Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4. - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-14, 18:02   #3301
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87750840]No ale ja piszę o takim codziennym bezpieczeństwie dzieci.
Choćby to, co napisałam o nastolatkach - teraz takie 12-13 latki na placu zabaw to jest dramat, panowie świata, wyzywający, zaczepiający, gnojący dzieci (oczywiście nie zawsze - ale to jest pewnego rodzaju norma dzisiaj). Gdy byłam dzieckiem - tego nie było.[/QUOTE]Oj, u mnie było, a jestem dzieckiem przełomu lat '80 i '90. Koło trzepaka nieraz strach było przejść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:04   #3302
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 728
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87750913]
czesto starsze dzicko mialo obowiazek zjamowac sie mlodszym poza domem, moj znajomy (majac 7-8 lat) wiazal swojego mlodszego brata do drzewa, bo ten przeszkadzal mu w zabawie z kolegami [/QUOTE]
Mój starszy brat nie chciał mnie nigdzie zabierać, jak mu rodzice kazali, więc bardzo szybko rozwiązał ten problem. Mianowicie kiedyś poszłam z nim i jego kolegami na boisko szkolne (brat starszy 4 lata) i celowo kopali piłkę tak, żeby mnie nią uderzyć Jak dostałam ze 2 razy w twarz to już więcej z nim nie chciałam chodzić Oficjalnie mnie nie uderzył, tylko tak o, piłka im poleciała.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:05   #3303
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ok, dzięki Czyli to apka imienna? Ta w DE jest anonimowa, ma tylko wesprzeć zbieranie danych na inne sposoby i określić potencjalne zagęszczenie chorych w sanym rejonie. Zresztą ona jest tylko dla posiadaczy smartwatchy.
jest imienna, ale z tego co zrozumialam, w systemie widniejesz jako unikatowy kod, twoje dane nie sa ogolnie dostepne, tez tylko na smartfony, nie jest obowiazkowa.
wersja beta ma ruszyc w sobote, ciekawam bardzo
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:09   #3304
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

A taka najprostsza przyłbica wystarczy https://allegro.pl/oferta/przylbica-...me-9146492427? Kombinuję i jednak się duszę zarówno w maseczce zrobionej z filtra do odkurzacza, o masce weneckiej to już nie wspomnę . Bardzo kolorowa i wesoła, ale na dłuższą metę no nie dam rady, zwłaszcza kiedy się cieplej zrobi.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:10   #3305
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87750696]Mój ma 3 lata i 4 miesiące nie przeżyje sam w domu, niestety na szczęście przedszkola nie mają tego problemu co szkoły i w wakacje są otwarte.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
a propo de fakto....
Matka mojego TŻ to miała lekkie podejście do tego.... W rodzinie krąży opowiastka, pewnie podkoloryzowana, że jak on i jego siostra byli berbeciami po ok. 2 latka, to mama poszła do sklepu jak spali, ci wyszli z łóżeczek, a potem jakoś otworzyli drzwi i na podwórko...
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:12   #3306
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Z tymi przestępcami to bym trochę polemizowała.
Tzn. uważam, że odsetek pedofilów w społeczeństwie jest mniej więcej taki sam, ale teraz mają pewne narzędzia (głównie internet), którego wcześniej nie mieli. To już nawet nie chodzi o to, że ktoś dzieciaka porwie (chociaż porwania rodzicielskie to też w miarę świeży temat), albo skrzywdzi w drodze ze szkoły do domu. Wystarczy, że rodzic nie przypilnuje, co dzieciak robi w internecie (niestety, z doświadczenia zawodowego wiem jakich "sztuczek" używają pedofilie, żeby dzieci wysłały im swoje rozebrane zdjęcia).
To fakt, że doszła dodatkowa możliwość. Ale czy jednak nie jest tak, że większość tego typu przestępstw rozgrywa się jednak w znajomym środowisku i ofiara z reguły zna sprawcę?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Oj, u mnie było, a jestem dzieckiem przełomu lat '80 i '90. Koło trzepaka nieraz strach było przejść.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo podstawówki w latach 80-90., dzieciaki 6-letnie spedzające przerwę na tym samym korytarzu co 15-latki z 8 klasy. Ja się w zerówce i jeszcze pierwszej klasie bałam wychodzić na przerwę na korytarz, chociaż nikt mi nic nie zrobił, a co dopiero ci, co się starsi na nich wyzłośliwiali czy ich popychali. Nauczyciele też mieli tylko jedną parę oczu, wszystkich nas dopilnowac nie mogli.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;87750922]jest imienna, ale z tego co zrozumialam, w systemie widniejesz jako unikatowy kod, twoje dane nie sa ogolnie dostepne, tez tylko na smartfony, nie jest obowiazkowa.
wersja beta ma ruszyc w sobote, ciekawam bardzo[/QUOTE]

