobaczyć czy fajnie się prezentuje i może być?)

ps: Jeszcze mam pytanko czyli nawet jak nie ma na olx ogłoszenia, że jakiś sklep szuka dajmy na to pracy to i tak warto pochodzić po np drogeriach (mam ich dużo) i zostawiać cv?. Drogerie typu rossmann, hebe, natura, bo widziałam, że tak młode osoby czasem pracują.

Wiem 7 to malutko. Gadałam kiedyś z starszym kolegą i on mi mówił, że jak szukał pracy w wieku 20 lat, takiej pierwszej to wysyłał codziennie po 30 cv i nazbierało się tego z 200 nawet a i tak odezwały się 3-4 firmy . Więc chyba tak to wygląda. Szczerze to mogłabym pracować aktualnie gdziekolwiek. Czy to w jakieś knajpce, czy maku, czy sprzątać, bo w tej pracy bym była z kilka miesięcy, bo mam inne inspirację na 1 poważną pracę. Mam w planach skończyć technikum i zdać maturę, zrobić prawo jazdy oraz pewien kurs. Ja chce znaleźć pracę związaną z moim kierunkiem w technikum a jest to magazynowanie i transport. Pisałam egzaminy w styczniu i myślę, że je zdałam więc technika będę mieć i można to wpisać w cv (zawsze coś) oraz kluczowy jest ten kurs, bo chce zrobić kurs wózka widłowego. Prawo jazdy też fajnie mieć, bo można szukać wtedy pracy gdzieś na poboczu miasta w którym mieszkam, bo będę mogła dojechać.
A pracować jako magazynier jak na 1 poważną pracę od pon do piątku to myślę, może być i jeszcze ja wiem co i jak działa mniej więcej w magazynie, bo się o tym uczyłam w technikum. Wiem jak wypełniać wz, pz, mm. No i jakbym umiała jeździć na wózku widłowym to myślę, że też super. Wtedy w tym cv coś będę miała. A i jak uda mi się zdać maturę to chyba w cv też to można napisać, że się ukończyło szkołę średnią.
sanah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 10:06   #6
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Jak znaleźć pracę w wieku 19 lat

Dziewczyno, masz doskonałe wykształcenie żeby już teraz zacząć szukać pracy w tym, co chcesz robić w przyszłości Od razu mi się pokazała taka ścieżka kariery:
Pakowanie paczek na magazynie (branża do wyboru, ale dużo jest tego, zwłaszcza beauty) na niepełny etat - sprawdzenie się i podpatrywanie osób wyżej - awansowanie stopień wyżej i ogarnianie magazynu - i tutaj jeszcze będzie Ci przybywać obowiązków i możliwości wykazania się, bo e-commerce to naprawdę ogromne pole do popisu dla osób, które chcą robić coś więcej niż tylko od-do i do domu.
Składaj CV, pewnie
Możesz też mi je przesłać do sprawdzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 10:31   #7
Edzia_15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Jak znaleźć pracę w wieku 19 lat

Ja w Twoim wieku wysyłałam mase CV. Dosłownie wszędzie, nawet tam gdzie wiedziałam że mnie nie przyjmą. Szukałam stażów w urzędzie pracy. nie trzeba być zarejestrowanym żeby mieć dostęp do ofert pracy.
Sklepy typu rossman, pepco, kik i tym podobne to strzał w 10. bo tam bardzo często potrzebują do pracy na poł etatu lub nawet czasami tylko za 1/4. Zanieś CV do sklepu bo bardzo czesto przez internet jest selekcja z kadr. i jeśli nie masz doświadczenia to od razu cię odrzucą. a jak zaniesiesz do sklepu to jest dużo większa szansa że kierowniczka ze sklepu sama do ciebie zadzwoni żeby zapytać się o twoją dyspozycyjność.
Edzia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-28, 15:20   #8
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Jak znaleźć pracę w wieku 19 lat

Fajna praca w tym wieku to korepetycje. Idziesz pouczyć kogoś, a fizycznie się nie narobisz.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 20:52   #9
anetta_00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 12
Dot.: Jak znaleźć pracę w wieku 19 lat

W maku myślę, że nie powinnaś mieć dużego problemu ze znalezieniem pracy. U mnie w mieście chcą na każdy etat, nawet na kilka godzin. Koleżanka pracuje i mówiła, że potrzebują do pracy. Może też zależy od miasta w jakim mieszkasz. W drogeriach też szukają, ale z tego co wiem to tam musisz ileś godzin przepracować w miesiącu. Przynajmniej u mnie tak jest, bo mam koleżankę co pracowała w Rossmanie. Dużo jest ogłoszeń do różnych sklepów nawet na kilka godzin dziennie. A w większych marketach typu Auchan? Jak byłam w szkole średniej to koleżanki pracowały w piątki popołudniu oraz w soboty i niedziele na kasie. Tylko trzeba się pilnować, żeby manka nie narobić.

Przy inwentaryzacjach teraz jest dużo ogłoszeń, poszukaj sobie w swoim mieście. I to jest na kilka godzin praca, może to by Ci najbardziej pasowało? Są zarówno na nocki jak i na popołudnia.



Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
anetta_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-28 21:52:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.