Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-12, 18:55   #1
Cindy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 32

Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku


Hej, Dowiedziałam się rok temu że mam wadę - 0.5 i - 1.0. Przez jakiś miesiąc na początku nosiłam je cały czas, widziałam obiektywnie o wiele gorzej po zdjęciu okularow i słyszałam że nie warto nosić okularów cały czas bo to rozleniwia wzrok. Od tego czasu noszę okulary tylko do kina, tablicy w szkole, teatru itp., jak patrzę blisko od razu zdejmuje. Jednak czuje się o wiele lepiej w okularach. A wy co sądzicie o noszeniu okularów cały czas przy małej wadzie? Jakie macie z tym doświadczenia?
Cindy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 09:49   #2
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
Hej, Dowiedziałam się rok temu że mam wadę - 0.5 i - 1.0. Przez jakiś miesiąc na początku nosiłam je cały czas, widziałam obiektywnie o wiele gorzej po zdjęciu okularow i słyszałam że nie warto nosić okularów cały czas bo to rozleniwia wzrok. Od tego czasu noszę okulary tylko do kina, tablicy w szkole, teatru itp., jak patrzę blisko od razu zdejmuje. Jednak czuje się o wiele lepiej w okularach. A wy co sądzicie o noszeniu okularów cały czas przy małej wadzie? Jakie macie z tym doświadczenia?
to mit. po ściągnięciu okularów widzisz gorzej, Twój mózg wyraźnie rejestruje różnicę, między "w okularach" i "bez". gdy nie nosisz okularów przez jakiś czas, to jedynie 'zapominasz' jak to było widzieć w okularach.
powinnaś nosić okulary jeśli masz wadę, inaczej z czasem będziesz widziała co raz gorzej.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 10:09   #3
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
Hej, Dowiedziałam się rok temu że mam wadę - 0.5 i - 1.0. Przez jakiś miesiąc na początku nosiłam je cały czas, widziałam obiektywnie o wiele gorzej po zdjęciu okularow i słyszałam że nie warto nosić okularów cały czas bo to rozleniwia wzrok. Od tego czasu noszę okulary tylko do kina, tablicy w szkole, teatru itp., jak patrzę blisko od razu zdejmuje. Jednak czuje się o wiele lepiej w okularach. A wy co sądzicie o noszeniu okularów cały czas przy małej wadzie? Jakie macie z tym doświadczenia?
Ja mam wadę -0,5 i -0.75, czyli mniejsza od ciebie....
Mi okulistka powiedziała, że mam tylko nosić jak mi potrzeba, czyli do samochodu, czy tv.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 10:13   #4
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Co to w ogóle za opcja, że okulary rozleniwiaja wzrok. Zmień okulistke. Jako dzieciak miałam wadę - 0,5 i - 0,75. I tak samo miałam zalecane "do czytania, TV i komputera". I tak nosiłam. Wada rosła, rosła, a ja okularow nosić nie chciałam. Bo nie.
Dzisiaj mam - 1,5, i - 2,75, jestem ŚLEPA, bez okularów nie widzę twarzy 2-3 m ode mnie, wszystko rozmazane.
Nos te okulary, i zmień optyka.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 10:22   #5
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Co to w ogóle za opcja, że okulary rozleniwiaja wzrok. Zmień okulistke. Jako dzieciak miałam wadę - 0,5 i - 0,75. I tak samo miałam zalecane "do czytania, TV i komputera". I tak nosiłam. Wada rosła, rosła, a ja okularow nosić nie chciałam. Bo nie.
Dzisiaj mam - 1,5, i - 2,75, jestem ŚLEPA, bez okularów nie widzę twarzy 2-3 m ode mnie, wszystko rozmazane.
Nos te okulary, i zmień optyka.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
dokładnie tak jest.
też zaczynałam od małej wady. nie nosiłam bo: głupio wyglądam w okularach, przeszkadzają mi, w lecie nierówno mnie opala i zostają obwódki wokół oczu itd. nosiłam jedynie wtedy gdy faktycznie nie widziałam czegoś z daleka (do szkoły, do kina itd).
i teraz sobie regularnie co kilka lat kupuję co raz mocniejsze okulary. a ostatnio doszłam do wniosku, że już chodzenie w okularach w kratkę nie wchodzi w grę, bo wieczorami ludzi nie rozpoznaję nawet jak stoją 2 metry ode mnie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 10:38   #6
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Ja mam wadę -0,25 w obu oczach i okulistka powiedziała mi, że jeśli nie odczuwam potrzeby to na co dzień nie muszę nosić okularów i wada nie pogłębi się z tego powodu. Co nie znaczy, że nie pogłębi się w ogóle, ale nienoszenie okularów nie będzie miało z tym nic wspólnego. Jesteście pewne, że jest inaczej?
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 10:52   #7
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Ja mam wadę -0,75 w obu oczach i cały czas noszę okulary. Pierwsze słyszę, żeby nosić je tylko czasami przy takich wadach. I wcale mi się wzrok nie pogorszył. Mam taką wadę już 15 lat. A poza tym, bardzo lubię siebie w okularach i chociaż mam też soczewki, to używam ich tylko kilka razy w roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-13, 12:44   #8
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

