Szczupła, podłużna buźka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-18, 11:36   #1
nicole1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5

Szczupła, podłużna buźka


Witajcie,

Niedawno urodziłam (3 miesiące temu) ważę mniej niż przed ciążą, do tego moja twarz jest taka chuda, że jak stoję przed lusterkiem najchętniej bym je rozbiła

Szukam idealnej fryzury, mam 23 lata, włosy ciemny blond, długie do połowy pleców.....Nie wyobrażam sobie krótkiej fryzury (chociaż już kiedyś miałam boba i było mi dobrze) ale ze zmianą partnera wolałabym pozostać prrzy długich włosach.... Doradźcie mi jaka najlepsza byłaby fryzura, pozdrawiam

Anna
nicole1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 07:14   #2
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Szczupła, podłużna buźka

Fryzury czy makijażu nie można dobrać do opisu, jednakże do kształtu twarzy, rodzaju karnacji, rodzaju włosów, koloru oczu, jest wiele czynników, dlatego wstaw lub wyślij mi swoje zdjęcie postaram się pomóc
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 13:53   #3
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Szczupła, podłużna buźka

I ja niestety mam podłużną twarz- odnosze wrażenie ze jest mega,mega długa/konska wrecz(podobno podluzna twarz=konska)
Nie powiem ,ze jest to dla mnie ogromny kompleks
Kiedyś mialam b.dlugie wlosy wydawalo mi sie ze jest mi w nich dobrze lecz siostra caly czas mowila ze one wydluzaja mi twarz. teraz przez wypadanie włosów musiałam je sciąć do przed ramiona... I przez to ze one kompletnie mi nie pasuja( mimo iz pisze ze osoba z taka twarza powinna miec takiej dlugosci wlosy) chodze caly czas w kucyku... (ktory takze nie pasuje do tego typu ksztaltu)
Nie wiem co mam zrobic zeby w koncu wygladac jak czlowiek a nie jak kun

ze tez sie nie mozna bylo urodzic w okrągłą badz owalną twarza
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 18:54   #4
nicole1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Szczupła, podłużna buźka

to prawda, postaram się niebawem umieścić jakieś zdjęcie....
bo już nie mam żadnych pomysłów...
nicole1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 22:38   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Szczupła, podłużna buźka

Cytat:
Napisane przez nicole1234 Pokaż wiadomość
Witajcie,

Niedawno urodziłam (3 miesiące temu) ważę mniej niż przed ciążą, do tego moja twarz jest taka chuda, że jak stoję przed lusterkiem najchętniej bym je rozbiła

Szukam idealnej fryzury, mam 23 lata, włosy ciemny blond, długie do połowy pleców.....Nie wyobrażam sobie krótkiej fryzury (chociaż już kiedyś miałam boba i było mi dobrze) ale ze zmianą partnera wolałabym pozostać prrzy długich włosach.... Doradźcie mi jaka najlepsza byłaby fryzura, pozdrawiam

Anna
Poeksperymentuj ze spinaniem i zaczesywaniem włosów... nie wiem, jak dokładnie wyglądasz, bo trochę też zależy od tego jak wysokie masz czoło itd, ale na wszystko są sposoby.

Możesz np sprawdzić następujące sposoby:
-Lepszy przedziałek z boku czy pośrodku? Na ogół przedziałek z boku nieco skraca optycznie twarz, można też pójść dalej i zaczesać sobie włosy asymetrycznie na czoło.
-A może grzywka? Prosta lub asymetryczna, ale najlepiej się sprawdza właśnie przy podłużnych twarzach.
-Włosy można rozpuścić a potem zebrać kosmyki z boków twarzy i spiąć albo spleść w warkoczyk z tyłu, tak żeby reszta była luźna. Przy tej fryzurze można kombinować z ułożeniem włosów przy twarzy, co daje dużo możliwości.
-Włosy kiedy spadają po bokach twarzy powinny mieć trochę objętości, bo przylizane czy wyprasowane na płasko podkreślają wszystkie odstępstwa od idealnego owalu i nie pasują ani pociągłym twarzom, ani szerokim.


