Zwrot podatku z niemiec - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-16, 10:53   #1
Mari2126
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7

Zwrot podatku z niemiec


Witam wszystkich serdecznie, czy ktoś z was rozliczał się może z pracy w Niemczech ?? a jeśli tak po jakim czasie dostaje się pieniążki na konto ? Bo ja razem z mężem złożyłam papiery już 3 miesiące temu , a jakieś 5 tygodni temu mąż otrzymał z niemieckiego urzędu decyzję o przyznaniu zwrotu i pani z biura w Polsce powiedziała że w najbliższych dniach powinien być przelew , a tu ani nic.. Czy ktoś z was miał może podobne doświadczenia ?? wszędzie pisze że 2 albo 3 miesiące ale do otrzymania tych decyzji , a później ???
Mari2126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 23:32   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Cytat:
Napisane przez Mari2126 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie, czy ktoś z was rozliczał się może z pracy w Niemczech ?? a jeśli tak po jakim czasie dostaje się pieniążki na konto ? Bo ja razem z mężem złożyłam papiery już 3 miesiące temu , a jakieś 5 tygodni temu mąż otrzymał z niemieckiego urzędu decyzję o przyznaniu zwrotu i pani z biura w Polsce powiedziała że w najbliższych dniach powinien być przelew , a tu ani nic.. Czy ktoś z was miał może podobne doświadczenia ?? wszędzie pisze że 2 albo 3 miesiące ale do otrzymania tych decyzji , a później ???
1. Zależy, gdzie i przez kogo się rozliczasz. Gdy jeszcze rozliczałam się przez kogoś, to gwarantowali okres do 3 miesięcy, chociaż różnie to wyglądało.
2. Od momentu przyjścia do domu pisma z Finanzamtu do 7 roboczych dni pieniądze powinny być na koncie.
3. Niech pani z biuro zadzowni do Finanzamtu, gdzie podlegacie, bo być może pismo o zwrot się zawieruszyło, albo pracownik poszedł na urlop.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 08:01   #3
Mari2126
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 7
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Rozliczamy się w jednym z największych biur rozliczeniowych w Polsce..ale faktycznie po złożeniu i wypełnieniu masy papierów i oczywiście wpłaceniu na ich konto odpowiednie kwoty pieniędzy, powinni wszystko załatwić jak należy , a tym czasem do męża 6 tygodni temu przysłali z Niemiec decyzje o przyznaniu podatku , ale prosili jeszcze o nr. konta bankowego... a przecież to wszystko było w papierach. A zatem mąż musiał wydzwaniać i pisać do polskiego biura żeby przysłali mu takie pismo które musiał ponownie wysłać do Niemiec i tak teraz czeka na pieniądze i nic..do mnie przysłali 2 tygodnie temu, ale ja nic nie musiałam odsyłać bo było wszystko ok i nawet długopisem dopisali że na polskie konto przyjdzie zwrot.. czy ktoś jeszcze tak miał??? bo zaczynam mieć wątpliwości..
Mari2126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 10:38   #4
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Cytat:
Napisane przez Mari2126 Pokaż wiadomość
Rozliczamy się w jednym z największych biur rozliczeniowych w Polsce..ale faktycznie po złożeniu i wypełnieniu masy papierów i oczywiście wpłaceniu na ich konto odpowiednie kwoty pieniędzy, powinni wszystko załatwić jak należy , a tym czasem do męża 6 tygodni temu przysłali z Niemiec decyzje o przyznaniu podatku , ale prosili jeszcze o nr. konta bankowego... a przecież to wszystko było w papierach. A zatem mąż musiał wydzwaniać i pisać do polskiego biura żeby przysłali mu takie pismo które musiał ponownie wysłać do Niemiec i tak teraz czeka na pieniądze i nic..do mnie przysłali 2 tygodnie temu, ale ja nic nie musiałam odsyłać bo było wszystko ok i nawet długopisem dopisali że na polskie konto przyjdzie zwrot.. czy ktoś jeszcze tak miał??? bo zaczynam mieć wątpliwości..
Nie wiem, jakie to biuro, nie orientuję się i nie powiem Ci, jak to dokładnie wygląda u nich.

Wszystkie papierki, wraz z nr konta wypisujesz, zanim starasz się o zwrot, więc nie wiem czemu, prosili raz jeszcze o nr konta.

