Wrześniówki 2018 cz. 1 - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-10, 14:28   #4771
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Mi nie chce się w nocy jeść, ale pić zawsze, więc wieczorem robię sobie wielki kubek mięty i popijam gdy suszy. Przy kp pożerałam zaś co tylko w łapy wpadło

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 14:31   #4772
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
W ciagu dnia tata w pracy :/ a wczoraj wieczorem to on probowal ja nakarmic i kladl spac (jak zawsze z reszta) a i tak nie chciala jesc. Pewnie masz racje, za szybko to poszlo, tylko poniewaz tak dobrze reagowala na mm (butelke zna dobrze, bo od urodzenia czesto odciagalam mleko i byla wtedy karmiona butelka) to myslalam, ze juz tak zostanie . Ehh chyba nie mam wyjscia, musze to ciagnac . Dzis pojade i kupie inne mm... nie wiem czy to cos pomoze, zobaczymy
Nie zmieniaj mleka bo to nie jest obojętne dziecku. Gdyby nie smakowało to już wcześniej by dała znać. Od początku by nie jadła. Może zwyczajnie tęskni. Rzeczywiście bardzo szybko odstawiłaś. Teraz tylko cierpliwość, zmień balsam do ciała, lub żel pod prysznic czy co tam masz, to może pamięć jej troszkę zaszwankuje. A jak martwisz się, ze za mało zjada to na śpiocha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 16:29   #4773
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Masz racje z tym zapachem, wyprobuje to
__________________


Edytowane przez Sarahxoxo
Czas edycji: 2019-01-24 o 09:04
Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 17:23   #4774
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Nie wiem czy mam racje, z drugiej strony skoro wypiła, to może już bedzie dobrze.
Jeśli chodzi o mm, to każdy producent ma swój skład i nie każde wszystkim dzieciom odpowiada. Przy zmianie mleka zaleca się stopniowe wprowadzanie nowego. Po co dziecku fundować ewentualne rewolucje brzuszkowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 21:30   #4775
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

To prawda
Na szczescie na kolacje wypila swoja normalna porcje 235ml aczkolwiek bez placzu i wypluwania sie nie obylo
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 21:57   #4776
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ojej 235? Moj to nadal po 120 dostaje. Myślę, że jak skończy 4 miesiące to zwiększę do 150

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 22:01   #4777
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Moja corcia bedzie miala pojutrze 5 miesiecy, wiec dostaje tyle, bo jest troszke starsza. Na opakowaniu mm jest tak napisane (210ml wody + 7 lyzek = 235ml mieszanki).
Mam szczera nadzieje, ze jutro juz nie bedzie tych dramatow , bo jak ona placze to mnie sie chce plakac
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-10, 22:03   #4778
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Na moim bebiko to na 7 miesiśc jest tyle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 22:06   #4779
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ooo nie wiedzialam, ze co producent to inaczej ciekawe dlaczego. Czyzby w Twoim proszek byl bardziej skoncentrowany?
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 22:07   #4780
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Nie wiem, tez mnie to dziwi. Mam jeszcze pudełko z NAN i tam jest tylko do 5-6mies 180

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 22:28   #4781
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ja mam Nan Optipro H.A. 1 i tam jest tak:
Wiek niemowlęcia: 5. i 6. miesiąc
Ilość na porcję
Przegotowana woda w ml: 210
Płaskie miarki: 7
Dzienna liczba karmień: 5
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-10, 22:35   #4782
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

W Nutramigenie 1 dla 4-6 miesięcy mamy 4 karmienia, 210 ml wody + 7 miarek proszku (czyli ok.230 ml porcja).