z tym pogłębianiem się wady przez nienoszenie okularów to chyba różnie bywa. ja mam jakąś wadę (niedużą), nawet nie pamiętam jaką, bo ostatnio u okulisty byłam z 15 lat temu. do tego astygmatyzm. pierwsze okulary dostałam w wieku 2 lat, a przestałam nosić jakieś 10 lat później. wada mi się w ogóle nie pogłębia (tak, wiem to, mimo że u okulisty byłam szmat czasu temu).


więc Autorko jak nie chcesz nosić okularów, to nie noś, ale obserwuj się i pamiętaj, że może być różnie - wzrok może Ci się pogorszyć, ale nie musi.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 13:21   #9
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Ja mam wadę -0,25 w obu oczach i okulistka powiedziała mi, że jeśli nie odczuwam potrzeby to na co dzień nie muszę nosić okularów i wada nie pogłębi się z tego powodu. Co nie znaczy, że nie pogłębi się w ogóle, ale nienoszenie okularów nie będzie miało z tym nic wspólnego. Jesteście pewne, że jest inaczej?
-0,25 to tak właściwie nie wada, nie wymaga korekcji, chyba, że czujesz z tego powodu jakiś dyskomfort.



Rozleniwianie wzroku to mit powtarzany przez starych lekarzy albo przez tych, którzy u okulisty byli 10 lat temu. Najnowsze badania wskazują, że to właśnie brak adekwatnej korekcji przyśpiesza postępowanie wady, więc nie ma że nosić okulary tylko do tego czy do tamtego, czy że okulary słabsze, żeby się wzrok nie rozleniwiał. Jeśli korekcja jest potrzebna to nosić cały czas, przy mniejszej wadzie ewentualnie można zdjąć do czytania, ale też nie ma takiej konieczności.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 13:28   #10
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
-0,25 to tak właściwie nie wada, nie wymaga korekcji, chyba, że czujesz z tego powodu jakiś dyskomfort.

Rozleniwianie wzroku to mit powtarzany przez starych lekarzy albo przez tych, którzy u okulisty byli 10 lat temu. Najnowsze badania wskazują, że to właśnie brak adekwatnej korekcji przyśpiesza postępowanie wady, więc nie ma że nosić okulary tylko do tego czy do tamtego, czy że okulary słabsze, żeby się wzrok nie rozleniwiał. Jeśli korekcja jest potrzebna to nosić cały czas, przy mniejszej wadzie ewentualnie można zdjąć do czytania, ale też nie ma takiej konieczności.

