Liceum Toruń - WĄTEK ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-29, 13:30   #1
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Exclamation

LO Toruń


Witam, z powodu że jestem w 3gim, zaczęłam się zastanawiać nad wyborem liceum. W mojej miejscowości nie posiadam zadowalającego mnie szkoły. Dlatego przeszukałam cały Toruń w poszukiwaniu LO. I chciałabym jakieś opinie od Was . Osobiście nie znam zbytnio nikogo, kto by mógł mi udzielić jakiś informacji o tych szkołach. Także szukałam na różnych forach, ale ciężko z tym . Więc jeżeli ktoś by posiadał jakieś informacje na temat wymienionych poniżej szkół to proszę bardzo o odpowiedź.

I
Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
VI LO im. Zesłańców Sybiru w Toruniu
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu.
Zespół Szkół nr 10 im. prof. Stefana Banacha w Toruniu
II Liceum Ogólnokształcące w Toruniu
XII LO w Toruniu
IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu.

Są to szkoły, które zwróciły moją uwagę.
Chciałabym jakiekolwiek informację Strony internetowe przejrzałam, czyli o profilach wszystko wiem. Więc chodzi mi tutaj bardziej o atmosferę jaka panuję, czy ciągle trzeba siedzieć w książkach, różne zabawy, internat, nauczyciele, dojazd pks itd.
A może polecacie osobiście jakąś inną szkołę w Toruniu?

Szukam głównie profilu z psychologią, niestety tylko w trzech szkołach jest taki profil :< VI, XII, II ale także ewentualnie coś z biologią, matematyką i chemią bym sobie chyba poradziła. Jestem uczennicą 4-5, ale żeby siedzieć ciągle przy książkach to nie dla mnie. Jednak zależy mi na jakimś LO w Toruniu, więc proszę o pomoc
Pozdrawiam :d
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 16:24   #2
suppai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: LO Toruń

Hej, specjalnie się zalogowałam, żeby Ci odpowiedzieć .
Jestem w maturalnej w I LO i ta szkoła jest super. Poziom, nauczyciele, uczniowie. Klasy artystyczne tworzą swego rodzaju klimat. Jak zależy Ci na wynikach, to wiadomo, trzeba się pouczyć, głównie matma jest do kitu. Radzę Ci nie szukać profilu psychologicznego, bo to jest takie wszystko i nic. II, XII i VI LO są raczej słabe i nie polecam. Ogólnie czołówkę stanowią I, IV, V i X LO, więc jeśli jesteś ambitna to wal do tych .
suppai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 16:27   #3
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: LO Toruń

uważam że powinnaś odpuścić sobie szkoły typu VI, II, IX, XII, to bardzo słabe licea. nie wybieraj raczej liceum ze względu na profil, profile niewiele mają wspólnego z nazwą, a może Ci się 5 razy odmienić co chcesz robić w życiu.
najlepsze licea w Toruniu to V, I, IV i X, sugerowałabym wybranie któregoś z nich, jeśli przysiądziesz do nauki to sądzę że się dostaniesz : ) powodzenia
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 16:34   #4
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

odmienić mi się raczej nie powinno odmienić od kiedy pamiętam psychologia to był mój świat ale dziękuję za odpowiedź.
a wiesz może jak jest w I LO ?
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:19   #5
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: LO Toruń

z tego co wiem ludzie są raczej zadowoleni z tej szkoły, wydaje mi się że poziom jest bardzo dobry, jedyne co, to problem żeby się tam dostać - ostatnio to bardzo popularne liceum.
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:33   #6
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

właśnie poziom bardzo dobry, ale jeżeli to ma być poziom jak w IV to nie dla mnie jednak..
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 19:34   #7
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

właśnie bardzo dobry poziom, więc jeżeli taki jak w IV to wtedy jednak nie dla mnie..
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 17:04   #8
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: LO Toruń

poziom IV wcale nie jest taki super jakby się mogło wydawać.
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 14:42   #9
suppai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: LO Toruń

Dokładnie, nie myśl, że w IV jest jakaś masakra. Co do psychologii - nawet jeśli to Twój świat, to może się okazać, że przedmioty na maturę okażą się za trudne albo coś innego Ciebie zainteresuje. U mnie w językowej koleżanka we wrześniu stwierdziła, że stomatologia, inna chemia itp. Zdziwisz się, ile się może zmienić przez te 3 lata . I LO polecam z całego serca, nie znam nikogo, kto by żałował tego wyboru .
suppai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 17:53   #10
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