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 22:56   #4783
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

No w życiu bym nie pomyślała, że takie rozbieżności mogą być.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Wizaz Forum mobile app
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-10, 22:59   #4784
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ja tez jestem zaskoczona
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 06:57   #4785
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Az z ciekawosci sie zwazylam i... lipa...
Zamiast -2 waga pokazala +3
Chyba pora skonczyc z delicjami o 3 w nocy tylko co w zamian?
Co podjadacie, gdy w nocy chwyci Was glod? U mnie pojscie spac niestety nie dziala, cos zjesc musze i nie ma bata, napicie sie nie pomaga... a srednio tez mam ochote robic cos wiekszego do jedzenia, bo szkoda mi snu, zimne z lodowki tez odpada


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
Najczęściej słodycze albo... puszka fasoli czerwonej lub ciecierzycy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:47 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Anitast Pokaż wiadomość
Mi zostało trochę do zrzucenia do wagi sprzed ciąży 6 kg ale nie jakoś wielkiego parcia bo wiem ze jak wrócę do pracy to szybko mi spadnie , wciąż mam sflaczaly brzuch a raczej rozciągnięta skórę i ogromne smaki na słodkie i ciagle jestem głodna , czasem ciągnie mnie tez blizna po CC
Co tam u was słychać? Ile Antonio już waży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:53 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Dziewczyny... moze ktoras z was moglaby mi cos poradzic na temat mm...
Mam nastepujacy problem. Mala byla karmiona wylacznie kp do konca 2018 roku. Od stycznia zaczelam odstawianie i wylaczalam kazdego dnia jedno kp i zastepowalam je mm. Dzialalo super. Mala nie robila problemow, byla happy i wszystko bylo cacy. Od ostatniej soboty bylo juz tylko 1 albo 2 kp dziennie i reszta mm z butelki. Nadal wszystko super. Od wczoraj jedziemy tylko na mm i mala nagle nie chce jesc z butelki. Wczoraj wieczorem poszla rozhisteryzowana i glodna spac (ciagle wypluwala butelke) a dzis rano wypila ledwie 1/4 przygotowanej mieszanki i plakala. Jak ja wzielam na rece to mi zaczela lizac szyje (czyli szuka cyca). Problem jest taki, ze wczoraj zaczelam terapie lekami, ktorych nie wolno brac podczas kp, wiec nie moge zrobic chocby jednego wyjatku na kp. Nie wiem co mam teraz zrobic. Dzis jak plakala to ryczalam razem z nia... tak mi sie serce kraje
Jak myslicie, moze byc tak, ze ona nie lubi smaku obecnego mm? Czy ktores z waszych dzieci tak mialo? Nie wiem szczerze mowiac czy inne mm smakuja tak samo? Jak udalo Wam sie to zrobic? Myslalam, ze wszystko idzie super, byla taka szczesliwa, a tu taki klops
Potrzebowala sobie possac i poczuć się bezpieczna. Hmm. Upewnilabym się na e-lactancia czy ten lek który masz można brać podczas kp (wpisać tam substancje czynna)- bardzo bardzo wiele leków można brać podczas kp, można się pozytywnie zaskoczyć. Jeśli tak to przystawialabym na chwilę żeby się uspokoiła. Laktacja i tak zaniknie jeśli w większości będziesz podawać mm.

Jeśli nie można kp przy tym leku, to może rozważ zmianę smoczka do butelki na większy? Może hmm nie pasuje jej temperatura mleka (może za wysoka?)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Mowisz, zeby mleka nie zmieniac? A co masz na mysli, ze to nie jest obojetne dziecku?
O godzinie 15 mala wypila 180ml mm juz chyba z wycienczenia wypila, bo byla dosc glodna od wczoraj i nie miala sily strajkowac. Teraz spi
Masz racje z tym zapachem, wyprobuje to
Nie zmieniaj mleka, jeśli nie ma złych kupek to nie zmieniaj bo to nie wina tego konkretnego mleka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Moja corcia bedzie miala pojutrze 5 miesiecy, wiec dostaje tyle, bo jest troszke starsza. Na opakowaniu mm jest tak napisane (210ml wody + 7 lyzek = 235ml mieszanki).
Mam szczera nadzieje, ze jutro juz nie bedzie tych dramatow , bo jak ona placze to mnie sie chce plakac
To mega dużo wow. Moja starsza pila tyle jak miała 1,5 roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Moja właśnie piła nan ale na pewno nie tak dużo w takim wieku. Może podwyższyli normy na opakowaniach w tym czasie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.