Podobnie mi okulistka powiedziała, że to jest bardzo bardzo nieznaczne odchylenie od normy, ale ja widzę różnicę w... kościele. Zazwyczaj siedzę z tyłu i w zeszłym roku zorientowałam się, że niewyraźnie widzę wyświetlany tekst pieśni. Zaczęło mnie to denerwować i poszłam do lekarza. Zrobiłam okulary i serio chodzę w nich tylko do kościoła. Teraz zaczęłam się zastanawiać czy nie pogłębię sobie wady, ale jak zakładam okulary w domu to nie widzę różnicy. Tak samo wyraźnie widzę monitor, tak samo litery w książce, nawet jak prowadzę samochód to bez okularów dobrze widzę znaki, pasy itd.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 13:57   #11
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Co to w ogóle za opcja, że okulary rozleniwiaja wzrok. Zmień okulistke. Jako dzieciak miałam wadę - 0,5 i - 0,75. I tak samo miałam zalecane "do czytania, TV i komputera". I tak nosiłam. Wada rosła, rosła, a ja okularow nosić nie chciałam. Bo nie.
Dzisiaj mam - 1,5, i - 2,75, jestem ŚLEPA, bez okularów nie widzę twarzy 2-3 m ode mnie, wszystko rozmazane.
Nos te okulary, i zmień optyka.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Ale bardzo mozliwe jest, ze wada i tak by Ci sie poglebila, nawet gdybys nosila te okulary caly czas.
Jak 20 lat temu przerzucalam sie z okularow na soczewki, to mialam wade -6 w prawym oku i -3.5 w lewym, okulary nosilam cale dziecinstwo, nie probowalam ich sciagac, bo przy takiej wadzie nie ma co udawac, ze jej nie ma. Potem byly soczewki, no i przez caly okres dojrzewania wada mi sie poglebiala, ustabilizowala sie dopiero miedzy 20. i 25. rokiem zycia, obecnie mam -16.5 w prawym oku i -11.5 w lewym. To dopiero jest slepota. Ale przynajmniej wada od ponad dekady stoi w miejscu.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-13, 14:57   #12
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ale bardzo mozliwe jest, ze wada i tak by Ci sie poglebila, nawet gdybys nosila te okulary caly czas.
Jak 20 lat temu przerzucalam sie z okularow na soczewki, to mialam wade -6 w prawym oku i -3.5 w lewym, okulary nosilam cale dziecinstwo, nie probowalam ich sciagac, bo przy takiej wadzie nie ma co udawac, ze jej nie ma. Potem byly soczewki, no i przez caly okres dojrzewania wada mi sie poglebiala, ustabilizowala sie dopiero miedzy 20. i 25. rokiem zycia, obecnie mam -16.5 w prawym oku i -11.5 w lewym. To dopiero jest slepota. Ale przynajmniej wada od ponad dekady stoi w miejscu.
Nie myslalas o laserowej korekcie?

Imho -1 to nie jest mała wada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 15:13   #13
Cindy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 32
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dokładnie tak jest.
też zaczynałam od małej wady. nie nosiłam bo: głupio wyglądam w okularach, przeszkadzają mi, w lecie nierówno mnie opala i zostają obwódki wokół oczu itd. nosiłam jedynie wtedy gdy faktycznie nie widziałam czegoś z daleka (do szkoły, do kina itd).
i teraz sobie regularnie co kilka lat kupuję co raz mocniejsze okulary. a ostatnio doszłam do wniosku, że już chodzenie w okularach w kratkę nie wchodzi w grę, bo wieczorami ludzi nie rozpoznaję nawet jak stoją 2 metry ode mnie
A jaka masz wadę wzroku? I czy w końcu nosisz te okulary cały czas?

Edytowane przez Cindy12
Czas edycji: 2020-01-13 o 15:16
Cindy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 15:14   #14
zilia
EUNE Challenger
 
Avatar zilia
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

To też nie jest tak, że wada się pogłębia w nieskończoność. Ja kiedyś też miałam super wzrok, z czasem zaczynało się pogarszać, a w tamtych czasach nie miałam ani komputera, przed TV praktycznie nie siedziałam etc. Wada od 0 pogłębiła mi się do -3.5 i tutaj się zatrzymała. Od około 5-6 lat nie zmienia mi się ani odrobinę, przy każdym badaniu mam identyczną wadę. A pracuję jako informatyk, studia informatyczne, praktycznie całe dnie przed kompem. A tak się mówi, że to psuje wzrok - w moim przypadku chyba tak nie było.

