literatura - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-10, 08:53   #1
*karolka*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 422

Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?


Chodzi mi o jakies poradniki co robic w czasie ciazy,jak sie odzywiac, ubierac, cwiczyc, pielegnowac itp.
I moze jakies przydatne po porodzie, np o wychowywaniu dzieci?!
*karolka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 20:29   #2
agasam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 46
GG do agasam
Re: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

"W oczekiwaniu na dziecko" Arlene Eisenberg, Sandee E. Hathaway, Heidi E. Murkoff, Rebis
"Poradnik dla przyszłych matek i ojców. Udzieli odpowiedzi na setki pytań, które niepokoją przyszłych rodziców. Jest wyczerpującym źródłem informacji na tematy związane z ciążą, przebiegiem porodu, karmieniem piersią, a także współżyciem płciowym w czasie ciąży."To ksiazka pozbawiona kolorowych ilustracji za to pelna informacji.Z tej serii kolejne tomy opisuja kolejne lata z życia Dzieciaczka.Pozdrawiam.
agasam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-09, 21:22   #3
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

"Dziecko -wychowanie i pielęgnowanie" Benjamin Spock, Michael Rothenburg- jest to kompendium wiedzy, zbierajace informacje dotyczące rozwoju dziecka- od poczęcia az do 18 roku życia (ze szczególnym uzględnieniem wieku niemowlęcego i przedszkolnego).


Autor, znany pediatra dr Spock, zebrał setki pytań podających ze strony pacjenek- matek, spisał je, opracował i opublikował wszystkie w tej własnie pozycji.
Polecam
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 11:16   #4
Gorylek
Raczkowanie
 
Avatar Gorylek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 191
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

"W oczekiwaniu na dziecko" b. fajna ksiazka na czas ciazy.

Sama szukam teraz fajnej ksiazki o wychowaniu malucha ale chce kupic cos polskiego autora. Slyszalam ze inne jest np. zywienie noworodkow i niemowlakow w Polsce niz w Stanach, w ogole inne sa zalecenia.
Gorylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-10, 15:37   #5
Anemon
Raczkowanie
 
Avatar Anemon
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 60
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Tak jak wyżej : polecam książkę "Dziecko-pielęgnacja i wychowanie" B. Spock i M Rothenburg ( pomimo, że parę lat temu słyszałam, że syn dr Spock "ujawnił", że Pan Doktor nie był wcale idealnym ojcem jakby po lekturze tej książki wydawać się mogło). Bez niej nie poradziłabym sobie z opieką nad moim synem (miałam 21 lat, sama w obcym mieście, nie potrafiłam nawet rosołu ugotować, a o opiece nad noworodkiem nie miałam bladego pojęcia ). Ta książka wlała we mnie tyle pewności siebie, że po prostu WIEDZIAŁAM, że to właśnie JA najlepiej sobie z moim dzieckiem poradzę, że nie zrobię mu krzywdy, nie zagłodzę, nie utopię w kąpieli itd. itd. Polecam, polecam, polecam!
__________________
"Ludzie i koty mają ze sobą coś wspólnego: nie potrafią żyć bez głaskania"
Anemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 13:52   #6
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Dziewczyny wyciągam ten temat, może znacie jeszcze jakieś ciekawe książki dla przyszłych rodziców ???
Głównie chodzi mi o takie dla kobiet w ciąży i o dzieciach tuż po narodzinach i żeby były napisane prostym językiem, zrozumiałym, z uśmiechem (nie jakieś straszące) i żeby cena była w miare przystępna
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 08:20   #7
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Smile Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Cytat:
Napisane przez Alien
Dziewczyny wyciągam ten temat, może znacie jeszcze jakieś ciekawe książki dla przyszłych rodziców ???
Głównie chodzi mi o takie dla kobiet w ciąży i o dzieciach tuż po narodzinach i żeby były napisane prostym językiem, zrozumiałym, z uśmiechem (nie jakieś straszące) i żeby cena była w miare przystępna
Pozdrowienia Alien
Oprócz wspominanego Spocka, w którym znajdują się odpowiedzi na większość pytań Mam, polecam także książkę Tracy Hogg i Melindy Blau- "Język niemowląt".Autorka jest dyplomowaną pielęgniarką i położną. Opiekując się noworodkami, których wiele przyszło na świat dzięki jej pomocy, doszła do wniosku, że mogłaby się nauczyć ich niewerbalnego języka i wprowadzać mamy, debiutujące w nowej roli, w świat niemowląt. Podjęła działalność zawodową w tej dziedzinie, ucząc rodziców zrozumienia potrzeb ich maleńkich pociech, pomagała dzieciom i rodzicom zdobywać samodzielność. Autorka przekonuje czytelników, że reakcje noworodków są przejrzyste i zrozumiałe oraz adekwatne do bodźców, jakie dziecko otrzymuje. Po przeczytaniu tej publikacji nie będą już zagadką odpowiedzi na takie pytania, jak:
- dlaczego moje dziecko wydaje się ciągle głodne?
- skąd mam wiedzieć, ile moje dziecko je, skoro karmię je piersią?
- czy mam brać na ręce płaczące niemowlę, jeśli nie chcę, by wymuszało coś na mnie płaczem?
- czy noworodek powinien spać sam w łóżeczku?
- dlaczego moje dziecko potrafi płakać całą noc, a inne cudownie śpi?
Z poradnikiem Tracy Hogg wszystko wydaje się łatwe, gdyż poznała ona klucz do dziecięcego świata i włożyła go między strony tej książki.

