Mamuśki Marcóweczki 2021 :) - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-24, 11:22   #1921
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Podziwiam i chylę czoła, aczkolwiek sama bym chyba nie dała rady... Ale chyba z czystej ciekawości poczytam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że najtrudniej się za to zabrać i przełamać. Serio jak zaczęłam oglądać filmiki na YT czy czytać to dosłownie głowa mi pękała, ale już się trochę oswoiłam u nas plusem będzie to, że dzieciaki będą wiosenno letnie, więc problemu z suszeniem nie będzie. Mam co prawda suszarkę bębnową, ale używam jej rzadko, głównie do suszenia pościeli i ręczników (uwielbiam), ale ciuchów mi trochę szkoda, a dwa mam ich tyle, że spokojnie mogą wisieć. Inna sprawa, że jak jest dziecko, to pranie będzie częściej ot co, suszarka wiecznie będzie stała w korytarzu teraz średnio puszczam 3 w weekend i wystarczy, a tak trzeba będzie co 2, 3 dni.
A i ja opisałam wersję bardziej żmudną i tańszą, bo są też takie tzw. AIO (all in one) I one są jak typowe jednorazówki, tylko je się pierze. Te się nadają na spacery, do lekarza czy w "gości", starszaki mogą iść w nich do żłobka i nie ma różnicy dla personelu między nimi a jedno. Niestety AIO są dość drogie i długo schną, ale i tak dobrze mieć tak ze 4 w szufladzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 12:02   #1922
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Persefonia - dziękuję, moja droga, dokładnie o to mi chodziło z tym kładzeniem do spania!!

Fufka - WOW, cóż za research!!! Widzę, że edukacja porządna No właśnie mi też chodzi głównie o lepszą jakoś dla maluszka, NIENAWIDZĘ podpasek i nie wyobrażam sobie tego robić dziecku.... Faktycznie, wpisałam w YT i wyskoczyło mnóstwo filmików - jak te Matki radziły sobie wcześniej bez internetów??? Będę zgłębiać temat.
Ale masakra, nie wiedziałam, że to inna grubość itp itd.... No nic, jeszcze trochę czasu przed nami na szczęście.
Te AIO też fajnie wyglądają.
Póki co myślę nad takim kompromisem - w dzień wielorazowe a w nocy z uwagi na komfort całej familii - jednorazówki. Zobaczymy, co to wyjdzie w praniu.


Napisałam maila do NIFTY, czy jest może szansa na wyniki w tym tygodniu. Masakra, bo kiedyś pracowałam w obsłudze klienta i wiem, co to znaczy nadgorliwość ludzi, ale no - nie mogłam się w tym przypadku powstrzymać
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 12:13   #1923
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Persefonia - dziękuję, moja droga, dokładnie o to mi chodziło z tym kładzeniem do spania!!

Fufka - WOW, cóż za research!!! Widzę, że edukacja porządna No właśnie mi też chodzi głównie o lepszą jakoś dla maluszka, NIENAWIDZĘ podpasek i nie wyobrażam sobie tego robić dziecku.... Faktycznie, wpisałam w YT i wyskoczyło mnóstwo filmików - jak te Matki radziły sobie wcześniej bez internetów??? Będę zgłębiać temat.
Ale masakra, nie wiedziałam, że to inna grubość itp itd.... No nic, jeszcze trochę czasu przed nami na szczęście.
Te AIO też fajnie wyglądają.
Póki co myślę nad takim kompromisem - w dzień wielorazowe a w nocy z uwagi na komfort całej familii - jednorazówki. Zobaczymy, co to wyjdzie w praniu.


Napisałam maila do NIFTY, czy jest może szansa na wyniki w tym tygodniu. Masakra, bo kiedyś pracowałam w obsłudze klienta i wiem, co to znaczy nadgorliwość ludzi, ale no - nie mogłam się w tym przypadku powstrzymać
Też myślałam o takim rozwiązaniu, ale z tego co czytałam, to dzieciom niekoniecznie taki miks odpowiada.

Świetnie rozumiem, jeżeli chodzi o nifty, Bo ja wciąż czekam na pappę. Już 2 razy dzwoniłam i było zapewnienie, że dziś wynik będzie, a dzisiaj mi mówią, że może jutro. Nie wiem czy jest 1 genetyk w Polsce, który to opisuje czy mam się zacząć poważnie martwić. A swoją drogą i tak chyba pójdę ostatnim rzutem w przyszłym tygodniu na nifty. :/ Rozmawiałam o tym wczoraj z mamą i w sumie pomyśleć, że kiedyś nawet USG nie było. Nawet moja bratowa 8 lat temu musiała amniopunkcję robić, bo nifty było niedostępne. A to tylko 8 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2020-09-24 o 12:15
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 12:18   #1924
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Też myślałam o takim rozwiązaniu, ale z tego co czytałam, to dzieciom niekoniecznie taki miks odpowiada.

