Guzek na podniebieniu twardym. Proszę o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Stomatologia

Notka

 
 
Narzędzia
Stary 2010-07-12, 20:56   #1
agnieeszkaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3

Guzek na podniebieniu twardym. Proszę o pomoc.


Witam.

Rok temu wyskoczyło mi "coś" na podniebieniu. Zaniepokoiłam się. Poszłam najpierw do lekarza pierwszego kontaktu - zero zainteresowania, ponieważ guz był koloru podniebienia.

Poszłam więc do dentystki, która sprawdziła palcem ów guz i wystawiła skierowanie do chirurga szczekowego.

Tam również spotkałam się z "olaniem" mojej osoby. Ów chirurg szczękowy dotknął palcem guza i uznał, że jest to jakiś uraz mechaniczny bądź coś podobnego.

Guz nie zniknął. 3-4 miesiące temu obok tego guza zaczął mi wyskakiwać inny, wyskakuje i po ok. 3 dniach znika. I tak w kółko. (Tutaj dodam, że ten drugi guzek wyskakuje zawsze po spożywaniu alkoholu, nawet jeżeli są to małe ilości - typu: szklanka piwa). Dodatkowo ten guz, który pojawił się rok temu ostatnio trochę urósł.

Jestem tym strasznie zaniepokojona, guzek nie boli, ale strasznie się tym schizuję, bo mam jakieś głupie myśli, że może być to coś poważnego.

Czy ktoś mógłby mi coś poradzić? Może ktoś ma jakieś "propozycje" co to może byc?

Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
agnieeszkaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 23:41   #2
wera_007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 43
Dot.: Guzek na podniebieniu twardym. Proszę o pomoc.

robiłaś zdjęcie rtg? jeśli nie to zrób i z nim dopiero udaj się do stomatologa
wera_007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 22:43   #3
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Guzek na podniebieniu twardym. Proszę o pomoc.

Bardzo mi przykro, ale nie jestem w stanie zdiagnozować na podstawie Pani opisu omawianego problemu. Proponowałabym zgłosić się najlepiej do Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Akademii Medycznej najbliżej Pani miejsca zamieszkania lub do wysokospecjalistycznego gabinetu stomatologicznego. Gabinety takie są w każdym większym mieście, a na pewno w każdym mieście wojewódzkim.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 15:05   #4
agnieeszkaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Guzek na podniebieniu twardym. Proszę o pomoc.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Byłam u lekarza I kontaktu po raz drugi, no i pierwszy raz mój problem nie został zignorowany. Dostałam skierowanie do poradni chorób jamy ustnej oraz do chirurga szczekowego.

W poradni chorób jamy ustnej znowu zostałam zignorowana. Powiedziano mi, że nic tam nie widać, bo tak jak wczesniej wspomniałam, guzek jest koloru podniebienia, nie sprawdzono tego dotykiem. :/

Już właściwie nie chce mi sie z tym nigdzie chodzic, nie jestem hipochondryczną, nigdy nie latam po lekarzach, jednak ten guzek sprawia, że mam straszny dyskomfort psychiczny.

Co do tego zdjęcia rtg, to mam je zrobić tam gdzie robi się zdjęcia zębów etc?

Edytowane przez agnieeszkaa88
Czas edycji: 2010-07-21 o 15:06
agnieeszkaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 21:21   #5
Stomatolog Blend-A-Med
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Guzek na podniebieniu twardym. Proszę o pomoc.

Na radiologiczne zdjęcie diagnostyczne czyli RTG powinna być Pani skierowana przez lekarza, który będzie Panią konsultował czyli wspomnianego już przeze mnie chirurga stomatologicznego. Dobrze jest tak czy inaczej wykonać zdjęcie pantomograficzne. Jest to zdjęcie tzw. przeglądowe na którym można ocenić wiele struktur jamy ustnej takich jak obie szczęki, stawy skroniowo-żuchwowe, zatoki przynosowe itp. Idąc z takim zdjęciem przeglądowym na wizytę, lekarz konsultujący będzie miał przynajmniej ogólny pogląd na tkanki Pani jamy ustnej. Na tej podstawie może zlecić inne badania RTG - bardziej szczegółowe. Zdjęcie pantomograficzne można wykonać w bardzo wielu pracowniach radiologicznych, gdzie wykonywane są zdjęcia zębowe. Najczęściej znajdują się one w specjalistycznych poradniach stomatologicznych, Zakładach Radiologii oraz w wielu prywatnych klinikach stomatologicznych.
Stomatolog Blend-A-Med jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 15:54   #6
agnieeszkaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Guzek na podniebieniu twardym. Proszę o pomoc.

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie.
agnieeszkaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Stomatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:35.