Na początku też nie chciałam nosić okularów, ale robiłam tak, że nosiłam przez długi czas, poźniej nie chciałam i w obu przypadkach wada się pogłębiała tam samo.
__________________
kochane, potrzebuję wsparcia... czy zechcesz dać złotówkę na moją zrzutkę?
https://zrzutka.pl/pomoc-dlugi

wiem, że ludzie najbardziej wspierają osoby chore, ale.. moje życie nie jest mniej warte...
zilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 15:25   #15
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
A jaka masz wadę wzroku? I czy w końcu nosisz te okulary cały czas?
nie wiem nie zwracam uwagi na cyferki. ale coś koło -1,25 na jednym i troszkę mniej na drugim oku

nie noszę bo jestem głupia soczewek nosić nie mogę, a okulary mnie bardzo denerwują - więc noszę tak doraźnie, gdy potrzebuję.
niemniej jednak jestem umówiona na wykonanie kolejnych okularów i planuję się zawziąć i jednak je nosić regularnie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-13, 16:56   #16
Cindy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 32
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja mam wadę -0,5 i -0.75, czyli mniejsza od ciebie....
Mi okulistka powiedziała, że mam tylko nosić jak mi potrzeba, czyli do samochodu, czy tv.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nosisz te okulary cały czas?

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wiem nie zwracam uwagi na cyferki. ale coś koło -1,25 na jednym i troszkę mniej na drugim oku

nie noszę bo jestem głupia soczewek nosić nie mogę, a okulary mnie bardzo denerwują - więc noszę tak doraźnie, gdy potrzebuję.
niemniej jednak jestem umówiona na wykonanie kolejnych okularów i planuję się zawziąć i jednak je nosić regularnie
No czyli też nie nosisz ich cały czas haha��. Ale naprawdę jak nosiłam te okulary od rana do nocy to potem zdejmując je na chwilę nie widziałam kompletnie nic w tv na przykład. Teraz noszę sporadycznie i nawet tablica o wiele dalej jest wyrazna. Czasem zdarza mi się je nosić cały dzień jak mam bardzo zmęczone oczy, to kolejnego dnia w szkole i choćby gdzieś na dworze mam masakre bez okularów.

Edytowane przez Cindy12
Czas edycji: 2020-01-13 o 16:57
Cindy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 00:14   #17
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Nie myslalas o laserowej korekcie?

