Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-25, 19:15   #1651
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
bo wiesz, wydaje mi się że gdybyś spróbowała trochę schudnąć to może poczułabyś się ze sobą trochę lepiej? chociażby ze względu na samą świadomość że coś ze sobą robisz


no i właśnie, rozumiem martwienie się jak dziecko nie mówi mając 2-2,5 roku (choć to nadal nie musi oznaczać nic złego!) o tyle takie zamartwianie się na zapas nie bardzo do mnie trafia.... przecież nie mówienie w wieku 1,5 roku to nie jest żadna anomalia
No jednak jak czytam ile niektóre dzieci juz w tym wieku mowia to daje mi to do myślenia jak u nas bedzie sie to rozwijać.
Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
Ćwiczenia fizyczne to tylko 1/4 sukcesu. Najważniejsza jest dieta, więc jak to połączysz to kilogramy będą ładnie leciały i ciało nie sflaczeje
Jak masz motywację to ćwicz w domu z Miłoszkiem. Ja niestety muszę ćwiczyć w grupie, bo sama tracę zapał dlatego sprzedałam orbitreka
Na jakie zajęcia chodzisz?
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 19:18   #1652
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
No jednak jak czytam ile niektóre dzieci juz w tym wieku mowia to daje mi to do myślenia jak u nas bedzie sie to rozwijać.
ale wiesz, normy rozwoju dzieci są bardzo szerokie. tak jak np z chodzeniem, są tu dzieci które zaczęły chodzić mają 9/10 miesięcy a moja Hania zaczęła mając miesięcy 16 i nadal wszystko jest w normie
z mówieniem jest podobnie
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 19:22   #1653
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
ale wiesz, normy rozwoju dzieci są bardzo szerokie. tak jak np z chodzeniem, są tu dzieci które zaczęły chodzić mają 9/10 miesięcy a moja Hania zaczęła mając miesięcy 16 i nadal wszystko jest w normie
z mówieniem jest podobnie
Wiem o normach ale i tak bede sie temu przyglądać. Takie problemy mogą byc dziedziczne, dlatego zrobię wszystko co zaleci logopeda.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 19:27   #1654
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

byle do piątku jejku 4 dni miałam wolne i jak pomyślę, że jutro znowu do pracy to
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 19:36   #1655
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
W czwartek byliśmy na szczepieniu i pediatra powiedziała, że Filip ma jeszcze czas na mówienie.
Np. mój siostrzeniec długo nic nie mówił, aż tu nagle jak miał 2 i pół roku zaczął mówić zdaniami i wyraźnie.


U Was też jest taki problem z ubieraniem/przebieraniem? U nas masakra z tym. Mam nadzieję, że przejdzie bo samej ubrać czasem nie daje rady..

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------




U mnie dziś karkówka, jutro nie wiem
Oj u mnie mega problem z ubieraniem i zmianą pieluchy,przy rozbieraniu jest normalnie
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś




Edytowane przez Aaamelkaa
Czas edycji: 2015-01-25 o 19:37
Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 19:43   #1656
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

widzę,że tematy figurowo-wagowe. ja ostatnio przytyłam, bo ja zawsze zajadam stresy:/


dziękuję za odpowiedzi odnośnie wózków. a znacie taką firmę Joie czy coś w tym stylu?
aaa no i pytanie-te parasolki mają wszystkie piankowe koła?czy są jakieś z pompowanymi? b tak przeglądam w necie i pełno tego jest, a to wszystko wydaje mi się takie chybotliwe... no cóż, przyzwyczajona jestem do innego komfortu jazdy.


nie wiem no, jakoś się odzwyczaiłam od neta, nie umiem się dobrze wbić
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 19:43   #1657
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
No spoko idę na spotkanie w tym tygodniu pod hasłem by nasze dzieci pięknie mówiły czy cos takiego zaadresowane dla rodziców dzieci w tym wieku co nasze. maja mowić jak rozwijać mowe i kiedy zacząć sie niepokoić.

Wczoraj widziałam w biedrze pieluchy dady 5+(nowość) czyli jest nadzieja ze jak leo jeszcze urośnie to sie w nie zmieści. Bo 6pampersa sa jak 5dady i sie zastanawiałam co potem
I postanowiłam nie kupować nocnika wcale. Za kilka miesięcy kupię ta nakladke na wc.