Chcesz brać w tym udział?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:13   #3307
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
A taka najprostsza przyłbica wystarczy https://allegro.pl/oferta/przylbica-...me-9146492427? Kombinuję i jednak się duszę zarówno w maseczce zrobionej z filtra do odkurzacza, o masce weneckiej to już nie wspomnę . Bardzo kolorowa i wesoła, ale na dłuższą metę no nie dam rady, zwłaszcza kiedy się cieplej zrobi.
A taka ?
Cytat:
Zdolność materiału Evolon® do filtracji wynika z jego gęstej i zwartej struktury utworzonej z ciasno splątanych mikrowłókien S2 które są nawet 200 krotnie cieńsze od ludzkiego włosa. Mikro kanaliki pomiędzy mikrowłóknami pozwalają swobodnie oddychać, eliminując tym samym problem pocenia się twarzy. Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min). Evolon® w wersji S2 SC zatrzymuje niemal 99,9% cząstek o średnicy 1 mikrometra (μm).
https://alergika.pl/sklep/213-masecz...en-evolon.html
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-14, 18:15   #3308
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Jako dziecko około 7-9 letnie ( no smród mały...)
- oparzyłam dłoń gorącym mlekiem ( stało na kuchni daleko, ale musiałam zajrzeć )
- oparzyłam ramię gorącym mlekiem wpadając na koleżankę
- nadziałam się na druta ( taki do robienia swetrów) , z 5 cm poszło w nogę
- bijąc się z siostrą spadłam z piętrowego łóżka


Po za blizną po oparzeniu nie ma żadnych śladów tych wypadków. Podobno byłam grzecznym dzieckiem, a wszystko działo się w małym domu, nawet nie na podwórku. Nie wyobrażam sobie, aby zostawić dziecko samo bez kogoś dorosłego dookoła. Potem dochodzi do tragedii, której łatwo można było uniknąć. Tu już nie chodzi nawet o złych panów, co rozdają cukierki.

Edytowane przez Vanir410
Czas edycji: 2020-04-14 o 18:16
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:17   #3309
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
A taka najprostsza przyłbica wystarczy https://allegro.pl/oferta/przylbica-...me-9146492427? Kombinuję i jednak się duszę zarówno w maseczce zrobionej z filtra do odkurzacza, o masce weneckiej to już nie wspomnę . Bardzo kolorowa i wesoła, ale na dłuższą metę no nie dam rady, zwłaszcza kiedy się cieplej zrobi.
To zależy, co chcesz nią osiągnąć. Bo jeśli chodzi Ci o ochronę, to przyłbica chroni Ciebie od frontu (po bokach nie). Innych przez Tobą nie chroni, bo to co wydychasz, w dalszym ciągu dość swobodnie się roznosi. Idealną opcją byłoby połączenie maski + przyłbicy, ale to raczej opcja dla pracowników szpitala, a nie zwykłego cywila idącego do biedronki.
Jeśli chodzi Ci o to, żeby nikt się nie przyczepił, to pewnie się nada, dopóki prawo nie sprecyzuje, co chcą tym nakazem osiągnąć.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:18   #3310
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tego zalecania mycia rak. Toz to oczywista oczywistosc (dla niektórych zapewne nie), ale nie da się ciągle myć rąk przebywając w przestrzeni publicznej. Jedziesz tramwajem i trzymasz się barierki, gdzie umyjesz ręce po wyjściu z niego, a przed np wejściem do sklepu, kiedy w międzyczasie zadzwoni ktoś do Ciebie, albo masz listę zakupów na telefonie? Albo jak ktoś zadzwoni, to najpierw szukasz łazienki, myjesz ręce i potem oddzwaniasz? Już pomijając fakt, że tymi umytymi rękami łapiesz za klamkę wychodząc z łazienki (nie zawsze da się otworzyć nogą czy z łokcia.