Świetnie rozumiem, jeżeli chodzi o nifty, Bo ja wciąż czekam na pappę. Już 2 razy dzwoniłam i było zapewnienie, że dziś wynik będzie, a dzisiaj mi mówią, że może jutro. Nie wiem czy jest 1 genetyk w Polsce, który to opisuje czy mam się zacząć poważnie martwić. A swoją drogą i tak chyba pójdę ostatnim rzutem w przyszłym tygodniu na nifty. :/ Rozmawiałam o tym wczoraj z mamą i w sumie pomyśleć, że kiedyś nawet USG nie było. Nawet moja bratowa 8 lat temu musiała amniopunkcję robić, bo nifty było niedostępne. A to tylko 8 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pamiętasz może czemu taki miks nie odpowiada?
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 12:30   #1925
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja używam jednorazowych niestety, czasem zakładałam tetre ale czy to wygodniejsze dla dziecka to sama nie wiem jedno siku i wszystko mokre i do zmiany. Po 5 sztuk wszystkiego to na dzień by chyba tylko co starczyło.
Kupowałam pieluszki bambusowe, rzekomo fajniejsze i dużo przyjemniejsze dla pupy. Potem trochę wprowadziłam Dade bo tylko te nam podeszły.
Odparzeń nie miała, oprócz sytuacji przy antybiotyku i potem raz jakieś podrażnienie się zrobiło. A tak pupcia jak marzenie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 13:08   #1926
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Fufka, a kiedy miałaś pobieraną krew do Pappy?
ja miałam 11-ego a wynik dostałam 21-ego. Co ciekawe, na raporcie mam datę "raport wygenerowano 15-ego" - więc gdzie był przez te 6 dni - nie wiem.
Trzymam kciuki, żebyś dzisiaj dostała!


No ciekawe, co tym naszym dzieciom podpasuje. Pewnie każdemu co innego Tak samo z dostawką, nastawiam się na nią bardzo a jak to wyjdzie w praniu.... Zobaczymy.


Dziewczyny, trochę offtopowo - macie jakiś pomysł na obiad, taki który zawsze Wam wychodzi i jest pyszny? Potrzebuję trochę urozmaicić kuchnię bo robię 5 dań na krzyż - ile można....:P
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 13:12   #1927
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez deksterowa Pokaż wiadomość
Nie dostałam wyników sanco, bo cos nie tak z próbką... Pobrali mi znów, mam czekać do wtorku, ale uprzedzili, że może nie wyjść. Nie wiem co wtedy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie denerwuj się tylko na zapas. czytałam, że raz na ileś pobrań okazuje się, że wykonanie tego badania jest niemożliwe.


Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Ok, dziewczyny, czyli w kwestii podsumowania:

pieluchy - dzieki Wam znam juz inne zastosowania, nie mialam nawet pojęcia, ze az tyle moze ich się przydać..... No a takie zastosowanie podstawowe? W sensie no, na narządy płciowe? Boże, jak to ładnie nazwać, hahaha Bo generalnie nastawiam się na korzystanie właśnie z wielorazowych a nie jednorazowych - i teraz pytanie, jakie? - tetrowe, muślinowe, jeszcze inne? Nie miałam pojęcia, że tyle tych rodzajów jest.... Jaki rozmiar? I Czy jest jakieś ułatwienie do wiązania ich?
Wypytałam koleżankę, która używa wielorazowych o swoje wrażenia. Używa pieluch Bobolider i kieszonek z ecopolandii, a wkłady wygrywają bambusowe (dla mnie to brzmi trochę magicznie, ale odsyła do yt niejakiej Gosi Liany, dodatkowo ją instruowała własna osobista kuzynka). Boboliedery mają mocne gumki, które trochę się synusiowi wpijały w ciałko dlatego jest raczej za tym, żebyś zamówiła kilka różnych na start i wybrała te, które Ci będą leżały naj. Zresztą rozmiary zależą od firmy i ich dobór to niestety chyba tylko w praktyce dla się przeprowadzić. Aaaaa i wspominała, że przy wielorazówkach potrzebowała jakieś przedłużki do bodziaków bo duperka dziecka jest większa i syn się nie mieścił w portki. Plus przy wielorazówkach raczej nie wchodzą w grę maści pupne, bo mogą zatykać pory pieluch i wtedy cała idea się rypie. Ania zupełnie z jednorazówek nie zrezygnowała, przynajmniej na początku, bo na wyjścia były pewniejsze, ale generalnie sobie chwali i po pół roku nie żałuje swojego wyboru.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-24, 13:13   #1928
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

W pierwszej ciąży czekałam coś około 2 tygodni na pape. Teraz dostałam na drugi dzień.


