Nie wiem, czy chcę mieć dziecko - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-26, 15:06   #121
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Ej, ale wiecie, że istnieją takie kobiety, które są tak zachwycone macierzyństwem, że dla nich te niedogodności nie są problemem, a zajmowania się własnym dzieckiem nie traktują w kategorii harówki, a przyjemności. Czy to w domu, czy na wakacjach. Inna sprawa, że - przynajmniej w moim otoczeniu - to kobiety, które bardzo chciały mieć dzieci, wiedziały na co się piszą, mają wiele energii i rola matki je bardzo satysfakcjonuje.
Inne kobiety są rozczarowane macierzyństwem, wszystkimi trudami, wolałaby wrócić do życia przed dziećmi. Albo i nie, ale macierzyństwo jest OK, o ile warunki są bardzo wygodne. No i te męczą, trują i marudzą, niezależnie od tego, czy są na wakacjach, czy w domu.
Mam obawy, że sama znalazłabym się w kategorii drugiej, i to jedna z przyczyn, przez które na dzieci się nie zdecydowałam.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 15:10   #122
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Ej, ale wiecie, że istnieją takie kobiety, które są tak zachwycone macierzyństwem, że dla nich te niedogodności nie są problemem, a zajmowania się własnym dzieckiem nie traktują w kategorii harówki, a przyjemności. Czy to w domu, czy na wakacjach. Inna sprawa, że - przynajmniej w moim otoczeniu - to kobiety, które bardzo chciały mieć dzieci, wiedziały na co się piszą, mają wiele energii i rola matki je bardzo satysfakcjonuje.
Inne kobiety są rozczarowane macierzyństwem, wszystkimi trudami, wolałaby wrócić do życia przed dziećmi. Albo i nie, ale macierzyństwo jest OK, o ile warunki są bardzo wygodne. No i te męczą, trują i marudzą, niezależnie od tego, czy są na wakacjach, czy w domu.
Mam obawy, że sama znalazłabym się w kategorii drugiej, i to jedna z przyczyn, przez które na dzieci się nie zdecydowałam.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Myślę że jest też dużo kobiet które chciały mieć dziecko, nie są rozczarowane, kochają je - ale potrafią przyznać że czasami są zmęczone, sfrustrowane i poirytowane.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 15:15   #123
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Myślę że jest też dużo kobiet które chciały mieć dziecko, nie są rozczarowane, kochają je - ale potrafią przyznać że czasami są zmęczone, sfrustrowane i poirytowane.
To nie jest wyłącznie kwestia "potrafią przyznać", ale po prostu czerpania szczęścia z macierzyństwa. Ja bym tak nie potrafiła, co ne zmienia faktu, że część potrafi.
Nie wierzę, że jest to udawane. Nie da się przez 2 tyg. na wspólnych wakacjach tego udawać. To można przy sporadycznym wypadzie na kawę.
A część owszem, kocha dzieci, noe jest nimi rozczarowana, ale i coś je frustruje. Wiem, że sama byłabym w tej puli (i to w najlepszym wypadku).

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 15:30   #124
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Myślę że jest też dużo kobiet które chciały mieć dziecko, nie są rozczarowane, kochają je - ale potrafią przyznać że czasami są zmęczone, sfrustrowane i poirytowane.
Dlatego wg mnie decydujac sie na macierzynstwo nie warto optymistycznie zakladac, ze wszystko bedzie super kolorowo, bezproblemowo i uda nam sie uniknac rozczarowan czy frustracji czy ciezkiego zmeczenia.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 15:51   #125
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Ej, ale wiecie, że istnieją takie kobiety, które są tak zachwycone macierzyństwem, że dla nich te niedogodności nie są problemem, a zajmowania się własnym dzieckiem nie traktują w kategorii harówki, a przyjemności.
Pewnie. Co wcale nie kłóci się z przyznawaniem się do zmęczenia po całym dniu takiej przyjemności

Poza tym właśnie o tym jest ten wątek - jeśli człowiek nie jest w stanie, nie chce nagiąć, zmienić co najmniej nieco swoich przyzwyczajeń, to ciężko mu będzie być rodzicem. Bo chcemy czy nie chcemy, bez względu na to czy mamy dziecko z piekła rodem czy prosto z chmureczki to dziecko dotychczasowe życie zmienia.