Ale z tego co rozumiem drzewosandałowe boi się, że ją ktoś zarazi, a przed tym maska własnej roboty czy chirurgiczna może ją ochronić tylko w niewielkim stopniu. Musiałaby mieć ffp, a gwarantuję, że nie jest zbyt realne wysiedzenie w tej masce kilka godzin.



Test wyjdzie pozytywny jeśli miałaś jakąkolwiek infekcję wywołaną przez któregoś koronawirusa. A więc także po przeziębieniu.
Podobno powstają szybkie testy wykrywajace element otoczki wirusa (przypuszczam że chatakterystyczny dla covid19).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:19   #3311
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ale też inna sprawa, że kiedyś np. sąsiedzi lepiej się znali, lepiej ze sobą żyli, i "wszystkie dzieci nasze są". Więc jak np. matka musiała z placu zabaw do toalety do mieszkania, to druga sąsiadka przypilnowała. Jak ktoś musiał wyjść gdzieś coś załatwić, to też mógł u sąsiada dzieciaka zostawić (wiadomo, że nie niemowlaka). Teraz mieszkam w małym dosyć bloku (20 mieszkań), jak spotykam kogoś na klatce schodowej to często zastanawiam się, czy tu mieszka, czy odwiedza (mieszkania studenckie, więc jest rotacja najemców; i biorę poprawkę na fakt, że mieszkam na parterze, więc niewielu ludzi mogę spotkać na klatce schodowej idąc do siebie).
Swoją drogą dobrze, że nie żyję w tamtych czasach
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-14, 18:19   #3312
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Jako dziecko około 7-9 letnie ( no smród mały...)
- oparzyłam dłoń gorącym mlekiem ( stało na kuchni daleko, ale musiałam zajrzeć )
- oparzyłam ramię gorącym mlekiem wpadając na koleżankę
- nadziałam się na druta ( taki do robienia swetrów) , z 5 cm poszło w nogę
- bijąc się z siostrą spadłam z piętrowego łóżka


Po za blizną po oparzeniu nie ma żadnych śladów tych wypadków. Podobno byłam grzecznym dzieckiem, a wszystko działo się w małym domu, nawet nie na podwórku. Nie wyobrażam sobie, aby zostawić dziecko samo bez kogoś dorosłego dookoła. Potem dochodzi do tragedii, której łatwo można było uniknąć. Tu już nie chodzi nawet o złych panów, co rozdają cukierki.
Ja też. W ogóle jak czytam o 6-latku obsługującym kuchenkę.. Kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:22   #3313
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No u mnie było, lata 90., wiejska szkoła. Słabsi chłopcy byli gnębieni przez starszych, dziewczynki zresztą też przez inne dziewczynki. Może nie było to zjawisko nagminnie rozgrywające się co przerwę, ale było.
Oj było... A jak nam tata opowiadał, jakie rzeczy się działy między dziećmi, jak on chodził do podstawówki (lata 70.) to... no nie chciałabym się zamienić.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:24   #3314
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Swoją drogą dobrze, że nie żyję w tamtych czasach
Wcale nie uważam za korzystne dla dziecka podrzucanie go komu akurat się da, chodzenie po sąsiadach czy samowolne przebywanie w domu, do którego się wraca z kluczem na szyi. Kiedyś tak właśnie było, ale jak dla mnie lepiej, że to już minęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:24   #3315
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Podobno powstają szybkie testy wykrywajace element otoczki wirusa (przypuszczam że chatakterystyczny dla covid19).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze by było, jakby coś się ruszyło w temacie tych testów i tych na przeciwciała.
Ja jutro idę do lekarza, bo przeziębiona jestem (moim zdaniem tylko przeziębiona), ale zadzwoniłam zapytać, co byłoby najrozsądniejsze w tej sytuacji i mam się jutro pokazać. Wątpię, że zrobią mi test.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87750969]Ja też. W ogóle jak czytam o 6-latku obsługującym kuchenkę.. Kosmos.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