Edytowane przez Fortuna1
Czas edycji: 2019-01-11 o 06:58
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 08:15   #4786
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Dziewczyny... moze ktoras z was moglaby mi cos poradzic na temat mm...
Mam nastepujacy problem. Mala byla karmiona wylacznie kp do konca 2018 roku. Od stycznia zaczelam odstawianie i wylaczalam kazdego dnia jedno kp i zastepowalam je mm. Dzialalo super. Mala nie robila problemow, byla happy i wszystko bylo cacy. Od ostatniej soboty bylo juz tylko 1 albo 2 kp dziennie i reszta mm z butelki. Nadal wszystko super. Od wczoraj jedziemy tylko na mm i mala nagle nie chce jesc z butelki. Wczoraj wieczorem poszla rozhisteryzowana i glodna spac (ciagle wypluwala butelke) a dzis rano wypila ledwie 1/4 przygotowanej mieszanki i plakala. Jak ja wzielam na rece to mi zaczela lizac szyje (czyli szuka cyca). Problem jest taki, ze wczoraj zaczelam terapie lekami, ktorych nie wolno brac podczas kp, wiec nie moge zrobic chocby jednego wyjatku na kp. Nie wiem co mam teraz zrobic. Dzis jak plakala to ryczalam razem z nia... tak mi sie serce kraje
Jak myslicie, moze byc tak, ze ona nie lubi smaku obecnego mm? Czy ktores z waszych dzieci tak mialo? Nie wiem szczerze mowiac czy inne mm smakuja tak samo? Jak udalo Wam sie to zrobic? Myslalam, ze wszystko idzie super, byla taka szczesliwa, a tu taki klops

Już tu dziewczyny pisały, że zdecydowanie za szybko odstawiłaś. Pisałaś o tym braniu leków już jakiś czas temu, jak tylko się o nich dowiedziałaś to powinnaś stopniowo odstawiać. 10 dni to ekspresowe tempo i pewnie szok dla dziecka u mnie mój synek odstawiał się w sumie sam, bo u mnie był problem z laktacją i wręcz wył z głodu, nie chciał wtedy ssać żeby naprodukowało się więcej. Po każdym jedzeniu z piersi dawałam butelkę, aż zauważyłam, że już zjada na każdy posiłek 120ml więc pierś zaczęła być "zbędna", tym bardziej, że głodny wariował przy niej. I u mnie takie przechodzenie z piersi na mm trwało z 3 tygodnie. I też szybko, ale z tego względu, że nie wydalałam z produkcją, przy podawaniu mm lepiej z tym nie było, więc się wygaszała laktacja i nie pachniałam mleczkiem


Cytat:
Napisane przez blackhaired_witch Pokaż wiadomość
Mi nie chce się w nocy jeść, ale pić zawsze, więc wieczorem robię sobie wielki kubek mięty i popijam gdy suszy. Przy kp pożerałam zaś co tylko w łapy wpadło

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka

o to to, ja to samo. Przy kp głodna, a teraz to suszy mega


Cytat:
Napisane przez XdMalgorzataxd Pokaż wiadomość
Nie wiem czy mam racje, z drugiej strony skoro wypiła, to może już bedzie dobrze.
Jeśli chodzi o mm, to każdy producent ma swój skład i nie każde wszystkim dzieciom odpowiada. Przy zmianie mleka zaleca się stopniowe wprowadzanie nowego. Po co dziecku fundować ewentualne rewolucje brzuszkowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dokładnie, ja to samo. Pierwsze 2 puszki miałam mleko dla alergików niepotrzebnie, ale otwarta była tylko apteka, a potrzebowałam mm na już. I jak przechodziłam na zwykły Bebilon, to właśnie tak stopniowo jak Małgorzata pisze


Cytat:
Napisane przez XdMalgorzataxd Pokaż wiadomość
Ojej 235? Moj to nadal po 120 dostaje. Myślę, że jak skończy 4 miesiące to zwiększę do 150