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dlatego wg mnie decydujac sie na macierzynstwo nie warto optymistycznie zakladac, ze wszystko bedzie super kolorowo, bezproblemowo i uda nam sie uniknac rozczarowan czy frustracji czy ciezkiego zmeczenia.
Tak, to jedna z tych zmian w życiu, którymi lepiej się rozczarować pozytywnie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 16:48   #126
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Haha. Nie mam dzieci i też nie wiem czy chcę (ale chyba bardziej tak) - a po przeczytaniu tego to muszę się zastanowić
Bardzo lubię podróżować i najlepiej to daleko i do tej pory myślałam, że z dziećmi to też spoko (przecież mnóstwo ludzi podróżuje z dzieciakami do USA, Azji), ale fakt, to może też wyglądać jak mówisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
... A później dorastają i już nie chcą się przytulać, nie chcą spędzać z nami czasu, a rodzicom wtedy smutno, bo zauważają, że ten czas tak szybko mija... Można i tak
Ja sama mam dwójkę dzieci a kiedyś się zarzekalam, że mieć ich nie będę. Chęć przyszła dopiero wtedy kiedy poznałam właściwego mężczyznę. To fakt mam niewiele czasu dla siebie i niewiele czasu wspólnie z mężem ogólnie, bo dziewczyny są małe. Ale nie wyobrażam sobie teraz nie mieć dzieci. To jest ogromne szczęście i cud moc patrzeć jak rosną, jak się rozwijają, jak im się kształtuje osobowość, to poczucie, że dla nich jesteś wszystkim, jesteś całym światem (póki co ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Myślę że jest też dużo kobiet które chciały mieć dziecko, nie są rozczarowane, kochają je - ale potrafią przyznać że czasami są zmęczone, sfrustrowane i poirytowane.
Zmęczenie to chyba jedna z najważniejszych składowych w definicji rodzicielstwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 16:48   #127
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
... A później dorastają i już nie chcą się przytulać, nie chcą spędzać z nami czasu, a rodzicom wtedy smutno, bo zauważają, że ten czas tak szybko mija... Można i tak
Ja sama mam dwójkę dzieci a kiedyś się zarzekalam, że mieć ich nie będę. Chęć przyszła dopiero wtedy kiedy poznałam właściwego mężczyznę. To fakt mam niewiele czasu dla siebie i niewiele czasu wspólnie z mężem ogólnie, bo dziewczyny są małe. Ale nie wyobrażam sobie teraz nie mieć dzieci. To jest ogromne szczęście i cud moc patrzeć jak rosną, jak się rozwijają, jak im się kształtuje osobowość, to poczucie, że dla nich jesteś wszystkim, jesteś całym światem (póki co ).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj bardzo szybko mija.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-26, 16:50   #128
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ja sama mam dwójkę dzieci a kiedyś się zarzekalam, że mieć ich nie będę. Chęć przyszła dopiero wtedy kiedy poznałam właściwego mężczyznę.
Cała sprawa polega na tym, że chęć przyszła.
Ja mam męża, którego bym nie wymieniła na inny egzemplarz, a równocześnie nigdy się u mnie chęć na dzieci nie pojawiła. Mąż kiedyś o dzieci cisnął, ja nie chciałam, a teraz już i on doszedł do wniosku, że we dwójkę jest nam dobrze, można być rodziną też we dwoje, a nie tylko minimum troje. I mu parcie na dzieci przeszło.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 17:15   #129
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Xfrida pisze dokładnie to co myślę o dzieciach. Te ich piszczące głosu i tysiące pytań są nie do zniesienia. No i krzyki, bo przecież nie można powiedzieć czegoś spokojnie.
Plus mnie wkurza, że są głupiutkie i nawet mój kot więcej rozumie, co się do niego mówi.