No, tak to było kiedyś. Mój facet ma bardzo dobry kontakt ze swoimi rodzicami, zwłaszcza z tatą był bardzo zżyty.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:26   #3316
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To zależy, co chcesz nią osiągnąć. Bo jeśli chodzi Ci o ochronę, to przyłbica chroni Ciebie od frontu (po bokach nie). Innych przez Tobą nie chroni, bo to co wydychasz, w dalszym ciągu dość swobodnie się roznosi. Idealną opcją byłoby połączenie maski + przyłbicy, ale to raczej opcja dla pracowników szpitala, a nie zwykłego cywila idącego do biedronki.
Jeśli chodzi Ci o to, żeby nikt się nie przyczepił, to pewnie się nada, dopóki prawo nie sprecyzuje, co chcą tym nakazem osiągnąć.
Chodziło mi o w miarę sensowną ochronę, ale po prostu nie jestem przyzwyczajona do noszenia tego typu zabezpieczeń na twarzy i muszę znalezć coś, w czym po pewnym czasie nie będę miała uczucia duszności, odruchu że natychmiast muszę to coś zdjąć z twarzy. Nie wiem, może moja klaustrofobia tutaj się odzywa i to kwestia psychiki.
Ifinick - Dzięki za podpowiedz.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:28   #3317
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Chodziło mi o w miarę sensowną ochronę, ale po prostu nie jestem przyzwyczajona do noszenia tego typu zabezpieczeń na twarzy i muszę znalezć coś, w czym po pewnym czasie nie będę miała uczucia duszności, odruchu że natychmiast muszę to coś zdjąć z twarzy. Nie wiem, może moja klaustrofobia tutaj się odzywa i to kwestia psychiki.
Ifinick - Dzięki za podpowiedz.
No to nie, to raczej nie jest zbyt sensowna ochrona
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:29   #3318
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Zależy co kto lubi.

Myślę, że w polskie góry z dziećmi śmiało będę mogła pojechać.

I spędzić z miesiąc nad Bałtykiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miesiąc?? Nie planujesz powrotu do pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Moi w tym roku szkolnym już do pkola nie wrócą, raczej odstawię ich nad morze. Wytęsknieni jesteśmy.

A góry, to góry, wiadomo.

Może trochę taniej będzie, jak ludzie się będą bali jeździć, ale może będzie odwrotnie, może się rzucą na krajowe wyjazdy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stawiam na to drugie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:30   #3319
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87750606]Ja dzisiaj byłam w biedrze takiej dużej, nie mojej, przyjaciółce robiłam zakupy.
Ludzi w trzy i trochę, nikt kompletnie ich nie liczył, oczywiście o rękawiczkach już zapomnij - woreczki dali.



A czemu mają w wakacje się uczyć, skoro teraz tak szumnie trwa edukacja zdalna?[/QUOTE]Już pomijając możliwości rodziców (bardzo zróżnicowane i wiele czynników tu wchodzi w gre) to system jest całkowicie nieprzygotowany, nauczyciele są nieprzygotowani. Nawet nie mówię o tym.ze nie ma zajęć online, nie wymagajmy cudów. Ale nauczyciele robią wrażenie jakby pierwszy raz w życiu pisali maila, inni, młodsi, radzą sobie lepiej ale np. W przesylanych rodzicom wiadomościach totalny chaos. Czego oni chcą dzieci nauczyć? W tych czasach przejrzystość, komunikacja, oddzielenie ważnych informacji od tych mniej ważnych- to podstawa. A rodzic musi poświęcić dodatkowy czas by wczytać się z balaganiarskie, nieprzemyslane, chaotyczne wiadomosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-14, 18:30   #3320
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87749700]Nad nasze morze też nie mam pomysłu, bo dla nas jedyną opcją transportu jest pociąg, a więc w sumie chyba tylko Gdańsk, a tam już byliśmy dwa razy i trzeci mi się nie chce. I nie wiem, w co celować, gdybyśmy chcieli zmienić plany.

