Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-26, 07:59   #31
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Nie widzę problemu.
Cytat:
Napisane przez javaMage Pokaż wiadomość
Myślałam o takim rozwiązaniu, ale to doprowadzi do sytuacji gdy on będzie jadł codziennie objady przygotowane przez mamę, a ja przygotowane przez siebie, a przecież tworzymy związek i powinniśmy poradzić sobie z tym wspólnie.
Że cooo Musicie jeść to samo, bo jesteście w związku?
Cytat:
Napisane przez maliko972 Pokaż wiadomość
Ja tam bym się cieszyła z darmowego jedzenia
Ja też.
Cytat:
Napisane przez javaMage Pokaż wiadomość
Jedzenia jest dużo, jeśli zrobiliśmy większe zakupy to musimy potem kombinować co z tym zrobić, a mamy małą lodówkę i zamrażalnik.
Róbcie mniejsze zakupy.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 09:26   #32
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

wy, dziewczyny, które nie widzicie problemu, bo byście się z darmowego żarcia cieszyły, nie wiecie chyba jakie to potrafi być uciążliwe

miałam taką sytuację kiedyś z byłym i jego mamą. która siedziała w domu, więc gotowała, gotowała, gotowała.
gotowała pysznie oczywiście i chętnie korzystaliśmy z dokarmiana w momencie kryzysu finansowego jak tż nie miał pracy. mocno oszczędzaliśmy na wszystkim i jedliśmy jedzenie przygotowywane przez mamę.

ale kryzys się skończył, ja miałam ochotę zacząć jeść co innego [inny typ kuchni preferuję], no i lubię gotować, więc chciałam to robić. ale nie mogłam mając lodówkę wypchaną pojemnikami od matki faceta
trzeba było to uciąć. na szczęście problemów ze zrozumieniem, że dostajemy za dużo nie było
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 10:26   #33
natka07
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 315
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Przy kolejnych wizytach przynoście jej to, czego nie zdążyliście przejeść, róbcie tak za każdym razem. Niech ona się martwi co z tym zrobić
__________________
"Kto ci powiedział, że wolno się przyzwyczajać?
Kto ci powiedział, że cokolwiek jest na zawsze?"
natka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 11:59   #34
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Cytat:
Nie krzycz na nią, nie dolewaj oliwy do ognia. Długo mieszkacie razem? Może jej się nareszcie znudzi, za jakiś rok, pół. Ogranicz tylko wizyty u niej i ogólnie jej wizyty, będzie mniej okazji do wpychania jedzenia. A jak na siłę będzie chciała wam przywieźć obiad to mówcie, że twój tż już zrobił i się zmarnuje, swojemu dziecku nie będzie chciała zrobić przykrości.
Może być wręcz przeciwnie Przyniesie dwa razy tyle jedzenia, bo ta niedobra kobieta zagania jej synka do garów

My czasami przywozimy jakieś jedzenie w słoikach od teściowej. W sumie darmowe, więc czemu nie brać
Jednak u nas taka sytuacja zdarza się rzadko, bierzemy tylko to co lubimy (np. bigos, dżemy domowej produkcji), produkty są pasteryzowane, więc nie trzeba ich zjadać od razu. Fajne to jest, gdy się wraca zmęczonym do domu i nie ma ochoty na gotowanie.

Popytaj ludzi z otoczenia, może ktoś chętnie przyjmie część tego jedzenia.
Ja bym się cieszyła z darmowego, gotowego, domowego obiadu
A tak swoją drogą, co Wy jecie, jeśli sami nie potraficie za bardzo gotować?
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 12:54   #35
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Ja się naprawdę dziwię, że niektóre z Was widzą w tym wątku tylko darmowe żarcie, a nie widzą sedna problemu - że autorka jedzenia nie chce, a teściowa daje, mając gdześ jej zdanie.

Teściowa daje, bo autorka sama napisała, że kepsko gotuje - więc mamunia zapewne chce im ulżyć no i żeby synusia jej nie zagłodzono

Niemniej jednak nie doczytałam, gdzie w tym wszystkim jest facet autorki? Bo ona się awanturuje i krzyczy (żenada jak dla mnie), a facet w tym czasie co, stoi obok i się nie odzywa, czy jak?