Tez tak to odebrałam.

Ja dzis na kolację robie tagiatele ze szpinakiem, czosnkiem i gorgonzola

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Boja u nas ubieranie to wyzwanie przeważnie odbywa sie to w biegu lub daje mu telefon. A ostatnio dałam mu aparat i tz jak przeglądał fotki natrafil na kilkanascie filmików o tym jak go ubieram, śpiewam i gadam głupoty
Hehehe dobra pamiątka
A o dadach nie wiedzialam,thx za ifo
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 19:49   #1658
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
widzę,że tematy figurowo-wagowe. ja ostatnio przytyłam, bo ja zawsze zajadam stresy:/


dziękuję za odpowiedzi odnośnie wózków. a znacie taką firmę Joie czy coś w tym stylu?
aaa no i pytanie-te parasolki mają wszystkie piankowe koła?czy są jakieś z pompowanymi? b tak przeglądam w necie i pełno tego jest, a to wszystko wydaje mi się takie chybotliwe... no cóż, przyzwyczajona jestem do innego komfortu jazdy.


nie wiem no, jakoś się odzwyczaiłam od neta, nie umiem się dobrze wbić
Ja mam wózek Joie Litetrax
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 19:50   #1659
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
widzę,że tematy figurowo-wagowe. ja ostatnio przytyłam, bo ja zawsze zajadam stresy:/


dziękuję za odpowiedzi odnośnie wózków. a znacie taką firmę Joie czy coś w tym stylu?
aaa no i pytanie-te parasolki mają wszystkie piankowe koła?czy są jakieś z pompowanymi? b tak przeglądam w necie i pełno tego jest, a to wszystko wydaje mi się takie chybotliwe... no cóż, przyzwyczajona jestem do innego komfortu jazdy.


nie wiem no, jakoś się odzwyczaiłam od neta, nie umiem się dobrze wbić
Lula ma taki wozek. Ja chcialam kupic ale jednak za drogo mi bylo(700zl) Malo używamy bo ze 2razy w tyg. To wozek jeżdżący w samochodzie i kupiłam spacerówke za 300.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 19:52   #1660
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Lula ma taki wozek. Ja chcialam kupic ale jednak za drogo mi bylo(700zl) Malo używamy bo ze 2razy w tyg. To wozek jeżdżący w samochodzie i kupiłam spacerówke za 300.
Ja w UK płaciłam za niego prawie 900 zł, teraz żałuję mogłam za te pieniądze kupić inny ale trudno.
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 19:53   #1661
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Motyl piankowe koła raczej- dlatego są takie leciutkie
jak tam Twoje oczy, lepiej?

Poziomka Ty jeszcze kp? wczoraj się zastanawiałam ile mamuś jeszcze karmi?
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 19:55   #1662
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Motyl piankowe koła raczej- dlatego są takie leciutkie
jak tam Twoje oczy, lepiej?

Poziomka Ty jeszcze kp? wczoraj się zastanawiałam ile mamuś jeszcze karmi?
No jacha
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 19:59   #1663
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Postanowiłam zapisać się na fitness. Tylko o tym gadam i nic nie robię w tym kierunku a także przytyłam (oczywiście zajadam nerwy) i sflaczałam. Biorę karnet za stówkę na 8 wejść w miesiącu, chcę chodzić na BUP i dodatkowo biegać jak nie na polu to chociaż na bieżni.
Yhhhh...
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:22   #1664
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
widzę,że tematy figurowo-wagowe. ja ostatnio przytyłam, bo ja zawsze zajadam stresy:/


dziękuję za odpowiedzi odnośnie wózków. a znacie taką firmę Joie czy coś w tym stylu?
aaa no i pytanie-te parasolki mają wszystkie piankowe koła?czy są jakieś z pompowanymi? b tak przeglądam w necie i pełno tego jest, a to wszystko wydaje mi się takie chybotliwe... no cóż, przyzwyczajona jestem do innego komfortu jazdy.


