Uzależnienie od słodyczy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-08, 18:14   #511
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;88630374]Zjadłam pół czekolady, ale to dla mnie za mało, ten cukier całkowicie mnie zniewolił.
Nie miałam więcej słodyczy w domu, do sklepu też nie miałam chęci iść, więc zamiast tego wjechał słoik marynowanych pieczarek (bo słodkie) i prawie słoik zielonych oliwek. Mam nadzieję, że nie rozboli mnie żołądek.

Chociaż dzień jeszcze długi i być może się złamię i wyląduje w pobliskiej żabce [/QUOTE]Lez odpoczywaj pod kocykiem. Co bedziesz zla do Zabki w te zimnice ;-)
Chociaz i ja sie dzis zlamalam i kupilam w Biedronce Malstres te kuleczki czekoladowe i zjadlam. Tak to jest dobre...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 18:25   #512
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Lez odpoczywaj pod kocykiem. Co bedziesz zla do Zabki w te zimnice ;-)
Chociaz i ja sie dzis zlamalam i kupilam w Biedronce Malstres te kuleczki czekoladowe i zjadlam. Tak to jest dobre...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja raczej ich już nie kupię. Mam innych ulubieńców, ale nie będę zaczynać znowu wyliczanki. Zresztą zastanawiam się ostatnio czy nie wolę w ustalone cheat day upiec jakieś male ciasto. Głównie myślę pod kątem nieprodukowania śmieci, bo akurat ten segment produktów bardzo śmieciogenny jest.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 19:01   #513
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja raczej ich już nie kupię. Mam innych ulubieńców, ale nie będę zaczynać znowu wyliczanki. Zresztą zastanawiam się ostatnio czy nie wolę w ustalone cheat day upiec jakieś male ciasto. Głównie myślę pod kątem nieprodukowania śmieci, bo akurat ten segment produktów bardzo śmieciogenny jest.
Tez dobry pomysl. Ekologiczne i zdrowsze bo wiesz co jesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 19:55   #514
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 769
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Pewnie Was nie pociesze, że zauważyłam jedno - w taką pogodę nawet ja, antyfanka słodyczy, nie daję rady bez cukru :/ im zimniej i ciemniej za oknem, tym z cukrowym odwykiem gorzej. Najłatwiej zdecydowanie jest mi latem, bo żadne słodycze nie mogą równać się ze smakiem świeżych owoców, pachnących ogródkiem pomidorów, wtedy odrzuca mnie od wszystkiego co wysokoprzetworzone. Najlepszym deserem latem są świeże pomidorki z feta i oliwą w ziołach, czy arbuz, a teraz...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Ale zjadłam kawałek czekolady i już mnie zemdliło od przecukrzenia, także dziękuję do widzenia, reszta wraca do szafy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2021-04-08 o 19:56
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-08, 21:03   #515
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Ja w taka pogode tez mam ze bardziej mam ochote na slodycze. Zjesc cos slodkiego, zakopac sie pod koldra lub kocem. To uzaleznienie i tez przyzwyczajenie. Mysle ze z tym trzeba walczyc, zeby moze jakos inaczej zaczac sobie kojarzyc przyjemnosc, nie tylko ze slodyczami. Bede probowac.

Lato zwlaszcza jak jest goraco z jednej strony tez mi pomaga ze nie zawsze mam ochote na ciezkie slodycze, ale z drugiej strony sa lody. Czesto wjedzie choc jeden, a czasem i kilka zwlaszcza na wyjazdach jak sie chodzi chodzi i wszedzie lody kusza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 12:35   #516
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Czy macie tak, że gdy odstawiacie słodycze/niezdrowe przegryzki, to bardziej ciągnie Was do alkoholi?

