Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009 - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-28, 21:44   #4681
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Smile Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

O to fajnie. Tak pytam, bo mam kilka rzeczy do kupienia. A w tej mojej mieścinie czasem trzeba się nachodzić do kilku aptek, bo w tej to, w drugiej tamto, a w trzeciej jeszcze coś bo akurat nie mają. Muszę przejrzeć dokładnie co mają.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 22:09   #4682
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

My mamy butelki Avent, jestesmy bardzo zadowoleni (i z butelek i smokow). Matylda nie maiła kolek, super sie odpowietrzają i slychac to w trakcie jedzenia. Innych nie mialam.
Kurcze, osuwiska nie zazdroszczę...powodzi i stanow alarmowych także. Raz w tym roku mieliśmy sytuację nieciekawą, jak Warszawkę z tej strony co mieszkam zalalo...i więcej nie chcę
Krolowaa, ja też nie zazdroszczę...serce na pewno masz rozdarte i mętlik w glowie...mężczyźni wokół ciebie żyją na bombe zegarowej i co byś nie postanowiła na pewno ktos ucierpi. W zyciu róznie się dzieje...ja nikogo nie ocenia, bo sama nie wiem, jakbym się zachowala w takiej sytuacji. Czlowiek to zwirzę stadne, potrzebuje ciepła, bliskości i kontaktu...jesteś mądrą kobietą, na pewno wybrniecie jakoś z tej sytuacji. I zyczę ci, żeby twoje najbliższe otoczenie jak najmnie na tym ucierpiało. Będzie dobrze
Ło matko...gdzie te wasze dzeci się wdrapująJak Matylda skacze po kanapie czy fotelu to ja już awalu dostaję. Na szczęście nie ma możliwości dostac się na blat w kuchni. Ale cwaniara próbuje dosięgać garów na kuchni....i tu marzenie o kuchni indukcyjnej...
Matylda śpi do okolo 8-8.30 rano. Drzemka mniej-więcej koło poludnia średnio 1,5-2 godziny. Jak się wyśpi, to jej wystarcza do wieczora i spanie około 21, jak się nie wyśpi, to czasem leżakuje sobie około 17-18 kilkanaście minut. Nawet, jak czasem chce jej się spać przed 21 to za chiny nie zaśnie, póki się zmrok nie zrobi. Nie wstaje w nocy.
Macie TV Baby TV? Tam jest taka bajka Charli i cyferki. Mały chłopczyk i przygody z jedną z cyfr. Na końcu leci piosenka o wszystkich cyfrach. Nawet jak Matylda przegapi bajkę a zaczyna się ta piosenka, to ona rzuca wszystko i leci przez mieszkanie krzycząc"sześć, sześć!". Strasznie mnie to rozbawia. Albo jak zaczyna sie reklama Muller (te jogurty z krówką) to ona zawsze muczy.
Zaczęła się dogadywać z kuzynem i jak się spotkają to sajgon w domu. Piszczą, szaleją, chcholą się...a ja musze później 10 minut wszystkie zabawki ukladać. Ale widze, że świetnie im robi przebywanie razem.
Zębów nadal tylko 12, trojek ani widu, ani słychu. U niej zawsze takie przerwy...nic, nic, nic...a potem sru - i 2 albo 4 na raz. Nocnik w odstawce, nawet nie probuję. Nie sygnlizuje, ze cos chce, kupy o róznych porach sie zarzają...poczekamy jeszcze.
Czy ktoraś z was myslala o przedszkolu profilowanym? Albo z dodatkowymi zajęciami z danej dzidziny? A poza tym wracam do tematu - panstwowe czy prywatne i dlaczego?
A to moja mysza
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 05:34   #4683
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez Paula__22 Pokaż wiadomość
Pogoda do d . Leje i wieje na maxa. Aniu u nas też alarm przeciwpowodziowy, ale mi akurat zagraża bardziej niż woda osuwisko nad domem i pod domem rodziców gdzie teraz mieszkamy. Zdjęcia robione przed chwilką z balokonu.