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja robię po 150ml porcje jeśli jest przerwa min 3h od posiłku. Czyli już prawie zawsze. Bo 120ml wciągał do zera i dorabiać musiałam, dla pewności, czy zjadł tyle ile chciał. W nocy zawsze zje 150tki. W dzień różnie, ale mleko stać może 2h, to potem mu daję jak zgłodnieje, żeby dopił raz mu się nawet zdarzyło wciągnąć 180, ale ulał sporo za chwilę w ogóle od cyrków z pediatrami notuję ile na dobę: 7stycznia - 850ml, 8stycznia - 760ml (miał długie spanie do południa i opuścił jeden posiłek, którego potem nie nadrobił za wiele), 10stycznia - 840ml
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 09:32   #4787
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Potrzebowala sobie possac i poczuć się bezpieczna. Hmm. Upewnilabym się na e-lactancia czy ten lek który masz można brać podczas kp (wpisać tam substancje czynna)- bardzo bardzo wiele leków można brać podczas kp, można się pozytywnie zaskoczyć. Jeśli tak to przystawialabym na chwilę żeby się uspokoiła. Laktacja i tak zaniknie jeśli w większości będziesz podawać mm.

Jeśli nie można kp przy tym leku, to może rozważ zmianę smoczka do butelki na większy? Może hmm nie pasuje jej temperatura mleka (może za wysoka?)
No wlasnie niestety nie mozna
dobry pomysl z ta temperatura moze byc tak, ze byla ciut wyzsza od mleka z piersi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Nie zmieniaj mleka, jeśli nie ma złych kupek to nie zmieniaj bo to nie wina tego konkretnego mleka.
Ok Dzis rano wypila juz 200ml mam nadzieje, ze jej ten kryzys przechodzi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
To mega dużo wow. Moja starsza pila tyle jak miała 1,5 roku.

Moja właśnie piła nan ale na pewno nie tak dużo w takim wieku. Może podwyższyli normy na opakowaniach w tym czasie
Moze zmienili, nie mam pojecia.
Jak jej pierwszy raz dalam tak duza butelke to wypila z polowe, ale z kazdym kolejnym razem wiecej i w koncu dawala zazwyczaj rade wypic calosc. Ale ja ja karmie co 5-6 godzin. Probowalam dac jej mniej i wtedy karmic czesciej, ale nawet jak dostanie mniej mm to i tak wczesniej niz po 5-6 godzinach nie dam rady jej wepchnac butelki do buzi, bo tylko grymasy robi i wypluwa butle jezykiem.

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Już tu dziewczyny pisały, że zdecydowanie za szybko odstawiłaś. Pisałaś o tym braniu leków już jakiś czas temu, jak tylko się o nich dowiedziałaś to powinnaś stopniowo odstawiać. 10 dni to ekspresowe tempo i pewnie szok dla dziecka u mnie mój synek odstawiał się w sumie sam, bo u mnie był problem z laktacją i wręcz wył z głodu, nie chciał wtedy ssać żeby naprodukowało się więcej. Po każdym jedzeniu z piersi dawałam butelkę, aż zauważyłam, że już zjada na każdy posiłek 120ml więc pierś zaczęła być "zbędna", tym bardziej, że głodny wariował przy niej. I u mnie takie przechodzenie z piersi na mm trwało z 3 tygodnie. I też szybko, ale z tego względu, że nie wydalałam z produkcją, przy podawaniu mm lepiej z tym nie było, więc się wygaszała laktacja i nie pachniałam mleczkiem

Dokładnie, ja to samo. Pierwsze 2 puszki miałam mleko dla alergików niepotrzebnie, ale otwarta była tylko apteka, a potrzebowałam mm na już. I jak przechodziłam na zwykły Bebilon, to właśnie tak stopniowo jak Małgorzata pisze

