Dieta dla faceta... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta Therm Line

Notka

Forum eksperta Therm Line Zapraszamy na forum Eksperta Therm Line. Na Wasze pytania czekają specjaliści z zakresu biochemii, technologii żywności i żywienia oraz dietetyki i zdrowego stylu życia.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-02-16, 00:11   #1
Madziorek08
Rozeznanie
 
Avatar Madziorek08
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 780
GG do Madziorek08

Dieta dla faceta...


Cześć wszystkim
Piszę tu w imieniu mojego mężczyzny, który ma problem z nadwagą.
Otóż przy wzroście 180cm, waży już na pewno ponad 100kg, mimo to, że praktycznie nie wiele je.
Nie znosi słodyczy, chipsów, fast foodów. Czasem zdarza nam się wypić piwo cz cole, ale nie jest to notorycznie.....
Pije czerwoną i zieloną herbatę, nie słodzi....zrezygnował z kawy. Je tylko śniadanie wczesnym rankiem i późnym popołudniem obiad.
Ma siedzący tryb pracy, więc mało w nim ruchu....
Co mogę mu zaproponować, aby trochę schudnął....
Może Wy drogie wizażanki macie jakieś złote środki na odchudzenie swoich facetów???

Martwię się o niego, bo to bardzo dziwne. Boję się, że to może mieć związek z jakąś chorobą, jak nie teraz to w przyszłości.

Dodam, że on mało śpi, nie może spać w nocy, często ma karat, a i ostatnio pochwalił mi się, że ma też problemy z wypróżnianiem.....

badania na tarczyce robił, są w normie

Może możecie doradzić jakąś dobrą dietę....proszę o pomoc...
__________________
The Style Researcher

Edytowane przez Madziorek08
Czas edycji: 2012-02-16 o 00:17
Madziorek08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 04:45   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Dieta dla faceta...

Cytat:
Napisane przez Madziorek08 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Piszę tu w imieniu mojego mężczyzny, który ma problem z nadwagą.
Otóż przy wzroście 180cm, waży już na pewno ponad 100kg, mimo to, że praktycznie nie wiele je.
Nie znosi słodyczy, chipsów, fast foodów. Czasem zdarza nam się wypić piwo cz cole, ale nie jest to notorycznie.....
Pije czerwoną i zieloną herbatę, nie słodzi....zrezygnował z kawy. Je tylko śniadanie wczesnym rankiem i późnym popołudniem obiad.
Ma siedzący tryb pracy, więc mało w nim ruchu....

Co mogę mu zaproponować, aby trochę schudnął....
Może Wy drogie wizażanki macie jakieś złote środki na odchudzenie swoich facetów???

Martwię się o niego, bo to bardzo dziwne. Boję się, że to może mieć związek z jakąś chorobą, jak nie teraz to w przyszłości.

Dodam, że on mało śpi, nie może spać w nocy, często ma karat, a i ostatnio pochwalił mi się, że ma też problemy z wypróżnianiem.....

badania na tarczyce robił, są w normie

Może możecie doradzić jakąś dobrą dietę....proszę o pomoc...
Moim zdaniem tu jest problem.
Regularne, ale mniejsze posilki, zeby poprawic metabolizm i troche ruchu Tez regularnego.

EDIT:
Ojj wybacz, nie zauwazylam jaki to dzial, chyba nie powinnam odpowiadac.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.



Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2012-02-16 o 05:00
Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-16, 14:42   #3
dr Barbara Wielgos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta dla faceta...

Madziorek08,
Twój chłopak istotnie ma nadwagę - żeby jego BMI było w normie musiałby powrócić do wagi ok. 78 kg. Oczywiście, rozumiem, że nie jest to łatwym zabiegiem, jednak są na to pewne sposoby.

Pierwsza nieprawidłowość, jaka rzuciła mi się w Twoim opisie to rozkład dziennych racji pokarmowych. To, że Twój chłopak je tylko dwa razy na dzień wcale nie oznacza, że daje to pozytywny efekt odchudzający, jest wręcz przeciwnie. Organizm odzwyczaja się prawidłowych nawyków, trawi wolniej i tym samym tempo przemiany materii spada znacznie, co skutkuje ryzykiem przybierania na wadze.

Należałoby zatem przestawić się na częstsze spożywanie posiłków, ale w małych ilościach. Sugerowałabym przynajmniej 4, a najlepiej 5-6 posiłków dziennie - oczywiście w niewielkich porcjach. Obiad powinien stanowić najbogatsze źródło dziennej energii - około 35% całodziennego zapotrzebowania energetycznego.

Bardzo dobrze, że pije zieloną herbatę - należy przy tym pozostać i wypijać nawet 5 filiżanek dziennie - zielona herbata wspomaga funkcje jelit oraz oczyszczanie organizmu z toksyn, a przy odpowiednim parzeniu redukuje zmęczenie (2-3 minut parzenia). Generalnie należy wypijać co najmniej 1,5 litra płynów (bez dodatku cukru i niegazowanych).

Picie kawy niesłodzonej nie powoduje tycia, więc nie musi z niej rezygnować.

Siedzący tryb pracy może być jednym z winowajców pojawiających się zaparć - w tym przypadku konieczne jest przestawienie się na dietę bogatobłonnikową - błonnik zwiększa objętość pożywienia, daje uczucie sytości, usprawnia pracę jelit i zapobiega powstawaniu tego typu problemów. Znaleźć go można w produktach zbożowych z pełnego przemiału, kaszach gryczanej i jęczmiennej, płatkach zbożowych tylko nieprzetworzonych, otrębach, nasionach roślin strączkowych, a także w owocach i warzywach.