Te podrośnięte dzieci są sto razy sensowniejsze. A tu wszyscy się zachwycają niemowlakami i maluchami. Eee.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2019-04-26 o 17:16
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 18:15   #130
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Chyba watek zboczył z toru
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 18:22   #131
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Dalej luźno w temacie - argumenty przeciwko posiadaniu dzieci...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-26, 19:00   #132
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Zawsze byłam przeciwna dzieciom, nie lubiłam ich i chociaż byłam długo z chłopakiem to byłam przekonana, ze jak się przytrafi, to na bank do usunięcia :P
Żyłam sobie fajnie, w sumie dużo imprez, żadnych szczególnych zobowiązań poza chodzeniem do pracy.

Ale się rozstaliśmy, minelo trochę czasu, jestem z kimś innym i trochę przyszła mi do głowy myśl, ze fajnie by było mieć dziecko. Nie wiem czy to kwestia tego, ze „urosłam”, czy tego, ze kace były coraz gorsze do zniesienia. Ale tak sobie myśle, ze spoko typek z tego mojego chłopaka, będzie super tata (pewnie lepszym niż ja mama) i fajnie by było razem wychować jakiegoś dobrego człowieka.

Na razie jestem w ciąży, jak się o tym dowiedziałam to nie wiedziałam czy się cieszę i tak naprawdę nadal nie wiem, bo póki co czuje się jak kupa a nie sexy mama No ale zobaczymy, mam nadzieje, ze będzie Ok. A może nie będzie, trudno powiedzieć.
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 19:03   #133
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

W każdym razie autorka nie chce dziecka (w sensie potrzeby płynącej z głębi serca) tylko boi się samotności i tyle.
Jak ktoś dziecko chce to zupełnie nie rozpatruje tego na poziomie telefonu na starość. Skupia się na dziecku a nie na sobie (czy będzie zdrowe?)

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 20:01 ----------

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Ale się rozstaliśmy, minelo trochę czasu, jestem z kimś innym i trochę przyszła mi do głowy myśl, ze fajnie by było mieć dziecko.
Wewnętrzny proces dojrzewania, poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa + odpowiedni partner.
Ale dziecko to wpadka a nie planowane?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 19:12   #134
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Tak zwane chciane nieplanowane

To znaczy inaczej, wiem, skąd się biorą dzieci, ale jakoś ciagle miałam z tylu głowy, ze na wizażu tyle jest wątków „staraczkowych” i w ogóle wydawało mi się, ze to nie jest taka prosta sprawa w ciaze zajść.
Ale jednak jest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 19:30   #135
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Cała sprawa polega na tym, że chęć przyszła.
Ja mam męża, którego bym nie wymieniła na inny egzemplarz, a równocześnie nigdy się u mnie chęć na dzieci nie pojawiła. Mąż kiedyś o dzieci cisnął, ja nie chciałam, a teraz już i on doszedł do wniosku, że we dwójkę jest nam dobrze, można być rodziną też we dwoje, a nie tylko minimum troje. I mu parcie na dzieci przeszło.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Jasne to jest bardzo indywidualna sprawa. Chciałam jednak powiedzieć, że nie wszystko jest czanobiale. Ja instynkt ze starsza córka poczułam dopiero jak miała ponad rok, mimo że wcześniej przed porodem bardzo chciałam dziecka. Może to wynikalo z baby blues czy zmęczenia (problemy ze snem córki), z drugą już poczułam od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 19:47   #136
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Jasne to jest bardzo indywidualna sprawa. Chciałam jednak powiedzieć, że nie wszystko jest czanobiale. Ja instynkt ze starsza córka poczułam dopiero jak miała ponad rok, mimo że wcześniej przed porodem bardzo chciałam dziecka. Może to wynikalo z baby blues czy zmęczenia (problemy ze snem córki), z drugą już poczułam od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale przed porodem chciałaś dziecka.
Tu się dyskusja toczy raczej w odniesieniu do sytuacji, w której kobieta w ciąży nie jest, ciąży jeszcze nie planuje (choć "czas ucieka"), a przede wszystkim sama nie wie, czy w ogóle chce mieć dziecko.