Nie prościej zadzownić, tam, gdzie się rozliczałaś i zpaytać, jak sprawa wygląda? Nie wiem, w jakim finanzamcie jesteś, ale każdy, kto wysyła swoje rozliczenie tam- niezależnie czy przez firmę tym się zajmującą, czy indywidualnie, ma nadany indywidualny numer sprawy i dzwoniąc tam można się dowiedzieć, jak sprawa z podatkiem jest daleko, czy są wszystkie dokumenty potrzebne itd. Może poprosić o to firmę, która się tym zajmuje, niech tam dzownią i pytają, jak się sprawa ma.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 12:33   #5
judytt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Ja polecam biuro podatkowe Edax. Mają siedzibę w Rzeszowie, ale nie musisz pochodzić z tego miasta bo korespondencyjnie wysyłają wszystko jesli klient sobie zyczy. to jedyna rzetelna firma. prowizja ustalana juz na samym początku przed podpisaniem umowy, zadnych innych kosztów, a rozliczyli mnie w niecałe 4 misiące. kontakt był spoko, bo zawsze jak dzwoniłam traktowali mnie indywidualnie i służyli pomocą. wszyscy znajomi rozliczają się w edax i nikt jeszcze nie narzekał. poza tym o ile pamiętam odzyskują też podatki z anglii, holandii, austrii, irlandii
__________________
Wybrałam elegancką Miss Marine!
judytt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 16:25   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Cytat:
Napisane przez judytt Pokaż wiadomość
Ja polecam biuro podatkowe Edax. Mają siedzibę w Rzeszowie, ale nie musisz pochodzić z tego miasta bo korespondencyjnie wysyłają wszystko jesli klient sobie zyczy. to jedyna rzetelna firma. prowizja ustalana juz na samym początku przed podpisaniem umowy, zadnych innych kosztów, a rozliczyli mnie w niecałe 4 misiące. kontakt był spoko, bo zawsze jak dzwoniłam traktowali mnie indywidualnie i służyli pomocą. wszyscy znajomi rozliczają się w edax i nikt jeszcze nie narzekał. poza tym o ile pamiętam odzyskują też podatki z anglii, holandii, austrii, irlandii
Szczerze? Bez szału, 3/4 firm tak traktuje klienta, którym na nim zależy i czas normalny, bo znam firmy rozliczające z gwarancją na piśmie w okresie 2-3 miesięcy, w zależności od podlegania pracodawcy pod dany urząd skarbowy w danym kraju.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 07:45   #7
judytt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

(temat)
__________________
Wybrałam elegancką Miss Marine!

