Zakupy na Vinted - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-09-21, 19:50   #3961
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Irytuje mnie strasznie jedna rzecz. Od kilku dni mam zwiększony ruch w sprzedaży, bo wystawiłam trochę rzeczy jesienno-zimowych. I tak, mam np. 60 polubień jednej rzeczy i bach! ktoś kupuje ją przez "kup teraz", mimo że z wykrzyknikami drukowanymi literami mam wypisane, że tak nie sprzedaję i tłumaczę dlaczego. Mam to przy każdej wystawionej rzeczy. Anuluję transakcję, rzecz wraca do sprzedaży, oczywiście już bez polubień. I wszyscy, którzy o nią pytali w prywatnych wiadomościach, dostają informację, że już nieaktualna. Od wczoraj 5 takich transakcji anulowałam. Co prawda dwie dziewczyny zdecydowały się na zakup poza tą opcją, ale sytuacja bardzo irytująca, bo ludzie po prostu nic nie czytają.

Nie ma możliwości rezygnacji czy ukrycia tej opcji "kup teraz"?
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-21, 20:26   #3962
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 551
Dot.: Zakupy na Vinted

Ustaw wysokie koszty wysyłki to może w końcu zaczną czytać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-21, 20:35   #3963
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
Ustaw wysokie koszty wysyłki to może w końcu zaczną czytać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłby to dobry pomysł, ale chyba zniechęci tych, którzy są zainteresowani, czytają i widzą taki koszt najlepiej by było pozbyć się tej opcji
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-21, 20:49   #3964
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

A nie możesz ustawić: wysyłka indywidualna w opisie i wtedy też wiadomo, że nie przez Kup Teraz?
Niestety ludzie nie czytają, bo ja też nie sprzedaję przez KT, a zawsze ktoś kliknie choć mam, jak Ty w opisie, wytłuszczone to.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-21, 21:00   #3965
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Aaa już widzę- a to nie wytarcie/starcie tej złotej powłoki?
Wiesz co, jest na tyle gładka i jednolita ta pozbawiona koloru złotego powierzchnia, że jedyne co, to mi się z chlapnięciem odplamiaczem kojarzy, ale głowy nie dam. W każdym razie prawy but przeszedł ciężkie boje.

Wiecie, że vinted drugi raz wymagało ode mnie okazania dowodu tożsamości celem weryfikacji danych?? Ten sam tekst - "Witaj ..., ostatnio aktywnie działasz, co nas cieszy, ale musimy ..." Weszłam w rozmowę, pytałam dlaczego ponowna weryfikacja - oczywiście odpowiedzi wklejki, nie do końca, siłą rzeczy, na temat Brak odpowiedzi na pytanie co się stało z wcześniej przesłanymi im danymi. Dostałam potem wiadomość, że mam blokadę na możliwość wypłacenia środków z Portfela - co okazuje się, obejmuje również transakcje zakupowe (czyli nie mogę nawet w celu zakupu poprzez KT użyć tych zablokowanych środków).

Z innych historii, tj. pt. "dziwne zachowania sprzedających" - dwa dni temu polubiłam jedną rzecz, za 99 zł, babka dała ofertę 90 zł, po rozmowie zeszła na 80 zł. Niestety przez blokadę środków nie byłam w stanie sfinalizować zakupu, napisałam sprzedającej, że muszę to ogarnąć i wtedy kupię. Babka odpowiedziała, że OK, ale abym pamiętała, że oferta 80 zł jest tylko na dzisiaj. Gdy koło 23.30 chciałam dokonać zakupu, okazało się, że przedmiot usunięty i nawet nie miałam możliwości odezwania się w wątku (czacie) dotyczącym tego przedmiotu. Dzisiaj odkryłam, że sprzedająca wystawiła na nowo ten przedmiot, ale za 140 zł, i nie mam dostępnej żadnej opcji typu KT czy Zaproponuj cenę. Koleżanka sprawdzała i widzi wszystkie opcje, tak że dostałam bloka od sprzedającej. Nie kumam takiej, hm, zajadłości?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-22, 06:36   #3966
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zakupy na Vinted

Ostatnio rzuciła mi się w oczy kurteczka , jasna, prawie biała, ciepła, zimowa. Była tak brudna że aż przecierałam oczy ze zdumienia, jak mozna było coś takiego wystawić. Przy kieszeniach, kapturze, mankietach tak brudna jakby ktoś w niej pracował w ogrodzie. Masakra.Dziewczyna pisze,że użyta kilka razy, ostatni raz w górach i troszkę się pobrudziła...Wstyd by mi było ....Co za problem wrzucić do pralki?Gdzie ona w tej chwili trzyma takie ciuch?W szafie?W koszu na pranie?Fuuuu, nic bym od takiej nie kupiła...

