Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-06, 13:27   #1
ZielonaRewolucjonistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 18

Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?


Hej,

zakładam wątek, bo przeczytany niedawno artykuł napędził mi stracha. Lubię jeść zdrowo, a już na pewno lubię jeść bezpiecznie. Likwidacja Sanepidu nie oznacza niczego dobrego, przynajmniej tak sądzę.

Co uważacie? Jest się czego bać?

Link do arta: http://bezpieczna-zywnosc.pl/niebezp...arii-alarmuja/
ZielonaRewolucjonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 17:48   #2
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

"W nowej inspekcji wystarczy, że kandydat na stanowisko powiatowego inspektora będzie członkiem służby cywilnej, czyli będzie posiadał tytuł magistra z dowolnej dziedziny."

To i tak dziw, że nie zastrzegli, że musi być magister teologii... Kolejna zmiana by mieć pretekst do obsadzenia stołków swoimi ludźmi.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 18:38   #3
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Cytat:
Napisane przez ZielonaRewolucjonistka Pokaż wiadomość
Hej,

zakładam wątek, bo przeczytany niedawno artykuł napędził mi stracha. Lubię jeść zdrowo, a już na pewno lubię jeść bezpiecznie. Likwidacja Sanepidu nie oznacza niczego dobrego, przynajmniej tak sądzę.

Co uważacie? Jest się czego bać?

Link do arta: http://bezpieczna-zywnosc.pl/niebezp...arii-alarmuja/
A TTIP i CETA się nie boisz?
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 20:56   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Członkowie PiSu mieli tyle lat w opozycji, żeby zdobyć wykształcenie i kwalifikacje i co? Wszędzie obniża się standardy, byleby się mogli załapać na te obniżone wymogi formalne. Eh, szkoda słów.
Mnie jednak bardziej martwi CETA. To jest większe realnie zagrożenie dla naszego rolnictwa. Polski rząd wzmacnia tą umową wielkie koncerny, jednocześnie obniżając standardy dotyczące produkcji żywności. Tym bym się martwiła zdecydowanie bardziej. Co gorsza, raz wpuszczone koncerny będą nie do ruszenia.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 21:08   #5
201610111029
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 379
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
"W nowej inspekcji wystarczy, że kandydat na stanowisko powiatowego inspektora będzie członkiem służby cywilnej, czyli będzie posiadał tytuł magistra z dowolnej dziedziny."

To i tak dziw, że nie zastrzegli, że musi być magister teologii... Kolejna zmiana by mieć pretekst do obsadzenia stołków swoimi ludźmi.
nawet na sanepid się połaszczyli i nawet tam wymagania muszą zanizac, bo nie ma u nich ludzi z kierunkowym wykształceniem. To byłoby komiczne, gdyby nie było tragiczne.
201610111029 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 21:36   #6
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Mnie bardzo irytuje, że taki poseł bierze 10 tys. zł/msc diety, a nawet wykształcenia mieć nie musi...

A jak budżet kuleje, to oczywiście nie wiadomo, skąd wziąć pieniądze i gdzie szukać oszczędności...

No i mój ulubiony argument: "posłowie muszą mieć wysokie pensje, by nie brali łapówek" No tak, na pewno nie biorą
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 21:43   #7
teoretycznietak
Raczkowanie
 
Avatar teoretycznietak
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 87
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Korupcja i kolesiostwo.
teoretycznietak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-10, 22:12   #8
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Mnie bardzo irytuje, że taki poseł bierze 10 tys. zł/msc diety, a nawet wykształcenia mieć nie musi...
Znam też takich, co poszli w politykę z pasji i dla służby, a posłując zarabiają mniej, niż wykonując dotychczasowy zawód. Te 10 tys, to kwota dla jednego zawrotnie duża, dla innego zupełnie zwyczajna.
Trochę moich znajomych zarabia niewiele mniej, niektórzy więcej, bez dyskusji o wysokości wynagrodzeń i wystawiania się na widok publiczny. Jeśli dla jakiegoś posła dietetyka taka kwota jest zawrotnie wysoka, to znaczy, że ten człowiek na rynku pracy ma tak niską wartość, że nigdy nie powinien być posłem.
Ale nie o tym ma traktować ten wątek.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 08:48   #9
ZielonaRewolucjonistka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 18
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
A TTIP i CETA się nie boisz?
Mam nadzieję, że to nie ironia, bo też się boję. Może jestem przewrażliwiona, nie wiem...