nie wiem no, jakoś się odzwyczaiłam od neta, nie umiem się dobrze wbić
Motyl raczej piankowe...
Ale powiem ci ze ja mam wózek z piankowymi i pompowanymi
I nie demonizowalabym tak tych piankowyxh

Wg mnie różnica jest naprawdę niewielka...
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:23   #1665
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
Nie jest to takie proste niestety. No i żebym lepiej się poczuła, to musiałabym raczej sporo schudnąć. A ja z tych co totalnie nieznoszą ćwiczyć i absolutnie nie czuję się dobrze po ćwiczeniach. Kiedyś mąż próbował mnie przekonać do siłowni jak mieszkaliśmy jeszcze we Wrocławiu, ale totalnie się wstydziłam i wspominam to jako najgorszą traumę.

Moje dziecko właśnie weszło na krzesełko, na którym siedzę, stanęło za mną i zaczęło wchodzić na oparcie drewnianego krzesła jak po drabinie i strasznie nieszczęśliwy, bo tatuś nie pozwolił i zabrał.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Ja-ika poprzednio zgarnął za darmoszkę od Pani z totolotka, ale takiego na patyku. Tym razem w budzie z totolotkiem balonów nie było, ale z helem lepszy, bo takim na patyku tak wywijał, że od razu mu się urwał. Potem tylko wyplątał zatyczkę i po balonie. A ten wczorajszy wciąż się trzyma i znając życie na koniec jeszcze tatuś będzie miał zabawę, bo się helu nawciąga i będzie miał gadane jak smerf.
Ja też nie lubię ćwiczyć. I milion razy próbowałam bezskutecznie!
Nie wiem, czy jest ktoś kto naprawdę lubi ćwiczyć, a nie lubi jeść.
Gdyby to było proste, to każdy miałby figurę modelki.

Może lubisz basen? Spacery? Chodź w interwalach. To nie musi być siłownia ani dywanowki, chodzi o bycie aktywnym.

Co do diety, to przejdź na taką, żebyś mogła tak jeść na zawsze. Odrzucając słodycze - jeśli je lubisz, będziesz mieć jojo. Popraw metabolizm, zjedz połowę słodyczy co drugi dzień i tez będzie ok

I nie oczekuj efektów jutro. "To, że coś zajmuje dużo czasu, nie oznacza, że nie powinniśmy do tego dążyć. Czas i tak minie"
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:31   #1666
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

cześć mamusie

czy u was też jest tak ciepło, u mnie normalnie na dworze wiosna a w kalendarzu styczeń
aż się boję co to w maju czy kwietniu będzie
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:33   #1667
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość

Na jakie zajęcia chodzisz?
chodziłam na active walk, to taka bieżnia pochyła, napędzana siłą mięśni. Ćwiczenia z elementami aerobiku. Super się na nich męczyłam, ale w pozytywnym sensie Na takich zajęciach jak daje się z siebie wszystko, to można spalić ponad 500 kalorii
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:35   #1668
rusałka_1
Zakorzenienie
 
Avatar rusałka_1
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 420
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

hej

i mi ciężko się wbić, bo takim czasie..

bylismy z Jaskiem wczoraj u nowego alergologa i poki co jestem bardzo zadowolona z wizyty. Mamy nowy plan leczenia i mam nadzieję zobaczymy niedługo efekty

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
A jakie macie widelce ?
moje dziecko jak je samo to jest istny pogrom wszystko do mycia łącznie z nim... więc płynne rzeczy ja podaje a 'stałe' pokarmy wcina sam i z moją pomocą ale zazwyczaj rękami - albo bierze do ręki i wkłada sobie na łyżeczkę czy widelec i mega skupienie

już myślałam żeby mu kupić
http://allegro.pl/sliniaczek-ubranko...907669350.html

Mam pytanie co do spacerówek (parasolek) co polecacie ?
Muszę się zacząć rozglądać za czymś
my mamy sztuće dla dzieci ze stali ze Skip Hopa - polecam wczesniej tymi plastikowymi nie mógł nic nabić, a nowym widelcem swietnie się uczy

te fartuszki mamy i je uwielbiam. Do tej pory Jasiek wszytko namietnie ściągał, te akceptuje. Żałuje ze mam tylko dwa.

co do spacerówki mamy tą - http://www.ceneo.pl/23084892?tag=familyThumbnails. jestem z niej zadowolona, jedyny minus to dosyc wysoka waga, ale jest bardzo poręczna. oglądalismy ja w Askocie, ale kupiliśmy u Pana osiemgwaizdek w Astrze (taniej niz na necie była).