Mam do was pytanie ile razy w dzień śpią wasze dzieciaki. Mati idzie spać 20:30 i wstaje mniej więcej koło 8, ale w nocy popłakuje ze 3 razy. A w dzień śpi od 12:30 - 15:00.
no nie zazdroszczę sytuacji,musi być dobrze.

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Domik wstaje kolo 6-7 (we wtorki zawsze śpi do 8 bo mamusia chce na terg wsiowy pojechać no i musi ja troszke w domu przytrzymać)..
śpi raz..tak ok 11-13... później spanko ok 21.
jedna lub dwie pobudki w nocy, ale tylko na wezwanie mamusi do swojego łóżeczka... jak przychodze usypia w momencie i ja moge dalej spać u siebie

No ja jestem ciekawa co u pozostałych mamuś się dzieje...


Zastanawiam się jak będzie wyglądał nasz dzień jak juz dzidziuś pojawi się na świecie...... któraś z naszych wątkowych mamuś już ma drugiego bejbika ..(chyba gosiala czy jakoś tak)..ciekawa jestem jak sobie radzi...

Poza tym doradzcie mi dziewczyny..no ba ja z Domikiem uzywałam butelek z avent... teraz zastanawiam się nad kupnem TT.
jak myślicie które sa lepsze??
może za wczesnie na myślenie o butelkach i smoczkach..ale jest dylemat u mamuś z poczekalni
ja mam od początku TT ,i jestem z nich bardzo zadowolona.
Z reszta niekapki też mam TT.
Ostatnio kupiłam młodej sztućce w mother care z Dobranocnego Ogrodu są śliczne
Bo Liwka lubi Dobranocny Ogród odlądać.

Cytat:
Napisane przez roxi1980 Pokaż wiadomość
Kasiu odbiór osobisty nic nie kosztuje, zresztą nie mają innej opcji dostawy realizacja jest zwykle do 24h - ja zamawiam zawsze przed 18, na drugi dzień ok południa już odbieram, choć mail z potwierdzeniem, że zamówienie czeka na odbiór przychodzi nieco później. Jak się zatwierdza zamówienie to jest podany nr zamówienia i tel apteki - zawsze dzwonię i pytam, czy już jest
bardzo a to bardzo fajna sprawa z tą apteką.L*

U nas leje,jest zimno..
Liwka od wczoraj znów ma kaszel-taki lekki i słyszę że jest zaflegmiona.Nie wiem co się dzieje,może jest na cos uczulona ehhh muszę dzis pozapisywać ją do arelgologa,laryngologa i chyba jednak do homeopaty.
Dziewczyny czy to prawda,ze testy alergologiczne u takiego malucha nie dają prawdziwych rezultatów???wyników?
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 06:20   #4684
Paula__22
Raczkowanie
 
Avatar Paula__22
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Biskupice Melsztyńskie
Wiadomości: 424
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez nimfetka Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy to prawda,ze testy alergologiczne u takiego malucha nie dają prawdziwych rezultatów???wyników?
Jeżeli chodzi o takie normalne testy skórne to nie dają prawdziwych wyników dopiero po 3 roku życia, ale możesz zrobić testy z krwi na IgE danego alergenu. Mati miał robione na żółtko i białko jaja kurzego i na mleko. Ja robiłam prywatnie koszt na jednego badania czyli np IgE białko jaja kurzego 32 zł, więc całe jajko 64 zł. Jak dostaniesz skierowanie od alergologa to zrobią ci za darmo. My niestety do alergologa chodzimy prywatnie, bo na kase chorych za długo się czeka.
Paula__22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 07:02   #4685
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Ami Panienka przesłodka. To taki aniołeczek ze szpileczką w oku Po oczkach to ona jest nieobliczalna Nie obcinaj jej tych loków - zawsze mi się takie marzyły Co do przedszkola - u mnie nie ma żadnego wyboru Jest tylko jedno Ale jakbym miała możliwości, to na pewno wybrała bym profilowane i koniecznie publiczne (wyższe wymagania co do kadry, limit dzieciaków na jednego wychowawcę/pilnowacza itp)
Pass a u mnie sznurówek nie ma teraz mój tż Ale muszę dokupić (od x czasu)
pada... Już odpoczęłam od upałów i mogło by już przestać siąpić, bo Tośka w domu to bardzo niewyżyta
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 08:26   #4686
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej kochane
ja znów na sekundkę, zaczęłam was podczytywać teraz z rana, ale zaraz lecimy i znów wszystkiego nie doczytam, a tu tyyyle się działo... Dziś będę w domku wcześniej to wam napiszę co się dzieje