Co do obiadu - jak jestem w ciąży to dostaje jakiegoś zaćmienia i nawet ziemniaki potrafie przesolic. Więc lepiej nie pomogę

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 13:28   #1929
deksterowa
Zakorzenienie
 
Avatar deksterowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 449
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Whimxx powiedzieli, że nie wiadomo czemu nie wyszło, że może leki, a może jakaś choroba autoimmunologiczna o której nie wiem i dlatego kolejna też może nie wyjść.
Zdenerwowałam się bardzo, bo jak do tej pory myślałam że wszystko jest ok tylko potrzebuję potwierdzenia, tak teraz jak tego potwierdzenia mogę nie mieć to nie wiem co zrobie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Wzięliśmy ślub 26-09-2015

Lipcowa mama 2016
deksterowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 13:46   #1930
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Dziewczyny, jeśli planujecie jakieś zakupy np. ciążowe albo już dla maluszków, to teraz rusza weekend zniżek. W H&M jest 20% zniżki dla klubowiczów.

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
O to obie mamy dziś udany dzien kurtkowy
Zamówiłam na ebayu - odpowiednik polskiego allegro kurtkę o długości tak do połowy ud.
I zamówiłam ją u sprzedawcy, który sprzedaje ciuchy w niższych cenach i były bez firmowe, zaryzykowałam bo cena jak dla mnie była kusząca. Nie chcę dawać nie wiadomo ile za te ciążowe rzeczy, bo to w planach moja ostatnia ciąża i tak wyszło, że teraz zostałam bez kurtki.
I dziś przyszła, po otwarciu wielki zdziwienie, bo okazało się, że to z bon prixu. Jakość super, pasuje mi i dałam za nią 30 euro (ok 120zl),gdzie ceny po sklepach zaczynają się od 60-70 euro.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Kupujecie łóżeczko dostawne? Właśnie się zastanawiam czy warto

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kupuję łóżeczko drewniane, najlepiej z szufladą pod spodem i opcją tapczanika. Do salonu raczej się zdecydujemy na łóżeczko turystyczne, bo potem przyda się, gdybyśmy zostawiali dziecko u naszych rodziców.

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Zapisałam się na dziś na cito do ginekologa. Coś mi się zrobiło w okolicach intymnych i nie mam pojęcia co to jest

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
O jej... Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was ma/miała nadciśnienie w ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mam, ale ostatnio przed wizytą wyszło mi 134/90, więc już na granicy. Co ciekawe, jak mierzę w domu, to mam wyniki prawidłowe w okoliach 110-125/70-80. Mam codziennie o podobnej porze mierzyć ciśnienie i zapisywać. Mam nadzieję, że to był tylko efekt białego fartucha i będzie ok z tym ciśnieniem.

Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
I druga rzecz, przepraszam, że ja tak, ale no mi z takimi rzeczami trzeba chyba dosłownie jak krowie na rowie:
- przychodzimy w marcu z takim bobasem do domu, jest ok 10 stopni i kładziemy go spać. - W czym? Pajacyk, śpiworek? I tak kładziemy to dziecko czy dajemy do rożka? Czy pod koc, czy jednak nie koc, bo się boimy bezdechu?
Matko, ja na prawdę czuję się jak lekko przygłupia. Ale nie mam kogo innego zapytać, jak nie Was :P
Polecam artykuł https://mamaginekolog.pl/jak-ubierac-dziecko-do-snu/

Fufka podziwiam za te wielorazowe pieluchy. My na początku zdecydujemy się raczej na jednorazowe, żeby też obyć się z dziećkiem. Później chciałabym spróbować wielorazowych, chociaż już widzę podejście mojego męża - będzie ciężko.

Cytat:
Napisane przez deksterowa Pokaż wiadomość
Whimxx powiedzieli, że nie wiadomo czemu nie wyszło, że może leki, a może jakaś choroba autoimmunologiczna o której nie wiem i dlatego kolejna też może nie wyjść.
Zdenerwowałam się bardzo, bo jak do tej pory myślałam że wszystko jest ok tylko potrzebuję potwierdzenia, tak teraz jak tego potwierdzenia mogę nie mieć to nie wiem co zrobie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze... Współczuję. Wiem, że łatwo mówić, ale nie denerwuj się na zapas Czy w razie czego przy sanco jest zwrot kasy za badanie?
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 14:07   #1931
deksterowa
Zakorzenienie
 
Avatar deksterowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 449
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Tak, jeśli drugi raz nie wyjdzie to zwracają kasę. Tylko co mi z tego jak nadal nie wiem, czy dziecko zdrowe...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Wzięliśmy ślub 26-09-2015