Wiem, natura nie lubi próżni organizm domaga się zamienników.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 12:50   #517
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Lato zwlaszcza jak jest goraco z jednej strony tez mi pomaga ze nie zawsze mam ochote na ciezkie slodycze, ale z drugiej strony sa lody. Czesto wjedzie choc jeden, a czasem i kilka zwlaszcza na wyjazdach jak sie chodzi chodzi i wszedzie lody kusza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie jest o tyle łatwiej, że lody w DE mi nie smakują. Każda jedna lodziarnia ma to samo czyli lody kulkowe, których smaki są dla mnie niemal identyczne, nieważne czy to pistacjowe czy truskawkowe czy jeszcze inne bardziej wymyślne. Tego co w Polsce jest sprzedawane pod nazwą lody włoskie tutaj prawie nie ma (tylko w Ikei widziałam), a je lubię najbardziej.

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Czy macie tak, że gdy odstawiacie słodycze/niezdrowe przegryzki, to bardziej ciągnie Was do alkoholi?

Wiem, natura nie lubi próżni organizm domaga się zamienników.
Raczej nie.
Kiedyś zresztą bardziej lubiłam słodkie alkohole, baileysa, słodkie drinki. Teraz mnie do nich w ogóle nie ciągnie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-04-09 o 12:51
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-09, 12:56   #518
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Czy macie tak, że gdy odstawiacie słodycze/niezdrowe przegryzki, to bardziej ciągnie Was do alkoholi?

Wiem, natura nie lubi próżni organizm domaga się zamienników.
Nie. Jak odstawiam słodycze to ciągnie mnie do słodyczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 12:58   #519
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Czy macie tak, że gdy odstawiacie słodycze/niezdrowe przegryzki, to bardziej ciągnie Was do alkoholi?

Wiem, natura nie lubi próżni organizm domaga się zamienników.
Nie, mnie nigdy nie ciągnęło do alkoholu (nie licząc liceum i studiów ).
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie jest o tyle łatwiej, że lody w DE mi nie smakują. Każda jedna lodziarnia ma to samo czyli lody kulkowe, których smaki są dla mnie niemal identyczne, nieważne czy to pistacjowe czy truskawkowe czy jeszcze inne bardziej wymyślne. Tego co w Polsce jest sprzedawane pod nazwą lody włoskie tutaj prawie nie ma (tylko w Ikei widziałam), a je lubię najbardziej.



Raczej nie.
Ja mam w mojej wsi lodziarnię, w której sprzedają lody rzemieślnicze. Są przepyszne, moje ulubione smaki to serek fhiladelphia z figą, Kinder Bueno oraz rukola. Latem dawkuję je sobie na dwie gałki/dwa tygodnie. Cena też spora- 4 zł za gałkę (ale gałki ogromne). Innych lodów nawet nie kupuję, bo ogólnie za nimi nie przepadam, wolę czekoladę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 13:21   #520
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Też tak miałam przez cały okres nastoletni i na studiach. Tabliczka czekolady? Żaden problem. Paczka ciastek? Jasne. Trzy batoniki dziennie-ależ proszę! Często nagradzałam się w ten sposób na przykład za piątki w szkole/ zdane kolokwium etc. Uważałam, że to mi się należy. Często moje myśli uciekały do tego, co pójdę sobie kupić. Nie potrafiłam przejść obojętnie obok regału ze słodyczami w sklepie, zawsze musiało coś wpaść do koszyka. Jak już otworzyłam taką Milkę nie było mowy, żebym nie zjadła jej całej jednego dnia, a i to miałam ochotę na więcej i często też więcej niż tę tabliczkę jadłam Czym więcej słodyczy jadłam, tym miałam ochotę na jeszcze więcej i więcej. Nigdy nie miałam dość, nie mdliło mnie.
Wstydziłam się tego przed rodziną do tego stopnia, że wszędzie upychałam papierki po tych słodyczach i dlatego większość słodyczy jadłam potajemnie.
W sumie to nie wiem, kiedy mi przeszło. Nadal jem słodycze- wpada często kawałek domowego ciasta, czasem zjem batonika( coraz rzadziej), albo pasek czekolady (na ogół gorzkiej takiej z 70poc.kakao), ale już nie rzucam się na słodycze.
Zaczęłam na studiach od odstawienia cukru w herbacie. Był czas że piłam około 4herbat dziennie słodzonych dwiema łyżeczkami cukru każda. Jakieś trzy lata temu odstawiłam też cukier do kawy. Zacisnęłam zęby i przetrzymałam czas, kiedy miałam wielką ochotę na słodycze i sama nie wiem, kiedy nastąpił moment, że nie jem ich w ilościach hurtowych i nie jest to dla mnie żadne wyrzeczenie, ale trwa już jakieś 5 lat.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2021-04-09 o 15:22
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-09, 16:30   #521
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Czy macie tak, że gdy odstawiacie słodycze/niezdrowe przegryzki, to bardziej ciągnie Was do alkoholi?