Moim zdaniem, przynajmniej w odniesieniu do siebie samej, jeśli nie wiem czy dziecka chcę = nie chcę, lepiej go nie mieć. Bo jak się już jest w ciąży czy urodzi, to to jest sytuacja nieodwracalna. Bo po kilku miesiącach ciąży, jak się zrobi ciężkie ciało i pojawią się nieprzyjemne odczucia, nie da się powiedzieć "ej, rozmyśliłam się, zabierzcie to ode mnie". Jak się urodzi, to też (tu już prędzej presja społeczna, bo narzędzia prawne istnieją) nie powie się "zmieniłam zdanie, oddaję do adopcji". Jak się po jakimś czasie stwierdzi, że to jednak nie to, dziecko wywołuje prędzej irytację, niż miłość, też się nie da "wycofać" bez krzywdzenia go.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 20:37   #137
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez kwiat_pustyni92 Pokaż wiadomość
Wasze komentarze wobec dzieci są obrzydliwe dochodzę do wniosku że większość tu kobiet nie powinno mieć dzieci z takim podejściem jeśli są takie bee.Niektórzy uwielbiają się nimi zajmować i jeżdzą z nimi na wakacje bez problemu a jeśli jakieś matce przeszkadza, to powinna je oddać do adopcji dla jego dobra.
Urzekła mnie twoja historia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez kwiat_pustyni92 Pokaż wiadomość
To nie fakt tylko opinia.
Nie, to fakt.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 19:49   #138
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

ja długo nie chciałam dzieci a zdecydowałam się na nie dopiero kiedy dojrzałam do myśli, że nie będę ich nigdy mieć dla siebie - mam dziecko i wychowuje je dla niego, nie dla siebie, nie chciałabym nigdy w przyszłości być dla swojego dziecka ciężarem
wychodzę z założenia, że moje dziecko nie pchało się na świat tylko ja je tutaj sprowadziłam i to ja mam obowiązki wobec niego a nie ono wobec mnie

instynktu nigdy nie miałam, malutkie bobaski dalej mnie nie rozczulają - wieli rzeczy, zwłaszcza na początku to było ciężki obowiązek ale mi to nie przeszkadza i przyznam szczerze z tego "luzu" i "braku oczekiwań" wyszło dla mnie wiele pozytywnych zaskoczeń, mi to wystarczy

podziwiam ludzi którzy mają cierpliwość czekać 40 lat na szklankę wody, które mogą nie dostać
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2019-04-27 o 19:52
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-27, 20:14   #139
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość

instynktu nigdy nie miałam, malutkie bobaski dalej mnie nie rozczulają - wieli rzeczy, zwłaszcza na początku to było ciężki obowiązek ale mi to nie przeszkadza i przyznam szczerze z tego "luzu" i "braku oczekiwań" wyszło dla mnie wiele pozytywnych zaskoczeń, mi to wystarczy
W ogóle warto zauważyć, że fakt iż:
a) rozczulają nas bobaski
b) nie rozczulają nas bobaski

nie powinien mieć żadnego wpływu na decyzję o rodzicielstwie, bo dziecko jest bobaskiem bardzo krótko
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-28, 08:15   #140
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Autorko, podjęłaś słuszną decyzję.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-29, 16:38   #141
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
W ogóle warto zauważyć, że fakt iż:
a) rozczulają nas bobaski
b) nie rozczulają nas bobaski

nie powinien mieć żadnego wpływu na decyzję o rodzicielstwie, bo dziecko jest bobaskiem bardzo krótko
W ogole dzieci. Ja dzieci nie lubie, a perspektywa bycia matka jestem zachwycona. Ale swoje dziecko to nie to samo co kazde napotkanie dziecko.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 03:46   #142
kasiulka_xoxo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 24
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Bardzo się cieszę, że trafiłam na ten temat, bo już myślałam, ze mam coś z głową Skończyłam 26 lat, ale nadal nie wiem czy chcę mieć dziecko. Wiele z podanych przez Was powodów występuje i u mnie, ale przede wszystkim: ograniczenie swobody (wyjścia dokąd i kiedy chcę, wyjazdy, wstawanie w weekendy/dni wolne) oraz szansa na niepokochanie dziecka. Naprawdę martwię się, że urodzę i po prostu nie będę ani dziecka kochać ani nawet lubić - to też człowiek z jakimś charakterem. I co gorsza zaczęłabym go może obwiniać za zmarnowane życie. Mam narzeczonego i tu mi trochę psikusa robi moja głowa, jak myślę o dziecku konkretnie z nim to trochę już bardziej myślę, ze chcę. To rozsądny facet, dba o mnie, czuję się przy nim bezpieczna i wygląda mi na dobry materiał na ojca. Także na tę chwilę totalna kropka
kasiulka_xoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 18:25   #143
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ciężko mi to ogarnąć.
Serio, wiem ile czego było po drodze w wychowaniu dzieci, ale ilość miłości jak jest między dziećmi a rodzicami, IMO jest niezamienialna na nic, i patrząc na swoje dzieci, powiedzieć: drugi raz żyjąc wolałabym kasę(czy coś?) niz tą miłość...