Lipcowa mama 2016
deksterowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 14:22   #1932
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Dziewczyny, dzisiaj u mnie 17+0!, ale ten czas leci. Chyba Wam wcześniej nie pisałam, ale w zeszłym tygodniu (w 16+0) pierwszy raz poczułam ruchy Przy usypianiu leżałam na plecach, położyłam sobie ręce na brzuch i poczułam takie bardzo delikatne ruchy, jakby "smyranie" i tak kilka razy. W kolejne dni też czułam delikatnie właśnie przy leżeniu na plecach. Za to wczoraj już czułam to wyraźniej i to nawet gdy nie "starałam" się ich poczuć To moja pierwsza ciąża i to takie wzruszające

Cytat:
Napisane przez deksterowa Pokaż wiadomość
Tak, jeśli drugi raz nie wyjdzie to zwracają kasę. Tylko co mi z tego jak nadal nie wiem, czy dziecko zdrowe...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiadomo, że to nic nie rozwiąże, ale chociaż będziesz mieć kasę, żeby zrobić inne badanie np. nifty.
Miejmy nadzieję, że z tą próbką wszystko będzie ok i już niedługo będziesz mieć wyniki
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 14:39   #1933
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Co do pieluch ja akurat używałam tylko jednorazowych. A do pielęgnacji na początku polecam używać przegotowanej wody i wacików (najlepiej mi się sprawdziły płatki kindii) do obmywania przy wymainie pieluchy zamiast chusteczek nawilżanych, a chusteczki tylko na wyjścia i te na bazie wody waterwipes są popoluarne, ale juz ma więcej marek je w ofercie. Wodę trzymałam ciepła w termosie, wlewałam do miseczki w trakcie przewijania i dzięki temu miała przyjemna temp. dla maluszka.

Też widziałam poruszany był temat kąpieli, my kapalismy 2-3 w tygodniu, a codziennie był obmywany właśnie przegotowana woda, buzia, pod szyjka i za uszkami tam się mleko lubi znaleźć , rączki oczywiście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 14:51   #1934
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Leci wam coś z piersi? Widziałam ostatnio plamki na staniku (za waszą namową kupiłam biale staniki i majtki. Ale dziś jak leżałam rano na boczku, nago bo wietrzenie narodowe to aż się wystraszyłam bo poleciało mi nagle sporo, aż przeleciało na prześcieradło i brzuch. To chyba normalne? 18+1.
O ciągłych bólach brzucha nie wspomnę. Już mi tak bęben wywaliło, że Calgon nie pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 14:55   #1935
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Pamiętasz może czemu taki miks nie odpowiada?
Niestety nie.
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja używam jednorazowych niestety, czasem zakładałam tetre ale czy to wygodniejsze dla dziecka to sama nie wiem jedno siku i wszystko mokre i do zmiany. Po 5 sztuk wszystkiego to na dzień by chyba tylko co starczyło.
Kupowałam pieluszki bambusowe, rzekomo fajniejsze i dużo przyjemniejsze dla pupy. Potem trochę wprowadziłam Dade bo tylko te nam podeszły.
Odparzeń nie miała, oprócz sytuacji przy antybiotyku i potem raz jakieś podrażnienie się zrobiło. A tak pupcia jak marzenie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
5sztuk otulaczy, na tym to polega, że tetra przesianą, ale odpowiednio zabezpieczona wełna tej wilgoci nie przyjmuje. Czyli zmieniasz pieluchę, zmieniasz otulacz i go wierzysz, używasz kolejnych i nimi rotujesz. Chyba, że będzie brudny od kupy, to wtedy trzeba zaprać.
Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Fufka, a kiedy miałaś pobieraną krew do Pappy?
ja miałam 11-ego a wynik dostałam 21-ego. Co ciekawe, na raporcie mam datę "raport wygenerowano 15-ego" - więc gdzie był przez te 6 dni - nie wiem.
Trzymam kciuki, żebyś dzisiaj dostała!


No ciekawe, co tym naszym dzieciom podpasuje. Pewnie każdemu co innego Tak samo z dostawką, nastawiam się na nią bardzo a jak to wyjdzie w praniu.... Zobaczymy.


Dziewczyny, trochę offtopowo - macie jakiś pomysł na obiad, taki który zawsze Wam wychodzi i jest pyszny? Potrzebuję trochę urozmaicić kuchnię bo robię 5 dań na krzyż - ile można....:P
07.09. na stronie piszą wynik w 14 dni roboczych, przyznaję, że wydawało mi się, że wcześniej była info na stronie, że do 14 dni. Rozumiem, że tego typu wynik trzeba zinterpretować i może to nie wyglądać jak przy zwykłych badaniach, no ale Ale nic mnie nie zdziwi. Zapisałam się na I prenatalne na początku sierpnia, potem pojawiła się informacja, że od 01.09. zmienia się cennik, ale wizyty umówione w sierpniu, będą kosztować tak jak wtedy i co? I guzik, oczywiście musiałam zapłacić więcej... Na mój sprzeciw, odpowiedź była krótka, taki jest cennik. W sumie ta klinika ma bardzo dobre opinie, dlatego się tam zgłosiłam, ale patrząc na mój przypadek zaczynam w nią wątpić.