A na razie chciałam Wam podziękować za życzonka:cmok :

U nas dużo się zaczęło dziać i stąd mój brak czasu... powdziwiam te z Was, które pracują, zajumją się domem i dzieckiem.

Buziaczki i do później
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 08:49   #4687
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Aneczko wszystkiego czego pragniesz!!! Zdrowego dzidziunia, mądrego i wyrozumiałego Domisia i córeczki za....... może 2 lata
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 09:29   #4688
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Kamilko dziękuje za zyczenia

Ech jak ten czas szybko leci

Dziś byłam z Dominikiem na szczepieniu..trzy razy był kłory..biedaczysko moje. tak mu łezki leciały, że prawie ja tam się rozpłakałam

No i zaraz ja jade do zębologa..
mam kilka ząbków do leczenia...wszystkie wyleczyłam jak byłam w ciazy z Dominisiem i teraz znów.... buuu......

Poza tym mam dziś dzień "nicnierobienia"..
oprócz zabawami z Dominisiem hehe....
nie mam zamiaru gotować bo wieczoram z męzusiem na jakąś kolacyjke pojedziemy, w domu posprzątane..
ech...życ nie umierać.

Ami...córa przesłodka...ja taką myśle mieć przed 30-tką
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 09:32   #4689
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

dzień dobry

ja tylko na chwilkę, by złożyć naszej Kochanej Aneczce wszystkiego co najpiękniejsze, najwspanialsze najlepsze! Sto lat Kochana!

potem coś skrobnę, bo zaraz przychodzi mama Tż-ta gnębić Kubusia
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 12:05   #4690
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Moja ogrodniczka
Przejaśnia się na reszcie. A Tosia dziś ani myśli iść spać Może po obiedzie ją zmorzy... Oby!
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 12:38   #4691
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Super Skąd ja to znam...Matylda też chodzi z konewką i kwiatki podlewa (oczywiscie na sucho).

Aniu, wszystkiego najlepszego!
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-29, 18:55   #4692
Stokrotka81
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotka81
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 152
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Aniu WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO i dziewczyneczki kolo 30
__________________
Stokrotka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:23   #4693
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Kochane jesteście..!!!..dziękuje Wam wszystkim za życzenia:cmok :
EE..no dziwuszka przed 30-tka musi być..choć tż wróży że czwarta dziewczynka będzie
..a co tam on wie....

Tośka to prawdziwa modelka...taka laleczka z niej,,,,
Dominiś tez lubi kwiatki podlewać....
nawet ma taką małą konewkę

A moje urodzinki się troszke smutne zrobiły..
mama dziś trafiła do szpitala..
jeszcze nie wiadomo co jej jest...

Miłego wieczorku mamusie

Edytowane przez aaneczka1984
Czas edycji: 2010-07-29 o 19:28
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:28   #4694
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Kochane jesteście..!!!..dziękuje Wam wszystkim za życzenia:cmok :
EE..no dziwuszka przed 30-tka musi być..choć tż wróży że czwarta dziewczynka będzie
..a co tam on wie....