Cytat:
Napisane przez suppai Pokaż wiadomość
Hej, specjalnie się zalogowałam, żeby Ci odpowiedzieć .
Jestem w maturalnej w I LO i ta szkoła jest super. Poziom, nauczyciele, uczniowie. Klasy artystyczne tworzą swego rodzaju klimat. Jak zależy Ci na wynikach, to wiadomo, trzeba się pouczyć, głównie matma jest do kitu. Radzę Ci nie szukać profilu psychologicznego, bo to jest takie wszystko i nic. II, XII i VI LO są raczej słabe i nie polecam. Ogólnie czołówkę stanowią I, IV, V i X LO, więc jeśli jesteś ambitna to wal do tych .
niezmiernie się ciesze ze w koncu znalazl sie ktos kto uczeszcza do tej szkoly i bardzo dziekuje za odpowiedz ! a wlasnie jak jest z ta nauka? bo slyszalam, ze jak wiadomo I LO to bardzo dobra szkola, ale na szczescie nie jest tak strasznie ze trzeba ciagle przy ksiazkach siedziec, ze takze jest duzo zabawy, czy to prawda? bo wiesz jednak nie jestem ta uczennica ze swiadectwami z paskiem, tylko bardziej czwórką tzn trochę wyzej, ale bez przesady. w kazdym badz razie swiadectwo z paskiem bedzie w tym roku mam nadzieje a wiesz moze cos o X, lub IX?

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

asioollka równiez dzieki za udzielanie sie w temacie
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 20:39   #11
suppai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: LO Toruń

Jasne, że nie trzeba ciągle siedzieć przy książkach . Wiadomo, trzeba się spiąć od czasu do czasu, głównie jeśli chodzi o matmę... Ale jak zamierzasz iść na studia to trzeba się chyba nastawić na wysiłek.
Jest dużo czasu na imprezy, jak jakaś osiemnastka wypada w niedzielę, to później wszyscy zdychają na lekcjach, a nauczyciele jakoś przymykają oko, także git.
Moja siostra chodzi do X i mój kuzyn też skończył tę szkołę i bardzo sobie chwalą oboje. Jednak warto zaznaczyć, że I LO ma najciekawsze położenie (centrum starówki) no i bardzo ładny budynek . Jeśli masz zamiar dojeżdżać pksem to do I i X masz najbliżej z dworca. A jeśli internat - znajduje się on na terenie X LO. Mój kuzyn w nim mieszkał przez trzy lata i podobało mu się.
IX LO - nie polecam, znam ludzi z tej szkoły, ale albo też jej raczej nie zarekomendują albo są debilami...
Oczywiście, w każdej szkole trafia się na "lepszych" i "gorszych", wiem, że czeka Cię trudny wybór. Ja też 3 lata temu ciągle o tym myślałam, bardzo chciałam dostać się do jedynki. Na szczęście udało mi się i jestem teraz bardzo zadowolona . Mam nadzieję, że Ty również będziesz ze swojego wyboru.
suppai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-02, 18:16   #12
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

stawiam na internat, nie mam możliwości aby dojeżdżać niestety :|
jeżeli chodzi o IX to właśnie słyszałam troszkę jak tam jest, ale jako jedyna (chyba) szkoła wyróżnia się ciekawymi profilami.. i teraz tutaj się zdecydować w każdym bądź razie dwa podania mam wolne.. jeszcze ciekawe jaka punktacja każda z poszczególnych szkół będzie posiadała..
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 09:31   #13
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

a tak jeszcze wykorzystując Cię, jako że chodziłaś do I LO, czy istnieją tam fakultety, lub coś podobnego jak jest w X LO? chodzi mi o te zajęcia które sobie wybieramy np. taniec albo koszykówka, czy paintball ;>
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 14:46   #14
suppai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: LO Toruń