Edytowane przez judytt
Czas edycji: 2013-12-20 o 15:55
judytt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 08:54   #8
jasmin_16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Cytat:
Napisane przez judytt Pokaż wiadomość
masz racje, czasem uda się odzyskać podatek po 3 miesiącach, ale to już nie zależy od biura podatkowego tylko od urzędu, czy jest mniejszy i szybciej rozlicza czy większy i wolniej rozlicza. Aha i nie mów mi Kasiu, że 3/4 firm tak traktuje klienta, próbowałam się rozliczyć w słynnym euro-taxie, najpierw kazali mi czekać na połączenie się z jakimś konsultantem gdzie zabrło mi wszystkie pieniądze z konta, potem był problem z przysłaniem mi dokumentów do wypełnienia, a na końcu nic nie idzie się od nich dowiedzieć o statusie sprawy. Wiele firm nie udziela informacji na temat "na jakim etapie jest w tej chwili moje rozlicznie" bo mają aż nadto klientów i wiedzą, że nawet mimo kulejącej obsługi i tak tych klientów będą mieć. A niektóre prowizje firm są wręcz skandaliczne. Szanuję Twoje zdanie jak najbardziej Natomiast ja stane za EDAX murem, bo wśród moich znajomych nie ma nikogo kto byłby źle przez nich potraktowany. Dodam, że jest to 1 biuro podatkowe w Polsce, które istnieje już prawie 20 lat, a dla mnie doświadczenie też jest ważne, szukając swojego biura podatkowego zawsze patrzyłam jak długo istnieje na rynku i wolę takim zaufać niż biurom, które otworzyły się kilka miesięcy temu, a teraz jest wysyp takich firm, bo coraz więcej ludzi wyjeżdża..
Strasznie moooooocna reklama moja droga, aż za mocna Do tego powiem Ci jedno, poczytałam sobie o tej firmie i napisali, że np. z Niemiec można starać się o zwrot do dwóch lat wstecz - LIPA Pracowałam w Niemczech dwa lata, i w tym zeszłym roku rozliczyłam się za 2009 i 2010 bo sobie o tym przypomniałam Z Niemiec można rozliczyć się do 4 lat wstecz tak w ogóle
Także, Twoja wiadomość powinna polecieć do moderatora - odkopałaś górniczko zbyt starą sprawę aż za mocno
jasmin_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 18:16   #9
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Cytat:
Napisane przez judytt Pokaż wiadomość
masz racje, czasem uda się odzyskać podatek po 3 miesiącach, ale to już nie zależy od biura podatkowego tylko od urzędu, czy jest mniejszy i szybciej rozlicza czy większy i wolniej rozlicza. Aha i nie mów mi Kasiu, że 3/4 firm tak traktuje klienta, próbowałam się rozliczyć w słynnym euro-taxie, najpierw kazali mi czekać na połączenie się z jakimś konsultantem gdzie zabrło mi wszystkie pieniądze z konta, potem był problem z przysłaniem mi dokumentów do wypełnienia, a na końcu nic nie idzie się od nich dowiedzieć o statusie sprawy. Wiele firm nie udziela informacji na temat "na jakim etapie jest w tej chwili moje rozlicznie" bo mają aż nadto klientów i wiedzą, że nawet mimo kulejącej obsługi i tak tych klientów będą mieć. A niektóre prowizje firm są wręcz skandaliczne. Szanuję Twoje zdanie jak najbardziej Natomiast ja stane za EDAX murem, bo wśród moich znajomych nie ma nikogo kto byłby źle przez nich potraktowany. Dodam, że jest to 1 biuro podatkowe w Polsce, które istnieje już prawie 20 lat, a dla mnie doświadczenie też jest ważne, szukając swojego biura podatkowego zawsze patrzyłam jak długo istnieje na rynku i wolę takim zaufać niż biurom, które otworzyły się kilka miesięcy temu, a teraz jest wysyp takich firm, bo coraz więcej ludzi wyjeżdża..
Powiem Ci tam, jestem nieco zorientowana w temacie i znam procedury odzyskiwania podatku za granicy, bo sama swojego czasu się tym zajmowałam i sama się także rozliczałam. Przykro mi, że masz takie doświadczenia, ale niekoniecznie firma słynna na cały kraj będzie cie traktować jak księżniczkę, bo chcesz się u nich rozliczyć (tutaj mam na myśli 1/4 firm, które jednak nie dbają o klienta).

Czy prócz biura Edax, kogoś jeszcze nam tutaj może polecić?
Z jakiego kraju odzyskiwałaś podatek, ile ci to zajęło?


Cytat:
Strasznie moooooocna reklama moja droga, aż za mocna Do tego powiem Ci jedno, poczytałam sobie o tej firmie i napisali, że np. z Niemiec można starać się o zwrot do dwóch lat wstecz - LIPA Pracowałam w Niemczech dwa lata, i w tym zeszłym roku rozliczyłam się za 2009 i 2010 bo sobie o tym przypomniałam Z Niemiec można rozliczyć się do 4 lat wstecz tak w ogóle
Także, Twoja wiadomość powinna polecieć do moderatora - odkopałaś górniczko zbyt starą sprawę aż za mocno
Czekam na dalszy rozwój sytuacji.
Jednak szczerze, nie wgłębiałam się w tą super firmę bez wad, niemniej jednak masz rację w kwestii rozliczenia w DE, bo niedawno sama jeszcze rozliczałam się za 2007r, łącznie z podatkiem za 2011r.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 07:51   #10
judytt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

(temat)
__________________
Wybrałam elegancką Miss Marine!

Edytowane przez judytt
Czas edycji: 2013-12-20 o 15:54
judytt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 07:00   #11
judytt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

(temat)
__________________
Wybrałam elegancką Miss Marine!