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość

dziekuję. Dla moich chłopaków mogę po domu chodzić na rzęsach, byle żeby oni byli szczęśliwi. Nie powiem Kornowi, że nie będę się bawić, bo jestem zmęczona, bo pół nocy karmiłam Antka.
Tak samo jak go nie uciszam kiedy się śmieję, a mnie boli głowa...

Tutusiek ma 2 tygodnie, a ja nie przespałam przez ten czas ani jednej godziny w ciagu dnia, chodze spać koło 23-24, bo zawsze jeszcze coś trzeba zrobić. Wczoraj do 1 w nocy robiłam ciasta. a od 1 karmiłam Tutuśka.

a Tutusiek, bo Kornel nie potrafi powiedzieć "Antek " i mówi zawsze " Tuti".
uwielbiam cie czytac nastrajsz tak pozytywnie i dajesz kopa do dzialania (i chcęci na drugiego maluszka)

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
dokładnie
Myśka fatalnie kasłała w nocy,słabo to widzę
byliście już u pulmunologa?


zdrowka dla dziewczynek

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
jeszcze do wypowiedzi neny o babraniu sie w kaszce anegdotka: nati umie juz rozkrecac niektore niekapki i bidon, tak wiec na codzień mamy picie w butelce po kubusiu waterrrr bo jeszcze nie opanowala. ale wie ze jak mociej uderzy w podloge to bedzie sie rozlewac po kropelce i ze jak wezmie do buzi i bedzie trzymac otwarta to sie obleje (robi to specjalnie i sie z tego cieszy). raz taka półmokra dorwalam i wsadzilam jej butle za koszulke z tyłu i polałam woda. byla zdziwiona ale chciala jeszcze. a co tam, pobawilismy sie tak bo i tak juz miala isc do kąpieli.

zwykle daje wieczorem samodzielne jedzenie (chyba że jest padnieta to na połspiaco karmie) lub obiad bo to mi łatwiej. zupki robie jeszcze blenderem, wiec geste je. jak mamy obiad dorosły to czasem dostaje np. makaron czy mieso i je sobie go rekoma. parowke (tak, wiem), kielbaske czy ser je sama. najgorzej jest z kanapka i bananem - rozgniata w rekach.

cicho, nie chwalac, nadmienie, ze mamy dwie noce bez pobudek... moze to juz bedzie norma? jak ja bym chciala sie wysypiac...

wyciagnelam nati szczebelki w lożku. no i dzis przyszla o 6:20 do nas... w śpiworku, z misiem i kocykiem jest troche bardziej problematyczne usypianie bo musze siedziec obok bo wychodzi ale ogolnie jest ok bo po drzemce sama sobie wyjdzie, poszuka mnie albo nawet zaczyna sie bawic
super że u Was noce lepsze
i mnie to tez kiedyś czeka

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
Natala 5 stycznia byliśmy a od wczoraj w szpitalu.
daj znac jak badania

Cytat:
Napisane przez kaska87;49929604

[B
Poziomka [/B]Ty jeszcze kp? wczoraj się zastanawiałam ile mamuś jeszcze karmi?
my tez kp (+ mm)... końca nie widać
__________________
Jesteśmy razem...
Ślub

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:37   #1669
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Ja też nie lubię ćwiczyć. I milion razy próbowałam bezskutecznie!
Nie wiem, czy jest ktoś kto naprawdę lubi ćwiczyć, a nie lubi jeść.
Gdyby to było proste, to każdy miałby figurę modelki.

Może lubisz basen? Spacery? Chodź w interwalach. To nie musi być siłownia ani dywanowki, chodzi o bycie aktywnym.