Po pierwsze, nie kieruj się aż tak bardzo profilami. Głównie są 4 profile w każdej szkole: z większą ilością godzin chemii/biologii, matematyki, polskiego/historii, języków. Wybierz to, w czym czujesz się najlepiej, nie wybieraj profilu "psychologicznego" albo "dziennikarskiego", bo wiem, że nazwa ma mało wspólnego z rzeczywistymi zajęciami. W każdej szkole jest przecież wykonywany ten sam program...
Jeśli chodzi o te fakultety z wf w X, to niektóre zajęcia trzeba opłacić samemu (tenis, kręgle, paintball, itp.). To jest normalna 4 godzina wfu, tylko, że możesz sobie wybrać co chcesz na niej robić. W I na początku roku wuefistki przeprowadzają ankietę w każdej klasie co ich najbardziej interesuje i w co by chciały grać, no i demokratycznie wybierana jest siatkówka, pingpong itd... Ale w sumie to nie wiem czy faktycznie jest to postrzegane, często babka na wuefie się pyta, co chcemy robić, no i gramy sobie w siatkę albo tańczymy, tak na luzie... Oczywiście, dodatkowo są sksy po lekcjach z kosza, ręcznej i innych dyscyplin.
suppai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 17:10   #15
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

w zasadzie to masz rację z tymi profilami
więc cel już mam X, I, VI - mimo wszystko nie wiem czemu ale ciągnie mnie do tej VI, więc tylko wybrać pomiędzy X a I, dziękuję Ci bardzo za pomoc
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 20:40   #16
Tort
Rozeznanie
 
Avatar Tort
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 535
Dot.: LO Toruń

VI to najgorsze lo w Toruniu - nie idź tam pod żadnym pozorem. Wybierają się tam ludzie, którzy nie mają szansy na jakiekolwiek inne liceum, albo chcą iść do wojska (profil wojskowy).
Ja jestem w 3 klasie jedynki - najlepszy wybór jakiego dokonałam Naprawdę cudowna szkoła, charakterystyczni nauczyciele, cudowny klimat, no i położona w centrum miasta.
Naszą szkołę różni głównie to, że nie ma takiego muru pomiędzy nauczycielem, a uczniem. W IV to tak jakby ktoś wykopał rów pomiędzy ławkami, a katedrą, tutaj tego nie ma.
Trzeba się uczyć dużo, jest trudniej niż w IV, gdzie możesz 10 razy poprawiać jeden sprawdzian, aż dostaniesz dobrą ocenę (tak zawyżają sobie średnią ). Jeżeli widzą, że ci zależy, to naprawdę naciągają oceny. Z ostatniej próbnej matury z matematyki odjęli uczniom z ogólnej sumy punktów zadania z działów nieprzerobionych, więc wyniki oscylowały w granicach 80% i podawano je jako oficjalne - żenada. Jeżeli nie przeszkadza ci coś takiego, a chcesz się przemknąć przez szkołę, to polecam
Nie kieruj się profilami, uczniowie IX, XII, VIII i II nie są zbyt sympatyczni i otwarci W WIĘKSZOŚCI oczywiście.

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez becaaause Pokaż wiadomość
a tak jeszcze wykorzystując Cię, jako że chodziłaś do I LO, czy istnieją tam fakultety, lub coś podobnego jak jest w X LO? chodzi mi o te zajęcia które sobie wybieramy np. taniec albo koszykówka, czy paintball ;>
Też odpowiem na to pytanie W tygodniu na 1 lekcji wfu robiłyśmy to co wybrałyśmy właśnie w tej ankiecie - był to taniec, albo gry zespołowe. Zimą chodzi się na sanki, albo jeździ na nartach. Osobiście uciekłam z wfu po gimnastyce artystycznej i piramidkach
Tort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 21:18   #17
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

hehehehe :d, mi w szkole zależy aby byli okej ludzie i nauczyciele, z nauką to aby tak ciągle przy książkach nie siedzieć.. no i duużo zabawy :d więc mam dylemat pomiędzy I a X, bo wiem że w I jest ta klasa artystyczna, ale X za to ma z wf te zajęcie dodatkowe co bardzo mnie kuszą.
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 08:30   #18
Tort
Rozeznanie
 
Avatar Tort
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 535
Dot.: LO Toruń