Imho -1 to nie jest mała wada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja wada sie nie kwalifikuje na laser. To chyba logiczne, ze z az taka slepota rozpatrzylam i skonsultowalam z wieloma lekarzami prawie wszystkie dostepne opcje. Na wizazu zostalam uswiadomiona o istnieniu zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki i mam nadzieje, ze nie jestem na taki zabieg za mloda, bo z tego, co doczytalam, to raczej sie go wykonuje u mocniej dojrzalych osob, a ja ledwo co przekroczylam trzydziestke.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 00:51   #18
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Okulary zaczęłam nosić około 16 lat temu. Od tego czasu zdążyłam już odwiedzić kilku różnych specjalistów i najgorsze jest to, że każdy mówi coś innego i krytykuje wszystkich pozostałych specjalistów. 2 miesiące temu trafiłam do nowego optometrysty, wzbudził moje zaufanie. Jako jedyny ze wszystkich dotychczasowych specjalistów potrafi wszystko wytłumaczyć, narysować, pokazać na schematach i modelach, zamiast powiedzieć jak każdy poprzedni optyk, że tak jest i już. Jego zdaniem te opowieści o ,,rozleniwianiu wzroku" to bardzo szkodliwy mit, który często przyczynia się do dalszego pogłębiania wady wzroku. Tłumaczył mi to bardzo dokładnie, gadał dobre pół godziny, ale niestety nie pamiętam tego wszystkiego na tyle dobrze, żeby Wam to tutaj powtórzyć. W każdym razie przekonał mnie do tego, żeby nigdy w życiu nie wierzyć w rozleniwianie oka i nie zgadzać się na zaniżanie mocy szkieł.
Mój pierwszy w życiu optyk zabronił mi noszenia okularów w domu, a każdy kolejny zaniżał mi moc szkieł, żeby nie rozleniwić oka. Zaczęłam od małej wady poniżej -1, obecnie mam prawie -5 na jednym oku i ponad -5,5 na drugim, a wada stale rośnie.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 04:57   #19
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Podobnie mi okulistka powiedziała, że to jest bardzo bardzo nieznaczne odchylenie od normy, ale ja widzę różnicę w... kościele. Zazwyczaj siedzę z tyłu i w zeszłym roku zorientowałam się, że niewyraźnie widzę wyświetlany tekst pieśni. Zaczęło mnie to denerwować i poszłam do lekarza. Zrobiłam okulary i serio chodzę w nich tylko do kościoła. Teraz zaczęłam się zastanawiać czy nie pogłębię sobie wady, ale jak zakładam okulary w domu to nie widzę różnicy. Tak samo wyraźnie widzę monitor, tak samo litery w książce, nawet jak prowadzę samochód to bez okularów dobrze widzę znaki, pasy itd.
Nie widzisz różnicy w domu, bo przy tej ćwiartce dioptrii punkt daleki oka znajduje się w odległości czterech metrów, do tego jeszcze dochodzi jakaś głębia ostrości - i wychodzi, że w domu zwyczajnie nie funkcjonujesz w odległościach, przy których różnica może być odczuwalna. A w każdym razie nie musisz rozpoznawać w takich odległościach drobnych elementów.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-14, 07:16   #20
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Nie widzisz różnicy w domu, bo przy tej ćwiartce dioptrii punkt daleki oka znajduje się w odległości czterech metrów, do tego jeszcze dochodzi jakaś głębia ostrości - i wychodzi, że w domu zwyczajnie nie funkcjonujesz w odległościach, przy których różnica może być odczuwalna. A w każdym razie nie musisz rozpoznawać w takich odległościach drobnych elementów.

Zgadzam się, dlatego nie noszę w domu okularów i mam nadzieję, że nie pogłębiam sobie przez to wady dalej. Bo ten wątek zasiał we mnie wątpliwość.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 07:22   #21
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
obecnie mam -16.5 w prawym oku i -11.5 w lewym. To dopiero jest slepota. Ale przynajmniej wada od ponad dekady stoi w miejscu.
Współczuję, naprawdę. Ja mam prawie -7 na obu i to już jest dla mnie bardzo dużo—muszę dosłownie wchodzić w lustro, żeby zrobić sobie makijaż. Ja przynajmniej mogę marzyć jeszcze o laserze, ale ty masz kompletnie przechlapane
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 07:24   #22
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Mi się to - 2,75 poglebilo w ciągu roku. W sierpniu 2018 miałam - 1,5, natomiast w listopadzie 2019 - 2,75. Ja po prostu kupiłam jedną soczewke kontaktowa i zakładam do makijażu. Na to jedno oko -1,5 przy makijażu widzę, natomist na to z większą wada już nie, i malowanie kreski to katorga.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 08:57   #23
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Współczuję, naprawdę. Ja mam prawie -7 na obu i to już jest dla mnie bardzo dużo—muszę dosłownie wchodzić w lustro, żeby zrobić sobie makijaż. Ja przynajmniej mogę marzyć jeszcze o laserze, ale ty masz kompletnie przechlapane
Dlatego wlasnie licze na ten zabieg wymiany soczewki. Ale nie spieszy mi sie do niego jakos szczegolnie, bo jestem bardzo mocno przyzwyczajona do soczewek. Nie dziwne, w koncu nosze je juz od 20 lat.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 10:46   #24
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość

