Data ważności kremu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-22, 16:46   #1
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557

Data ważności kremu


Witam dziewczyny

Kupilam dzisiaj krem marki make me bio, z data waznosci na opakowaniu do 11.2018 roku, dlatego wrocilam do drogerii z prosba o wymiane. Panie wszystkie zgodnie powiedzialy ze jest to data umowna i ze krem ma waznosc pol roku od odkrecenia sloiczka, ale wymienily mi na taki z data do 01.2019 (dalszych dat nie bylo). Jednak jest to krem ktory planuje uzywac w okresie jesienno zimowym czyli nadal nie wiem czy data ta nie jest za krotka. Czytalam artykuly ze jezeli jest podana data na kremie to znaczy ze po tym czasie moze stracic wlasciwosci albo zjełczeć.
Moje pytanie, czy krem o dacie do 01.2019 bedzie dobry jeszcze luty marzec, czy upominac sie o zwrot? Nie chce swojej cerze wyrzadzic krzywdy, ale z drugiej strony kazdy wie jak to z tymi datami jest.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-22, 18:29   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Data ważności kremu

Według mnie daty ważności są przede wszystkim dla producenta. Jako konsument nie traktuję ich jako wyznacznik, a tylko jako sugestię. Jeżeli produkt nie zmienił swojej konsystencji, zapachu ani właściwości to bez większych obaw stosuję go nadal.
Zdarza się, że coś co mam otwarte rok-dwa (np palety cieni, rozświetlacze, pudry, bronzery itp) i nic się z nimi nie dzieje, a czasami produkt psuje mi się szybciej, wysycha, rozwarstwia się, zaczyna śmierdzieć nawet pomimo tego, że jeszcze nie minął termin ważności ani nie jest otwarty zbyt długo. Jeśli widzę, że coś z pielęgnacji zalega mi zbyt długo to po prostu stawiam to w widocznym miejscu żeby jak najszybciej to zużyć, ale nie wyrzucam produktu tylko dlatego, że data już się nie zgadza.



Marka make me bio reklamuje się jako produkty naturalne. Takie zazwyczaj mają znacznie krótsze daty ważności - być może taki z terminem ważności, który Cię interesuje jeszcze nie został wyprodukowany Według mnie kupiłaś dobry produkt i nie ma podstaw do reklamowania. To, że Ci sprzedawczynie wymieniły było tylko ich dobrą wolą. Podstaw do zwrotu towaru tym bardziej nie widzę, jeśli się na to zdecydujesz to znowu będzie to tylko kwestia dobrej woli sprzedawcy.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 08:39   #3
Malwwa1
Przyczajenie
 
Avatar Malwwa1
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 6
Dot.: Data ważności kremu

Tak, to prawda - zazwyczaj marki naturalne maja waznosc max pół roku, bo tam nie ma chemicznych konserwantow, co nie znaczy, ze to jest data scisla. Jesli krem nie traci koloru ani nie gestnieje czy cos, to raczej mozna go uzywac
__________________
Twoja pasja czeka, aż dogoni ją Twoja odwaga.
Malwwa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 11:03   #4
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Data ważności kremu

Dziekuje dziewczyny za informacje, nie bede sie martwic ze cos sie stanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-24 12:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:14.