Ps. Mam pytanie, czy ostatnio coś się zmieniło z wyszukiwarką Vinted?Wrzucam w obuwie hasło "śniegowce" i pojawiaja mi się kozaczki na szpilce, półbuty , obuwie kompletnie nie mające związku z hasłem???

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2022-09-22 o 06:49
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-24, 16:37   #3967
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 486
Dot.: Zakupy na Vinted

Ale mnie denerwuje pisanie rozmiarów na oko. Zakupiłam zestaw 6 przedmiotów, były rozmiary podane 46 48 a przyszły na metce 42 44. Kurtkę mogę wciągnąć tylko do połowy ręki, spodnie do kolan bo za małe. Jak można być tak perfidnym, i jeszcze mnie ponaglała żebym szybko odebrała i szybko potwierdziła. Oczywiście nie było wymiarów, dawno się tak nie zawiodłam na zakupach. Printy na sponiach i kurtce były świetne dlatego kupiłam w pośpiechu
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia


ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-26, 20:22   #3968
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez ewelinka_ Pokaż wiadomość
Ale mnie denerwuje pisanie rozmiarów na oko. Zakupiłam zestaw 6 przedmiotów, były rozmiary podane 46 48 a przyszły na metce 42 44. Kurtkę mogę wciągnąć tylko do połowy ręki, spodnie do kolan bo za małe. Jak można być tak perfidnym, i jeszcze mnie ponaglała żebym szybko odebrała i szybko potwierdziła. Oczywiście nie było wymiarów, dawno się tak nie zawiodłam na zakupach. Printy na sponiach i kurtce były świetne dlatego kupiłam w pośpiechu
Jakby coś takiego mi się zdarzyło to od razu pisałabym do sprzedającej i ewentualnie zgłosiła to na vinted. To są dwa rozmiaru różnicy, bardzo dużo.

Ja właśnie trafiłam nowe Conversy za 50 zł. Sprzedająca miała tylko tą jedną rzecz i zero komentarzy, więc trochę się obawiam co to przyjdzie, ale uznałam że warto zaryzykować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 08:13   #3969
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Ostatnio rzuciła mi się w oczy kurteczka , jasna, prawie biała, ciepła, zimowa. Była tak brudna że aż przecierałam oczy ze zdumienia, jak mozna było coś takiego wystawić. Przy kieszeniach, kapturze, mankietach tak brudna jakby ktoś w niej pracował w ogrodzie. Masakra.Dziewczyna pisze,że użyta kilka razy, ostatni raz w górach i troszkę się pobrudziła...Wstyd by mi było ....Co za problem wrzucić do pralki?Gdzie ona w tej chwili trzyma takie ciuch?W szafie?W koszu na pranie?Fuuuu, nic bym od takiej nie kupiła...

Ps. Mam pytanie, czy ostatnio coś się zmieniło z wyszukiwarką Vinted?Wrzucam w obuwie hasło "śniegowce" i pojawiaja mi się kozaczki na szpilce, półbuty , obuwie kompletnie nie mające związku z hasłem???
Ja wysyłam rzeczy czyste, ale często hmmm nieświeże? W sensie są wyprane, ale leżały kilka(naście) miesięcy w piwnicy, więc jest taki charakterystyczny smrodek szafy.

Ale zawsze pisze do kupującej, czy chce szybką wysyłkę bez prania, czy mam jeszcze wyprać, bo coś leżało długo w szafie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelinka_ Pokaż wiadomość
Ale mnie denerwuje pisanie rozmiarów na oko. Zakupiłam zestaw 6 przedmiotów, były rozmiary podane 46 48 a przyszły na metce 42 44. Kurtkę mogę wciągnąć tylko do połowy ręki, spodnie do kolan bo za małe. Jak można być tak perfidnym, i jeszcze mnie ponaglała żebym szybko odebrała i szybko potwierdziła. Oczywiście nie było wymiarów, dawno się tak nie zawiodłam na zakupach. Printy na sponiach i kurtce były świetne dlatego kupiłam w pośpiechu
Nigdy nic nie kupuje bez wymiarów..bo już nie raz się przejechalaam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 09:18   #3970
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Zakupy na Vinted