I wbrew pozorom takie dawanie niechcianego jedzenia MOŻE być uciążliwe. Ja tego doświadczyłam od babci, która gotowała caaaały gar gołąbków i nam to wciskała i nie pomagały ani prośby ani groźby ani podstępy (np. ups, przypadkiem zostawiliśmy na stole).

Zwłaszcza, że jak tu wspomniano - czym innym są dżemy, czy rzeczy wekowane itp., a czym innym świeże, które trzeba jeść JUŻ, bo się zepsują.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 19:40   #36
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Nie widzę problemu.Że cooo Musicie jeść to samo, bo jesteście w związku?.
jej chyba chodzilo by on trzymal jej strone w konflikcie z jego mama. A nie ze musza miec tyle samo ziemniakow na talerzu.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 19:43   #37
Iska00
Zadomowienie
 
Avatar Iska00
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Może TŻ chce otrzymywać jedzenie od mamy, skoro się nie buntuje
Iska00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-26, 19:48   #38
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Cytat:
Napisane przez Iska00 Pokaż wiadomość
Może TŻ chce otrzymywać jedzenie od mamy, skoro się nie buntuje
Skoro autorka przyznaje, że kiepsko gotuje...
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 20:08   #39
yosanne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Nie rozumiem tych z Was, które twierdzą, że to żaden problem, a wręcz autorka powinna się cieszyć, bo zaoszczędzi na jedzeniu. Niestety, ale sytuację, w której teściowa mimo zwrócenia uwagi i stanowczego "nie", nadal wciska im na siłę i w atmosferze awantury żarcie, można odczytywać tylko w jeden sposób - mamuśce włączył się alarm, że ktoś jej zabiera synka i chce za wszelką cenę pokazać, że ona jest ważniejsza. Ja rozumiem okazyjne obdarowanie wiktuałami, moja mama czy mama mojego partnera też nam od czasu do czasu pakują jedzenie po rodzinnej imprezie czy w podobnych okolicznościach, ale na co dzień gotujemy my, to, co lubimy, w takich ilościach, jak potrzebujemy i też bym nie zdzierżyła, gdyby mi ktoś narzucał, co mam jeść we własnym domu (a do tego się to sprowadza, bo nie potrafię wyrzucić jedzenia).
yosanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-26, 22:55   #40
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

pewnie on się nie buntuje, bo chce jeść maminą kuchnię i dlatego jest tak bierny i nieskuteczny w protestach.
moim zdaniem nie twoją rolą jest ją zniechęcać. to on powinien się postawić, nie ty. skoro tego nie robi, to znaczy że nie chce. zastanów się może bardziej nad tą sprawą, a nie nad tym nieszczęsnym jedzeniem?

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:54 ----------

Cytat:
Napisane przez yosanne Pokaż wiadomość
Nie rozumiem tych z Was, które twierdzą, że to żaden problem, a wręcz autorka powinna się cieszyć, bo zaoszczędzi na jedzeniu. Niestety, ale sytuację, w której teściowa mimo zwrócenia uwagi i stanowczego "nie", nadal wciska im na siłę i w atmosferze awantury żarcie, można odczytywać tylko w jeden sposób - mamuśce włączył się alarm, że ktoś jej zabiera synka i chce za wszelką cenę pokazać, że ona jest ważniejsza. Ja rozumiem okazyjne obdarowanie wiktuałami, moja mama czy mama mojego partnera też nam od czasu do czasu pakują jedzenie po rodzinnej imprezie czy w podobnych okolicznościach, ale na co dzień gotujemy my, to, co lubimy, w takich ilościach, jak potrzebujemy i też bym nie zdzierżyła, gdyby mi ktoś narzucał, co mam jeść we własnym domu (a do tego się to sprowadza, bo nie potrafię wyrzucić jedzenia).
autorka jest tylko i wyłącznie dziewczyną jej syna i to nie ona powinna występować przeciwko matce, a on sam. to z nim jest coś nie tak, może niekoniecznie z mamą. może ona działa tak, jak on sobie tego życzy?
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 08:12   #41
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

W pierwszym poscie autorka pisze, ze to narzeczony nie chlopak i mieszkaja razem tylko dwa miesiace a juz przeszkadza jej czestotliwosc. To znaczy jak czesto on ja prowadzi do mamy? I czemu przychodzi do niej z plecakiem? Wizyty oficjalne przyjete jest ze ona ma mala torebke a on nic. Chyba ze ida z tym plecakiem bo zaraz potem maja wycieczke za miasto albo ida na jakis sport.