Edytowane przez judytt
Czas edycji: 2013-12-20 o 15:54
judytt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-04, 11:02   #12
jasmin_16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Cytat:
Napisane przez judytt Pokaż wiadomość
Dziwne, bo ja akurat słyszałam same złe opinie o TaxPolu
Z tego co widzę, to Tax-Pol ma bardzo dobrą opinie, na necie same pozytywy i nikt nie narzeka, żadnych problemów, złych opinii itd. Natomiast o innych firmach są same negatywy, np z tym całym edaxem który tak chwalisz, ludzie mają problemy, bo nawet na forum prawnym są przedstawione sytuacje, że tak postarali się o zwrot, że człowiek nie dostał na swoje konto zwrotu podatku a wymagają od niego prowizji...
jasmin_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 11:57   #13
marysia_co
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 424
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Każdy ma lepsze lub gorsze doświadczenia z różnymi firmami, a i tak najważniejszy jest żeby po prostu udało się uzyskać, zwrot podatku z Niemiec . No i żeby przyśpieszyć i ułatwić ten proces jednak lepiej zwrócić się z tym do profesjonalnych firm. Pomoże to też nam uniknąć błędów

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-01-28 o 13:49 Powód: link
marysia_co jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 16:24   #14
lassara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Warto się skontaktować z jakąś firmą, która Ci podpowie rzetelne rozwiązania. Ja w momencie, gdy chciałam odzyskać wierzytelność od firmy w Niemczech odezwałam się do jednej firmy, poszukaj w internecie Odzyskaj wierzytelności nazwisko: [wymoderowano]. Podpowiedzą także w tej sprawie. Tam na stronie jest kontakt i można zadzwonić- podpowiedzą w każdej chwili i w każdej sytuacji.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-02-20 o 19:06 Powód: reklama
lassara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 07:26   #15
mmelisjaa
Rozeznanie
 
Avatar mmelisjaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 832
Exclamation Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Cześć ;-) Dziewczyny polećcie proszę jakieś sprawdzone już biuro, szukam i szukam...
__________________
Przeszłości już nie ma, przyszłości jeszcze nie ma, jest tylko teraz. Tu i teraz możesz coś zmienić.
Tylko od Ciebie zależy jakiego wyboru dokonasz

"Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu"
mmelisjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 06:53   #16
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Ja szukam jakiejs godnej zaufania firymy z Lublina?

Chyba że mozna listownie rozliczac się w firmach w innych miastach? Wie cos ktos na ten temat?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 09:01   #17
jasmin_16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 6
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Ja szukam jakiejs godnej zaufania firymy z Lublina?

Chyba że mozna listownie rozliczac się w firmach w innych miastach? Wie cos ktos na ten temat?
Pewnie, że tak. Wszystko możesz zrobić korespondencyjnie. Np. Tax-Pol, ma tak, że wypełniasz formularz u nich na stronie internetowej a oni Ci odsyłają puste dokumenty do wypełnienia, które odsyłasz pocztą albo mailem do nich wypełnione

mmelisjaa Dot.: Zwrot podatku z niemiec
Cześć ;-) Dziewczyny polećcie proszę jakieś sprawdzone już biuro, szukam i szukam...

Idź na Tax-Pol ja nie narzekałam.

A gdzie pracowałyście? Ja osobiście kiedyś pracowałam w Niemczech
jasmin_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 15:29   #18
100pytando
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 45
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Hej, szukam namiaru na firmę, która zajmuje się zwrotami podatku. Chodzi o pomoc mojej mamie, która się zupełnie na tym nie zna. Znalazłam namiary i pozytywne opinie o firmach: Euro-Punkt i Europejskie Centrum Podatkowe - macie z nimi jakieś doświadczenia, ewentualnie może polecicie coś jeszcze innego?