Tośka to prawdziwa modelka...taka laleczka z niej,,,,
Dominiś tez lubi kwiatki podlewać....
nawet ma taką małą konewkę

A moje urodzinki się troszke smutne zrobiły..
mama dziś trafiła do szpitala..
jeszcze nie wiadomo co jej jest...

Miłego wieczorku mamusie
Sto lat aneczko...
Mam nadzieje ze wszystko ok z twoja mama
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 19:57   #4695
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Sto lat Aniu!!!

Oj, ile się tutaj dzieje ostatnio ale super że w końcu ruszyłyśmy z pisaniem i jest co nadrabiać nawet po dwóch dniach nie obecności
Ja ostatnio nie mam weny do pisania, humor mam do bani ale cóż może w końcu mi się polepszy.
Z jednej rzeczy która mnie cieszy że na dobre zakończyliśmy okres pieluszek. Martyna już nawet śpi bez pampka. Na dworze bez problemu już siku robi więc w ostatnich dniach to jedyny powód radości,

Królowa - trzymam kciuki za WAS!!musi być dobrze...
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 20:21   #4696
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Aneczko Kochana- trzymam kciuki za mamę! Moja też dwa razy lądowała w szpitalu, więc wiem co czujesz, ale wszystko będzie dobrze!!!

Ami, Kami- piękne te Wasze Dziewczyneczki

Nika- gratulacje! Koniec pieluch! To dopiero osiągnięcie!I uśmiechnij się troszeczkę!

a ja dzisiaj byłam z mamą Tż-ta na zakupach i Kubuś dostał kalosze i pelerynkę tak z myślą o ciepłych, deszczowych dniach no i mama dostała bluzeczkę

a teraz Kubuś leży w łóżeczku i biedaczek nie może zasnąć co kilka minut płacze, to chyba ząbki, bo całe łapki trzyma w buźce. Biedne są te dzieciaczki z tymi ząbkami
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 21:02   #4697
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

przypadkowo kliknęłam na krzyżyk i skasowałam post

Tak więc odtwarzam mniej więcej to co już napisałam.
Aneczko będzie dobrze, nie smuć się na zapas.

Bratku u nas są plany zakupowe w kwestii pelerynki i kaloszy właśnie.

Nika Bez pieluch powiadasz. Niezły geniusz z Martynki.

Jagoda padła dziś wyjątkowo o 19.30, no ale dzień przywitałyśmy o 5.20, a jedyna drzemka trwała całe 30 minut.

A teraz z innej beczki. Słyszałyście o tej kobiecie z Francji, która przyznała się do zamordowania ośmiorga noworodków? Szok. I jak zwykle sąsiedzi a nawet i mąż nic nie wiedzieli.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 06:52   #4698
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Znowu pada... Rany to już tak zostanie czy co Ludzie to niedogodni Gorąco - źle, pada - źle
Aneczko nie martw się. Mama na pewno odpocznie troszkę i będzie oki. Tylko sprzątaj tam za nią, bo jak wróci to się wkurzy, że bałagan
Nika uszy do góry Coś tak pesymistycznie - jak nigdy A oszczędności na pieluchach to nie lada wyczyn Tośka to do 5 lat będzie lała w pampka jak tak dalej pójdzie
Bratek pożycz teściowej na jakieś zakupki Moja to z tych "oszczędnych"
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 07:37   #4699
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Ohhhh... w końcu was nadrobiłam Wczoraj jak chciałąm wejść na wizaz, to jakiś błąd się pokazywał I znów dziś z rana... ale dużo czasu nie mam...