Wiem, natura nie lubi próżni organizm domaga się zamienników.
Mnie tak bardzo nie, bo tak z przyjaciolmi moge sie napic, ale nie jest to przymus. Jak jest alkohol to ok, jak nie ma to ok i tez swietnie sie bawie. Nie mam raczej sklonnosci do uzaleznien od alkoholu, chyba nie smakuje mi az tak, zeby sie mimo wszystko uzaleznic :-D Jak jest chec i towarzystwo to moge jednym razem napic sie raz na tydzien, a innym razem np moge nie pic miesiac lub 3 miesiace, bo np nie mam ochoty i odmawiam lub wszyscy nie mamy ochoty i spotykamy sie na herbate czy kawe. Spotkanie dla mnie nie traci. Wlasnie ten element spotkania jest dla mnie najwazniejszy, a nie czy jest alkohol czy nie. Sama nie mam przyjemnosci z picia jakbym byla bez kogos. Wypilam kiedys sama z 2 czy 3 lampki wina, bylo nawet ok w smaku, ale jednak nie lubie i nie mam ochoty pic sama. Piwa nie lubie. Tak to w sumie tylko drinki, likiery (jednak to rzadko) i wodka. Nie zastapi mi to slodyczy :-D

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie jest o tyle łatwiej, że lody w DE mi nie smakują. Każda jedna lodziarnia ma to samo czyli lody kulkowe, których smaki są dla mnie niemal identyczne, nieważne czy to pistacjowe czy truskawkowe czy jeszcze inne bardziej wymyślne. Tego co w Polsce jest sprzedawane pod nazwą lody włoskie tutaj prawie nie ma (tylko w Ikei widziałam), a je lubię najbardziej.



Raczej nie.
Kiedyś zresztą bardziej lubiłam słodkie alkohole, baileysa, słodkie drinki. Teraz mnie do nich w ogóle nie ciągnie.
No widzisz. Teraz w Polsce jest tez wiele lodziarni naturalnych czy ogolnie takich gdzie smaki sa swietnie odwzorowane. Byc moze w Niemczech tego nie ma lub ciezej znalezc. Tez znam lodziarnie gdzie kazdy lod smakuje tak samo cukier i tyle, ale coraz wiecej juz tych dobrych lodziarni jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-09, 17:26   #522
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Dla mnie alkohol może nie istnieć. Nie piję już ponad dwa lata i nie ciągnie mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 10:40   #523
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

I jak tam u was?

Jak wracałam do domu ze spaceru, kupiłam sobie takie ciastka https://www.livewellbakeoften.com/wp...kies-4-new.jpg

I jakie to jest obrzydliwie słodkie. Jadłam to kiedyś tak raz w miesiącu i zawsze mi smakowało. Kupiłam dużą paczkę na parę dni, a po jednym ciastku zrobiło mi się niedobrze. Aż zapiłam litrem wody.

Jak zrobiłam sobie przerwę od słodkości to dopiero poczułam jak wszystko jest obrzydliwie słodkie. Jak ja to mogłam jeść w ogóle.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 11:14   #524
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

U mnie w tygodniu poświątecznym wpadła dodatkowo cała czekolada (wtorek/ środa), ale w tym tygodniu już się trzymam, jest czwartek, a ja od poniedziałku nie zjadłam nic słodkiego, jeszcze tylko jutro i w sobotę coś wciągnę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 11:19   #525
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
I jak tam u was?
Od kilku dni nie jem byle czego i jeden zając wielkanocny jeszcze leży nietknięty, więc nie jest źle. Upiekłam chlebek bananowy i mam daktyle. To pewnie żadne rozwiązanie dla osób, które rezygnują ze słodyczy w ramach odchudzania. Mnie jednak chodzi o redukcję kupnych, syfiastych słodyczy, więc alternatywy są ok.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 11:31   #526
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Usunęłam moją półkę na słodycze. To znaczy, miałam półkę w kuchennej szafce na słodycze. Ja nie kupowałam żadnych to półka była pusta. Teraz się jej pozbyłam. Leżą tam teraz herbaty i makarony. Tak sobie poukładałam w szafkach, żeby żadna półka nie była pusta i nie będę żadnej przeznaczać na słodycze.