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-11-20 o 17:59 Powód: linki
100pytando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 12:36   #19
Jussttina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Ja polecam TaxForYou. Mają konkurencyjne ceny i wszystko było ok.
Jussttina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-29, 16:06   #20
Agul7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Witam,

mam problem. Chciałam rozliczyć się w Niemczech i wpisałam na ebayu ogłoszenie o księgową, zgłosila się jedna pani, prosiła bym wysłała jej ten druczek, czy wszystko się zgadza, czy się opłaca..ja wysłałam, ale zaczęlo mnie męczyć, czy ona teraz nie może tego wykorzystać..? jak to wygląda ? Dziękuję z góry za odpowiedź
Agul7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 20:18   #21
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Cytat:
Napisane przez Agul7 Pokaż wiadomość
Witam,

mam problem. Chciałam rozliczyć się w Niemczech i wpisałam na ebayu ogłoszenie o księgową, zgłosila się jedna pani, prosiła bym wysłała jej ten druczek, czy wszystko się zgadza, czy się opłaca..ja wysłałam, ale zaczęlo mnie męczyć, czy ona teraz nie może tego wykorzystać..? jak to wygląda ? Dziękuję z góry za odpowiedź
Skoro pracodawca wystawił Ci Lohnsteuerbescheinigung, to wszystko musi się zgadzać. A czy się opłaca, to są darmowe kalkulatory na internecie, które to wykazują.

Aby się rozliczyć z podatku niemieckiego, to wszelkie dane musisz wypełnić na specjalnym zielonym druku tzw. Einkommensteuererklaerung + ewentualne załączniki do tego.
Potrzebne są dokładne Twoje dane: imię, nazwisko, adres etc, a także Twój własnoręczny podpis. Także nie sądzę, aby ta "księgowa" była w posiadaniu takich danych
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 08:22   #22
Beata7776
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Po raz pierwszy ubiegam się o zwrot z Niemiec dla mojego męża. Czy może ktoś poradzić w temacie samodzielnego ogarnięcia tematu. Znalazłam taki poradnik /reklama/ ilość dokumentów jest przerażająca, czy na prawdę wszystkie są potrzebne?

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2017-03-02 o 17:26 Powód: reklama
Beata7776 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 17:29   #23
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Cytat:
Napisane przez Beata7776 Pokaż wiadomość
Po raz pierwszy ubiegam się o zwrot z Niemiec dla mojego męża. Czy może ktoś poradzić w temacie samodzielnego ogarnięcia tematu. Znalazłam taki poradnik /reklama/ ilość dokumentów jest przerażająca, czy na prawdę wszystkie są potrzebne?
Każda firma rozliczająca się wymaga różnych dokumentów, bo to firma. A rozliczając się samemu unikniejsz połowy pełnomocnictw i bzdur jak z powyższego, średnio udanego linku
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-30, 00:44   #24
tamarakozak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Cytat:
Napisane przez Mari2126 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich serdecznie, czy ktoś z was rozliczał się może z pracy w Niemczech ?? a jeśli tak po jakim czasie dostaje się pieniążki na konto ? Bo ja razem z mężem złożyłam papiery już 3 miesiące temu , a jakieś 5 tygodni temu mąż otrzymał z niemieckiego urzędu decyzję o przyznaniu zwrotu i pani z biura w Polsce powiedziała że w najbliższych dniach powinien być przelew , a tu ani nic.. Czy ktoś z was miał może podobne doświadczenia ?? wszędzie pisze że 2 albo 3 miesiące ale do otrzymania tych decyzji , a później ???
========================= =====
ja miałam podobnie, decyzja po miesiącu a przelew dopiero po 6 tygodniach. Konto było zapisane na decyzji.
/reklama/ - tu rozliczałam przez internet, od nich dostałam tylko fakturę, zapłata payu i wydruk, że wysłali do urzędu. Mogę polecić

---------- Dopisano o 01:44 ---------- Poprzedni post napisano o 01:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Agul7 Pokaż wiadomość
Witam,

mam problem. Chciałam rozliczyć się w Niemczech i wpisałam na ebayu ogłoszenie o księgową, zgłosila się jedna pani, prosiła bym wysłała jej ten druczek, czy wszystko się zgadza, czy się opłaca..ja wysłałam, ale zaczęlo mnie męczyć, czy ona teraz nie może tego wykorzystać..? jak to wygląda ? Dziękuję z góry za odpowiedź
odważna albo naiwna, ja by tak nie ryzykowała

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2020-01-30 o 21:57 Powód: reklama
tamarakozak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-17, 00:08   #25
NiebieskaLinia
Raczkowanie
 
Avatar NiebieskaLinia
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 44
Dot.: Zwrot podatku z niemiec

Czesc, ja sie rozliczałam rok temu za rok 2020 i do tej pory czekam na zwrot podatku z Niemiec i nadal nic….
NiebieskaLinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-17 01:08:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.