Tak samo jak licząc koszty poniszczonych mebli, straconych wyjazdów, sprzątania kuwety i rzygów, kosztów weta, i patrząc na mojego zramolałego kota o którego już się trzęse ile jeszcze pożyje bo jest stary i wiem ze będe musiała przejść przez jego śmierć, jakoś ciężko by mi było powiedzieć- drugi raz bym kota nie wzięła.

Fajnie to napisałaś. Chyba to w końcu rozumiem, choć dzieci jeszcze nie mam, ale mam kota. Tony kociwłosa wszędzie, co doprowadza mnie do szału momentami, ciągłe kupowanie żarcia, pamiętanie o tym, ciągle trzeba kuwetę sprzątnąć i mieć żwirek w zapasie. Ale kurczę, jeszcze milion razy bym wzięła tego chudzielca z dworu, kocham go jak wariatka. Może z dzieckiem to podobnie tylko obowiązków 100 razy więcej, a może też i miłości, bo z nim sobie pogadam.
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 18:41   #144
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Fajnie to napisałaś. Chyba to w końcu rozumiem, choć dzieci jeszcze nie mam, ale mam kota. Tony kociwłosa wszędzie, co doprowadza mnie do szału momentami, ciągłe kupowanie żarcia, pamiętanie o tym, ciągle trzeba kuwetę sprzątnąć i mieć żwirek w zapasie. Ale kurczę, jeszcze milion razy bym wzięła tego chudzielca z dworu, kocham go jak wariatka. Może z dzieckiem to podobnie tylko obowiązków 100 razy więcej, a może też i miłości, bo z nim sobie pogadam.
Zwaz tylko na to, ze ta milosc musi sie pojawic. Sa takie osoby, ktore wiedza, ze chca dzieci i maja juz wewnatrz ta milosc. Np. autorka takowa nie jest, ja tez nigdy nie bylam. Sa takie u ktorych pojawia sie w ciazy, ja np. jestem taka. Sa tez matki, ktore dopiero przy narodzinach ,a inne dopiero jakis czas po wyksztalcaja w sobie to uczucie. Jest spora grupa osob, u ktorych owa milosc sie nie pojawia po pojawieniu sie dziecka.... nigdy. I tu jest problem, ktorego nie nalezy bagatelizowac. Nie jest tak, ze jak urodzisz to pokochasz wcale. Ze zwierzetami jest analogicznie. Sa osoby ktore deklaruja ze nie, koty fuj, a jak zamieszkaja to kochaja te futrzaki. Ale sa i takie, ktore je beda obchodzic szerokim lukiem i nigdy nie zapalaja miloscia do kota. Tyle, ze kot to kot, a teraz wyobraz to sobie na lini matka - dziecko. Dramat
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 19:11   #145
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Zwaz tylko na to, ze ta milosc musi sie pojawic. Sa takie osoby, ktore wiedza, ze chca dzieci i maja juz wewnatrz ta milosc. Np. autorka takowa nie jest, ja tez nigdy nie bylam. Sa takie u ktorych pojawia sie w ciazy, ja np. jestem taka. Sa tez matki, ktore dopiero przy narodzinach ,a inne dopiero jakis czas po wyksztalcaja w sobie to uczucie. Jest spora grupa osob, u ktorych owa milosc sie nie pojawia po pojawieniu sie dziecka.... nigdy. I tu jest problem, ktorego nie nalezy bagatelizowac. Nie jest tak, ze jak urodzisz to pokochasz wcale. Ze zwierzetami jest analogicznie. Sa osoby ktore deklaruja ze nie, koty fuj, a jak zamieszkaja to kochaja te futrzaki. Ale sa i takie, ktore je beda obchodzic szerokim lukiem i nigdy nie zapalaja miloscia do kota. Tyle, ze kot to kot, a teraz wyobraz to sobie na lini matka - dziecko. Dramat
Dokładnie. Ciekawa tylko jestem czy ktoś przeprowadzał jakieś sensowne badania jak to się procentowo rozkłada w społeczeństwie.