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Unithing Pokaż wiadomość
nawet na sanepid się połaszczyli i nawet tam wymagania muszą zanizac, bo nie ma u nich ludzi z kierunkowym wykształceniem. To byłoby komiczne, gdyby nie było tragiczne.
Hah - śmiech przez łzy, fakt.
ZielonaRewolucjonistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 18:41   #10
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Znam też takich, co poszli w politykę z pasji i dla służby, a posłując zarabiają mniej, niż wykonując dotychczasowy zawód. Te 10 tys, to kwota dla jednego zawrotnie duża, dla innego zupełnie zwyczajna.
Trochę moich znajomych zarabia niewiele mniej, niektórzy więcej, bez dyskusji o wysokości wynagrodzeń i wystawiania się na widok publiczny. Jeśli dla jakiegoś posła dietetyka taka kwota jest zawrotnie wysoka, to znaczy, że ten człowiek na rynku pracy ma tak niską wartość, że nigdy nie powinien być posłem.
Ale nie o tym ma traktować ten wątek.
Właśnie o to mi chodzi - przecież wielu ludzi zostaje posłami dla kasy, bo nigdzie nie zarobią tak dużo, jak w polityce...

Mając to na uwadze, to jednak nie zaszkodziłoby, aby do bycia posłem potrzebne było wyższe wykształcenie lub ewentualnie jakiś jego ekwiwalent. Ale może to i głupi pomysł biorąc pod uwagę, że wykształcenie nie jest miernikiem mądrości życiowej.

---------- Dopisano o 19:41 ---------- Poprzedni post napisano o 19:40 ----------

Cytat:
Napisane przez ZielonaRewolucjonistka Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że to nie ironia, bo też się boję. Może jestem przewrażliwiona, nie wiem...
Nie, to nie ironia...

Te całe CETA i TTIP ogólnie dość mocno mnie irytują, ale nie wiem, co można w tej sprawie zrobić, a że mam zasadę, by nie przejmować się tym, na co nie mam wpływu, to jestem trochę w kropce
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 19:10   #11
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

A to żywność przed tą ustawą jest bezpieczna?
Antybiotyki w mięsie, sól drogowa zamiast spożywczej, polepszacze w chlebie, pestycydy w owocach, przekroczone normy arsenu w ryżu, E 124 czyli czerwień koszenilowa wywołująca u dzieci nadpobudliwość i wiele wiele innych. Smacznego
A wy i tak boicie się GMO.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-11, 20:32   #12
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
A to żywność przed tą ustawą jest bezpieczna?
Antybiotyki w mięsie, sól drogowa zamiast spożywczej, polepszacze w chlebie, pestycydy w owocach, przekroczone normy arsenu w ryżu, E 124 czyli czerwień koszenilowa wywołująca u dzieci nadpobudliwość i wiele wiele innych. Smacznego
A wy i tak boicie się GMO.
Pięknie powiedziane.

To co nam PO zostawiło to też bagno i od dawna się w nim wszyscy taplacie.
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 06:41   #13
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
A to żywność przed tą ustawą jest bezpieczna?
Antybiotyki w mięsie, sól drogowa zamiast spożywczej, polepszacze w chlebie, pestycydy w owocach, przekroczone normy arsenu w ryżu, E 124 czyli czerwień koszenilowa wywołująca u dzieci nadpobudliwość i wiele wiele innych. Smacznego
A wy i tak boicie się GMO.
Bylam w stanach na 'wsi'. Widzialam jak wyglada 70 % ludzi ktorzy to jedza na codzien . Srednia waza jakies 90 kilo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 10:17   #14
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Bo to nie tak, że ja popieram tę ustawę, tylko uważam, że nie ma w tych czasach bezpiecznej żywności.