A po tych obrzydliwie słodkich ciastkach mam dosyć. Na razie wytrzymam do końca miesiąca bez słodyczy.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:37   #527
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

U mnie dość ładnie.Co prawda w weekend pożarłam pół paczki chipsów i lody u rodziny ale bardzo mało (na dnie pucharka) Poza tym nie ciągnie mnie do niezdrowego, zauważam też spadki na wadze.Kupiłam w Biedrze 4 cukierki ala kasztanki tylko z jakimś owocowym nadzieniem bo nigdy nie jadłam i siedzą od tygodnia. Jutro ważenie, jak będzie spadek to w weekend sobie na nie pozwolę, jeśli nie to będzie ćwiczenie silnej woli.Choć nie jest to trudne bo aktualnie mam mega zapchany nos i potężny katar więc kompletnie nie mam smaka na nic, ani na normalne jedzenie ani na słodkie.Tzn smak i węch mam ale ochoty brak.

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Usunęłam moją półkę na słodycze. To znaczy, miałam półkę w kuchennej szafce na słodycze. Ja nie kupowałam żadnych to półka była pusta. Teraz się jej pozbyłam. Leżą tam teraz herbaty i makarony. Tak sobie poukładałam w szafkach, żeby żadna półka nie była pusta i nie będę żadnej przeznaczać na słodycze.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:39   #528
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Usunęłam moją półkę na słodycze. To znaczy, miałam półkę w kuchennej szafce na słodycze. Ja nie kupowałam żadnych to półka była pusta. Teraz się jej pozbyłam. Leżą tam teraz herbaty i makarony. Tak sobie poukładałam w szafkach, żeby żadna półka nie była pusta i nie będę żadnej przeznaczać na słodycze.

A po tych obrzydliwie słodkich ciastkach mam dosyć. Na razie wytrzymam do końca miesiąca bez słodyczy.
Moja przyjaciółka ma szafkę zwaną słodyczówką.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 12:53   #529
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka ma szafkę zwaną słodyczówką.
Ja mam pudlo na slodycze na dnie szafy
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-15, 13:14   #530
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Pozbyłam się tej półki słodyczowej bo stała sobie pusta i zawsze myślałam, że "nie mam zapasów na okres", a okres miałam dostać za dwa tygodnie czy coś i już planowałam żarcie słodyczy. I potem przy okazji zakupów spożywczych robiłam "zapasy słodyczy" na okres. I oczywiście długo to nie stało. Zawsze się trafił jakiś batonik do herbaty itd.

A te zapasy zaczęłam robić podczas pandemii, żeby mieć na półce i nie biegać do sklepu tylko po czekoladę. Jedni wykupowali papier jakby była wojna, a ja słodycze.

Ale nie będę zwalać uzależnienia na okres. Inne kobiety mają i jakoś się nie rzucają na czekoladki jak świnki.

Kupiłam sobie żelazo i będę brać podczas okresu. Żelazo jest, czekolady nie będzie.

Zaraz znajdę sobie jakiś turbo trudny trening cardio na Youtube i jak się złamię ze słodyczami to będę robić ten trudny trening za karę. Najlepiej godzinę tabaty.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja mam pudlo na slodycze na dnie szafy
Aż mi się przypomniał były mojej znajomej. Przestał jeść słodycze. Tak jak my Ale jak się komuś powie "jestem na diecie" to potem nas obserwują i przyłapują na jedzeniu batonika jak się złamiemy. Znajoma zdziwiona, że w domu słodyczy w ogóle nie było, nic nie kupował itd. I jak któregoś razu sprzątała szafę i robiła sobie ubraniowe porządki, znalazła jakiś worek na ciuchy, a tam same batoniki i papierki po nich Połowa batonów roztopiona bo on je trzymał w jakimiś worku, na stercie ubrań i było lato, to się roztopiło. Szafę sprzątał on, za karę i za kłamstwo. I dostał potem pudełko po butach, żeby nie trzymać słodyczy w worku. Ale on się nie przyznawał w ogóle do słabszych dni, po prostu "nie jadł słodyczy". Do czasu aż nie znaleźli jego skarbów w szafie.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 13:43   #531
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