Poza tym mamy termin usuwania drenu na początek lipca. Byłam umówiona w rejestracji szpitala, że na początku maja będą do mnie dzwonić i będziemy próbować przesunąć termin na maj, żeby zdążyć do wakacji. Teraz wuj bombki strzelił i obyśmy się chociaż na ten termin lipcowy załapali [/QUOTE]A Świnoujście, Kołobrzeg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:32   #3321
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość

Po za blizną po oparzeniu nie ma żadnych śladów tych wypadków. Podobno byłam grzecznym dzieckiem, a wszystko działo się w małym domu, nawet nie na podwórku. Nie wyobrażam sobie, aby zostawić dziecko samo bez kogoś dorosłego dookoła. Potem dochodzi do tragedii, której łatwo można było uniknąć. Tu już nie chodzi nawet o złych panów, co rozdają cukierki.
Ogólnie masz rację i jestem za tym, żeby dzieci pilnować(sama jak jakiś dzieć jest w okolicy to ciągle za nim patrzę, a jak znika z pola widzenia to wolę za nim pójść, nawet jak rodzic olewa sprawę, taki odruch z czasów jak się siostrą opiekowałam jako 14-latka), ale nigdy nie będzie tak, zeby nawet najlepszy rodzic latał za dzieckiem powyżej 4 r.ż 24h/dobę. A wypadki takie jak opisujesz to się zdarzają jak rodzice są w domu.
Mi np brat z ławy skoczył na trzymany przeze mnie długopis. Dobrze, że ustem a nie okiem. Albo wbiłam się rękami w szybę w drzwiach. Obie akcje przy rodzicach.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:32   #3322
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Już pomijając możliwości rodziców (bardzo zróżnicowane i wiele czynników tu wchodzi w gre) to system jest całkowicie nieprzygotowany, nauczyciele są nieprzygotowani. Nawet nie mówię o tym.ze nie ma zajęć online, nie wymagajmy cudów. Ale nauczyciele robią wrażenie jakby pierwszy raz w życiu pisali maila, inni, młodsi, radzą sobie lepiej ale np. W przesylanych rodzicom wiadomościach totalny chaos. Czego oni chcą dzieci nauczyć? W tych czasach przejrzystość, komunikacja, oddzielenie ważnych informacji od tych mniej ważnych- to podstawa. A rodzic musi poświęcić dodatkowy czas by wczytać się z balaganiarskie, nieprzemyslane, chaotyczne wiadomosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po prostu mają to w dupie. Jak zresztą wiele innych rzeczy. Połowa lekcji to "przepiszcie z podręcznika", więc czego oczekiwać po lekcjach na odległość?
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:34   #3323
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Powiem wam, że mój brat miał robiony test tydzień temu.

Do dzisiaj brak wyników.

Dzwonił dzisiaj do niego ktoś z sanepidu powiadomić, że musi jutro mieć znowu zrobiony test, bo okazało się, że pobierająca pielęgniarka ma koronawirusa, o czym jeszcze nie wiedziała robiąc pacjentom testy.
No i próbki muszą być zniszczone i pobrane od nowa.

🤷🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:35   #3324
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Wcale nie uważam za korzystne dla dziecka podrzucanie go komu akurat się da, chodzenie po sąsiadach czy samowolne przebywanie w domu, do którego się wraca z kluczem na szyi. Kiedyś tak właśnie było, ale jak dla mnie lepiej, że to już minęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I tak, i nie. Od posiedzenia w domu raczej nic się dzieciakowi w pewnym wieku nie stanie. Teraz te domy są jednak bezpieczne. Kiedyś było łatwiej o wypadek. Przypomniały mi się takie przenośne elektryczne piekarniki ze spiralą na wierzchu. Piekłam w takich ciasta jako dzieciak z podstawówki. Że o różnych maszynach rolniczych i jeżdżeniu na kole traktora nawet nie wspomnę. Przy tych nowoczesnych urządzeniach trudno się wysadzić albo uszkodzić.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:35   #3325
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Wcale nie uważam za korzystne dla dziecka podrzucanie go komu akurat się da, chodzenie po sąsiadach czy samowolne przebywanie w domu, do którego się wraca z kluczem na szyi. Kiedyś tak właśnie było, ale jak dla mnie lepiej, że to już minęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lepiej i dla dziecka, i dla sąsiadów. I "cioć" wszelakich, itp.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:35   #3326
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Powiem wam, że mój brat miał robiony test tydzień temu.

Do dzisiaj brak wyników.

Dzwonił dzisiaj do niego ktoś z sanepidu powiadomić, że musi jutro mieć znowu zrobiony test, bo okazało się, że pobierająca pielęgniarka ma koronawirusa, o czym jeszcze nie wiedziała robiąc pacjentom testy.
No i próbki muszą być zniszczone i pobrane od nowa.