Co do diety, to przejdź na taką, żebyś mogła tak jeść na zawsze. Odrzucając słodycze - jeśli je lubisz, będziesz mieć jojo. Popraw metabolizm, zjedz połowę słodyczy co drugi dzień i tez będzie ok

I nie oczekuj efektów jutro. "To, że coś zajmuje dużo czasu, nie oznacza, że nie powinniśmy do tego dążyć. Czas i tak minie"
Pływac nie umiem, ale spacery owszem... Jak była pogoda, to chodziłam z wózkiem po 5h dziennie.
Temat słodyczy przemilczę, bo to moja pięta Achillesowa. Generalnie ja wcale dużo ani jakoś specjalnie tłusto nie jem i gdyby nie te słodycze... Druga moja bolączka, że niestety za późno jem ostatni posiłek.
Fakt faktem, mam tendencje do tycia, ale sama też nie jestem bez winy.
Do tego boli, bo mój mąż je 3x tyle co ja, a jest chudy jak szczypiorek i w ogóle nie ma aktywności fizycznej.

A co do wózka, to ja jestem kompletnie niezadowolona ze swojego i gdybym miała szansę wybierać to w życiu bym takiego nie kupiła. Klnę na niego ile wlezie... Ale teraz już nie opłaca mi się inwestować w nowy wózek.
Choć jak któregoś dnia musiałam skorzystać ze starej spacerówki, to kompletnie nie mogłam tego opanować. No niby lekko się prowadził i w ogóle, ale taaakie wielki i taaaki ciężki. Totalnie się odzwyczaiłam.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
chodziłam na active walk, to taka bieżnia pochyła, napędzana siłą mięśni. Ćwiczenia z elementami aerobiku. Super się na nich męczyłam, ale w pozytywnym sensie Na takich zajęciach jak daje się z siebie wszystko, to można spalić ponad 500 kalorii
to się przeprowadź do Bochni buhaha
będziesz miała na każdym kroku bieżnie pochyłą i to za free

a tak całkiem serio serio, to jak tam przyjeżdżam i chodzę po ulicach i próbuję jeszcze nadążyć na starym to sapie jak lokomotywa
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-25, 20:39   #1670
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Ja też nie lubię ćwiczyć. I milion razy próbowałam bezskutecznie!
Nie wiem, czy jest ktoś kto naprawdę lubi ćwiczyć, a nie lubi jeść.
Gdyby to było proste, to każdy miałby figurę modelki.

Może lubisz basen? Spacery? Chodź w interwalach. To nie musi być siłownia ani dywanowki, chodzi o bycie aktywnym.

Co do diety, to przejdź na taką, żebyś mogła tak jeść na zawsze. Odrzucając słodycze - jeśli je lubisz, będziesz mieć jojo. Popraw metabolizm, zjedz połowę słodyczy co drugi dzień i tez będzie ok

I nie oczekuj efektów jutro. "To, że coś zajmuje dużo czasu, nie oznacza, że nie powinniśmy do tego dążyć. Czas i tak minie"
ja też nie lubię ćwiczyć
jeszcze po porodzie jakoś miałam więcej zapału, ale teraz to zupełnie
no powiedzmy udaje mi się +/- 30 min raz w tygodniu, więc szału nie ma, choć ostatnio chodzę z tż trochę biegać, ale się szybko zniechęcam i wkurzam bo nie mogę za nim nadążyć ( tylko się nie śmiać)
od początku roku zapisałam się na zumbę- ale lipa byłam na 2 zajęciach i odpuściłam ,nie wydołałam czasowo
ale przy moim trybie pracy ćwiczenia jak najbardziej są wskazane- tylko po powrocie do domu albo jestem zbyt zmęczona i mi się nie chce, albo czasu brak , wiem wiem tłumaczę się -jak to się mówi dla chcącego nic trudnego
ale muszę was zachęcić do diety - to faktycznie działa ja przez jakieś 3 m-ce mam -5 kg a teraz stoję, nie przybywa ale i nie spada
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:41   #1671
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Rusałko powodzenia w leczeniu
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:43   #1672
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Isabell12 Pokaż wiadomość
cześć mamusie

czy u was też jest tak ciepło, u mnie normalnie na dworze wiosna a w kalendarzu styczeń
aż się boję co to w maju czy kwietniu będzie
u nas śnieg
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:43   #1673
rusałka_1
Zakorzenienie
 
Avatar rusałka_1
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 420
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Rusałko powodzenia w leczeniu
dziekuje
__________________
Jesteśmy razem...
Ślub

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:47   #1674
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Motyl piankowe koła raczej- dlatego są takie leciutkie
jak tam Twoje oczy, lepiej?