Zawsze udaje się makaron lub naleśniki ze szpinakiem. Na patelni rozmrażasz szpinak dodajesz ser pleśniowy (teraz bez), wciskasz czosnek, sól, pieprz i dodajesz śmietanę, chwilą moment wyłączasz i wrzucasz makaron. Jako źródło białka wrzucam czasem gotowaną ciecierzycę.
Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj u mnie 17+0!, ale ten czas leci. Chyba Wam wcześniej nie pisałam, ale w zeszłym tygodniu (w 16+0) pierwszy raz poczułam ruchy Przy usypianiu leżałam na plecach, położyłam sobie ręce na brzuch i poczułam takie bardzo delikatne ruchy, jakby "smyranie" i tak kilka razy. W kolejne dni też czułam delikatnie właśnie przy leżeniu na plecach. Za to wczoraj już czułam to wyraźniej i to nawet gdy nie "starałam" się ich poczuć To moja pierwsza ciąża i to takie wzruszające


Wiadomo, że to nic nie rozwiąże, ale chociaż będziesz mieć kasę, żeby zrobić inne badanie np. nifty.
Miejmy nadzieję, że z tą próbką wszystko będzie ok i już niedługo będziesz mieć wyniki
Super. Kilka dni temu TŻ trzymał ręce na moim brzuchu tuż przed zaśnięciem i też czuł ruchy, tylko mnie się wydaje, że to jednak moje jelita były

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 14:56   #1936
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Mi też ostatnio wywalilo bunia, nie da się wciągnąć i jestem na maxa senna. Odpadam o 21 i spie do 8



Heh a co do ciśnienia to mialam na ost wizycie 141/53, doktorka kazala przestać sie denerwować ale przy takim cisnieniu to chyba byl stan przedzawalowy ))
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 15:11   #1937
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Niestety nie.5sztuk otulaczy, na tym to polega, że tetra przesianą, ale odpowiednio zabezpieczona wełna tej wilgoci nie przyjmuje. Czyli zmieniasz pieluchę, zmieniasz otulacz i go wierzysz, używasz kolejnych i nimi rotujesz. Chyba, że będzie brudny od kupy, to wtedy trzeba zaprać. 07.09. na stronie piszą wynik w 14 dni roboczych, przyznaję, że wydawało mi się, że wcześniej była info na stronie, że do 14 dni. Rozumiem, że tego typu wynik trzeba zinterpretować i może to nie wyglądać jak przy zwykłych badaniach, no ale Ale nic mnie nie zdziwi. Zapisałam się na I prenatalne na początku sierpnia, potem pojawiła się informacja, że od 01.09. zmienia się cennik, ale wizyty umówione w sierpniu, będą kosztować tak jak wtedy i co? I guzik, oczywiście musiałam zapłacić więcej... Na mój sprzeciw, odpowiedź była krótka, taki jest cennik. W sumie ta klinika ma bardzo dobre opinie, dlatego się tam zgłosiłam, ale patrząc na mój przypadek zaczynam w nią wątpić.

Zawsze udaje się makaron lub naleśniki ze szpinakiem. Na patelni rozmrażasz szpinak dodajesz ser pleśniowy (teraz bez), wciskasz czosnek, sól, pieprz i dodajesz śmietanę, chwilą moment wyłączasz i wrzucasz makaron. Jako źródło białka wrzucam czasem gotowaną ciecierzycę.Super. Kilka dni temu TŻ trzymał ręce na moim brzuchu tuż przed zaśnięciem i też czuł ruchy, tylko mnie się wydaje, że to jednak moje jelita były

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tematu tych wielorazowych totalnie nie ogarniam więc nie wiem jak to się odbywa. Przy moim high need baby wystarczyło mi obowiązków więc nawet nie myślałam żeby się w to bawić

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 15:17   #1938
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Leci wam coś z piersi? Widziałam ostatnio plamki na staniku (za waszą namową kupiłam biale staniki i majtki. Ale dziś jak leżałam rano na boczku, nago bo wietrzenie narodowe to aż się wystraszyłam bo poleciało mi nagle sporo, aż przeleciało na prześcieradło i brzuch. To chyba normalne? 18+1.
O ciągłych bólach brzucha nie wspomnę. Już mi tak bęben wywaliło, że Calgon nie pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W pierwszej i drugiej ciąży leciało aż ubierałam wkładki bo szkoda mi bielizny było teraz narazie samo z siebie nic nie leci

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 15:30   #1939
deksterowa
Zakorzenienie
 