Cytat:
Napisane przez becaaause Pokaż wiadomość
hehehehe :d, mi w szkole zależy aby byli okej ludzie i nauczyciele, z nauką to aby tak ciągle przy książkach nie siedzieć.. no i duużo zabawy :d więc mam dylemat pomiędzy I a X, bo wiem że w I jest ta klasa artystyczna, ale X za to ma z wf te zajęcie dodatkowe co bardzo mnie kuszą.
Klasa artystyczna jest NAPRAWDĘ artystyczna, więc jeżeli nie wiążesz przyszłości ze sztuką, to będzie ci ciężko. Rysunek, malarstwo, grafika, wycieczki do galerii i teatrów, dni sztuki - tym będziesz się głównie zajmować. No i jest luz jeżeli chodzi o naukę, bo nauczyciele z góry zakładają, że do klasy artystycznej idą nieroby, więc swoją postawą i tak zniechęcają do siedzenia nad książkami i skłaniają ku wagarom na bulwarze
Tort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 10:54   #19
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

ale nie nie.. ja nie idę na pewno do artystycznej, nie mam talentu, chodziło mi o to, że klasa artystyczna że dzięki niej jest klimat okej ja jak już to raczej na bio-chem, ale mimo wszystko ciągle tą psychologię mam w głowie, i kompletnie nie wiem jak wybrać.. X LO zachęca mnie profilem mat-bio oraz tymi zajęciami z wf i internat jest zaraz obok, no i hala też jest.. a I tym, że ten klimat dzięki artys. jest, a w X to nie wiem czy też jest ookej, no i że słyszałam że w I na prawdę są spoko ludzie i nauczyciele, i różne zabawy.. i weź się tu zdecyduj.. :|
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-04, 13:12   #20
kitten92
Rozeznanie
 
Avatar kitten92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 652
Dot.: LO Toruń

Cytat:
Napisane przez becaaause Pokaż wiadomość
hehehehe :d, mi w szkole zależy aby byli okej ludzie i nauczyciele, z nauką to aby tak ciągle przy książkach nie siedzieć.. no i duużo zabawy :d więc mam dylemat pomiędzy I a X, bo wiem że w I jest ta klasa artystyczna, ale X za to ma z wf te zajęcie dodatkowe co bardzo mnie kuszą.
Jestem absolwentką jednej z tych "lepszych" toruńskich szkół . Na początku pisałaś o tym, że interesują Cię przedmioty pokroju biologia, chemia, matma - wtedy wybrałabym się na Twoim miejscu do IV/V. Ale jeśli zależy Ci na atmosferze, to zdecydowanie I. Też trzeba się uczyć, a i ostatnie wyniki z matury ta szkoła miała chyba najlepsze w Toruniu . Położenie też jest dobre. Teraz musisz sama zdecydować, czy potrzebujesz nad sobą "bata" do nauki i ostrego kucia, czy potrafisz się sama zmobilizować i połączyć to z luźną atmosferą w szkole .
kitten92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 13:24   #21
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

powiem tak, gim 3 pierwsze półrocze totalnie sobie olałam, jak i poprzednie klasy z powodów tam osobistych, teraz na drugie półrocze uświadomiłam sobie, że jeżeli chcę coś zmienić i nie mieć tych problemów osobistych przez które olewam szkołę to muszę się przyłożyć i dobrze zakończyć tą szkołę. mam nadzieję, że uda mi się to. ale tak czy siak jestem na dobrej drodze i mimo że mam luzy w szkole i u rodziców bo wiedzą jak stoję z nauką, to jednak chcę być wyżej. Więc tak odpowiadając na pytanie, sama raczej potrafię się zmobilizować i dać z siebie jak najwięcej.
Stawiam na X lub I.. jednak nadal nie wiem którą wybrać A w X jak jest z atmosferą i nauczycielami ?
Jeszcze wracając do I, czy są jakieś dodatkowe zajęcia z tańca np. ?