Poza tym twarz podłużna sama w sobie nie jest zła, ale może sprawiać złe wrażenie przy zbytniej szczupłości albo nieodpowiedniej fryzurze.
Z gwiazd np. Liv Tyler ma podłużną twarz, chociaż raczej pulchną niż szczupłą, ale jednak. I nosi zwykle długie, rozpuszczone włosy. Niekiedy styliści podkreślali kształt jej twarzy odpowiednią fryzurą, ale patrząc na jej prywatne zdjęcia to chyba woli zmniejszać to wrażenie i właśnie nosi przedziałek z boku itp. Wiem, że Liv jest nieprzeciętnie śliczna, no ale przykład długa twarz + długie włosy dość dobrze ilustruje.

Tutaj fryzurka z LOTRa, chyba jakaś treska, ale ogólnie pokazuje taka fryzurę o której pisałam, kiedy kosmyki z boków są spięte z tyłu i trzymają resztę włosów
http://www.librarising.com/astrology...L/livtyler.jpg

Jej prywatna fryzura - zaczeska na bok i objetość po bokach twarzy:
http://data.whicdn.com/images/327461...0015_large.jpg

O krok dalej - grzywka i wycieniowane włosy - grzywka skraca twarz, cieniowanie dodaje objętości po bokach i tu jej twarz już prawie wcale nie wygląda na podłużną.
http://hairstyles12.com/wp-content/u...rstyles-28.jpg
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 08:50   #6
nicole1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Szczupła, podłużna buźka

Moje włosy z rana po przebudzeniu, niestety rozpuszczone po warkoczu, bleee i z przodu,
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN6289.jpg (24,6 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5843.jpg (21,3 KB, 115 załadowań)
nicole1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 09:55   #7
nicole1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Szczupła, podłużna buźka

Niebawem będą moje dwa zdjęcia, tylko czekam,aż je zaakceptują...Ogólnie rzecz biorąc mam długą grzywkę o tej samej długości co włosy i przedziałek na boku, najczęściej włosy spinam w koka lub tak jak na zdjęciu 1 i 2 u Wampierz.... mam w planach zrobić sobie asymetryczną grzywkę, chciałabym częściej chodzić w rozpuszczonych, tylko mam wrażenie, że w długich jest mi źle.....hmmm, do tego są bardzo cienkie......a może jakiś dobry szampon polecicie na wzmocnienie i żeby zrobiły efekt wooow w gęstości ?
nicole1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-22, 15:07   #8
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Szczupła, podłużna buźka

Na tym zdjęciu twoja twarz w ogóle nie wygląda na podłużną.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 15:16   #9
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Szczupła, podłużna buźka

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Na tym zdjęciu twoja twarz w ogóle nie wygląda na podłużną.
Miałam to samo pisać. Albo to zdj nie oddało jaką masz naprawdę twarz, albo wydaję ci się ,że masz podłużną
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 16:22   #10
nicole1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Szczupła, podłużna buźka

eh.... dzięki za porady.......robię się na photo 3
nicole1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 17:40   #11
kasica61
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4
Dot.: Szczupła, podłużna buźka

ja ma ten sam mam kłopot z podłużniom twarzą może ktoś w końcu wyśle zdjęcia z fryzurami do podłużnej twarzy

Edytowane przez kasica61
Czas edycji: 2013-03-11 o 18:35
kasica61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-11, 20:03   #12
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Szczupła, podłużna buźka

Cytat:
Napisane przez kasica61 Pokaż wiadomość
ja ma ten sam mam kłopot z podłużniom twarzą może ktoś w końcu wyśle zdjęcia z fryzurami do podłużnej twarzy
W moim poście są linki do zdjęć Liv Tyler, fryzury na długie włosy do pociągłej twarzy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.