Avatar deksterowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 449
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj u mnie 17+0!, ale ten czas leci. Chyba Wam wcześniej nie pisałam, ale w zeszłym tygodniu (w 16+0) pierwszy raz poczułam ruchy Przy usypianiu leżałam na plecach, położyłam sobie ręce na brzuch i poczułam takie bardzo delikatne ruchy, jakby "smyranie" i tak kilka razy. W kolejne dni też czułam delikatnie właśnie przy leżeniu na plecach. Za to wczoraj już czułam to wyraźniej i to nawet gdy nie "starałam" się ich poczuć To moja pierwsza ciąża i to takie wzruszające


Wiadomo, że to nic nie rozwiąże, ale chociaż będziesz mieć kasę, żeby zrobić inne badanie np. nifty.
Miejmy nadzieję, że z tą próbką wszystko będzie ok i już niedługo będziesz mieć wyniki
Wlansie problem w tym, że jeśli sanco nie wyjdzie to żaden nie wyjdzie, bo bo sanco potrzeba najmniej dna. Także nie wiem co mi zostanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Wzięliśmy ślub 26-09-2015

Lipcowa mama 2016
deksterowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 15:31   #1940
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja tematu tych wielorazowych totalnie nie ogarniam więc nie wiem jak to się odbywa. Przy moim high need baby wystarczyło mi obowiązków więc nawet nie myślałam żeby się w to bawić

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Dlatego cały czas piszę, że zobaczę jak wyjdzie, może skończę na sądach
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
W pierwszej i drugiej ciąży leciało aż ubierałam wkładki bo szkoda mi bielizny było teraz narazie samo z siebie nic nie leci

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Na szczęście jeszcze nic nie leci, ale podobno może i jest to normalne.

Ja jestem rano byłam zadowolona ze swojego brzucha ale już też jest bardziej bebeniasty 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 15:40   #1941
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
W pierwszej i drugiej ciąży leciało aż ubierałam wkładki bo szkoda mi bielizny było teraz narazie samo z siebie nic nie leci

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jak dobrze, już się bałam. Gin kazała odstawić Duphaston (z dnia na dzień bez zmniejszania dawki, sic) w ogóle była zdziwiona że jeszcze go biorę -. - A na poprzedniej wizycie miesiąc wcześniej pytałam czy nadal brać, to mówiła, że oczywiście -. -
Denerwuje mnie ten NFZ już. Słuchanie pulsu małego miałam na korytarzu przez położną, bo musiałam wyjść z gabinetu bo czekały inne pacjentki
Wyniki krwi mnie niepokoją, po wyjściu zobaczyłam że w cytologii też jest jakiś stan zapalny a doktor ani słowem. -. -

Ale uspokoiłaś mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 15:44   #1942
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Jak dobrze, już się bałam. Gin kazała odstawić Duphaston (z dnia na dzień bez zmniejszania dawki, sic) w ogóle była zdziwiona że jeszcze go biorę -. - A na poprzedniej wizycie miesiąc wcześniej pytałam czy nadal brać, to mówiła, że oczywiście -. -
Denerwuje mnie ten NFZ już. Słuchanie pulsu małego miałam na korytarzu przez położną, bo musiałam wyjść z gabinetu bo czekały inne pacjentki
Wyniki krwi mnie niepokoją, po wyjściu zobaczyłam że w cytologii też jest jakiś stan zapalny a doktor ani słowem. -. -

Ale uspokoiłaś mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic nie mów mi na NFZ jak spytałam czy może sprawdzić puls to mi odpowiedział że tym sprzętem nie poradnia K przy szpitalu glukoza 93 ani słowa tsh 5,74 zapytał tylko czy lecze i do zobaczenia za 6 tygodni

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 16:04   #1943
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez deksterowa Pokaż wiadomość
Whimxx powiedzieli, że nie wiadomo czemu nie wyszło, że może leki, a może jakaś choroba autoimmunologiczna o której nie wiem i dlatego kolejna też może nie wyjść.
Zdenerwowałam się bardzo, bo jak do tej pory myślałam że wszystko jest ok tylko potrzebuję potwierdzenia, tak teraz jak tego potwierdzenia mogę nie mieć to nie wiem co zrobie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czasem zdarza się, że nie da się oddzielić krwi dziecka od matki i to jest ten powód. Ogólnie to z naszej krwi udaje się im oddzielić jedynie ok 10 procent i wtedy jest wykonywane całe badanie.
Niestety nie pociesze Cię, moja koleżanka miała 3 razy pobieraną i nie wyszło, jej krew poprostu była trudna do rozdziału. To było tu w De niecałe 2 lata temu. Na szczęście oddali Jej pieniądze za to "badanie".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 17:18   #1944
deksterowa
Zakorzenienie
 