🤷🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jezusie jaki cyrk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:36   #3327
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ogólnie masz rację i jestem za tym, żeby dzieci pilnować(sama jak jakiś dzieć jest w okolicy to ciągle za nim patrzę, a jak znika z pola widzenia to wolę za nim pójść, nawet jak rodzic olewa sprawę, taki odruch z czasów jak się siostrą opiekowałam jako 14-latka), ale nigdy nie będzie tak, zeby nawet najlepszy rodzic latał za dzieckiem powyżej 4 r.ż 24h/dobę. A wypadki takie jak opisujesz to się zdarzają jak rodzice są w domu.
Mi np brat z ławy skoczył na trzymany przeze mnie długopis. Dobrze, że ustem a nie okiem. Albo wbiłam się rękami w szybę w drzwiach. Obie akcje przy rodzicach.
I o to mi chodzi. PRZY rodzicach. Wypadki to wypadki, są i będą, ale każdy z nich mógł się skończyć tragicznie przy małym szczęściu. Co zrobi dziecko samo? Albo z drugim, przestraszonym dzieckiem? Pogotowie wezwie i udzieli pierwszej pomocy?
Po prostu niech ten dorosły będzie, w pokoju obok, na podwórku, ale będzie... a nie dziecko zostawione na kilka godzin samo.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:36   #3328
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 769
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

[QUOTE=Linka25;87751012]Już pomijając możliwości rodziców (bardzo zróżnicowane i wiele czynników tu wchodzi w gre) to system jest całkowicie nieprzygotowany, nauczyciele są nieprzygotowani. Nawet nie mówię o tym.ze nie ma zajęć online, nie wymagajmy cudów. Ale nauczyciele robią wrażenie jakby pierwszy raz w życiu pisali maila, inni, młodsi, radzą sobie lepiej ale np. W przesylanych rodzicom wiadomościach totalny chaos. Czego oni chcą dzieci nauczyć? W tych czasach przejrzystość, komunikacja, oddzielenie ważnych informacji od tych mniej ważnych- to podstawa. A rodzic musi poświęcić dodatkowy czas by wczytać się z balaganiarskie, nieprzemyslane, chaotyczne wiadomosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wiza


U mnie w otoczeniu nie ma w ogóle takich problemów. Jedynie to,że np. są zdania domowe z religii , muzyki czy wf-u, a tego zwykle np.moje kuzynki nie musiał robić. Ale ogólnie już powoli wszyscy weszli w ten tryb zdalny
Arwenka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:36   #3329
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Zależy co kto lubi.

Myślę, że w polskie góry z dziećmi śmiało będę mogła pojechać.

I spędzić z miesiąc nad Bałtykiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślisz,ze górale się zbuntuja przeciwko zamknięciu TPN i całej gminy dla turystów?

Mieliśmy jechać pod Tatry w sierpniu, ale u nas to dodatkowo nie wiem czy urlopu wystarczy, jak przedszkolu dlugo nie otworzą.. .

Cytat:
Napisane przez Sabrinasab Pokaż wiadomość
Ja myślę, że większość rzuci się na wakacje w kraju i wszystko pójdzie w górę + do granic zapchane wszystkie miejscowości wypoczynkowe.
Ja na wakacje miałam jechać w maju, niestety przepadły. Nie nastawiam się, żebym w tym roku gdziekolwiek pojechała, ale zobaczymy co jesień pokaże.
po pierwsze -za co te wyjazdy, jak zarobki niższe, a po 2. gie obcokrajowców pewnie będzie mniej...
A po 3cie jak restauracje mają być długo zamknięte.... To gdzie Ci turyści mają się żywić?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-14, 18:37   #3330
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 4.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Powiem wam, że mój brat miał robiony test tydzień temu.

Do dzisiaj brak wyników.

Dzwonił dzisiaj do niego ktoś z sanepidu powiadomić, że musi jutro mieć znowu zrobiony test, bo okazało się, że pobierająca pielęgniarka ma koronawirusa, o czym jeszcze nie wiedziała robiąc pacjentom testy.
No i próbki muszą być zniszczone i pobrane od nowa.

🤷🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ja nie mogę, brak słów
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-18 17:12:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.