Pomocy-brak umowy pisemnej-pismo do pracodawcy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-21, 20:24   #1
label86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1

Pomocy-brak umowy pisemnej-pismo do pracodawcy


Witam, potrzebuję porady.
Mam taką sytuację w nowej firmie. Pracuję 3 tydzień, a pracodawca cały czas nie chce (niby księgowa niedstępna itp) przedstawić mi i podpisać umowy o pracę.
Przeszukałam fora i podpowiadają iż obowiązuje nas umowa ustna o pracę. Wyrejestrowałam się z urzędu pracy, dojeżdżam, nie jestem ubezpieczona, potrzebuję podpisać umowę.
W jaki sposób mogę to wymusić ?

Znalazłam na jednym z for taka pomoc:
"Należy wystąpić do pracy z pismem, iż jeśli nie przedstawi Ci pisemnej umowy o pracę w dniu.... to rozwiązujesz tę umowę z dniem następnym bez wypowiedzenia, ze względu na niewypełnienie podstawowego obowiązku ze strony pracodawcy."

Proszę o pomoc, czy z kwesti prawnej, mogę zrobić jak jest napisane powyżej ? tzn. Przedtawić takie pismo pracodawcy i jeśli się z tego nie wywiąże to poprostu nasza "umowa" wtedy jest uważana za rozwiązaną ?
label86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 22:20   #2
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: Pomocy-brak umowy pisemnej-pismo do pracodawcy

Witaj, ja ponad rok czasu bez pisemnej umowy pracowałam niby jest to obowiązkiem pracodawcy, ale po obdzwonieniu kilku instytucji dowiedziałam się, że to żadna zbrodnia z jego strony, więc sobie odpuściłam.
Najważniejsze jest, żeby były za Ciebie składki ZUS odprowadzane. Poproś szefa o kserokopię zgłoszenia Ciebie do Zusu lub po pierwszym przepracowanym miesiącu o wyciąg składki Zusowskiej. To musi mieć.
Jeśli tego Ci nie dostarczy, wtedy będziesz mogła coś podejżewać.

Wszystko zależy też od miejsca w jakim pracujesz, czy masz kontakt z ludźmi itp, bo jeśli takiego pracodawcę coś najdzie i bez umowy Ciebie po prostu wyrzuci, to musisz mieć świadków na to, że pracowałaś, jeśli będziesz chciała swoich praw dochodzić.
__________________
11.03. - 67,5

Cel I: 62

Cel II:56
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.