NAjpierw spóźnione, ale szczere życzenia dla ANECZKI ... Kochanie wszystkiego co najlepsze, przede wszytkim zdrowych dzieciaczków... no i zdrowia dla mamy, a ty sie nie martw, na pewno będzie dobrze

Krolowa - może nie doradzę ci w tak trudnej sytuacji, ale chcę cię zapewnić, że trzymam kciuki, zeby ci się życie ułożyło

Nimfetko - cieszę się że urlop z córcią ci się udał... czasami tak jest że dochodzimy do punktu kulminacyjnego i lepiej wyrzucić z siebie emocje, nawet płacząc (ja tak miałam i mam nie raz z Kubą i to w o wiele błachszej sytuacji), niż dusić je w sobie... A nie zwróciłaś uwagi, że klimat nadmorski poprawił gardło Liwce? Może to też ma wpływ na to...

Co tam jeszcze.... gratuluję wszystkim dzieciaczkom nowych umiejętności, ząbków...

Co do butelek to nie pomogę, bo my mieliścy Avent, z którego Kubuś pił dosłownie 5 razy,a potem mleko już pił z bidonu... więc wogóle nie używaliśmy butelki.

Kalosze... ostatnio latałam cały dzień i nigdzie nie było rozmiaru na Kubę - wszystko na rozmiar pow. 25 A chcieliśmy kupić nad morze, na szczęście nie były potrzebne... Generalnie wypad udany, gdyby nie to że w dniu wyjazdku poślizgnęłam się na schodach i zbiłam sobie kręgosłup, łokieć jednej ręki i nadgarstek drugiej ręki, tak że prawie straciłam przytomność i do dziś jestem obolała

Co tam jeszcze tak na szybko, Kuba ma super okres, bawi się nawet sam, na wszstkie pytania dotyczące spania, jedzenia odpowiada NIE. w kółko ogląda tą samą książę z obrazkami pojazdów i pyta " co to?" i po 100 razy trzeba mu odpowiedzieć... do tego uwielbia reklamę Fanty i Mullera z krówką i w ogóle reklamy... no i oglądać teledyski, bajki go nie interesują

Ja teraz chodzę na szkolenia na to dofinansowanie do biznesu, więc małego wozimy na razie do mojej mamy do pracy, do sklepu... akoś daje rad nim się opiekować... w orzyszłym tygodniu do drugich dziadków będzie jeździł.

Dobra muszę kończyć bo trzeba się szykować do wjścia...
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 08:14   #4700
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Dziękuję za wsparcie Racja brak pieluch to i tak max radość. Zdolne to moje dziecko przynajmniej pod tym względem hihih...
A doła mam przez brak pracy mojego Tż i ogólnego braku perspektyw przyszłościowych. Wszędzie wysyłamy CV i nic kapa na dobre!!! I stąd to przygnębienie. Do tego auto nam się wali i kupa kasy idzie w nie. Nie pisałam wczoraj o tym bo sledcze oko mojego Tż z nudów obserwowało co piszę.
Teraz w pracy na spokojnie mogę się otworzyć. Ach... do tego ta pogoda do d.... a było już tak fajnie a teraz znowu ciągle pada. Wczoraj bylismy w parku bo już słońce wychodziło a dziś od rana leje. I jak tutaj się cieszyć. Nie no depresji chyba dostaje... Idę popracować a nie zanudzam WAS aby nie zarazić swoim humorem.

Aneczko jak tam mama??

bratek - gdzie udało Ci się nabyć pelerynę???? Ja szukam i szukam i nic wszędzie mówią że takich malych nie produkują....hmmm...
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 09:56   #4701
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Aneczka 100 lat w szczęsciu i zdrowiui zeby juz za 3 razem była wymarzona córeczka!
zdrówka dla mamy.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 11:27   #4702
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Dziewczyny, trzeba kolejną część otworzyc, a co za tym idzie potrzebny jest tytuł. Puszczać wodze wyobraźni Poza tym zerknijcie na I stronę, wprowadze aktualne informacje jesli sa zmiany, tylko dajcie znac.
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 11:32   #4703
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

U nas słoneczko..jak ktos chce to prześle troche

Nika nie martw się ..jakoś wszystko się ułozy...
Mój tz oficjalnie tez nie ma pracy..jest na bezrobociu...
a nieoficjalnie zapiernicza od rana do nocy przy stawianiu płotów i układaniu kostki
Wszystko jest na jego głowie..praktycznie on musi tą firemke prowadzić...jak coś się zchrzani w robocie to On za to obrywa..