Poziomka Ty jeszcze kp? wczoraj się zastanawiałam ile mamuś jeszcze karmi?
my już daaawno nie kp
ale wiecie że ja jeszcze mam pokarm,
nie się nie dzieje , piersi mnie nie bolą i nic z tym nie robię
chociaż zastanawiałam się ostatnio dlaczego on nie zanika, nawet rozmyślałam nad wizytą u lekarki w przychodni -
normalne to jest?
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:49   #1675
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Rusałka, oby zadziałało leczenie
Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość

to się przeprowadź do Bochni buhaha
będziesz miała na każdym kroku bieżnie pochyłą i to za free

a tak całkiem serio serio, to jak tam przyjeżdżam i chodzę po ulicach i próbuję jeszcze nadążyć na starym to sapie jak lokomotywa
eee to nie to samo ja lubię być w grupie, to mnie motywuje
Jeju jakbym chciała, żeby ktoś pilnował Emilkę 1,5h dziennie, żebym mogła chodzić na fitness Chciałabym codziennie, małż się zgodzi na 2x w tyg, a na to nie opłaca mi się karnetu kupować

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
u nas śnieg
u nas też i to duuużo i ciągle pada
Cytat:
Napisane przez Isabell12 Pokaż wiadomość
my już daaawno nie kp
ale wiecie że ja jeszcze mam pokarm,
nie się nie dzieje , piersi mnie nie bolą i nic z tym nie robię
chociaż zastanawiałam się ostatnio dlaczego on nie zanika, nawet rozmyślałam nad wizytą u lekarki w przychodni -
normalne to jest?
może pij szałwię?
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:50   #1676
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez rusałka_1 Pokaż wiadomość
hej

i mi ciężko się wbić, bo takim czasie..

bylismy z Jaskiem wczoraj u nowego alergologa i poki co jestem bardzo zadowolona z wizyty. Mamy nowy plan leczenia i mam nadzieję zobaczymy niedługo efekty

no to oby tak było dalej, i leczenie było skuteczne
my się diagnozujemy dopiero

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
u nas śnieg
a u mnie na bzach pączki się rozwijają
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:50   #1677
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Isabell ja nie karmię od kiedy młody skończył 7 miesięcy bo musiałam zacząć brać leki, a pokarm jeszcze mam muszę nacisnąć i wtedy kropelki są, nie wiem kiedy to minie
piję szałwie i nic
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:55   #1678
Isabell12
Zadomowienie
 
Avatar Isabell12
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 099
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
Rusałka, oby zadziałało leczenie

eee to nie to samo ja lubię być w grupie, to mnie motywuje
Jeju jakbym chciała, żeby ktoś pilnował Emilkę 1,5h dziennie, żebym mogła chodzić na fitness Chciałabym codziennie, małż się zgodzi na 2x w tyg, a na to nie opłaca mi się karnetu kupować

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------


u nas też i to duuużo i ciągle pada

może pij szałwię?
lubię zioła, ogólnie ziołowe herbatki więc spróbuję , dzięki nie wiedziałam ze szałwia moze pomóc
muszę chyba serio coś z tym zrobić, bo po ciepłym prysznicu "leci mleko"
ale w ciągu dnia ok,

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Isabell ja nie karmię od kiedy młody skończył 7 miesięcy bo musiałam zacząć brać leki, a pokarm jeszcze mam muszę nacisnąć i wtedy kropelki są, nie wiem kiedy to minie
piję szałwie i nic
o widzisz, to nie tylko tak u mnie - ale już się zaczynam martwić
ja skończyłam kp jak mały miał 10 m-cy sam się odstawił
kaśka a poza szałwią coś jeszcze próbujesz/próbowałaś robić
Isabell12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:57   #1679
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Ja mam wózek Joie Litetrax
zadowolona jesteś?

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Motyl piankowe koła raczej- dlatego są takie leciutkie
jak tam Twoje oczy, lepiej?