Ja robię po 150ml porcje jeśli jest przerwa min 3h od posiłku. Czyli już prawie zawsze. Bo 120ml wciągał do zera i dorabiać musiałam, dla pewności, czy zjadł tyle ile chciał. W nocy zawsze zje 150tki. W dzień różnie, ale mleko stać może 2h, to potem mu daję jak zgłodnieje, żeby dopił raz mu się nawet zdarzyło wciągnąć 180, ale ulał sporo za chwilę w ogóle od cyrków z pediatrami notuję ile na dobę: 7stycznia - 850ml, 8stycznia - 760ml (miał długie spanie do południa i opuścił jeden posiłek, którego potem nie nadrobił za wiele), 10stycznia - 840ml
Ja nie zapisuje ile mala je, ale pamietam to tak mniej wiecej, bo z reguly jest kazdego dnia tak samo, chyba ze chlusnie fontanna mleka po jedzeniu to wtedy jest mniej.
__________________


Edytowane przez Sarahxoxo
Czas edycji: 2019-01-24 o 09:11
Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 09:37   #4788
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Co do odstawienia to mnie sie nie wydawalo za szybko, bo mala od urodzenia byla przyzwyczajona do butelki, bo codziennie odciagalam mleko i szczegolnie w weekendy, jak TZ sie nia zajmowal a ja latalam zalatwiac rozne sprawy, dostawala moje mleko z butelki. Gdyby nie to, to bym tak szybko nie odstawila. W tym momencie nie wydawalo sie to takie straszne, bo wszystko dobrze szlo i mala byla happy.

Ja nie zapisuje ile mala je, ale pamietam to tak mniej wiecej, bo z reguly jest kazdego dnia tak samo, chyba ze chlusnie fontanna mleka po jedzeniu to wtedy jest mniej.

Może i piła z butelki, ale mimo wszystko Twój pokarm, to inna bajka
Ja zapisuję, bo mój wg pediatry za powoli przybiera na wadze. A na ilość jedzenia jak widać nie ma co narzekać.
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 09:51   #4789
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Może i piła z butelki, ale mimo wszystko Twój pokarm, to inna bajka
To prawda :/

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Ja zapisuję, bo mój wg pediatry za powoli przybiera na wadze.
Rozumiem. To co innego
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-11, 12:22   #4790
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Zaobserwowalam, ze odkad odstawilam kp juz mi wlosy nie wypadaja . Dzis na szczotce prawie wlosow nie bylo a jak kp musialam w miedzyczasie dwukrotnie oczyszczac szczotke podczas jednego czesania
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 12:38   #4791
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Dajesz nadzieje!!! Tylko odstawiać dla poprawy stanu włosów? A z drugiej strony boje się ze to wypadanie zajdzie za daleko... ;(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 12:43   #4792
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Dajesz nadzieje!!! Tylko odstawiać dla poprawy stanu włosów? A z drugiej strony boje się ze to wypadanie zajdzie za daleko... ;(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lupinka a łykasz coś na włosy??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 14:29   #4793
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Lupinka a łykasz coś na włosy??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


No biorę prenatal duo, to na pewno mogę a nawet powinnam przy kp bo to typowo taki preparat ciążowo-dla karmiących, witaminy + dha... poki co ratuje się szamponami: dermena, kerastase bain prevention i mama ma mi kupić jakiś TA mineral treatment z faktorem wzrostu czy coś takiego.

Kuzynka mi polecała na głowę ampułki vichy i do łykania merz specjal, ale to po skończeniu kp, chociaż jej to pomogło ponad 10 lat temu...

Staram się ich nie obciążać, ale nosze cały czas związane bo aż tak się nie sypia no i mały uwielbia je wyrywać wiec tak najlepiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 15:34   #4794
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Mam pytanie czy to możliwe żeby kolki trwały dłużej niż do 3 miesiąca bo u mnie Antonio czasem miewa jeszcze ataki , nie wiem już co myśleć
U sumie wszystko dobrze, myślałam ze już skończą się a tu jednak jeszcze biedny się meczy , w niedziele kończymy 4 miesiące i wtedy będę go ważyć ale jest co nosić aż się sama dziwie ze mam siłę bo na pewno jest ponad 8 kg bo na bilansie u pediatry końcem listopada był 7300 a mamy już półtora miesiąca więcej ale powiedziałam sobie ze wazę obsesyjnie tylko raz na miesiąc będziemy zaczynać podawać warzywka czyli na początek marchewkę tu panuje moda na początek rosół na warzywach : marchew , ziemniak i cukinia ale my pojedynczo
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 17:18   #4795
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Ja mysle ze to mize juz nie tylekolka, co gazy. U mnie tez wlasnie bywa niespokojny, dam espumisan i od razu i lepiej i piardy ida jeden za drugim...