Ciągle jestem początkująca w Vinted. Głównie sprzedaję rzeczy po dziecku lub po sobie. Ale zdarzyło mi się kupić dwie rzeczy z akcesoriów i to właśnie za pomocą przycisku Kup Teraz, bo jakby innej opcji zakupu nie widziałam i wydawało mi się, że to jest jedyny sposób kupienia czegoś na Vinted, właśnie klikając w Kup Teraz co jest takiego złego w tej opcji, że wiele z Was ją wyklucza? I jakie są inne?
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 09:35   #3971
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Inny sposób to taki, że piszesz na priv do sprzedającej, ona podaje Ci nr konta, przelewasz jej w ciemno kasę i czekasz czy przyśle ci paczkę i co w niej jest. Prawa do reklamacji nie masz

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-27, 09:53   #3972
Dorasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 277
Dot.: Zakupy na Vinted

No to suuuuper
Z tego co tutaj na forum czytam, to większość wizażanek nie chce sprzedawać przez Kup Teraz. A w zasadzie poza Kup Teraz to ryzyko jedynie jest dla strony kupującej.
Dorasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 09:55   #3973
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
No to suuuuper

Z tego co tutaj na forum czytam, to większość wizażanek nie chce sprzedawać przez Kup Teraz. A w zasadzie poza Kup Teraz to ryzyko jedynie jest dla strony kupującej.
Tez tak to odbieram i nigdy nie kupuje poza vinted

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 10:38   #3974
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
No to suuuuper
Z tego co tutaj na forum czytam, to większość wizażanek nie chce sprzedawać przez Kup Teraz. A w zasadzie poza Kup Teraz to ryzyko jedynie jest dla strony kupującej.
Ja tam sprzedaje tylko przez kup teraz i kupuje tylko przez kup teraz.

Nie chce mi się bawic w sprzedawanie poza systemem za dużo z tym roboty.

I tak mam dosyć lasek, które nie odpisują na moje wiadomości, bo im się nie chce czegoś zmierzyć, nawet jak pytasz kilka razy, więc nie mam zamiaru wymieniać z kimś wiadomości, żeby się ugadywać co do wysyłki itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 10:54   #3975
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja tam sprzedaje tylko przez kup teraz i kupuje tylko przez kup teraz.

Nie chce mi się bawic w sprzedawanie poza systemem za dużo z tym roboty.

I tak mam dosyć lasek, które nie odpisują na moje wiadomości, bo im się nie chce czegoś zmierzyć, nawet jak pytasz kilka razy, więc nie mam zamiaru wymieniać z kimś wiadomości, żeby się ugadywać co do wysyłki itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo. Pasuje mi kliknięcie kup teraz i minimalny kontakt

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 11:03   #3976
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Ciągle jestem początkująca w Vinted. Głównie sprzedaję rzeczy po dziecku lub po sobie. Ale zdarzyło mi się kupić dwie rzeczy z akcesoriów i to właśnie za pomocą przycisku Kup Teraz, bo jakby innej opcji zakupu nie widziałam i wydawało mi się, że to jest jedyny sposób kupienia czegoś na Vinted, właśnie klikając w Kup Teraz co jest takiego złego w tej opcji, że wiele z Was ją wyklucza? I jakie są inne?
Niektóre dziewczyny się tłumaczyły, że nie mają możliwości wydrukować etykiety. A jak sprzedają poza, systemem to wrzucają do paczkomatu bez etykiety.
Osobiście nie kupuję poza systemem, bo dla mnie to wychodzi za drogo. Paczka ok 15 zl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 11:06   #3977
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Niektóre dziewczyny się tłumaczyły, że nie mają możliwości wydrukować etykiety. A jak sprzedają poza, systemem to wrzucają do paczkomatu bez etykiety.
Osobiście nie kupuję poza systemem, bo dla mnie to wychodzi za drogo. Paczka ok 15 zl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A tak. To kolejny minus

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 11:29   #3978
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja tam sprzedaje tylko przez kup teraz i kupuje tylko przez kup teraz.

Nie chce mi się bawic w sprzedawanie poza systemem za dużo z tym roboty.

I tak mam dosyć lasek, które nie odpisują na moje wiadomości, bo im się nie chce czegoś zmierzyć, nawet jak pytasz kilka razy, więc nie mam zamiaru wymieniać z kimś wiadomości, żeby się ugadywać co do wysyłki itp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mi właśnie szybciej poza systemem. Ktoś robi przelew, ja od razu mam kasę, pakuję, idę wysłać bez etykiety i mam spokoj.