[QUOTE=_medianoche;8864486 7]Pozbyłam się tej półki słodyczowej bo stała sobie pusta i zawsze myślałam, że "nie mam zapasów na okres", a okres miałam dostać za dwa tygodnie czy coś i już planowałam żarcie słodyczy. I potem przy okazji zakupów spożywczych robiłam "zapasy słodyczy" na okres. I oczywiście długo to nie stało. Zawsze się trafił jakiś batonik do herbaty itd.

A te zapasy zaczęłam robić podczas pandemii, żeby mieć na półce i nie biegać do sklepu tylko po czekoladę. Jedni wykupowali papier jakby była wojna, a ja słodycze.

Ale nie będę zwalać uzależnienia na okres. Inne kobiety mają i jakoś się nie rzucają na czekoladki jak świnki.

Kupiłam sobie żelazo i będę brać podczas okresu. Żelazo jest, czekolady nie będzie.

Zaraz znajdę sobie jakiś turbo trudny trening cardio na Youtube i jak się złamię ze słodyczami to będę robić ten trudny trening za karę. Najlepiej godzinę tabaty.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

A ja się zastanawiam, jak to jest z tym okresem przed okresowym i potem okresem już w trakcie okresu Czy rzeczywiście nasze organizmy mają wtedy takie zachcianki, czy to też bardziej w psychice siedzi. No żrem te chipsy i słodycze, bo muszę. Przecież mam okres!

Coś, ja zbyt duże folgowanie sobie bo cheat day, albo ciąża i przecież muszę jeść za dwoje, a to podobno nieprawda
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 13:56   #532
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;88644997]

A ja się zastanawiam, jak to jest z tym okresem przed okresowym i potem okresem już w trakcie okresu Czy rzeczywiście nasze organizmy mają wtedy takie zachcianki, czy to też bardziej w psychice siedzi. No żrem te chipsy i słodycze, bo muszę. Przecież mam okres!
[/QUOTE]
Podobno to prawda. Tak działają hormony, że organizm chce się "zabezpieczyć" przed utratą krwi.
Zresztą ja pisałam wcześniej, że jak tylko zmieniłam tabletki anty na takie z estrogenem, to nagle zaczęło mi się chcieć słodkich rzeczy, jakby ktoś mi coś przełączył w mózgu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 14:01   #533
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;88644997]
Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Pozbyłam się tej półki słodyczowej bo stała sobie pusta i zawsze myślałam, że "nie mam zapasów na okres", a okres miałam dostać za dwa tygodnie czy coś i już planowałam żarcie słodyczy. I potem przy okazji zakupów spożywczych robiłam "zapasy słodyczy" na okres. I oczywiście długo to nie stało. Zawsze się trafił jakiś batonik do herbaty itd.

A te zapasy zaczęłam robić podczas pandemii, żeby mieć na półce i nie biegać do sklepu tylko po czekoladę. Jedni wykupowali papier jakby była wojna, a ja słodycze.

Ale nie będę zwalać uzależnienia na okres. Inne kobiety mają i jakoś się nie rzucają na czekoladki jak świnki.

Kupiłam sobie żelazo i będę brać podczas okresu. Żelazo jest, czekolady nie będzie.

Zaraz znajdę sobie jakiś turbo trudny trening cardio na Youtube i jak się złamię ze słodyczami to będę robić ten trudny trening za karę. Najlepiej godzinę tabaty.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

A ja się zastanawiam, jak to jest z tym okresem przed okresowym i potem okresem już w trakcie okresu Czy rzeczywiście nasze organizmy mają wtedy takie zachcianki, czy to też bardziej w psychice siedzi. No żrem te chipsy i słodycze, bo muszę. Przecież mam okres!