Z mamą jeszcze nic nie wiadomo..
tato pojechał z rana do Niej ale jeszcze nie wrócił więc nie wiem co i jak..

kami... Ty to masz czuja.. od rana pucuje chałpe żeby błysk był hehe..już wszystko wyodkurzałam, poumywałam podłogi na piętrze i w pokojach na parterze...BA..nawet placka juz upiekłam
A do tego mam pod opieką dwóch urwisów, bo siora mi zostawiła swojego syna pod opieką....

Dominiś dziś mnie zadziwił..usnoł o 18 i wstał o 6 rano! spał 12 godzin bez jednej pobudki!!
Ale moż edlatego, że wczoraj u teściów się wyszalał, no i nie spał w dzień
tak czy siak chodziłam w nocy sprawdzać czy z nim wszystko oki..bo zazwyczaj ma jedną lub dwie pobudki na przytulenie się do mamusi
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 13:52   #4704
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

hej,hej
u nas dzisiaj piękna, słoneczna pogoda i 25st w cieniu

Kuba dzisiaj straaasznie marudzi a na spacerze zrobił taaaaką awanturę nie wiadomo o co., że musieliśmy szybko wracać. Do tego byłam umówiona z dziewczyną na korki na 10 i nie przyszła. Nawet nie napisała głupiego smsa, że jej nie będzie. A ja głupia siedziałam w domu i czekałam. Właśnie przed chwilą napisała smsa, że przeprasza, ale zapomniała

Idę za godzinkę na spotkanko z koleżanką, więc to jedyna dobra wiadomość.

Nika- pelerynkę kupiłam w sklepie o nazwie dyzio, ale nie wiem czy to sieciowy. Babka mi powiedziała, ze jest na 2 -3 latka, ale przymierzyła i pasuje A odnośnie pracy, to my mamy bardzo podobną sytuację w związku z pracą Tż-ta i nie jest zbyt wesoło
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 22:36   #4705
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Ale tu dziś pusto było.

U nas wróciły problemy ze spaniem, a było już całkiem nieźle. W dzień coraz gorzej Jagoda zasypia, a wieczory... Czytamy dużo przed snem, tulimy się itp. i gdy tylko zbliżam się z nią do łóżeczka słyszę stanowcze "NIE". Dziś dla przykładu po przeczytaniu X książeczek, wzięła przytulankę pod pachę i poszła usnąć na dywanie. Wczoraj poszła zasnąć na kanapie u babci. Potem przenosimy ją do łóżeczka i śpi dalej.
Tak sobie myślę, że może to łóżeczko jest mało atrakcyjne i mam w planach przyozdobić nieco ścianę przy nim choćby jakimiś naklejkami. Może wtedy znów chętniej będzie w nim przebywała. Poza tym TŻ czasem wkładał ją do łóżeczka gdy za bardzo grandziła, w celu utrzymania jej w jednym miejscu. I wydaje mi się, że stąd ta niechęć do tego mebla. Muszę na nowo zaprzyjaźnić ją z łóżeczkiem.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 13:28   #4706
maggie74
Raczkowanie
 
Avatar maggie74
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 176
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Dzień dobry Mamusie
Wczoraj już miałam się odezwać ale wcięło mi posta a, że z pracy pisałam to już nie mogłam potem pisać od nowa.
Poza tym od kilku dni próbuję nadrobić czytanie. Wiele się wydarzyło.
Po pierwsze kellysss gratulacje i
krolowaa mam nadzieję, że wszystko się dobrze ułoży, jeśli tż Cię bardzo kocha i wybaczył to myślę, że chyba warto ratować wasz związek.
Gratuluje dzieciaczkom wszystkich nowych umiejętności, mówienia, nocnikowania, itp. wszystkiego nie jestem w stanie tu wymienić.