Ponadto zachęcam do lektury portalu http://www.babyboom.pl/, gdzie Znajdziesz wiele cennych artykułów, uwag i rad, stale na bieżąco uzupełnianych

Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-28, 21:07   #8
>>>CzArNuLkA<<<
Raczkowanie
 
Avatar >>>CzArNuLkA<<<
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 102
GG do >>>CzArNuLkA<<<
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Tez pochwale "W oczekiwaniu na dziecko"
>>>CzArNuLkA<<< jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 07:32   #9
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Nie polecam absolutnie teorii Spocka na temat wychowania. On sam zresztą pod koniec życia przyznał, że jego poglądy były mylne ( a sprawdzał je m.in. na własnych dzieciach). Polecam natomiast książkę ,,W oczekiwaniu na dziecko", o której pisały dziewczyny - jest chyba najlepsza z tych wszystkich, które czytałam. Warto zaopatrzyć się w całą serię, czyli ,,Pierwszy rok życia dziecka" oraz ,,Drugi i trzeci rok zycia dziecka". Naprawdę bardzo mi pomogły, pozdrawiam.
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 09:56   #10
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Dziewczyny a co z polskimi autorami? Sposób żywienia w stanach a w Polsce to niebo i ziemia. Pamiętam jak siostra będąc w ciąży śmiała się że według poradnika to w Polsce kobieta w ciąży może jeść tylko pizze
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 10:10   #11
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Cytat:
Napisane przez Anita
Dziewczyny a co z polskimi autorami? Sposób żywienia w stanach a w Polsce to niebo i ziemia. Pamiętam jak siostra będąc w ciąży śmiała się że według poradnika to w Polsce kobieta w ciąży może jeść tylko pizze
Faktycznie cześć literatury zagranicznych autorów, przedstawia nieco odmienny sposób zajmowania się kobietą w ciąży jak i wychowaniem noworodków.

Ja kupiłam książke "W oczekiwaniu na dziecko" i szczerze powiedziawszy, to jakoś specjalnie mnie ona nie zachwyciła, jak tylko skończe ją czytać to sprzedam
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-24, 13:22   #12
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

ja też gorąco polecam książkę Tracy Hogg "Język niemowląt". Dobra jest też kontynuacja - "Języ dwulatka" . Jeśli jednak ktoś zna angielski i ma dostęp to zdecydowanie polecam przeczytać oryginał, polskie tłumaczenie jest jakieś takie ciut kulejące - może dlatego, że tłumaczył to facet...Można kupić na allegro (ale chyba polską wersję). pozdrawiiam
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 17:18   #13
Anchela
Zadomowienie
 
Avatar Anchela
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 146
GG do Anchela
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Alien a dlaczego cię nie zachwyciła? Powiedz jeszcze ile kosztuje ta ksiażka?
Anchela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 18:02   #14
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Re: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Ja moge plecic tylko dwie pozycje
"Macierzyństwo - ciaża i poród" Pauli Spencer i " Dziecko- pielęgnacja, pieka i wychwanie" B. Spcka i S. J. Parkera.
W pierwszej autrka w bardz fajny i przystepny sposob opisuje pszczegolne etepy ciazy, proponuje rozne diety, cwieczenia, itp, a takze podaje wazne informacje na temat pordu oraz opiki nad malym dzieckie

W drugiej hmmmm.... nie zawsze zgadzam sie z tym co tam autor wypisal, ale i tak jest przydatna ,by na szybko cos sprawdzic
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 11:55   #15
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Cytat:
Napisane przez Anchela
Alien a dlaczego cię nie zachwyciła? Powiedz jeszcze ile kosztuje ta ksiażka?
Książka mnie nie zachwyciła, ponieważ jest to typowo przetłumaczona książka z języka angielskiego na polski i dlatego odbiega miejscami opisem tego co u nas a co za granicą.
Pomimo, że książka ma ponad 500 stron, nie znalazłam w niej odpowiedzi na wszystkie zastanawiające czy dręczące mnie pytania. Niektóre opisy są tak oczywiste, że aż mogą wydawać się śmieszne inne mogą też niepotrzebnie przestraszyć.