Poziomka Ty jeszcze kp? wczoraj się zastanawiałam ile mamuś jeszcze karmi?
nowy avek, ładny

już lepiej co mnie bardzo cieszyjest naprawdę duża poprawa

ja to pewnie gdyby nie te oczy to do teraz mogłabym karmić, a tak to... no nic, ważne,że nam odstawianie poszło tak bez problemów

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Motyl raczej piankowe...
Ale powiem ci ze ja mam wózek z piankowymi i pompowanymi
I nie demonizowalabym tak tych piankowyxh

Wg mnie różnica jest naprawdę niewielka...
no właśnie ja demonizuję tylko dlatego,że jak widzę w mojej okolicy ludzi z wózkami na skrętnych i nie daj boziu małych kółkach piankowych to to wygląda strasznie, trzepie tym jak nie wiem. u mnie naprawdę większość ulic to sam żwir, dziury, ewentualnie takie betonowe płyty. albo leśne dróżki. no ale jak założę,że moim dużym będę jeździć po osiedlu, a tą parasolką po mieście to w miarę ma sens. ale ciężko mi się przemóc.
na ten moment po pierwszym przeglądaniu ten mi się najbardziej spodobał ( jego koła) http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products _id=2401&<osCsid>
luuub ten
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products _id=674&<osCsid>

na takich malusich na pewno odpadają.

Cytat:
Napisane przez Isabell12 Pokaż wiadomość
cześć mamusie

czy u was też jest tak ciepło, u mnie normalnie na dworze wiosna a w kalendarzu styczeń
aż się boję co to w maju czy kwietniu będzie
no co ty?u mnie od dwóch dni ciągle sypie, zima na całego, zaskoczyła drogowców i wczoraj brat prawie do nas pod górkę nie wyjechal

Cytat:
Napisane przez rusałka_1 Pokaż wiadomość
hej

i mi ciężko się wbić, bo takim czasie..

bylismy z Jaskiem wczoraj u nowego alergologa i poki co jestem bardzo zadowolona z wizyty. Mamy nowy plan leczenia i mam nadzieję zobaczymy niedługo efekty



my mamy sztuće dla dzieci ze stali ze Skip Hopa - polecam wczesniej tymi plastikowymi nie mógł nic nabić, a nowym widelcem swietnie się uczy

te fartuszki mamy i je uwielbiam. Do tej pory Jasiek wszytko namietnie ściągał, te akceptuje. Żałuje ze mam tylko dwa.

co do spacerówki mamy tą - http://www.ceneo.pl/23084892?tag=familyThumbnails. jestem z niej zadowolona, jedyny minus to dosyc wysoka waga, ale jest bardzo poręczna. oglądalismy ja w Askocie, ale kupiliśmy u Pana osiemgwaizdek w Astrze (taniej niz na necie była).



uwielbiam cie czytac nastrajsz tak pozytywnie i dajesz kopa do dzialania (i chcęci na drugiego maluszka)



zdrowka dla dziewczynek



super że u Was noce lepsze
i mnie to tez kiedyś czeka


daj znac jak badania



my tez kp (+ mm)... końca nie widać
kochana dobrze,że macie plan działania.

u nas ciągle wyskakują Tusi kropki, dalej nie doszłam od czego. wszyscy mi móią,żebym ejszcze nie szła do alergologa tylko zapisywała co je i kiedy wyskakują kropki (bo czasem wysypka może wyjść nawet po dwóch dniach). i wtedy może znajdę wspólny "mianownik", ale póki co nadal nie wiem.
jak wyglądają te wizyty?miał Jaśko jakieś testy?
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.

Edytowane przez butterfly20
Czas edycji: 2015-01-25 o 21:04
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-25, 20:57   #1680
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Isabell12 Pokaż wiadomość
o widzisz, to nie tylko tak u mnie - ale już się zaczynam martwić
ja skończyłam kp jak mały miał 10 m-cy sam się odstawił
kaśka a poza szałwią coś jeszcze próbujesz/próbowałaś robić
nic a ginowi się nie przyznałam bo pewnie by jakieś hormony dał, a ja już biorę wystarczająco i dziękuję za kolejne
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-14 13:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:57.