Edytowane przez becaaause
Czas edycji: 2012-02-04 o 16:18
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 19:48   #22
suppai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: LO Toruń

Różnie bywa, ale za niecałe trzy miesiące masz egzamin i najważniejsze, żeby go dobrze napisać . Będę trzymać kciuki oczywiście.
Dodatkowych zajęć z tańca nie ma raczej w żadnej szkole, ale w I są jakieś dodatkowe lekcje aerobiku(?). Nie wiem dokładnie, ale jakby wyjść z inicjatywą do nauczycieli to może ktoś by się podjął, w styczniu na studniówce wuefiści tańczyli najlepiej ze wszystkich :P.
suppai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 20:02   #23
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

no właśnie w X są te zajęcia, eh. dobrze że jeszcze trochę czasu jest do wyboru szkoły, teraz najważniejsze aby zdobyć dobre świadectwo i taką samą albo lepszą punktacje z testów
a co do testów to składając papiery do X lub do I jak już Cię przyjmą to jeszcze test trzeba pisać czyli taki drugi etap jak dobrze napiszesz to Cię przyjmują tak?
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 15:43   #24
larethhe
Raczkowanie
 
Avatar larethhe
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 99
Dot.: LO Toruń

trzymaj się z dala od IX - jestem w niej w maturalnej i ta szkoła to była najgłupsza decyzja mojego życia. Zachęcił mnie właśnie ciekawy profil, z którego niestety nic nie realizujemy. Tym sposobem w pogoni za profilem wylądowałam w ogólnej klasie, w słabym lo i z mało ciekawym towarzystwem. Wszystkim bardzo odradzam IX!!!
larethhe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 14:24   #25
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

Okej to dzięki, już tam się nie będę wybierać ..
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 18:20   #26
rasta hime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 120
Dot.: LO Toruń

hej, jestem w g11, czyli gimnazjum przy XLO ; P polecam, naprawdę. Jeżeli lubisz angielski to wybierz klasę dwujęzyczną (jedyną taką w toruniu!). Masz wtedy 6h angola + historia po ang z p. L, super nauczycielka, matmę (ang) z panią K. - nie mam z nią, ale słyszałam, że fajna jest i gegre (ang) z panią W. która też jest fajna ;p ogólnie poznasz bardzo dobrze angielski (jestem w dwujęzycznej w gim, a już znam ang na poziomie 3 liceum). Serio, bardzo polecam X lo, nikt cię nie zmusza za bardzo do nauki, nie wiem jak jest w I, ale jeżeli interesujesz się psychologią to idź do dwujęzycznej, angol zawsze potrzebny c; co chwilę dostajemy tablice interaktywne, gimnazjum na lekcje i w budynku gim, i w budynku lo, więc na początku mogą cię zdziwić 13-latki, które plączą wam się pod nogami.
w X możesz również wybrać etykę (nie wyklucza to chodzenia na religię), a szkoła ma swój klimat. ; ) jak masz pytania o Xlo to pisz do mnie ; p
rasta hime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 13:09   #27
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

okkeej to niedługo się spodziewaj wiadomości na pm ) tylko chwilę czasu znajdę i od razu piszę
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 20:00   #28
oliwja
Zakorzenienie
 
Avatar oliwja
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Strasburg
Wiadomości: 4 906
Dot.: LO Toruń

zdecydowanie odradzam Ci XII, IX, VI i II i inne tego typu szkoły, polecam I, IV, V oraz X w ostateczności VIII.. sama chodzę do V i jestem bardzo zadowolona
__________________
laugh as much as you breathe
love as long as you live

oliwja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 10:05   #29
becaaause
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 48
Dot.: LO Toruń

IV odpada, nawet tam nie mam zamiaru składać podania, to jest szkoła dla uczció 5-6-4 czyli nie dla mnie chcę po prostu szkołę na dobrym poziomie ale bez przesady
becaaause jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 12:30   #30
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: LO Toruń

Cytat:
Napisane przez becaaause Pokaż wiadomość
IV odpada, nawet tam nie mam zamiaru składać podania, to jest szkoła dla uczció 5-6-4 czyli nie dla mnie chcę po prostu szkołę na dobrym poziomie ale bez przesady
to trochę przykre zwłaszcza, że dzisiejsza czwórka nie ma wiele wspólnego z czwórką sprzed iluś lat. moim zdaniem nie istnieje szkoła "na dobrym poziomie ale bez przesady". albo są szkoły dobre albo są szkoły słabe, są jeszcze takie, które są między, ale nie można powiedzieć, że mają dobry poziom. lepiej by było się trochę postarać i iść do lepszej szkoły albo nie mówić o dobrym poziomie ale bez przesady, tylko otwarcie przyznać, że szuka się szkoły przeciętnej
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-08 13:02:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.