Albo on celowo bierze pusty plecak by naladowac sloikow od matki jako coniedzielny rytual. A przed partnerka tylko udaje, ze jest zaskoczony.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2015-12-27 o 08:46
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-27, 12:43   #42
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Rena faktycznie, ten plecak haha, nawet nie zwróciłam uwagi.
Trochę znam sytuację, bo teściowa też nam nie dawała spokoju, przez pierwsze miesiące po przeprowadzce syna, ciągle dzwoniła, żeby przychodzić na niedzielne obiadki, bo uważała, że nie mamy nic lepszego do robienia w niedzielę...Tyle, że ja miałam po swojej stronie tż, on kategorycznie odmawiał i się przyzwyczaiła, że na obiad przychodzimy raz na kilka miesięcy i w święta.
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 16:59   #43
using namespace std
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 316
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Dziewczyny czy wy życia nie znacie? Nie chodzi o żadne jedzenie. Jego mama traktuje je tylko jako narzędzie. Narzędzie, do utrzymania WŁADZY. Seksem się nie da, bo to w końcu mama.

Nie ona jedna zresztą wykorzystuje do tego Bogu ducha winne żarcie.
using namespace std jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 17:50   #44
yosanne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
I czemu przychodzi do niej z plecakiem? Wizyty oficjalne przyjete jest ze ona ma mala torebke a on nic. Chyba ze ida z tym plecakiem bo zaraz potem maja wycieczke za miasto albo ida na jakis sport.

Albo on celowo bierze pusty plecak by naladowac sloikow od matki jako coniedzielny rytual. A przed partnerka tylko udaje, ze jest zaskoczony.
Bez jaj, to nie wizyta u królowej angielskiej, żeby się sztywno trzymać etykiety i doszukiwać drugiego dna (nomen omen!) w plecaku! Mój partner też chodzi z plecakiem, bo często gęsto zabiera laptopa, a jak nie zabiera, to nie zawsze chce mu się przepakowywać resztę rzeczy (portfel, komórkę, etc) do mniejszej torby i po prostu chodzi z takim prawie pustym. I nigdy w życiu bym nie wpadła, że to po to, by u teściów naładować żarcia.
yosanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 19:07   #45
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Nachalne wmuszanie jedzenia - co robić?

Cytat:
Napisane przez using namespace std Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wy życia nie znacie? Nie chodzi o żadne jedzenie. Jego mama traktuje je tylko jako narzędzie. Narzędzie, do utrzymania WŁADZY. Seksem się nie da, bo to w końcu mama.

Nie ona jedna zresztą wykorzystuje do tego Bogu ducha winne żarcie.
Lepiej bym tego nie ujęła. Zresztą Autorka nawet napisała:
Cytat:
Oskarża mnie, że to przeze mnie narzeczony nie chce brać od niej jedzenia bo rzekomo mu zabraniam. Gdy ostatecznie przegra spór i nic nie weźmiemy to nas szantarzuje i się obraża.
javaMage, to jest próba sił - Ty vs. matka narzeczonego. Wyraźnie to widać po tym, że to Ciebie oskarża (oskarża!), że mu zabraniasz. Jeśli Twój opór okazuje się skuteczny, to dla niej sygnał, że to Ty masz kontrolę nad jej synem. Wchodzisz między nich. Czyli jedzenie prawdopodobnie służy jej jako miara wpływu, który ciągle zachowuje, i stąd ta częstotliwość. I uwierz mi, "mieszanie w garach" też może być zdalne, ale jego sens się nie zmienia.
Cytat:
To nie wchodzi w grę. Naezeczony ma bliskie relacje z mamą i nie chce ich na sile rozdzielać.
Nie chcesz ich... rozdzielać? Matki i dziecka? Sorry, nie chcę brzmieć agresywnie ani nic, ale ile on ma lat? Niestety, ale nie da się żyć w trójkącie - albo jego najważniejszą więzią jest więź z Tobą, albo z matką.
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-27 20:07:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.