Coś, ja zbyt duże folgowanie sobie bo cheat day, albo ciąża i przecież muszę jeść za dwoje, a to podobno nieprawda
Mnie też to zastanawia. Na pewno organizm chce żelaza i tłustego żarcia, bo stracisz krew, będziesz osłabiona itd. Kupiłam sobie żelazo i będę brała podczas okresu. Czerwonego mięsa i ciężkich posiłków podczas okresu nie jadłam, żeby nie mieć problemów toaletowych. Ale z drugiej strony te słodycze lekkie przecież nie są. Już wolę zatwardzenie od biegunki.

Ale z tymi oszustwami masz rację. Kobiety w ciąży też mają zachcianki, ale potrafią się pohamować i nie jeść za dwóch. Myślę, że organizm tylko podpowiada czego mu brakuje, a my sobie pozwalamy na zbyt dużo.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 14:26   #534
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
I jak tam u was?

Wytrzymałam na detoksie cukrowym równo tydzień, ale wczoraj kolega miał imieniny, częstował czekoladkami, to zjadłam trzy Ale wracam do całkowitego braku słodkich i niesłodkich przegryzek.



A co do tych alkoholi, to troszkę w weekend poszaleliśmy, bo ładna pogoda, i aż się prosiło o piwko w plenerze czy winko do sushi Codziennie nie ciągnie aż tak.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 15:21   #535
AgnieszkaOliwia90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 45
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

A mi tak pięknie szło niejedzenie słodyczy. Nie jadłam przez pół roku, a od jakiegoś miesiąca kilka razy wpadłam w ciąg
AgnieszkaOliwia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 09:30   #536
Karlajna89
Raczkowanie
 
Avatar Karlajna89
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 144
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Hej, idealny wątek dla mnie. Całe nastoletnie i dorosłe życie walczę ze słodyczami. Nie potrafię jeść rozsądnie, albo zero słodyczy, albo ciąg i codziennie cukier. Jak napcham się cukru to mam ogromne wyrzuty sumienia, obiecuje sobie, że kończę z tym, trochę wytrzymam i powtórka. Teraz jestem na macierzyńskim, większość czasu jestem sama z córką i często potrzebuję szybko energii, więc słodycze są najlepsze. Jak jestem zła, zmęczona to też najlepiej cukier. Jedyny sposób to nie mieć nic słodkiego w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karlajna89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 13:07   #537
Teery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 294
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Podczytywałam was, bo to wątek dla mnie.
W zeszłym roku w czasie wakacji odzwyczaiłam się od słodyczy. Nie jadłam przez pół roku poza niewielkimi ilościami gorzkiej czekolady. Ale potem przyszedł grudzień, wiecznie pełno słodyczy wszędzie i wróciłam do jedzenia
Ostatnio jestem w ciągu i codziennie muszę coś zjeść. Teraz usprawiedliwiam się, że okres, ale jak nie jadłam słodyczy, to nie ciągnęło mnie do nich, bez względu czy przed miesiączką czy po czy w trakcie. To tylko takie rozgrzeszanie siebie.
Dzisiaj zjadłam batonika jeżyka, ale mam ochotę na więcej. Wieczorem pewnie pójdę na zakupy, to coś dobrego wpadnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 17:49   #538
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Ja jadlam slodycze bo byly urodziny kolezanki w pracy. Duzo zjadlam przyznam - paczki, ciasto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-16, 18:29   #539
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-07-11 o 17:28
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 19:34   #540
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Uzależnienie od słodyczy

Od 5 dni nie jadłam słodyczy, nie słodziłam, za to w środę pierwszy raz w życiu zjadłam jogurt naturalny (taki typu greckiego) i w sumie mi smakuje. Jem z dodatkiem rozmrożonych owoców: wiśni, truskawek, malin i porzeczek. Smakuje mi to. Postanowiłam z dnia na dzień rzucić cukier, uciąć to natychmiastowo i nawet mi go nie brakuje.
Chociaż nie wiem, czy za dużo tych owoców nie jem
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-19 10:05:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.