Podobno polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Hm... i to bez GMO. Wiesz czemu? Bo jedzą za dużo i byle czego. Pewnie ci ludzie ze wsi w USA robią tak samo. Ciągle tylko kurczaki na hormonach, tłuste fryty, kiełbasa, chipsy, burgery, większość żarcia kupiona gotowa i wszystko to z górą majonezu a potem cola light na słodziku, na deser wiadro lodów.
W mojej rodzinie jest ktoś kto się tak odżywia i też ma nadwage.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 10:34   #15
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

A czy tak naprawdę w Polsce ktoś coś jeszcze porządnie kontroluje? Wątpię.
Jeśli chodzi o TTIP to jest duże prawdopodobieństwo,że to utrącą i nie wprowadzą.
Gorzej z CETA. Chociaż mniej obawiałbym się żywności GMO a bardziej jednak prymatu korporacji nad państwem.
Wyobraźmy sobie,że jakaś kanadyjska spółka górnicza zechce uruchomić kopalnię na obszarze czystym ekologicznie. Państwo się oczywiście nie zgadza więc spółka odwołuje się do sądu arbitrażowego,w którym nie ma ani jednego sędziego z Polski. Jeśli arbitrzy wyrażą zgodę to kopalnia powstanie a państwo nie będzie się mogło nigdzie odwołać. Tak działa CETA. To może nas czekać jeśli na to pozwolimy...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 18:18   #16
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
A wy i tak boicie się GMO.
Nie GMO, tylko przede wszystkim dumpingu cenowego polskiej, zdrowej, ekologicznej żywności przez tanią żywność z zagramanicy... już teraz rolnicy za swojej wysokiej jakości produkty biorą grosze - jak przejdzie ta CETA i TTIP to już chyba w ogóle nikt nie będzie sprzedawał żywności tradycyjnie pozyskiwanej, przez co w dłuższej perspektywie czasu nasza ekologiczna żywność może horrendalnie zdrożeć :/

W drugiej kolejności zaś boję się tego, że normy co do żywności amerykańskiej są jeszcze dużo niższe, niż te dotyczące żywności europejskiej, na które narzekasz... to, co u nas jest uznawane za zanieczyszczenie w USA jest całkiem spoko.
A o jakości powszechnie dostępnej u nich żywności moim zdaniem najdobitniej świadczy fakt, że to tam biedni ludzie są grubi i schorowani... ze względu na fatalną jakość taniego jedzenia właśnie :/

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Gorzej z CETA. Chociaż mniej obawiałbym się żywności GMO a bardziej jednak prymatu korporacji nad państwem.
Wyobraźmy sobie,że jakaś kanadyjska spółka górnicza zechce uruchomić kopalnię na obszarze czystym ekologicznie. Państwo się oczywiście nie zgadza więc spółka odwołuje się do sądu arbitrażowego,w którym nie ma ani jednego sędziego z Polski. Jeśli arbitrzy wyrażą zgodę to kopalnia powstanie a państwo nie będzie się mogło nigdzie odwołać. Tak działa CETA. To może nas czekać jeśli na to pozwolimy...
Tak, zapomniałam o tym... a to też ważny argument kontra.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 07:47   #17
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Po nowej ustawie koniec z bezpieczną żywnością?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Bylam w stanach na 'wsi'. Widzialam jak wyglada 70 % ludzi ktorzy to jedza na codzien . Srednia waza jakies 90 kilo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Znaczy, żywność GMO jedzą?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-13 08:47:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.