Avatar deksterowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 449
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Czasem zdarza się, że nie da się oddzielić krwi dziecka od matki i to jest ten powód. Ogólnie to z naszej krwi udaje się im oddzielić jedynie ok 10 procent i wtedy jest wykonywane całe badanie.
Niestety nie pociesze Cię, moja koleżanka miała 3 razy pobieraną i nie wyszło, jej krew poprostu była trudna do rozdziału. To było tu w De niecałe 2 lata temu. Na szczęście oddali Jej pieniądze za to "badanie".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak skończyła się ta historia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Wzięliśmy ślub 26-09-2015

Lipcowa mama 2016
deksterowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 18:24   #1945
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Leci wam coś z piersi? Widziałam ostatnio plamki na staniku (za waszą namową kupiłam biale staniki i majtki. Ale dziś jak leżałam rano na boczku, nago bo wietrzenie narodowe to aż się wystraszyłam bo poleciało mi nagle sporo, aż przeleciało na prześcieradło i brzuch. To chyba normalne? 18+1.
O ciągłych bólach brzucha nie wspomnę. Już mi tak bęben wywaliło, że Calgon nie pomoże.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nic mi nie leci, ale czytałam, że tak się może zdarzyć w ciąży.

Cytat:
Napisane przez deksterowa Pokaż wiadomość
Wlansie problem w tym, że jeśli sanco nie wyjdzie to żaden nie wyjdzie, bo bo sanco potrzeba najmniej dna. Także nie wiem co mi zostanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojjj to nie wiedziałam. Trzymam mocno kciuki za to, żeby z tej próbki się udało i żebyś mogła już być spokojna
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 18:39   #1946
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Wypytałam koleżankę, która używa wielorazowych o swoje wrażenia. Używa pieluch Bobolider i kieszonek z ecopolandii, a wkłady wygrywają bambusowe (dla mnie to brzmi trochę magicznie, ale odsyła do yt niejakiej Gosi Liany, dodatkowo ją instruowała własna osobista kuzynka). Boboliedery mają mocne gumki, które trochę się synusiowi wpijały w ciałko dlatego jest raczej za tym, żebyś zamówiła kilka różnych na start i wybrała te, które Ci będą leżały naj. Zresztą rozmiary zależą od firmy i ich dobór to niestety chyba tylko w praktyce dla się przeprowadzić. Aaaaa i wspominała, że przy wielorazówkach potrzebowała jakieś przedłużki do bodziaków bo duperka dziecka jest większa i syn się nie mieścił w portki. Plus przy wielorazówkach raczej nie wchodzą w grę maści pupne, bo mogą zatykać pory pieluch i wtedy cała idea się rypie. Ania zupełnie z jednorazówek nie zrezygnowała, przynajmniej na początku, bo na wyjścia były pewniejsze, ale generalnie sobie chwali i po pół roku nie żałuje swojego wyboru.
O, dziękuję za również obszerne informacje!! Już zasubskrybowałam Gosię, zobaczymy, co z tej wiedzy wyniknie

Abstrahując - tyle informacji od Ciebie, od Fufki, cały internet do przekopania i oczywiście praktyka - a to tylko pampersy Ciekawe, jak będzie z resztą


Cytat:
Napisane przez deksterowa Pokaż wiadomość
Whimxx powiedzieli, że nie wiadomo czemu nie wyszło, że może leki, a może jakaś choroba autoimmunologiczna o której nie wiem i dlatego kolejna też może nie wyjść.
Zdenerwowałam się bardzo, bo jak do tej pory myślałam że wszystko jest ok tylko potrzebuję potwierdzenia, tak teraz jak tego potwierdzenia mogę nie mieć to nie wiem co zrobie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ajjj... Trzymam kciuki mocno, żeby teraz się udało.
Dawaj znać!

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Polecam artykuł https://mamaginekolog.pl/jak-ubierac-dziecko-do-snu/

Fufka podziwiam za te wielorazowe pieluchy. My na początku zdecydujemy się raczej na jednorazowe, żeby też obyć się z dziećkiem. Później chciałabym spróbować wielorazowych, chociaż już widzę podejście mojego męża - będzie ciężko.
Dziękuję, już przeczytałam! <3
Co do mężów chcących jednorazowe - widzę, że opłacało się mojemu Partnerowi narzekać na moje infekcje i nasilanie się ich po podpaskach właśnie, bo teraz też jest team "wielorazowe" Chociaż dopóty, dopóki nie urodzi się Bąbel, bo pewnie wtedy zmieni zdanie, haha


Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzisiaj u mnie 17+0!, ale ten czas leci. Chyba Wam wcześniej nie pisałam, ale w zeszłym tygodniu (w 16+0) pierwszy raz poczułam ruchy Przy usypianiu leżałam na plecach, położyłam sobie ręce na brzuch i poczułam takie bardzo delikatne ruchy, jakby "smyranie" i tak kilka razy. W kolejne dni też czułam delikatnie właśnie przy leżeniu na plecach. Za to wczoraj już czułam to wyraźniej i to nawet gdy nie "starałam" się ich poczuć To moja pierwsza ciąża i to takie wzruszające
Ahhh, super, gratuluję! Domyślam się, że bardzo wzruszające. A jest to jakieś lekko niekomfortowe? Czy tylko przyjemne smyranie? Super, że już czujesz