Wysłane z mojego SM-M115F przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 11:38   #3979
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja zawsze korzystam z kup teraz. Mogę ewentualnie sprzedać coś poza systemem, ale nigdy nikt o to nie prosił. Na pewno nic bym nie kupiła, nie ufam jakimś obcym ludziom. Jak ktoś nie wyśle paczki to w zasadzie nic nie można zrobić.
Koszt ochrony kupujących akceptuję, bo wysyłka przez vinted jest tańsza niż normalnie.
Jeżeli ktoś ma problem z etykietą to zawsze mogę dokończyć transakcję na olx, tam można wysyłać bez etykiety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-27, 13:31   #3980
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja zawsze korzystam z kup teraz. Mogę ewentualnie sprzedać coś poza systemem, ale nigdy nikt o to nie prosił. Na pewno nic bym nie kupiła, nie ufam jakimś obcym ludziom. Jak ktoś nie wyśle paczki to w zasadzie nic nie można zrobić.
Koszt ochrony kupujących akceptuję, bo wysyłka przez vinted jest tańsza niż normalnie.
Jeżeli ktoś ma problem z etykietą to zawsze mogę dokończyć transakcję na olx, tam można wysyłać bez etykiety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To taka sama umowa jak przez KT. Tak samo było kiedyś przez Allegro i jakoś nikogo to nie bolało
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 13:49   #3981
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja też kupuję przez kup teraz, nie ze względu na bezpieczeństwo, bo przecież kiedyś na vinted kupowało się tylko po staremu czyli przelew w ciemno, tylko głównie ze względu na brak konieczności kontaktu ze sprzedającym. I nie tracę czasu czekając na odpowiedź z numerem konta, nie muszę robić przelewu, bawić się we wklejanie danych, potem czekać dzień na zaksięgowanie, potem wysyłka itd. Klikam, płacę blikiem i czekam na wysyłkę.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 13:49   #3982
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
To taka sama umowa jak przez KT. Tak samo było kiedyś przez Allegro i jakoś nikogo to nie bolało
Jak to taka sama umowa skoro wszystko odbywa się na gębę poza systemem?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 13:53   #3983
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Jak to taka sama umowa skoro wszystko odbywa się na gębę poza systemem?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

No przecież kupujesz przez aplikację tylko nie przez KT- sprzedający oznacza, że sprzedał i komu. A potem robisz przelew znając dane. No i poza tym masz historię kontaktu ze sprzedającym. Tak, to taka sama umowa sprzedaży jak każda inna.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 13:55   #3984
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
No przecież kupujesz przez aplikację tylko nie przez KT- sprzedający oznacza, że sprzedał i komu. A potem robisz przelew znając dane. No i poza tym masz historię kontaktu ze sprzedającym. Tak, to taka sama umowa sprzedaży jak każda inna.
Aa przez aplikację. To nie wiedziałam, że to tak się odbywa. Myślałam że na gębę

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 20:59   #3985
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
No przecież kupujesz przez aplikację tylko nie przez KT- sprzedający oznacza, że sprzedał i komu. A potem robisz przelew znając dane. No i poza tym masz historię kontaktu ze sprzedającym. Tak, to taka sama umowa sprzedaży jak każda inna.
A co w sytuacji, kiedy przedmiot nie spełnia oczekiwań? Sprzedający ma już kasę na koncie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 21:17   #3986
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Dorasek Pokaż wiadomość
Ciągle jestem początkująca w Vinted. Głównie sprzedaję rzeczy po dziecku lub po sobie. Ale zdarzyło mi się kupić dwie rzeczy z akcesoriów i to właśnie za pomocą przycisku Kup Teraz, bo jakby innej opcji zakupu nie widziałam i wydawało mi się, że to jest jedyny sposób kupienia czegoś na Vinted, właśnie klikając w Kup Teraz co jest takiego złego w tej opcji, że wiele z Was ją wyklucza? I jakie są inne?
Jak się cofniesz w tej dyskusji do wcześniejszych postów to tam zobaczysz dyskusję w tym temacie

Ja nie sprzedaję przez KT, o czym pisałam tu nie raz. A kupuję różnie, przez KT lub nie.
Wszystko zależy od ceny, bo na mnie wysyłka za 15 zł poza KT nie robi wrażenia, gdy kupuje rzeczy kosztujące ok. 200 zł, bo co z tego, że przez KT paczka kosztuje 5 zł, jak z opłatami dodatkowymi wychodzi drożej.
Każdy wybiera to, co mu pasuje i to, co mu się opłaca, w zależności co i za ile kupuje.
Miałam dużo transakcji i spotykam same miłe osoby i rzeczy w super stanie, ale raz mi pani nie wysłała sukienki i olewała moje wiadomości. Bywa, niestety.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Aa przez aplikację. To nie wiedziałam, że to tak się odbywa. Myślałam że na gębę