No czyli też nie nosisz ich cały czas haha��. Ale naprawdę jak nosiłam te okulary od rana do nocy to potem zdejmując je na chwilę nie widziałam kompletnie nic w tv na przykład. Teraz noszę sporadycznie i nawet tablica o wiele dalej jest wyrazna. Czasem zdarza mi się je nosić cały dzień jak mam bardzo zmęczone oczy, to kolejnego dnia w szkole i choćby gdzieś na dworze mam masakre bez okularów.
co z tego że nie noszę? to nadal nie zmienia faktu, że 'rozleniwianie wzroku' to mit.
jeśli aż tak Ci źle w okularach to widocznie masz źle dobrane szkła
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 12:45   #25
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Nie widziałam jeszcze wiarygodnych badań, że od nienoszenia okularów pogarsza się wzrok.


Ani takich, że od noszenia się pogarsza, a wzrok się rozleniwia.


Sama olałam noszenie okularów i wadę mam taką samą jak 20 lat temu, kiedy pierwszy raz ją wykryto.


Noszę tylko do prowadzenia samochodu, bo uważam, że tutaj nie ma dyskusji, bezpieczeństwo najważniejsze. We wszystkich innych sytuacjach - lol, nie.


Mogłabym nosić soczewki, ale mam suche oko, anie ma opcji, żebym nosiła okulary. Jakbym miała mieć partnera w okularach, to wolę łysego i bez zębów, to jest dla mnie najmniej atrakcyjna cecha, jaką można mieć.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 13:13   #26
Cindy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 32
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Mi się to - 2,75 poglebilo w ciągu roku. W sierpniu 2018 miałam - 1,5, natomiast w listopadzie 2019 - 2,75. Ja po prostu kupiłam jedną soczewke kontaktowa i zakładam do makijażu. Na to jedno oko -1,5 przy makijażu widzę, natomist na to z większą wada już nie, i malowanie kreski to katorga.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
A nosiłas okulary cały czas przez ten rok jak wada się tak szybko pogłębila?

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
co z tego że nie noszę? to nadal nie zmienia faktu, że 'rozleniwianie wzroku' to mit.
jeśli aż tak Ci źle w okularach to widocznie masz źle dobrane szkła
No bo tak mówisz żeby nosić cały czas a sama się tego wyrzekasz. Mam okulary na pewno dobrze dobrane bo wolalabym nawet nosić cały czas. Ale tak boję się tego rozleniwinia i nie lubię tych 2 szyb przed oczami że nie noszę no stop. I to wcale nie jest mit. Tak jak nosiłam cały czas nie widziałam godziny na zegarze 3m dalej. A teraz bez problemu lekko wysilajac wzrok widzę nawet bardziej odległe obiekty.
Cindy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 13:17   #27
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość
(...)
No bo tak mówisz żeby nosić cały czas a sama się tego wyrzekasz. Mam okulary na pewno dobrze dobrane bo wolalabym nawet nosić cały czas. Ale tak boję się tego rozleniwinia i nie lubię tych 2 szyb przed oczami że nie noszę no stop. I to wcale nie jest mit. Tak jak nosiłam cały czas nie widziałam godziny na zegarze 3m dalej. A teraz bez problemu lekko wysilajac wzrok widzę nawet bardziej odległe obiekty.
ja Ci tylko mówię, że rozleniwianie oczu to mit. nie że masz nosić okulary cały czas. nie chcesz to nie noś, przecież nikt Ci ich do głowy nie przyklei.
ale to, że Ty po ściągnięciu masz jakieś efekty nie oznacza, że wzrok Ci się rozleniwia. prawdopodobnie masz za mocne szkła.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-01-14 o 13:19
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 13:40   #28
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Moja wada sie nie kwalifikuje na laser. To chyba logiczne, ze z az taka slepota rozpatrzylam i skonsultowalam z wieloma lekarzami prawie wszystkie dostepne opcje. Na wizazu zostalam uswiadomiona o istnieniu zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki i mam nadzieje, ze nie jestem na taki zabieg za mloda, bo z tego, co doczytalam, to raczej sie go wykonuje u mocniej dojrzalych osob, a ja ledwo co przekroczylam trzydziestke.
Ja niecały miesiąc temu byłam na wizycie kwalifikującej do laserowego - 2h badań i dowiedziałam się, że przy wadzie mojej (-8, -9 coś + astygmatyzm) nie do końca chcą się podjąć. I również mówili mi o tej metodzie refrakcyjnej - lekarka powiedziała, że koło 30 najlepiej. Co lekarz to opinia