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Niestety nie.5sztuk otulaczy, na tym to polega, że tetra przesianą, ale odpowiednio zabezpieczona wełna tej wilgoci nie przyjmuje. Czyli zmieniasz pieluchę, zmieniasz otulacz i go wierzysz, używasz kolejnych i nimi rotujesz. Chyba, że będzie brudny od kupy, to wtedy trzeba zaprać. 07.09. na stronie piszą wynik w 14 dni roboczych, przyznaję, że wydawało mi się, że wcześniej była info na stronie, że do 14 dni. Rozumiem, że tego typu wynik trzeba zinterpretować i może to nie wyglądać jak przy zwykłych badaniach, no ale Ale nic mnie nie zdziwi. Zapisałam się na I prenatalne na początku sierpnia, potem pojawiła się informacja, że od 01.09. zmienia się cennik, ale wizyty umówione w sierpniu, będą kosztować tak jak wtedy i co? I guzik, oczywiście musiałam zapłacić więcej... Na mój sprzeciw, odpowiedź była krótka, taki jest cennik. W sumie ta klinika ma bardzo dobre opinie, dlatego się tam zgłosiłam, ale patrząc na mój przypadek zaczynam w nią wątpić.

Zawsze udaje się makaron lub naleśniki ze szpinakiem. Na patelni rozmrażasz szpinak dodajesz ser pleśniowy (teraz bez), wciskasz czosnek, sól, pieprz i dodajesz śmietanę, chwilą moment wyłączasz i wrzucasz makaron. Jako źródło białka wrzucam czasem gotowaną ciecierzycę.Super. Kilka dni temu TŻ trzymał ręce na moim brzuchu tuż przed zaśnięciem i też czuł ruchy, tylko mnie się wydaje, że to jednak moje jelita były

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę się dziwię, że oni na to pozwalają, ogarniałabym szybko wyniki a chociaż same informacje - chociażby dlatego, że baby w ciąży potrafią być naprawdę upierdliwe..... Przecież się nie poddamy z tymi wynikami i nie stwierdzimy, że "a no ok, to spróbuję sie dowiedzieć za tydzień czy są"

Oooo, tak, naleśniczki ze szpinakiem, mniam!!!! Na dniach zrobię na pewno.
<3
__________________
Dietetyk kliniczny
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 18:53   #1947
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

U mnie taki expresowy dań to wszelkie zupy kremy - dyniowa z serkiem smierdziuszkiem (w biedrze jest lazur z pasteryzowanego), ciecierzycowa z chipsami z salami, kartoflana z zasmażana cebulka. Zawsze mam zamrozony rosol (w woreczkach do lodu, zeby latwiej dozować porcje na zupe czy sos), smietanke lub jogurt i cos co się nadaje do zblendowania
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 19:13   #1948
Bazille
Raczkowanie
 
Avatar Bazille
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 409
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez deksterowa Pokaż wiadomość
A jak skończyła się ta historia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bez badań. I bez problemu, urodziła zdrowa dziewczynkę. Ona chciała to badanie ze względu na wiek, miała wtedy 40 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bazille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 19:52   #1949
pyniek1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 27
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

W poprzedniej ciąży miałam nadciśnienie. Pojawiło się jakoś po połowie ciąży, początkowo wdrożono leki i pomiary ciśnienia w domu. Po tym jak mimo leków było wysokie wylądowałam na oddziale patologii ciąży. Codziennie ktg, pomiary cisnienia i tętna dzidzi co 3 godziny. Sprawdzanie białka w moczu. Cały dzień oddawanie moczu do takiego indywidualnego kubełka 🙈 Ostatecznie mimo zwiększania dawek leku ciśnienie tak galopowało że miałam planowana cesarkę 36+4 więc prawie donoszona ciąża. W szpitalu spędziłam jakieś 5 tygodni przed cc. Wskazaniem do cc nie było nadciśnienie. Jednak mi mówiono że ten drugi współczynnik jak jest za wysoki jest najbardziej niebezpieczny.
pyniek1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-24, 20:16   #1950
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja jestem po wizycie, to coś co wyskoczyło to może być infekcyjne, może jakiś tłuszczak. Nic groźnego i zagrażającego maluchowi. Może pęknie albo się wchłonie, zobaczymy do wizyty planowej.
Dodatkowo infekcja ale to już wiedziałam i przed wizytą
Maluch fikał jak szalony

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-30 18:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.