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Przecież po transakcji na vinted poza KT wystawiasz normalnie opinie, bo zaznaczasz komu sprzedałaś wcześniej nie było na vinted KT i tylko tak się kupowało, więc to żadna nowość
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2022-09-27 o 21:15
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 21:39   #3987
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Osobiście nie kupuję poza systemem, bo dla mnie to wychodzi za drogo. Paczka ok 15 zl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy, co się kupuje, bo często po doliczeniu wszystkich innych kosztów (ochrona kupującego i 5% wartości przedmiotu) w systemie wychodzi drożej niż 15 zł
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-27, 22:27   #3988
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Aa przez aplikację. To nie wiedziałam, że to tak się odbywa. Myślałam że na gębę

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Można tak i można "na gębę". Ale to dalej jest umowa, nawet można powiedzieć, że na piśmie bo jest korespondencja w aplikacji. Tu nawet nie ma co dywagować, bo jak ta ochrona kupujących w Vinted wygląda to niejednokrotnie tu pisałyśmy. Z tego wynika, że już stworzył się świetny rynek dla wyłudzeń i nie widzę w tym większej przyszłości...

Ja rzeczy niektóre też sprzedaję przez KT i też kupuję przez KT, bo to jest po prostu wygodne dla kupującego. Ale patrząc na to, że każdy może napisać, że zamiast perfum dostał cegłę to ja mam pierdyliard zdjęć produktu, filmik z pakowania etc. I szczerze mówiąc- już mi się to znudziło...

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
A co w sytuacji, kiedy przedmiot nie spełnia oczekiwań? Sprzedający ma już kasę na koncie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyżej napisałam, co o tym myślę. Przy KT płacisz za tę ochronę kupującego, więc sprzedający musi stawać na rzęsach Pomyśl o takiej sytuacji, że sprzedajesz np. drogą torebkę przez KT, kupująca pisze do Vinted, że to podróbka, Vinted radośnie przyznaje jej rację i każe zostawić torebkę a Ty zostajesz z ręką w nocniku.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Jak się cofniesz w tej dyskusji do wcześniejszych postów to tam zobaczysz dyskusję w tym temacie

Ja nie sprzedaję przez KT, o czym pisałam tu nie raz. A kupuję różnie, przez KT lub nie.
Wszystko zależy od ceny, bo na mnie wysyłka za 15 zł poza KT nie robi wrażenia, gdy kupuje rzeczy kosztujące ok. 200 zł, bo co z tego, że przez KT paczka kosztuje 5 zł, jak z opłatami dodatkowymi wychodzi drożej.
Każdy wybiera to, co mu pasuje i to, co mu się opłaca, w zależności co i za ile kupuje.
Miałam dużo transakcji i spotykam same miłe osoby i rzeczy w super stanie, ale raz mi pani nie wysłała sukienki i olewała moje wiadomości. Bywa, niestety.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------



Przecież po transakcji na vinted poza KT wystawiasz normalnie opinie, bo zaznaczasz komu sprzedałaś wcześniej nie było na vinted KT i tylko tak się kupowało, więc to żadna nowość
Dokładnie tak. Zaczęłam się czuć jak dinozaur pamietający czasy przed Vinted haha a to przecież tak dawno nie było. Teraz na Allegro płaci się przez ich stronę, ale kiedyś normalnie po zakupie była wymiana danych, przelew się robiło na konto bezpośrednio do sprzedającego.

To działa trochę na zasadzie ryzyka, ale jak ktoś go nie lubi to idzie do sklepu i tam kupi.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-28, 00:42   #3989
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 551
Dot.: Zakupy na Vinted

Czy jak w aplikacji podam adres paczkomatu do nadania a chcę nadać w innym to mogę tak?
Nie wyszukuje mi paczkomatu :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
Czy jak w aplikacji podam adres paczkomatu do nadania a chcę nadać w innym to mogę tak?
Nie wyszukuje mi paczkomatu :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzi o nadanie bez etykiety, tylko z numerem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-09-28, 04:01   #3990
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 116
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
Czy jak w aplikacji podam adres paczkomatu do nadania a chcę nadać w innym to mogę tak?
Nie wyszukuje mi paczkomatu :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:36 ----------

Chodzi o nadanie bez etykiety, tylko z numerem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

możesz w innym
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:16.