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 18:28   #4796
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez drocia Pokaż wiadomość
Ja mysle ze to mize juz nie tylekolka, co gazy. U mnie tez wlasnie bywa niespokojny, dam espumisan i od razu i lepiej i piardy ida jeden za drugim...


PS: mój telefon lepiej wie co autor tego posta miał na myśli, niż wiem to ja...
Tak tez ma , jest niespokojny , pręży się a jak sobie puści pierda że tak powiem to już spokój jest , wcześniej wychodziła mu przepuklina pępkowa a teraz już nie i brzuszek jest miękki nie twardy , ja podaje herbatkę koperkowa w małych ilościach pipetą i od razu gazy wychodzą jak będę w Polsce kupię tez espumisan
__________________
Il mio gatto è come un angelo dal musetto umido e dal cuore pieno D'AMORE
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 20:41   #4797
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Wicherku, tak nadrabiam posty i coś mi przyszło do głowy. Pierwszy raz jak pokazałaś zmIany na skórze Kacperka pomyślałam - mleko, no ale niemożliwe bo dajesz dla alergików. A tu czytam, ze zmieniłaś na zwykłe. Nie chodzi mi bynajmniej o skaze, to nie to, tylko mój miał zmiany na skórze, niby trądzik niemowlęcy, na skazę też to nie wyglądało. Wtedy zmieniłam mleko z NAN na Bebiko i zeszły krosty, minęły kolki. Może młodemu skład nie przypasował. Dodam jeszcze, że Grzesiek był ponad miesiąc na NAN, więc reakcja nie była natychmiastowa. Zdeydowanie mi się dziecko naprawiło po zmianie mleka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 20:42   #4798
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
Dajesz nadzieje!!! Tylko odstawiać dla poprawy stanu włosów? A z drugiej strony boje się ze to wypadanie zajdzie za daleko... ;(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kiedyś przestanie i odrosna trzeba przeczekać i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 21:04   #4799
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez XdMalgorzataxd Pokaż wiadomość
Wicherku, tak nadrabiam posty i coś mi przyszło do głowy. Pierwszy raz jak pokazałaś zmIany na skórze Kacperka pomyślałam - mleko, no ale niemożliwe bo dajesz dla alergików. A tu czytam, ze zmieniłaś na zwykłe. Nie chodzi mi bynajmniej o skaze, to nie to, tylko mój miał zmiany na skórze, niby trądzik niemowlęcy, na skazę też to nie wyglądało. Wtedy zmieniłam mleko z NAN na Bebiko i zeszły krosty, minęły kolki. Może młodemu skład nie przypasował. Dodam jeszcze, że Grzesiek był ponad miesiąc na NAN, więc reakcja nie była natychmiastowa. Zdeydowanie mi się dziecko naprawiło po zmianie mleka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurczę, jak to nie zejdzie za parę dni to i zmienić mleko spróbuję. Zeszlam po pierwszej puszce z tego dla alergików, ono 2x droższe, no i do tej pory nic się nie działo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-11, 21:07   #4800
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 cz. 1

Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Kurczę, jak to nie zejdzie za parę dni to i zmienić mleko spróbuję. Zeszlam po pierwszej puszce z tego dla alergików, ono 2x droższe, no i do tej pory nic się nie działo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak mi do głowy przyszło. Bo mojemu też nie od razu się źle działo. A do zmiay skłonilo mnie też to, że niedługo po jedzeniu brzuch go bolał. Poobserwuj. Zrobisz jak Ci intuicja podpowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 09:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:38.