Ale z części fragmentów książki, skorzystałam i przydały mi się, znalazłam też odpowiedz na część pytan, które mnie zastanawiały.

Z tego co widze, to książka jest chwalona i polecana (dlatego ją kupiłam), przez niektórych jest uważana za najlepszą, wiec to pewno dlatego oczekiwałam w niej otrzymać odpowiedzi na wszystkie moje pytania, wątpliwości i liczyłam na wskazuwki, porady itp.(tym bardziej, że wiedza moja na temat ciąży to taka raczkująca jest) a podczas czytania okazało się, że tylko jakaś 1/4 książki coś mi rozjaśniła.

Książka kosztuje dokładnie 50 zł, wiec jeśli chodzi o liczbę stron i porównanie cenowo do innych książek z tej dziedziny to nie jest jakoś szczególnie droga.
Ja mam wydanie 2005, kupowałam ją coś pod koniec września, a cena była wytłoczona na okładce z tyłu, wiec myślę, że wszczędzie powinna raczej tyle samo kosztować.
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 22:06   #16
_marcin_
Przyczajenie
 
Avatar _marcin_
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 24
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Hello, odświeżam temat.

"W oczekiwaniu na dziecko" można kupić już za niecałe 43 pln z przesyłką (bookservice, eureka).
Tutaj-> http://www8.rapidupload.com/d.php?file=dl&filepath=69 18
zamieściełem "Język niemowląt" w formie elektronicznej oraz kilka innych pozycji przydatnych rodzicom.

Miłej lektury.
_marcin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 22:28   #17
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Ja też polecam "Język niemowląt" i " Język dwulatka". Mam sporo gazet dla mam typu " Mamo to ja", chętnie je dam przyszłej mamie z Opola.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 09:36   #18
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

Wiele ksiązek zawiera sprzeczne informacje, w jednych piszą, że tak nalezy postępować w innych że właśnie odwrotnie. W jednych, że w takim a takim wieku dziecko powinno już umieć to i tamto, narzucają sztywne reguły i przez to wprowadzają zamieszanie u młodej zatroskanej mamusi, tak jak u mnie to było na początku .

Obecnie stwierdzam, że jak do tej pory jedną z najlepszych książek jakie przeczytałam, to "Język niemowląt" Tracy Hogg. Jest napisana w przyjemny do czytania sposób i zawiera wiele fajnych porad, które można wykorzystać i nie trzeba narzucać ani sobie ani dziecku sztywnych ksiązkowych zasad. Polecam
__________________

-------------------------------------------------------------------
11.09.2008 - spotkanie z Katesią
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 10:56   #19
sportsmenka86
Wtajemniczenie
 
Avatar sportsmenka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin-Ireland
Wiadomości: 2 713
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

A w Empiku znalazłam bardzo fajne albumy niemowlęce Słodkie i dzięcece
__________________

Nie mam żadnych rasowych, kastowych czy religijnych uprzedzeń. Jedyne co mnie obchodzi, to czy dana jednostka jest istotą ludzką i to mi wystarczy. Gorsza już być nie może.




Po co mi suwaczki? Miłość nie jest na pokaz. Do miłości trzeba dwojga, a nie Internetu.



sportsmenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-01, 12:13   #20
ajusia
Raczkowanie
 
Avatar ajusia
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 300
Dot.: Jakie polecacie ksiazki dla przyszlej mamy?

polecam książkę "Ciąża poradnik dla rodziców" ydawnictwo MUZA jest fantastyczna zwłaszcza w moim okresie (13 tydzień ciąży). Ma prawie 400 stron jest bardzo rzeczowo napisana, ma dużo obrazków (mówię jak małe dziecko ale czasem łatwiej coś zrozumieć z obrazka np. ćwiczenia itp) dużo parad, wskaźników, pisze zwłaszcza o ciąży ale jest też rozdział poświęcony noworodkowi, mamie po ciąży, wytłumaczeniem chorób itp. Bardzo ją polecam choć cena nie jest zbyt przyjazna 85zł. Można ją znaleźć w internecie troszkę taniej. Pozdrawiam
ajusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 11:07   #21
_Pika_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
literatura

Witam

Jakie ksiazki polecacie dotyczace przebiegu calej ciazy i poczatkow zycia malenstwa??
bede wdzieczna za pomoc

pozdr
_Pika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 09:03   #22
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
literatura

Wątek jest bardzo stary, ale odświeżam.
Czy możecie polecić jakąś sprawdzoną lekturę dotyczącą opieki nad noworodkiem i niemowlęciem..? O samej ciąży mam.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-10 10:03:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.