Trochę nas tu nie było. Najpierw zaczeło się od choroby Paulinki. Dostała wysokiej gorączki ponad 39stopni przez trzy dni i nie chciała się dać zbić, schodziła do 38 i znowu w górę. Nie chciała Paulinka przy tym ani jeść, ani pić, pociła się, a to było w te upały więc się bałam, że się odwodni. Potem niestety zaczęło się czerwone gardło, katar kaszel. Dostała antybiotyk w zastrzykach 8dni, syropy, inhalacje i tak zeszły dwa tygodnie.
Potem okazało się że tż na koniec miesiąca musi być w pracy więc szybko podjelismy decyzję o urlopie i na 9 dni pojechaliśmy nad morze.
Też nie obyło sie bez przygód bo na nastepny dzień po przyjeździe Paulinka dostała 39 st. gorączki, więc wizyta u lekarza który stwierdził, że to od upału, nie pozwolił nam wychodzić na dwór, na szczęście na następny dzień gorączka przeszła i do końca już było ok.
Pierwszy raz odkąd wróciłam po macierzyńskim do pracy spędziliśmy z naszą Paulinką tyle czasu tylko my sami w sumie razem z tymi 9 dniami nad morzem mieliśmy dwa tygodnie urlopu. Bo tak na co dzień to jest babcia, wekendy jesteśmy wprawdzie razem, ale to zlatuje na odwiedzinach u drugiej babci, na zakupach, na sprzątaniu itp.
Jeśli chodzi o to co nowego u nas to w zasadzie próbujemy jeść to co my jemy, choć Paulinka podchodzi do nowych rzeczy ostrożnie, smakuje i próbuje. Nie przepada raczej za owocami, woli kanapki, zupki, obiadki. Lubi czasem podgryść jakiegoś chrupka, czy krakersa. Jak ma nastrój to pije soczki, a jak nie to rozpuszczalne herbatki.
Nie usiedzi na miejscu, ciągle biega i rozrabia, nie chce się w ogóle nas słuchać. Jak nabroi to się śmieje i nawet jak jej tłumaczę, że nie wolno to ciężko przy jej minkach utrzymać powagę.
Mówić za wiele nie mówi, mama,tata, baba, dziadzia, tak ,nie, babcia próbuje ją uczyć nowych słówek, ostatnio mówi tań (wstań), dzi (drzwi), ci (trzy), mi (jej miś do zasypiania), naśladuje kotka, krówkę, konika.
Jak ją o coś zapytać to albo jest taaa (tak) na wszystko o co się pytamy, albo niee. Jak się czegoś boi, czy coś się jej nie podoba to grozi paluszkiem i mówi ti, ti, ti. Na przykład u teściowej jest duży pies to chodzi za nim i mówi ti ti ti.
Mieliśmy szczęście w sumie z tym urlopem bo teraz kiepska pogoda się zrobiła, a w deszcz to nie bardzo co robić nad morzem.
Dziś też brzydko i pada.
Poza tym chcę przenieść Paulinkę z dziennymi zabawami do jej pokoiku, tzn. przystosować mniejszy pokoik dla niej, zmienić zasłonki, ponaklejać naklejki itp. zrobić jej taki dziecinny pokoik. Bo tak to roznosi wszystkie zabawki po całym mieszkaniu, a tak to będzie się tam bawić i będziemy się uczyły na koniec dnia sprzątac zabawki.
Postaram się teraz częściej pisać
Miłego wekendu
A to mój urwis podczas zabaw piaskiem
maggie74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 16:58   #4707
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez maggie74 Pokaż wiadomość
Poza tym chcę przenieść Paulinkę z dziennymi zabawami do jej pokoiku, tzn. przystosować mniejszy pokoik dla niej, zmienić zasłonki, ponaklejać naklejki itp. zrobić jej taki dziecinny pokoik. Bo tak to roznosi wszystkie zabawki po całym mieszkaniu, a tak to będzie się tam bawić i będziemy się uczyły na koniec dnia sprzątac zabawki.
powodzenia tez miałam taki ambitny plan, młody ma pokoik od urodzenia, spi w nim sam, bardzo go lubi i o dziwo tam jest najmniej zabawek - wszystko poroznosi po całym domu, odpuściłam sobie skłądanie tego codzien bo nie mam ani siły ani czasu mam nadzieje tylko ze kiedys nauczy sie i bedzie odnosił zabawki na miejsce