Z prywatnych obserwacji otoczenia zauważam, że najwięcej jest osób w środku, czyli miłość pojawia się w ciąży lub po narodzeniu.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 19:39   #146
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ciekawa tylko jestem czy ktoś przeprowadzał jakieś sensowne badania jak to się procentowo rozkłada w społeczeństwie.

Z prywatnych obserwacji otoczenia zauważam, że najwięcej jest osób w środku, czyli miłość pojawia się w ciąży lub po narodzeniu.
Jesli chodzi o matki, ktore zaluja bycia matkami, to badania podobno pokazuja 6%, ale tez napewno sa to badania typu self-reported. Wiele kobiet do tego sie nie przyznaje, nawet anonimowo.
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 19:42   #147
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o matki, ktore zaluja bycia matkami, to badania podobno pokazuja 6%, ale tez napewno sa to badania typu self-reported. Wiele kobiet do tego sie nie przyznaje, nawet anonimowo.
6% to i tak bardzo dużo. Przerażająco.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 19:47   #148
klocki_LEGO
Rozeznanie
 
Avatar klocki_LEGO
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 724
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
6% to i tak bardzo dużo. Przerażająco.
Prawda jest taka, ze kazdy z nas zna kogos kto mial taka matke. Zastanow sie, nie znasz takiej osoby? Ja spotkalam przynajmniej kilka. Po prostu normalnie nigdy sie o tym nie mysli, nikomu nie przychodzi do glowy, ze matka dziecka nie kocha a wychowuje. Niekochajaca matka to sie zaraz kojarzy z matka Madzi. Ale wiekszosc jednak staje na wysokosci zadania pod wzgledem odpowiedzialnosci, przynajmniej czesciowo. Tylko nie emocjolanie. jak przyjmiesz taka opcje i przemyslisz, to sie zaraz okaze, ze w sumie to Ciotka Stasia taka jest, albo ze znajomy Kazio mial taka sytuacje. Taka prawda
klocki_LEGO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 19:53   #149
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Cytat:
Napisane przez klocki_LEGO Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, ze kazdy z nas zna kogos kto mial taka matke. Zastanow sie, nie znasz takiej osoby? Ja spotkalam przynajmniej kilka. Po prostu normalnie nigdy sie o tym nie mysli, nikomu nie przychodzi do glowy, ze matka dziecka nie kocha a wychowuje. Niekochajaca matka to sie zaraz kojarzy z matka Madzi. Ale wiekszosc jednak staje na wysokosci zadania pod wzgledem odpowiedzialnosci, przynajmniej czesciowo. Tylko nie emocjolanie. jak przyjmiesz taka opcje i przemyslisz, to sie zaraz okaze, ze w sumie to Ciotka Stasia taka jest, albo ze znajomy Kazio mial taka sytuacje. Taka prawda
Znam, znam
Jednak możnaby było postawić tezę, że w pokoleniu naszych rodziców nacisk społeczny i "oczywista kolejność rzeczy" miała znacznie większy wpływ na nieprzemyślane ciąże, niż ma to miejsce obecnie. Podobnie ze skuteczną antykoncepcją.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-09, 23:34   #150
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nie wiem, czy chcę mieć dziecko

Dzisiaj kolejna koleżanka przyznała się (niepytana), że gdyby mogła cofnąć czas, to nie miałaby dzieci.

Zastanawiam się, czy to nie jest problem pojawiający się częściej, niż wszyscy myślimy...
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-28 19:19:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:38.