W diecie największemu ograniczeniu powinny podlegać tłuszcze, zwłaszcza te pochodzenia zwierzęcego - dozwolone są margaryny oraz oleje roślinne, które dodatkowo zawierają cenne dla organizmu witaminy.

Co do węglowodanów- bardzo dobrze, ze Twój chłopak nie jada słodyczy, gdyż zawierają one cukry proste sprzyjające otyłości. Poza tym mają one wysoki indeks glikemiczny, powodują wzrost stężenia insuliny wpływającej na odkładanie się tłuszczu w organizmie. Dieta powinna zawierać węglowodany złożone w postaci skrobi - ich źródłem są produkty zbożowe z pełnego przemiału,np. pieczywo razowe, kasze i otręby - czyli te same produkty, które są równocześnie źródłem błonnika. Ograniczyć należy spożycie pieczywa jasnego i makaronów.

Żródłem białka w diecie powinny być chude mleko, drób, ryby, sery twarogowe chude, w organiczonej ilości jaja i chude wędliny.
Oprócz diety korzystny wpływ na pozbycie się problemu zaparć i utrzymanie należnej masy ciała będzie wzrost aktywności fizycznej.

Powyżej przedstawiłam jedynie ogólne zalecenia żywieniowe. Jako rozwinięcie tych zaleceń proponuję skorzystanie z zakładki: Odchudzanie krok po kroku znajdującej się na tej stronie. Odpowiedni program po przeliczeniu pomiarów antropometrycznych (masa, wzrost==> BMI) zaproponuje indywidualną dietę.

Suplementacja Therm Line również wydaje się być jak najbardziej wskazana. W przypadku, gdyby udało Ci się namówić chłopaka do aktywności fizycznej, efekty takiego połączenia byłyby napewno bardzo dobre.
dr Barbara Wielgos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 10:52   #4
diana171615
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 525
Dot.: Dieta dla faceta...

Powieni zacząć uprawiać sport. Byc może wspólny wypad na siłownię czy basen? Trzeba połączyć przyjemne z pożytecznym a w rezultacie sam się uzależni od sportu i efekty będą widoczne!
diana171615 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 15:39   #5
Madziorek08
Rozeznanie
 
Avatar Madziorek08
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 780
GG do Madziorek08
Dot.: Dieta dla faceta...

dziekuję!!!!
__________________
The Style Researcher
Madziorek08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 18:50   #6
diana171615
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 525
Dot.: Dieta dla faceta...

Madziorek08 cały dzien myslałam o Twoim poscie i mam kilka pytań.
Czy Twój chłopak spozywa produkty pełoziarniste jak musli, chleb pumpernikiel, orzechy?

może fajna alternatywa byłyby płatki owsiane czy otręby granulowane smakowe?

Ewidentnie namów go na 5 małych posiłków dziennie otaz porcje błonnika.

Dobrym rozwiązaniem byłby sport, suplementy l-carnityna 1500 z olimpu i białko.

Czy szybko się męczy? może doskwiera mu silny stres?


Popytam lekarza dietetyka bo sie wybieram, być może mi cos doradzi
diana171615 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-28, 16:14   #7
Madziorek08
Rozeznanie
 
Avatar Madziorek08
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 780
GG do Madziorek08
Dot.: Dieta dla faceta...

Czy Twój chłopak spozywa produkty pełoziarniste jak musli, chleb pumpernikiel, orzechy?

nie za bardzo.....jada troszke otrebow ale to tyle:/

Czy szybko się męczy? może doskwiera mu silny stres?

tak szybko sie meczy....po schodach na 4 pietro chodzi do mnie i caly spocony przychodzi.....

dziekuje Ci pewnie juz za pozno ale i tak dzieki za pomoc
__________________
The Style Researcher
Madziorek08 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 16:38   #8
diana171615
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 525
Dot.: Dieta dla faceta...

Cytat:
Napisane przez Madziorek08 Pokaż wiadomość
Czy Twój chłopak spozywa produkty pełoziarniste jak musli, chleb pumpernikiel, orzechy?

nie za bardzo.....jada troszke otrebow ale to tyle:/

Czy szybko się męczy? może doskwiera mu silny stres?

tak szybko sie meczy....po schodach na 4 pietro chodzi do mnie i caly spocony przychodzi.....

dziekuje Ci pewnie juz za pozno ale i tak dzieki za pomoc

namów go na pieczywo pełnoziarniste same otreby nie załatwia sprawy. sałatki, warzywa, owoce, rybki (nie na oleju!), piersi z kurczaka. Da się coś zrobic. a co z basenem, może wybierzcie się bądź Nordic Walking?
diana171615 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 00:01   #9
Madziorek08
Rozeznanie
 
Avatar Madziorek08
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 780
GG do Madziorek08
Dot.: Dieta dla faceta...

basenu u nas nie ma (w budowie)...ja chodze z kolezankami na fitness 2 razy w tygodniu (jak mam czas)....on by chcial chodzic ze mna ale sie wstydzi ale zapisal sie na silownie kupil karnet i chodzi, mowi ze fajnie bo sie rusza i meczy i ze super sie czuje po....
co do zmiany diety to ciezko narazie jest bo mieszka z rodzicami i nie moze "wybrzydzac"ale za pol roku bedziemy mieszkac juz razem to ja go przypilnuje
__________________
The Style Researcher
Madziorek08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-03, 07:05   #10
diana171615
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 525
Dot.: Dieta dla faceta...

no to juz jakis postęp, siłownia to wspaniała rzecz - za jakis czas (wcale nie długi) zobaczy pierwsze efekty!
diana171615 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta Therm Line


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.