A za tydzień idę znowu, niby do lepszej specjalistki, w tej samej klinice, i zobaczę co mi powiedzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Rysia16
Czas edycji: 2020-01-14 o 13:43
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 13:59   #29
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja Ci tylko mówię, że rozleniwianie oczu to mit. nie że masz nosić okulary cały czas. nie chcesz to nie noś, przecież nikt Ci ich do głowy nie przyklei.
ale to, że Ty po ściągnięciu masz jakieś efekty nie oznacza, że wzrok Ci się rozleniwia. prawdopodobnie masz za mocne szkła.

I żadne za mocne szkła.
Oko ma zdolność akomodacji i do tych 6 metrów może w pewnym sensie skorygować również niewielką krótkowzroczność. Dlatego po zdjęciu okularów przez jakiś czas można mieć wrażenie, że widzi się gorzej - przy dobrze dobranej korekcji oko jest rozluźnione, jego akomodacja zachodzi fizjologicznie, czyli soczewka spłaszcza się w pełni przy tych około 6m. Po zdjęciu okularów zanim oko ogarnie, że musi maksymalnie spłaszczyć soczewkę patrząc już na odległość powiedzmy 3 metrów, mija trochę czasu.

Cytat:
Napisane przez Cindy12 Pokaż wiadomość

No bo tak mówisz żeby nosić cały czas a sama się tego wyrzekasz. Mam okulary na pewno dobrze dobrane bo wolalabym nawet nosić cały czas. Ale tak boję się tego rozleniwinia i nie lubię tych 2 szyb przed oczami że nie noszę no stop. I to wcale nie jest mit. Tak jak nosiłam cały czas nie widziałam godziny na zegarze 3m dalej. A teraz bez problemu lekko wysilajac wzrok widzę nawet bardziej odległe obiekty.
To wolałabyś nosić, czy nie lubisz, bo już nie wiem...
I nikt nie każe ci nosić ich cały czas, zrobisz jak uważasz, twoje oczy i twoje ewentualne zmarszczki od mrużenia oczu Po prostu aktualne zalecenia są takie, żeby korygować każdą wadę, że zbyt słaba korekcja może zrobić więcej złego niż dobrego i że rozleniwianie oczu to mit.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-14, 14:21   #30
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Okulary korekcyjne przy małej wadzie wzroku

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość

I żadne za mocne szkła.
Oko ma zdolność akomodacji i do tych 6 metrów może w pewnym sensie skorygować również niewielką krótkowzroczność. Dlatego po zdjęciu okularów przez jakiś czas można mieć wrażenie, że widzi się gorzej - przy dobrze dobranej korekcji oko jest rozluźnione, jego akomodacja zachodzi fizjologicznie, czyli soczewka spłaszcza się w pełni przy tych około 6m. Po zdjęciu okularów zanim oko ogarnie, że musi maksymalnie spłaszczyć soczewkę patrząc już na odległość powiedzmy 3 metrów, mija trochę czasu.

(...)
ze wszystkim się zgadzam, niemniej jednak za mocne szkła (oprócz bólu głowy) mogą dawać również taki efekt.
mąż uskarżał się na podobne problemy jak autorka. delikatne obniżenie mocy szkieł usunęło problemy całkowicie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-28 02:29:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.