zauważyłam u niego pewne zapedy do pedantyzmu - wszystko wyciera, raczek bron boze miec brudnych, jakies znalezione skarby ( oststnio hit to grzebanie u dziadka w warsztacie) segreguje i układa w starym chlebaku i zamyka tam swoje " ska" ( czyt.skarby) i ostatnie dni zaczyna dużo mówic, pierwsze sylaby praktycznie ze wszystkich słów
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 17:45   #4708
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Lucy zachciało mi sie smiac jak przeczytałam ,ze twoje dziecko ma zapedy do pedantyzmu'' hehe
mój skarbek ma tak samo jestem w szoku ,córka bałaganiara na maxa a synek pedancik jak zobaczy papierek na podłodze zaraz go podnosi i idzie zaniesc do smietnika,jak raczki pobrudzi zaczyna sie denerwowc i daje je zeby umyc czy wytrzec ... jak wieszam pranie podaje mi rzeczy i spinacze ,,wykładam naczynia ze zmywarki on tez tam jest przy mnie i pomaga ,kochane dziecie
aaa i od jakis 2 tygodni sam chce jesc bez mojej pomocy ,wkurza sie jak chce go karmic ,bałaganu sporo ale niech sie uczy skoro tak bardzo chce sam!!!
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1

Edytowane przez krolowaa
Czas edycji: 2010-07-31 o 17:48
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 20:04   #4709
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Lucy, Krolowaa u nas podobnie, Jagoda jest niczym detektyw Monk. Gdy je obiad i spadnie jej np. ziarenko ryżu, woła "mamaa, tam" albo "mamaa, bam" wskazując oczywiście upadły "obiekt". No dziś to po mojej sugestii wzięła to co spadło (delikatnie) w rękę i podała mi. Zbiera okruchy, jakieś niteczki i inne cuda z podłogi i wszystko przynosi. Lubi też wycierać kurze obojętnie jakim kawałkiem materiału. Ma taką zabawkową deskę do prasowania i żelazko - prasować też lubi.

A sytuacja z dziś. Kupujemy na straganie pomidory, Jagoda schyla się i coś tam miesza przy ziemi aż tu nagle słynne "mamaa" i podaje mi monetę 1 groszówkę.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 20:49   #4710
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

hihihihi..No to super ze macie małych czyscioszków...
Alan tak srednio...
Bałagani ale ja juz od dawna go ucze ze sie sprzata i kładzie zabawki na miejsce..
Tylko ze ja musze mu zawsze o tym przypomniec bo mu sie zapomina

U mnie ok...

Czuje sie naprawde super w porównaniu z tym jak sie czułam w ciazy z Alanem..
Mam nadzieje ze tak zostanie...

Chce mi sie ciagle cos piec...
Niewiem co to za zachcianka..hihih
Bo nie chodzi juz o sam fakt ze chce mi sie słodkiego tylko
chce mi sie robic te ciasta ,ciastka itd....

No i zimno mi jest co kawałek...
W nocy sie ubierałam w skarpety
a teraz właczyłam ogrzewanie.........:brzyd al:

Czekam z niecierpliwoscia az któras z
Was zdecyduje sie na kolejne dzieciatko

No i nie moge sie doczekac pierwszego usg i potwierdzenia
ze wszystko jest ok... no ale to za kilka tygodni bo jak narazie to
wczesnie .................
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:39.